Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:01:26

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ R9 290 / 290X / 390 / 390X téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15401) Lolka Bolka


Lolka Bolka
aktív tag

Hello, nemrég beszereztem egy R9 290es kártyát. Ma kipróbáltam Wolfenstein alatt. Hozta fixen a 60fps, viszont ha elindítottam FRAPS-val hogy felvételt csináljak, akkor 15fps körülire leesett. Azt mondom majdhogy nem függetlenül attól, hogy ultra vagy low beállítások voltak. A játék és a gameplay mentése más más meghajtón volt. Vmi 5let? vagy ez teljesen normális?

Milyen programot javasoltok egy ilyen kártya kihajtásához. Sima Giga (947MHz), most fixen megy 1100on.

[ Szerkesztve ]

(#15402) Attix82 válasza daveoff (#15400) üzenetére


Attix82
őstag

Azért egy IVY 4,6 Ghz már egész durva :)...de ugye alapon az i7 + mantle jóval több fps-t csinál ez a durva.

(#15403) daveoff válasza Attix82 (#15402) üzenetére


daveoff
veterán

Kétség sem fér hozzá, hogy a Mantle így is messze komolyabb teljesítményre képes, de én addig DX-et fogok használni, amíg nem lesz hibátlan. Sajnos így meg egy ilyen erős proci kell ahhoz, hogy normálisan menjen a játék. Jó lesz ez a Mantle..... :K

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#15404) lowzor válasza daveoff (#15400) üzenetére


lowzor
veterán

A 2600K, meg a 3770K között van ~10% különbség, az órajel ugyanaz, mégis ráver a tiéd Attix82 kollégáéra 16 FPS-t...
Nekem nagyon nem tiszta itt valami.

(#15405) Attix82 válasza lowzor (#15404) üzenetére


Attix82
őstag

1 szálon erősebb az IVY többel szerintem, Haswell még felette is van.

(#15406) daveoff válasza lowzor (#15404) üzenetére


daveoff
veterán

Ezt hogy érted, hogy nem tiszta, azt hiszed kamuzok, vagy mi.... :F Erről pofáztam, hogy nálam mindig megvolt a 60+ fps, nem viccből mondtam, Shanghai nagyon odaveri az fps-t, de a 290X-el 1100-on simán 60 fölött volt mindig, minden pályán. Persze ehhez nagyban hozzájárul a komolyabb proci tuning, és a Sandy-Ivy között több van, mint 10%. Ezen a 290-en is amint le lesz cserélve a ref hűtés megy 1100Mhz-re.

[ Szerkesztve ]

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#15407) lowzor válasza daveoff (#15406) üzenetére


lowzor
veterán

Nem hiszem azt. A játékban lehet valami nagyon elcseszve. +16 FPS nem lehet a 2 proci között, de ez csak az én véleményem.
Nekem 4.7-es 3570K-val ugyanúgy beesik 45-re.

(#15408) A.C.E. válasza lowzor (#15407) üzenetére


A.C.E.
aktív tag

Ha a gpu 100% os kihasználtság alatt fut, ergo ki tudja hajtani mindkét cpu akkor nem lehet akkora különbség szerintem se.

F.P.S. FOREVER!

(#15409) Attix82 válasza daveoff (#15406) üzenetére


Attix82
őstag

Ezt néztem: [link]

SB vs IVY + 12%

IVY vs Haswell +12%

Vagyis az SB és a Haswell között single számításba 24% van kb.

Bf4 ez nagyon sokat jelent mivel hiába a 8 szál hacsak 60% terheli.

(#15410) daveoff válasza Attix82 (#15409) üzenetére


daveoff
veterán

3770K és 4770K között játékokban max 3-5% a különbség, 2600K és 3770K között lehet akár 12-15% is, tehát összességében max 20% lehet Sandy és Haswell között. De ez nem törvényszerű, az újabb architektúra több szempontból is jobb lehet. De egy 4,6GHz-en ketyegő 3770K odaver a 4770K-nak is bőven, játékokban.

(#15408) A.C.E.: Ez nem feltétlenül igaz, mert a multi nagyon CPU igényes, és ha akár 100%-on teker a GPU, de a CPU-ra hirtelen túl sok feladat kerül, akkor simán beeshet az fps. Multiban egy csomó mindent a CPU számol, nem csak a GPU van leterhelve.

[ Szerkesztve ]

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#15411) Pacy válasza daveoff (#15400) üzenetére


Pacy
aktív tag

Amúgy ezt milyen játékmódban nézted? Ah little bird Siege of Sanghai-on? Nem tudom számít e de Conquest large volt amin nézned kéne ha jól emlékszem 64 playerrel.
Vissza olvastam közben. Igazad van. Rosszul emlékeztem. Sorry :B :R

[ Szerkesztve ]

(#15412) daveoff válasza Pacy (#15411) üzenetére


daveoff
veterán

64/64 szerver volt és Shanghai, csak ezt néztem. Amúgy tök mindegy milyen játékmód, a playerek száma a lényeg...

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#15413) Joshi válasza Lolka Bolka (#15401) üzenetére


Joshi
titán

A Wolfenstein fix 60fps-el megy még akkor is ha a Vsync-et nem kapcsolod be, lehet hogy az kavar be.
Az viszont biztos hogy a Frapsnál be lehet állítani hogy mennyi képkocka/másodperc-el rögzítse a videót.

(#15414) Lolka Bolka válasza Joshi (#15413) üzenetére


Lolka Bolka
aktív tag

Kössz, igen azt tudom, de pl SC2ben nincs ilyen fps drop, mikor felvételt indítok. Amúgy 25fpsre állítottam...nem tudom mi fogja meg ennyire a wo alatt, hogy 75%-os az esés, míg máshol mondjuk csak kb 10%.

[ Szerkesztve ]

(#15415) Joshi válasza Lolka Bolka (#15414) üzenetére


Joshi
titán

Nem tudom milyen géped van de a Fraps video felvétele nagyon erőforrás igényes művelet tud lenni. Esetleg próbálj meg más beállítást mint pl 30fps viszont annál többet én nem javasolnék főleg ha ki van hajtva a rendszer játék alatt.

[ Szerkesztve ]

(#15416) Joshi válasza Joshi (#15415) üzenetére


Joshi
titán

Kipróbáltam és nálam is ugyan ez a helyzet amiből arra következtetek hogy a játékkal lesz a bibi, keress egy fórumot ahol kimondottan a játékkal foglalkoznak talán ott választ kapsz.

(#15417) Lolka Bolka válasza Joshi (#15416) üzenetére


Lolka Bolka
aktív tag

Kössz!!!

(#15418) deadwing válasza zaja8 (#14786) üzenetére


deadwing
addikt

Bocsi, kicsit el voltam havazva... Most megnéztem, és valóban, full ultrán de csak 2xMSAA-val kihajtja a VGA-t de helyzettől függően valóban beesik néha 80% alá a GPU usage egy 64-es Caspianon. Mindez 4.3GHz-en egy 4670k-val. Így igazán nincs is értelme kipróbálni kisebb órajelen. Érdekes amúgy mert a proci sem megy 100-on. Mi lehet ilyenkor a szűk keresztmetszet? Én a BF3 rossz CPU optimalizálására gyanakszom. Első mag látszólag jobban terhelt mint a többi.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#15419) Attix82 válasza deadwing (#15418) üzenetére


Attix82
őstag

DX korlát, és 1 mag -ra kiosztott feladat elvégzése a probléma. Tehát ha lenne egy olyan CPU ami 4 mag és 10 Ghzen megy, akkor biztos nem lenne korlát az 1 magra kiosztott feladat elvégzésére :)

Azt kell elképzelni, hogy 1-es mag te ezt csinálod 2-es mag meg ezt .....az első mag amíg nem végez a kiosztott feladattal addig a 2-es mag nem folytatja a munkát. Így egymásra várnak a további munkavégzésre.

A mantle ebbe segít, és gyengébb CPUval több fpst ki lehet csikarni .

[ Szerkesztve ]

(#15420) CsonkaImo válasza Attix82 (#15419) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Annyival kiegészíteném, hogy a cf skálázódást is szépen fokozza a mantle. Tudom, hogy most nem erről van szó, csak mindenki a CPU limit csökkentését hozza fel előnynek. Ott ver még rá a DX-re.

Esetleg akinek van 290/X CF, felrakhatnna egy GPU kihasználtság grafikon Bf4-ben, mantle vs directx.

[ Szerkesztve ]

(#15421) deadwing válasza CsonkaImo (#15420) üzenetére


deadwing
addikt

Gondoltam rá, hogy berakom a másik kártyámat is újra, amíg nem viszik el. :)
No majd meglátom.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#15422) daveoff válasza CsonkaImo (#15420) üzenetére


daveoff
veterán

CF-nél is pont a CPU limit a gond, ezért segít a Mantle.

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#15423) deadwing válasza CsonkaImo (#15420) üzenetére


deadwing
addikt

Bejött a tipped. Mantle alatt több mint 2-szeres fps DX-hez képest.
A tesztet ultrán csináltam fullos 64-es szerveren a Caspianon ami eléggé zabálja a procit, MSAA 2x volt. DX ilyen 50-70 fpseket csinált, mantle meg 120-180 körül :)
A GPU kihasználtság mindkettővel elég tüskés, de mantle alatt nem lehetett érezni. Érdekes. Monitor 144Hz-en.

DX gpu:

mantle gpu:

DX cpu:

mantle cpu:

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#15424) lowzor válasza Attix82 (#15419) üzenetére


lowzor
veterán

Megcsináltam a képet DX-ben ugyanott, ahol te.
Vicc...
Lehet, hogy akkor váltani kéne 3770K-ra, ha daveoff-nál tényleg nem megy 60 alá.
4.7 GHZ 3570K, GPU 54%-on:

A Mantle meg fagy, szóval nem tudok játszani a játékkal.

[ Szerkesztve ]

(#15425) daveoff válasza lowzor (#15424) üzenetére


daveoff
veterán

De most neked 7970-ed van?

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#15426) deadwing válasza lowzor (#15424) üzenetére


deadwing
addikt

Azt kéne inkább kiderítened, hogy miért fagy a mantle... én soha többet dx az biztos.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#15427) lowzor válasza deadwing (#15426) üzenetére


lowzor
veterán

Már nincs ötletem, mindent megpróbáltam az elhárítására. Egyszerűen szar szvsz.

[ Szerkesztve ]

(#15428) Attix82


Attix82
őstag

Újra megnéztem DX 2600K @ 4.4 Ghz HT + HT OFF r9 290 alapon ment, de mint láthatjátok 55-56% ment csak :( ....még vissza is vette magát 880 mhz-re a 2. képen :D

Ebből látszik ,hogy HT jó a Bf4be de az SB 1 szálon azért jóval gyengébb mint pl egy IVY . Haswelről nem is beszélve.

HT ON

HT OFF

[ Szerkesztve ]

(#15429) Pug válasza Attix82 (#15428) üzenetére


Pug
veterán

Nem igazán értem, a HT ON/OFF verzió között van kemény 1 FPS eltérésed, és Te ebből azt szűrted le, hogy a HT jó a BF-hez? :DDD

(#15430) Attix82 válasza Pug (#15429) üzenetére


Attix82
őstag

Arra gondoltam, hogy csak 60% teker összességébe a CPU. HT OFFon meg 92% mind a 4 mag ( valószynű sok helyen 99% is felmenne).....vagyis bármi meló akad a háttérbe / robbanás történik ...nincs tartalék.

[ Szerkesztve ]

(#15431) HSM válasza Attix82 (#15428) üzenetére


HSM
félisten

Ezért az 1FPS-ért érdemes bevállalni a HT bajait? Ha mutatnál mondjuk 40FPS szemben mondjuk 50-55-el, azt mondom, hú, megéri, de ez minimum lelombozó. :DD

(#15430) Attix82: Persze, mert ugyanaz a terhelés, csaképpen 8-al osztod, nem 4-el. Öreg HT-trükk... Indíts el egy egyszálú Linx-et HT OFF, 25% CPU használat, és indíts el egyet HT-val. Sebesség ugyanaz, mégis csak 12,5% CPU-Usage. :C Sajnos pedig nem a proci lett kétszer erősebb, sőt. ;]

Pont a HT-val gáz, ha marad tartalék, ugyani arra a háttérből bármi rámehet, és a játéktól fogja elvenni az erőforrást. Próbáld ki ezt, ha gondolod: [link].
GTA4 helyett szerintem egy ilyen BF is megteszi. ;)

[ Szerkesztve ]

(#15432) lowzor válasza Attix82 (#15428) üzenetére


lowzor
veterán

3570K-val lemegy sokszor 37 FPS-re is. Akkor igen csak jó az a HT a 3770K-ban, ha +23 FPS-t rátol :C
Ráadásul kisebb órajelen (daveoff úgytudom 4.5-ön, vagy 4.6-on használja).

(#15433) ricshard444 válasza Attix82 (#15428) üzenetére


ricshard444
veterán

Legjobb esetben én is +10%-t mértem minimumban, pedig már párszor mértem, nekem sincsenek más tapasztalataim.
Ellenben a 6 magot nagyon szereti.

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#15434) Attix82 válasza lowzor (#15432) üzenetére


Attix82
őstag

Mindenképpen jó a HT BF4be ez vitathatatlan. Még az is meglepő, hogy IVY mennyivel gyorsabb az SBnél ebben az esetben....Haswell gondolom még rátesz azért jó pár FPS-t.

(#15431) HSM

Hidd el sok esetben jó a HT. Nem nagyon érdekelnek a szintetikus tesztek.

[ Szerkesztve ]

(#15435) HSM válasza ricshard444 (#15433) üzenetére


HSM
félisten

A 6 magot én is szeretném, de nem ilyen HT-s műmagokat. ;]
Hogy is volt, "Real man uses real cores"? ;]

(#15434) Attix82: Már megbocsáss, de ez hol szintetikus, amit leírtam? :Y Ha nem tetszik a Linx, indíts el egy CPU-s renderelés kis prioritással, vagy videókódolást, ugyanaz lesz a hatása. De egy háttérben futó erőforrásigényesebb szolgáltatás is ezt fogja csinálni, csak azt nehezebb szándékosan "előidézni".

Ahogy írtam már sokszor, 3,5 évig i7 920-ast használtam, és rendszeresen próbálgattam a HT ON/OFF-al, és mindig OFF-on maradt... :U

Csak simán próbáld ki amit írtam, max 10 perc. ;) Le fog esni, mi a fő bajom a HT-vel.

[ Szerkesztve ]

(#15436) daveoff válasza HSM (#15435) üzenetére


daveoff
veterán

Ezt azért javaslom elolvasásra, ha neked annyiba kimerül a HT fogalma, hogy kevesebb kihasználtságot mutatnak a programok. :U Az egy dolog, hogy nem minden játékban, programban profitálsz vele, de működik, és a technológia hasznos, de főként a programokon múlik, hogy jól jársz e vele.

Intel Hyper-Threading

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#15437) Attix82 válasza HSM (#15435) üzenetére


Attix82
őstag

Nem fogsz meggyőzni :)...Amikor a BF4 beta kijött i5el szaggatott, akkor vásároltam az i7-et amivel alapon is teljesen kisimult. Tudom a teljes számít, de továbbiakba se vennék i5-öt :)

Most toltam a játékot HT Offal és hát elég sűrűn volt a CPU 100%on, de átlagba 90+.

De ez most lényegtelen, a lényeg, hogy az IVY mennyivel jobb az SB-hez képest :) Szívesen megnéznék egy AMDt ugyan itt...lehet átkuncsorgok az AMD topikba és keresek egy embert :)

[ Szerkesztve ]

(#15438) Pug válasza Attix82 (#15437) üzenetére


Pug
veterán

Most toltam a játékot HT Offal és hát elég sűrűn volt a CPU 100%on, de átlagba 90+.

Ezt tessék már még egyszer értelmezni :DDD

Persze, mert ugyanaz a terhelés, csaképpen 8-al osztod, nem 4-el. Öreg HT-trükk... Indíts el egy egyszálú Linx-et HT OFF, 25% CPU használat, és indíts el egyet HT-val. Sebesség ugyanaz, mégis csak 12,5% CPU-Usage.

A BF esetében hibahatáron belüli "gyorsulást" tudsz max elérni HT-val, hiába írod, hogy BF-hez jó a HT, attól még nem hoz gyorsulást, hogy a feladatkezelőben más CPU leterheltséget látsz. :N :DDD

[ Szerkesztve ]

(#15439) Attix82 válasza Pug (#15438) üzenetére


Attix82
őstag

Nah Te például csinálhatnál egy ugyan ilyen képet BF4be ugyan ott :) (AMD FX 8320@4.5GHZ van neked, és remélem megvan a játék is)

Shangaai
Ultra.
60+ player

Lássuk :)

[ Szerkesztve ]

(#15440) Pug válasza Attix82 (#15439) üzenetére


Pug
veterán

Örömmel csinálok, csak ettől a HT-s témakörben nem leszel előrébb :B

Mantle, vagy DX, és mekkora felbontás?

(#15441) Attix82 válasza Pug (#15440) üzenetére


Attix82
őstag

DX és mint láthatod ablakba, feladatkezelő + GPUz. A lényeg a 60+ player és ugyan ott ahol a kép is van. (FHD nem kell mivel ablakba lesz)

Nem a HT miatt, mint láthatod CPU limit van mindenképpen.

[ Szerkesztve ]

(#15442) lowzor válasza Pug (#15440) üzenetére


lowzor
veterán

DX, Full HD

(#15443) HSM válasza daveoff (#15436) üzenetére


HSM
félisten

Bocs, de kicsit rosszul érint, hogy ennyire hülyének nézel. :B Nem tudom, mivel érdemeltem ki. :F

Annak idején elsők között vettem Northwood-C-t a Hyper Threading miatt, annak az architektúrának egy mag mellett kellett, mint egy szelet kenyér, a hátrányaival együtt nagyon sokat dobott rajta. A sors furcsa fintora, hogy a HT visszatérésekor is elsők között vettem i7 920-ast, amiben a HT "visszatért". Először ismerelenben tetszett a HT, ugyanakkor sajnálatos módon azt kellett tapasztaljam, hogy a brutálisan erős 4 mag mellett sokkal inkább érvényesülnek a már korábban is ismert hátrányai, mint az előnyei. Különösen játékokban. Nagyon fájó volt a priorizálás hiánya, ami többször megbosszulta magát az osztott erőforrások miatt, nem az a folyamat kapta a CPU-erőt, amit én szerettem volna. Ez pedig egy 4 magos erőművön nagy gáz. Játékokban ez kiszámíthatatlan kis akadásokban mutatkozott meg leginkább a legkisebb háttérbeli tevékenységtől.

Nem vitatom, vannak felhasználási területek, ahova ez zseniálisan jó (szerverek, videókódolás, renderelés, stb), éppen azok a területek, ahol az FX-ek is domborítanak, mivel itt a szálak egymástól függetlenül tudnak dolgozni. Játékokban, és/vagy egymástól függő folyamatok mellett viszont erősen kérdésessé válik a hasznossága, sőt, kifejezetten károssá is válhat. Erre leírtam egy szélsőséges példát, amit érdekes módon a szájkarate ellenére senki nem próbált még ki. :U

(#15437) Attix82: Nem hinném, hogy béta állapotú program alapján kéne megítélni ezt a technológiát. :N

(#15439) Attix82:
"Shangaai
Ultra.
60+ player

Lássuk :)"
+Linx a háttérben, max aktivált szálon, alacsony prioritással, HT ON és OFF. Két kép, két FPS-érték.
Szerintem eléggé egyértelműen szemléltetné a dolgokat. Én nem tudok HT-val mérni az i5-ön, hiába szerenék. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#15444) Attix82 válasza HSM (#15443) üzenetére


Attix82
őstag

Akkor ezt se értem az IVYnél.

3770K HT

3570K nincs HT

(#15445) lowzor válasza Attix82 (#15444) üzenetére


lowzor
veterán

Na igen, ez a durva.

Még talán az javíthat daveoff-nál a dolgon, hogy lehet, hogy beírta a "GstRender.Thread.MaxProcessorCount 8" parancsot, ami tehermerntesíti a procit. Mondjuk nekem azzal is befigyelt 60 alá.

[ Szerkesztve ]

(#15446) HSM válasza Attix82 (#15444) üzenetére


HSM
félisten

Én azt egy percig sem vitatom, hogy elméletileg jó optimalizálással magasabb FPS érhető el HT-val a 4-nél több szálat használó, megfelelően optimalizált, skálázódó játékokban, steril körülmények között. Én csak arra próbáltam célozni, hogy HT-val ez a magasabb átlagos sebesség nagyon könnyen rosszabb minimumokkal, akadásokkal színesedhet a legkisebb háttérben futó művelettől. Erre lenne példa a Linx-es teszt. ;)
Ezt sajnos számtalanszor kellett tapasztaljam, míg a 920-asomon a HT-t teszteltem. Ha valami keveseb FPS-el is futott HT OFF-on, az a kevesebb sokkal sabilabban, egyenletesebben megvolt, mint HT-val a több.

[ Szerkesztve ]

(#15447) odorgg válasza HSM (#15446) üzenetére


odorgg
addikt

BF4 HT-val jobban megy, ez biztos. A minimumokra sincs rossz hatással, sőt:

Persze más játékoknál okozhat problémát, azt nem vitatom :N

[ Szerkesztve ]

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#15448) Attix82 válasza HSM (#15446) üzenetére


Attix82
őstag

Forrás: [link]

[ Szerkesztve ]

(#15449) Pug


Pug
veterán

Így ablakban 36-39 között ugrál, fullscreenben 40-42.

(#15450) daveoff válasza HSM (#15443) üzenetére


daveoff
veterán

Nem nézlek hülyének, szó sincs róla! És én sem gondolom hogy olyan nagy szám a játékokban a HT, de azért annál több, mint amit Te írtál róla, hogy kevesebb lesz a kihasználtsági mutató.....ez elég szakmaiatlan volt Tőled.

(#15445) asdxv: nem írtam be ezt a parancsot, hallottam róla, de szerintem nem ér semmit...

[ Szerkesztve ]

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.