Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) panses válasza miresz (#900) üzenetére


panses
aktív tag

Persze megvette! ;)

Az érdekes dolgokhoz hozzá tartozik még, hogy tegnap 8.1 alatt több száz pontos eltéréssel többet adtak a 3dMarkok nekem, mint ma, Win10 alatt... Ugyan azzal a beállítással és driverrel. Sőt mivel ez upgrade, gyorsan feldobtam egy Win10-et "szűzen" egy külön vinyóra, és láss csodát gyorsult a kártyám, de még a procim is ugyanazon tesztek alatt.

Úgyhogy ne feledkezzen el senki sem -amikor tesztel- a Win(fos) faktorról sem! :R

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#902) V!ck válasza miresz (#900) üzenetére


V!ck
aktív tag

720p-hez eleg egy free reg, pl facebook-kal :)

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#903) miresz válasza panses (#901) üzenetére


miresz
veterán

Hát ez a bajom nekem is,hogy nem találom hol lehetne megvenni! :K ;)

V!ck: Áhh ezt nem tudtam. Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#904) panses válasza miresz (#903) üzenetére


panses
aktív tag

Mire megtaláltam hova kell beírni a kódot... Öregszem! :D

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#905) miresz válasza panses (#904) üzenetére


miresz
veterán

:) Majd holnap futtatok én is egyet,mert most melózom. Kíváncsi vagyok rá mit dob.

(#906) panses válasza V!ck (#902) üzenetére


panses
aktív tag

Amúgy nem kicsit röhögtem magam sz@rrá ezen a teszt stíluson! :C

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#907) MontyCrew


MontyCrew
senior tag

Hi

R7 360 kártya miatt érdeklődnék, semmit nem találok róla, se fórumtémát se normális tesztet,, semmit. A kérdés, hogy ez miért lehet ill. mennyire ajánlott kártya lehet?

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#908) cl.aci válasza MontyCrew (#907) üzenetére


cl.aci
aktív tag

Szia.
Az a kártya egy átnevezett 260(X), ha érdekel a topicjában talán tudnak valamit mondani róla, de szerintem érdeklödj a Milyen videókártyát? topicban, ott talán jobban ismerik és esetleg alternatívát is tudnak mondani.

"bakker ez tényeg egy fadoboz, azt hittem csak viccelsz"

(#909) MontyCrew válasza cl.aci (#908) üzenetére


MontyCrew
senior tag

Köszi!

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#910) miresz válasza panses (#904) üzenetére


miresz
veterán

Az ígért Catzilla teszt: :)

Alap:

OC:

(#911) panses válasza miresz (#910) üzenetére


panses
aktív tag

Nem rossz!
És akkor ez most a 960, vagy a 380?

Más!
Nekem a 380X-em 1050Mhz-ig lehet tuningolni fesz emelés nélkül. 1060-nál már hibázik. :(
Sajnos, sem az Asus gpu tweak-je, sem a giga OC guruja nem támogatja a fesz emelést. Ami jót találtam, az a Sapphire trixx. Ez engedi. Msi afterbournert nem próbáltam.

Elsősorban az X tulajoktól kérdem, hogy mennyire sikerült tuningolni a gpu-t?! :R

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#912) miresz válasza panses (#911) üzenetére


miresz
veterán

Ez a teszt 960-al készült.

A haver Giga 380X-e sem megy 1050Mhz felett. Neki is hibázik már felette.

(#913) panses válasza miresz (#912) üzenetére


panses
aktív tag

Lehetségesnek tartom, hogy a "sima" 380-asok azért húzhatók jobban, mert a letiltott egységek miatt kevésbé melegszenek fel. Persze lehet, hogy tévedek! Érdekes viszont, hogy nekem is Giga van, melyen információim szerint(ellentétben pl.a Sapphire-al) hat fázisú a tápellátás, ami kedvez(elméletben) a tuningolhatóságnak.
Érdekes dolgok ezek! :)

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#914) V!ck válasza panses (#913) üzenetére


V!ck
aktív tag

en inkabb arra gondolok, hogy nem valami jo a tokeletes chipek kihozatali aranya es a teljes erteku chipek kb ennyit tudnak. oke hogy ez is 28nm, de ez egy uj, mas eljarassal keszul mint pl a 280x, ami nem olyan bejaratott. legalabbis ha jol emlekszem.

[ Szerkesztve ]

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#915) panses válasza V!ck (#914) üzenetére


panses
aktív tag

Lehet ebben is valami. Megmondom őszintén nem cserélgetem a kártyáimat évente, úgyhogy most épp négy éve bele sem szagoltam a VGA világba... Egyébként viszont azt sem gondolnám, hogy az összes "sima" 380-as hibás chip lenne. Biztos, hogy egészséges gpu-kat is kezelnek lézerrel...

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#916) Egzee válasza miresz (#912) üzenetére


Egzee
őstag

970Mhz a gyári... Mit vár?

(#917) miresz válasza Egzee (#916) üzenetére


miresz
veterán

Hát mondjuk én azért minimum egy 1100Mhz-ra számítottam fesz emelés nélkül, az R9 280-amból,és a nálam megfordult 380-akból kiindulva. Ez az 1050Mhz még jóindulattal sem nevezhető nagy OC-nak.

(#918) V!ck válasza panses (#915) üzenetére


V!ck
aktív tag

Biztos lehetsz benne :) egyebkent amihez a 380 keves, oda a 380X sem lesz megvaltas.... szoval tovabbra is elegedetten fogom hasznalni :)

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#919) Egzee válasza V!ck (#918) üzenetére


Egzee
őstag

detto... ha a memóriabusz is be lett volna aktiválva, akkor lehet elmorzsoltam volna pár könnycseppet...

(#920) V!ck válasza Egzee (#919) üzenetére


V!ck
aktív tag

akkor mar elgondolkoztam volna rajta... :) de ez is eleg. legkozelebb kb 2 ev mulva szeretnek valtani... mondjuk egy fury nano szintu hbm-es csodara 60-70k korul...

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#921) lacus83 válasza V!ck (#920) üzenetére


lacus83
senior tag

Az én Nitrom 1010ről indul,1100ig jutottam.
Tesztek lefutottak,AC Syndikate alatt sem hibázott.
Ezt tulajdoníthatnánk sok mindennek,lehet a jó hűtés + blackplate vagy csak egyszerűen jobb chippek jutottak rá,nem tudom.
Játék alatt eget verően nem volt változás.
Nincs is értelme meg nem is akarom "bányásznak" használni,így azóta is alapon megy.
Shapphire Trixx programmal lehet feszt emelni,másban nem volt erre lehetőség.
Kis "buta"egyszerű program,de a célnak megfelelt.

Éles tesztje majd jövőre lesz Need For Speed,Far Cry Primal.
De nem félek,elég lesz ez :K

Xben több a számláló,de mivel frekik ugyan azok meg a GPU is így nem hiszem hogy megérné a felárat az X.
A DX12 alatti gyorsulás vagy nem gyorsulás pedig nagyon sokára fog kiderülni.

[ Szerkesztve ]

MSI B460 Tomahawk,I5 10400F Box,G.Skill Tident Z 2X8 Gb 3000Mhz RGB,Megahalems Cooler,LIANLI Lancool III,Samsung 860 Evo 256GB ,Toshiba P300 3TB,LC Power 600W,ASUS ProArt 4060,LG 27GL850B

(#922) nomad138


nomad138
tag

Sziasztok!

Adott egy R9 380X G1 Gaming 4GB. Sajnos belassul, s akad néha játékok közben a gép. Az MSI kombustor programmal próbálom izzasztani és azt vettem észre hogy GPU memory burner futtatása közben ugrálva megy a kép illetve a Plasma(1m-particle) a GPU használtsága leugrik 28-47%-ra is a 98-ról. Bindless Furry Torrus alatt is ugrál a kép meg 16%-ig leugrik a kártya használtsága(GL440). Lakes of Titan is ugrálva megy végig de az csak 89%-ig ugrik le. Normális ez így vagy folyamatosan kellene mennie?

Valaki elszokta olvasni ezt az aláírást????!4444!!???

(#923) lsc válasza nomad138 (#922) üzenetére


lsc
nagyúr

Nem ártana többet tudni a gépről, proci, lap, táp, hűtés, proci nem melegszik?

Az élet kegyetlen .

(#924) nomad138 válasza lsc (#923) üzenetére


nomad138
tag

A gép le van írva cuccaim-nál de ide is leírom.

Asrock H97 Perfomance
Intel i5 4690
Thermaltake Smart PSU 730W
8gb 1600Mhz Corsair
128Gb ssd 1TB Black WD

Most próbaként van még benne plusz 2x4Gb ram de eltérő márka és 1333Mhz-en fut az összes.
Tápegységet már tettem rá másikat de azzal sem volt normális.

Valaki elszokta olvasni ezt az aláírást????!4444!!???

(#925) cl.aci válasza nomad138 (#924) üzenetére


cl.aci
aktív tag

Szia.
A 960 után letakarítottad az összes NV drivert DDU-val? Visszamaradt driver maradványok okzhatnak lasulást, vagy esetleg probáld meg a bios resetet és,vagy frisitéstb is, ASROCK lapoknál elöfordult már, hogy segített egy kicsit, valamiért nem konálja a 380-at néha.

"bakker ez tényeg egy fadoboz, azt hittem csak viccelsz"

(#926) nomad138 válasza cl.aci (#925) üzenetére


nomad138
tag

Köszönöm!

A DDU-val már többször lepucoltam az INTEL és az NVIDIA programot is. A biost most frissítettem 1.0-ról 2.4-re. Minden feault bios beállítás. CMOS reset-re gondolsz? :R

Valaki elszokta olvasni ezt az aláírást????!4444!!???

(#927) cl.aci válasza nomad138 (#926) üzenetére


cl.aci
aktív tag

Igen arra, Intelt feleslegesen törölted, csak Nv-vel veszekszik néha az AMD, esetleg még az alaplap meghajtóit is lehetne frissíteni, de ez csak egy ötlet.

"bakker ez tényeg egy fadoboz, azt hittem csak viccelsz"

(#928) nomad138 válasza cl.aci (#927) üzenetére


nomad138
tag

Köszönöm! :R

Valaki elszokta olvasni ezt az aláírást????!4444!!???

(#929) gydani20


gydani20
tag

Üv!!Pár nappal ezelött már irtam hogy dying light alatt egyik pillanatrol a másikra olyn mintah ujra induna a játék vagy nem tom mi és csak fekete kápernyöm van hang megy ás csak feladatkezelöböl lehet kilépni a játékbol!!! azt nem tudom hogy ez vga hiba miatt lehet vagy tápegység gyengeség mert a feladat kezelóben ha fekete képernyüre vát akkor a cpu használat semmi a ram az megy 8 gigábol 4,2 gigát mutat a vga is alapjáraton van.teszteltem a vgat furmrkal 20 percig de nem lett kákhalál semmi ilyesmi a multkor amikor a játék ezt csinálta akkor is futtattam furmarkot ás akkor 18 perc után kékhalélozott ás a vgadriverrre hivatkozottmost csinátam képet furmark alatt vkinek vmi ötlet?? játék alatt hallani lehet hogy a tápegységventije elég hangosan felpörög..

[ Szerkesztve ]

(#930) panses válasza gydani20 (#929) üzenetére


panses
aktív tag

Namost!
Vagy az AIDA64 hülye, vagy a tápod/alaplapod vacakol...
+12V és a -5V sem mutat éppen egészséges értékeket!

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#931) gydani20


gydani20
tag

A biosban 11.92 mutat a +12 voltra de az aida eddig nekem 9.7 voltot mutatott legtöbbet 3dmark 11 alatt esetleg az alaplap hőmérséklete lehet baj 54 fok de csak ha terhelve van a gép akkor ilyen magas meg azt is észre vettem hogy ha a cput terhelem pl prime 95 el akkor az 1.485 volt helyett csak 1.440 vagy 1.432 volt ot kap a proci de ennek ellenére nem hibázik. A proci gondolom az alaplapi vrm droppol .Holnap játszok fallout 4et gondolom az is le terheli úgy a gépet mint a dying light ha ott is fekete képernyőzik akkor hogyan tudhatom meg melyik alkatrésszel van probléma? Amúgy a hgy 980/1375 gyárilag én 1072/1500on használom játék közben nem megy a vga 59-60 fok fölé

(#932) cl.aci válasza gydani20 (#931) üzenetére


cl.aci
aktív tag

Ved vissza a tuningot a procidonés a videokarin (esetleg felváltva), utánna probáld ki játékkal, tesztprogival elsö körben ha a tápod kevés akkor elvileg már bírnia kell ezután a lépés után az az FX elég sokat el tud kérni a táptól, vagy próbáld ki, hogy mindenről ved le a tunungot és indíts el egy Furmarkot és egy prim95-öt egyszerre, ha alapon bírja hiba nélkül próbáld meg tunungal is, ha elhasal akkor a táp a kevés. Alaplapod milyen típusu?

[ Szerkesztve ]

"bakker ez tényeg egy fadoboz, azt hittem csak viccelsz"

(#933) gydani20


gydani20
tag

4.6ghz a proci a hgy 1072/1500 unigine heaven majd mâsfél óra után is stabilan ment ezekkel a beállitásokkal a furmarkot nem nagyon akarom sokáig ezért azt 20 percig csináltam akkor se hibázott catzilla,stb,simán lefutott még a firestrikot is 40 percen keresztül csinálta hiba nélkül extrém beállitásokkal az alaplap egy asrock 980de3/ú3s3 r 2.0

[ Szerkesztve ]

(#934) gydani20


gydani20
tag

A múltkor pont csináltam egy olyat hogy prime + furmark csak az volt nekem furcsa hogy a furmark az nagyon szaggatott ha egyszerre ment mind a 2 teszt vmikor a gpu load 0 volt ha csak a futnak megy 720p stressz nél 91 fps az átlag de ha rányomom a. Prime tesztet is akkor leugrik 19 fps re

(#935) panses válasza gydani20 (#933) üzenetére


panses
aktív tag

Húzd fel 5Ghz-re a procit meg 1150-re a gpu-t! Hátha attól majd jobb lesz, ne hallgass senkire! :U

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#936) Methionyl


Methionyl
senior tag

Üdvözletem
Kérdezném tőletek, hogy játék alatt milyen hőfokokat produlák a kártya?(Sapphire R9 380 Nitro)
Mennyi lehet tartósan a max?(Alapon vagy OC )
Illetve ha azt is tudjátok, hogy hány %-on mennek a fanok akkor annak is örülnék :)

[ Szerkesztve ]

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#937) M@rdel válasza Methionyl (#936) üzenetére


M@rdel
őstag

Szia,
Nálam a Crimson-ban 70 fok a megcélzott hőmérséklet, és 75°% a ventilátor célsebesség.
De ez teljesen rendszer függő, mert nálam ehhez vannak a rendszer ventilátorok beállítva.
Szóval ezt magadnak kell kitapasztalnod. 70 fok környéke még semmi gondot nem okoz.

(#938) funky


funky
tag

CS:GO -ban be se kapcsol a venti :) kb 65-70C
WOT-ot most telepítem

[ Szerkesztve ]

(#939) Methionyl


Methionyl
senior tag

Csak azért kérdeztem, mert ez előtt 270x volt és szintén Sapphire de ugyebár Dual-X hűtéssel
65 fok fölé nem ment OC-val se és halk volt mindig

Most ez a 380 már nyaldossa a 70-73 fokot hozzá beállítottam 50% venti ami már eléggé zavaró mivel fejhallgatón keresztül is hallom :( ha meg kevesebbre állítom, félek h felmegy akár 76 környékére is..amit már sokallok.

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#940) gydani20


gydani20
tag

Üdv! Ma teszteltem mindent és nem volt probléma!első körben furmárk+prime 30 percig stabil utána unigine heaven minden ultra extrém beállitásokkal fhd felbontáson 2 óra 10 perc stabil minden,legvégül prime 95 +Aida64 Ben gpu stresszt csináltam 1 óra 45 percig és minden stabil volt.esetleg akkor táp hiba lehet dying light közben vagy driver hiba? Most 15.11 catalyst van mert a 15.12 crimsonnal alacsonyabb sokkal az fps de viszont szebb a játék viszont nem találom azokat a beállításokat a crimsonban mint a catalystben anisitropic meg ilyesmi viszont azt nem tudom mire jó a crimsonban a shader cache javít vmit a játékok teljesítményén?

(#941) Habugi


Habugi
addikt

Visszaolvasgattam pár oldalt, baromi szépet mennek a 380-asaitok 3DMark2011-ben, mindenfajta erőlködés nélkül, közepes tuningal odacsapjátok a legjobb agyig húzott 280X-es eredményeimet! :C

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#942) gydani20


gydani20
tag

Üdv gigabyte r9 380 2gb oc edition kártyámhoz vki tudna mondani stabil tuning értékeket?? a gyári az 980/1375 egy kicsivel többet szeretnék kicsikarni belőle előre is köszi a válaszokat!!

(#943) belaazallat válasza gydani20 (#942) üzenetére


belaazallat
addikt

981/1376 ;]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#944) V!ck válasza belaazallat (#943) üzenetére


V!ck
aktív tag

Masszív :D

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#945) belaazallat válasza V!ck (#944) üzenetére


belaazallat
addikt

"stabil tuning" "kicsivel többet szeretnék kicsikarni belőle" Mind két feltételt teljesíti! :P

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#946) M@rdel válasza gydani20 (#942) üzenetére


M@rdel
őstag

nincs két egyforma kártya, ezért nincs általános tuning érték
magadnak kell kitapasztalni

belaazallat gonosz vagy ;]

[ Szerkesztve ]

(#947) nomad138


nomad138
tag

Sziasztok!

Volt egy GTX 960-om Gigabyte-tól ami 1 hónap alatt meghalt! Javíthatatlanul tönkrement így visszakaptam a pénzemet! Nem rég megjött az r9 380x helyette és ennek meg leáll a képernyő illesztő program de meglepetésemre :D utána helyre áll! Eddig rendszeresen csak a Fallout 4-nél tapasztaltam de szerintem ez nem normális játéktól függetlenül! Létezik, hogy a lappal van valami ami videókártya killer üzemmódba kapcsolt vagy más is tönkre vághatja a dolgokat? F*szom kivan már ezzel a fostalicskával.................... :R

Valaki elszokta olvasni ezt az aláírást????!4444!!???

(#948) Methionyl válasza nomad138 (#947) üzenetére


Methionyl
senior tag

Próbáltál más Driver-t?

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#949) nomad138 válasza Methionyl (#948) üzenetére


nomad138
tag

A crimson-nal még rosszabb....... Most a 15.7.1 van fent még a catalyst amit a kártyához adtak. Ezzel úgy veszem észre, hogy jobb de a crimsonnal még rosszabb. Más játék például a Beamng csak belaggol jó 5 mp-re aztán mintha helyre jönne de azért nem százas...

Valaki elszokta olvasni ezt az aláírást????!4444!!???

(#950) Methionyl válasza nomad138 (#949) üzenetére


Methionyl
senior tag

DDU-t töltsd le, csökkentet mód-ba winf0s, futtatsd a DDU-t az majd letöröl mindent.
Majd vissza normál, és próbáld ki a Radeon-Software-Crimson-Edition-15.11.1-Beta

Legrosszabb esetbe windows újra telepítés

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.