Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

https://prohardver.hu/dl/upc/2016-01/30/491958_fdx7zyrlo9jvholz_banner2_3.png

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6601) varek


varek
csendes tag

Az alaplapot egyébként az angol amazonon keresztül hozta be a lányom, nehéz lesz visszacserélni, amúgy sem számoltam meg és leltároztam le, hogy mit adtak hozzá.

(#6602) OutSider17 válasza varek (#6600) üzenetére


OutSider17
senior tag

Szerintem erre nagyon kevés az esély!
Inkább gondolnék gyári hibára mint zárlatra a távtartó miatt.

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#6603) apatyas válasza varek (#6601) üzenetére


apatyas
Korrektor

A fránya hézagra mindig ügyelni kell, nehogy hozzáérjen a lap a házhoz. Ki tudja, vagy amiatt, vagy nem :F Én a műanyag rápattintós tartókat szerettem, persze azokat meg kiimádkozni rettenetes.
Sok szerencsét a garoztatáshoz.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#6604) GIORGIONE76 válasza OutSider17 (#6576) üzenetére


GIORGIONE76
őstag

UPDATE:
meglett a ludas, persze kellett az extra 8pin, de a táp a fos, kölcsöntáppal müxik,
most megérdemelné hogy nagybetűkkel kiírjam a nevét annak a fórumtársnak
aki azt a szar FSP tápot eladta a havernak!! :(((
(mondjuk alapból csapágyas lehet a ventije, azzal még ne lenne gond,
de hogy semmiféle 12V-ot nem ad le az már gáz...)

[ Szerkesztve ]

https://opensea.io/GIORGIONE76 https://foundation.app/@GIORGIONE76

(#6605) Lavar válasza apatyas (#6598) üzenetére


Lavar
aktív tag

Az új fekete viper ramok voltak a hiba forrása.
Ma reggel visszaraktam az előző piros 8GB-os viper kitet és ezzel előjött az új 1.90-es bios (tehát rendben feltelepült tegnap).
Viszont ilyen téren elmehet a pcsába az msi, ha ez a debug led nem a cpu-nál világított volna egyértelműen, hanem a ram-nál, akkor már kivettem volna tegnap.
Az szintén érdekes, hogy a régi biosszal ment a fekete ram, de az újjal postig nem jutott el. Na mindegy, visszaküldöm őket.

(#6606) GIORGIONE76 válasza Lavar (#6605) üzenetére


GIORGIONE76
őstag

úgy néz ki az Emese erre nem ad :D
nekem is folyton ez van, a minap szórakoztam a ramokkal, 4 modul, szóval kicsit eltér a beállítás, minden egyes alkalommal a CPU-ra jelzett, mondjuk ezt már megszoktam :DD
a ramoknál néha egy-két század Volt is elég hogy beröffenjen, vagy éppen kussoljon,
csak így sosem tudhattam hogy a feszekkel van gond vagy az időzítésekkel :/

https://opensea.io/GIORGIONE76 https://foundation.app/@GIORGIONE76

(#6607) apatyas válasza Lavar (#6605) üzenetére


apatyas
Korrektor

Hmm, várj még, hátha sikerül egy próba:
Amikor beindul a régivel, állítsd be a ramokat kézzel 2133MHz és auto időzítésre. Utána tedd be az újat.
Normálisan a másik ram behelyezésével / nem bootoláskor alaphelyzetbe kellene raknia magát a lapnak, de ha nem tette meg magától, akkor most helyrejöhet.
De ez így tényleg valószínűtlen és inkább a ram rossz.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#6608) OutSider17 válasza GIORGIONE76 (#6604) üzenetére


OutSider17
senior tag

Örülök hogy sikerült megoldani a problémát. :)
Köszi a tájékoztatást! :R

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#6609) varek


varek
csendes tag

A fórumokon utána néztem ez az MSI CPU DEBUG probléma másoknak is sok gondot okoz

(#6610) OutSider17


OutSider17
senior tag

Gőzöm sincs mit ronthattak el az új lapoknál az MSI-nél. De nálam már évek óta probléma mentesen teszi a dolgát egy MSI B350M Mortar Arctic. :DD
És bizony volt már benne olyan R5 1400-as ami 4Ghz-en ketyegett, plusz mellette 16GB Kingstone HyperX ami a névleges 2400Mhz helyett 2933-3200Mhz-en megy/ment. :D

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#6611) Lavar válasza apatyas (#6607) üzenetére


Lavar
aktív tag

Köszönöm a tippet, de már megrendeltem a PV416G320C6K-t, egy ezressel még olcsóbb is, plusz 3200 Mhz-es, és régóta a piacon van. Ez a Blackout széria mostanában jelenhetett meg. Megtetszett a fekete hűtőborda, de eltekintek tőle a stabilitásért. Remélem ez a kit már jó lesz, ha 3000-et tudja tartani cl16-on már szuper.

[ Szerkesztve ]

(#6612) Pribi


Pribi
senior tag

Sziasztok!

[Erre] valaki?

Köszi: Pribi

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#6613) OutSider17 válasza Pribi (#6612) üzenetére


OutSider17
senior tag

Szia.
Szerintem ha minden normálisan működik akkor nem kell.

[ Szerkesztve ]

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#6614) Sweet Lou 6 válasza Pribi (#6612) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

melyik win10? letöltheted az amd oldaláról a chipset drivert, de elvileg a legújabb win10 már jól kezeli, ahhoz nem szükséges. a radeon software tedd fel.

sweetlou6.wordpress.com

(#6615) Lavar válasza Lavar (#6611) üzenetére


Lavar
aktív tag

A PV416G320C6K egyelőre jónak tűnik, XMP 2.0-val 3200mhz CL16-on megy, majd lehet lefuttatok egy aida tesztet meg játékok alatt megnézem. :C

(#6616) varek


varek
csendes tag

Ma értesítettek sajnos az MSI B450 carbon új alaplapom hibás erről korábban írtam és bekövetkezett amire gyanakodtam

(#6617) apatyas válasza varek (#6616) üzenetére


apatyas
Korrektor

Mármint gyári hibás, vagy nálad ment gallyra? A hangvételedből utóbbira következtetek.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#6618) Pribi válasza Sweet Lou 6 (#6614) üzenetére


Pribi
senior tag

Köszi a választ! Neked is Outsider17. 1903-as verzió egyébként.

Pribi

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#6619) Sweet Lou 6 válasza Pribi (#6618) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

arra elvileg nem szükséges már a chipset driver (mondjuk nekem fent van, de most már minimális a különbség a windows beépített és az amd driver ütemezője és energiagazdálkodása között).

sweetlou6.wordpress.com

(#6620) varek válasza apatyas (#6617) üzenetére


varek
csendes tag

Azt nem tudom, hogy gyári hiba, vagy a beszerelés során történt sérülés miatt ment gallyra az alaplap. Már vagy tíz alaplapot raktam be a házba eddig nem történt ilyen és most se éreztem, hogy valami baj lehet, a szerelésnél minden simán ment. Azért gyanakodtam az alaplap hibára mert minden más lehetőséget már előzetesen kizártam, hiszem másik processzorral tápegységgel sem ment a gép a ramok meg jók voltak.

(#6621) Nagya21


Nagya21
addikt

Hali!!
Csak hogy idetaláljak, egyelőre nincs nagy gondom :D
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#6622) HookR válasza Nagya21 (#6621) üzenetére


HookR
addikt

A "Téma mentése" gombot (kedvencek közé) megtalálod jobbra fent és a hozzászólások alatt alul is.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#6623) ratcache válasza HookR (#6622) üzenetére


ratcache
aktív tag

ez tök jól működik mindenkinél, akinek nincs kimaxolva ;)

(#6624) deathtania


deathtania
senior tag

Sziasztok!
Próbáltam keresgélni, de nemigen találtam eddig infót, a másik Ryzen 5/3 topikból küldtek ide a Picasso mag miatt, hátha itt több infót tudok gyűjteni.

Az alapkérdésem az, hogy Ryzen 3 3200g-re van esetleg tuning tapasztalat?

Az AMD Ryzen Master progijával próbálkoztam eddig, feszültség változtatás nélkül a proccot 4,1 Ghz-re, a GPU-t 1700 Mhz-re engedte eddig húzni, eddig, egész stabilnak tűnik (játékok szépen futnak), a GPU-n alakítanék még, ha lehetne esetleg, a procc annyira nem is lényeg.

Hűtés egy Corsair H100i Pro, lap Gigabyte B450 Aorus M, táp Be Quite! Pure 11 600W. Alapvetően pár hónapig tartanám csak meg, utána jönne előbb egy RX 580, aztán egy Ryen 5 3600. Egyelőre csak 5-8-10 éves játékokat nyomok, tekintve, hogy az elmaradásomat le kell dolgozni, de utána szükség lesz a nagyobb kapacitásra.

Ha konkrét tapasztalata feszültség változtatással együtt van valakinek, és megosztaná velem, rendkívül hálás volnék. :R

[ Szerkesztve ]

www.brczart.hu

(#6625) OutSider17 válasza deathtania (#6624) üzenetére


OutSider17
senior tag

Szervusz!
Hát nem tudom..... Én már a 4Ghz-nek is őrültem mint majom a farkának az előző processzoromnál. Ryzen 5 1400-as volt.
Szerintem nem sokat érsz el a gpu tuninggal amíg memóriában sem egy acélos.

Inkább ne erőltesd, jobb egy gyengébb processzor, mint egy tönkre ment processzor.

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#6626) deathtania válasza OutSider17 (#6625) üzenetére


deathtania
senior tag

3000 Mhz-es G.Skill Aegis-ek (1500 Mhz) vannak mellette, amik csak a vezérlő korláta miatt futnak picit alacsonyabb órajelen, 2933 Mhz-en (1467 Mhz).

Alapvetően egyetértek veled, és az esetek jórészében full minimumra állítva használom a gépet (3,6 Ghz CPU, 1250Mhz GPU), de játékoknál azért jelentős növekedést jelent párszáz Mhz húzás is a GPU-n.

Persze nyilván vegyek inkább egy RX 580-at, de az még a jövő projektje, én pedig szeretem kihasználni a maximumot a cuccaimból. Anno egy Phenom II X4 955 BE-m volt, Ninja 3 hűtéssel 3,9 Ghz volt stabil órajel alapfeszültségen neki, egy HD4850-el használtam együtt. Nagyon szerettem. Mióta azt eladtam ez az első konfigom, és a tuning mániám az azóta sem csökkent... Még a laptopom A8-3510MX APU-ját is 2,3 Ghz-n használtam évekig... :))

[ Szerkesztve ]

www.brczart.hu

(#6627) OutSider17 válasza deathtania (#6626) üzenetére


OutSider17
senior tag

Nincs azzal baj, csak vigyázni kell vele nagyon. Egy rossz döntés és már vége is sajnos.
De ha újonnan vásárolok esetleg akkor én a helyedben rá szánám még azt a 60ezret és RX 5700-ast vennék. Sokkal jobbnak tűnik.
De ez egy szubjektív vélemény csupán. (Tovább bírja majd, mivel erősebb az RX580-nál.)

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#6628) nesd válasza Lavar (#6615) üzenetére


nesd
csendes tag

Az jó lenne ha lefuttatnád, mert én is ilyen ram-ot vettem, és 3200-on az aida stressz teszt elhasal pár perc után. Alap órajelen működik rendesen a teszt. Hozzá kell tennem, hogy a gép nem fagy ki, ugyanúgy lehet használni tovább a hw hibás üzenet után is.

Most épp memtest86-ot futtatom már vagy 50 perce 3200on, eddig semmi probléma.

[ Szerkesztve ]

(#6629) deathtania válasza OutSider17 (#6627) üzenetére


deathtania
senior tag

Abszolút egyetértek veled, viszont időközben sikerült szerválnom 40k-ért egy RX 580 8GB-t 1 év garral, így viszont már kb. 100e a különbség a két kártya között. 720p-ben játszom max, nincs nagyobb kijelzőm, egyelőre ez is jó lesz. Viszont most félek tőle, hogy a 3200g meg kevés lesz a vga alá... :)) :DDD

www.brczart.hu

(#6630) Lavar válasza nesd (#6628) üzenetére


Lavar
aktív tag

Miután írtam azt a hszt, másnap leteszteltem aidaval. 1 óráig hagytam futni a stressz tesztet, aztán kinyomtam. Nem volt gond. Azóta is problémamentes a gép. Játékot tekintve Overwatchot, SW Battlefront 2-t, Cs got néztem, semmi anomália. Milyen alaplapod van? Nekem msi b450m gaming plus, frissítettem biost, lehet az megoldaná nálad.

(#6631) OutSider17 válasza deathtania (#6629) üzenetére


OutSider17
senior tag

80 ezer az a 100, de ebben az esetben amúgy is jobban megérte az RX 580 számodra! :)
Dehogy lesz kevés hozzá. Nekem 2200G mellett lesz majd, ha össze tudom rá szedni a pénzt. :D
Használd sokáig egészséggel a videó kártyát! :)

Ui:. Bitang kemények az új Ryzen processzorok! :DD

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#6632) deathtania válasza OutSider17 (#6631) üzenetére


deathtania
senior tag

Persze jó hülye vagyok, mert 1080p-t akartam írni, 1920x1080 a képernyőm felbontása.

Köszi! Remélem, hogy tényleg sokáig jó lesz! :R
Így viszont, hogy a Vega 8 kiesett, megpróbálok egy picikét még húzni az APU-n. Most 4.1 Ghz stabilnak tűnik, kíváncsi leszek, hogy a 4,2-4,3 meglesz-e... :D Persze, csak ésszel csinálom. :K

www.brczart.hu

(#6633) OutSider17 válasza deathtania (#6632) üzenetére


OutSider17
senior tag

Hát nem egy kategória a kettő, de még az első Ryzenem 4Ghz-en is elég kemény volt teljesítmény szempontjából!
Ryzen 5 1400!
De ha a vga mellé kellene egy erősebb processzor akkor vagy Ryzen 5 1600/ 1600X, vagy esetleg egy Ryzen 5 1400-as lehet jó megoldás. Igaz nem igp-s, de ott van az RX580 arra a célra amire kell. :)

Ha esetleg érdekel. :)

Single Core / Multi Core
HWiNfó Cpu-Z

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#6634) Pakmara


Pakmara
őstag

Sziasztok!

Adott egy 2200g egy Strix B450-F-ben. Alapon szeretném járatni mind a Gpu-t mind a Cpu-t a lehető legalacsonyabb feszek mellett. Tudom, hogy minden konfig. más de támpontnak írnátok néhány fesz értéket? Merre érdemes keresgetni... Jelenleg teljesen alapon van, offset és manual is tudok megadni értéket biosban.

Köszi, Pakmara

(#6635) libit


libit
tag

(#6636) #TOTTI


#TOTTI
őstag

Sziasztok, van egy olyan problémám, hogy laptopomon 2200U (Vega 3) szeretnék fifát futtatni, meg is van a 60 fps de csak 720p-ben, amióta az Adrenalin drivert feltettem, nem a teljes panelen jelenik meg a játék, csak a felbontásnak megfelelő pixelt foglalja el középen.

Mit tudnék állítani, hogy a teljes panelt lefedje, úgymond kinyújtsa a 720p-s képet 1080p-re?

(#6637) Sweet Lou 6 válasza #TOTTI (#6636) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

ablakban fut? alt+enter-re reagál valamit?

sweetlou6.wordpress.com

(#6638) #TOTTI válasza Sweet Lou 6 (#6637) üzenetére


#TOTTI
őstag

Nem ablakban szimplán nem teljes képernyőn, ha nyomok egy alt+enter kimegy ablakba.

(#6639) consono válasza #TOTTI (#6638) üzenetére


consono
nagyúr

Nekem úgy rémlik ezt a BIOS/EFI-ben szokás állítani notebookoknál, de nem 100%. Most nem tudom megnézni, mert a céges le van jelszavazva (meg amúgy is Intel IGP-s)...

"In God we trust. All others must bring data"

(#6640) #TOTTI válasza consono (#6639) üzenetére


#TOTTI
őstag

Egy dolgot tudok állítani, a performace mode-ot, Quiet és Performance opciókkal, semmi egyéb.

(#6641) consono válasza #TOTTI (#6640) üzenetére


consono
nagyúr

:( Akkor ez nem jött be... Itt [link] másoknak is volt hasonló problémájuk, de csak a driver downgrade segített.
Mi van akkor, ha a játék indítása előtt átállítod a felbontást a képernyőn 720p-re?
Illetve ezt is érdemes megnézni: [link]

[ Szerkesztve ]

"In God we trust. All others must bring data"

(#6642) Pakmara válasza libit (#6635) üzenetére


Pakmara
őstag

Köszi. Ahogy nézem ezek all core OC melletti eredmények ha alapon is hasonlót hoz nekem elégedett vagyok :)

(#6643) #TOTTI válasza consono (#6641) üzenetére


#TOTTI
őstag

Második megoldotta. :) Köszi.
GPU Scaling és teljes panel.

[ Szerkesztve ]

(#6644) consono válasza #TOTTI (#6643) üzenetére


consono
nagyúr

Zsír :) Örülök, hogy sikerült!

"In God we trust. All others must bring data"

(#6645) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Pár hét tapasztalat után:

belőttem a 3400G-t 3700-ra, 1.15V-n fixen.. így, R20 alatt sem megy 60 fok fölé, és még csöndes is marad a vas, nagyjából.. Tök jó.

1600*900-ban, majdnem full max-on megy a Gears 5, 1600-as GPU-val ami azért nem annyira szar. Csak az AF-t hagytam 2*, minden más maxon van.. Ha az árnyékokat leveszem, akkor szerintem simán smooth marad a játék.

A GPU nem kap feszt, csak a SB kap 1.10V-t.

Persze a OneX 4K 60 fps-hez képest ez bakfitty, de tudván a fogyasztás mértékét, szerintem nem rossz.

Overwatch: High preset, 1080p (79% res. scale-lel), high presettel 40-60 fps között.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#6646) Fred23 válasza hackeeeee (#6645) üzenetére


Fred23
nagyúr

3400G-vel nem próbáltad még az allcore tuningot? Elkezdtem éppen azon filózni, hogy a jövő hónapban az akciós 2700 helyett jöhetne akár egy 3400G is, mert lenne kedvem foglalkozni vele. Másrészt alapon, 3,7 GHz-cen lehet, hogy nem lenne nagy élmény játékra, mert a minimum fps-ek nagyon rosszak lennének vele. Viszont egy allcore 4,2 GHz mellett már szerintem minden jelenlegi játékhoz jó lenne.

Most még egy i5-6500 a procim, és akár 1080p-ben, akár 1366p-ben játszok, egyes játékokban nem az RX 570 limitál bizonyos helyeken, hanem a túl gyenge proci. 95% fölötti terhelésen is megy időnként.

Mindenem van az új -AMD-s- géphez, csak procim nincs. Jövő hónapban egy 2700-asra gondoltam, Alzán 43k kuponokkal. Szuper proci, de szerintem egy RX 570 mellett kábé ugyanazt a játékos teljesítményt kapnám a húzott 3400G-től is, és a 3400G számomra egy kicsivel érdekesebb jelenség. Még utána fogok nézni jobban, de ha a minimum fps-ekben sincs difi egy húzott 3400G és egy 2700-as között egy RX 570 mellett, akkor lehet, hogy végül a 3400G-t választom.

Ezért érdekel, húzta -e már valaki a topikból, hogy milyen feszek mellett meddig jutott, mennyit ért a macera... -rá is keresek gyorsan, de Rólad rémlik, hogy anno a Skylake / Kaby Lake topikban mintha tuningoltál volna, és talán akkor itt is. :)

(#6647) hackeeeee válasza Fred23 (#6646) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Fix 3900-ig mentem vele 1.25V-n, tovább nem. Ott [link] ezt sikerült kihozni belőle.

Viszont, 3700-on 1.15V-n kb. 10 fokkal hidegebb a proci, és mivel itx, hiába rajta a kompakt 120-as víz, azért ez nem árt, így halkabb is. :)

Ahol kihasználnád a több szálat, ott lehet jobban járnál a 2700-al, bár nem tudom.. Az csak 8/16 és nem 4/8.

Véleményem szubjektív...

(#6648) Fred23 válasza hackeeeee (#6647) üzenetére


Fred23
nagyúr

Hmm, nálam is ITX-be kerülne végül, ezek alapján pedig az allcore 4,2 GHz felejtős.

Pedig aki megcsinálta, az tudott mit felmutatni vele. Bár most nézem, lehet, nem is allcore 4,2 GHz-re gondolt a jelzett @4.2GHz-cel, hanem csak a proci turbó órajelét jelezte így.

Azt hiszem, 2700 lesz végül, de ez attól is függ, akciózzák -e esetleg a 3400G-t valahol. Az biztos, hogy nem fogok többet fizetni érte, mint amennyit az akciós (43k kuponokkal) 2700-ért fizetnék.

Másrészt -ahogy nézem- egy húzott 3400G kábé mindenre elég egyelőre, vagyis jó ár esetén helyettesíthet egy 2700-ast is egy RX 570 / RX 580 körüli VGA mellett.

[ Szerkesztve ]

(#6649) hackeeeee válasza Fred23 (#6648) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én egy ML120-at raktam rá. Játékok alatt nem ennyire meleg, de mivel fűt a GPU is, azért szépen lassan felmelegszik eléggé. Szerintem 1.3-1.35V körül meglenne a 4-4.1, még úgy is, hogy a C6 state enabled. Elvileg ez befolyásol ugye, valamennyit. :)

Tény, hogy nem buknál sokat, valszeg, de ez ugye felbontás függő is. Én egy LP-s 1050Ti-t tervezek mellé tenni, és ennyi lesz a max.

Véleményem szubjektív...

(#6650) skL86


skL86
tag

Sziasztok, 2400Gnél beállíottam a 2Gb video memóriát a biosban, ennek ellenére a R6 Siege játékban csak 1 Gb memóriát lát és csak low grafikát enged emiatt, van valakinek ötlete, mi lehet ennek az oka?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.