Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) M@rdel válasza omis22 (#499) üzenetére


M@rdel
őstag

az alaplapi drivert stb.. feltetted?

(#502) cdm12


cdm12
tag

És akkor szerintetek a WF érezhetően elmarad a G1 mellett vagy elhanyagolható a különbség ?

(#503) omis22 válasza cl.aci (#500) üzenetére


omis22
csendes tag

tudom hogy arra gondoltál.megnézem h le lehet e tiltani.ja és nem az a pci eszköz volt a a ludas mert letiltva is produkálja épp nem olyan rég.
alaplapi driver?azt alapból fel teszi a Catalyst!,nem?

[ Szerkesztve ]

(#504) M@rdel válasza omis22 (#503) üzenetére


M@rdel
őstag

az asrock alaplaphoz való driverekre gondoltam

[ Szerkesztve ]

(#505) omis22 válasza M@rdel (#504) üzenetére


omis22
csendes tag

ezek közül egyik sem kell nekem
http://www.asrock.com/mb/AMD/FM2A75%20Pro4+/index.hu.asp?cat=Download&os=Win8a64
mert mind megvan!

[ Szerkesztve ]

(#506) Sage83 válasza blu79 (#496) üzenetére


Sage83
aktív tag

A powercolor meg a his elég patikán néz ki!! :Y

(#507) cdm12


cdm12
tag

Gyártó honlapján csináltam egy összehasonlítást , és ott a tűk száma is megegyezik.
http://www.gigabyte.com/products/comparison/list.aspx?ck=3&pids=5535,5462

(#508) M@rdel válasza omis22 (#505) üzenetére


M@rdel
őstag

a bios kapcsolót megnézted amit fentebb említettem?

ha lesz időm a munkahelyemen :D , még ránézek erre a hibára, mert rémlik, hogy már hallottam róla

[ Szerkesztve ]

(#509) omis22 válasza M@rdel (#508) üzenetére


omis22
csendes tag

ma reggel vettem ki a kártyát alaposan végénéztem nem találtam rajta bios kapcsolót!!!

(#510) cl.aci válasza cdm12 (#507) üzenetére


cl.aci
aktív tag

Attol függ melyik WF2-est hasonlítottad össze, mert van belöle 8-as és 2x6-os is, ne kérdezd mi alapján csinálta ezt a Giga, én sem értem. Hátrányod max anyi lesz belöle, hogy melegebb lesz a kártya ( értsd terhelés alatt nem 60-70 fok közöt lesz a hömérséglet, hanem esetleg 70 fok fölé is benéz és emiatt valószinüleg hangosabb lesz a venti is)

Omis22: Nem is fogsz mert a G1-en nincs, de azt hiszem egyik Gigán sincs, ezeken csak egy bios van.

[ Szerkesztve ]

"bakker ez tényeg egy fadoboz, azt hittem csak viccelsz"

(#511) omis22 válasza cl.aci (#510) üzenetére


omis22
csendes tag

ja nincs rajta,rohadjon meg.
nekem nincs bajom a hangjával tök hal még 65 fokon is.

(#512) M@rdel válasza cl.aci (#510) üzenetére


M@rdel
őstag

A 8 és a 2x6 is 150W, ezzel nincs gond de mi a francnak raktak a GTX 960-ra 225W /6+8pin

(#513) Májkii válasza M@rdel (#512) üzenetére


Májkii
senior tag

Tuning miatt.

(#514) omis22 válasza M@rdel (#512) üzenetére


omis22
csendes tag

nekem 190w maxot ír!
de én úgysem tuningolom felesleges,mit lehet vele el érni max 2-5 fps?+ hahah:P

(#515) M@rdel válasza Májkii (#513) üzenetére


M@rdel
őstag

A pci-e sín felől is kaphat 75W-t, az már 300W, minek?

A nagyobb fogyasztású R9 380-nak meg elég 225W. :F

(#509) omis22 miért gondoltam, hogy Nitro-d van?

[ Szerkesztve ]

(#516) omis22 válasza M@rdel (#515) üzenetére


omis22
csendes tag

a francot
Alap Gigabyte R9380 wf2oc van nekem!
Bőven jó ez is,.

(#517) Májkii válasza M@rdel (#515) üzenetére


Májkii
senior tag

Ha elkezded nagyon durván tuningolni és feszt is emelsz, megnőhet a fogyasztás is.

(#518) Omis válasza Májkii (#517) üzenetére


Omis
senior tag

esznek ezek rendesen.mint a benzin temető opel kadett 1.4-s
:D:D:D
Most már tudok inenn írni.

[ Szerkesztve ]

(#519) M@rdel válasza Májkii (#517) üzenetére


M@rdel
őstag

A 960 120W TDP-s, ezt felhúzni 300-ra szép lenne.

(#520) lsc válasza M@rdel (#519) üzenetére


lsc
nagyúr

A gyári lehet annyit eszik de mértek ott többet is [link].

Az élet kegyetlen .

(#521) Májkii válasza M@rdel (#519) üzenetére


Májkii
senior tag

Annyira lehet hogy nem de 250-275W körülire igen.

(#522) Pernyo válasza Dark KillerX (#462) üzenetére


Pernyo
csendes tag

@R9 380x: Sokan várták az R9 380x-et, de az eddigi tesztek alapján minimálissal gyorsabb az R9 380-nál, és a HD7970-nél. OK, hogy GCN3, de annyira nem jön még ki ez a fícsör. Sok helyen írják, hogy betömte az AMD ezt a pici rést, de ez nem kicsi hazánkra vonatkozik. Sok helyen a 220-230 dolláros kártyákat keresik a legjobban, és ez az a kártya. (A 370x is csak kínában jelent meg, mert ott nagy a felvevőpiac.) Itthon a kezdő árával szemben már az R9 390 jóval jobb vétel.

@R9 380: Itt a fórumon sokat nem lehetett olvasni az MSI R9 380 Gaming kártyáról. Egy kis infó róla. Az ASUS megoldásához képet jóval magasabb minőség (a viták elkerülése végett mindkét kártya megfordult nálam, mind2 4GB verzió). Az MSI hűtése szenzációs lett.

ASUS: 100% terheltség, 70 fok, 47% fan speed
MSI: 100% terheltség, 65 fok, 34% fan speed
Mindkét esetben a szobában 24 fok volt, 30 percig futott a Furmark teszt.
A ház egy Fractal Design R5. Az MSI esetében nem lehetett hallani a ventiket.

Tuningolni nem nagyon volt időm, és lehet hogy sajnos nem is lesz. Az általam elolvasott tesztek alapján el lehet érni bizonyos példányoknál a 1210/1660 MHz párosítást.

(#523) #00137984 válasza Pernyo (#522) üzenetére


#00137984
törölt tag

MSI R9 380 hűtésén tényleg meglátszik a megfelelő odafigyelés a gyártó részéről. Asus videókártyákat szoktam venni, de az MSI és Gigabyte R9 380-ak is nagyon jónak igérkeztek. 4GB-os MSI-t akkor egyáltalán nem lehetett beszerezni és az Asus Strix 4GB 380-as is csak szerencsésen lett akkor meg jó drágán, mert a Gigabyte-ból kaptak megfelelő mennyiséget jó áron. Mikor melyiket hozzák be és azt mekkora árréssel adják, ez kishazánkban nagy befolyásoló tényező tud ám lenni. Az R9 380 indulása is ilyen kaotikusan sikerült és jó drágán lehetett azt a néhány példányt is megkaparintani. Asus számomra csak saját ventiprofilt alkalmazva tud hatékonyan és halkan müködni. MSI hűtése és maga a videókártya is jól sikerült és ezért volt itthon jó ideig beszerezhetettlen. A hazai számtech boltok és nagykerek nem hoznak egyből a megjelenéskor még drágábban sem ezekből, mert nem tudnak akkora tételben kedvezményes áron hozzájutni ezekből. Egy 240 EURO-s középkategóriás videókártya itthon majdnem egy felsőbb régióban árazott jóval erőssebb videókártya árában vehető meg. A szerencsétlen 27%-os ÁFA még tovább ront a helyzetünkön, ezért jópáran már kintről vásárolnak be elektronikai termékeket, és még BD filmeket is.

[ Szerkesztve ]

(#524) Egzee


Egzee
őstag

Jó gagyi ez a G1 Gigabyte kártya... Ha bemelegszik hullámzik a kép... Nem tudom ezzel hogy vigyem vissza, sokszor zavar.

(#525) Xorith


Xorith
tag

Üdv!
Szeretnék venni egy ilyen kártyát.
Ilyen gépem van: Amd Fx 6300
ASRock 970 Pro3 R2.0
2x4 gb ram
Megfelelő lenne ez? [link]

(#526) #00137984 válasza Egzee (#524) üzenetére


#00137984
törölt tag

Milyen monitoron és melyik csatlakozásnál tesz ilyet? HDMI vagy DVI kábelt cserélted már másikra, mert netalán a kábelek hibásak, vagy a monitor esetleg. Viszont ha régi CRT van DVI-VGA csatlakozóval akkor ez nem fog megszünni, mert ezek az új videókártyák nem jók analóg VGA kimeneten.

(#527) #00137984 válasza Xorith (#525) üzenetére


#00137984
törölt tag

A videókártya az jó, és ha az Asrock lapban elindul a PCI-E 2.0 X16 foglalatban (ez nem nagyon fogja még vissza ennek a kártyának a teljesitményét a 3.0-hoz képest) és közben még hibaüzeneteket sem dobál mint mostanság előfordulgatnak esetek, akkor szerintem jó lesz abba a gépbe. AMD FX 6300 szerintem még elég lehet az R9 380-as videókártyához.

[ Szerkesztve ]

(#528) cl.aci válasza Egzee (#524) üzenetére


cl.aci
aktív tag

Mit értesz bemelsegszik alatt, mármint höfok érdekelne, és ugyanazt tudom mondani mint az elöttem szoló, nálam dvi és hdmi kábellel is tökéletes a kép, két monitorral néztem egy Philipszen és egy LG-n, kisebbik fiam Benq monitorjánál volt ilyen képhulámzás, de miután kicsréltem a vga kábelt megszünt, azon a monitoron csak vga bemnet van (nem egy mai darab).

"bakker ez tényeg egy fadoboz, azt hittem csak viccelsz"

(#529) Xorith válasza #00137984 (#527) üzenetére


Xorith
tag

Köszönöm a választ!
Most egy Gtx 650 oc van amúgy benne.

(#530) Egzee válasza #00137984 (#526) üzenetére


Egzee
őstag

Találkoztam már ilyennel. Az egy HD7770 low profile volt még régebben. Igen, egy elég gáz monitort bambulok, egy SAM SyncMaster 943-at, ami DVI-DSUB átalakítón kapja a jelet, de ezt a hullámzást csak akkor produkálja a cucc, ha játszok, tehát üzemmeleg, vagy mondjuk megterhelem szőrös fánkkal.

(#531) #00137984 válasza Egzee (#530) üzenetére


#00137984
törölt tag

Esetleg kábelcserét ajánlhatok, mert a jobb árnyékolású kábel esetleg javithat ezen valamennyit.

(#532) cl.aci válasza Egzee (#530) üzenetére


cl.aci
aktív tag

Milyen képrisitési frekvenciát használsz? Esetleg probáld meg 85 Hz-t az AOC képcsöves monitorom csak ezen a frekin volt hajlando normális képet adni, vagy estleg ha van másik átalakító azzal is megnézheted. Ezeken a monitorokon még jó minöségü kábelek vanak, majdnem dupla vastagságu mint az ujabb cserélhetök (melesleg ha minden igaz akkor ezeken nem is lehet cserélni, mert a monitoron nincs külön bemenet, csak a kábel jön ki belöle).

[ Szerkesztve ]

"bakker ez tényeg egy fadoboz, azt hittem csak viccelsz"

(#533) Egzee válasza cl.aci (#532) üzenetére


Egzee
őstag

cserélhető a kábel, de ha hideg a kártya akkor nem csinálja, mint például most, netezés közben. egyébként gta5 közben is 75hz-en megy.

(#534) nandi17


nandi17
tag

sziasztok
egy pentinum G4400 kihajtaná a R9 380 eseteg a gtx 960 ?
vagy kellene legalább egy i5
még egy kérdésem lenne néztem teszteket a gtx 960 vs R9 380 nem tudom melyik lenne jobb vétel :)

(#535) Májkii válasza nandi17 (#534) üzenetére


Májkii
senior tag

Minimum egy i5 kellene, a 380 jobb választás mert időtállóbb.

[ Szerkesztve ]

(#536) Sage83


Sage83
aktív tag

Azért még kint is drága a 380x!! :Y :W :W [Alternate]

[ Szerkesztve ]

(#537) M@rdel válasza nandi17 (#534) üzenetére


M@rdel
őstag

Szerintem amelyik szimpatikusabb, processzorból meg jól jönne egy i5 főleg ha multiban akarsz játszani.

(#538) nandi17 válasza M@rdel (#537) üzenetére


nandi17
tag

eszt néztem ki árban nem olyan sok i5-4460 -60k
MSI R9 380 2GD5T OC armor - 60k :)

(#539) Májkii válasza nandi17 (#538) üzenetére


Májkii
senior tag

Ezt nem venném hangos és nincs rendes VRM hűtés. Inkább Sapphire Nitro vagy MSI Gaming. A 4GB is ajánlott.

(#540) M@rdel válasza nandi17 (#538) üzenetére


M@rdel
őstag

Az aprón vehetsz olcsóban jobb procit/de ez is jó/, a maradékot pedig ráköltheted egy 4GB-s MSI Gamingra.
/ha jól tudom MSI-ből ez ajánlott

(#539) Májkii Előzködünk!? :D

[ Szerkesztve ]

(#541) nandi17


nandi17
tag

Megnézem milyen árban vannak koszi tippeket :D gondolkoztam én is a 4gb verzion nem akarok tulkoltekezni :)

(#542) Májkii válasza nandi17 (#541) üzenetére


Májkii
senior tag

Megéri a + pénzt a 4GB a jövőre nézve. MSI-ből a Gaming ajánlott, az armor egy olcsósított hulladék. Aprón Sapphire 4GB Nitro 58k (Sipi85).

(#540) M@rdel Nem szabad!? :D

[ Szerkesztve ]

(#543) Tubica


Tubica
senior tag

Sziasztok :)

Mivel én is 380-as tulaj szeretnék lenni, a segítségeteket kérném !

Az lenne a kérdésem, hogy melyik márkát választanátok, és hogy miért ? ( csak 4Gb-os verzió )
egy FX 8320-as processzor hajtaná ( jelenleg 4ghz-en ), remélem ez elég lesz hozzá :F :C.

Én egy Gigabyte Gaming G1-et néztem ki magamnak. Jelenleg is gigabyte kártyám van ( HD 6850 OC ), az alaplapjaim is azok voltak, és teljesen meg vagyok elégedve az anyag használattal / minőséggel.
Viszont. Azt hallottam, hogy ennél a kártyánál rosszul sikerült a hűtés, és irgalmatlan hangos !

Kérlek segítsetek :) !

Üdv. Tubica :R

SZERK : Van olyan REV, amit érdemes elkerülni a 380-as sorozatból ?

[ Szerkesztve ]

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#544) cl.aci válasza Tubica (#543) üzenetére


cl.aci
aktív tag

Eh inkáb nem mondok semmit, olvas vissza kicsit légyszives.

Bocs ez nem neked szolt személy szerint, hanem azoknak akik ócsárolják a G1-es karikat, ha nem probálta valaki nem tudom miért szidja, jó tudom az MSI az isten meg minden, de ez is van olyan jó, esetleg kicsit hangosabb de füles melett ugysem halod alapon meg teljesen néma, mivel nem forog a venti, csak 53 fok felet kapcsol be.
Elnézést kérek attol akinek beletapostam a lekivilágába de ez már nagyon kikivánkozott. :R

[ Szerkesztve ]

"bakker ez tényeg egy fadoboz, azt hittem csak viccelsz"

(#545) Májkii válasza Tubica (#543) üzenetére


Májkii
senior tag

Próbáld ki a G1-et aztán ha nem válik be, vidd vissza és vegyél helyette mást ha meg beválik akkor +1 tapasztalat a topikban.

(#546) Egzee válasza Tubica (#543) üzenetére


Egzee
őstag

Hűtése jó, bár az MSI hűtése hangtalan, de azt nem venném mert hosszú egy esetleges garanciális folyamat.

Ezzel a G1-el meg úgy jártam, hogy melegen játék közben fényhullámok vannak... Biztos nem vennék újra ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#547) Májkii válasza Egzee (#546) üzenetére


Májkii
senior tag

Akkor Sapphire Nitro az arany középút.

(#548) Tubica válasza Egzee (#546) üzenetére


Tubica
senior tag

Értem, köszönöm !

Annyi lenne a kérdésem, hogy a gigabyte hűtését át lehet írni ? ( előbb kapcsoljon be a venti ). Igazából engem a hangja nem nagyon zavarna ! Húzni nem akarom egyik kártyát se ( se MSI, se Giga ).

Így ezek tekintetébe melyik kártya maradna ?

A Nitro-ról is hallottam, hogy elég sok bennük a hibás darab, ezzel kapcsolatba tudtok valamit mondani ?

Igazából, e közül a 4 közül kellene választanom ? Igazából engem a hűtés érdekel a legjobban. Ami a legnagyobb órajelű, addig bármelyiket fel lehet húzni, nem ? ( most az a maximum 10-20mhz )

Gigabyte
Sapphire
ASUS
MSI

Kérlek, segítsetek, nem szeretnék bakot lőni. A gariztatási folyamatot meg elkerülném :C :U

Üdv. Tubica :R

SZERK : Bocsánat, az értetlenkedéseim miatt !

[ Szerkesztve ]

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#549) daehun válasza Tubica (#548) üzenetére


daehun
tag

Hűtés minősége alapján Sapphire aztán MSI van szerintem a toppon.

Bármiből kifoghatsz hibás darabot. Nitro szerintem semmivel nem gyakoribban hibás mint bármelyik másik darab. De ha gond van, tudod addig cserélni amig egy működőt nem kapsz vagy visszakérheted a pénzed.

Húzni lehet bármelyiket, de az a +20Mhz sokat nem fog dobni önmagában.

Miért is akarsz babrálni a hűtés szabályzásával?

[ Szerkesztve ]

(#550) cl.aci válasza Tubica (#548) üzenetére


cl.aci
aktív tag

Bármelyik kártyán tudsz hütéshez profilt csinálni akár a Catalystból is, de vannak hozzá másik progik is pl.: MSI AB, Sapphire Trixx, Giga OC Guru II, ezekben létre tudsz hozni saját ventiprofilt amit úgy állítasz be ahogy neked tetszik, a G1 ventivezérlése szerintem jó ahogy van alapon nem kapcsol be, nálam egy nem túl jól szelözö házban is max 40 fokos idle (netezés, filmnézés) ha meg játszok akkor ugyis melegebb lesz mint 53 fok (ahol kapcsol a venti) ezért nem értem miért akarod átállítani. Ha a hötéd érdekel akor MSI, ha az árra vagy érzékeny akor Sapphire (de itt csak 2 év garit kapsz), de ha rám halgatsz azt veszed amelyik a legszimpatikusabb neked, nem igazán nyulsz mellé egyikel sem, és tudtommal nincs belölük kerülendó rev. Tuning ügyben meg nem igazán lehet mit mondani, általában mindegyik kártya viszi az 1075 MHz-et van amelyik jól elvan 1100 felett is, de ez teljesen a kártyán mulik milyent sikerült kifognod, a G1-nél arra kel figyelni, hogy ennek 8-as tápcsatija van, ha nincs a tápodon ilyen akkor kel mellé még egy átalakító. A forumon volt pár Nitro ami már az elején nem akart meni, volt aminél a bios frissítés vagy reset megoldotta a problémát, de volt amelyiket cserélni kellett, ha jól emlékszem, mint fentebb olvasthatod némelyik Giga is rakoncátlankodik (hullámzik a kép, képernyöillesztő nem válaszol és társai)

"bakker ez tényeg egy fadoboz, azt hittem csak viccelsz"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.