Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:01:26

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ R9 290 / 290X / 390 / 390X téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16351) Milka 78 válasza lowzor (#16342) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Pedig már elmagyarázta,nem értem mi nem világos :N Állandóan cserélget,piszmog,matat a gépben mint én ês így elég macerás a rendes víz.Az én kompakt rendszeremnél is egy vga ki/be durván 20 perc,de ha mondjuk vga-t cserélek (1 év alatt 4 karim volt), mint legutóbb ( 290->290x) az beletellik durván 2-3 óra hosszába.Ez léghűtésnél 3 perc.

Asbee : :DDD

[ Szerkesztve ]

(#16352) Asbee válasza Milka 78 (#16351) üzenetére


Asbee
veterán

Köszi, van még remény. Végre valaki. :D :R

(#16353) Joshi válasza Asbee (#16352) üzenetére


Joshi
titán

De akkor miért nem azt válaszolod hogy nem számít a pénz? :D

ui.: de legalább 290x-et vettél volna. :W

[ Szerkesztve ]

(#16354) Asbee válasza Joshi (#16353) üzenetére


Asbee
veterán

Ha neked ebből az jött le, hogy nem számít a pénz, akkor más nem tudok hozzá fűzni. Kérem kapcsolja ki. :W

Ha még más is kíváncsi Asbee vásárlási szokásaira és döntésreire a gépet illetően privátban keressen meg nem itt offoljunk. Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#16355) Joshi válasza Asbee (#16354) üzenetére


Joshi
titán

Van valami forrásod? Taníts mester! :R

Egyébként viccet félretéve én emlékszem hogy te mit mondtál amikor eladtad nekem a kártyát és pont ezért értetlenkedek hogy aztán vettél egy ugyan olyan vga-t. :F Na mind1 lépjünk tovább. :K

[ Szerkesztve ]

(#16356) lowzor válasza Milka 78 (#16351) üzenetére


lowzor
veterán

Én csak azt nem értettem, hogy milyen indíttatásból cserélte le, ha egyszer hűs és csendes volt :)
Az én gépemből jó ideig nem lehetett volna kirobbantani, az biztos.
De mindenki más... :)

(#16357) Dtomka válasza mazacar (#16350) üzenetére


Dtomka
veterán

Nem, félreérted. Nem volt meg az összes, hanem mindig egy másik nagyiobb tetszett meg. Leginkább a BF4, GTA V miatt...a 290 130+ k a 290x 160+k volt akkoriban. Annyit már nem akartam rászánni. Mert ha megnézzük max 50 k körül akartam kártyát venni.

(#16358) mazacar válasza Dtomka (#16357) üzenetére


mazacar
tag

En is az ujabb jatekok miatt vettem jobbat...
Most oszig minimum varhatok vele...:)

(#16359) HSM válasza hadde (#16328) üzenetére


HSM
félisten

Mielőtt szénné szidjátok a WF3 hűtést, javaslom hallgassátok meg a refihez képest: [link].
Még 100%-os ventivel is barátságos a hangja egy durvábban meghajtott refinél. 875Mhz-en órajeldobálás nélkül elvolt nálam bárhol -20mv-on, kb. 3000rpm alatt. De ha nincs 28 fok a szobában, akkor a gyári 950hz-et is elbírja 3200rpm alatt, ami bőven megfelelő hang, egyáltalán nem vészes.

(#16331) ko-ko82: Ami még jó a Gigában, ha 85 fok a GPU is bőven hűtve maradnak a ramcsipek, és a VRM se nagyon megy nálam 80 fölé. 875MHz-en meg kifejezetten barátságos durván terhelve is a nagy melegben. :)

(#16339) GeneraL_XTX: Azt azért ne felejtsük el, hogy a Tri-X ventije duplaolyan hangosak 100%-on, mivel nem 75, hanem 9cm-esek. :U Csak ha már a %-okkal dobálózol. Persze, hogy halkabb és erősebb, nem kevéssel a Tri-X, de ez azért túlzás, amit írsz. Pláne, hogy sanszosan egy hibás Gigád volt, azért üvöltött.

(#16345) Snip3r_HUN: Nem is kevés... gyuszaa fórumtárs hasonlította a refivel, ő elégedett volt vele, míg a refit elvilseni nem bírta, pedig azt mondta, jól bírja a monoton zajokat. [link] :D

(#16348) Asbee: Teljesen igazad van. Én is rakhaték új hűtést a WF3-ra, és akkor nem kéne 875-ön használnom a nagy nyári melegben, de sajnálok rá költeni. :) Így is bitang erős 875Mhz-en, és a hangját nem hallom. 28 fokban 3200rpm max, 25 fokban már csak 2500rpm környéke, amit kb nem is hallani szinte. Ha meg nincs ez a dög meleg, simán mehet neki a gyári 950-es órajel teljesen kultúrált, szolid hang mellett, egyáltalán nem vészes. Viszont bitang olcsó. :C

(#16356) asdxv: Gondolj arra, Te is hogy utálod mondjuk kiszedni a lapot a házból. Namost egy vizet lebontani 3X annyi meló. Ja, és egy nagyvalag pénzed áll benne. Én inkább felélem azt a rengeteg pénzt, amibe egy víz kerül. Ezer jobb dolgot lehet csinálni 100 000 forintból, amibe kb. kerül. És szerelgetni se lenne kedvem. :N Gondold el, milyen jó, mikor egymáshoz van betonozva minden alkatrészed a víztől. :U
Pedig én aztán háklis vagyok a zajokra. :R

[ Szerkesztve ]

(#16360) Asbee válasza Joshi (#16355) üzenetére


Asbee
veterán

Igen, de konzol már nincs-en és amennyiért ezt vettem zsír újonnan annyit simán megért.

(#16356) asdxv: Vizet akkor felszámoltam és konzollal nyomultam nem is volt szükségem a 290 teljesítményére. Jött egy 760 majd minimális költségekre kipróbáltam pár hasonló kategóriájú kártyát. Közben konzol is ment, viszont nagyon jó áron szereztem új 290-et, ezért újra ez lett. Nem kis meló odafigyelés leengedni egy full bevizezett, házon belülre épített nem kuplungokkal kiépített rendszert. Tehát ott engeded le minden felett mellett. Egy kis hiba ázik minden. Na havi rendszerességgel ehhez nem volt kedvem.

[ Szerkesztve ]

(#16361) Joshi válasza Asbee (#16360) üzenetére


Joshi
titán

Még most sem értem de végül is a te dolgod. :R

(#16362) Asbee válasza Joshi (#16361) üzenetére


Asbee
veterán

De most őszintén ezen mi nem érthető? Felszámoltam a vizet, vissza léptem vga téren. Konzolra viszont ráuntam, nem is játszottam vele sokat egy idő után és eladtam. Ezután kipróbáltam pár 290 alatti vga-t mert szinte egálban kijöttem mindig pénzügyileg. Pusztán kíváncsiságból. Ezután volt egy nagyon jó lehetőség nagyon jó áron, zsír új 290-et venni. Ezt a WF3-at. Miért hagytam volna ki? Lehet ugyanoda kötöttem ki ahonnan indultam, de csak azért mert nagyon jó áron tudtam újra 290-et venni. De tényleg legyen ez az utolsó a témában.

[ Szerkesztve ]

(#16363) lowzor válasza Asbee (#16360) üzenetére


lowzor
veterán

így már érthető :R

(#16364) Joshi válasza HSM (#16359) üzenetére


Joshi
titán

"Gondold el, milyen jó, mikor egymáshoz van betonozva minden alkatrészed a víztől."
Ha azt akarod hogy ne legyen akkor gyors csatikat használsz. Ennyi. ;)

[ Szerkesztve ]

(#16365) Asbee válasza Joshi (#16364) üzenetére


Asbee
veterán

Igen csak ~9000Ft/db egy rendes swiftech. Házon belülre pakolj be belőle min 4-et.

[ Szerkesztve ]

(#16366) Joshi válasza Asbee (#16365) üzenetére


Joshi
titán

Ilyen házam lesz ebbe belefér? :U

(#16367) Snip3r_HUN válasza Joshi (#16366) üzenetére


Snip3r_HUN
addikt

Nem azon van a hangsúly hogy elfér nem fér el, de enyhén szólva is drágák, aki meg megteheti hát vegye. :U De pár csatira én sem dobnák ki ~40k-t, főként hogy az összes fittinget vettem össz. ~18-ért (10 egyenes, 4db 45° és 4db 90°-s)

[ Szerkesztve ]

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#16368) HSM válasza Joshi (#16364) üzenetére


HSM
félisten

9000 forint/db áron nagyon rossz vicc volt. :U

(#16366) Joshi: Egy ilyen batár szörnyedelem be se férne a szobámba. :C Különben is, az én házam legalább szépen hangszigetelőhabozva van, lehet halkabb benne a léghűtött gépem, mint egy ilyen vízzel. :C

[ Szerkesztve ]

(#16369) Joshi válasza Snip3r_HUN (#16367) üzenetére


Joshi
titán

Egy normális gyorscsatis vizes rendszerre sajnálom a lóvét de amúgy százezreket költök a vga-k csere-beréjére? Ne szórakozzunk már. :D Nekem van lóvém és költök is bizonyos dolgokra viszont nem váltok vizes R9 290-ről léghűtéses R9 290-re. Most lehet hogy bennem van a hiba ezt nem vitatom. ;]

(#16370) Snip3r_HUN válasza Joshi (#16369) üzenetére


Snip3r_HUN
addikt

De ha 100ezres kártyákat cserélgetsz (amire közben vettél blokkot is), valszeg több pénzed ragad benne... Én szeretem a kihívást, mikor a 7970-en volt, víz ott is, voltak nehéz "perceim" a ki/be szereléskor de megérte mert ott volt az eredmény :B (Persze a blokkot még mind a mai napig árulom, szóval...)

[ Szerkesztve ]

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#16371) HSM válasza Joshi (#16369) üzenetére


HSM
félisten

Benned a hiba, hogy képtelen vagy felfogni, hogy nem vizes 290-ről váltott levegős 290-re. De ezen semelyikünk sem fog tudni segíteni. Lapozzunk. :R

(#16372) Milka 78 válasza Joshi (#16369) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Szerintem meg engedd el ezt a témát,de ha valamit nem èrtesz javaslom ezt a topickot.

(#16373) GeneraL_XTX válasza HSM (#16359) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Az mondjuk való igaz, hogy a tri-x ventijei nagyobbak. Mindenesetre a vége az egyenletnek úgyis az, hogy a sapphire alapon halkabb és hűvösebb nem is kicsivel.

Az meg, hogy hibás példány volt, hát nem tudom, mert akinek továbbadtam az mai napig nagy megelégedetséggel használja szóval...

[ Szerkesztve ]

(#16374) HSM válasza GeneraL_XTX (#16373) üzenetére


HSM
félisten

Persze, csak nem szabad őket venti % meg RPM alapján összehasonlítani. :R
A WF3 2500rpm-en is még halk, a Sapphire 2500rpm-en az a fajta venti már azért süvít becsülettel. ;)
Nyilván, a Tri-X 2500-on már fagyasztó, a WF3 meg annyira még nem. :D

Én csak abból gondolom, hogy valami nem volt vele 100-as, hogy nekem sokkal kellemsebben futottak ugyanazok a tesztek sokkal halkabban és hűvösebben. :)

[ Szerkesztve ]

(#16375) lavorka


lavorka
aktív tag

Üdvözletem!
VGA csere előtt állok, MSI R9 290X GAMING a kiszemelt áldozat. Kb jövő hónapban ejteném meg a cserét. Van valakinek tapasztalata ezzel a típussal? Teszteket olvasok én is, személyes vélemény érdekelne. Zaj, melegedés, tuning, esetleges hibái-hülyeségei...

Hát értem én a beszédjit! Veder kell neki meg lavór... :D

(#16376) mazacar válasza lavorka (#16375) üzenetére


mazacar
tag

Szia!

Én két hete vettem...tuningra semmi szüksége még..nálam legalább is..:)
Ajánlom.;)

(#16377) lavorka válasza mazacar (#16376) üzenetére


lavorka
aktív tag

Tuningot csak kíváncsiságból kérdem :)

Hát értem én a beszédjit! Veder kell neki meg lavór... :D

(#16378) mazacar válasza lavorka (#16377) üzenetére


mazacar
tag

Van egy bizonyos gaming app...ami rajta van a hozza mellekelt telepito cd-n..azon gyarilag beallititt orajelek vannak..oc-gaming-silent...
Ezekkel tudsz meg jatszani..de en nem tapasztaltam sok kulinbseget..sot...egyedul a watch dogs volt amit gordulekenyebben tudtam futtatni vele..:)

(#16379) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

Sziasztok.
ASUS Radeon R9 290X DCU2 OC lehet módsítani gyári BIOS-on?
Arra gondoltam állítanék a biosban a ventilátor fordulatokon illetve a 3D órajelen meg még a feszültségen is ha lehet.

ÁdiBá

(#16380) SkyTrancer


SkyTrancer
senior tag

Hát srácok nagyon elbizonytalanítottatok, hogy egy 100+ os kártyánál ilyen problémák jönnek elő.
Meghallgattam a felvett hangot is, te jó isten.
Hogy a szarba lehet megmaradni a gépnél ha így üvölt a vga.
Most azon is elgondolkodtam, hogy nem veszem meg ezt az r9-et, ha ilyen hangos.
Lehet beruházok egy gtx770-re, talán az halkabb.
Én nem szeretném húzni, de nekem ne üvöltsön a kártya. Már ettől a gtx570-től is néha kivagyok ha játszom, bár ezen csak egy venti van, de ha ilyen 75-80c ra felmegy akkor már 40% on pörög és iszonyat hangos [link]
MSI gaming a leghalkabb akkor ?

[ Szerkesztve ]

(#16381) CsonkaImo válasza ÁdiBá (#16379) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Ha jól tudom nincs BIOS editor a jelenlegi szériához, és ha az előzőt vesszük figyelembe egy jó darabig nem is lesz. 7xxx-nél is a kifutás idejében voltak próbálkozások. Külsős programmal is egyszerű saját ventiprofilt készíteni, órajel és fesz emelés szintén megoldható. Szerintem felesleges kockázat lenne a BIOS-t piszkálni.

[ Szerkesztve ]

(#16382) ÁdiBá válasza CsonkaImo (#16381) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Most az ASUS GPU TWEAK program jelezte hogy található erre a kártyára frissítés, BIOS frissítés.
Rányomtam, felrakta. Valami probléma van a DCU2 bios verziójával hogy kell frissíteni esetleg?

ÁdiBá

(#16383) mazacar válasza SkyTrancer (#16380) üzenetére


mazacar
tag

Nekem 280x wf3 volt a gaming elott...halkabb..:)

(#16384) SkyTrancer válasza mazacar (#16383) üzenetére


SkyTrancer
senior tag

mármint akkor az MSI gaming a halkabb mindegyiknél ?

(#16385) Attix82 válasza SkyTrancer (#16380) üzenetére


Attix82
őstag

Annyit kell tudni, hogy ha ref téglahűtés akkor kb mind1 a házhűtésed.

Ha egyedi hűtés ,akkor már egy jó házhűtéssel csökkenthető a VGA hűtési hangja.

R9 290-es sorozatba az Asus hűtése a legjobb szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#16386) CsonkaImo válasza ÁdiBá (#16382) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Ezt nem tudom sajnos. Kiadási jegyzék nincs, hogy mi változott? Hivatalos oldalon biztos találsz infot.

(#16387) mazacar válasza SkyTrancer (#16384) üzenetére


mazacar
tag

Igen..azert irtam kulon..:)

(#16388) SkyTrancer válasza mazacar (#16387) üzenetére


SkyTrancer
senior tag

hm hm hm....
Fel van adva a lecke.
Leginkább akkor tudnék dönteni ha hallanám élőben is valahol.

Vagy az lesz hogy megvárom a szeptembert, októbert ugyanis ha jól tudom jönnek a gtx880as cuccok gondolom nem ez lesz az egyetlen újítás.
Vagy olcsóbb legyen a többi, vagy azokból legyen egy "butított" cucc amik halkabbak
Nem vagyok sem nvidia, sem AMD fan, szerintem mindkét fél teljesen rendben van.
Bár annyi, hogy radeonoknak több bajuk van a szoftverekkel, de tőlem ha lesz egy jóféle kártya, ami elfogadható is zajszinten akkor máris lecsapok rá

[ Szerkesztve ]

(#16389) mazacar válasza SkyTrancer (#16388) üzenetére


mazacar
tag

Nekem eddig csak amd-m volt...az ár a fo szempont nalam..:)

(#16390) HSM válasza Attix82 (#16385) üzenetére


HSM
félisten

Az összes tesztben elverte a Tri-x meg a Pcs+ hűtés is.

(#16391) Ghoula válasza ÁdiBá (#16382) üzenetére


Ghoula
senior tag

A VRM throttling lett belerakva:

katt

Gugli fordítóval a lényeg:
"One detail that Asus seems to admit through the latest versions of two bios of this card as a necessary safety limit 112 ° C for the measured temperature of the VRM. Once it is reached, the frequency drops to 300 MHz"

(#16392) ÁdiBá válasza SkyTrancer (#16388) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Igen, ezt én is észrevettem, hogy a referencia GTX780Ti könnyedén húzható, nem lesz sikító hangja sem, olyan potenciál van benne ami félelmetes még, de ennek ára is van.
ASUS R9 290X DCU2 OC használok, ez elött ASUS GTX780TI DCU2 OC használtam. Különbség annyi hogy lényegesen halkabb az nvidia még azonos típus mellett is.
Sajnos érezni a kártyán én úgy gondolom hogy az AMD itt mindent beleadott hogy egy picit is túl tudja szárnyalni a GTX780 as kártyát.
Vagyis maxon van járatva a technologia.
Nvidia kártyánként 200 mhz-et bizotsan benne hagyott a gpu-ban.

ÁdiBá

(#16393) Attix82 válasza HSM (#16390) üzenetére


Attix82
őstag

Asus: 32 dbA [link]
Powercolor: 34 dbA [link]
Toxic: 37 dbA [link]

Asusnak a legjobb GPU hűtése van. (Más kérdés, hogy itt már nincs szükség memória hűtésre tehát az lényegtelen most)

Tesómnak r9 290X Asus DCU2 van, és meggyőzően nagyon halk terhelésnél is.

(#16394) Milka 78 válasza Attix82 (#16385) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Az eggyik leggyengébbet akartad írni,ugye?
Gaming,TriX alpból jobb.
Szépek azok a tesztek,csak éppen nálam közük nem volt az igazsághoz.A Gaminget éreztem a leghalkabbnak és egész jó hőfokokat produkált.A TriX volt a következő,de egyedi profilall még tudta, volna játszani.
DC2 halk volt...és közben meg is forralta magát.Ha sonló paraméterekre,hőfokokra belőve javult a kari és hangosabb is lett mint a másik kettő.
A Giga sem volt éppen halk,de egyedi profillal szintén lefele tudtam menni a hangba vele.
Mindez az adtalapomon lévő konfigba 27 fokban panel kecóban.

[ Szerkesztve ]

(#16395) Asbee válasza Attix82 (#16393) üzenetére


Asbee
veterán

Ne viccelj, Asus a legjobb... Nézd meg a hőcsöveket meg a kontaktot közte és a gpu között. Nálam egy hűtés így már felejtős. Nem mondanám lényegtelennek a memória hűtést. Főleg pár óra kemény játék után egy melegebb napon, mikor már a nyák jó meleg.

Amúgy nézd már meg a Temperature fület, főleg a PCS+-nál. Ezeknél a hűtéseknél az Asus nem jobb és nem is lesz. Legalább olvasnád végig, ha valamit linkelsz...

[ Szerkesztve ]

(#16396) Attix82 válasza Asbee (#16395) üzenetére


Attix82
őstag

De agresszív vagy :D

A hangról volt szó, és amíg nem okoz a hőmérséklet instabilitást addig lehet akár 700 fokos is :)

Hangba az Asus a legjobb, az hogy a profilja felengedi arra a hőmérsékletre ami nem okoz gondot a használatban az más kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#16397) Asbee válasza Attix82 (#16396) üzenetére


Asbee
veterán

Máshol nem igazán ezt állítják, hogy hangban a leghalkabb, de oké legyen. Neked elhiszem. :R

(#16398) Snip3r_HUN válasza Attix82 (#16396) üzenetére


Snip3r_HUN
addikt

A vrm és a memók hűtése nem is számít igaz ? Mert abban meg elég gyenge eresztés lett az asus megoldása...

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#16399) Attix82 válasza Snip3r_HUN (#16398) üzenetére


Attix82
őstag

r9 290seknél mind1, mivel a memória 1250-1350 mhz közé van állítva, nem okoz instabilitást.

280x-ek érzékenyek, de ott sajnos a márkák között kb 2-3 típus ami megfelelő teljes mértékben.

(#16400) HSM válasza Attix82 (#16393) üzenetére


HSM
félisten

Nincs igazad. Amiről beszélsz, az a gyári ventilátor-profil, az lehet, az Asuson a leghalkabb, csaképpen úgy nem hűt.
Segítek értelmezni a linkelt teszteket!
Az Asus Perf módban 42dBA, és 78 fok.
(A 94 fokos quiet móddal szerintem nem is érdemes amúgy foglalkozni. :U )
A Tri-X 37dBA és 73 fok.
Na, ez a nemmindegy!
PCS+ 34dBA csendes módban, és még úgyis csak 76 fok. Hiába tud az Asus 94 fokon 2dBA-val jobbat, szerintem az nem egy egészséges működés a kártyának. No,meg a PCS+-nál is, picit még tekersz a ventifordulaton, és lesz mondjuk 80 fok, de csak 30dBA-val.

Amúgy ajánlom figyelmedbe, van egy teszt hardware.fr-en, aho pontosan emiatt csináltak egy mérést, hogy azonosan 85 fokra és 150W-ra lőtték be a kártyák órajelét és ventifordulatát, hogy egyenlő körülmények között tesztelhessék a hűtőket, mit tudnak.
A Sapphire Tri-X 1630rpm-en, 28,7dBA mellett hozta a 85 fokot [link], az Asus 1879rpm-en, ahol az már 38,1dBA-t csinált [link].
Szerintem ez az, ami nagyon nem mindegy. :U
Az Asus 290 elég gyenge kiadás lett, nincs ezen mit szépíteni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.