Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) juve600


juve600
nagyúr

ÜDV

Azért nyitottam a topicot hogy a R9 380 tulajdonosok meg tudják osztani tapasztalataikat a forumon .
THX




[ Szerkesztve ]

(#2) Teaway válasza juve600 (#1) üzenetére


Teaway
veterán

Ez egy jó választás, ami a képen van, mert a GPU, a RAM-ok, vmint a VRM egyaránt hűtött.

Nincs itthon csokid??

(#3) Zuri


Zuri
tag

Kerestem is miért nincs már 380-as topic, épp most nézegetek egy nitrós tesztet mennyire is jó ez a kártya :D

(#4) juve600


juve600
nagyúr


(#5) juve600


juve600
nagyúr

(#6) Gainka


Gainka
őstag

Nem sokára 1 honapon belül, egy msivel jelentkezem :)

(#7) Habugi


Habugi
addikt

Remélem hamarosan érkeznek majd az első tulajok néhány tesztel, mit ad isten a PH-s tesztből pont kimaradt a 280X az összehasonlításból, kíváncsi vagyok mit futnak ezek az újak, továbbá mennyit számít a +1GB vRam.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#8) Sz_Imre


Sz_Imre
senior tag

Üdvözlet

Jó hogy van ilyen topik, ahol meglehet beszélni a dolgokat a videokártyáról.
Holnap jön meg nekem a vga: Sapphire R9 380 NITRO 4GB GDDR5, már nagyon várom.
Amit levált egy IGP-t Intel HD 4600-at. :D Még nem tudom mikor lesz beüzemeltetve, de a héten biztos.

(#9) Teaway


Teaway
veterán

NITRO szétszedős video

Nincs itthon csokid??

(#10) Gainka válasza Teaway (#9) üzenetére


Gainka
őstag

Egyre jobban tettszik ez a nitro, ha 3 év gari lenne a "zafirra" eszembe sem jutna más kártyát nézni.

(#11) Teaway válasza Gainka (#10) üzenetére


Teaway
veterán

Ne gondold azt, hogy kevés az a két év; persze jogod van másképp dönteni, de én nem félnék megvenni.

Nincs itthon csokid??

(#12) Gainka válasza Teaway (#11) üzenetére


Gainka
őstag

Jól látom hogy csak a 4 GB-os verzió a NITRO?
Néztem egy pár tesztet plusz pár (you tube ) videot is, és ugy vettem észre nem sokat segít rajta a 4gb. :N Ja és még a felár :(

[ Szerkesztve ]

(#13) Zuri válasza Gainka (#12) üzenetére


Zuri
tag

lènyegèben az a 4gb ahogy olvastam a "next gen" játèkoknak kell majd, ki tudja 2-3 èv mulva mennyi vramot esznek majd....

(#14) Teaway válasza Gainka (#12) üzenetére


Teaway
veterán

Nem, van belőle 2 GB-os is ► link

Nincs itthon csokid??

(#15) Sz_Imre válasza Sz_Imre (#8) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Na kedden megérkezett a vga Sapphire R9 380 NITRO 4GB GDDR5, eddig nagyon jó, csendes. Nem sok játékot próbáltam, de a GTA 5 high és ultra beállításokkal és élsimítás nélkül elég jól megy, bár olykor beakadozik, de szerintem ez játék hiba ami patchel javítanak. Heroes of the Storm maxon kb: 70-110 fps között van, Warface: 90-120 fps itt is max és mindegyik FHD felbontással.
A hőfokokat nem néztem, de most jelenleg GTA 5 után 50 fok most, de volt már 46 is, maximum nem tudom mennyi volt azt nem néztem.
Szerintem megérte ez a videokártya ár/teljesítményileg és egyelőre ez a driver is elég jó hozzá, hozzáteszem első radeonos vga-m.

(#16) Habugi válasza Sz_Imre (#15) üzenetére


Habugi
addikt

Elég sokan panaszkodnak, miszerint az utolsó patch eléggé hazavágta a GTA V-öt, elvileg javítva lesz hamarosan.

Grat az új kártyához, esetleg ha egy Valley ExtremeHD-t néznél majd rajta valamikor azt megköszönném! :R

A 15.7-es Catalyst pedig valóban bitang jó. :K

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#17) Sz_Imre válasza Habugi (#16) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Valley bechmarkra erre gondoltál?
Majd ma vagy holnap megnézem.

Igen elfelejtettem leírni hogy 15.7 driver. :B

(#18) Sz_Imre


Sz_Imre
senior tag

Unigine Valley Benchmark (Extreme HD) eredmény:
Kép

Szerintem ez elég jó eredménynek számít.

[ Szerkesztve ]

(#19) Habugi válasza Sz_Imre (#18) üzenetére


Habugi
addikt

Igen, erre gondoltam és köszönöm szépen! :R

Alapórajeles eredménynek pedig teljesen rendben van, megjegyzem a finomhangolt GCN3-as Tonga alias Antigua képességeit aligha használja ki ez a statik teszt, pusztán megszokásból voltam rá kíváncsi.. :B

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#20) DeckardCain


DeckardCain
senior tag

Na mivel nem találtam R9 285 topicot ezért ide írok. Nagyjából ugyanaz a két GPU.

Jövő héten elvileg jön egy Asus Strix R9 285 2gb 58800-ért, vissza lett igazolva. Ennyiért nem tudtam kihagyni. A 4gb-os Nitro-ra nem akartam rádobni még plussz 16-18e forintot.
Majd megosztom a tapasztalataim, bár egyelőre CPU limites leszek, de majd jön i5 is.

(#21) frame>24


frame>24
addikt

Hi,

berendeltem iPON-ról a Gigabyte verziót de még a tegnapi ár-hullámvölgyben, azóta már újra 82k az ára. Hogyhogy? ;]
Szerintem 75-ért jó volt a 4GB, Gigából még nem volt ATi kártyám, csak Zafír meg Gainward.

Mondjuk amihez nekem kell, ahhoz overkill a cucc, bár a repszimek mindenre képesek.
Jájj,de várom!

[ Szerkesztve ]

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#22) Sage83 válasza frame>24 (#21) üzenetére


Sage83
aktív tag

Grat hozzá!! :) várjuk a teszt eredményeket... :)

(#23) DeckardCain válasza DeckardCain (#20) üzenetére


DeckardCain
senior tag

Na egy 4-5 nap után megosztanám a tapasztalataim.
A kártya megérkezett, szerencsém volt mert azóta a legtöbb helyen 70k környékén van megint.

Tuningot még nem néztem mivel a procim kevés hozzá, majd lesz csere
A lényeg hőfok és hang.

Eddig Witcher 3 alatt teszteltem legfőképpen, végig maxos gpu terheléssel.

Egy hűtés nélküli Core 1000 mAtx-be van bezsúfolva a kártya jelenleg még, majd lesz házcsere. Házhűtés nincs.

Egy thermalright true spirit 90m leszabályozott cpu hűtő és egy raider s 550w táp van mellette mint zajforrás.
Idle ugye nem mennek a ventik, ekkor 60 fokig melegszik.

Beállítottam, 30%-ra (640rpm) a ventiprofilt nincs hangja, gpu 45-46 fok így.

Terhelés alatt 42%os (~1250 rpm) forulatszámmal, witcher 3 alatt 73-74 fokos volt a GPU. Itt már halható, de viszont már 45%-on nekem nagyon hangos. az a + 100rpm már nagyon megdobja a hangot.

Ha valakinek valami kérdése van jöhet.

(#24) frame>24 válasza Sage83 (#22) üzenetére


frame>24
addikt

Hát figyi, nem fogom agyon tesztelgetni, de tessék Unigine (mondjuk nem értem, miért jelzi ki az CPU vga-t is)

A fenti nekem nem jelent semmit.
Viszont WT-ben combos quality settings-el 140+ fps mindenhol, és max 66-67°C (A max hő csak a bozótban max foliage beállítással, amit kilőttem, mert alapvetően repkedek. :) ) A 66 foknál 2200 rpm a venti, ami nekem kicsit hangos. 1500 rpm körül nem hallom. Idle 755 rpm - 45-47°C vagy 0 rpm - 51. Eddig auto ventin hagytam. 27,5°C fok van a szobában, 4 ventis gépház, kettő fölfele húzza ki a hőt.

A karin oldalt kéken világít egy nagy felirat, hogy "Windforce," meg +2 kék led, ha nem mennek a ventik, hogy akkor "szájlent" mód.

Elszotyizgatok vele, főleg, hogy ezt még a kis i3-mal is hozza.

[ Szerkesztve ]

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#25) frame>24 válasza DeckardCain (#23) üzenetére


frame>24
addikt

Amúgy azon röhögök, hogy mennek minden gyártónál ezek a baromság hűtés reklámok, hogy A$U$ direkt Szí-Jú-Káttő, meg Giga "windforSZ unique fan blade dizájn," meg Zafír NITRO akármi, azt' kb. ugyanazt tudják. Két 80-90mm fan ennyit tud, 1500 fölött visít mind.

Lehet nekem is be kell lőni 40% max rpm limitre, és akkor kuss van. Nekem még azt tanították, a GPU hőfokok mehetnek 80-90°C-ig is, csak 120 felett vigyázzak, hogy ne pukkanjanak az arcomba a kondenzátorok...(kérdés, mi van VRM-ekkel? az meddig mehet?)

Szóval mennyire lőhetem biztonsággal?

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#26) pkornel


pkornel
aktív tag

Dx12 UE4 demo :) [link]

(#27) frame>24 válasza frame>24 (#24) üzenetére


frame>24
addikt

Kicsit azóta kupángálódtam a témában.
Pl. az előző mérések lehet, nem pontosak, HWinfo-val mértem...

Nos RivaTuner/MSIAfterb. szerint max. fok auto fan controllal 63°C, ekkor 1900-2000 rpm. (1800 felett hangos igazán nekem)
Eleinte állítottam, hogy 1800-at tartson 75°C-nál, és ez barátságos is.
Ennél azonban sokkal többet ért a framerate limit 62 fps-re, mert valóban minek kidobni +100-at az ablakon (nem kell a 120, ez nem CoD).
NA így a kisebb terhelés miatt csend és hűvös van, ~1000-1200 fordulat 65-70°C körül, feljebb nem hevül. (többféle játékkal; a szobahő most már barátságtalan 29°)

Amúgy jó halott a topik, ennyire fos kártya, vagy csak nagyon új?
Majdnem bevásároltam helyette (alig használtan) egy GTX960-at, de a marketing áldozatává váltam, hogy ez a legújabb GCN meg hát a garancia.

[ Szerkesztve ]

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#28) Dark KillerX válasza frame>24 (#27) üzenetére


Dark KillerX
addikt

Sztem egyáltalán nem rossz kártya,csak még kellőképpen új,másfelől aki AMD-t vesz,annak ott a 280,és sokszor a 3gb Vram miatt ,lehet inkább azt választják.És igen ezen a téren az Nv megint okosabb volt,mert ők időben kivezették a Gtx760-at,ergo nem állítottak fel házon belül konkurenciát.

(#29) Nemo1001


Nemo1001
aktív tag

Valaki fel rakna egy gpu-z képet a kártyáról giga,msi,asus, jöhet minden fajta,hűtésileg hogy szuperálnak?

(#30) miresz


miresz
veterán

Sziasztok!

Akinek birtokában van Sapphire Nitró 380 4Gb-os,vagy Gigabyte 380 4Gb kártya, megmérné nekem ezeket a méreteket?

Erről a két kártyáról van szó:

Sapphire:

Gigabyte:

Ez a két kártya között vacilálok,de sajnos a méret fog dönteni,és az alacsonyabb,és rövidebb,fog nyerni.
Eladtam a számítógép házam,és átköltöztettem az egészet egy Gaba PiO E270 DMG-DVI 27 Monitor PC-be,de sajnos az MSI 280Gaming kártyám nem fért bele,ezért megváltam tőle,és most keresem az utódját. Többnyire WarThunder-ezem,de azt full beállításokkal vitte a 280. Vsync-el játszom,és ott néma volt a 280. Legalább ilyen eredményt várok a 380-tól is. A gigabyte-től kicsit félek,mint minőségileg,mint zajszintben is.

Előre is köszönöm a válaszokat! Üdv: Miresz.

(#31) Pitymaszter válasza miresz (#30) üzenetére


Pitymaszter
tag

Helló!

Sapphire Nitró 380 4Gb
Méretei: 237.35 x 126.15 x 37 mm

Gigabyte GV-R938G1 GAMING-4GD
Méretei: 234 x 129 x 42 mm

Sajnos zajszint és ilyenekkel nincs tapasztalatom velük. De én is most állok új gép vétele előtt és bele ástam magam egy kicsit. A hűtésükkel úgy tudom nagy probléma nincsen.

[ Szerkesztve ]

BTag: PiMaster#2243 PoE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/chaoslord3/characters

(#32) rocket válasza miresz (#30) üzenetére


rocket
nagyúr

Megeloztek :)

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#33) miresz válasza Pitymaszter (#31) üzenetére


miresz
veterán

Köszi! De ténylegesen ennyi? Megmérted őket? Mert ezek az értékek szerepelnek a gyártói oldalon is,de azok sajnos sokszor pontatalanok. Így jártam annó az Asus 7870-el is.

(#34) Teaway válasza miresz (#33) üzenetére


Teaway
veterán

Valószínűleg ő is onnan másolta.

Nincs itthon csokid??

(#35) miresz válasza Teaway (#34) üzenetére


miresz
veterán

Igen,én is erre gondolok! De azt én is megtaláltam. :) Nekem olyan ember kellene akinek fizikális valójában van ilyen kártyája,és megmérné nekem,hogy igazolja,hogy valósak az adatok,a honlapon.

[ Szerkesztve ]

(#36) Teaway válasza miresz (#35) üzenetére


Teaway
veterán

Ő fog segíteni ► link

Nincs itthon csokid??

(#37) Sz_Imre válasza Teaway (#36) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Értem a célzást. ;]

miresz: Akkor hamarosan lemérem a kártya méretét.

Szerk.
Az adatok megközelitőleg egyeznek amit a gyártó adat megadot.

[ Szerkesztve ]

(#38) Pernyo válasza Pitymaszter (#31) üzenetére


Pernyo
csendes tag

Hi!

Én most vettem egy ASUS STRIX-R9380-DC2OC-4GD5-GAMING kártyát. A méretei valósak: 27,1 x 13,9 x 4,2.

Én is beleástam magam a témában, a HA-n is érdeklődtem attól, aki eladott egyet, A GB hűtése kicsit hangosra sikeredett. Az ASUS STRIX-ről eddig nem tudok rosszat mondani, a 30 fokos szobában sem hangos egy mATX (CM Silencio 352) házban, Crysis 3 alatt.

Sok időm még nem volt tesztelni, de majd dobok fel eredményeket. Én mindenképp backplate-es modellt javaslok, mert azok kevésbé fűtik fel a házat.

Ja, még 1 érdekesség az ASUS-hoz, nem 2db 6-os, hanem 1 db 8-as tápcsatlakozója van.

(#39) Teaway válasza Pernyo (#38) üzenetére


Teaway
veterán

„de majd dobok fel eredményeket”

Mikor lesz az a majd? :U

Nincs itthon csokid??

(#40) juve600


juve600
nagyúr

nagyon halott a topic,ennyire kevés 380-at adtak volna el ???

(#41) Gainka


Gainka
őstag

En is jeleztem hogy majd jovok a tesztekkel csak olyan jol sikerult a nyar vege hogy el kellet halasztanom a vga vasarlast :DDD

(#42) SRII


SRII
őstag

Ez a kártya megegyezik az r9 280 /285-el teljesítményben is, így még mindig maradok az r9 280x megvételénél.
Azért egy 380x kártyának örülnék.(van info,hogy mikor lesz?)

[ Szerkesztve ]

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#43) Pernyo válasza Teaway (#39) üzenetére


Pernyo
csendes tag

Sajnos kevés időm van tesztelésre, de igyekszem pótolni.

(#44) rob5


rob5
aktív tag

g3258@4500 Mhz kártya( r9 380nitro) alapon [link]

[ Szerkesztve ]

(#45) rob5


rob5
aktív tag

Heaven 4[link]

(#46) belaazallat


belaazallat
addikt

FX 8350 @ 4500Mhzm, Sapphire R9 380 Nitro alapon.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#47) rob5 válasza belaazallat (#46) üzenetére


rob5
aktív tag

Jól jön az az egy két hàr..mag, kap majd idővel egy i5 4690k -t az majd jobban adja a pontokat :).

(#48) miresz


miresz
veterán

Egy API Overhead tesztet is le tudnál futtatni,az alábbi beállításokkal? Most,hogy jön a DX12 az a lényegesebb.

(#49) rob5 válasza miresz (#48) üzenetére


rob5
aktív tag

ennyi lett; a 960-hoz képest milyen?

[ Szerkesztve ]

(#50) miresz válasza rob5 (#49) üzenetére


miresz
veterán

Huh. Hát ez nem lett valami biztató. Ennél az R9 280-asom is többet tudott. De szerintem nálad a procid lesz a limitáló tényező. Sokáig őrlődtem én is,hogy 380,vagy 960-ast vegyek. Nagyon fej-fej mellett van a két kártya,aztán végül a méret döntött,mert limitált a hely ahová be kellett férnie,és így a 960 nyert.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.