Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android dual SIM szakmai mélyvíz
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"honnan vegyek telefont"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) aytukabozs válasza Keeperv85 (#450) üzenetére


aytukabozs
addikt

értsd úgy ahogy gondolta :DDD
Nyilván gyári reco. akart lenni csak a reggeli KV. még nem hat... :)

A többire csak azt tudom mondani hogy :R

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#452) WOT-H-A-C válasza Keeperv85 (#450) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

hahhh igazad van még reggel volt..... természetessen recoveryt akartam írni cwm helyett.... de gondolom azért fogtad... ;)

A másik biztos igazad van, de több teló topikjában is küzdenek ezzel pl ZTE v5 de lehet még solrolni, azt meg hogy ,hogy van meg csinálva egy custom recovery azzal meg nem tudok mit csinálni , tehát oda jutottunk hogy nekünk halandóknak marad az hogy adott esetben használjuk a cwm et és ha kell vissza rakjuk a gyári rekót!!! ;)

szobakutya: :R :R

[ Szerkesztve ]

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#453) Laza... válasza WOT-H-A-C (#452) üzenetére


Laza...
addikt

Már régen nincs semmiféle küzdés, pofonegyszerű minden - a recot le sem kell cserélni, míg felteszed a gapps csomagot bebootolsz CWM-el, és marad a gyári reco a telefonon. Bővebben a blogomban

[ Szerkesztve ]

Never give up!

(#454) tolvaj! válasza WOT-H-A-C (#452) üzenetére


tolvaj!
őstag

Vagy használj miui romot, mert az magasról tojik a recoveryre. Nekem gyári a miui és ha jön a frissítés recovery alól megy fel. Végig zongorázza, majd amikor a recovery partícióhoz ér átugrik, ha nem gyári. A frissítés végén kiírja, hogy failed- mivel a recoveryt nem tudja felül írni-, de mégis kapsz egy napra kész rendszert. :)

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#455) Keeperv85 válasza tolvaj! (#454) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Csak arra kell vigyázni, nehogy más is legyen a "failed" oka, mert akkor pisloghat az ember, mint az a bizonyos miskolci...

(#456) tolvaj! válasza Keeperv85 (#455) üzenetére


tolvaj!
őstag

jogos! :)

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#457) ksanc válasza WOT-H-A-C (#452) üzenetére


ksanc
őstag

Meg kell nézni a cwm verzióját, asszem a 6-ostól felfelé, ha normálisan van portolva a telóra akkor minden további nélkül meg kell tudnia csinálnia mindent, amit a gyári reco tud.
Carliv touch recovery-jei a 6.0.4.4 vagy valami ilyesmi CWM recovery-re épülnek és forráskódot elnézve normálisan lekezelik ezeket.
Gyakorlatban én csak a factory resetet tudtam kipróbálni, az tökéletesen működik a CTR-el is. Gyári frissítés meg nem sűrűn jön a W450-hez :)

(#458) Mottie válasza WOT-H-A-C (#452) üzenetére


Mottie
őstag

"szobakutya" - na bazz... hónapok óta olvasom a nevet de még nem esett le...

Témába vágóan néhány kérdés:
Jelenlegi appok/játékok adatainak lementéséhez - visszarakásához feltétlenül szükséges root?
Ha igen kell vele bármi speciálisat csinálni, vagy egy Helios vagy hasonló program megcsinálja?
Ha nem, akkor mi a legegyszerűbb (de megbízható) módja?

Okozhat-e gondot ilyen jellegű átmentésnél, ha más Android verzióra érkeznek az adatok (pl 4.2-ről 4.4-re)?

Be Victorious!

(#459) WOT-H-A-C válasza Laza... (#453) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

na akkor lemaradtam.... aztmondod a gyári romokat és a JBarton áttolt romokat is tudjátok cwm-ből installálni?? Vagyis arra gonfolok ha ha cwm fel van flashelve a telóra akkor siman megy OTA a gyári frissites??

[ Szerkesztve ]

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#460) Laza... válasza WOT-H-A-C (#459) üzenetére


Laza...
addikt

Minek felflashelni? Csak bebootolsz adb-n keresztül cwm.be és hello. Marad a telón a gyári reco

Never give up!

(#461) WOT-H-A-C válasza Laza... (#460) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

"Minek felflashelni?"

Ez lehet, hogy igaz a bikára, de nem mindenhol állja meg a helyét...

Vibe z-n nálam nem volt gyári... 4.2 alat nyitott volt a bootloader és adb vel bootoltunk mi is cwm-be.
Éredkes módon 4.4 alatt ilyen nem nagyon van, alapból zárt a bootloader ráadásul a cwm-et nem nagyon fogadja el...így maradt a twrp persze ehhez is előtte nyitni kell a bootloadert...

Példa.. Nemrég esett meg egy kolegával a teló Vibe Z. Neki állt felrakni egy új romot, flashelésnél után tégla az install végig ment, de a teló halott USB debug így nem is volt neki, vagyis géppel semmit sem tudott kezdeni.Az egy szerencséje az volt hogy előtte flashelte a twrp-t és vissza tudott rakni egy mentést....

[ Szerkesztve ]

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#462) Laza... válasza WOT-H-A-C (#461) üzenetére


Laza...
addikt

Az eredeti kérdésfelvetés a v5-re vonatkozott, arra írtam. A v5-ön is 4.4 van egyébként :)

Never give up!

(#463) svgyula válasza Keeperv85 (#450) üzenetére


svgyula
addikt

Szia!
Azért tettem vissza a zip-ben levő másik recovery-t mert a frissítés letöltése után csak a recovery-ig jutott
de a frissítést már nem csinálta meg! Az első gondolatom az volt, hogy megkeresem a letöltött frissítést és manuálisan elindítom. Aztán a keresés nem hozott eredményt egyszerűen nem találtam :F végignéztem a gyökérkönyvtártól kezdve minden alkönyvtárat de nem találtam vagy egyszerűen olyan néven/formátumban mentette el amit én :B nem tudtam értelmezni. Az érdekessége az, hogy miután lecseréltem a recovery-t
én naív azt gondoltam megkeresem a frissítések között és csak elindítom :K Hát nem egészen így működik!
Újból netre fecsúszok majd frissítések keresése(előtte felajánlotta! most nem!) majd újból letöltötte és újraindította, majd telepítette magát.
A "laza" válaszára visszatérve (amit nem nekem címzett) kell a CWM(nálam) A "gyári" recovery-ből minden ki van hagyva a factory reset, és a wipe funkció sem működik benne! Szépen végigmegy a "csík" majd minden OK és a teló újraindításakor marad minden a régiben. Ezt lehet olyan bolondbiztos módszer az "ámátőröknek" akik csak azt hiszik, hogy megcsinált mindent és ez nekik elég is! :P

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#464) WOT-H-A-C válasza Laza... (#462) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

:DD :R

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#465) WOT-H-A-C válasza svgyula (#463) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

placebo :DD

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#466) Keeperv85 válasza svgyula (#463) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nem jó helyen keresgéltél. :N

A cache-be teszi a frissítést és nem meglepő módon többnyire update.zip a neve. De ha nem sikerül neki, akkor azonnal törli is...

(#467) svgyula válasza Keeperv85 (#466) üzenetére


svgyula
addikt

Szia!
Na akkor azért nem találtam! Pedig ott is végignéztem és hidd el ha van valamilyen zip kiterjesztésű állomány
akkor megtaláltam volna mivel összesen (most is megnéztem) három alkönyvtára van és abból csak egyben van adat. De jó hogy mondod mert legközelebb először kimásolom az adatokat utána indítom újra :B Talán akkor ha mégsem megy be tudom olvastatni a recovery-vel.
Ja lejárt?

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#468) Keeperv85 válasza svgyula (#467) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Éjszakás... :U:O

(#469) svgyula válasza Keeperv85 (#468) üzenetére


svgyula
addikt

Hát kitartás! :O

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#470) ksanc


ksanc
őstag

No kérem, ma - számomra - új dologgal foglalkoztam: invalid IMEI :)
r.c. kollégától megvettem a W450-es telóját, tegnap érkezett meg. Gyönyörű állapotban van, még ha nem is nézzük mellette az enyémet, ha nézzük, akkor gyári zsírújnak néz ki :D
Azt írta, hogy lefagy és újraindul. Ez most nem érdekes, szétkaptam, helyreraktam ezt-azt és beleraktam csodás monopól megoldásomat, azóta még nem csinálta.

Az érdekesebb a gyári rendszer visszaállítása utáni invalid imei üzenet volt. Az otthoni gépemen nem fut a Droid tools, de úgysem szeretem használni, úgyhogy más megoldást kellett találnom. Na meg olyat, hogy factory resetnél ne legyen megint invalid...
Leírom a dolgot - részben mert nem tudom, mennyire ütközik a fórumszabályokkal a fix IMEI flash -, mert számomra volt egy-két érdekesség, majd a profik leírják, mi miért van :)
Szóval Flash tool-al kiolvastam az NVRAM-ot, persze üres volt, csupa nulla. Aztán átraktam rá az enyémről lehúzottat, mondom, legfeljebb ugyanaz lesz elsőre az IMEI. Hát nem lett, maradt invalid. Ekkor a saját telóm data mentését raktam fel és itt lepődtem meg először, ugyanis lett IMEI, mégpedig a saját eredeti telómé. Egészen egy factory resetig. Persze érthető a dolog, hiszen a /data/nvram is átkerült ugye és abban benne van az IMEI.
A kérdés az, még nem próbáltam, hogy vajon ha egy másik, azonos típusú teló data mentését rakom vissza, akkor a factory resetig annak az IMEI száma lesz a telón, vagy csak akkor, ha hibás az NVRAM?

(#471) tolvaj! válasza ksanc (#470) üzenetére


tolvaj!
őstag

Ha emlékszel, akkor a közelmúltban volt egy élesztéses feladatom, aminek klónozás lett a vége. Igaz én nem a data partíciót, hanem a sec_ro, nvram és a protect_ f partíciókat húztam át parancssori beírással ( dd) és helyre zökkent a kicsike, de minden FR után az én IMEI-m köszön vissza.

Illetve, hogy pontosabban is válaszoljak: Előfordult, hogy recoverys mentést cserélgettek a fórumozók egymás között és utánna csodálkoztak, hogy megváltozott a saját telefonjuk IMEI száma. Ez alapján gyanítom, hogy a kérdésedre a válasz: IGEN! :)

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#472) cappa72 válasza ksanc (#470) üzenetére


cappa72
nagyúr

Az úgy van, hogy az nvram-ból generálódik a sok telefonspecifikus infó a /data partícióra.
Ehhez még hozzájön 3 blokkeszköz-szakasz sértetlensége, mint alapfeltétel (MTK-s dolgokról beszélek):
protect_s
protect_f
secro
Ha ezek közül egyik nem stimmel, már invalid imei lesz.
Mivel a CWM mentés komplett data partíciót tartalmaz, ezért az ott mentett imei lesz a meghatározó visszaállítás után. Ez factory reset esetén törlődik, de az új friss rendszer újraindulásakor az nvramból beíródik - de csak akkor, ha a fent említett 3-as mindegyike ép.
Ha maga az nvram nem ép, akkor minden FR után eltűnik az imei. És persze jön hozzá az NVRAM error 10 a wifi-nél is.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#473) ksanc válasza tolvaj! (#471) üzenetére


ksanc
őstag

Emlékszem... :D

Akkor vigyázni kell a mentések csereberéjével ezek szerint.
Tényleg, a protect_s és protect_f partíciókat is át kellett volna húzni.
Valahol valaki már biztosan leírta, és mintha nekem is rémlett volna már, mi is van pontosan az NVRAM, PROTECT_S és PROTECT_F partíciókon...

Kösz Cappa, most olvastam. Sosem fogom megjegyezni azt, hogy blokkeszköz-szakasz :D

A sec_ro-n nem a megvásárolt, védett appok vannak?

[ Szerkesztve ]

(#474) cappa72 válasza ksanc (#473) üzenetére


cappa72
nagyúr

Sosem fogom megjegyezni azt, hogy blokkeszköz-szakasz
Dehogynem...
mmcblk - mmc block
szerk.: meg majd sűrűn mondogatjuk :DDD

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#475) ksanc válasza cappa72 (#474) üzenetére


ksanc
őstag

jaa, az mmcblk-t sem tudom megjegyezni :D Öreg vagyok már, ez így fog maradni :D
Van egy új kolléga, éppen kaptam szét az egyik számítógépet mert nem akart indulni és simán le SD ramoztam - intő jel, mert nem szoktam egyébként - a DDR2-es memóriát. Meg is kérdezte, hogy az nem DDR? Ja, mondom, én ilyen apróságokkal, mint elnevezés nem foglalkozom :D:D

[ Szerkesztve ]

(#476) Keeperv85 válasza cappa72 (#472) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Mennyivel egyszerűbb a Qualcomm megoldása... :U Mindig a 0550-es kulcsban van az a IMEI veremtárba írva, két bitenként. Tehát ha pl. az IMEI 123456, akkor a 214365 lesz és így tovább...

(#477) tvamos válasza Keeperv85 (#476) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ugy latom, lehet Qualcommost is kerdezni, nem csak Mediatekeset...
Miert lehet az, hogy az ADB-m (Linux alol) nem kapcsolodik a Sapdragonos telefonomhoz?
(A Tegras tabletemhez, meg az MTK-s telefonhoz meg igen...)
Mit csinalok rosszul?

Probalt mar valaki OpenCV-t telepiteni Androidra? Sikerult?
Ez egyenlore tulmutat a kepessegeimen.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#478) Keeperv85 válasza tvamos (#477) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Számos oka lehet. Lehet, hogy nincs benne az android.rules fájlban a vid és a pid párosa a telefonodnak.

Ezt nézd meg!

$sudo gedit /etc/udev/rules.d/51-android.rules

Ez legyen a fájlban:

SUBSYSTEM=="usb", ATTRS{idVendor}=="0bb4", MODE="0666"
SUBSYSTEM=="usb", ATTRS{idVendor}=="0e79", MODE="0666"
SUBSYSTEM=="usb", ATTRS{idVendor}=="0502", MODE="0666"
SUBSYSTEM=="usb", ATTRS{idVendor}=="0b05", MODE="0666"
SUBSYSTEM=="usb", ATTRS{idVendor}=="413c", MODE="0666"
SUBSYSTEM=="usb", ATTRS{idVendor}=="0489", MODE="0666"
SUBSYSTEM=="usb", ATTRS{idVendor}=="091e", MODE="0666"
SUBSYSTEM=="usb", ATTRS{idVendor}=="18d1", MODE="0666"
SUBSYSTEM=="usb", ATTRS{idVendor}=="0bb4", MODE="0666"
SUBSYSTEM=="usb", ATTRS{idVendor}=="12d1", MODE="0666"
SUBSYSTEM=="usb", ATTRS{idVendor}=="24e3", MODE="0666"
SUBSYSTEM=="usb", ATTRS{idVendor}=="2116", MODE="0666"
SUBSYSTEM=="usb", ATTRS{idVendor}=="0482", MODE="0666"
SUBSYSTEM=="usb", ATTRS{idVendor}=="17ef", MODE="0666"
SUBSYSTEM=="usb", ATTRS{idVendor}=="1004", MODE="0666"
SUBSYSTEM=="usb", ATTRS{idVendor}=="22b8", MODE="0666"
SUBSYSTEM=="usb", ATTRS{idVendor}=="0409", MODE="0666"
SUBSYSTEM=="usb", ATTRS{idVendor}=="2080", MODE="0666"
SUBSYSTEM=="usb", ATTRS{idVendor}=="0955", MODE="0666"
SUBSYSTEM=="usb", ATTRS{idVendor}=="2257", MODE="0666"
SUBSYSTEM=="usb", ATTRS{idVendor}=="10a9", MODE="0666"
SUBSYSTEM=="usb", ATTRS{idVendor}=="1d4d", MODE="0666"
SUBSYSTEM=="usb", ATTRS{idVendor}=="0471", MODE="0666"
SUBSYSTEM=="usb", ATTRS{idVendor}=="04da", MODE="0666"
SUBSYSTEM=="usb", ATTRS{idVendor}=="05c6", MODE="0666"
SUBSYSTEM=="usb", ATTRS{idVendor}=="1f53", MODE="0666"
SUBSYSTEM=="usb", ATTRS{idVendor}=="04e8", MODE="0666"
SUBSYSTEM=="usb", ATTRS{idVendor}=="04dd", MODE="0666"
SUBSYSTEM=="usb", ATTRS{idVendor}=="0fce", MODE="0666"
SUBSYSTEM=="usb", ATTRS{idVendor}=="0930", MODE="0666"
SUBSYSTEM=="usb", ATTRS{idVendor}=="19d2", MODE="0666"

$sudo chmod 644 /etc/udev/rules.d/51-android.rules
$sudo chown root /etc/udev/rules.d/51-android.rules
$sudo service udev restart
$sudo killall adb

Ha ez után sem akarja, akkor:

$lsusb

Az ID után látod a vid és a pid számot. Ha nincs a fenti listában, akkor add hozzá és ismételd meg az alatta lévő műveleteket.

(#479) ksanc válasza Keeperv85 (#478) üzenetére


ksanc
őstag

Csak annyit, hogy én csak a saját telómét hagyom benne, a többi számomra felesleges.
Persze aki 872634332 féle tipussal dolgozik... :D

(#480) Keeperv85 válasza ksanc (#479) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Ki lehet szelektálni, de van nem is egy olyan teló, ami 3 féle párost is használ. :)

(#481) tvamos válasza Keeperv85 (#478) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nem akar menni....

$ lsusb
Bus 001 Device 010: ID 19d2:ffcc ZTE WCDMA Technologies MSM

Ezt kell betenni az 51-android.rules-ba?
SUBSYSTEM=="usb", ATTRS{idVendor}=="19d2", MODE="ffcc"

Mar megy... Kosz a segitseget!

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#482) KTU válasza cappa72 (#472) üzenetére


KTU
addikt

Pár hete írtam hogy leesik az IMEI egy MTK-s telefonról, és a teljes backup mentés visszaállításra gyanakodtam. [link]
Írtál is megoldást, [link],
Megcsináltam, kiírja hogy OK! és hogy 5 MB átmásolva.....
de nincs IMEI ha leellenörzöm.

Írtam hogy van mindenféle mentés, de a gyári állapotról csak CWM és MUT imei.bak mentés van.
A többi azután lett mentve hogy leesik az IMEI.
Mint kiderült 1 figyelmetlenségből adódóan, SP Flashtool akció, gyári 4.4.2 felrakásnál "Format All + Download" lett választva, és felül is katt a "zöld nyíl" Download gombra. :W

És minden factory reset vagy romolás után nincs IMEI.
Vissza tudom rakni a MUT imei.bak mentést, de azért jó lenne végleges megoldás.
Gondolom ezek
protect_s
protect_f
secro

elvesztek vagy sérültek a "Format All + Download" akciónál.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#483) tolvaj! válasza KTU (#482) üzenetére


tolvaj!
őstag

Ugyan ebben a cipőben jártam. Típus? A sec_ro és protect mappák átmásolhatóak egy azonos típus mentéséből. Az NVram a fontos, ahhoz, hogy a saját IMEID legyen minden visszaállítás után. Illetve lehet nem ártana downgradelni 4.2.2-re ott helyreállítani véglegesen és úgy updatelni.

[ Szerkesztve ]

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#484) KTU válasza tolvaj! (#483) üzenetére


KTU
addikt

ZP700 és épp van 2db :U :D

Most megy vissza rá a 4.2.2 CWM mentés, ahogy jött, így van is IMEI.
Készítek róla MTKDroidTools mentést, majd a másik ZP700 4.2.2 MTKDroidTools mentésből átmásolom és felülírom a:
secro.img
nodl_protect_s.ext4.tar
nodl_protect_s.ext4.img
nodl_protect_f.ext4.tar
nodl_protect_f.ext4.img

Eddig jó?

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#485) tolvaj! válasza KTU (#484) üzenetére


tolvaj!
őstag

Inkább terminálból add be neki, kis matek kell hozzá, de egyszerűbb. Az nvramot viszont nehogy másold, különben lesz egy klónod minden visszaállításnál. :) Itt van minden amit tudni illik: [link] Cappa72 készítette!

Én amúgy parancssorból mentettem DD-vel csak a hiányzó partíciókat a működő telefonról és ugyanúgy DD-vel adtam be a hibásba. Miután másodszor csináltam ( saját hülyeség, illetve rossz rom miatt :U ) az már csak 20 perc volt kb.

[ Szerkesztve ]

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#486) tolvaj! válasza tolvaj! (#485) üzenetére


tolvaj!
őstag

A szakértő jó, a blog oldal is, csak a blogbejegyzés linkjét csesztem el:U :)

Helyes link

6582-es telefonon is megy, 6592-vel teszteltem és sikerült.

[ Szerkesztve ]

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#487) KTU válasza tolvaj! (#485) üzenetére


KTU
addikt

Ez root és backup :F

de ezeket használtam előtte,
2.5.3-as MTKDT verzió
Flashtool V5.1348

Én meg nem frissítettem. :D

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#488) KTU válasza tolvaj! (#486) üzenetére


KTU
addikt

Ezt már nem vágom. :U

És melyik mentést hogy rakjam hogy állandó IMEI legyen rajta. :F

ott tartok mint pár órája, visszarakom rá a 4.2.2 CWM mentés, ahogy jött, így van IMEI,
de, factory reset vagy romolás után nincs IMEI.

Délután lehet megint nekiesek. :U

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#489) tolvaj! válasza KTU (#488) üzenetére


tolvaj!
őstag

Először a helyedben ( miután a 4.2.2 visszaállítás megvolt) megcsinálnám a cappa72 féle IMEI helyreállítást és utánna FR, hogy megmarad e az IMEI. Ha nem akkor hungobungo leírását is megpróbálnám. Persze ez után is egy próba FR.

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#490) cappa72 válasza KTU (#488) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ha az nvram döglött, akkor mindegy mit próbálsz, mert onnan generálódik minden factory reset után az imei.
Ha üres, akkor a semmi generálódik így, ismét invalid lesz.
Ebben az esetben már csak pl. az mtkdt-s megoldás jöhet szóba.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#491) Keeperv85 válasza cappa72 (#490) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

"Ha az nvram döglött, akkor mindegy mit próbálsz, mert onnan generálódik minden factory reset után az imei."

Ismételten megjegyezném engedelmeddel, hogy MTK-s modelleken kizárólag! :B Qualcomm esetében az nvram sérülés esetén egyenesen mész a recovery alá a boot közben. Az Exynos pedig ha elmegy az EFS, akkor tégla lesz. Allwiner: mint az MTK, SPReadturn: különösebben nem zavarja, ha hibás az nv, csupán nem bootol be, vagy két óra múlva talál hálózatot érvényes IMEI után is...

(#492) cappa72 válasza Keeperv85 (#491) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ismételten megjegyezném engedelmeddel, hogy MTK-s modelleken kizárólag!
Természetesen. :K

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#493) ksanc válasza tolvaj! (#485) üzenetére


ksanc
őstag

Nyugodtan másolgathatod az NVRAM-ot önmagában, ugyanúgy invalid marad az IMEI :) Pont ezt írtam le nemrég.
A Droid tools-os visszaállítás csak factory reset-ig fog élni.
A factory mode-os modemparancsos módszert én nem próbáltam.
Teljes restore egy működő telóról működhet, éppen csak annak az IMEI-je lesz a tieden is, ami nem szerencsés.
Van biztos módszer MTK-ra, kell hozzá gyári stock firmware és CDC driver. Meg a MAUI META 3G nevű MediTek által fejlesztett progi.
Én ezzel állítottam vissza.

[ Szerkesztve ]

(#494) tolvaj! válasza ksanc (#493) üzenetére


tolvaj!
őstag

Ha egy élő NVramot másolsz át onnantól kezdve az abban tárolt dolgok lesznek a mérvadóak. A DT-s átírás valóban csak FR-ig él, de azért, mert az NVramból fogja neked kiolvasni az IMEI-t FR után. De mintha pont ugyanezt írtam volna le már :) Az általad leírt progit pedig ma kaptam meg kecvenc házi szakértőnktől- itt is hála neki :R- és még nem volt érkezésem kipróbálni. ;)

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#495) ksanc válasza tolvaj! (#494) üzenetére


ksanc
őstag

Igen, mindketten írjuk a magunkét :D
Csak annyit akarok kihozni, hogy önmagában az NVRAM nem elég - MTK-nál legalább is - , attól még nem lesz IMEI-d. Én pont ezt csináltam, ahogy írtam már, egy működő teló Flash Tool-os NVRAM mentését írtam fel az invalid telóra és maradt invalid, nem lett ettől IMEI-je.

(#496) tolvaj! válasza ksanc (#495) üzenetére


tolvaj!
őstag

Jepp, még kell mellé a secro és a protect f vagy s. Esetlegesen a data, bár ha jól tudom, az az nvrambol generált imeit tartalmazza.

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#497) tvamos válasza Keeperv85 (#478) üzenetére


tvamos
nagyúr

Koszi a segitseget!
:R
Minden nagyon patent lett.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#498) BViktr


BViktr
tag

Sziasztok.
Egy kis segítség kellene.
Van egy Nibiru H1-em amit kiadtak vagy 5-féle néven.
Szertném feltolni rá a Karbonn Titanium Octane gyári rom-ot de valamiért nem megy flashtoolal.
Ezt a hibát dobja: ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#499) aytukabozs válasza BViktr (#498) üzenetére


aytukabozs
addikt

Attól mert ~ ugyanaz a vas, még nem biztos hogy amiket OEM-be gyártott a k-touch abban 100%-ra ugyanaz a HW.
Találtál crossflashelhetőségről infót a neten?

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#500) BViktr válasza aytukabozs (#499) üzenetére


BViktr
tag

Igen ott van a rom mellett, hogy nibirun több embernek működik.
Csak azt nem írták hogy hogy ment fel.
Azt nem tudom, hogy ha a firmware upgrade-et választom a flashtoolban azzal tudom téglázni a telót?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.