Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:01:26

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ R9 290 / 290X / 390 / 390X téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15601) Attix82 válasza HSM (#15599) üzenetére


Attix82
őstag

Ezt senki se vitatja, hogy 4 fizikai mag van. Viszont több párhuzamos számításnál már nagyon jól jön a HT. És ugye BF4be is kimérhető volt....az mind1, hogy 4 magot használ de azért sok feladat fut párhuzamosan és nem csak a játékra gondolok.

(#15600) Cole86

Direkt csináltam úgy, hogy ne legyen VGA limit, hisz , akkor jön ki a CPU ereje.

(#15602) Attix82


Attix82
őstag

Nagyon érdekes, hogy a Prime95 FFT 4 szálon terheltem (100%) + Bf4 et futtattam és HT-val vagy anélkül folyamatos volt 60 playerrel.

3.8 Ghz-re vettem mert TDP 95W van belőve a hűtés miatt. HT amikor be volt lőve elérte a 95 wattot és 4.4-ről levette 3.8-ra. Amikor HT OFF votl 4.4 , akkor nem érte el és nem vette vissza. Ezért 3,8 Ghzen csináltam a testet.

Vicces de pont ugyan annyi fps-en tudtam elcsípni :)

Számomra nagyon fura, hogy 4 magos kivitel 4 magon terhelve (Small FFT) + Bf4 is futott simán futott :)

Vagy ez a Prime95 test nem valami jó esetleg....nah megnézem ITB-vel is.

HT ON

HT OFF

[ Szerkesztve ]

(#15603) Cole86 válasza Attix82 (#15602) üzenetére


Cole86
senior tag

Azért ezt te sem gondoltad komolyan.. 3800+HT kontra 4400 (single 4 core) simán ugyan az a szint lehet ,de a tdp kizárt ,hogy egál legyen. A lapod hogy hogyan szabályoz az megint más kérdés.. :U

[ Szerkesztve ]

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#15604) Attix82 válasza Cole86 (#15603) üzenetére


Attix82
őstag

Szövegértés: "Ezért 3,8 Ghzen csináltam a testet."

Prime95 nem volt jó, ITB már jobban kimutatta. (Prime 95 lehet látni, hogy számolt is valamit a program (HT ON pozicióban) , de 4 magon kb ugyan ott ragadt a programba)

3.8 Ghz ugyan csak + ITB 2 szálon 2Gb memória.

HT OFF : Játszhatatlan, akadt be be esett az fps.

HT ON: simán futott.

[ Szerkesztve ]

(#15605) Cole86 válasza Attix82 (#15604) üzenetére


Cole86
senior tag

Korábban nem ezt linkelted ,de így már ok. (bocs, lehet nehéz a felfogásom még vasárnap "reggel" :DDD ;)

[ Szerkesztve ]

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#15606) Attix82 válasza Cole86 (#15605) üzenetére


Attix82
őstag

Semmi gond...lényeg látszódik, hogy a HT mire is jó.

(#15607) HSM válasza Attix82 (#15604) üzenetére


HSM
félisten

Igen igen érdekes eredmények, ezt meg kell hagyni. Éppen az ellenkezője, mint amit én tapasztaltam anno a 920-asomon. Jelenleg nem egészen értem, mi lehet a háttérben, de ha rájövök, megírom. :D

(#15608) dergander


dergander
addikt

Nem is értem multiba mindig más körülmények közt hogy tudtok benchmarkolni?

Nekem volt hogy 2x mentem vissza ugyanarra a szerverre és más FPS értékeket kaptam... :B

(#15609) Szinyák


Szinyák
őstag

Hi.

Csináltam én is egy képet a siege of shanghai.-on 64-es szerón.
Mantle beállítással maxon minden egyedül az msaa volt 2x

Proci : I5 2500K @4,4 végig 100% hajtja a procit matleval.

Szinyák

(#15610) Cole86 válasza Szinyák (#15609) üzenetére


Cole86
senior tag

Na igen.. akkor 2db 290es 1100oc-s karihoz még szép, hogy akkor egy 3770k sem elég még 4500mhzen mantleval se online egy 60as serveren. 5000mhzen már talán ritkább lenne a cpu limit. :U

1 karihoz véleményem szerint minimum egy 4300-4500mhzes i5-ös ivy proci dukál ,aki az online csatateret preferálja.. :K

[ Szerkesztve ]

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#15611) bombibmw válasza Cole86 (#15610) üzenetére


bombibmw
veterán

+1
Nálad elég a két kártyához a 3770k?
Tiéd megy 5GHz-et 24/7-ben,nem? :D

(#15612) Cole86 válasza bombibmw (#15611) üzenetére


Cole86
senior tag

Hát tudna menni ,ha akarna.. más kérdés ,h én nem akarom mert ott már zabál és keményen 1,35v+ fesznél nem életbiztosítás 24/7es beállításnál ,de a h110 bírná a hőt, illetve a lap is eléggé fa**ántos.. :P

Más kérdés ,h 2db 290esnél már 4k felbontás dukál és max beállítások , ott pedig megint előtérbe kerülne a vga limites helyzetek száma, mivel azért általában 100-120+ fpsek csak a 3d-s 120/144hzes monitoroknál láthatóak.. amúgy 60 fölötti fps számot a kijelzőink nem tudnak megjeleníteni (60hz).. tiszta szívás.. :DDD

Ezért is partalanok a viták, normál 60hzes moncsik/tv-k mellé a v-sync dukál (ha csak nem csinál gebaszt amiért ki kéne kapcsolni), mivel fölöslegesen járatják csak a vgakat, így a procit is... :))

[ Szerkesztve ]

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#15613) Erdei88 válasza Cole86 (#15612) üzenetére


Erdei88
veterán

4K-hoz szerintem kevés lenne két 290, szvsz. Persze ez játék függő, de "nagy" neveknek tuti kevés.

(#15614) deadwing válasza Cole86 (#15612) üzenetére


deadwing
addikt

Ha az a fránya input lag nem lenne, akkor még be is kapcsolnám :)
De így csak azt tudom mondani, hogy nyomorult vsync :DDD

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#15615) Syz válasza deadwing (#15614) üzenetére


Syz
senior tag

Én V-sync nélkül el sem tudom már képzelni a játékokat, pedig korábban én sem rajongtam érte mert sok olyan játék volt ami V-sync alatt csak 30 fps-re lőtte be magát. Ezt viszont meg lehetett kerülni külső progikkal mint pl. Radeonpro és azóta számomra nélkülözhetetlen.

"Egy nap 24 órából áll..egy rekeszben 24 db sör van..Ez nem lehet véletlen!

(#15616) dergander


dergander
addikt

Jó hír akinek Gigabyte R2 290OC van , New BIOS

Sorry az kimaradt hogy Elpida :)

[ Szerkesztve ]

(#15617) Asbee válasza dergander (#15616) üzenetére


Asbee
veterán

Ez miért jó hír? Akinek nincs gond a karival, fölösleges frissíteni.

[ Szerkesztve ]

(#15618) zzola válasza Asbee (#15617) üzenetére


zzola
félisten

Így van! :W

(#15619) deadwing válasza Syz (#15615) üzenetére


deadwing
addikt

Nem FPS játékoknál lehet én sem érezném problémásnak.
De egy BF3-4 alatt ez elviselhetetlen feature, hogy fél másodperccel később reagál mint kéne :)

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#15620) scampolo84 válasza deadwing (#15619) üzenetére


scampolo84
aktív tag

Ezt nem igazán értem. Én eddig ahol - beállításoktól függően - elértem vagy átléptem a 60fps-t (60Hz)-en ott vajsimán futott minden. Lag? Oh, no! Elképzelni sem tudnám V-sync nélkül a játékot. Mondom ezt úgy, hogy van ahol tényleg nagyon számít ez, ahogy te is mondtad, bár én nem nagyon FPS ezek, de pl egy F1 2013-ban is lenne ultrán 80-90 fps mégis zavar ahogy szanaszét törik a képt sync nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#15621) deadwing válasza scampolo84 (#15620) üzenetére


deadwing
addikt

Egér input lagról beszéltem, ami sajnos egy létező dolog vsyncnél. Durván. Rántok egyet az egéren, kimegyek söré, és addigra fordul meg az ember mire visszaérek vele a géphez :DDD
A tearing sosem zavart egyébként. Érdekes. Mindenki másra háklisabb :)

[ Szerkesztve ]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#15622) lowzor válasza bombibmw (#15573) üzenetére


lowzor
veterán

Megvan nálad a turpisság. Levetted a FOV-ot 60-ra. Úgy jóval több az FPS :C
A maxprocessorcount parancs is lehet, hogy be van írva nálad.
Lehetetlen volt, pláne HT off-al, hogy 70 legyen a min FPS-ed, ha mindenkinek ennél sokkal jobban lement hasonló procival.

[ Szerkesztve ]

(#15623) Williams


Williams
aktív tag

Sziasztok!

Afterburner-nél hogyan kell értelmezni a Core Voltage beállítás értékét. Alapon +13-on van. Ez mit jelent :F
Ha van jelentősége, egy MSI R9 290 Gaming karinál írja...

Köszönöm!

(#15624) bombibmw válasza lowzor (#15622) üzenetére


bombibmw
veterán

Nincs beírva a parancs.
Újratettem a játékot a winnel együtt.
Fov-ot mennyire tegyem?
Mérek egyet úgy is. :)

(#15625) Pacy


Pacy
aktív tag

Helló Urak! Mit gondoltok egy Corsair Tx750 elbírna egy 290 TRI-X cf-et? Ahogy nézegettem a teszteket talán...de ott ugye nincs halom ventilátor meg winyo. Szerintetek?

(#15626) lowzor válasza bombibmw (#15624) üzenetére


lowzor
veterán

Tedd vissza 60-ról 70-re a Field of View-ot (asszem alapból 70). Az nagyon megkönnyíti a CPU dolgát, ha leveszed 60-ra.
HSM kolléga csinált egy tesztet 64-es Shanghai-on egy 4.4-re húzott 4670K-val, meg egy 290-el és 70-es Field of View-al jóval 50 alá is simán beesett , mikor levitte 60-ra (láttuk, hogy a videódon annyin van) szinte alig látta 60 alatt az FPS-t, sokkal gyorsabb lett a játék.

(#15627) dergander válasza Asbee (#15617) üzenetére


dergander
addikt

Kicsit szétnéztem és láttam lekerült az a bios amivel gyárilag a kártyám ki lett adva, ezért gondoltam valami bibesz volt vele így frissítek,valamint hogy maga foglalkoznak a kártyánkal és kap supportot ez azért jó dolog. :U

(#15628) Cseneles válasza Pacy (#15625) üzenetére


Cseneles
őstag

Hali!

Szerintem a hatarokat fogja surolni de menni fog vele, viszont 100% hogy ha eddig nem hallottad most fogod a tapod ventijének hangjat! :K

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#15629) Cole86 válasza Pacy (#15625) üzenetére


Cole86
senior tag

Nekem egy cs750m van és 2db 290es asus dc2oct 1100on is képes volt elvinni gond nélkül, plusz még hangja sem volt nagyon.. ;]

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#15630) lowzor válasza Pacy (#15625) üzenetére


lowzor
veterán

Simán elviszi szvsz. V2-es? 720W-ot ad le 12V-on...

(#15631) Pacy válasza lowzor (#15630) üzenetére


Pacy
aktív tag

Sajna azt nem tudom hogy v2-e. Corsair Tx series modular tx750m pontosan. Most fogom cserélni a tx650-et arra kollégával. Neki elég a tx650 nekem meg lesz lehetőségem cf-et építeni. Akkor jó eséllyel indulok neki. Köszönöm a válaszokat!

(#15632) Televan74


Televan74
nagyúr

Egy 26C° -os szobában elfogathatók a következő Aida stability test értékek(15perc)? Sapphire R9 290 Tri-X OC a kártya.Ventilátor 44% -on járt, ami már halható,de nem zavaró annyira.

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#15633) Pacy válasza Televan74 (#15632) üzenetére


Pacy
aktív tag

Szerintem nincs vele baj. Egy saját ventiprofillal még tudsz rajta finomítani. Plusz ha van a ház oldallapján venti akkor az ne fújó hanem szívó legyen. Az nekem mínusz 2 fokot jelentett.

(#15634) HSM válasza bombibmw (#15624) üzenetére


HSM
félisten

&(#15626) asdxv: Igen, én követtem el a saját kis masinámon, 4,4Ghz 4670K, a 16GB ramom megrántottam 1800@CL10-re (az 1600@CL9 kitemtől nem telik több sajnos) és alapórajeles 290, azaz 950/1250Mhz volt a teszt helyszíne.

Ami még érdekes, hogy egyből feltűnt két dolog, egyfelől, hogy nekem jóval kevesebb az FPS, és hogy viszont lényegesen pofásabb a játék. :U Némi tanakodás után asdxv-vel arra jutottunk, azért mégis ki kéne próbáljam azt a bugos GstRender.Thread.MaxProcessorCount 8 parancsot, hátha. Az a mókás, hirtelen nálam is pariban lett a sebesség a tiéddel, és a grafika is egyből pont ugyanarra a szintre butult! :Y 100%-ra nem mondom, de 90%, hogy valahogy túlélte neked az a parancs. :K Ugyanis nálam is a beírása után ugyanazok a minimalista részecske-effektek, butuskább megvilágítás, gagyibb geometriájú, rossz minőségű objektumok, és egyszerűbb füsteffektek fogadtak, amik feltűntek a videódon is, csak előszörre azt gondoltam biztos, csak a kódolás gagyi, de nem. :N
Szóval át kéne fésülnöd a cfg-t, mi a helyzet, mert szerintem csúnyán bebutított grafikával játszol. :D

(#15625) Pacy: Szerintem igen. Nekem csak egy SSD van, de tuningolva, 4400Mhz-es 4670K proci és 1040/1350Mhz-es 290 mellett is elég volt a Seasonic 460W-os Fanless tápom GTA4, BF3 és BF4 alatt is, pedig egyik se kímélte a rendszert. :D

[ Szerkesztve ]

(#15635) CsonkaImo válasza HSM (#15634) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Az nem lehet, hogy grafikailag azért van különbség mert nV-n csak DirectX 11-el megy, Radeonon meg DirectX 11.1 vagy 11.2-vel. Nem tudom pontosan milyen DX-et használ a Bf4 de úgy emlékszem támogatja a legújabbat is, ez nem okozhat grafikai különbséget így teljesítmény csökkenést is? Persze lehet, hogy csak dx11 van támogatva. Nem vagyok képben, mert csak mantle megy nálam.

Szerk.: Grafikai különbséget úgy értem, hogy egy két efekt látványosabb/részletesebb. Nem úgy, hogy nV-n sokkal rondább a játék. Mielött félreértés esik. :)

[ Szerkesztve ]

(#15636) lowzor válasza CsonkaImo (#15635) üzenetére


lowzor
veterán

Ezt nem nagyon hiszem :N

(#15637) HSM válasza CsonkaImo (#15635) üzenetére


HSM
félisten

A csúnyább, kevésé részletes objektumok nem hiszem, hogy ettől lennének. :N No, meg fura, hogy nálam is éppen olyan lett a grafika az ominózus parancs beírása után. :D

(#15638) CsonkaImo válasza HSM (#15637) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Értem, csak daveoff említette talán, hogy amikor visszatért 290/X Radeonra, akkor vélt felfedezni grafikai különbséget. Ő pedig directx-et használ.

[ Szerkesztve ]

(#15639) HSM válasza CsonkaImo (#15638) üzenetére


HSM
félisten

Emlékszem, Ő az élekre panaszkodott: [link].
Itt sajnos ennél sokkal komolyabb különbségek voltak tapasztalhatóak. :K

(#15641) Cseneles


Cseneles
őstag

Sziasztok!

Ma végre normálisan sikerült összeraknom a kompakt vízzel hűtött Sapphire R9 290-em :K A Gpu egy Alpenföhn Wasser hűtést kapott és szintén ettől a gyártótól származó VRM/Ram hűtés szettet :C

Normálisan felbordázva :C

Félig készen :)) :DD :DD

És összerakva!

Az álltalam mért maximum értékek egy 27C os szobában egy HAF 932 házikóban: GPU 58C ,VRM1 61C, VRM2 62C
Ezeket produkálta 30 perc Valley Benchmark futtatásával :K

[ Módosította: radi8tor ]

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#15642) Erdei88 válasza Cseneles (#15641) üzenetére


Erdei88
veterán

Grat hozzá!
A memória és vrm hűtést honnan szerezted be?

(#15643) Cseneles válasza Erdei88 (#15642) üzenetére


Cseneles
őstag

A Merlin harvertől rendeltem :K Ezt csak olyan tájékoztatónak szántam ide fórumra, jó alternatíva lehet ha valaki hasonlóban gondolkodik :K Igen csendben teszi dolgát, tuningot egyenlóre nem néztem :)) viszont ha időm lesz a napokban rápróbálok :K :C

[ Szerkesztve ]

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#15644) Abu85 válasza HSM (#15634) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A GstRender.Thread.ProcessorCount a futtatott szálak számát, a GstRender.Thread.MaxProcessorCount a job szálak számát, míg a GstRender.Thread.MinFreeProcessorCount a grafikus drivernek fenntartott szálak számát jelenti.

D3D alatt a GstRender.Thread.MaxProcessorCount és a GstRender.Thread.MinFreeProcessorCount egymáshoz viszonyuló parancs. Előbbi szám növelése növeli a sebességet, de akadásokat és eldobott munkákat hoz be, mert a driver ugyanazokon a szálakon szinkronizál, ahol a játék dolgozik. A GstRender.Thread.MinFreeProcessorCount minimum legyen 1-2. Ilyenkor a driver kap magának 1-2 szabad processzormagot.
Mantle alatt a GstRender.Thread.MinFreeProcessorCount-nak nincs jelentősége. Az legyen 0, mert a Mantle driver nem futtat kernel szerver szálakat.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#15645) HSM válasza Abu85 (#15644) üzenetére


HSM
félisten

Köszi a magyarázatot. Akkor ez a kulcs. :K Nálam ugye a GstRender.Thread.MaxProcessorCount 8 parancs a négymagos procin biza okozott eldobott munkákat, gondolom, a buta grafika ennek köszönhető. Érdekes, hogy ugyanezeket a butulásokat okozta bombibmw-nek is.

Amúgy találtam egy alternatív magyarzatot is miszerint ez a parancs hatására bebugzik a motor, és egy fix grafikai beállításra ugrik a játék, ami a low-nál szebb, ultránál csúnyább. Ugyanis akik eddig low-on nyomták és kipróbálták, azok arról számoltak be, hogy lényegesen szebb lett a játék, keeseb FPS-el. :D

(#15646) deadwing válasza HSM (#15645) üzenetére


deadwing
addikt

No vannak itt érdekes dolgok. Amit tegnap írtam a 280X topicban ezzel kapcsolatban, ott a parancsból hiányzott a "GstRender" paraméter. Nemsoká megnézem, hogy gst-vel van-e ilyen parancs. Viszont ha van, akkor megint újra kell gondolni ezt. Illetve nem is tudom. Nekem így is több mint jól megy a BF :)
Ja meg arról nem is beszélve, hogy mantle-t használok, így értelmetlen :)

[ Szerkesztve ]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#15647) lowzor válasza HSM (#15645) üzenetére


lowzor
veterán

Pont erről van szó :)
Visszaugrik egy fix beállításra. Onnantól, amíg be van írva a parancs, akárhova állíthatod a grafikát, nem fog változni semmi.

(#15648) deadwing válasza deadwing (#15646) üzenetére


deadwing
addikt

No, megnéztem. A régebbi verziókban gst.render-el volt a parancs -gondolom én-, a mostani BF4-ben pedig már értelmezhető a Thread.MaxProcessorCount és társai is. GstRender pedig nincs :)

[ Szerkesztve ]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#15649) bombibmw válasza HSM (#15645) üzenetére


bombibmw
veterán

De nekem nincsen beírva a parancs! :N
A FOV-ot felteszem 70-re és csinálok képet/videót,ott,ahol csak szeretnéd és hasonlítsd össze a tiéddel!
Ha grafikai különbséget tapasztalsz,szólj! :)

[ Szerkesztve ]

(#15650) deadwing válasza bombibmw (#15649) üzenetére


deadwing
addikt

75 a default, csak mondom :P
Neked most 780-ad van vagy 290-ed?

[ Szerkesztve ]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.