Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

https://prohardver.hu/dl/upc/2016-01/30/491958_fdx7zyrlo9jvholz_banner2_3.png

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6351) apatyas válasza Imifej (#6348) üzenetére


apatyas
Korrektor

Ha jól értem, akkor alapvetően az a problémád hogy a ramok nem mennek feljebb, és korábban nem tudtunk segíteni megoldani. Adtak-e ki rá frisebb biost, nem segít? Elég sokat fejlődtek azért.
Másik 2x4GB ramot tudok cserébe ajánlani, azok is mentek 3000 körül, csak kapacitásban volt kevés.
Vidkártyában.. ami megéri most az talán 4GB rx470-es, de csak tippelek.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#6352) Imifej válasza apatyas (#6351) üzenetére


Imifej
senior tag

Most tetten fel a legfrissebb BIOS-t, de nem segített. Igen, kértem régebben segítséget, hogy mit hova állítsak, de belefáradtam, hogy örökké kifagy. Gyerek amúgy is pedzegeti a videokártyát, így beadtam a derekam. :) rx 570,580,590 amiket látok, azokat már nem hajtja ki a proci? Ja, látom mások ezeket is ajánlották. Akkor rx 580 amíg mehetek AMD vonalon?

[ Szerkesztve ]

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#6353) Paxker315 válasza Imifej (#6352) üzenetére


Paxker315
addikt

felbontástól-részletességtől függően még 1070 sem túlzás ezekhez...

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#6354) Imifej válasza Paxker315 (#6353) üzenetére


Imifej
senior tag

Full HD a monitor

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#6355) solfilo válasza Imifej (#6354) üzenetére


solfilo
veterán

szerintem jól járnátok az előbb ajánlott 43k-s RX 570-el, nem is drága, az APU-hoz képest meg kb űrtechnika, fullHD-ra elég nem túl sok kompromisszummal, kompromisszumkészség meg van, mert a 2400G-vel ment volna a játék ugyanezen a felbontáson. :)
Mehet az 580-590 is, csak nem biztos, hogy megéri a felárat.

solfilo

(#6356) hackeeeee válasza emiki6 (#6347) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Soha nem felejtem el, még amikor az Intel-es (Skylake) OC-s időszakban a rommá tesztelt beállítás betonstabil volt, erre 10 perc diablo 3 után szétfagyott az egész.

Ez ilyen, tesztelni kell. :)

Véleményem szubjektív...

(#6357) Sweet Lou 6 válasza solfilo (#6355) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

én már polarist nem vennék, inkább rx5600-at várok (ha lesz egyáltalán). persze nekem nem sürgős, egyelőre bőven elvagyok a kis integrált vegával is, az átlag heti ~3-4 óra koca játékidőmmel :DDD

sweetlou6.wordpress.com

(#6358) solfilo válasza Sweet Lou 6 (#6357) üzenetére


solfilo
veterán

Mostani vásárlásnál szerintem simán vállalható az RX 570, főleg ilyen áron. De bevallom, lehet én is pályázni fogok egy kis Navira majd jövőre. :B

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#6359) HookR


HookR
addikt

Mi a tapasztalat AMD APU mellé helyezett Nvidia dVGA-val? Nyugodtan lehet egyszerre telepítve a két gyártó drivere?

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#6360) Paxker315 válasza HookR (#6359) üzenetére


Paxker315
addikt

Semmi gond nincs 2200g&NVIDIA gpu parnal. Vagyis semmi gond nem volt eddig, már nem használom a 2200est

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#6361) FatCutter válasza HookR (#6359) üzenetére


FatCutter
kezdő

Én biztos ami ziher alapon letakarítanám az APU VGA driverét. Leállítás! NV kártya beszerelés, aztán dzsááá.

(Elvileg nem kéne összeveszniük, de jobb a békesség.) Win10-nél meg a békesség egy ritka jószág. Jön egy új update, aztán 6-8-10 újraindításig a Win azt sem tudja, hogy hol van. ;)

(#6362) HookR válasza FatCutter (#6361) üzenetére


HookR
addikt

+ Paxker315
Időközben a tettek mezejére lépve bepattintottam egy GTX750 Ti-t, hogy összemérjem az erejük a 2400G-vel egy hevenyészett Assassin Creed Odyssey teszt alatt. A PCI-e kártya jelenlétében a BIOS-ban automatikusan letiltásra került az IGP. A Win10 kicsit konfigurálgatta magát mielőtt felállt volna, aztán minden különösebb előkészület nélkül felraktam az NVIDIA drivert az AMD mellé. Rövid, hevenyészett teszt okán szélesebb körű, hosszútávú tapasztalatokról nem tudok beszámolni, de ez idő alatt se panasz, se tünet nem akadt.

És akkor már megosztom a játékkal kapcsolatos eredményeket, hátha érdekel valakit. A 2400G és a GTX750 Ti (2GB) ereje, memóriamérete kb. az 1280x800/1366x768-as felbontásokhoz elegendő úgy, hogy azért a grafikus beállítások terén se kelljen komolyabb kompromisszumot kötni és a kisebb felbontás árán, de látványos maradjon a játék. Lehet, hogy akad még ott felejtett finomhangolási potenciál (pl. a Postprocessing értékek magasabbra állításával nem kisérleteztem), de az alább látható beállítások már szemrevaló látványvilágot produkáltak.
[ GENERAL ]
Graphic quality       Custom
Adaptive quality       30 FPS
Anti-Aliasing         Adaptive
Shadows               Low

[ ENVIRONMENT ]
Environment details    High
Texture Detail        Medium
Terrain               High
Clutter               Very High
Fog                   Low
Water                 Very High
Screen Space Reflections   High
Volumetric Clouds          Low       

[ CHARACTERS ]
Texture Details     High
Character              High
[ POSTPROCESSING ]
Ambient Acclusion       High
Depth of Field             Off

1366x768-as felbontáson a beépített teszttel kapott eredmények (min./átlag/max.):

GTX750 Ti: 16 / 35 / 75
2400G: 8 / 33 / 48

A benchmark részt teljesen azonos beállításokkal futtatva is képes érdekes szórást produkálni a játék, és a szélső értékek is első pillantásra nagy eltérésre engednek következtetni... de tévesen. A gyakorlatban nagyon hasonló a játékélmény, érdemi különbség nélkül. Játék közben inkább a GTX750 Ti folyamatosan jelenlévő kilengései a nagyobbak. Bár a 2400G átlagosan 2-3 FPS lemaradásban van, utóbbi FPS grafikonja az egyenletesebb, a szélsőséges kilengések tényleg inkább csak a komolyabb tartalombetöltésre szoritkoznak, alkalmi jelleggel. Mindkettő hozza a 30 FPS körüli értékeket, nagy átlagban olyan 30-36 közötti tartományban, megugorva ezzel a játszhatósági küszöböt.

Kisebb tuninggal és az enyémnél (2933MHz 16-18-18-38) jobb memóriabeállításokkal hozható az alapon járatott GTX750 Ti szintje.

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#6363) Imifej válasza solfilo (#6355) üzenetére


Imifej
senior tag

Valószínűleg 580 lesz, ha sikerül céges számlára megvenni.

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#6364) TaurusT81


TaurusT81
lelkes újonc

sziasztok

gondoltam megosztom veletek tapasztalataimat.
config:
Alaplap:MSI B450-a Pro
CPU: Ryzen 5 2400G
RAM: Hyperx Predator 3200Mhz (2x8GB) (HX432C16PB3K2/16)
Cpu Cooler: Arctic Freezer 33 + Arctic Mx-4 paszta
SSD: Cruical 120Gb+WD200Gb+WD500Gb
Táp: Be Quiet System Power 9 400W

Az első indításnál alapból 2400Mhz-en mennek a memóriák, de egy kattintás a biosban XMP-profil és máris 3200Mhz-en ketyeg :).
Tökéletes összhangban működik Win10 64bit Os alatt. A proci 40-45 fok full terhelésen (Játék: Battlefield 5, CoD MW3... ), alapjáraton 28 fok. Az APU-s proci kellemes meglepetés volt, nem hardcore Gamereknek való :). A realtek audio HD managerrel kellet picit vacakolni (driver R2.82) de megy rendesen.
A KB4515384 jelű összegző frissítést érdemes leszedni a rendszerről!
https://www.origo.hu/techbazis/20190916-windows-10-intel-wifi-ethernet-nem-mukodik.html

[ Szerkesztve ]

(#6365) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Noh, befutott minden végre. Szerintem este lego. :)

Véleményem szubjektív...

(#6366) FatCutter válasza hackeeeee (#6365) üzenetére


FatCutter
kezdő

Jó legózást. Mini ITX mérethez türelemre is szükség lesz és a gyerek(ek)nek és az asszonynak nem kellene hallaniuk az időnként elröppenő káromkodásözönt. (Én is el szoktam kanyarintani a cifra kifejezések garmadáját, amikor szerelek. :D )
Hideg sör legyen készenlétben!

(#6367) hackeeeee válasza FatCutter (#6366) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nyah, kész lett, 2kor lettem kész. Összeraktam. Az XMP-vel persze becoptam elsőre, mint annó. :D Ez van.. Ma este, vagy holnap befejezem. :) A lényeg, hogy megy.

Véleményem szubjektív...

(#6368) emiki6 válasza FatCutter (#6366) üzenetére


emiki6
veterán

Látom nem szereltél még pl q34-ben. Soha ilyen egyszerű még nem volt az összeszerelés számomra.
Lassan mondjuk szedhetem szét megint, mert kap egy m.2-est a lap és egy macho-t a proci. :D
De nem bánom, a lenyitható előlap és tető zseniális. :K

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#6369) hackeeeee válasza emiki6 (#6368) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem is bontanom kell majd a hátlapi takaró miatt, de az nem most lesz. :DDD

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#6370) FatCutter válasza emiki6 (#6368) üzenetére


FatCutter
kezdő

Kb. 28éve meggyűlöltem a kis méretű házakat. Az egyik midi méretű szerelésekor pedig a sorja elvágta az egyik vénámat a bal kezemen. Szó szerint vérrel áztatott, véráldozatos lett a gép. Valamivel sikerült bekötöznöm magam, de közben ömlött a vérem.
Hagytam beszáradni, eladáskor is véres volt, de már száraz. Alkatrészre nem föcsögött.
"Vudu" gép volt, az is maradt. :D

(#6371) paperboy válasza FatCutter (#6370) üzenetére


paperboy
senior tag

:U :O

(#6372) Süti21


Süti21
csendes újonc

Sziasztok
Adott egy Ryzen 5 2400g
B350M-E alaplap
Gskill aegis ddr4 8 gb
Vettem még 1x 8 GB ramot ami behelyezve a gépbe még bootig se jut el
Vissza küldtem garanciába de nekik műküdik
Nálam még mindig azt írja hogy nincs jel a monitor
Mi lehet a probléma ? :((

(#6373) GIORGIONE76 válasza Süti21 (#6372) üzenetére


GIORGIONE76
őstag

biosz reset és szerintem menni fog

https://opensea.io/GIORGIONE76 https://foundation.app/@GIORGIONE76

(#6374) consono válasza GIORGIONE76 (#6373) üzenetére


consono
nagyúr

Nem biztos, a Ryzen háklis a RAM-okra, leginkább csak a teljesen egyformákat szereti párban...

"In God we trust. All others must bring data"

(#6375) GIORGIONE76 válasza consono (#6374) üzenetére


GIORGIONE76
őstag

serintem ő pont azt írta, én is egyszer 8-hoz vettem ugyanolyat...

https://opensea.io/GIORGIONE76 https://foundation.app/@GIORGIONE76

(#6376) consono válasza GIORGIONE76 (#6375) üzenetére


consono
nagyúr

Majd akkor pontosít :) Ha egyforma tényleg, nem csak mondjuk a nevében, akkor tényleg mennie kellene... Ráadásul ha jól látom csak két slot van az alaplapon, még az sem lehet, hogy azzal kellene variálni. Ja, még egy tipp: csak az új RAM-ot betéve működik a gép?

"In God we trust. All others must bring data"

(#6377) Mercutio_ válasza GIORGIONE76 (#6375) üzenetére


Mercutio_
félisten

Azonos tipuson belül kerülhet más ramchip a később gyártott szériára és emiatt már nem garantált, hogy működnek együtt.
Inkompatibilitási probléma pedig nem tartozik a garancia körébe.

(A webes vásárlásból eredő elállási jog nyilván él.)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#6378) GIORGIONE76 válasza Mercutio_ (#6377) üzenetére


GIORGIONE76
őstag

lehet olyan, de már eltértünk témától, valószínűbb hogy nem resetelt és csak behelyezte, aztán adjad neki :D

https://opensea.io/GIORGIONE76 https://foundation.app/@GIORGIONE76

(#6396) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Első tapasztalatok a 3400G-ről. Nagyjából hozza azt amit vártam. Korábban volt 2600-am, RX550-nel, azzal nem tudtam FHD felbontásban médium presettel overwatch-ozni. Ezzel viszont simán megy, 1080p-ben 100-as res scale mellett 30-70 fps között hintázik, ami kellemes csalódás. Lesz majd még pár játék, amit megnézek.

Véleményem szubjektív...

(#6397) Noukoum válasza hackeeeee (#6396) üzenetére


Noukoum
veterán

Na az nem semmi, erősebb mint egy rx 550?

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#6398) solfilo válasza Noukoum (#6397) üzenetére


solfilo
veterán

Inkább fogalmazzunk úgy szerintem, hogy ebben a játékban. Overwatchban a 2400G is valahol az RX 550 körül mehetett.

Overewatchban a GT 1030 vs RX 550 meccs így fest:

GT 1030 vs Ryzen 5 2400G

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#6399) hackeeeee válasza solfilo (#6398) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát, 1030-cal 1080p-ben játszhatatlan volt.. Szal nem tudom..

Véleményem szubjektív...

(#6400) emiki6


emiki6
veterán

Itt van akkor az én build-em is, ha valakit érdekel: [link]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.