Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

https://prohardver.hu/dl/upc/2016-01/30/491958_fdx7zyrlo9jvholz_banner2_3.png

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6901) tippm86 válasza viperabácsi (#6899) üzenetére


tippm86
tag

Elindítasz egy videót,belekattintasz jobbal majd kiválasztod hogy statisztikák.
Nekem is 3200G-m van, ugyan az a gondom mint Neked, csak nálam nem mindig csinálja az opera. Akkor átváltok Edge-re és ott nézem, csak igen ott meg a sok idegesítő reklám.....

Én arra is gondoltam, hogy nem a reklám blokkoló miatt van-e gond.
Nálam az opera kiírja hogy a youtube-n 4 reklám és 2 nyomkövető blokkolva, most például nem szarakodik, de ha ezek a számok magasabbak akkor kezd el laggolni a videó.

Próbáltam felbontást lejjebb venni,de ugyan az...

(#6902) viperabácsi válasza tippm86 (#6901) üzenetére


viperabácsi
addikt

Nekem is időszakos a hiba . Szerintem megint AMD fronton kell keresni a hibát :W
Ne értsd félre , de örülök , hogy másnak is van gondja ezzel , legalább látom nem én idéztem elő , és ami fontosabb nem hardveres probléma.
Vicc , hogy a gép HIBÁTLANUL meg birkózik egy tomb raiderrel , egy CSGO -val , egy Ironside -val , nyamvadt videó meg nem megy neki.

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#6903) tippm86 válasza viperabácsi (#6902) üzenetére


tippm86
tag

Nekem a 20.3.1 driver van fent.
Most hogy írtad hogy időszakos Neked is a hiba, akkor lehet hogy a nagy terhelés miatt van...
Elvileg mindenki otthon van aki nem dolgozik....(sajnos én nem)

Az viszont érdekes, hogy csak a youtube, más nálam nem szórakozik.
Játékok nálam is röhögve mennek...

[ Szerkesztve ]

(#6904) viperabácsi válasza tippm86 (#6903) üzenetére


viperabácsi
addikt

Netem 1000-es Telekom tudok mérni 960-980 akkor is mikor lagol. Inkább olyan ez a hiba mint játéknál a lag , mert a hang megy a videó pedig meg-meg áll pár mp-re.

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#6905) apatyas válasza viperabácsi (#6904) üzenetére


apatyas
Korrektor

Na azért, az a 900 akármennyi mért érték nem olyan sokat mond önmagában.
Nyiss meg egy parancssort, és ping prohardver.hu -t aztán nézheted, van-e benne kimaradás. Bár a pufferelés ezt áthidalja.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#6906) consono válasza tippm86 (#6903) üzenetére


consono
nagyúr

Én itthon vagyok, és dolgozom :( vagy :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#6907) Mercutio_ válasza consono (#6906) üzenetére


Mercutio_
félisten

+1 :B

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#6908) viperabácsi válasza apatyas (#6905) üzenetére


viperabácsi
addikt

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#6909) viperabácsi


viperabácsi
addikt

Most ezt volt képes csinálni:

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#6910) consono válasza viperabácsi (#6909) üzenetére


consono
nagyúr

Kipróbáltad az addont, amit linkeltem? Mert ez is VP9-es codes videó, lehet, hogy tényleg segítene. A VP8/VP9 igazán jól csak Chrome alapú böngészőkben megy (ezért lehet jó megoldás a fentebb említett Edge is), a h264 viszont mindenhol. Az addon csak annyit csinál, hogy kikényszeríti azt, hogy mindig h264-es videók jöjjenek.

"In God we trust. All others must bring data"

(#6911) viperabácsi válasza consono (#6910) üzenetére


viperabácsi
addikt

Feltettem , de azzal azt értem el , hogy nem lehetett csak 1080 p -ben lejátszani mindent. Eltűnt a 2160p lehetősége.

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#6912) tippm86 válasza consono (#6906) üzenetére


tippm86
tag

Nem úgy értettem, hogy aki otthon van az nem dolgozik, azt akartam kihozni, hogy sokkal többen használják a netet (pl:iskolások....)

Sajnos az én munkám olyan, hogy bármikor szólnak nekem be kell mennem 0-24-ben (ünnep, éjjel) és mellette 7:30-16:00-ig fix a munkaidőm. Sajnos az utobbi pár hétben a koronavírus miatt elég sokszor....

(#6913) tippm86 válasza Mercutio_ (#6907) üzenetére


tippm86
tag

Tőled is elnézést szeretnék kérni és mindenkitől aki esetleg félreértette.

(#6914) consono válasza tippm86 (#6912) üzenetére


consono
nagyúr

No para, csak vicceskedtem :) Nem irigyellek... Nekem a home office-ban is fix a munkaidőm 8:00-16:30-ig, nem egyszerű így, hogy itthon a két gyerek, meg az asszony, aki tanár. Vicces, mikor hárman egyszerre videokonferenciázunk :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#6915) Mercutio_ válasza tippm86 (#6913) üzenetére


Mercutio_
félisten

Semmi ilyesmi nem merült fel bennem, csak jeleztem, hogy szintén HO-ban tolom.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#6916) apatyas


apatyas
Korrektor

Fura anomáliák sorozat:
Tegnap kikapcsoltam a bekapcs gombbal, nem a szokásos win leállítás. Azóta nem kapcsol be a bill power gombjára, pedig biosban beállítottam. Majd kigyomlálom vmikor.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#6917) apatyas válasza apatyas (#6916) üzenetére


apatyas
Korrektor

Két kék halál is volt nemrég. Hmm.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#6918) E.Kaufmann válasza apatyas (#6916) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Tápod nem döglődik?

Én meg a Wrait Stealth vagymiafrancaneve hűtőn cseréltem le egy hangtalan coolink 8 centis ventire a gyárit, ha már a csavarfurat stimmel (sajna a 4 csöves Zalman hűtő nem fért be, és már untam a hangját a gyárinak). Picit melegebb a proci, de nem annyival, amennyivel csendesebb (sokkal halkabb, pedig a PWM hiánya miatt maxon megy). Szívem szerint a Zalman 12 centis PWM ventijét raknám rá adapterrel, de mostanában hiánycikk, mert olyan fekália csak nem lehet hangszintben az sem, mint a gyári.
Egyáltalán ki gyártja/szállítja be a gyári ventit, had kerüljem el messzire a termékeit :D

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#6919) consono


consono
nagyúr

Urak! B350-be ér két 4GB-s RAM mellé venni kétszer 8 GB-t? Már nem az IGP-t használjuk, de a 8 giga kezd kevés lenni. Nyilván el is lehetne adni a régit, de nem szeretek seftelni, meg a 24 amúgy is több mint a 16 :D

"In God we trust. All others must bring data"

(#6920) tzabo válasza consono (#6919) üzenetére


tzabo
tag

Időzítésen lehet vissza kell majd venni. Ezt leszámítva szerintem más gond nem kellene legyen.

(#6921) consono válasza tzabo (#6920) üzenetére


consono
nagyúr

Köszi, ez jó hír!

"In God we trust. All others must bring data"

(#6922) tzabo válasza consono (#6921) üzenetére


tzabo
tag

Pontos értékeket most nem találok, de nekem valami ilyesmi rémlik a 2 vs 4 RAM slot használata között, hogy a memória vezérlő nem bírja ugyanolyan sebességgel, így valamennyit vissza kell venni.
Ha úgysem az integrált GPU-t használjátok, akkor talán nem számít olyan sokat.

(#6923) hokuszpk válasza consono (#6919) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

ilyesmire gondolsz ? [kép]
vagy ilyenre ? [kép]
esetleg [kép]

nem lehetetlen. sajnos a hyperx fury 2x4 + corsair 3000 v5.39 2x8 komborol keszult screenshotot nemtalalom...

az a lenyeg, hogy a memoriak idozitesei lehetoleg kozel legyenek egymashoz. Es szerencsesebb ha single side modulokbol van 4.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#6924) consono


consono
nagyúr

Köszi srácok! Most 2x4 GB HyperX Predator van a gépben, 3000-en megy. Keresek akkor valami hasonló specifikációjú 2x8 GB-t, ami benne van az alaplap kompatibilitási listájában.

"In God we trust. All others must bring data"

(#6925) kecsawi válasza consono (#6924) üzenetére


kecsawi
senior tag

Nekem 2 modullal megy a 3000/cl14, de 4 modulnál 2400 a max órajel ebben a b350-ben.(enyémben)- igaz summit procinál. :R

[ Szerkesztve ]

(#6926) consono válasza kecsawi (#6925) üzenetére


consono
nagyúr

Köszi az infót neked is, majd kiderül nálunk mi lesz a helyzet.

"In God we trust. All others must bring data"

(#6927) kecsawi válasza consono (#6926) üzenetére


kecsawi
senior tag

Hosszabb távon van értelme próbálkozni, elvileg a zen2 pl:3600-nál gond nélkül ment 4 modul magasabb (3200 feletti) órajelen is.

(#6928) consono válasza kecsawi (#6927) üzenetére


consono
nagyúr

Elég sok mindent lehet piszkálni szerencsére az biosban, majd eljátszom vele :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#6929) apatyas válasza kecsawi (#6925) üzenetére


apatyas
Korrektor

Megerősítem, 4-nél leragad 2400-on. Hárommal felkúszik 2666-ra. B450M-es, de ez inkább a procitól függ.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#6930) consono válasza apatyas (#6929) üzenetére


consono
nagyúr

Hát, a 2400 sem lesz tragédia, majd meglátjuk mit bír.

"In God we trust. All others must bring data"

(#6931) apatyas


apatyas
Korrektor

Van vkinek gondja a piros cső csatornán a lejátszással? Lefehéredik az egész képernyő, utána megkérdezi hogy helyre akarom-e állítani a lapokat. Nekem kizárólag az ottani videók fagynak szét pár hete (vagy eltúlzott a mintavételi arány abból a forrásból), garantáltan minden egyes lejátszás közben vmikor. Youtube nem érintett egyáltalán vagy egyéb alkalmazások, AAA játékok.
A Vcore -100mV-ot lecsökkentettem -50mV-ra, meglátom mit ér. Más beállítások auto-n vagy xmp-n vannak.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#6932) Anaren91


Anaren91
senior tag

Sziasztok. A gépembe van egy 2400g, jelenleg tiltva van az igp része, mert van mellette egy rx 480. Viszont beszereztem egy második monitort, és azon gondolkodtam, hogy meg lehet e oldani, hogy a fő monitor a 480 ról menjen, a másodlagos, amin meg csak film vagy stream menne meg a 2400g igp jéről. Valakinek tapasztalat ezzel kapcsolatban?

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#6933) solfilo válasza apatyas (#6931) üzenetére


solfilo
veterán

Megnéztem most egy 7 perces videót ott (Chrome), elején belepörgettem, de aztán a végéig 6 perc tekerés nélkül, nem volt probléma.

solfilo

(#6934) E.Kaufmann válasza solfilo (#6933) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Milyen nemes oka a póresz nézésnek, hogy másoknak segítsünk vele :C :C
Én mondjuk másik böngészőt és ha az sem segít, régebbi drivert ajánlottam volna.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#6935) Pécsi gyerek


Pécsi gyerek
addikt

Üdv, új vagyok az amd-s klubban úgy hogy hülye vagyok még nagyon :D Van egy 2200g-m egy gigabyte b450 es lapban.Később kap egy videókártyát,és az érdekelne,hogy hol a fenébe tudom a biosban beállítani azt hogy ne egyen meg 2 gb ramot az igp? :F Nézegettem a biost de nem találtam semmit ami az lehetne.🙈

[ Szerkesztve ]

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#6936) A.Winston válasza Anaren91 (#6932) üzenetére


A.Winston
tag

Hat csak tippelek, de ezt szerintem nem lehet. Olyat igen, hogy igpre kotod monitort, de dvga keszitse a kepet. Viszont vga-nak kell legyen tobb kimenete, arra nem tudod rakni 2. kijelzot?

nincs

(#6937) solfilo válasza Pécsi gyerek (#6935) üzenetére


solfilo
veterán

Szia! :)
Ez a videó segíthet: [link]

solfilo

(#6938) Pécsi gyerek válasza solfilo (#6937) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Köszönöm :R Akkor a legkisebbre tudom csak állítani ? (64 re) Vagy teljessen 0-ra belehet lőni?

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#6939) apatyas válasza Pécsi gyerek (#6938) üzenetére


apatyas
Korrektor

Amíg használod az integráltat, inkább ne akard nullára húzni. Amikor meg le lesz tiltva a dedikált miatt, akkor meg nem fog kapni ramot.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#6940) Pécsi gyerek válasza Pécsi gyerek (#6938) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

" Amikor meg le lesz tiltva a dedikált miatt, akkor meg nem fog kapni ramot. "
Köszönöm pontosan erre voltam kíváncsi. :R

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#6941) slaci007


slaci007
senior tag

Üdv mindenkinek

Intel ES procik után kiváncsi voltam AMD vonalra is.
A delikvens egy 2400G mérnöki példány,alapon néztem meg mert egy mini-itx házba van beépítve kis hűtővel.


Húzott intel ES procival van egy szinten felette látható az eredménye.

Tungsram 1896-2022

(#6942) consono


consono
nagyúr

No, tegnap megvolt a gyermek szülinapja, be is került a gépébe a plussz RAM. Első rúgásra indult, gond nélkül megy 2666-on. Nem piszkáltam még, hogy menne e feljebb, így, hogy az IGP-t már nem használjuk nem annyira hiányzik.

"In God we trust. All others must bring data"

(#6943) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Melyik hűtő ajánlott R3 3200G-hez? Az a baj, hogy kombinált stressz teszt alatt (furmark+cpu-z stressz teszt, tudom hülye állat vagyok) felmegy a hőfok 95 fokra gyári alapon és throttlingol. Van bármi értelmes 140 centi magasság és 10ezer Ft alatt, ami turbinazaj nélkül max 2000rpm-mel meg tudja hűteni a procit, hogy stressz alatt se érje el a Tmax-ot? Próbáltam egy olcsóbb hőcsövest, de az sem az igazi.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#6944) Pécsi gyerek válasza E.Kaufmann (#6943) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

A gyári is lehűti feleslegessen kínzod,de mért is kínzod? :F

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#6945) E.Kaufmann válasza Pécsi gyerek (#6944) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Azért kínzom, hogy később bármit csinálok vele, a hűtés ne legyen se kevés, se hangos. Amúgy meg írtam a másik okot is ;] . Amúgy meg szomorú, hogy csak ennyit bír a gyári hűtő :W

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#6946) E.Kaufmann válasza E.Kaufmann (#6945) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ja és mégvalami, egy szobában alszom gyakran a bekapcsolt géppel és az se jött be, hogy a cpu rángatása kerregtette a ventit, tudom, lehet állítani a ventiszabályzáson.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#6947) Pécsi gyerek válasza E.Kaufmann (#6945) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Csak azért kérdem mert alapon (vagy kis tuningal) simán lehűti a gyári venti viszonylag csendben.Normál használatnál közel sem fog úgy melegedni mint egy értelmetlen stressz teszt alatt.Vagy te stressz teszt alatt alszol? :DDD ;]
Amúgy igen kicsit keregős a gyári venti...

[ Szerkesztve ]

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#6948) E.Kaufmann válasza Pécsi gyerek (#6947) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Folding@home-ot szívesen futtattnék, pláne mostanában, pölö. Amelyik hűtő stressz teszt alatt jól teljesít, azzal máskor se lesz gond, amíg be nem hal a venti. Ilyen szempontból a gyári hűtő max a fémgyüjtögetöknek jó, mert zsebre lehet tenni.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#6949) tzabo válasza E.Kaufmann (#6948) üzenetére


tzabo
tag

Freezer 34
Nekem elődje van 2400g-n és teljesen rendben van.

(#6950) E.Kaufmann válasza tzabo (#6949) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Sajna nem jó, túl magas, ahogy írtam (csak cm helyett mm-et akartam írni) papíron 150 mm a max magasság, de az is költői tulzás, mert nem fér el egyes hűtők széle a váz alatt, 130-140 mm-től lefele lenne ideális.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.