Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

https://prohardver.hu/dl/upc/2016-01/30/491958_fdx7zyrlo9jvholz_banner2_3.png

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7151) Peter Kiss válasza solfilo (#7150) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Két kb. egyforma gépem van, az egyiken sosem jött elő, de azt március közepe óta nem használtam.

A másik az pár hetes, újabb Windows megy rajta (2004), nem vagyok benne 100%ig biztos, de talán az első napok óta szenvedhet, de ugye nem mindig jelentkezik, pl. ha csak 1-2 videót néztem, az szerintem mindig jó volt, ahogyan közvetlen driver-csere után is.
Edge maxi update-elt, új verziós, Firefox-ot nem néztem, mert nekem nem lenne alternatíva.

Ma majd kiderül, hogy csak magával a driver-rel jó-e, ugye most nincsenek fent a Radeon szoftvernyomorítások.

(Egyébként azzal a kevés játékkal, amivel játszottam, nem volt gond, szóval teljesítmény jónak tűnik.)

(#7152) solfilo válasza Peter Kiss (#7151) üzenetére


solfilo
veterán

Elég fura problémának tűnik, mintha a hardveres gyorsítással lenne gond. Mutatsz egy youtube statot, mellette a Win feladatkezelő teljesítmény fülét?

solfilo

(#7153) Peter Kiss válasza solfilo (#7152) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Régebbi, stat nincs, de a load mellett el tudod képzelni, ahol magas volt, ott kb. a fele a frame-eknek kihullott: [kép]

Újabbat egyelőre nem tudok csinálni, ma még jó volt így csak a driverrel.

(#7154) solfilo válasza Peter Kiss (#7153) üzenetére


solfilo
veterán

Statot úgy értettem, hogy elindítod a youtube videót (linkelem, hátha megnézi egy 3400G tulaj), megy egy kicsit, jobb klikk, statisztika, az kiírja, mennyi az eldobott frame.
Elég fura hiba tényleg, az látszik, hogy megy a hardveres gyorsítás, mert a proci malmozik, a GPU dolgozik.

Ilyesmire gondoltam. 2160p-re raktam, 3934 frame-ből nem dobott el egyet se)

solfilo

(#7155) Peter Kiss válasza solfilo (#7154) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Igen, tudom, hogy ott van, én is azt néztem, de mondom, ma még minden OK, nincs drop, szaggatás, semmi.
Valami a Radeon Software halmazban nem lehet kerek.

[ Szerkesztve ]

(#7156) solfilo válasza Peter Kiss (#7155) üzenetére


solfilo
veterán

ja hogy nem mindig csinálja, felületesen olvastam, bocsi. :B

solfilo

(#7157) Peter Kiss válasza solfilo (#7154) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

2 napig minden rendben volt, most megint szórakozik.

[ Szerkesztve ]

(#7158) Peter Kiss válasza Peter Kiss (#7157) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Pause-t nyomtam a videón, és továbbra is 75+% load van a GPU-n (encode a Windows szerint).

Becsuktam a Chrome tab-ot, amin ment a Youtube, ugyanúgy terhel.

Bezártam a Chrome-ot, maradt a load. :Y

Steam --> EXIT --> load eltűnt. Úgy tűnik, a kettő nem fér meg, ha a Steam-ben a store page marad nyitva a saját böngészőjével.

[ Szerkesztve ]

(#7159) Peter Kiss válasza Peter Kiss (#7158) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Teszteltem még tegnap és ma este, előfordul, hogy csak teljes restart után áll helyre a lejátszás, így küldtem egy riportot az AMD-nek, hátha lesz valami értelme.

(#7160) consono válasza Peter Kiss (#7159) üzenetére


consono
nagyúr

Nem lehet, hogy inkább a Steam oldalon kellene keresgélni a problémát? Nincs pl. bekapcsolva a Steam streaming? Gyanús ez az enkódolós dolog. Meg nekem az is fura, hogy mellette alapon hagyja a GPU órajelet... Még egy ötlet: a Radeon szoftverben nincs bekapcsolva, hogy rögzítse a desktopot?

"In God we trust. All others must bring data"

(#7161) Peter Kiss válasza consono (#7160) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Steam nélkül csak Chrome-ban megnyitva a Store-t is meghal minden is, de annyira, hogy csak Windows restart segít. Chrome, Edge, Firefox is tesztelve, ugyanaz.
GPU órajel más kártyánál is alapon marad, emellett nincs fent Radeon Software.

(#7162) consono válasza Peter Kiss (#7161) üzenetére


consono
nagyúr

Marha érdekes egy probléma... Nem nagyon tudom hova tenni, mert a gyermek gépén 2400G-n nem produkál ilyeneket. Mondjuk nincs fent Chrome. Esetleg az is megérhet egy próbát, hogy dobsz fel Firefoxot tesztből. Vagy a Chrome-ban a hardveres gyorsítást ki/be kapcsolod.

"In God we trust. All others must bring data"

(#7163) Peter Kiss válasza consono (#7162) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Firefox-ot próbáltam, ugyanaz a baja; gyorsítást meg nem akarom kikapcsolni, mert akkor mindegy lenne, ha visszaraknám a 8470w-met.

Holnap majd tesztelek a másik gépemmel, azon nem 2004-es Windows van, meglátjuk.

---

És ahogy leírtam ezt a pár sort, el is kezdte. 1 video-t néztem Youtube-on, 30 perce ment... :W

[ Szerkesztve ]

(#7164) Peter Kiss válasza Peter Kiss (#7163) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Itt a másik gépen nincs ilyen gond (egyelőre...), egyetlen érdemleges különbség a Windows verzió, ez nem 2004-es Windows 10.

(#7165) solfilo válasza Peter Kiss (#7164) üzenetére


solfilo
veterán

Tippre nem is lesz a másikkal gond, mert te vagy az első, aki ilyen hibáról számol be itt, nem lehet, hogy az egyik 3400G hibás? Bár ha nem mindig csinálja, akkor a hardverhiba talán kizárható.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#7166) Peter Kiss válasza solfilo (#7165) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Reddit és az internet többi zuga is tele van vele. Van, aki Youtube-ra rakta fel a jelenséget.

(#7167) Beba Snake válasza Peter Kiss (#7166) üzenetére


Beba Snake
junior tag

Mivel az internet és a számítógéptulajdonlás már tudástól függetlenül mindenki alapjoga, így nem csodálkozom az ilyen faszságokon. Szoftvers elcseszés és vagy júzer error.

Szigorú a stílusom, mint a lópokróc. Nem miattad, nem ellened. A sündisznó is tüskés b@ssza meg a ló! Aki meg belém rúg, azt székely módra visszaadom!

(#7168) solfilo válasza Peter Kiss (#7166) üzenetére


solfilo
veterán

Mutatsz linket a videóhoz, hogy ne csak elképzelni tudjuk a hibát?

solfilo

(#7169) Peter Kiss válasza solfilo (#7168) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

(#7170) solfilo válasza Peter Kiss (#7169) üzenetére


solfilo
veterán

Köszi! Elképzelésem nincs mi lehet ez, nem láttam még ilyet. Nála is random jön elő a leírás szerint, tehát nem hardverhiba, de ha meg drivergond lenne, akkor miért nem mindenkinél? :F
Nekem elfeketedés volt régebben yt közben, de az a 3200MHz RAM miatt volt talán, mert mióta 2933MHz-re raktam, nincs gond.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#7171) Beba Snake válasza solfilo (#7170) üzenetére


Beba Snake
junior tag

Még a konfigját sem írta le. Az egyéb körülményeket sem. :W

-------
"Rossz a piros! Segíts!" - Milyen piros? Hol? Miaz? Hát te meg ki vagy egyáltalán?" - De rossz a piros. segítsetek!

Na ez kb ilyen... :Y :W

[ Szerkesztve ]

Szigorú a stílusom, mint a lópokróc. Nem miattad, nem ellened. A sündisznó is tüskés b@ssza meg a ló! Aki meg belém rúg, azt székely módra visszaadom!

(#7172) Peter Kiss válasza solfilo (#7170) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

No, szerintem a hardverhibát kizárhatom, mert a másik gépem is csinálja, ha nem is teljesen ugyanúgy, de random is a dolog, ugye.

Csak a Steam store home page megy, felmegy a load, majd leesik, aztán vissza.

Ez 1909-es Windows, driver: Adrenalin 2020 Edition 20.5.1 Optional 6/10/2020. Ha lesz kedvem, visszarakom az utolsó 19-es driver-t, és megnézem úgy is.

(#7173) Madn!ght


Madn!ght
addikt

Sziasztok!

Kérnék egy kis segítséget. Összeraktam egy új konfigurációt a keresztfiamnak, 3400G proci, Giga B450M S2H lap, 2x8 G Skill memóriával. Új rendszert telepítettem, minden illesztő feltéve, viszont az Adrenalin driver az indítást követően nem lép tovább, csak "A rendszerkonfiguráció érzékelése illesztőprogram- és szoftverkompatibilitás tekintetében." üzenetnél teker már egy órája. Bezárás, újraindítás megvolt, de nem bírom felerőszakolni. Egy CS:GO-t indítottam, de szétesik a grafika (totál pixeles, kb 256 szín kategória).

Javaslat?

Köszi a segítséget előre is!
üdv: mad

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#7174) Beba Snake válasza Madn!ght (#7173) üzenetére


Beba Snake
junior tag

AMD honlapról töltsd le a friss hivatalos verziót a 3400G igp-jéhez és azzal próba. Az egyéb forrású driverek hisztisek lehetnek az APU-ra. Tapasztaltam sajnos.

Szigorú a stílusom, mint a lópokróc. Nem miattad, nem ellened. A sündisznó is tüskés b@ssza meg a ló! Aki meg belém rúg, azt székely módra visszaadom!

(#7175) A.Winston válasza Madn!ght (#7173) üzenetére


A.Winston
tag

Guru3D-n van specko driver uninstaller, esetleg erdemes egy kort futni azzal is, ha nagyon nem birsz vele.

nincs

(#7176) Madn!ght válasza Beba Snake (#7174) üzenetére


Madn!ght
addikt

Köszönöm, közben megoldódott. Ott hagytam egy órára, aztán egyszer csak fogta magát és megindult. Pedig előtte kétszer is vártam kb. 20 percet és semmi sem történt. SSD-re történő telepítés esetében azért gyorsabb reakcióidőhöz voltam szokva. :)

De patent kis konfig lett, baromi gyors azokra a funkciókra (net, ms office, youtube, kis játék), amire szántam. :C :R

(#7175) A.Winston: :R gondolkoztam a DDU-n, de mondom kap még egy esélyt, szerencsére megemberelte magát. :B

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#7177) A.Winston válasza Madn!ght (#7176) üzenetére


A.Winston
tag

Zsir. Tenyleg jo kis cucc. Ram-ot nem ismerem amit irtal, de sima ballistixek nekem 3733at birnak vele, ha igpt is meghuzod kicsit 5000 pont korul tud 3dm firestrike gpu scoret. Ha cput undervoltolod akkor gyari cooler alatt se fo el. :)
Mivel renoir igpben nem lepett elore ilyen mini mindenesnek meg jobb is mint ujak szerintem.

nincs

(#7178) Madn!ght válasza A.Winston (#7177) üzenetére


Madn!ght
addikt

Ez lenne a RAM. ;) Az UEFI-ben csak a memória profilt lőttem be, máson nem változtattam. Ha esetleg van valahol a beállításokról valami screenshot, vagy leírás, azt szívesen veszem. :R Néha picit hangosnak találom a gyári coolert, bár a saját gépemben évek óta a vízhűtés csendjéhez szoktam. Az extra teljesítmény pedig persze mindig jól jön. :K

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#7179) A.Winston válasza Madn!ght (#7178) üzenetére


A.Winston
tag

thaiphoon burner-rel nézted milyen chip van rajta? Elvileg hynix m-die.
Én anno mikor vettem először kellett ddr4-es ram-ot is szerezzek. Olvasgattam, hogy mik vannak, persze mindenhol az csorgott a csapból, hogy ha ryzen akkor samsung b-die, de biztos voltam benne a hype mögött van más értelmes alternatíva is. Volt is, micron-tól akkoriba jött ki az e-die ami a 3000-es CL15-ös ballistixeken is volt már. Fesszel elég jól skálázódik, enyém is szerintem menne feljebb, de IF nem bír többet 3400G-ken szerintem.

IGP gyárilag kb 3500 pont egy 3200Mhz-es rammal. Ha belősz mindent, az említett 5000 pont kb pont arra elég, hogy 720p helyett elkavarjon 1080p-n is. Néha okosítani kell persze.
Viszont nekem 4K-s oled-re van kötve gép ezért fhd is leskálázás natívról, meg ha ez még kicsit butítva is van nagyon kijött, hogy gyenge, így került mellé egy 5700xt azóta.

Ram állítást én úgy csináltam, hogy fogtam belőttem egy fesz alapú gyári alaplapi ram beálltást (3466-3533-3600-3666-3733 játszhat kb 3800-et nekem már nem sikerült stabilizálni), soc 1.225V ram 1.45 (e-die bírja, többiről nem nyilatkozom) és onnan subtimingokat szépen egyesével lejjebb lehet tolni (ja igen, ez fontos, hogy egyesével egyrészt tudd min akad ki másrészt meg ez a "training" vagyis bizonyos ugrásokat csak úgy visel el ha kisebb volt a difi eleve). Alap lehet dram calculator által adott is, de mind más végül. Nekem olyan 55GBs kürölre sikerült kihozni olvasást, b-diehoz képest kb 5%-al alacsonyabb adott fesz mellett pár lazább subtiming miatt, de cserébe egy 20-25K-s kittel éred el. :D

Azt nem mondom feltétlen megér minden egyes percet a tuningra szánt idő, de ha szeretsz ilyesmivel szórakozni és itt-ott jó lenne kicsit smoothabb teljesítmény akkor tudsz találni benne még potenciált.

[ Szerkesztve ]

nincs

(#7180) A.Winston válasza A.Winston (#7179) üzenetére


A.Winston
tag

Opsz, kifutottam időből, de még javítottam volna, hogy frekvencia nem feszültség alapon vannak gyári beállítások lapban ramhoz.

nincs

(#7181) Madn!ght válasza A.Winston (#7179) üzenetére


Madn!ght
addikt

Köszi! :R
Még utánanézek pontosan, milyen chip. Ezt a típust a gépösszerakó topikban ajánlották, azért is esett erre a választásom. Alapvetően csak az XMP profilban kiválasztottam a 3200-at és azon működik most.

A monitor egy kis 22"-colos Full HD-s, szóval nagy elvárás nincs, meg az előző konfig egy ezer éves G870-es "celeron" volt HD4000 csodával. Na ahhoz képest ez már felér egy megváltással. :D

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#7182) Beba Snake válasza Madn!ght (#7181) üzenetére


Beba Snake
junior tag

A lapot azért ajánlották mert nagyon olcsó, APU-kkal minden gond nélkül elüzemel, büdzsé gépbe SOHO (small office/home office) feladatokra bőségesen elég.
Az XMP profillal 3200-on hajtott Aegis ram pont tökéletes, nem kell még macerálni.

Driver település: néhány hónapja olvastam valamelyik topikban, hogy valamelyik Radeon driver verzió sz@rik kiírni, hogy hol tart, és csak a júzert ijesztgeti órákig. Valami ilyesmibe futottál bele.

Jó egészséget, jó használatot hozzá! ;)

Szigorú a stílusom, mint a lópokróc. Nem miattad, nem ellened. A sündisznó is tüskés b@ssza meg a ló! Aki meg belém rúg, azt székely módra visszaadom!

(#7183) jokeph


jokeph
nagyúr

Üdv Mindenkinek !

Használ itt valaki R3 2200G-t ?
Ha igen, az érdekelne, hogy meddig bírta elkergetni órajelben, mekkora ram frekivel hajtja és milyen lapban/rammokkal.
Előre is THX ! :)

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#7184) Beba Snake válasza jokeph (#7183) üzenetére


Beba Snake
junior tag

2200G-t nem, de kb. addig megy, mint a 2400G.

MSI B450M PRO-VDH ; R5 2400G ; G.Skill Aegis 3000/cl16 2x8GB KIT
CPU: All core OC ; Vcore -0,1V offset ; 3,9 GHz ; gyári hűtő
RAM: "Memory Try IT"-ból 3200/cl16 beállítás

Másfél éve stabil, mondjuk nem füstöltetem tesztekkel és AAA játékokkal.
2200G-ből a 3,9-4 GHz kihozható, jobban nem kínoznám. IGP-t sem tuningolom.

-----
( Van elég 4/4 és 8/8 procim Athlon II X4 640, Phenom II X4 965BE , FX-8320 4,2GHz-en, szépen működnek még.)

[ Szerkesztve ]

Szigorú a stílusom, mint a lópokróc. Nem miattad, nem ellened. A sündisznó is tüskés b@ssza meg a ló! Aki meg belém rúg, azt székely módra visszaadom!

(#7185) jokeph válasza Beba Snake (#7184) üzenetére


jokeph
nagyúr

Köszi. :)
Akkor a 4GHZ all-core-al nem vagyok rossz. :D
így már elégséges a teljesítménye. IGP-t nem bántottam, nem használom, ha akarnám se tudnám, nincs a lapon hozzá kimenet egy darab se (aláírásomban). ;]
3600CL17-es Patriot 3200-on teker, kifogástalan.
4,1 még ment, de nem volt minden esetben stabil. :U
R5 3600X helyett van beépítve ideiglenesen teszt céljából, ryzen topikban írtam az anomáliáról a 3600X-el kapcsolatban. :(
Mondjuk azért a 2200G az i5-7600k nyomába sincsen, alapon is jobban húz, szolíd 4,5-ön meg pláne, 4,9 a vége, stabilan mindenhol, és nem delidelt. :))

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#7186) Beba Snake válasza jokeph (#7185) üzenetére


Beba Snake
junior tag

A 2200G kb. a Haswell i5-ökkel, a 2400G pedig az i7 4770K-val hoz szinte tök azonos CPU teljesítményt.
A 3200G/3400G pedig kb. az intel 6. gen 4magosokkal tud "egy pultra könyökölni".

Jó az a 4GHz. Nálam a 2400G szépen ment 4GHz-en, de CB R20 eldobta az agyát a multi core teszt felénél. 3,9GHz-n stabil másfél éve.
-------
"Ökölszabályként" azt mondanám, hogy a gyári all core turbót tudják fix OC-val, aki e fölé tud menni az szerencsés "szilícium rezsót" vett.

[ Szerkesztve ]

Szigorú a stílusom, mint a lópokróc. Nem miattad, nem ellened. A sündisznó is tüskés b@ssza meg a ló! Aki meg belém rúg, azt székely módra visszaadom!

(#7187) #03969024


#03969024
törölt tag

Sziasztok!
Találkozott valaki olyannal, hogy 3400G bekapcsolás után egy darabig többször fekete képre vált? Bemelegszik, akkor jó...

(#7188) Beba Snake válasza #03969024 (#7187) üzenetére


Beba Snake
junior tag

Alaplap, táp micsoda?
Szétszedni és újra összerakni. DE MOST precízen ám!

----
Vagy a Win10 szivat, vagy szoftver oldali júzer error.

Vagy elcseszted a tuning beállításokat a BIOSban.

[ Szerkesztve ]

Szigorú a stílusom, mint a lópokróc. Nem miattad, nem ellened. A sündisznó is tüskés b@ssza meg a ló! Aki meg belém rúg, azt székely módra visszaadom!

(#7189) #03969024 válasza Beba Snake (#7188) üzenetére


#03969024
törölt tag

Asus Prime b450, be quiet pure power, tuning nincs, pár perc után elhagyja... Juzer error?
A TV nem jelez jelkiesést, csak elsötétedik egy pàr másodpercre. Kábelre gyanakszom...

[ Szerkesztve ]

(#7190) Beba Snake válasza #03969024 (#7189) üzenetére


Beba Snake
junior tag

Engem is szopat időnként a Vodafone-UPC tévégenya médiabox. :K

Szigorú a stílusom, mint a lópokróc. Nem miattad, nem ellened. A sündisznó is tüskés b@ssza meg a ló! Aki meg belém rúg, azt székely módra visszaadom!

(#7191) Peter Kiss válasza #03969024 (#7189) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Driver verziója?
Windows/Linux verziója?

[ Szerkesztve ]

(#7192) Madn!ght válasza #03969024 (#7189) üzenetére


Madn!ght
addikt

Ilyet akkor csinált nekem a régi konfig, mikor nem bírta az ideális felbontást/monitor frissítési frekit megtalálni. Másik vga kábel, vagy porton érdemes egy próbát tenni.

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#7193) #03969024 válasza Madn!ght (#7192) üzenetére


#03969024
törölt tag

Nem akarom elkiabálni, a régi 1.x-es HDMI kábel cseréje után (Igaz, első bekapcsolás) nem jött elő a hiba.
Köszönöm srácok!

(#7194) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Sziasztok!
Nejem bátyjának összeraktam egy konfigot egy Ryzen 3 3200G + Giga B450M DS3H-val.
Végeztem a Windows és Bios frissítéssel, fent van a legfrissebb chipset driver.

Van még valami amit érdemes telepíteni, beállítani, finomhangolni?
(saját gépem 3800X ram tuninggal, azt most itt nem szeretném kitesztelni inkább :) )

(#7195) Beba Snake válasza -FreaK- (#7194) üzenetére


Beba Snake
junior tag

Ha nem akar(sz) OC-zni, akkor kb. kész is vagy.

Szigorú a stílusom, mint a lópokróc. Nem miattad, nem ellened. A sündisznó is tüskés b@ssza meg a ló! Aki meg belém rúg, azt székely módra visszaadom!

(#7196) -FreaK- válasza Beba Snake (#7195) üzenetére


-FreaK-
veterán

Köszi!
Még két dolog merült fel:
Catalyst driver kell apu-nál?
Fclk itt is úgy van mint a 3000es "nagy" Ryzeneknél, hogy érdemes szinkron-ra rakni a memória órajellel?

Azért röviden leírnád hogy mit érdemes OCzni? Hátha lesz még egy kis időm eljátszani vele.

(#7197) solfilo válasza -FreaK- (#7196) üzenetére


solfilo
veterán

Catalyst már nincs, de igen, érdemes felrakni amd.com-ról a legújabb hozzá való Radeon Software-t. Ha nem lesz játék, s nincsenek anomáliák, jó az a driver is, amit a Win10 magától rakott fel, csak az régebbi.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#7198) Beba Snake válasza -FreaK- (#7196) üzenetére


Beba Snake
junior tag

AMD oldalról kell letölteni az adott APU IGP-jéhez való drivert
Alapértelmezésben szinkronban megy a "Fabric clock" a memó fizikai frekijével - amíg az ember el nem cseszi (max BIOS reset)- tehát egy 3200-as (XMP) memó esetén 1600 lesz a FCLK.

- memó XMP-re beállítani
- all core OC: 39-40-es szorzó állítás a procinak, Vcore -0,1V (negatív) offset, de "Game Boost" és egyéb automata szarságokat ki kell kapcsolni ilyenkor. CB R20 multi core teszt azonnal kidobja, ha nem stabil a rendszer... izé... ha eldobja magát akkor, 1-gyel visszalépünk a szorzóval.
Giga mostani BIOS-ait nem ismerem, de szidni szokták...

Szigorú a stílusom, mint a lópokróc. Nem miattad, nem ellened. A sündisznó is tüskés b@ssza meg a ló! Aki meg belém rúg, azt székely módra visszaadom!

(#7199) Beba Snake válasza Beba Snake (#7198) üzenetére


Beba Snake
junior tag

Az előbb próbáltam... (Konfig alapjai az adatlapomon) Eggyel előző WHQL driver, a Win10 már 2004 verzió -> error 1603. Na most már mind a két bandának az apja f... lölőjét! :((( :( :W

Szigorú a stílusom, mint a lópokróc. Nem miattad, nem ellened. A sündisznó is tüskés b@ssza meg a ló! Aki meg belém rúg, azt székely módra visszaadom!

(#7200) jokeph válasza Beba Snake (#7199) üzenetére


jokeph
nagyúr

Kicsit piszkáltam még a 2200G-t, 4125 all-core kijött belőle. :D Na, azért ezt nem nyomtam meg PRIME95/LinX párossal. :)
Csak CPU-Z,AIDA és játék.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.