Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:01:26

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ R9 290 / 290X / 390 / 390X téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15351) Nagylajos_1 válasza Lacielvtárs (#15349) üzenetére


Nagylajos_1
tag

Gigabyte GA-z97MX Gaming5 lap, 4670 es proci, 2*8 gb 1600mhz cl9 es corsair ramok, EVGA 750W os Supernova táp. Nekem is van egy olyan érzésem h ez megy vissza garba...

https://www.youtube.com/watch?v=pbL6P_z9YyY

(#15352) deadwing válasza Nagylajos_1 (#15348) üzenetére


deadwing
addikt

Nincs esetleg rádugva egy tv vagy másik monitor? Én jártam már így, hülye vindóz a tv-t vette elsődlegesnek ami persze nem volt bekapcsolva. Reinstalltam vagy 3-szor a drivert mire rájöttem :)

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#15353) Lacielvtárs válasza Nagylajos_1 (#15351) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

bár én abban az időben gyanakodtam az én tápomra, és ezért cseréltem, de a te tápod rendben van
szerintem :R
hát ha ez a jelenség marad akkor jaja, menjen gariba vissza :(
bár eddig sapphirével ilyen gondom nem volt :(
de hátha jön majd valaki aki mondd nálam okosabbakat...
integrált kártya tiltva?

(#15352) deadwing : mondjuk ez is egy jó ötlet, ne legyen rajta más csak a monditor és majd ha az ok, akkor a többit ha van másodlagos kijelződ is
de mondjuk attól kéne képet adnia, csak nem lenne rajta semmi
nálam ad képet, driver előtt ugyanaz van mindkét moncsin majd driver után meg asztali háttér van mindkettőn.
egy hdmi lcd tv, a másik meg display monitor

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#15354) Nagylajos_1


Nagylajos_1
tag

(#15352) deadwing : Nincs rádugva semmi más , csak egy monitor HDMI kábellel.

#15353) Lacielvtars:

Integráltat nem tiltottam le, soha nem is szoktam, egyszer se volt vele gondom, főleg ha már úgy rakom fel a windowst h minden formázva , benne az új kari és abban van a hdmi... Ráadásul 4-5 nappal ezelőtt raktam újra teljesen, új asus r9 270X-el és azzal se volt semmi gond, tökéletesen működik vele.
Most beszéltem egyik ismerősömmel, ő is mondta, hogy nála is ugyanez a hibajelenség volt, és csere lett a vége.
Viszont ha most tényleg rossz, és cserélik, én elgondolkoztam h inkább ilyen legyen..:
Asus R9 290-DC2OC-4GD5 ... Gari is több ugye 1 évvel.

https://www.youtube.com/watch?v=pbL6P_z9YyY

(#15355) Lacielvtárs válasza Nagylajos_1 (#15354) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

hát ez feketébb érdekes
lehet valami nem okés ezekkel a 290-es szériákkal?
akkor jó hogy én anno úgy döntöttem hogy egyel kisebb szériát választok.
jaja, mondjuk akkor cserélteted akkor menj biztosra és ne ez a márka legyen
az asus-ról jókat olvastam mindig, bár kezem ügyében még soha nem volt asus kártya
amúgy szerintem lehet memória cím ütközés, volt már ilyenem nekem is a múltban csak ott RAM-nál jött elő a jelenség...
mondjuk azt kiírná a gép egy kék halál társaságában

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#15356) daveoff válasza Nagylajos_1 (#15354) üzenetére


daveoff
veterán

Semmi baja a kártyádnak, ez csak valami beállítási probléma, nyomj egy bios resetet, és utána próbáld.

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#15357) hash99


hash99
senior tag

Én azért tennék egy próbát az integrált vga-val nekem régen okozott ilyen problémát még 7970-el semmiből nem áll letiltani esetleg a driverét is leszedni úgy sem lesz használva és megkíméled magad a gariztatástól ha ez a gond.

Alaplap bios frissités is megér egy próbát ha van frissebb mint ami fent van.

[ Szerkesztve ]

(#15358) Lacielvtárs válasza hash99 (#15357) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

+1, ezeknek a tippeknek...
egy próbát megér, mielőtt lemondasz a kártyáról...

(#15356) daveoff : az én esetemben anno ez sem segített :(

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#15359) daveoff válasza Lacielvtárs (#15358) üzenetére


daveoff
veterán

Nálad volt kékhalál is, ahogy olvasom, neki csak simán win betöltésnél nem ad képet, ez nem kártya hiba. Ezekkel a kártyákkal rengeteg ilyen gond van, én is amikor eladtam havernak a 290 DC2-őt nálam tökéletesen működött, majd átraktuk a gépébe, és nem adott képet. Egyszerűen csak kellett neki egy bios reset, azóta is tökéletes. Nekem is volt már rengetegszer ilyen fekete képernyős indulás, anno 79xx szériával, és most ezekkel is, de mindig sikerült képet csinálnom.....

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#15360) deadwing válasza Nagylajos_1 (#15354) üzenetére


deadwing
addikt

DVI-n mit csinál?

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#15361) Syz válasza daveoff (#15359) üzenetére


Syz
senior tag

Nekem még ilyen nem volt a HD7970-el sem viszont ha új drivert tettem fel engem a Windows mindig rózsaszín pompában fogadott. Most ezzel az új R9 szériával is eljátszottam ezt. A CCC-ben nem állt át automatikusan egyik kártyám se a teljes PC szabványos RGB színsémára, manuálisan kell átállítani mindig.

"Egy nap 24 órából áll..egy rekeszben 24 db sör van..Ez nem lehet véletlen!

(#15362) hhelikopter


hhelikopter
tag

Sziasztok!

Nagy segítségre lenne szükségem, megvettem az R 9 290X kártyát, csak az üzembe helyezéssel van gondom, mert hiányzik egy átalakító. Valaki segítsen, itthon egy boltban sem találtam. Erre lenne szükségem:

(#15363) Lacielvtárs válasza hhelikopter (#15362) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

szerintem ilyet kellene adniuk hozzá gyárilag
nincs a csomagban?
a merev karton lap alatt kellene lennie a cf kábel és a táp kábelek mellett
már ha újonann vetted :R

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#15364) Enclave válasza hhelikopter (#15362) üzenetére


Enclave
aktív tag

Hiába keresel, nem véletlenül nem adnak mellé, ugyanis ezek a kártyák tudtommal csak digitális kimenetet kezelnek (csak natív DVI), VGA-t nem, hiába alakítod át. Magyarul csak DVI-os monitorral használhatod őket, VGA-s monitorral nem. (ha tévednék, valaki úgyis kijavít de ez a téma nem először jön elő itt)

(#15363) Lacielvtars Nekem sem járt, pedig újonnan vettem...

[ Szerkesztve ]

Semmi sem állandó, csak a változás.

(#15365) hhelikopter válasza Lacielvtárs (#15363) üzenetére


hhelikopter
tag

Sajnos nem volt, vagy lenyúlták... Új a cucc... Ma felhívtam a boltot és azt mondták, vegyek új monitort HDMI csatlakozósat... Én meg mondtam, hogy kapjátok be.... Most adtam ki 135.000 Ft -ot, majd még 40.000 Ft veszek monitort is... Állok mint fas... abba a bizonyosba...

(#15366) Joshi válasza hhelikopter (#15362) üzenetére


Joshi
titán

Lehet hogy rosszul emlékszem de mintha az R9 290-es széria analóg jelet nem ad ki tehát csak DVI, Displayport vagy HDMI bemenetes kijelző jó.

(#15367) Lacielvtárs válasza Enclave (#15364) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

no ezt nem tudtam...
látod, mindig tanul az ember :R

(#15366) Joshi : :R
szerk: mindig tanulok, köszönöm az infót :R

(#15365) hhelikopter : ez esetben sorry és részvétem :O

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#15368) hhelikopter


hhelikopter
tag

Amit linkeltem átalakítót, az jó nem?

(#15369) ricshard444 válasza hhelikopter (#15365) üzenetére


ricshard444
veterán

Hiába lenne átalakítód, nem adna jelet VGA-s monitorra.

Az elég necces, ha nincs digitálisod :(

Vannak dolgok...

(#15370) odorgg válasza hhelikopter (#15362) üzenetére


odorgg
addikt

Én eBayröl vettem anno egyet, igaz Displayröl alakít D-subra, de végül is teljesen mindegy, jól müködik.

Neked is ilyen kell, csak hát 1 hónap míg megjön. Gyárilag nem adnak digitális-analóg átalakítót :(

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#15371) Lacielvtárs válasza hhelikopter (#15368) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

hátha csak digitális jelet ad ki a kártya akkor nem lesz jó hozzá, mert a D-sub meg analóg jel
szal nem fog képet adni elviekben, ha igaz amit a Kollégák írtak :(

(#15370) odorgg: ott a pont akkor :R
edigital
bár az előrendelésük, halál :O

vagy még ezek közül valamelyik
szerintem

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#15372) Joshi válasza hhelikopter (#15368) üzenetére


Joshi
titán

Nem mert ezek az átalakítók csak akkor használhatók ha van analóg jeled, de a 290 nem is ad ki analóg jelet. Ahhoz hogy legyen analóg jeled egy aktív átalakító kellene.

(#15373) Tragger válasza Nagylajos_1 (#15348) üzenetére


Tragger
tag

Nálam akkor csinált ilyet a gép a 7790-el, amikor valamelyik új whql driver az achi drivert is telepítette és sokaknak problémája volt vele. Nálam is csak akkor javult meg, amikor kiadták a javított, achi nélküli drivert. Esetleg próbáld meg, hogy telepítésnél - feltéve, ha egyáltalán megjelenik választási lehetőségként - ne válaszd ki az achi drivert. Az én esetemben nem volt ez választható és ezért nem is tudtam élni vele. Az igaz, hogy ez Win 8.1-el történt, de lehet, nálad is ez a gond. Mindenesetre egy próbát megér.

(#15374) odorgg válasza Lacielvtárs (#15371) üzenetére


odorgg
addikt

Annyira nem értek ezekhez, de ahhoz nincs oda irva hogy active, anno meg külön felhívták a figyelmem, hogy active-ot vegyek. :U

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#15375) Lacielvtárs válasza odorgg (#15374) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

jogos az edigital-os linken nincs oda írva
de alatta az árgépes linknél ott van, hal jól olvastam
link

érdekes, egyiknél sincs odaírva hogy aktív :W

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#15376) Joshi válasza Lacielvtárs (#15375) üzenetére


Joshi
titán

Dicséretes hogy segíteni akarsz de nem kell kapkodni a linkelgetésekkel csak hogy te legyél az első, meg aztán pont te írtad hogy lövésed se volt erről az egészről és hogy mindig tanul az ember. Szerintem hagyd a témát arra aki ért hozzá.

(#15377) Lacielvtárs válasza Joshi (#15376) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

ok

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#15378) odorgg válasza Lacielvtárs (#15375) üzenetére


odorgg
addikt

Írtam egy privátot a srácnak. Mert én közben eladtam a 290-est is, meg monitort is cseréltem, amin van DVI-D, szóval túl nagy szükségem nincs az átalakítóra.

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#15379) Lacielvtárs válasza odorgg (#15378) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

no akkor hála neked, lehet megoldódik a srác ügye :C :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#15380) Pacy válasza Pacy (#15335) üzenetére


Pacy
aktív tag

Látom sikerül megoldani mindenki problémáját. Az itt feltett kérdésemre is az Achi driver lehet a válsz? Valaki írjon már valami okosságot rá.

(#15381) deadwing válasza Pacy (#15380) üzenetére


deadwing
addikt

Nem valószínű. Azt a hibát az AMD javította és Inteles gépeknél nem okozott problémát.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#15382) Tragger válasza deadwing (#15381) üzenetére


Tragger
tag

Nekem Inteles gépem van és mégis okozott. :)

[ Szerkesztve ]

(#15383) Pacy válasza Tragger (#15382) üzenetére


Pacy
aktív tag

Mobilról vagyok nincs lehetőségem ránézni. 14.6 és a 14.7 is tartalmaz achi drivert? Vagy az mindegyikbe van?

(#15384) Tragger válasza Pacy (#15383) üzenetére


Tragger
tag

Én úgy tudom, hogy az már külön van a drivertől, legalábbis a 14.4-ből kivették. Nekem a 14.6-al nincs bajom, 14.7RC-t még nem próbáltam. Ha az AMD féle Uninstall Utility-t használtad, akkor esetleg próbáld meg a Display Driver Uninstallert, ugyan úgy csökkentett módban, mert nekem speciel az AMD-s haza vágta a redszert. :D

(#15385) Pacy válasza Tragger (#15384) üzenetére


Pacy
aktív tag

Nekem is odacsapott a rendszernek az amd-s. A 14.4 az tökéletes. Akkor lehet azért mert abban nincs. Amit hazaértem nekifekszek a dolognak. Köszönöm! :R

(#15386) HSM válasza Lacielvtárs (#15375) üzenetére


HSM
félisten

Szerintem ilyenből csak aktív létezik... Mármint DP-analógból. Mivel a Displayporton tudtommal nincsenek analóg tüskék, mint a DVI-on. ;)

(#15387) Lacielvtárs válasza HSM (#15386) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

én is közben erre a következtetésre jutottam, csak már nem írtam le :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#15388) odorgg válasza HSM (#15386) üzenetére


odorgg
addikt

Lehet, de nekem valameik topikban azt írta valaki hogy mindenképp Aktívot vegyek. :U

No de épp most postáztam az enyémet a srácnak, remélem holnap már ki is tudja próbálni. Én egy GTX480 Lightningel, és egy Giga 290-el próbáltam, ezekkel működött minden probléma nélkül. No és postával együtt is olcsóbban hozzájutott, mintha a fentebb linkelt boltokból hozta volna el, futár díj nélkül. :)

[ Szerkesztve ]

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#15389) Nagylajos_1


Nagylajos_1
tag

Na..

Integrált vga letiltva... Bios resetelve... de képet továbbra se ad a vga a windows logó betöltése után.
Egyéb lehetőségek ?
Kezdek kicsit belefáradni ebbe a 290 be :W ... az r9 270x pöccre indult és vitt mindent szépen, csak ugye az kevés... Minden más alkatrész zsír új, és a táp is bőven elbírja. DVI-on ugyanez a helyzet...

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=pbL6P_z9YyY

(#15390) lowzor válasza Nagylajos_1 (#15389) üzenetére


lowzor
veterán

CMOS Reset-et csináltál?

[ Szerkesztve ]

(#15391) Nagylajos_1 válasza lowzor (#15390) üzenetére


Nagylajos_1
tag

Kivettem az elemet az alaplapból, és vártam 10 percet. Teljesen elfelejtett mindent.

https://www.youtube.com/watch?v=pbL6P_z9YyY

(#15392) HSM válasza odorgg (#15388) üzenetére


HSM
félisten

Szinte biztos, hogy szépen menni fog neki. Te is jól jártál, Ő is. Dehát erről szól a használtpiac. :D

(#15391) Nagylajos_1: Én megpróbálnék egy alaplapi BIOS-frissítést, és ha az se segít, szerintem marad a gari. Mondjuk 3 napon belül ilyenkor szó nélkül kell kapj újat, szval nagy baj remélhetőleg nincs. :B

(#15393) lowzor válasza Nagylajos_1 (#15391) üzenetére


lowzor
veterán

Akkor nem tudom :(
Cseréltesd ki ott ahol vetted, ha jófejek kicserélik. Vagy ha nem és webáruházból vetted, akkor élj a 8 munkanapos visszaküldési lehetőséggel.

[ Szerkesztve ]

(#15394) Snip3r_HUN válasza Nagylajos_1 (#15389) üzenetére


Snip3r_HUN
addikt

Esetleg a kártyán az UEFI kapcsoló be vagy kikapcsolása ?

[ Szerkesztve ]

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#15395) Nagylajos_1 válasza HSM (#15392) üzenetére


Nagylajos_1
tag

Hát én már nem pöcsölök tovább ezzel, 2 délutánom rá ment. ... ha meg bios frissítés kell neki, akkor se adom meg neki ;]
Sztem ez nem normális dolog.... Holnap visszaviszem, és majd írok, hogy mik a fejlemények.
Köszönöm az eddigi segítséget mindenkinek :R

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=pbL6P_z9YyY

(#15396) Attix82 válasza Nagylajos_1 (#15395) üzenetére


Attix82
őstag

Próba másik gépbe.

(#15397) HSM válasza Nagylajos_1 (#15395) üzenetére


HSM
félisten

Nem normális dolog, de látszik, hogy akkor hal be, amikor energiatakarékos módba rakja a driver, ami a PCI-E energiamenedzsmentje révén a lap sara is lehet, ezért javasoltama BIOS frissítést, ne vidd esetleg potyára vissza. De jóval valószínűbb, hogy a VGA hibás. :R

(#15398) Pacy válasza Snip3r_HUN (#15394) üzenetére


Pacy
aktív tag

Hát ez meg mi? Melyik kártyákon van?

(#15399) Snip3r_HUN válasza Pacy (#15398) üzenetére


Snip3r_HUN
addikt

UEFI kapcsoló a vga gyorsabb bootolásáért, Sapphire kártyákra szokták mostanság rápakolni.

[ Szerkesztve ]

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#15400) daveoff válasza Attix82 (#15396) üzenetére


daveoff
veterán

Jó hogy itt vagy, javítanám a múltkori DX-es BF4 képet. Akkor került hozzám a VGA, és bios reset kellett neki, hogy adjon képet, így elment a proci tuningom is, és elfelejtettem visszaállítani. Most vettem észre(én barom, ezért volt annyi low fps-em), visszaállítottam a tuningot, és kíváncsiságból egyből megnéztem azt a bizonyos pontot BF4-ben. Idegesített is a dolog, mert nem értettem miért nincs meg a fix 60+ fps, amikor nálam tényleg mindig megvolt.........4,6GHz-en tekerő 3770k-val most már megvan! :)

BF4 64/64 CQ Shanghai
3770K@4600MHz
sima ref R9 290 alapon

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.