Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) omis22 válasza MinionFlasH (#350) üzenetére


omis22
csendes tag

nekem játék alatt max 64 project cars alatt 100% terhelésen

(#352) tomas8383


tomas8383
csendes tag

Sziasztok!nekem van egy olyan problémám hogy tegnap beszereltem egy sapphire r9 380 nitro videokartyat de szét esik a kép új béta drivert raktam fel!ha az HDMI kábelt rarakom akkor meg tiszta zöld a kép!mi lehet a baj!

(#353) belaazallat válasza tomas8383 (#352) üzenetére


belaazallat
addikt

Üdv!

Melyik operációs rendszer? Régebbi catayst-tal próbáltad?
Másik gépbe ki tudod próbálni?

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#354) tomas8383 válasza belaazallat (#353) üzenetére


tomas8383
csendes tag

Windows 10 pro 64bit!nem tudom sajnos más gépbe rakni!régebbi driverel nem próbáltam!

(#355) Májkii válasza tomas8383 (#354) üzenetére


Májkii
senior tag

Próbáld ki egy régebbi driverrel.

(#356) tomas8383 válasza Májkii (#355) üzenetére


tomas8383
csendes tag

Oké köszi megprobalom!2napos kártyáról van szó vadiúj!garanciális kár lenne vissza küldenem!remélem ez majd megoldja a problémát!

(#357) belaazallat válasza tomas8383 (#356) üzenetére


belaazallat
addikt

A topicban már volt egy ilyen nitro kártya, ami hibás volt, cserélni kellett. De nem akarom az ördögöt a falra festeni!

Szerk:
Win10 64bit pon én ezt használom, nálam működik.

[ Szerkesztve ]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#358) Pitterix


Pitterix
őstag

Sziasztok!
Néha be-benézegetek a topikba. Nemrég vettem egy Sapphire Dual-X R9 380 2GB kártyát. Itt azt olvasom, hogy szinte mindenki a 4GB-s verziót favorizálja. Most rosszul jártam volna a 2GB-s verzióval, vagy csak kicsit túllihegem a dolgot és ez sem rossz kártya?
Nekem végeredményben Skyrimre, Fallout 4-re és egy-két régi játékra kell, no meg majd a Heroes VII-re.
Sajnos a 4GB-s verzió már nem fért volna bele a költségvetésbe.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#359) lsc válasza Pitterix (#358) üzenetére


lsc
nagyúr

Lehet találni a neten összehasonlító teszteket, nem sokkal jobb a 4 Gb-os, én is sokat agyaltam de volt keret arra is így az lett. Pl itt [link]. Nem egyszer minimálisan a 2 gb-os gyorsabb , gondolom a több ram késleltetése magasabb, igaz olyan is van hogy a 4-es 1-2 fps-el gyorsabb, de mint írtam/látszik nem számottevő a különbség.

Az élet kegyetlen .

(#360) Pitterix válasza lsc (#359) üzenetére


Pitterix
őstag

Köszi a választ!
Most egy kicsit nyugodtabb vagyok. Ahogy nézem, most már nincs akkora árbeli különbség a két verzió közt, mint 3 héttel ezelőtt.
Érdekes, hogy néhol tényleg jobbat-többet produkál a 2GB, mint a 4GB. Na ezt nem hittem volna.
Nekem meg mondjuk mindegy, hogy valami 27 fps, vagy 31fps. Nem gondoltam, hogy ilyen kicsi a különbség a kettő között.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#361) gee84 válasza Pitterix (#360) üzenetére


gee84
tag

Szerintem sincs semmi gond a 2Gb-os változattal. Nekem Msi van belőle. Amikor én vettem legalább 10ezer volt a különbség, nekem nem ért annyit, tesztekből pedig tényleg az látszik hogy a gpu előbb lesz kevés mint a memória.

(#362) tomas8383 válasza belaazallat (#357) üzenetére


tomas8383
csendes tag

Ez melyik catalyst!nem a legujabb gondolom!

(#363) belaazallat válasza tomas8383 (#362) üzenetére


belaazallat
addikt

A Win 10 általt updatelt jópár hete. Ennyit tudtam kideríteni róla, amit a képen látsz.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#364) tomas8383 válasza belaazallat (#363) üzenetére


tomas8383
csendes tag

Köszi a választ megprobalom!remélem nem kártya baj van

(#365) daehun válasza Pitterix (#358) üzenetére


daehun
tag

Nekem azért úgy tűnt van különbség, legfőképpen pedig a jövőre nézve necces.

Benchmarkok különbözó játékok alatt ahol 1-2 microlagg látható: [link]

1440p-ben már láthatóan morcosabb a 2GB verzió: [link]

Nyílván erre nem sokat alapoznék, mert az egész egy bughalmaz, de lásd pl. Arkham Knight jelenlegi verzióját: [link]

Jövőre nézve én nem tartanám elképzelhetetlennek, hogy az 1440p-ben látható stutter 1080p-ben is felüsse a fejét. Persze az is lehet, hogy ez már javítva volt driver szinten (ala GTX 970, de mivel nincs 2GB-os verzióm, így nem tudok nyilatkozni arról sem, hogy ez mennyire volt gyakori). De ha az nem is, a VRAM használat akkor is láthatóan megy fel szép lassan, és van már bőven játék ami szeretne 2gb fölé menni.

Battlefront (melyet személy szerint nagyon jól optimalizált és szép játéknak tartottam) is úgy emlékszem 2,5GB-t evett meg ultrán futva 70 fps környékén, tehát nem 4K diavetítés alatt (azaz a kártya ereje nem fogyott el az összes RAM kihasználása előtt). Skyrimban a modok is nagyon szeretik a VRAMot tudomásom szerint (persze lehet hogy ez téged alapból nem érdekel). Ha pedig az Arkham Knighthoz hasonló jó portokat kapunk még párszor, akkor a dolog igen szórakoztató lesz.

[ Szerkesztve ]

(#366) gee84 válasza daehun (#365) üzenetére


gee84
tag

Nyilván sok mindentől függ, Nekem pl teljesen elég a 2Gb. Azért szerintem az 1440p-t használók elég kevesen vannak, de arra a felbontásra már én is inkább 4gb-ot vennék. FullHD-ra szerintem elég a 2Gb. A jövőre nézve szintén ugyanez az érzésem, kevés lesz a gpu, hiába van rajta sok memória. Ez a múltban sem volt időtálló szempont. Nálam pl a Gta V beállításainál is simán azt írja hogy 3fölött fog használni, de mégsem akad. Battlefront próbaverzióját is kipróbáltam max grafikán, semmi baja nem volt. Ez szerintem a GTX960-ra is igaz tesztek alapján. Nagyobb felbontásra pedig már más kártyát vennék GTX 970/980 vagy Radeon 290/390 és oda már nagyon is kell a min. 4Gb.

(#367) twi452 válasza Pitterix (#358) üzenetére


twi452
senior tag

Nem lesz nagy érvágás, hogy csak 2-es :)
Fallout 4-re meg bőven elég lesz.
Nálam alapból ultrára állított mindent fhd felbontásnál, élsimítást is felnyomta, gondoltam akkor nézzük meg így, 40-50 fps körül ugrálgatott talán néha beugrott 40 alá is
szóval még így maxra húzva is játszható de bőven van mit visszavenni ha ez zavar valakit :)

(#368) omis22 válasza twi452 (#367) üzenetére


omis22
csendes tag

szerintem is bőven elég a 2gb-os verzió.fallout 4 pedig kurva jó.
viszont nekem még mindig van ez a amd képernyőillesztő nem reagált majd utána helyre állt.
de csak böngészés alatt.

(#369) Dark KillerX


Dark KillerX
addikt

tomas8383 felhasználó Nitrojának tesztelése on.Hát kíváncsi leszek.... :U

(#370) omis22 válasza Dark KillerX (#369) üzenetére


omis22
csendes tag

arra én is.
meg arra is hogy mikor unja már meg az amd képernyőillesztő nem reagált de utána helyre állt
böngészes közben.
flash legújabb

(#371) Dark KillerX válasza omis22 (#370) üzenetére


Dark KillerX
addikt

Na megnéztem és nálam jól működött, igaz csak 15.10-es driverrel néztem, és azzal jó volt.

Eddig a Firestrike-ot néztem, és a GTA5-öt.

Sajnos nagyobb képet nem tudok feltölteni, elfogyott a limit, de a gpu 1085/1600-on ment. :K

[ Szerkesztve ]

(#372) omis22 válasza Dark KillerX (#371) üzenetére


omis22
csendes tag

Jól fel húztad az órajeleket.Nekem alapon egy athlon x4 860k-val 5880 pont lett. :))
Cpu sincs húzva.Felesleges.
Az mért van hogy az oc guru 2 nem jeleníti meg játék közben az osd-t? :)

(#373) Pitterix válasza daehun (#365) üzenetére


Pitterix
őstag

Nos, köszi a kimerítő választ! Skyrimet valószínű módok nélkül játszom majd. Nekem elég lesz a full hd, ha már nem csúnya egy játék, akkor simán tudom élvezni.
Ahogy itt olvasom a többiek írását, nekem ez a kártya, ha nem lesz baja simán jó lesz 5 évig. Most már megnyugodtam, hogy nem volt olyan rossz választás azért ez az R9 380 2GB.
Végül is az előző, ami tönkrement MSI 6850 simán jó volt 5 évig. csak bedobta az unalmast. Azzal toltam végig Oblit, Fallout 3-at, stb. Ha nem adja meg magát, talán még mindig a régi gépem van.
Köszi mindenkinek!

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#374) omis22 válasza Pitterix (#373) üzenetére


omis22
csendes tag

Nem lesz vele gondod jó kártya.
Neked nem szokott az amd képernyőillesztő nem reagált és utána sikeresen helyreállt probléma lenni?
Nekem teljesen mindegy melyiket teszem fel böngészés közben mindig kidobja .....
napi többször

[ Szerkesztve ]

(#375) lsc válasza omis22 (#374) üzenetére


lsc
nagyúr

Kitölthetnéd az adataidat, a géped többi összetevője is érdekes lehet
Volt már rá példa hogy az ilyen képernyőillesztő hibákat rossz tört win, de olyan is volt hogy a dx-et kellett frissíteni.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#376) Pitterix válasza omis22 (#374) üzenetére


Pitterix
őstag

Ennél a kártyánál még nem, de az előzőnél sokszor előfordult. Itt ne is legyen! :N

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#377) Dark KillerX válasza omis22 (#372) üzenetére


Dark KillerX
addikt

Nem rossz az a kicsi athlonhoz képest , és kb tuningba ennyit mennek a 380-ak.

Ja és sajnso az OC guru-s dologhoz nem tudok szólni, én afterburnert szoktam használni. :R

(#378) Omis válasza lsc (#375) üzenetére


Omis
senior tag

ram Crucial Ballistix Tactical Tracer 1866Mhz 16GB
Windows 8.1 64 Bit media creation tool-al letöltött (a kulcs mák de ez nem okozhat ilyen hibát)
lap Asrock FM2 A75Pro4+
táp Thermaltake Berlin 630Watt

és eddig csak ezzel a kártyával van bajom.
nincs túlmelegedés.

[ Szerkesztve ]

(#379) lsc válasza Omis (#378) üzenetére


lsc
nagyúr

A lapon a legfrissebb biosz van [link] /már ha ilyen lapod van, +-osat nem láttam /? Egy dx frissítést is megpróbálhatsz, hátrányod nem lesz belőle.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#380) Omis válasza lsc (#379) üzenetére


Omis
senior tag

igen a legfrisebb 2.10 amit küldtél az a M verziónak jó.nekem nem micro lapom van a + tényleg oda való:D
dx frissítést ?segítenél!?
lefutattam egy tesztet de minden friss.

[ Szerkesztve ]

(#381) lsc válasza Omis (#380) üzenetére


lsc
nagyúr

[link]

Az élet kegyetlen .

(#382) Omis válasza lsc (#381) üzenetére


Omis
senior tag

köszi.megvolt.és friss.
most le szedtem teljesen és fel egy másikat 15.7.1
meglátjuk hogy mi lesz.-
ki is derült úgyan úgy csinálja!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

[ Szerkesztve ]

(#383) steve1021


steve1021
csendes tag

Üdv!
Egy kis segítség kellene.Nagy dilemmába vagyok szeretnék videokártyát cserélni.Végig olvastam a topicot-ot. De nem találtam választ a kérdésemre.Melyik a jobb a r9 380 vagy a r270x?Olyan kérdésem lenne,hogy jelen pillanatban van egy HD 6970 2GB-os karim azt szeretném lecserélni.2 kártya között vacillálok ami árban is megegyezik viszont tudásban nem tudom melyik a jobb.
1 kártya:Sapphire R9 380 4GB Nitro Dual-X OC ennek az ára most jelent pillanatban 68300FT
2 kártya:Msi R9 270X GAMING 4G ennek az ára 67350 FT
Kérdés,hogy melyik kártyával járok jobban amit ki kéne szolgálnia egy FX6300 proci (húzva 4.3 Ghz)8gb ddr3 1600MHZ ram.Melyik kártyát érdemesebb megvenni illetve a jelenlegi procim ki tudja egyáltalán hajtani a kártyákat?Bocs ha kicsit OFF a téma,de erről nem találtam semmit a topic-ban. :R :R

A chiliszósz nem más, mint határozott fellépésű ketchup

(#384) cl.aci válasza steve1021 (#383) üzenetére


cl.aci
aktív tag

A 380-al jobban jársz cirka 20%-al erösebb mint a 270x, ujjab a gpu is rajt. (Amugy sosem értettem miért adják a 4 gigás 270x-et majdnem anyiért mint annak idején a 280-at holott lényegesen gyengébb) A 380 a 280 és a 280x között van, van ahol erösebb van ahol gyengébb, ha tesztett nézel akkor NV oldalrol a 960-as az ellenfele.
A procid valószinüleg elég lesz (föleg ha egy kicsit megrángatod), tápból egy jobbfajta 450 w-os is elég de nem árt neki az 500 w.

[ Szerkesztve ]

"bakker ez tényeg egy fadoboz, azt hittem csak viccelsz"

(#385) steve1021 válasza cl.aci (#384) üzenetére


steve1021
csendes tag

Köszönöm szépen a választ.
A táppal nem lesz gond a HD6970 bír fogyasztani nem éppen a szerény kártyák közé tartozik :K
600W Coler Master tápom van."A procid valószinüleg elég lesz (föleg ha egy kicsit megrángatod)," majd szeretném kicserélni egy 8 magos Fx lesz majd remélem az,hogy milyen meg majd kiderül.Csak nem akartam,hogy az új kártyával Cpu limites legyen majd a gépem. :C :C

A chiliszósz nem más, mint határozott fellépésű ketchup

(#386) Fehercsoki válasza cl.aci (#384) üzenetére


Fehercsoki
aktív tag

380 van olyan erős, mint a 280x, viszont kevesebbet fogyaszt és van 4gb-os változata. GTX 960-nál pedig közel 20%-al erősebb.(na persze van ahol gyengébben teljesít, de ez csak a csodálatos nvidia gameworksnek köszönhető...)

(#387) cl.aci válasza Fehercsoki (#386) üzenetére


cl.aci
aktív tag

Nem mindenhol, azért a több számolóegység meg a szélesebb memoriabisz meglátszik egykét helyen, én egy szóval sem mondtam, hogy nem erösebb mint a 960, de mondj akkor egy másik kártyát NV oldalról ami a 380 elenfele. :R

"bakker ez tényeg egy fadoboz, azt hittem csak viccelsz"

(#388) Fehercsoki válasza cl.aci (#387) üzenetére


Fehercsoki
aktív tag

Nem az volt a célom, hogy belekössek abba amit írtál, ezt inkább kiegészítésképp írtam.

(#389) steve1021 válasza steve1021 (#385) üzenetére


steve1021
csendes tag

Kérdés az,hogy a 380-as ára fog e még csökkenni?Vagy ez a 68 ezer köröli ár lesz a valós mert nézegettem,az ár grafikonokat és elégé hullámzó az ára. :K :K Tudom ez függ a raktárról,hogy honnan rendelik illetve a Ft erősödéstől is ha jól tudom. :R

A chiliszósz nem más, mint határozott fellépésű ketchup

(#390) füles_ válasza steve1021 (#389) üzenetére


füles_
őstag

Ha igaz a 380X 249$-os árcédulája akkor szerintem csökkenni fog a 380 ára.
A 380X még ebben a hónapban fog megjelenni.

(#391) Májkii válasza steve1021 (#389) üzenetére


Májkii
senior tag

Nem olyan rég volt pcx-en 63k. Szvsz ameddig nem jön a 380X 3-4 ezer forintot csökkenhet.

(#392) Fehercsoki válasza steve1021 (#389) üzenetére


Fehercsoki
aktív tag

Ha jön a 380x akkor valóban csökkenhet az ára, de nem tudjuk, hogy itthon mennyibe fog kerülni, illetve a karácsony miatt emelkedni fognak az árak, szóval egyáltalán nem kizárt, hogy nem lesz (sokkal) olcsóbb.

(#393) omis22 válasza Fehercsoki (#392) üzenetére


omis22
csendes tag

ja 380 van ami valójában 285:D
tudom mert 380 van nekem.

(#394) steve1021 válasza Májkii (#391) üzenetére


steve1021
csendes tag

Most állítottam be az árfigyelőt ha 65-re.Jó lenne ha lemenne erre az ára.Ismerősömmel beszéltem ő is azt mondat,hogy 65 ért berendelel egyet magának.Reméljük. :C :C

[ Szerkesztve ]

A chiliszósz nem más, mint határozott fellépésű ketchup

(#395) omis22 válasza steve1021 (#394) üzenetére


omis22
csendes tag

a 4gb-os 65 eft?
az jó ár:d

(#396) steve1021 válasza omis22 (#395) üzenetére


steve1021
csendes tag

Jaja 4gb-os most olvastam november 15. jelenik meg a 380x szóval hátha megindul lefele az ár.most 68 ért van a legolcsóbb 3804gb os verzió szóval 3ezer ft-ot még reálisnak tartok,hogy esik.Ha nem akkor max valami kuponnal leakciózuk :DD

A chiliszósz nem más, mint határozott fellépésű ketchup

(#397) Májkii válasza steve1021 (#396) üzenetére


Májkii
senior tag

Most 50k különbség van a Nitro 380 és 390 ára között, Úgyhogy lesz helye bőven a 380X-nek. Szvsz nem fog itt csökkenni semmi szépen bejön 90 körül a 380X és lassan lejebb megy.

(#398) MinionFlasH válasza omis22 (#395) üzenetére


MinionFlasH
senior tag

Én 65-ért vettem a 4gb-os változatot iponba, azóta sajnos felment az ára.

Én egy kicsit borúlátóbb vagyok a 2gb-os változattal szemben, ha a jövőt nézem. Szerintem sok game lesz amit mediumon futtatna, de kevés lesz a 2gb. Így jártam a régi 6850-el is(soha jobb kártyám nem volt eddig, lehet ezután se lesz) mediumon ment a WOT-AW, de sok bosszúságot okozott az 1gb memória, bizonyos pályákon/helyzetekben.

Viszont teljesen igaz én ezt a kártyát 5 évig nem szeretném cserélni, hosszútávra vettem, de valszeg a Crysis 10-et, 2020-ban nem fogja vinni, és édesmindegy, hogy 2 vagy 4gb ram van rajta.

(#399) #00137984 válasza MinionFlasH (#398) üzenetére


#00137984
törölt tag

Nekem úgy egy hónapja pont akkor cseréltem le az R9 270X videókártyát, amikor az árak az egekbe szőktek. Ez az Asus R9 380 4GB nekem 80ezer forintomba volt, de most is csak 5-6ezret esett vissza az ára. A 2GB-os 380-ak olcsóbbak voltak (73ezer), de nekem megérte inkább magas áron megfizetni a 4GB VRAM-ot. Én már belefutottam olyan helyzetekbe ahol a GPU éppen kiköhögte azt a sebességet ami megfelelő volt a Battlefield 4-ben, de a VRAM közben meg teljesen megtelt. És még nem is ultramegasuper beállitások voltak. CoD Advanced Warfare-nek meg már a Pitcairn GPU sem volt elég sok helyzetben és a videómemóriát meg egyenesen leszólta, mert vegyes közepes és magas beállitásokon is megtelt az a 2GB VRAM rendesen. Gigabyte HD 6850 1GB videókártyám nekem is a szivem csücske volt és nagyon sajnáltam amikor megválltam tőle (ezt már több topikban elmondtam párszor). Azért akkor bőven jó játékokat kaptunk jó optimalizálással és emlékezetes pillanatok maradtak meg ezekből az időkből. Most viszont keményen odavágták nekünk a kesztyűt, mert keményen fejlesztened kell ha mostanság legalább High beállitáson játszani szeretnél. AMD Phenom II X4 még a 270X-et közel kihajtotta, de ilyen nagypályás játékokra kevés. A 4GB-os R9 380-nak kell a CPU power és sok gyors RAM, de meglehet ez mégsem annak kell hanem a játékfejlesztőknek és hardvergyártó cégeknek. Most költöttem el 200ezret a gépre és kusshodjááá!!! :)) , mert nyomathatnátok nekünk most már végre valami jó játékot is, mert az a sz@r :K Cod Black Ops III nem lett valami jó és a SW Battlefront egyjátékos módban meg nem játszik. Jővőre kapunk majd jó FPS lövöldéket (Ghost Recon Wildlands [link] , meg valami új kőkarszaki Far Cry is közeleg).

[ Szerkesztve ]

(#400) #00137984 válasza #00137984 (#399) üzenetére


#00137984
törölt tag

Just Cause 3-at kihagytam volna [link] , pedig még remélhetőleg ebben az évben megjelenik. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.