Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

https://prohardver.hu/dl/upc/2016-01/30/491958_fdx7zyrlo9jvholz_banner2_3.png

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7401) pilu85 válasza jokeph (#7400) üzenetére


pilu85
őstag

Próbáltad?

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#7402) pajorgergo válasza pilu85 (#7398) üzenetére


pajorgergo
aktív tag

2400G használok egy 50"-os 4K TV-vel.
Teljesen szépen futnak a 4K filmek 😁
Amit tanácsolni tudok, hogy nekem a régi 5200-as HDD miatt akadt, SSD-ről vagy 7200-as HDD-ről már nem akadnak a 40-50 GB-os 4K filmek

(#7403) jokeph válasza pilu85 (#7401) üzenetére


jokeph
nagyúr

Igen.
4K-s TV-t és FHD monitort egyszerre meghajtottam az i3-7350k-ba integrált HD Graphics 630-al.
2200G-vel is ugyanezt. :K

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#7404) pilu85


pilu85
őstag

Köszi fiúk.

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#7405) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Sziasztok!

Másik témákban nem találtam igazi választ sem (lehet nincs) illetve a kérdésemre se jött olyan ami kifogásolhatatlan.

Szóval egy Antec isk110 házba szeretnék egy athlon 3000G helyett egy 3400G-t tenni.
Ehhez viszont a PSU-t cserélni kellene (az eredeti 12V@5A). Kérdés mire, mi az ami elvinné a 3400G-t?

Mellette van még 2x4GB DDR4-3200, 1 nvme A2000 SSD, egy WD blue 1TB HDD (2,5",@7mm) egy külső hangkártya az USB-n, egy DP port jelerősítő az USB-n, és két vevőegység a billzetnek és az egérnek.

Tudnátok ebben segíteni?

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#7406) A.Winston válasza gordonfreemN (#7405) üzenetére


A.Winston
tag

150w alaphangon. Nekem volt mini hazba is ilyen. Kell help tapkialakitashoz irj ram nyugodtan.

nincs

(#7407) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Na erre kössetek gombot!
A nyűgöm, hogy NVMe meghajtóval csak akkor bootol biztosan a Windows 10, ha van a gépben még SATA SSD is (alaplap Gigabyte B450i Aorus Pro Wifi, legutolsó FW).
Még a telepítő sem bootol, ha csak az NVMe SSD van bent!
Hét elején vettem Phison vezérlős Gigabyte NVME SSD-t és klónoztam egy SATA-sról, de csak ma vettem ki a SATA-s SSD-t, hogy a párom gépét bővítsem vele, és addig minden rendben volt.
Az eltávolítás után nem ment sem a leállítás (kép elfeketedett, de a táp nem kapcsolt le) és gyakran a boot-ba is belefagyott (kmode exception BSOD), viszont ha elindult a Windows, akkor nem fagyott ki menet közben.
Beraktam a párom régi SATA SSD-jét és most megint jó, úgy, hogy az NVMe-ről bootol a rendszer (BIOS sorrendben csak ő szerepel most is) és a leállás is működik. Nem tudom, hogy ez valami BIOS nyűg vagy Ryzen hülyeség?
Van egy SATA DVD író is, de ahogy néztem, nem osztott nem szorzott, van-e csatlakoztatva, valamint a gépnek az is mindegy, a SATA SSD melyik alaplapi porton van. Próbáltam azt is hogy csak az egyik vagy csak a másik memóriamodul volt bent, de az sem változtatott semmin.
BIOS load default és cirmos rezet nem segített.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#7408) Sweet Lou 6 válasza E.Kaufmann (#7407) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

milyen alaplap/bios verzió? próbáltál CMOS reset-et?

sweetlou6.wordpress.com

(#7409) E.Kaufmann válasza Sweet Lou 6 (#7408) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

https://www.gigabyte.com/Motherboard/B450-I-AORUS-PRO-WIFI-rev-10/support#support-dl
F60e. Próbáltam.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#7410) libit válasza E.Kaufmann (#7407) üzenetére


libit
tag

probald meg friss telepitessel ugy, hogy csak az nvme ssd legyen benne

(#7411) consono válasza libit (#7410) üzenetére


consono
nagyúr

Igen,én is ezt akartam javasolni. Szerintem a klónozással lett valami, valószínűleg bent maradt valahol egy hivatkozás a SATA diszkre...

"In God we trust. All others must bring data"

(#7412) E.Kaufmann válasza libit (#7410) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Akkor nem értitek. Ha csak az NVMe van bent, a telepítő kifagy UEFI módban. Ha bent van a SATA SSD is, akkor minden működik

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#7413) jokeph válasza E.Kaufmann (#7412) üzenetére


jokeph
nagyúr

És Legacy módban ? :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#7414) E.Kaufmann válasza jokeph (#7413) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Úgy eljutok a partícionálásig, tovább nem mentem, mert UEFI módban használnám, valamint a klónozott rendszer bootol az NVMe SSD-ről UEFI módban, ha van bent egy SATA SSD a gépben.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#7415) jokeph válasza E.Kaufmann (#7414) üzenetére


jokeph
nagyúr

Fastboot be van kapcsolva ?
Ha igen, nyomd ki.
A telepítőd gondolom akkor képes UEFI és legacy módu telepítésre is ?

Mi az a kézuzelfogható előny amit ki is használ az ember az UEFI/GPT módú OS-el a legacy/MBR-hez képest ?
A particiók méretezése/indíthatósága/háttértár mérete nem érdekel, ezen kívül.
A rendszer SSD-im 120/240/250/256/512 GB, a HDD-im 1 TB és 2 TB méretűek. :U

Amúgy szerintem valami nem tuti a kolónozással... melyik progival csináltad és milyen módon ?

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#7416) libit válasza E.Kaufmann (#7412) üzenetére


libit
tag

egy konkret sata ssd-t kell visszatenned, vagy akarmilyen jo?

(#7417) Mercutio_ válasza E.Kaufmann (#7407) üzenetére


Mercutio_
félisten

"Hét elején vettem Phison vezérlős Gigabyte NVME SSD-t és klónoztam egy SATA-sról, de csak ma vettem ki a SATA-s SSD-t, hogy a párom gépét bővítsem vele, és addig minden rendben volt."

Meg is van a hiba oka.
Klónozás után leállítod a gépet és azonnal kiveszed a régi SSD-t, majd így indítod újra már az új SSD-vel a gépet.
Ekkor fog létrehozni a Win olyan állományokat, amik az új SSD-hez kötődnek (ezeket direkt nem viszi át a klónozó SW), és ez után már akár visszateheted a régi SSD-t is.
Ha nem így teszel, indításnál az SSD-függő állományokat nem az újon hozza létre a Win, hanem a még elérhető régin detektálja és azt állítja be magának, hogy mindig ott keresse, ezért áll le ha kiveszed a régit.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7418) E.Kaufmann válasza Mercutio_ (#7417) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

És a telepítő miért fagy ki? Valamint csak NVMe-ről volt, hogy indult a Windows, nem mindig dobott kéket.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#7419) Mercutio_ válasza E.Kaufmann (#7418) üzenetére


Mercutio_
félisten

Passz.
Ha még megvan az eredeti rendszer én megcsinálnám újra a klónozást úgy, ahogy írtam.
+ megnézném nincs-e olyan particio az eredeti SSD-n amire szüksége lehet a rendszernek.
+ azt is ellenőrizném a klónozó program jó-e az adott win10(?)-verzióhoz.

Btw Macrium ingyenes és ott feltüntetik melyik w10-hez jó.

Szaktopic

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7420) jokeph válasza E.Kaufmann (#7418) üzenetére


jokeph
nagyúr

Kis segédanyag a Macriumhoz, én eddig bármit tudtam vele klónozni bármiről bármire. :U

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#7421) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Inkább dúrok (minden partíciót), nem klónozok, meg már nincs is miről, mert párom rendszerét klónoztam rá.
A Crucial által adott Acronis eddig mindig jól klónozott SATA-ról SATA-ra, még másnak is klónoztam vele, mikor SSD-re váltott, direkt ezért is vetettem nekik BX500-at, mert jó árú és eddig volt hozzá klónozó program (de ahogy nézem, már kezdik eldugni a linket, de még tölthető). A partíciókat is jól méretezte automatán, a párom gépe is müxik.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#7422) gjoe


gjoe
őstag

Sziasztok.
3400G proci van tervben. Most csak hiány van belőle, vagy kivezetik és jön helyette valami új?
Vagy még most csapjak le utolsó darabra valahol?

(#7423) solfilo válasza gjoe (#7422) üzenetére


solfilo
veterán

Szia!

Magam részéről nem tudom, miért szállt el az ára, de nem hiszem, hogy kivezetnék. Ha nem sürgős, várnék picit.
Zen 2 magos utódai már megjelentek amúgy, de csak OEM piacra, így nagy ritkán csorognak le a boltokba:
Ryzen 3 PRO 4350G 4/8 mag-szál
Ryzen 5 PRO 4650G 6/12
Ryzen 7 PRO 4750G 8/16

Két boltban 50k körül van a 3400G, nem ismerem ezeket az üzleteket.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#7424) gjoe válasza solfilo (#7423) üzenetére


gjoe
őstag

Köszi.
Most néztem összehasonlítást. az 5 pro erősebb proci, viszont gyengébb az igp.
Szerintem nem éri meg a felárat az újabb.
Na még keresek teszteket.

(#7425) solfilo válasza gjoe (#7424) üzenetére


solfilo
veterán

Milyen összehasonlítást néztél? Tomshardware-nél van összesítés, az alapján picit gyorsabb is a 4650G-ben lévő Vega7, mint a 3400G-ben lévő Vega11.
Ettől még persze a felárat max annak éri meg, aki kihasználja a többleterőt prociban. :K
Érdemi IGP gyorsulás majd akkor várható, ha már RDNA2 alapú lesz, de ilyenek még nem jelentek meg, a most bejelentett Cezanne is Vega még.

Tomiék IGP mérése
összesített eredmények átlag és min fps-ben

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#7426) Sweet Lou 6 válasza solfilo (#7425) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Ebben a tesztben pont nincs benne a 4650G.

sweetlou6.wordpress.com

(#7427) solfilo válasza Sweet Lou 6 (#7426) üzenetére


solfilo
veterán

Tényleg, rosszul rémlett, most meg már meg se néztem. :W Köszi! :R
Anandnál van 4650G eredmény, csak ott meg összesítés nincs, meg hülyén tesztelnek, 360/480p minimum meg 1080p maxon, ultrán, stb, így csak az nem derül ki, hogy real world hogy viszonyulnak egymáshoz az APU-k. :(

Van mondjuk kivétel, 1080p és értelmes fps-ek vannak, nyer is a 4650G a 3400G-vel szemben.

Ellenpélda, nem értem ennek így mi értelme:

360p low (megtudjuk, hogy melyik proci az erősebb, bár a Broadwell-t gondolom az IGP húzza le)

1080p max (megtudjuk, hogy egyik se alkalmas erre a beállításra, de azt nem, hogy mire számíthatnánk mondjuk mediumon)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#7428) gjoe válasza solfilo (#7425) üzenetére


gjoe
őstag

Pl: [link]

(#7429) solfilo válasza gjoe (#7428) üzenetére


solfilo
veterán

Elég áttekinthetetlen ez nekem, jobb szeretem a konkrét teszteket, mint amiket linkeltem is.
Ahogy nézem, erősen játékfüggő, hogy melyik a gyorsabb. Ezek amúgy notis vagy desktop eredmények?
Az se mindegy, hogy 2400G/3400G Vega11-ről van szó, ahogy a Vega7 is lehet többféle.

solfilo

(#7430) gjoe válasza solfilo (#7429) üzenetére


gjoe
őstag

Itt csak az igp van elméletileg tesztelve.
Elméletben fizikailag gyengébb a vega7 jóval kevesebb shader, csak a 7nm gyártástechnológia miatt sokkal nagyobb frekit tud. Plussz nem 4 hanem 6 magos a proci amibe belerakták.
Csak azért hozza a 11 szintjét.
Bár nem játékra kell nekem szóval valószínűleg az ár dönt.
Egy A10 procis gép lenne cserélve mert már nem bírja.
A lényeg a kis fogyasztás. 0-24 üzemmód. Házi Pc, nas, szerver és mindenes.( 4smart tv serviio, több merevlemez ssd) Böngészés, stb bírja és ne akadozzon.

(#7431) solfilo válasza gjoe (#7430) üzenetére


solfilo
veterán

De melyik Vega11 IGP-t tesztelték? A 2400G-ben lévőt? Vagy a 3400G-ben lévőt? Vagy a 2800H-ban lévőt? :)
Több minden változott amúgy az IGP-ben, nem csak az órajelből jön az előny, jobb a multimédiás blokk is valamivel. A10 kiváltására kb bármelyik min 4/4-es APU jó lehetne, nagy kár, hogy alig kapni valamit, s azt is csak drágán.

CES 2020: nagyon nekimegy az Intelnek mobil fronton az AMD
"Az integrált grafikus vezérlő tekintetében marad a Vega architektúra, de nem az a verzió, amely eredetileg készült, hanem a Vega 20 GPU-ban található rendszer továbbfejlesztése. Ezzel lényegében jobb lett az órajel szabályozása, valamint megoldott a 4 és 8 bites integer operációk teljes sebesség melletti kezelése, ami főleg a Microsoft DirectML felületénél jelent előnyt. Mindezek mellett a rendszer megkapta a Navi sorozatú GPU-k parancsprocesszorait, de az úgynevezett priority tunneling funkció nem lett beépítve, ami ennyire kevés multiprocesszor mellett nem feltétlenül jelent problémát. Jó hír viszont a multimédiás blokk megújulása, amit a Renoir SoC APU IGP-je szintén a Navi GPU-któl örökölt meg."

solfilo

(#7432) E.Kaufmann válasza E.Kaufmann (#7421) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ledúrtam GParted Live-al, SATA SSD-t kikötöttem, W10 USB telepítőről bootolt a gép, miközben ujjaim csuriban,
ééééés
települt, bár a wifi vacakolt, mert most nem volt kábel, de 2.4GHz-n települt minden faján, majd 5GHz-s háló is jó lett ta telepített rendszeren.
A tápot még nem kötöttem le a SATA SSD-ről, de mindjhárt lefogom. Ha az bezavar, akkor táphiba :D

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#7433) E.Kaufmann válasza E.Kaufmann (#7432) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Túlélte a tápleválasztást :DDD. Csak amióta láttam már (csak) Paint-re fagyó gépet, azóta kicsi paranoiás vagyok a gépekkel szemben :DDD

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#7434) Nagya21 válasza solfilo (#7423) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Ezekkel az a gond, hogy IGP-ben alig erősebbek mint a mostani Ryzen 5 2400g-m.
Kivárás van......
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#7435) solfilo válasza Nagya21 (#7434) üzenetére


solfilo
veterán

Hát igen, a Van Gogh (Zen2 + RDNA2) lenne érdekes azoknak, akik IGP-ben is akarnak előbbre lépni, de egyelőre notiba se jelentették be őket, desktopra meg vagy jönnek, vagy nem. Elég mostoha lett AMD-nél a desktop DIY APU téma. :(

solfilo

(#7436) gjoe válasza solfilo (#7435) üzenetére


gjoe
őstag

Nekem ez is elég lesz igp ben.
Nem akarok külön proci plusz vga venni.
Vagy létezik AMD fronton jó vgaval szerelt alaplap?
Nekem az is jó lenne akár csak én nem találtam. Ez is mostoha gyerek lett. Régebben mindbe volt integrálva.

(#7437) solfilo válasza gjoe (#7436) üzenetére


solfilo
veterán

Nincs már a lapokon IGP, beköltöztek a prociba, már amelyikbe ugye. :)

solfilo

(#7438) Damateo válasza solfilo (#7435) üzenetére


Damateo
aktív tag

Üdv!
Csak tipp. Szerintem megvárják a DDR5-öt. Ott lehet nagyobb előrelepés.
Sajnos a HBM nagyon elvan hanyagolva.
Én most szerzek egy Athlon 200GE-t. Ezzel van tapasztalata valakinek?

(#7439) jokeph válasza Damateo (#7438) üzenetére


jokeph
nagyúr

Nagyon belépszint, cpu és vga erőben is.
Kocagémelni alkalmas, minimális fogyasztás és melegedés.
IGP szinten kb. Intel UHD Graphics 630.
Manapság tökéletes BIOS frissítéshez olyan lapoknál amik nem tudják a BIOS_Flashback-et (még mindig sok ilyen lap van). :D

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#7440) solfilo válasza Damateo (#7438) üzenetére


solfilo
veterán

Szia!

Logout teszt SyMbioTe tollából:
AMD Athlon 200GE - Az ébredő Vega

solfilo

(#7441) consono válasza Damateo (#7438) üzenetére


consono
nagyúr

Nem pont 200GE, de az asszonynak Athlon 3000G-vel építettem gépet. Egy ASROCK DeskMini A300-as házban van egy 500-as SATA SSD meg 8GB RAM társaságában, neki bőven sok is ez a gép. Játszani nem játszik, Word, Excel, böngészés megy, meg néha a Netflix, ha a TV foglalt, ezekre tökéletes. Én is elégedett vagyok vele, egyedül a gyári ventit érzem kicsit hangosnak. Nem véletlenül lett az ő gépe is AM4-es: ha a fiam gépében proci csere lesz, tud menni az asszonyhoz a 2400G :) Már ha meg tudom hűteni abban a pöttöm házban...

"In God we trust. All others must bring data"

(#7442) Mercutio_ válasza consono (#7441) üzenetére


Mercutio_
félisten

ID-Cooling IS-40X-re cseréltem a gyári ventit. Sajnos az A300 rácsozata miatt szélzaj az van, ha beindul a kis gyösz.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7443) consono válasza Mercutio_ (#7442) üzenetére


consono
nagyúr

Köszi a tippet! Ezek szerint ez befér rendesen a házba :D Te milyen procit hűtesz vele?

"In God we trust. All others must bring data"

(#7444) Mercutio_ válasza Mercutio_ (#7442) üzenetére


Mercutio_
félisten

Igen, pont befér, 2-3mm van a venti teteje és a burkolat között.
3400G van a dobozban, de nem igazán terheltem még, böngészés, zene hallgatás, munka (word, excel, pdf-ek megnyitva)

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7445) consono válasza Mercutio_ (#7444) üzenetére


consono
nagyúr

Köszi, akkor ez elég lesz a 2400G-nek is majd. Addig szerintem nem szedem szét a gépet...

"In God we trust. All others must bring data"

(#7446) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Sziasztok!

Mikorra várható AMD-nél APU új generáció? Úgy látom a 3xxxG sorozat kifutott, a 4xxxG pedig árban eléggé magasan van még, ráadásul nem hozott a vega8-cal semmi újat játékokban.

Érdemes hosszútávra befektetni egy 3400G-be jelenleg 55k-ért, amit lehet csak fél év múlva használok fel, vagy várjak ki?

:R

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#7447) elder troll válasza gordonfreemN (#7446) üzenetére


elder troll
senior tag

Nagyon elszálltak az árak, ezért is váltottam 2200G-re viszonylag combos gépről Series X vásárlása után. 20 körül ki lehetett fogni a kisebbik APU-t aprón, és érdemi különbség nincs a vega 8 és 11 között (igaz, csak 2400G-vel tudtam összehasonlítani), így nem látom értelmét a felárnak (20 vs 55 e). Fél évig állni hagyni benne a pénzt ebben a pillanatban eléggé értelmetlennek tűnik, de lutri mostanában jósolni az árakkal kapcsolatban.
Szeptemberben adtam el egy RX5700-at 110000-ért (mert akkor úgy nézett ki, hogy jön 150000-ért az rtx3070 :DDD ), most 200 körül jegelve vannak hitványabb hűtéssel. Aztán 35-ért raktam fel egy garanciális rx570-et, azóta 70-80 körül hirdetik a mekkbányászott példányokat :O . Az am4 prociknál is hasonló áremelkedés volt, de fél éven belül csak javul a helyzet ellátás terén.

Szóval inkább javasolnék egy 2200G vagy 3200G-t 20-25000 körül (ha sikerül kifogni aprón).
Egy jelenleg nem is kapható ryzen 3 1200 + gt 1030 párosnak felelnek meg teljesítményben, külön 40000 lenne csak a processzor (ha lehetne kapni), a vga is bő 25000 felett lenne.

[ Szerkesztve ]

(#7448) Fred23


Fred23
nagyúr

Precision Boost Overdrive ennyire kiábrándító?!

3400G-re váltottam, most nézegetem BIOS-ban a lehetőségeket, és szimpatikus volt ez a PBO, de a cikk után inkább kihagynám.

Ahogy nézem, a lapom nem támogat most cTDP-t, ami azért érdekes, mert egy régebbi BIOS-ban még láttam, igaz, a proci más volt.

Ettől függetlenül azonnal megszerettem ezt a 3400G-t.

[ Szerkesztve ]

(#7449) libit válasza Fred23 (#7448) üzenetére


libit
tag

az a cTDP amugy egyaltalam mukodott is? vagy csak be lehetett allitani?

(#7450) Fred23 válasza libit (#7449) üzenetére


Fred23
nagyúr

Sajnos már nem emlékszem, annyira nem volt ott fontos. De biztosan volt ilyen opció, és be is állítottam 1x-2x. Hogy működött -e, ahogy kell, passzolom. Simán lehet, hogy nem, mert többnyire feszcsökkentést állítottam be, mikor a mérsékeltebb fogyasztás volt a cél.

Most viszont picoPSU-val valóban jól jöhetne ez az opció.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.