Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

https://prohardver.hu/dl/upc/2016-01/30/491958_fdx7zyrlo9jvholz_banner2_3.png

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6101) SunMount3r válasza #70617600 (#6099) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ez egy kérdő mondat volt, azt persze a hsz.-edben is figyelmen kívül hagytad, amikor idézted. Amint nagyon sok mindent félre értelmezel még a hsz.-m kapcsán. Nem kell cinikuskodni, főleg ha olyanokra válaszolsz, amiben főleg csak felvetések és ezzel kapcsolatos kérdések vannak. Ha neked más a véleményed/tapasztalatod, akkor azt írjad. Ha tudsz konkrét cáfolatot, megnyugtató ellenpéldát, hírt, adatod, bármit, akkor azt. De ne így, mert ez nem vezet sehová.

(#6100) Sweet Lou 6 : Pl. így. THX.

[ Szerkesztve ]

(#6103) Mercutio_ válasza SunMount3r (#6101) üzenetére


Mercutio_
félisten

Se kérdőjel, se kérdő szó nem volt benne, és tartalmilag is inkább kijelentések alkotják...

Btw korábban is tisztázva volt, hogy sw bug.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#6104) proradeon válasza SunMount3r (#6095) üzenetére


proradeon
őstag

"Gyak. megeshet, hogy egy ilyen drága Procis gépet még alapvető böngészésre sem lehet használni"

Nem. A Chrome a Ryzen processzorok iGPU-jával nem működik hibátlanul. Tehát nem maga a CPU a probléma. Én 2200G-vel tapasztaltam, ami nem mondható drága processzornak. De ha pl. veszel egy 2600-at és mellé bármilyen dedikált videokártyát, azzal nem fogod tapasztalni ezt a problémát.

(#6096) Sweet Lou 6: "ez a chrome bug reprodukálható valahogy?"

Én úgy szoktam, hogy megnyitok egy facebook tabot és egy időkép radar tabot. Görgetem a FB news feedet, átváltok a radarképre, ráfrissítek, legörgetem, át vissza FB news feed, frissítés, görgetés (és így tovább). Ezzel nekem 2-3 percen belül előjön a probléma.

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#6105) Erdei88 válasza Kupszi (#6093) üzenetére


Erdei88
veterán

Vettem most egy HyperX Predator 2933Mhz-eset, holnap majd kipróbálom vele

De azt továbbra sem értem, hogy 2400G-vel ,hogy tudta a 2933CL15-öt, és a 3400G-vel a 2600Mhz-et is alig-alig

(#6107) Sweet Lou 6 válasza proradeon (#6104) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

köszi, ezt otthon kipróbálom este.

sweetlou6.wordpress.com

(#6108) Kupszi válasza Erdei88 (#6105) üzenetére


Kupszi
aktív tag

Ezt én se értem, hisz maga a lapka semmit nem változott a csíkszélesség csökkentésének kivételével. Mindenféleképp AMDhez tényleg komolyan kell venni a support list által leírtakat, vagy azokat a RAMokat amiken Ryzen felirat van. A hynix pont az a RAM ami mindennel jó. :)

Pipapapa strikes back again! Avagy újabb tégla a falba!

(#6109) #95561216


#95561216
törölt tag

Ismét rákérdezek, hátha azóta lett valaki, aki használja az említett procik valamelyikét Paradox játékok (Stellaris, HOI4, EUIV, Surviving Mars) alatt, hogy mennyire mennek jól, van-e vele valami probléma (a neten találtam olyat, hogy korábban Stellaris el se indult Vega kártyán). A csihi-puhi játékok tesztjei sajnos minimális támpontot adnak.

(#6110) Kupszi válasza #95561216 (#6109) üzenetére


Kupszi
aktív tag

Ezekkel a gammákkal nem játszok, de battlefield 1-ről tudok nyilatkozni. 1080P,low grafika és 100RS mellett 30-60 közt elvan, ha átlagot kellene mondanom 40-45 közt úgy megvan. F1 2019 Low grafikán már nagyon kevés. Meg hasonló lövölde. Szerintem stratégiai játékokra perfect. 3400G-m van alapon használom.

Pipapapa strikes back again! Avagy újabb tégla a falba!

(#6111) SunMount3r válasza Mercutio_ (#6103) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Akkor olvasd el még egyszer, idézem is: Gyak. megeshet, hogy egy ilyen drága Procis gépet még alapvető böngészésre sem lehet használni és ezt totál figyelmen kívül hagyják?

Kiemeltem neked a kérdőjelet is, ha újra elkerülné a figyelmed.

"...figyelmen kívül hagyják?"-> Igen. Kik? Az AMD, vagy a Chrome? Ezt nem tudtam. Most már tudom, hogy a Chrome. Muszáj volt ez sok kötekedés, mire eljutottunk ideáig? Nem.

Az meg, hogy azt írtam, hogy hardver-hez köthető, az akkor is igaz, ha a Chrome szoftveres bug-ja, hiszen szintén igaz (mint írtam), hogy más CPU-k/IGP-k/VGA-k esetén nem jelentkezik a probléma. Az itt mind1, hogy a Chrome-nak kell e javítani, ha bug-os, akkor bug-os. De ezt csak az újbóli támadások miatt tisztáztam.

Nem értem mit kell ezen rugózni annyit, amúgy sem. Részemről már unom, lezártam a témát.

(#6112) Sweet Lou 6 válasza Sweet Lou 6 (#6107) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

kipróbáltam a leírtak szerint az új chromium alapú Edge dev verzióval. lehet, hogy az újabb chromium verzió miatt (v77.0.3865.10), de nem jött elő semmi (pedig a két tabon kívül még más lapok is meg voltak nyitva a háttérben).

sweetlou6.wordpress.com

(#6113) proradeon válasza Sweet Lou 6 (#6112) üzenetére


proradeon
őstag

Hát, nem tudom mire számítottál. :N A #6070-es hozzászólásban már írták, hogy "Az uj chrome dev-ben mar javitva van ez a hiba". :P

A stabil verzió az még mindig produkálja a hibát.

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#6114) Sweet Lou 6 válasza proradeon (#6113) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

:R elsiklottam felette (látszik, hogy fáradt vagyok :) )
akkor a 77-es ágban már javítva van, az 09.10-én élesedik.

sweetlou6.wordpress.com

(#6116) Mercutio_ válasza SunMount3r (#6111) üzenetére


Mercutio_
félisten

Én erre a hsz-edre utaltam, de mindegy is...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#6117) Kupszi válasza Sweet Lou 6 (#6112) üzenetére


Kupszi
aktív tag

Nálam furcsaság még, hogy míg a 2400G-nél jelentkezett a Chrome-ba a fekete képernyő, addig 3400G-n nincs ilyen. Pedig ha azt nézzük ugyanaz a két CPU/APU. De hogy ez miért van? -arra sehol nem találtam választ.
Csak érdekességképp mondom el.

Pipapapa strikes back again! Avagy újabb tégla a falba!

(#6118) jmuranyi válasza Kupszi (#6117) üzenetére


jmuranyi
tag

Sziasztok, nálam 2200G van, és eddig gyakran előjött ez
a fekete képernyős jelenség, Chrommal és Operával,
pl. a 9gag.com-t böngészve.
Amióta kikapcsoltam a hardveres gyorsítást, azóta megszünt.
Köszönöm a tippet! :)

(#6119) solfilo válasza jmuranyi (#6118) üzenetére


solfilo
veterán

Opera is Chromium, ha jól tudom, szóval ezért jöhet elő ott is.

solfilo

(#6120) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Sziasztok!

Ryzen 2600-asom van.
AMD oldalán van egy ilyen driver procihoz, hogy "AMD Ryzen Master", ami 130MB.
Ez pontosan mire jó és érdemes e telepíteni?

(#6121) ggeleven válasza Cingáriusz (#6120) üzenetére


ggeleven
őstag

Tuningra és finomhangolásra jó. Én személy szerint inkább csak ellenőrzésre használom és az ilyen jellegű állításokat a biosban intézem.

[kép]
[kép]
Tesztben megemlítve a lényeg: link

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#6122) libit válasza Cingáriusz (#6120) üzenetére


libit
tag

ez a processorod topic-ja: [link]

AMD Ryzen Master nem driver, hanem program es biztosabb ha bios-ban allitod be a parametereket / tunungot

(#6123) Erdei88


Erdei88
veterán

Jelentem ram cserével minden problémám megoldódott
Brutális a ram ahhoz képest, hogy 2933Mhz-es

(#6124) Kupszi válasza Erdei88 (#6123) üzenetére


Kupszi
aktív tag

Nagyon kell figyelni a support listát, vagy hogy a RAM-ra rá legyen írva hogy Ryzen kompatibilis, mert bizony válogatja.

Pipapapa strikes back again! Avagy újabb tégla a falba!

(#6125) apatyas válasza Erdei88 (#6123) üzenetére


apatyas
Korrektor

1.35V-on viszi ezt a frekit, vagy feljebb kellett rugdosni? Az enyém sajna kemény időzítésbüntetést ad és még úgy se nagyon éri el a 3.2-t 3-ról, azonos feszültségen.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#6126) Cingáriusz válasza Erdei88 (#6123) üzenetére


Cingáriusz
őstag

G-S Ryzen-ek meg aztán főleg nagyon szeretik a gyors ramokat, mert VRAm funkciót is betölt.

(#6127) kecsawi


kecsawi
senior tag

ROG-STRIX-B350-F-GAMING-ASUS-5204 BIOS-szal van valakinek tapasztalata?

(#6128) Erdei88 válasza apatyas (#6125) üzenetére


Erdei88
veterán

Igen, gyári feszültségen

Van nálam most egy 3733Mhzes ram és sajnos az sem tud 3433Mhznél többet. Sajnos a lap a szűk keresztmetszet

(#6129) Erdei88 válasza Erdei88 (#6128) üzenetére


Erdei88
veterán

*3466Mhz akart lenni. :K

(#6130) Kupszi válasza Erdei88 (#6128) üzenetére


Kupszi
aktív tag

Nem a lap keresztmetszete a korlátozó tényező, hanem a memóriavezérlő ami a CPU-ba van. Sajnos ez a generáció erre képes.
Amúgy ha Samsung B-die Ramokkal próbálkozol akkor elérhető a 3733Mhz. Csak ugye ezek a fajta ram csúnya felárat kérnek el.
Erre hivatott kiküszübölni ezt a csorbát a Matisse 3xxx generáció, persze kivétel a 3200/3400G mivel ezek a csíkszélességet kivéve mind ugyanaz mint a 2200/2400G.

[ Szerkesztve ]

Pipapapa strikes back again! Avagy újabb tégla a falba!

(#6131) Erdei88 válasza Kupszi (#6130) üzenetére


Erdei88
veterán

A lap által támogatott max memória OC, az 3466Mhz.
Ahogy nézegettem, B450-ben nagyjából ez a maximum akit ki lehet belőle préselni

(#6132) Kupszi válasza Erdei88 (#6131) üzenetére


Kupszi
aktív tag

Igen, a hivatalos az annyi. Igazat megvallva én azt vettem észre 3200Mhz-ig a RAM jókorát ugrik előre, aztán felette megáll. 2933 vs 3200 közt van ahol 15% különbség is megvan vagy több, viszont 3200 vs 3466 vagy 3600 ott már csak 2-3%ról beszélünk. Közre játszhat az is hogy a késleltetések nagyobbak.
Techpoweren volt egy teszt, igaz az már a Matisse-ről szólt ahol előjött az hogy 3600Mhz DDR4 az amibe jó a teljesítmény, se alatta se felett nem. Tehát egy jó 3600mhz minnél alacsonyabb CL-el a legjobb választás. Így van ez a 2400/2200-nál is. 3200 CL14-el a legjobb választás.
Persze ha nagyobb RAMjaid vannak az se baj, később ha váltás lesz jó célt szolgál majd.

Pipapapa strikes back again! Avagy újabb tégla a falba!

(#6133) Paxker315 válasza Kupszi (#6130) üzenetére


Paxker315
addikt

Hjaja, főleg hogy a Raven az technikailag nem Zen+ CPU, 14nm-es Zen.

És ismét sírok, hogy a b450m pro4 assrockban 2200g mellett a viper4 3400 MHz kit sehogy nem akar bootolni 3200 MHz fölötti orajelen. Se laza időzítés, se extra feszültség mellett.. 😄 (amikor vettem, gondoltam hogy nem fog menni, de olcsóbb volt a 3200-ás kittől , ezért vettem ezt..)

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#6134) racskobalazs válasza Kupszi (#6132) üzenetére


racskobalazs
senior tag

Itt egy nagyon jó kis videó is ehhez a témához Linustól

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#6135) Paxker315 válasza racskobalazs (#6134) üzenetére


Paxker315
addikt

Vagy így TechSpottól, a videokhoz nincs turelmem, a grafokat vegigfutni konnyebb.

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#6136) Erdei88 válasza Paxker315 (#6135) üzenetére


Erdei88
veterán

Ez az FCLK féle varázslattal még nem találkoztam.
Van erről valami leírás, hogy hogy lehet ezt állítani?

(#6137) jobesz


jobesz
tag

Ryzen 5 2400g felmegy windows 8.1 re? Van vega támogatás még?

Sonymdr cd550,,mdr-cd580 /AKG k371/ Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#6138) solfilo válasza jobesz (#6137) üzenetére


solfilo
veterán

2400G-hez driver csak Win10-es van, ha jól látom: [link]
A "Van vega támogatás még?" kérdést nem értem, milyen Vega támogatás?
RX Vega kártyához az alábbi driverek elérhetőek: [link]

solfilo

(#6139) Sweet Lou 6 válasza jobesz (#6137) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

felmenni felmegy, viszont frissítés nem lesz rá: [link]

sweetlou6.wordpress.com

(#6140) HookR


HookR
addikt

Tapasztaltatok-e olyat, hogy kifagy a hang egy-egy pillanatra? Ritkán, véletlenszerűen és alig észrevehető módon ( ~0,2 - 0,3 másodpercre csak). Zenehallgatás és videólejátszás közben is előfordul (a kép nem akad meg, csak a hang). Ilyenkor visszatekerve és újra lejátszva az adott szakaszt nincs gond.

Másik tünet, hogy már kétszer csontra fagyott a rendszer és csak a reset segített. A két alkalom között nem telt el 1 óra sem és egyszer sem volt megizzasztva a rendszer, csak kvázi üresjárat minimális terhelést nyújtó folyamatokkal.

2400G, G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB, 2933MHz (16-18-18-36 CR1)
Memória instabilitáson kívül egyéb ötlet? :F

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#6141) Zolix


Zolix
tag

Sziasztok!

Asus b450m-plus alaplapom van ryzen 2200g-vel. A biosban minden auto-n van, de szeretném fixen beállítani!
A neten viszont alig találok infókat csak tuningról. A ram 2x4gb Kingstone hyperx predator 3200mhz cl16 Valaki tudna segíteni?

[ Szerkesztve ]

(#6142) Kupszi válasza HookR (#6140) üzenetére


Kupszi
aktív tag

Tunning van? Húztál órajelet a CPU vagy IGP részen?

Pipapapa strikes back again! Avagy újabb tégla a falba!

(#6143) HookR válasza Kupszi (#6142) üzenetére


HookR
addikt

Nem, nincs. Egyedül a CPU feszültségét állítottam 1,4V-ra (azt hiszem alapból 1,45V volt), de azt is csak a fagyások után. Ez volt kb. egy héttel ezelőtt.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#6144) Kupszi válasza HookR (#6143) üzenetére


Kupszi
aktív tag

Akkor az a gond, pont határ alatt vagy kicsivel, ergó ha ráengednél valami tesztet hibázna is a gép.

A beakadó hang pedig pont erre utal, add vissza neki az 1.45voltot.

A 2400G-mel én se tudtam 1.4voltra lemenni, mert ott jöttek a furcsaságok, így rábíztam az alapfeszre. Próbáld ki alapfeszen mit alkot a gép, ha elmúlik az általad jelzett hiba akkor megvan a megoldás.

Pipapapa strikes back again! Avagy újabb tégla a falba!

(#6145) HookR válasza Kupszi (#6144) üzenetére


HookR
addikt

Nem hiszem. 1,4V-ra a kifagyásokat követően állítottam. És a hang kiakadásokat is csinálta előtte. Továbbra is a memóriakezelésre gyanakszom. Most rászántam az időt, hogy megismerkedjek a BIOS beállításokkal, valamint frissítettem az alaplap BIOS-át is újabbra és a CPU max feszültsége is az alapértelmezett 1,45V lett.
Mivel korábban csak a memória frekvenciáját tekertem 2933MHz-re (érintetlenül hagyva a feszültséget; XMP profilt nem betöltve), így azt gyanítom, hogy az alapértelmezett 1,2V bizonyult kevésnek (most láttam csak, hogy a 3000MHz-es XMP profilhoz 1,35V tartozik). Ezúttal az XMP profil betöltésével állítottam 2933MHz-re, amivel a memória 1,35V-ot kap. Meglátom segített-e...

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#6146) apatyas válasza HookR (#6145) üzenetére


apatyas
Korrektor

Igen, memóriánál az 1.2V ill 1.35V közel sem mindegy a stabilitásodra. Valszeg jó lesz így.
A cpu alulfeszeléssel egyébként érdemes kísérletezned, meddig viheted le.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#6147) apatyas válasza Zolix (#6141) üzenetére


apatyas
Korrektor

Szia!
egyszerű eset: betöltöd az XMP profilt a memóriára, és kicsit megpróbálod offsettel alulfeszelni (-50mV, -100mV) a cpu-t auto frekvencia és egyéb beállítások mellett.
komplikáltabb: fix frekit állítasz minden magra, ekkor az eredeti turbó freki 3.9GHz értelmes fesszel elérhető, 1.31V körül. Az újabb biosok ennél a beállításnál már nem veszik vissza üresjáratban a feszt sajnos, a korábbiak még voltak olyan kedvesek. Lehet, hogy 4GHz-t be tudsz állítani fixen, de ahhoz már fesz fog kelleni (1.45V talán, nemtom), nem biztos hogy érdemes, és kifejezetten jó hűtés is kell hozzá a fogyasztás miatt.

Ha megy a ram annyin ami rá van írva, akkor az iGPU-t feltolhatod 1500MHz vagy afölé, GFX core voltage 1.25V körül. Megesik, hogy 1400MHz környékén nem akar menni, hibázik stb, de felette meg igen.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#6148) Zolix válasza apatyas (#6147) üzenetére


Zolix
tag

Köszi, de egyelőre csak az alap 3.500mhz-n szeretném járatni den nem tudom a "gyári értékeket"!
A ramot megpróbálom úgy, ahogy leírtad.
Elég az alaplapi chipset driver vagy kell valami külön driver a vega 8-nak is?

(#6149) Sweet Lou 6 válasza Zolix (#6148) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

van all in one driver (ezt általában az alaplap gyártó oldaláról tudod leszedni) vagy van külön radeon software a vega-hoz + külön chipset driver (ezeket meg az amd oldaláról).

[ Szerkesztve ]

sweetlou6.wordpress.com

(#6150) Devas


Devas
őstag

Radeon Relive működik 2200G-vel?
Haver most vette a procit, de nem tudja telepíteni a Relive-t. Gondolom a Radeon Software nem ajánlotta fel.

[ Szerkesztve ]

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.