Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android dual SIM szakmai mélyvíz
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"honnan vegyek telefont"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) tvamos válasza Laza... (#600) üzenetére


tvamos
nagyúr

De jo! Ez miket tud....
Linux version 2.4 for IA-64 platform.
Meg
/dev/ram: -> 0x0100 (initial ramdisk)
/dev/hda: -> 0x0300 (first IDE disk)
/dev/fd : -> 0x0200 (floppy disk)

Hat egy floppy-t minden keppen szeretnek rakotni!

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#602) Keeperv85 válasza tvamos (#601) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nem valami friss a leírás. Ezt a szöveget régen frissítették az alap kódban.

(#603) Laza... válasza tvamos (#601) üzenetére


Laza...
addikt

Tehát senki nem adja ki a forráskódot, mert fos a gyártó. Ha kiadja, akkor meg szar és ócska. Na ezért unom megosztani azt (is) amit csinálok - magyar mentalitás

Never give up!

(#604) tvamos válasza Laza... (#603) üzenetére


tvamos
nagyúr

En nem irtam semmi ilyesmit! Es nem is gondoltam. Csak csodalkoztam, miket benne hagytak. Annyi jutott az eszembe, hogy ezek vajon benne vannak a kodban is, vagy csak a dokumentacio tartalmazza?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#605) kgymac válasza tvamos (#604) üzenetére


kgymac
őstag

#ifdef, #ifndef, #else a C-ben is volt. Ezekkel megoldható :)

(#606) Keeperv85 válasza tvamos (#604) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Ha benne is lennének, akkor sem fogod soha sem látni őket, mivel a kernel egyetlen binárisra fordul össze, ami ember szem számára olvashatatlan. Egyébként nincsen benne. :N

(#607) tvamos válasza Keeperv85 (#606) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ja... olyanban mar debuggoltam, mit csinal a fordito, meg a linker... az azert meg egy parszaz byte-os binarisnal is eleg kemeny. (Ha jol emlekszem, valami MCS51-es intelt.) A regi szep idok... nem is voltak olyan szepek. Flash nelkul...

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#608) Sir Sparrow


Sir Sparrow
aktív tag

Sziasztok!
Van egy új Xiaomi Redmi Note telefonom (MTK6592) és szeretnék róla egy gyári állapotú backupot csinálni, még mielőtt bármit elkezdenék rajta változtatni, hogy ne érjen később meglepetés! A telefon topicban ezt az eljárást ajánlották.

MTKDT 2.5.3 és az adb driver letöltve a PC-re, 32GB-os SD a telefonba berakva.

1. Telefonra akkor semmit nem kell telepítenem, hanem csak a PC-re a fenti kettőt és a telefonon bekapcsolni az USB hibakeresést majd a folyamat során csatlakoztatni PC-re USB-n keresztül?

2. Mást nem kell a telón bekapcsolni v. állítani?

3. Az 1. pontban írt dolog nem teljesen világos: "Mielőtt bármit csinálnál, a legfontosabb az, hogy egy scatter file-t készíts."
Az egész procedúra 2.-tól 5. pontig nem erről szól? Scater-file nem egyenlő a Backup-pal? Vagy a scater file-t másképp kell létrehozni?

Köszi! :R

(#609) Keeperv85 válasza tvamos (#607) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Ezeket már nem nagyon lehet debugolni úgy, mert több 100 vagy inkább több ezer binárist fordít össze a fordító...

Ja igen... flash...[link]

(#610) WOT-H-A-C válasza Sir Sparrow (#608) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

1. igen

2.nem

3. amit cappa72 az "1" es pontba szedett az abban az esetben fontos ha mondjuk adatot akarsz kinyerni mondjuk a data partícioròl.

De neked nem fontos ha végig csinálod a backupot akkor nekedis generálodik scatter file.

Ha végeztél ne felejtsed el átalakítani a mentésed a droid toolsnak emészthető formára amihez a leirast meg talalod cappa blogjában.

Illetve fontos az imei mentése is!!

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#611) Sir Sparrow válasza WOT-H-A-C (#610) üzenetére


Sir Sparrow
aktív tag

Köszi a gyors választ! :R
OK!
...de gondolom, ha végzett a backup-pal akkor ráér az az átalakítás majd ha esetleg szükség lesz a backaupra, nem? ...szóval később is át tudom alakítani?

[ Szerkesztve ]

(#612) WOT-H-A-C válasza Sir Sparrow (#611) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Bármikor, csak ne felejtsed el mert anélkül nem fogod tudni visszatenni.

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#613) Sir Sparrow válasza WOT-H-A-C (#612) üzenetére


Sir Sparrow
aktív tag

Ez alapján tudom majd?

...ja, és a backup az menti az IMEI-t és az NVRAM-ot is?

[ Szerkesztve ]

(#614) WOT-H-A-C válasza Sir Sparrow (#613) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Igen ez az!

Az nvram tartalmazza a imeit tehát az is mentve lesz. A droid toolsban a külön imei backup azért ajánlatos mert esetenként előfordul imei vesztés, működő rendszer mellett. Ez esetben minden megy a készüléken "csak" hálózatra nem tud csatlakozni. Na ilyenkor hasznos az imei backup mert nem kell az egészet ùjra hùzni.

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#615) Sir Sparrow válasza WOT-H-A-C (#614) üzenetére


Sir Sparrow
aktív tag

Rendben köszönöm szépen! :R Akkor csinálok ez lesz, csinálok egy NVRAM mentést és utána egy Backupot!

Egyébként így már nem fordulhat elő olyan szoftveres malőr (ROM-olás, egyéb), amivel a fentiek birtokában ne lehessen életre kelteni vagy azért még így is gajra lehet vágni egy telefont?

(#616) Blue Eagle válasza WOT-H-A-C (#614) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Egy kis kiegészítés: Ha van MTKDT nvram mentés ugyebár nvram.bin névvel kiterjesztéssel, akkor az csak önmagában is download-olható SP Flash tool-lal úgy, hogy a scattert megszerkesztve kivesszük a nvram elöl a _nodl_ előtagot. Így a FT-ban megjelenik az Nvram sor, aztán csak tallózni kell az nvram.bin-t és mehet a Download.

(#617) WOT-H-A-C válasza Sir Sparrow (#615) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

MTK s telòt elég nehéz teljessen megölni. Nem lehetetlen ugyan, ùgy tudom ha az emmc-t megöljük akkor kuka.

Visszatérve a mentésre ha biztosra mész akkor flashtools readback funkciòval is tudsz teljes mentést csinálni. szintèn cappa72 irása alapján. :)

Blue Eagle: köszönöm ezt nem tudtam :R

[ Szerkesztve ]

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#618) Blue Eagle válasza WOT-H-A-C (#617) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Pontosan jól gondolod a flashtool readback dolgot. Különösen a protect F és protect S még nem árt. De amúgy mindent, az a biztos. A legfontosabb a preloader lenne, de azt meg natúr vissza rakni nem lehet. Cappa nem tudom rájött e a megoldásra, hogy lehet a teljes szakaszból származtatni azt a bizonyos 100-200 kB preloadert?

(#619) cappa72 válasza Blue Eagle (#618) üzenetére


cappa72
nagyúr

Igen, rájöttem. [link].
Azota mar dd menesbol is ezzel a modszerrel sikerult feleleszteni egy p780-at.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#620) WOT-H-A-C


WOT-H-A-C
veterán

Basszus ilyenkor mindíg rá jövök hogy semmit sem tudok!!! Respect nektek!! :R

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#621) Sir Sparrow válasza WOT-H-A-C (#617) üzenetére


Sir Sparrow
aktív tag

Gondolom erre gondolsz...
Azt hiszem egyelőre ezt hanyagolom és maradok a MTKDT-s backup-nál, mert ez már nekem magas így első ránézésre, :) de azért köszi!

[ Szerkesztve ]

(#622) Sir Sparrow


Sir Sparrow
aktív tag

Hát megpróbáltam, de semmi nem történt. :(

A leírtakban szereplő összes verziójú MTKDT-vel próbáltam, de egyik sem érzékelte. Az Adb driver installert is lefuttattam és jelezte, hogy már telepítve van a driver. A MTKDT mappán belül is van egy adb mappa és azon belül egy indítható fájl, arra is rányomtam, végigfutott valami a képernyőn (mint egy DOS-os ablakban), de semmit nem használt. Egyébként a gépre, ha rádugom, akkor jelzi is mind a belső memóriát, mind a microSD kártyát. USB debugging is bekapcsolva.

Ötlet? :F

[ Szerkesztve ]

(#623) WOT-H-A-C válasza Sir Sparrow (#622) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Droid tools kiírta a telefon adatait? SOC, Imei??

[ Szerkesztve ]

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#624) Sir Sparrow válasza WOT-H-A-C (#623) üzenetére


Sir Sparrow
aktív tag

Nem, nem írt ki semmit! :( Olyan volt mintha rá se dugtam volna a telefont USB-n, nem érzékelte a Droid Tools.

[ Szerkesztve ]

(#625) WOT-H-A-C válasza Sir Sparrow (#624) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Nos ha usb debug be van kapcsolva akkor driver gond lesz... usb debug+ adb driver + 2.5.2 droidtools ennyi kell... szerintem szedd le a drivereket rakd ujra es ellenorizd az usb debugot a biztonsag kedveert....

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#626) tolvaj! válasza Sir Sparrow (#624) üzenetére


tolvaj!
őstag

És miközben csatlakoztatod a készüléket,legyen feloldva a kijelző és fogadj el minden megjelenő üzenetet. Akkor ha a készüléken be van kapcsolva a hibakeresés engedélyt fog kérni.

Minden drivered fent van, csak a telefon kijelzőjét nem figyelted, az lesz a hiba ;)

[ Szerkesztve ]

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#627) WOT-H-A-C válasza tolvaj! (#626) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Basszus ez eszembe sem jutott!! :) :R

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#628) tolvaj! válasza WOT-H-A-C (#627) üzenetére


tolvaj!
őstag

A zsenik a legapróbb részleteken szoktak elbukni ;)

[ Szerkesztve ]

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#629) Blue Eagle válasza cappa72 (#619) üzenetére


Blue Eagle
őstag

EEz igen! Elismerésem! :C
A ZTE Blade fórumba nem akartam beleszólni, főleg nem apeelme szakértő úrnak, de itt a kinyilatkozása arról amit te meg tudtál csinálni, és vetted is a fáradságot, ez nem volt hiábavaló. Ugyanis (lehet nem tudja apeelme), de a P780 esetében readback-kal kiolvasott preloader szakaszt nem lehet visszaflesselni.
Az most más dolog, hogy a P780-hoz rendelkezésre áll minden sarkon a preloader.bin, sőt még egy fajtája is a 2014.03. utáni gyártásúak részére. De mi van az olyan klón MTK készülékeknél, amelyekhez sovány a rom.

[ Szerkesztve ]

(#630) cappa72 válasza Blue Eagle (#629) üzenetére


cappa72
nagyúr

P780 esetén is ugyanezt az átalakítási metódust alkalmazva a readback-es preloader is megmódosítható és használható.
Ám azt egyszerűbb az MTKDT-vel átalakítani, ha már van neki olyan, hogy "process ROM file" - de döglött készülék esetén csak a hex editoros megoldás lesz jó.

Annak még majd utána nézek, hogy az "MMM" fejléc szakasz minden readback esetén (mármint eltérő készülékeknél) ugyanazon a címen kezdődik-e, és ha igen, akkor nem biztos, hogy 0x0-nál kell kedzeni a mentést, hanem pl. 0x00010-nél (csak blőd számot írtam)

Aztán ott vannak azok a telefonok, amik esetén nincs nagy támogatás. Ahogy fogalmaztál:
De mi van az olyan klón MTK készülékeknél, amelyekhez sovány a rom.
Na ott is sikerrel alkalmazható, legalábbis eddig.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#631) Blue Eagle válasza cappa72 (#630) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Hm...igen... :U
Valóban a MTKDroidTool is átalakítja a Flashtool számára "ehetőnek".

(#632) Sir Sparrow válasza WOT-H-A-C (#625) üzenetére


Sir Sparrow
aktív tag

Elvileg minden fent van, de majd ha hazaérek törlöm az eszközkezelőben a Android eszközt és megpróbálom újból telepíteni az adb installert.

tolvaj!: ...le se vettem a szemem a kijelzőről :P (ja, és közben be is volt kapcsolva) ;) ...és sajnos nem jelent meg semmi csak az hogy usb hibakeresés be van kapcsolva, de az már akkor megjelent mikor rádugtam a PC-re.

[ Szerkesztve ]

(#633) aytukabozs válasza Sir Sparrow (#632) üzenetére


aytukabozs
addikt

Másik USB kábel/Másik USB port?
Vagy ezek is ki lettek lőve már mint hibalehetőség?

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#634) Sir Sparrow válasza aytukabozs (#633) üzenetére


Sir Sparrow
aktív tag

Laptopról beszélünk, minden USB rá van kötve az alaplapra és mikor rádugom a telefont érzékeli is és meg is jelenik a belső memória és az microSD kártya a Sajátgépben. USB kábel pedig a gyári és másoltam már vele file-t telefon és gép között.
...ettől függetlenül majd megpróbálom másik USB porton is és másik kábellel, hátha ez lesz a gond, de ha igen, akkor megeszem a kalapom! :W

[ Szerkesztve ]

(#635) Blue Eagle válasza Sir Sparrow (#634) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Az USB hibakeresés be van kapcsolva a telón az USB-kapcsolatoknál? Ha igen, és rádugod a PC-re, akkor az eszközkezelőben meg kell jelenni ennek így:

Ez így OK?

(#636) Sir Sparrow válasza Blue Eagle (#635) üzenetére


Sir Sparrow
aktív tag

Igen, ez így nézett ki nekem is!

(#637) Keeperv85 válasza Sir Sparrow (#634) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nem az a gond ilyenkor. :N Van egy adb_usb.ini fájl... valahol a gépen. Attól függően hogy az adb hogy települt. Ebben a fájlban jelenleg nincs benne a készüléked azonosítószáma. Ezt a számot ki tudod az eszközkezelőben keresni a teló tulajdonságait vizsgálva. Tudom hogy most ez ködösen hangzik és jó lenne képekkel: nincs Windowsom és fejből ennyire tudom a megoldást sajnos. Majd valaki kiegészít.

(#638) Blue Eagle válasza Keeperv85 (#637) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Egy adb_usb.ini fájlt találtam a gépemen. Ezt megnyítva a Notepad++ -al, az alábbi három sor van benne:

# ANDROID 3RD PARTY USB VENDOR ID LIST -- DO NOT EDIT.
# USE 'android update adb' TO GENERATE.
# 1 USB VENDOR ID PER LINE.

Megjegyzés: nálam minden ok az ADB és egyéb kapcsolatokkal.

(#639) üszök


üszök
őstag

A kérdésem csak a kis medencébe tartozna,de ott úgysem kapnék értelmes választ. :D
Lett egy THL T6s-em érdemes ART módban használni?

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#640) Laza... válasza üszök (#639) üzenetére


Laza...
addikt

Sok apk nem támogatja még az ART-ot, azaz: nem

Never give up!

(#641) WOT-H-A-C válasza Laza... (#640) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Így van, elvileg android L-ben lesz teljessen ART ra cserélve a futtatò környezet...

0+0 nal pròbálkoznak vele a kolegák de rengeteg az FC és inkább visszatértek tőbben a Dalvic-ra.

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#642) Sir Sparrow


Sir Sparrow
aktív tag

A helyzet a következő. A illesztőprogramot töröltem majd vissza, kipróbáltam más USB portokat, más USB kábelt, de azon se megy. adb_usb.ini pedig nem találok a gépemen.

Mi lehet a gond? Nem kell még vmi engedélyt adni a telefonon (pl telepíthet külső forrásból is nem csak playről, ilyesmi??) :F

Ezt látom:


[ Szerkesztve ]

(#643) WOT-H-A-C válasza Sir Sparrow (#642) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Na basszus jòl feladtad a leckét.....

Èn megmondom őszintén hogy elvéretem ezzel a dologgal...nekem minden jònak tűnik.....

Azt mondtad ugye hogy több verzioval is pròbáltad...?

Másik gép nincs a közeledben???

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#644) üszök


üszök
őstag

Köszi,akkor kihagyom. :R

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#645) Sir Sparrow válasza WOT-H-A-C (#643) üzenetére


Sir Sparrow
aktív tag

Ettől a választól féltem! :O
Igen, a többi verzióval is próbáltam, de nem jelenik meg semmi a MTKDT-ben és a telefonomon sem!
Más gép nem nagyon van jelenleg.
Mi lehet a gond? ...biztos vmi nyúlfarknyi dolog, de fogalmam sincs :W
...kezdő vagyok a "szakmában", uh lehet vmit elszúrok bár mindent a leírás szerint csináltam!

[ Szerkesztve ]

(#646) Blue Eagle válasza Sir Sparrow (#642) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Pedig adb_usb.ini fájlnak kell lennie a gépeden! Útvonal: Users\felhasználó\.android
Lehet, hogy másik meghajtón van a Users?

(#647) Sir Sparrow válasza Blue Eagle (#646) üzenetére


Sir Sparrow
aktív tag

hát ott ezt találom:

(#648) Blue Eagle válasza Sir Sparrow (#647) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Talán akkor ez lehet a baj.

csinálj egy adb_usb.txt-t és másold bele ezt:

# ANDROID 3RD PARTY USB VENDOR ID LIST -- DO NOT EDIT.
# USE 'android update adb' TO GENERATE.
# 1 USB VENDOR ID PER LINE.

majd a kiterjesztést ini-re nevezd át. Próba... :U

Áh! nem jó! Nekem teljesen más és sokkal több állomány van ott jelen!!!

[ Szerkesztve ]

(#649) svgyula válasza Sir Sparrow (#645) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Az a nyúlfarknyi dolog a windows.....Már régebben leírtam nem minden win verzióval müködik a kapcsolat. Anno  a táblagépem nem akart sehogyan csatlakozni a"rendszerváltás" után. A laptopodon startcsomag van?

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#650) svgyula


svgyula
addikt

Kiestem a szerkestsztésböl. Azt még megtehated, hogy a play-rol letöltöd a Software data cable.apk-t

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.