Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

https://prohardver.hu/dl/upc/2016-01/30/491958_fdx7zyrlo9jvholz_banner2_3.png

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7501) Viktor77 válasza NdrewSunix (#7500) üzenetére


Viktor77
titán

A GTA5 menni fog fHD-ban is, nem is full lowon. Saját tapasztalat.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#7502) NdrewSunix


NdrewSunix
senior tag

Nézegetem a játék teszteket. Mit gondoltok a 2400g is jó lehet, ha nem lesz 3200g?
Nekem úgy tűnik nincs nagy különbség a két cpu között.

(#7503) Sweet Lou 6 válasza NdrewSunix (#7502) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Ha nem akarsz Netflixet nézni rajta, akkor igen, ráadásul a GPU része egy kicsit erősebb is a 2400G-nek.

sweetlou6.wordpress.com

(#7504) Viktor77 válasza NdrewSunix (#7502) üzenetére


Viktor77
titán

Szerintem még jobb is. IGP-ben ugyanaz, viszont a 2400 4/8-as.
A multimédiás különbségeket nem ismerem.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#7505) NdrewSunix válasza Sweet Lou 6 (#7503) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Pedig szeretnék Netflixet nézni.
Mi az akadálya?

(#7506) Sweet Lou 6 válasza NdrewSunix (#7505) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Csak a 3-as szériában van PlayReady 3.0 DRM, ami a 4K-hoz kell. Menni fog a 2400G-vel is a Netflix, de nem 4K felbontással.

[ Szerkesztve ]

sweetlou6.wordpress.com

(#7507) NdrewSunix válasza Sweet Lou 6 (#7506) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Ja értem. Nekem azt hiszem a középső csomag van amúgy is (ami talán csak FHD), bár ha lesz majd 4K TV-m akkor meglehet inkább úgy nézném a filmeket. Köszi a tippet, így valóban át kell gondoljam a 2400G-t, mint alternatíva.

(#7508) Sweet Lou 6 válasza NdrewSunix (#7507) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

mondjuk a legtöbb 4K tv-n alapból van netflix app, ami tudja a 4K-t, így ha azon néznéd, akkor ki tudod kerülni a PC-t.

sweetlou6.wordpress.com

(#7509) NdrewSunix válasza Sweet Lou 6 (#7508) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Jaa, valóban, akkor ez nem fog így már gondot okozni. Most már csak szereznem kell egyet elfogadható áron.

(#7510) solfilo válasza NdrewSunix (#7507) üzenetére


solfilo
veterán

Mivel nézed most a Netflixet? Ha gépen, s nem Edge vagy az áruházas Netflix appal, akkor csak 720p-ben megy (Chrome, Firefox, stb.), hiába 1080p a csomag.

solfilo

(#7511) NdrewSunix válasza solfilo (#7510) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Ezt nem is tudtam. Most gépen nézem amúgy legtöbbször.
Szóval ezek szerint nem is látom FHD-ban, mert én Chrome-on nézem? Na szép. Mi ennek az oka amúgy?

(#7512) Sweet Lou 6 válasza NdrewSunix (#7511) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Netflix hardveres DRM-et követel meg a >HD minőséghez, ezt pedig csak az appok meg az Edge tudja (windows10-en).

sweetlou6.wordpress.com

(#7513) solfilo válasza NdrewSunix (#7511) üzenetére


solfilo
veterán

Ennek is ehhez a tartalomvédelemhez lehet köze, a PlayReady azt hiszem Microsoft cucc, gondolom ezért viszi az Edge az 1080p-t és a 2160p-t, a saját app meg ciki lenne, ha nem tudná. :)

solfilo

(#7514) NdrewSunix válasza Sweet Lou 6 (#7512) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Érdekes, hogy ezt azért annyira nagyon nem híresztelik azért. Vagy én voltam figyelmetlen és jóhiszemű. Váltok akkor az app -ra vagy az Edge -re Netflixhez. Köszi!

(#7515) NdrewSunix


NdrewSunix
senior tag

Beszereztem egy 2200g -t.
Megnéztem a biost, a 2600x-hez frissebb van fent, mint ami a 2200g -nek kell.
Betettem a gépbe a mostani helyett a 2200g -t, majd elindítottam a gépet. Nem találtam meg azt a lehetőséget biosban, hogy váltson a dedikált és integrált között. Kikapcsoltam a gépet és kivettem az rx570 -et, majd átdugtam a displayport kábelt az alaplapba.
A gép elindult, próbáltam hozzá drivert keresni, de ugyanazt ajánlotta fel, mint ami az rx570 -hez volt. Telepítettem, majd azóta csak kékhalállal indul a gép. (Előtte DDU -val leszedtem az amd drivert.)
Mit csináltam rosszul?

(#7516) gordonfreemN válasza NdrewSunix (#7515) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Tedd vissza az RX-et.
Ha elindul az oprendszer, szedd le a drivert ujra (ha nem megy, tedd fel aztán szedd le) és hagyd, hogy az alap megjelenítődriver legyen fent az eszközhöz.
BIOS-ban minden beállítást írj le, majd nyomj neki egy resetet majd egy load safe default-ot (ilyet már nekem is csinált, aztán load safe-el előjött az IGD)
Előjött az IGD, kapcsold be.
Indítod az oprendszert és megnézed lesz e kékhalál. Ha nincs akkor mehet fel a drivere, első körben csak a win update -ről szvsz

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#7517) NdrewSunix válasza gordonfreemN (#7516) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Az nem lehet gond, hogy nekem frissebb a biosom, mint amit a Ravenhez ír az MSI? A felső van nekem, az alsót írja a Reven -re.

(#7518) gordonfreemN válasza NdrewSunix (#7517) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Amikor frissítünk, jó esetben az eszköz kompatibilitása növekszik, nem pedig csökken.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#7519) Sweet Lou 6 válasza NdrewSunix (#7517) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Ez nem bios probléma, hanem driver a leírásod alapján.

sweetlou6.wordpress.com

(#7520) NdrewSunix válasza Sweet Lou 6 (#7519) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

A Bios elindult többször, Win betöltés közben akadt meg a dolog.
Amúgy a Vega 8- hoz ugyanaz a driver kell mint a dedikált amd kártyához? Nekem ugyanazt ajánlotta fel az amd oldalon. Vagy én néztem be valamit?

(#7521) gordonfreemN válasza gordonfreemN (#7516) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Bocs, azt kihagytam, hogy ha már BIOS-ban be van állítva az IGD akkor lekapcsolod a gépet és dugd át a monitor kábelét az alaplapi csatlakozóba.

Egyébként ettől függetlenül mennie kellene IGD-vel is, mert nekem is ment. Ez csak azt a problémát orvosolja, hogy a menü előjöjjön.

A hiba lehet az is mikor kivetted a VGA-t, elmozdítottál egy kábelt/memóriát. Mit ír a kékhalálkor a hibaüzenet?
Húzd ki a SATA kábeleket, dugd vissza.
Tápokat is a meghajtókból.
Memória ki és vissza.

Ha driver hiba, akkor pedig vissza kell állítani a rendszert egy korábbi működő pontra (ha van).

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#7522) solfilo válasza NdrewSunix (#7520) üzenetére


solfilo
veterán

Ugyanaz a driver kell, mindkettő GCN.

solfilo

(#7523) NdrewSunix válasza gordonfreemN (#7521) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Kiderült mi a probléma, azaz egészen pontosan nem, csak részben.
Valamiért nem szimpatikus neki a displayport->hdmi kábelem. A dedikált videókártyák nem problémáztak vele korábban. ( Bios pedig azzal is bejön, csak a win száll el indításnál.)
Szóval DVI és sima Hdmi->hdmi kábellel minden működik ahogy kell neki.

Most már csak az a kérdésem, hogy biosban kell állítgatni az igp teljesítményt vagy azt is, mint egy vga esetén szoftverben?

(#7524) Viktor77 válasza NdrewSunix (#7523) üzenetére


Viktor77
titán

Az IGP-t húzni biosból kell, vagy Ryzen Masterből, de azt minden bekapcsolásnál újra kell állítani/tölteni a beállításokat, ha elmentetted.
Minden mást drverből, mint egy sima VGA esetében.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#7525) NdrewSunix válasza Viktor77 (#7524) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Általánosságban mi az amit kibír a 2200g?
IGP és CPU téren meddig lehet húzni őket vagy érdemes. ( Mekkora fesz. mellett?)

[ Szerkesztve ]

(#7526) Viktor77 válasza NdrewSunix (#7525) üzenetére


Viktor77
titán

Ezt neked kell kitapasztalni. Általánosságban az IGP olyan 1500Mhz/1.2V, a proci pedig 3.6Ghz/1.250V. Én legalábbis ezekről az értékekről indulnék.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#7527) NdrewSunix válasza Viktor77 (#7526) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

RAMot felemeltem 2933-ra, IGP 1500MHz/ 1,2V, cpu maradt auton, így sikerült 3DMARK tesztben mért eredmény szerint 25% pluszt elérnem. Az nem rossz azért.
Meddig lehet az igp feszültséget megemelni, amíg biztonságos?

(#7528) Viktor77 válasza NdrewSunix (#7527) üzenetére


Viktor77
titán

Én maradnék az 1.2-nél (szerintem 1.3V fölé semmiképp, de nekem van egy ilyen heppem, hogy mindenben szeretek 1.3V alatt maradni), inkább a frekit próbálgasd feljebb.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#7529) NdrewSunix válasza Viktor77 (#7528) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

OK, maradok 1,3 alatt.
Azt nézem épp, hogy beállítottam 1,2Voltot az igp-re, de HWinfoban a GPU Core Voltage (VDDC) 1.144 -től egészen 1.468 -ig elmegy, a kettő között ugrál. Ez mennyire normális?

(#7530) Viktor77 válasza NdrewSunix (#7529) üzenetére


Viktor77
titán

Az ott valszeg hibás (nálam is ez volt), nem tudja rendesen szétválasztani a feszeket a program.
Azt írtad, a CPU-t hagytad auto-n, az ott az lesz szerintem.
De ezért állíts azon is, mert a majdnem 1.5 az sok, még ha csak pillanatokra is kap ennyit.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#7531) NdrewSunix válasza Viktor77 (#7530) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Állandó feszültséget állítottam be a cpu-ra 3600MHz/1,25V, így a GPU Core Voltage (VDDC) -re os ezt az értéket mutatja a HWinfo64.
Azt vettem azonban észre, hogy amint szerettem volna a CPU SOC Voltage -t csökkenteni 1.0500 -re, a GFX Voltage -t is levette ennyire. Ezek alapján nem érdemes 1,2V fölé menni.

Érdemes Biosban kézzel állítani, hogy mennyi memóriát használhasson az IGP vagy Auto -n hagyjam?

[ Szerkesztve ]

(#7532) Viktor77 válasza NdrewSunix (#7531) üzenetére


Viktor77
titán

Nekem az MSI biosban van egy külön menüpont, valami AMD Overclocking, ott (is) kellett az IGP-t húzni.
Ha nem volt két helyen ez az 1.2V-os érték, akkor mutatott teljesen mást.

Hagyhatod auto-n, néztem róla videókat, nincs különbség, én azért fixet állítottam, de szerintem ez csak placebo.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#7533) NdrewSunix


NdrewSunix
senior tag

Átállítottam 2G re, el sem indult a Windows, utána 1G -re, most megy. A teszt alapján valóban semmi különbség nincs Auto vagy sem.
Most majd jöhet a finomhangolás, ha lesz több időm.
Köszi a tippeket! Biztos lesz még kérdésem a jövőben. :)

Ja amúgy nekem is MSI lapom van, B350-es Mortar. Ott GFX Voltage szerepel az igp fesznél és GFX a frekvenia is azt hiszem.

[ Szerkesztve ]

(#7534) solfilo válasza NdrewSunix (#7533) üzenetére


solfilo
veterán

Nekem default 2GB volt adva az IGP-nek (2400G + MSI B450M Mortar), nemrég átraktam auto-ra, s feltűnt, hogy youtube alatt kevésbé volt smooth az indulás (böngésző elindít, youtube.com, videóra katt és olyan nehézkesen kezdődött, mintha akadt volna, azonnal feltűnt). Maga a lejátszás az indulást leszámítva teljesen rendben volt. Visszaraktam 1GB-re, azóta megszűnt a jelenség.

solfilo

(#7535) Fred23 válasza solfilo (#7534) üzenetére


Fred23
nagyúr

Én megpróbáltam egyszer 16 GB-ot adni az IGP-nek, mert van ilyen opcióm is, de nem vette be. :D

[ Szerkesztve ]

(#7536) NdrewSunix válasza Fred23 (#7535) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Pedig majdnem lett egy 6900XT-d, kicsit olcsóbban. :))

(#7537) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Sziasztok!
Vajon ki az a PRO kollega aki megmondja nekem, hogy mi a különbség a Ryzen 3 3200U és a Ryzen 3 3250U között?
Köszi előre is :R

(#7538) Fred23 válasza bacsis (#7537) üzenetére


Fred23
nagyúr

Így első blikkre rákeresés után annyi eltérést látok csak, hogy a 3250U nem melegszik annyira (max hőmérséklet 95C vs 105C).
Lehet, notiknál ez az apróság is számíthat egyes esetekben. Én tuti a hűvösebbet venném, ha azonos árban lennének, csak hogy semmi se legyen a gépemben 100C fölött.

(#7539) bacsis válasza Fred23 (#7538) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Hát egy biztos.. egy igazi szar-fos kotla laptop kapta ezt a 3250U APU-t... és akármennyire is gyűlölöm ezeket a low-end gépeket hogy mennyire túlméretezett a hűtésük, ebben a gépben Linx-el xarrá terhelve sem érte el a 3250U a 90 fokot.. Szal akár még ez stimmelhet is... Köszi az infót :R

(#7540) solfilo válasza bacsis (#7539) üzenetére


solfilo
veterán

Honlap szerint a 3200U 12-25W között állítható TDP-vel bír (gondolom a gyártó állíthatja kedve szerint), míg a 3250U az 15W TDP és kész.

solfilo

(#7541) Viktor77 válasza solfilo (#7540) üzenetére


Viktor77
titán

Mindkettőnél ugyanazok az értékek.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#7542) bacsis válasza solfilo (#7540) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Azt írja az AMD honlapján hogy 14 nanométer... valójában nem 12 lesz az? :F de pont az AMD honlapján írják el? :F

(#7543) solfilo válasza Viktor77 (#7541) üzenetére


solfilo
veterán

Ó bakker, tényleg, el volt csúszva eggyel, én meg figyelmetlen voltam. Köszi a javítást! :R

#7542 bacsis
Bármi lehet, ahogy nézem, 3250U az Dali, máshol is 14nm-nek írják.
A 3200U meg Picasso, itt is 14nm, de not confirmed. Ph hír szerint a Picasso 12nm.

Konkurenciánál találtam egy ilyet táblát, úgy fest Picassoban kakukktojások a két magosok és 12 helyett 14nm.

Kis gonoszkodás a végére ;]
Ryzen 1000 - 1 gyártástech/architektúra: Summit Ridge 14nm Zen
Ryzen 2000 - 2 gyártástech/architektúra: Raven Ridge 14nm Zen, Pinnacle Ridge 12nm Zen+
Ryzen 3000 - 3 gyártástech/architektúra: Dali 14nm Zen, Picasso 12nm Zen+, Matisse 7nm Zen2

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#7544) bacsis válasza solfilo (#7543) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Techpowerup 12 nanót ír rá
Notebookcheck 12 nanót ír rá.
Éééés Aida64 is 12 nanót ír rá

Na most ilyenkor mi van? :DDD

(#7545) solfilo válasza bacsis (#7544) üzenetére


solfilo
veterán

Jó kérdés. :D
Aida Picasso-nak írja, nem is Dali-nak. :DDD

solfilo

(#7546) bacsis válasza solfilo (#7545) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Igaziból tök mindegy :D
Nem is enyém a gép... megkaptam egy délutánra, jól leteszteltem, meg majd most írok róla egy cikket.. cska hát jó volna egy kis pontos infó a cikkbe/hez... :DDD
Mindegy, bele írom, hogy 12 nanó meg Picasso, ezt a kis keverést, hogy ahány oldal, annyi infó róla.. ezt majd el felejtem megemlíteni ;]

(#7547) Fred23 válasza bacsis (#7546) üzenetére


Fred23
nagyúr

De ugye kommentelhető cikk lesz? :D

(#7548) bacsis válasza Fred23 (#7547) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Nem, mert majd szét akarod trollkodni :P
De amúgy persze, mindig kommentelhető szokott lenni :)

(#7549) arabus válasza bacsis (#7544) üzenetére


arabus
addikt

gpu-z mit ir?

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#7550) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Üdv!
Az miért lehet, hogy 3200G esetében, az új szoftverre való frissítés után, csak 4096x2160 felbontás választható, más meg sem jelenik.
Egy új Samsung 4K tévére van kötve és sajnos elég problémás így a megjelenítés, mert mindennél levág a kép két függőleges szélén egy 2 ujjnyi sávot.

Tudok ezzel valamit kezdeni? :F

[ Szerkesztve ]

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.