Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

https://prohardver.hu/dl/upc/2016-01/30/491958_fdx7zyrlo9jvholz_banner2_3.png

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6301) FatCutter válasza #31600896 (#6298) üzenetére


FatCutter
kezdő

Ez a lap inkább a klozettpapír kategória, nem pedig alaplap! Én azt a procit azért megtisztelném egy legalább B450-es lappal. A memória is örülni fog neki.

A320-as lapokat tessék elfelejteni!

[ Szerkesztve ]

(#6302) #31600896 válasza FatCutter (#6301) üzenetére


#31600896
törölt tag

Rendben. Tudom én egy ASRock > Fatal1ty B450 Gaming-ITX/ac deszkát néztem ki, csak sajnálok rá 35 ezret.

[ Szerkesztve ]

(#6303) emiki6 válasza #31600896 (#6302) üzenetére


emiki6
veterán

És akkor meg már azon a kétezren ne múljon, érdemesebb az msi-t venni... :)

Oké, hogy sajnálod, de se alaplapon, se tápon nem szabad spórolni, ez a helyzet.

Muszáj megcélozni a minőséget és tiltakozni az olcsó szemét ellen. Ha kell várj egy hónapot a vásárlással és tegyél még félre.

Hosszútávon mindig a legolcsóbb a legdrágább. :)

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#6304) consono válasza #31600896 (#6302) üzenetére


consono
nagyúr

Valami B350-es, vagy X370-es deszka nincs értelmes áron? Azok is viszik ezt a generációt, persze jövőállóbb a B450, ha tervezel fejleszteni...

"In God we trust. All others must bring data"

(#6305) Paxker315 válasza consono (#6304) üzenetére


Paxker315
addikt

Nincs. AFAIK, a legolcsóbb AM4 ITX deszka az Asrock B450i Gaming ITX, cserébe, nem éri meg, mert ~1100-1200ft-tal drágábban lehet MSI-t szerezni, ami azért jobb.

szerk: közben látom, most mikroATX lapja van x_424-nek, így, szerintem egy B450M HDV már jelentősen jobb választás lenn'.

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#6306) #31600896 válasza Paxker315 (#6305) üzenetére


#31600896
törölt tag

Köszönöm az iránymutató tanácsokat srácok! :) Valóban erősen megfontolandó, szerintem felejtem is az A320-as lapot.

(#6307) Erdei88 válasza #31600896 (#6306) üzenetére


Erdei88
veterán

mATX méretben MSI B450M Mortar MAX , nekem a MAX nélküli volt, abszolút ajánlott

(#6308) consono válasza Paxker315 (#6305) üzenetére


consono
nagyúr

Ez tényleg jó árban is, szerintem is érdemesebb lenne...

"In God we trust. All others must bring data"

(#6309) Erdei88


Erdei88
veterán

3400G/3200G tulajoktól kérdezném elsősorban.
Van akinek sikerült már 3200/3466Mhz felé jutnia memória tuningban?

(#6310) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Sziasztok!

Fatal1ty B450 Gaming-ITX/ac tulajoktól szeretnék segítséget kérni, akár privátban. Egy 3400G fog belemenni. Tudna valaki adni egy jó kis bios setupot, akár képekben? :) Fesz, ilyesmi.. Hogy m ik, és hogy vannak. Csak mert, elég régen volt asrock lapom.. :DDD A Mortar-ral annó boldogultam, nagyjából meg is vannak még.. De csak mégis.

Ott akkoriban ez volt, itt is így megy majd, vagyis hasonlóan, az Asrock-nál.

Persze arra már felkészültem lelkileg, hogy az XMP nem fog menni, de akkor majd kézzel, de hátha. :)

Ezeknél az APU-knál érdemes fixálni a CPU órajelet, mondjuk a 3400G-nél fixen 4100-ra, vagy jól dolgozik? Az alap terv, hogy csak alulfeszenék kezdésnek.

Előre is köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#6311) emiki6


emiki6
veterán

Azt nekem miért nem mondta senki, hogy az msi b450i-vel és a 3400g-vel még csak biosba se tudok bemenni frissíteni, hanem kell egy kétezres proci a frissítéshez... :Y

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#6312) Erdei88 válasza emiki6 (#6311) üzenetére


Erdei88
veterán

Haha! :DDD

Tegnap épp én is ugyanígy jártam. Bíztam benne, hogy frissebb lesz a bios, mint a gyári... nem nyert

(#6313) Mercutio_ válasza Erdei88 (#6312) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nekem más gondom akadt :DDD de holnap jön az IS-40X azzal már rendben leszünk;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#6314) emiki6


emiki6
veterán

MSI utility-k. Mit érdemes és mit nem feltenni a gépre?
Milyen programokat tudtok még ajánlani a (fine)tuninghoz?

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#6315) Erdei88 válasza emiki6 (#6314) üzenetére


Erdei88
veterán

Semmi, csak ami szükséges driver
Én legalábbis nem vagyok híve az 1 millió 3rd parry programnak
Tuningolni bioszból ajánlott, tesztelni pedig Prime95, HWInfo, cpu-z, amit ajánlanék

(#6316) Erdei88 válasza Mercutio_ (#6313) üzenetére


Erdei88
veterán

Azt hiszem akkor szerencséd van!
Van nálam egy Dremel, azzal megoljuk okosba :DDD

(#6317) Mercutio_ válasza Erdei88 (#6316) üzenetére


Mercutio_
félisten

:DDD
Dremel nekem is van, de kellene hozzá egy jó fej-készlet Ali/Gearbestről :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#6318) Erdei88 válasza Mercutio_ (#6317) üzenetére


Erdei88
veterán

Az is van, ez nem lehet akadály :DDD

(#6319) emiki6


emiki6
veterán

RAM oc-hoz tudtok ajánlani valami jó guide-ot?

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#6320) apatyas válasza emiki6 (#6319) üzenetére


apatyas
Korrektor

Ezzel probalkozz, a tobbiek majd elmondjak, mit hogy kell benne:
Ryzen DRAM calculator

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#6321) emiki6 válasza apatyas (#6320) üzenetére


emiki6
veterán

Oh, igen, ez már szembe jött, meg is néztem az előző gépen, de lehet jobb, ha 1-2 lépéssel hátrébbról indulok. Elsőkörben a "mi módon végezzem" érdekel jobban, mint a "mit írjak be". Pl hogyan érdemes a bios-ban mókolni? Hogyan érdemes lépkedni feljebb a tuningban? Melyik stabilitás tesztet futtassam? Hol érdemes szorongatni a ramot inkább: időzítés vagy freki?

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#6322) Lavar válasza paperboy (#6290) üzenetére


Lavar
aktív tag

Nem akarom elkiabálni, de ez úgy tűnik tényleg bevált, köszi szépen a tippet.
Egy ideje nem volt bsod, mióta felraktam. Előtte ddu-val leszedtem a régit.
Pedig biztos voltam benne, hogy a memóriával nincs kibékülve. Érdekes, hogy csak böngészőben történt amúgy, stressz teszt alatt is meg játékok alatt is tök stabil volt. Na mindegy.

Van aki amúgy, a gyári stealth hűtőt használja? Akármilyen fordulaton megy, kerreg, dobozból kivéve, újként lett beszerelve.
YT videók alapján, alapból halk lenne ez is.
Az a baj, ha leadom gariztatni, 2-4 hét mire cserélik, még 14 napon belül vagyok, most ezért küldjem vissza a cput is, és rendeljem meg máshonnan...
Erősebb hűtőre nem szeretnék most költeni, mert ez is elég.

[ Szerkesztve ]

(#6323) HookR válasza Lavar (#6322) üzenetére


HookR
addikt

"Egy ideje nem volt bsod, mióta felraktam. Előtte ddu-val leszedtem a régit.
Pedig biztos voltam benne, hogy a memóriával nincs kibékülve. Érdekes, hogy csak böngészőben történt amúgy, stressz teszt alatt is meg játékok alatt is tök stabil volt. Na mindegy."

A rejtélyes kifagyások nálam is csak asztalon üresjáratban, böngészőben, vagy legrosszabb esetben egyszer youtube videó alatt jelentkeztek. Komolyabb terhelés alatt (játék, stresszteszt) sosem. Én arra gyanakszom, hogy az agresszív alvó állapotba való váltáshoz, illetve az abból való feléledéshez lehet köze. Mióta nem megy egyik rendszer-monitorozó desktop gadget sem, tünetmentes, de amint visszakapcsoltam őket, 5 percen belül volt merevre fagyás.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#6324) emiki6 válasza emiki6 (#6321) üzenetére


emiki6
veterán

Akkor annyit had kérdezzek:

A kalkulátor által kidobott táblázat mennyire szentírás? Van értelme attól eltérni?

Feszből intervallumot ad. Ha kevés a recommended, melyiken érdemes emelni és mekkora lépésekben?

Van az ellenállásoknál több alternatíva is. Honnan lehet tudni melyik a "legjobb"?

Hogy megy annak a tesztelése, hogy mennyit lehet kihozni a ramból? Adott freki-safe, ha jó fast, ha az is jó, akkor nagyobb freki? Ha nem jó +fesz és ott a vége, hogy nem lépem át az ajánlott maxot feszt, de még éppen stabil?

Vagy ilyeneket ne itt, hanem a kezdő tunning topikban kérdezzek? :D

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#6325) apatyas válasza emiki6 (#6324) üzenetére


apatyas
Korrektor

Szigoruan csak mem stabilitast a memtest86 -al erdemes, abba bootoljon bele. Egy kort illik teljesitenie a 'kisteszten' amikor meg csak lepkedsz felfele, de nagyon az elejen eleg ha mar bebootol ha kicsiket lepkedsz. Ha kulon bootolassal nem akarsz nyuglodni akkor Aida memoteszt, az is jelzi ha hibazik, nem csak osszeomlik (ha nem kritikusan szar volt eleve)
Nem lattam a kommentjeidben a ramod tipusat, meg talan a gepet se vegul, csak talalgatok. XMP-t allitsd be elso sorban es orulj ha teljesiti azt (tobbnyire intellel lettek azok meghatarozva, azert), aztan onnan probalj meg egy kort feljebb menni frekben, az idoziteseket szabadabbra engedve. Ha adott frekvencia megvan es elegedett vagy vele (3200 jo, 3400 korul mar orulj mint majom a farkanak) akkor probald meg leszoritani az idoziteseket. Nemtom milyen hutod van, 80 fok felett le szoktuk loni a terheleses teszteket, vhol afolott van a gyari max homerseklet amit elfogadhatonak irtak. Bar a memoteszttel ezt nem fogod elerni, ahhoz int, fpu es gpu terheles kellene.
Elso valasznak jo, a tobbiek nyugodtan megmondhatjak hogy hulye vagyok.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#6326) emiki6 válasza apatyas (#6325) üzenetére


emiki6
veterán

MSI B450i + 3400g + 16 gb crucial ballistix sport lt 3200@16
Csinálok akkor memtest pendriveot és megnézem első körben az xmp-ket. Köszi!

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#6327) jmuranyi válasza Lavar (#6322) üzenetére


jmuranyi
tag

Szia, nálam most a gyári stealth hűtő van fent,
már halkabb, mint amikor megjött :)
Rendeltem alátéteket, és beraktam
őket a borda és a ventillátor közé, a csavarokra. Így javult a helyzet.
Nem saját ötlet, valahol olvastam...

(#6328) emiki6 válasza emiki6 (#6326) üzenetére


emiki6
veterán

Néztem egy 3600@14-ed, de sok volt az error és nem akartam már 1,45 fölé emelni a feszt. A 3600@16 jónak tűnik viszont. Nézzem meg magasabb frekin a safe opciót? Vagy inkább alacsonyabb frekin a fast-ot? Esetleg ezen finomítsak? (Hogy?)

*amúgy a wraith spire egész jó elműködik apu tuning nélkül. Nem is hangos, ha jól be van állítva (sőt!) De azért a macho jól fog jönni. Keresztbe akarom majd átfújni a leget, hogy a ramokkal parhuzamosan mozogjon a levegő, így hüljenek azok is.

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#6329) Zolix


Zolix
tag

Sziasztok!

8gb memóriám van , de a feladatkezelőbe csak 3.4gb-t ír maximumnak. Win 10 64 van fent.
Eddig 6,1gb, de valamiért most csak 3.45gb-t ír ki! nem igazán értem miért van ez.
Egyszer volt ilyen és valahogy nagy nehezen visszaállítottam.
Ryzen 2200g proci va a biosba 2gb-t adtam neki, ez után látszott 6,1gb.

Valaki tudna segíteni?

(#6330) John D'oh


John D'oh
aktív tag

Sziasztok!

Frissíteni szeretném a jelenlegi gyakorlatilag hangtalan 8 éves AM2-es gépemet ( Egy Antec P183-as házban csak a táp ventije és egy 120mm Scythe pörög nagyon lassan és közel észrevétlenül )
Leginkább a Ryzen 5 2400GE-t néztem ki a 35 TDP miatt egy lista alapján, de sehol nem találok eladásra csak a sima 65 TDP-s Ryzen 5 2400G-t. Mi ennek az oka megszűnt ?
Amennyiben ezt el kellene fogadni, használja itt valaki ezt a procit gyári hűtő nélkül, hűtőbordával + max valami nagyon halk 120mm-es ventivel ?

(#6331) Mercutio_ válasza John D'oh (#6330) üzenetére


Mercutio_
félisten

2400GE-t csak az OEM gyártóknak szállított az AMD, kiskereskedelmi forgalomban nem árulták:N
Néha ebyx-en szokott felbukkanni.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#6332) apatyas válasza emiki6 (#6328) üzenetére


apatyas
Korrektor

Ne viccelj mar, 3600@16 az marha jo!
Nincs tapasztalatom benne, hogy a ramokat mekkora feszen szabad jaratni hosszu tavon, erre vki mondjon vmit, vagy keress utana. 1.45V tesztre ok de biztos nem hosszutavra.
Csokkentsd a feszt amig lehet, aztan gondold meg, hogy eleg-e a 3400@16, mert szerintem az is boven szep es nem korlatozza a huzott igp-t. Szerintem jo lenne visszamenni 1.35V korulre, talan egy picit feljebb ha epp annyi kell.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#6333) John D'oh válasza Mercutio_ (#6331) üzenetére


John D'oh
aktív tag

Mindegy akkor jó lesz a sima 2400G is :)
Használja valaki esetleg borda + 12cm ventivel ? Nagyon érdekelne, hogy mennyire melegedik.
Bár szerintem ha a 125 TDPs procim így ment 8 évig ezzel sem szabadna gond lenni :)

[ Szerkesztve ]

(#6334) emiki6 válasza apatyas (#6332) üzenetére


emiki6
veterán

Kiderült, hogy tévedtem. 3600@16 rohadtul nem stabil, szimplán a memtest nem talált hibát... :DDD
3400@16 vagy inkább 3200@14 legyen a cél?
Tudtommal az 1,45V a biztonságos felső határ.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#6335) Paxker315 válasza emiki6 (#6334) üzenetére


Paxker315
addikt

3400 CL16 tök jó szerintem. DE én megpróbálnék egy DRAM calc fast preset-et 3400Mhz-re, kicsit lazított tRFC-vel.

1.45v okes. Én azért nem erőltetem ezeket, mert, a régi cpu-val 3400mhz cl16 stabil volt 1.3 volton, most a 3333mhz stabil ezzel a fesszel. Egyszeruen nem látom értelmét, hogy egy 1-1.5%-al magasabb benchmark score miatt még megküldjem egész tizedvolttal nagyobb fesszel a RAM-ot. :R

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#6336) apatyas válasza emiki6 (#6334) üzenetére


apatyas
Korrektor

Akkor eszerint a memo nem hibazott azon a teszten, de a cpu meg igen mashol -/\O/\- . Prime95 blend testet szoktak meg emlegetni, ha nem Aida.
Nekem a 3GHz eff mellett 16-rol 14-re visszaveve nem hozott latvanyos javulast, igy a magasabb orajelre szavaznek. De neked kell megnezni, mit hasznalsz, abban mennyi haszna van.
Akkor maradjunk annyiban, hogy felso hatara a ram fesznek, ha van rajta rendes legaramlas - hutes.

Zolix-nak egy bios defaultot akartam javasolni, de csak vagy segit vagy nem alapon. Egyebkent, biztos, hogy kell neki fixen odaadni 2GB-ot? Mert auto-n is jol szokta osztani, amennyi kell. Nemtom milyen egzotikus programod van, ami miatt kesznyerulsz erre.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#6337) emiki6 válasza Paxker315 (#6335) üzenetére


emiki6
veterán

Adott kalkulátor értékekkel:
3333@16 - tíz perc játék után kékhalál
3266@16 - sok perc játék után is rendben van - ez a legmagasabb órajel, amit safe presetben hozni tud a ram.

Innen nem tudom hova tovább. :)

Ja, itt a teszt (3200 vs 3266):

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#6338) FatCutter válasza John D'oh (#6333) üzenetére


FatCutter
kezdő

Nézd meg az adatlapom! Kurvára kussban van a gép.

(#6339) Zolix válasza apatyas (#6336) üzenetére


Zolix
tag

Nem is gondoltam , hogy auton hagyjam, mert csomó helyen láttam, hogy fixre állítják.
Megpróbálom, akkor ezt. Közben a ram gond úgy néz ki megoldódott valam win hiba volt, mert töbször újraindult. Egyszer alig akart beindulni, aztán auton helyreálította magát a ram mennyiség is meglett.

(#6340) John D'oh válasza FatCutter (#6338) üzenetére


John D'oh
aktív tag

Köszi, de mivel hűtőd ? :)

(#6341) apatyas válasza emiki6 (#6337) üzenetére


apatyas
Korrektor

Emiki kerdezte:
"Akkor eszerint a memo nem hibazott azon a teszten, de a cpu meg igen mashol"

De akkor erre mi a megoldás? Vissza kell venni a ramot, nem?

Voltakepp igen. Egy program se tudja 100% biztosra letesztelni, illetve 100% stabil allapot se nagyon letezik.
Minel inkabb olyan progival teszteled amivel hasznalnad, annal kozelibb lesz a stabilitashoz a kozben kapott eredmeny..
Egyebkent, lehet hogy valoban nem a memo hibazott, hanem mas reszegyseg, de ha mas nem volt huzva mellette akkor bizony csak a memo orajelet tudod visszavenni. Ne feled, hogy a memo alaporajelehez van kapcsolva a belso busz sebessege, igy talan az L3 is, bar az APUknal nem tudom mennyire van meg ez a belso busz ( Infinity Fabric ). Lehet, az fullad ki mar ilyen extra sebessegeknel. A Zen2-k ezt mar jol birjak, illetve pont arra a hatarra lett bevezetve a felezett memo alaporajel is, ahol meg jol mukodik.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#6342) emiki6 válasza apatyas (#6341) üzenetére


emiki6
veterán

Közben csűröm, csavarom azt a 3400@14-et, hátha összejön. Remélem nem adom fel és sikerül.

Azt már látom, hogy ha nincs crash játékban, attól még lehet hiba, nem csak a hibamentesség nem garancia a crashmentességre.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#6343) FatCutter válasza John D'oh (#6340) üzenetére


FatCutter
kezdő

A "rohadt mezei prosztó" Wraith Stealth (lopakodó lidérc) hűtővel. Gyári. Mérnöki szempontból egy "fostalicska hulladéknak" tartom, de kis terhelésnél teszi a dolgát. (Kalorikus gépészek is képeztek legalább 1 évig. Na, ők nem egyszerű emberek. Engemet is megbonyolítottak a látásmódjukkal. :D )

Egyébként már gondolkodtam Arctic Freezer 33 -as hűtőn. Mérföldekkel jobb!

-----
Egyébként az FX-8320 procimat AC Freezer 64 PRO hűti, ez sem rossz (de már nem kapni) és simán felpattintható AM4-re is.

[ Szerkesztve ]

(#6344) tzabo válasza FatCutter (#6343) üzenetére


tzabo
tag

Pont ezek a hűtőim vannak. 33-as meg 64 pro volt előtte. Tényleg jók.

(#6345) John D'oh


John D'oh
aktív tag

Scythe Mugen 5-öt tervezek majd rátenni
Valaki esetleg látott tesztet Ryzen 5-ön ahol ezeket a hűtőket nézik decibelben, meg hűtési teljesítményben ?

[ Szerkesztve ]

(#6346) hackeeeee válasza emiki6 (#6342) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Így kell, ha megvan egy beállítást, tesztelni, tesztelni.. Van amikor napok, heten után dobja el magát ha olyanja van. Annó nekem a Corsair ramoknál ez volt.. Pedig volt olyan, h úgy nézett ki, hogy meglesz a 3200 CL16, végül 2933-on lett beton stabil, szintén CL16-on.

Véleményem szubjektív...

(#6347) emiki6 válasza hackeeeee (#6346) üzenetére


emiki6
veterán

Belőttem egy jó kis időzítést... nem volt se hiba, se fps drop Tomb Raider benchmarkban, a ryzen dram calculatorban lévő membench-en is tök jó eredményeket kaptam. Aztán 5-10 perc portal2 és crash... lazítottam mindenhol, már vagy stabil vagy majdnem stabil. 14-18-18-16-34 a fő időzítések. Ramfesz 1,4, SoC 1,1 Volt. Remélem nem kell már lazìtanom vagy legfeljebb 1-2 helyen, de ezt majd az idő megmutatja... Az a baj, már nem nagyon tudom hol lazíthatnék és abban se vagyok biztos melyik lazítás stabilizál. Az meg, hogy mennyit kell még lazítsak... ki tudja.
1700 MHz most a memory clock, remélem meg tudom tartani. A CL14-gyel együtt. :K

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#6348) Imifej


Imifej
senior tag

Egy 2400G APU mellé mi most az ajánlott videokártya? Alaplap:MSI B350 Bazooka. 2x4GB 3200 RAM van, de csak 2400-on fut. Többin kékhalál. Ezért gondoltam a gyereknek egy kártyát.

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#6349) paperboy válasza Imifej (#6348) üzenetére


paperboy
senior tag

Hogy az APU-hoz viszonyítva is azért előrelépés legyen, ha már külön kártya kerülne bele, szerintem legalább egy 1050-es, de még kihasználható lehetne egy 1060 vagy RX570-580...

(#6350) Erdei88 válasza paperboy (#6349) üzenetére


Erdei88
veterán

RX 570-re szavaznék, alza-ban már van 43 ezer forinttól

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.