Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) M@rdel válasza csiszi07 (#750) üzenetére


M@rdel
őstag

nekem ilyet akkor csinált a 7850 amikor nem dugtam rá a plusz pci-e 6pint
mindkettő rajta van ugye?

van 7780 ? :F

[ Szerkesztve ]

(#752) Egzee válasza csiszi07 (#750) üzenetére


Egzee
őstag

én egy bios resettel kezdeném... (szintúgy extreme4-em van)

[ Szerkesztve ]

(#753) cl.aci válasza csiszi07 (#750) üzenetére


cl.aci
aktív tag

Szia, esetleg probáld meg kiveni a kártyát és visszateni, valamint utána egy bios resetet csinálni, ha jól emlékszem már valahol volt ilyen probléma egy asrok lappal és a 380-al, esetleg nézd meg a régebbi hszeket, hátha ott le van írva mi oldotta meg a problémát.

Más, valakinek már csinált olyat ez a csodálatos Crimson driver, hogy a bejelentkező képernyön az egár helyett egy kb 1,5x1,5-es fehér alapon érdekes pötyös négyzet jelent meg, amialatt a kép inverznek látszot?

"bakker ez tényeg egy fadoboz, azt hittem csak viccelsz"

(#754) tonermagus


tonermagus
aktív tag

Sziasztok!

A 380 és a 380X között mekkora teljesítménybeli eltérés van? Kb. 5.000 Ft-al drágábban tudnék egy X-eset.
Megér ennyit?

Tápszükséglet változik a két verzió között?

(#755) lsc válasza tonermagus (#754) üzenetére


lsc
nagyúr

Annyit megérhet az x, táp miatt nincs gond, minimális a fogyasztásnövekedés.

Az élet kegyetlen .

(#756) csiszi07 válasza M@rdel (#751) üzenetére


csiszi07
csendes tag

persze rá van dugva mindkét PCI táp

(#757) csiszi07 válasza Egzee (#752) üzenetére


csiszi07
csendes tag

egy bios frissítést tegnap csináltam 2.8-ra utána sem változott semmi :W

(#758) tonermagus


tonermagus
aktív tag

Sajna a 380X-ről lecsúsztam, így marad ez a 3 db:

- MSI Gaming
- MSI Armor 2X
- Gigabyte

Ti melyiket vennétek, és miért? Nekem ár alapján ez az Armor 2X a szimpi :D

(#759) lsc válasza tonermagus (#758) üzenetére


lsc
nagyúr

Körbenéznék itt [link] is.

Az élet kegyetlen .

(#760) lacus83


lacus83
senior tag

Az én kapcsolatom az R9 380 OC Blackplate Nitroval (1010/1450) nem rég kezdődött,de elég hosszú és bonyolult volt az első randi előtti időszak :B
Végül meglett :K

Vegyesek az érzéseim,tesztben (3D Mark) többet vártam de viszont játékban nem vettem észre lassulást,akadást.Ez eddig csak AC Syndicate de ott jól is jön a 4Gb ram.
Be is lőtte magát automatikusan nagyon magas grafikára.

Viszonyítási alapom R9 280hoz van mivel az volt előtte,384bit vs 256bit ide vagy oda.
Egy színt a kettő.

De viszont:

380 javára a kevesebb fogyasztás,idle 40 fok,42-45 fokig be se kapcsolnak a ventik.
Több óra játék után is csak 55-60 fok közötti a hőmérségletek.
Jelenleg nincs FHD képes monitorom csak 1600*900.
De 3D mark standard alap beállítása csak 1280*768 szóval ez nem is befolyásolta a mért eredményeket.
Hosszabb távon eldől,de így elsőre nem olyan rossz ez.
Kapott egy kis OCn felüli OCt,de itt a vége.Többet nem bír.

MSI B460 Tomahawk,I5 10400F Box,G.Skill Tident Z 2X8 Gb 3000Mhz RGB,Megahalems Cooler,LIANLI Lancool III,Samsung 860 Evo 256GB ,Toshiba P300 3TB,LC Power 600W,ASUS ProArt 4060,LG 27GL850B

(#761) M@rdel válasza lacus83 (#760) üzenetére


M@rdel
őstag

Lehet, hogy 380X-t kellett volna venned azoknak a graphics score 9400 körül alakul alapon.
Megjegyzem a 960 kb 7500 körül kap, és mégsem lassabb játékokban.
De szerintem ez a kártya is elég mindenre, én low-n használom BF4 multiban úgyhogy kicsit overkill is. :D

(#762) panses


panses
aktív tag

Sziasztok!
Azt hiszem , megérett a cserére a jó öreg 6950-em! :O
380-as érdekelne, de szemezgetek a 380X-el is. Két gyártó terméke jöhet szóba a mérethiány miatt. Gigabyte, ennek az ára jó, és Sapphire, ez meg dual bios-os és nagy rajongója vagyok a márkának... :B

Azt nem tudom, hogy minek van a Sapphireon dual bios?! A 6950-en a shader unlock miatt jól jött, de ezeken a kártyákon lehet nyúlkálni a biosban? Van valami értelme? Próbálta már valaki? Természetesen a nem X-es verziók esetében kérdem...

:R

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#763) M@rdel válasza panses (#762) üzenetére


M@rdel
őstag

Szia!

Csak UEFI és non UEFI bios választó.
Itt írnak róla.

[ Szerkesztve ]

(#764) lacus83 válasza M@rdel (#761) üzenetére


lacus83
senior tag

Az X az a lélektani határ amely már nem biztos ér annyit mint amit hoz.
Ezzel a sima OC Nitroval sincs gond,van ahol pl teljesen lényegtelen húzva vagy nem húzva van,több fps nem lesz tőle.
Amúgy nem vagyok egy ilyen "bányász" ember,de mivel új kari így megnéztem mi a vége.
A vége alatt értem nem csak azt hogy Ok lefut a 3D mark,a Valey vagy a Furmark,hanem hogy játék alatt is stabil legyen.
Az meg,hogy melyik 380 mennyit bír nem tipus függő.
Attól függ milyen chipek kerültek rá.De mivel tucat cucc,fene se tudja,meg soha nem is fogjuk tudni.

Minden esetre van benne tartalék,ha kell.
Alapon tudom mire elég,ha meg kell majd valahova a + tudom mennyit bír.Valey 1600ban mint mondtam már,jelenleg nincs FHD,3D mark alap beállítás.Perfomance teszt 720p.

Ha lesz FHD megjelenítőm lesz mihez tartani.



[ Szerkesztve ]

MSI B460 Tomahawk,I5 10400F Box,G.Skill Tident Z 2X8 Gb 3000Mhz RGB,Megahalems Cooler,LIANLI Lancool III,Samsung 860 Evo 256GB ,Toshiba P300 3TB,LC Power 600W,ASUS ProArt 4060,LG 27GL850B

(#765) M@rdel válasza lacus83 (#764) üzenetére


M@rdel
őstag

A 3dmark11-nél beleszól a processzor a graphics score-ba?
link

(#766) Milan7


Milan7
újonc

Sziasztok!

valakinel csinal ilyet a monitor hogy egy pillanatra elsötetül es utana visszajön ?
netezes illetve film közbe csinalja csak, jatek közbe sose.

gepem: Amd fx 8350
970A SLI Krait Edition
Thermaltake Hamburg 530W
2*8gb hyper x fury 1866mhz
Gigabyte r9 380 4gb windforce

(#767) panses válasza M@rdel (#763) üzenetére


panses
aktív tag

Köszönöm!
Akkor ez a kapcsoló csak "szarpaszírozás" :D
Gigabyte lesz. Olcsóbb mint a zafír na...

lacus83

..."teljesen lényegtelen húzva vagy nem húzva van,több fps nem lesz tőle."
Erős izgalmi állapotban, én CPU limitre gyanakodnék! :K

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#768) M@rdel válasza Milan7 (#766) üzenetére


M@rdel
őstag

Volt már ilyen egyszer nekem is! Most kikapcsoltam a monitor kikapcsolást az energiaellátásnál. :F
Majd meglátjuk!

(#767) panses Szívesen!

(#769) lacus83 válasza panses (#767) üzenetére


lacus83
senior tag

"van ahol pl teljesen lényegtelen húzva vagy nem húzva van,több fps nem lesz tőle"

így azért már értelmet nyer a mondat ha nem csak kiragadod a mondat felét ;)
Ha van vsync 60 nál több nem lesz :-)

CPU limitet kétlem I5 kihajtja ezt a szerencsétlent :P

MSI B460 Tomahawk,I5 10400F Box,G.Skill Tident Z 2X8 Gb 3000Mhz RGB,Megahalems Cooler,LIANLI Lancool III,Samsung 860 Evo 256GB ,Toshiba P300 3TB,LC Power 600W,ASUS ProArt 4060,LG 27GL850B

(#770) panses válasza lacus83 (#769) üzenetére


panses
aktív tag

Teljesen igazad van a vsync-el kapcsolatban, csak a mondat első felében sem említed. Sőt, sehol! ;)
Amúgy ki az az őrült (már bocs!) aki vsync-el tuningol és tesztel? :R

Ui: Ne kekeckedj! ;]

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#771) lacus83 válasza panses (#770) üzenetére


lacus83
senior tag

És most melyik sarokba kellene ..... csinálnom :? :C :R
Semmi kekeckedés nincs,ami igaz az igaz.
Egy ilyen vga mellé felesleges egy k proci vagy egy I7 is.

Általánosságban ezért jönnek ide userek mert valszeg nem tudják eldönteni vegyék e vagy ne a 380at.
Én személy szerint jobban hiszek annak aki használ is olyan terméket amit venni akarok.
Mint annak aki globális oldalak tesztjeit linkelgeti.

Pl ezért hasznos ha leírja az ember b@mmeg nem kell tuning megy az anélkül is,de ha akarod van benne lehetőség.
Mert felmerül sokszor az a kérdés "húzni lehet":?

Béke :R

u.i:

Mindenki azt ír amit akar,max a mod eldönti marad e. :P

[ Szerkesztve ]

MSI B460 Tomahawk,I5 10400F Box,G.Skill Tident Z 2X8 Gb 3000Mhz RGB,Megahalems Cooler,LIANLI Lancool III,Samsung 860 Evo 256GB ,Toshiba P300 3TB,LC Power 600W,ASUS ProArt 4060,LG 27GL850B

(#772) panses válasza lacus83 (#771) üzenetére


panses
aktív tag

Na! Hát ezért jöttem a topicba, hogy kérdezzek. Én sem úgy születtem, hogy mindent tudok! VGA-ban kiesett az elmúlt négy év! Aztán, ha megvettem majd jövök osztani a eszet :DDD

Písz :R

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#773) nnnorman


nnnorman
csendes tag

Sziasztok,

Giga R9 380x alap órajelen ezt az eredményt produkálta. Sajnos mint kiderült nem a legjobb a házam szellőzése... Ezért levett oldallal jöttek ezek az eredmények feltéve az oldallapot 76 fokig is felment.

Megerősíthetem, hogy szükséges az asrock alaplaphoz (b150m-pro4) a biosfrissítés... Amíg ez meg nem történt addig kidobott a furmark stb.

Remélem segített valakinek.

Üdv:

(#774) daehun válasza panses (#767) üzenetére


daehun
tag

Mert mennyiért láttad? Én hűtés szempontjából inkább Sapphiret vennék (vettem). Árban meg ugyanott szoktak lenni. Gigával +1 év garanciát nyersz egyedül.

(#775) M@rdel válasza nnnorman (#773) üzenetére


M@rdel
őstag

Szia,

A hőfokot betudod állítani a catalyst/crimson -ban, a globális overdrive -nál.

Ha lesz időd futtass már egy 3dmark fire strike -t, olyan 9400 graphics score kellene kapni ha minden igaz.

#771) lacus83 Naná, hogy kipróbálja az ember, hogy mit megy! :K :D
Még ha később nem is használja!

[ Szerkesztve ]

(#776) ViSAS válasza nnnorman (#773) üzenetére


ViSAS
senior tag

76°C egyáltalán nem sok. Gondoljunk csak a régebbi VGA-kra...

(#777) nnnorman válasza ViSAS (#776) üzenetére


nnnorman
csendes tag

A gond csak azzal van h egy lian li pc-v354 házban van ahol, a táp (fsp hyperm 500w) közvetlenül a VGA-ról szívja be a levegőt. Az első tesztek alatt folyton összeonlott a rendszer....

Aztán Bios frissítés + oldal lekap + tápot kifelé fordít és már nem jelentkeztek többet a probléma. Így viszont nem az igazi a felhasználói élmény... :O:O:O(Picit nagyobb a zaj+kék led stb) Fontos szempont az esztétika :D

Kb 10 éve laptoppal zúzok, tehát nincs tapasztalatom a korábbi konfigokkal/hőmérsékletekkel. Esetleg tipp... hol lehet az alu oldallapra szellőző nyílásokat vágatni a tápnak (nem szívesen barmolnám szét a ház oldalát otthon)? :C

+1 Noob kérdés:

Jelenleg 4 venti van a házban:
- két 12cm lianli elől( nem túl acélosak) szívja a levegőt
- egy 12cm AC tolja kifelé hátul
- egy 14cm AC szívja felülről (ez a leghangosabb elem a gépben :O) Képen látható!

Korábban azt hittem, így rendben lesz a szellőzés de az adataimat látva... nem tűnik túl hatékonynak. Cseréljem ki a 14 cm-es ventit h kifelé tolja a meleg levegőt?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#778) nnnorman


nnnorman
csendes tag

1

[ Szerkesztve ]

(#779) ViSAS válasza nnnorman (#777) üzenetére


ViSAS
senior tag

Ventik elhelyezése:
Elöl lévőek: Házba szívja a hideg levegőt.
Hátsó: Házból kiszívja a meleg levegőt.
Felső: Házból kiszívja a meleg levegőt.

Szerintem fektess be egy új házba. Én nem támogatom, hogy a ház oldalára lyukakat vágass a tápnak. Kegyetlenül tele fogja magát szívni porral. Olcsón kapni olyan házakat, amelyeknek alul van kivágás a táp ventijének és porszűrő is van hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#780) M@rdel válasza ViSAS (#779) üzenetére


M@rdel
őstag

+1 ilyen cuccokhoz normális ház is jár! :K

(#781) panses válasza daehun (#774) üzenetére


panses
aktív tag

Az X-esek között azért van difi, bárhol nézed... :(

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#782) kabibara27


kabibara27
tag

Sziasztok!

Abban kérném a segítségeteket, hogy az MSI-ben:[link]
ez a tipus back plate-s változat?
Vagy itt is van kétféle tipus mint a Sapphire-nél a
R9 380 NITRO 4GB GDDR5 with Back Plate (11242-13-20G) és a 11242-07-20G.

Az MSI oldalán mondjuk Én nem láttam, de ez nem jelenti azt, hogy nem létezik.

Illetve egy másik kérdés, ha az MSI MSI R9 380 GAMING 4G R9 380 4GB GDDR5 PCIE és a Sapphire R9 380 NITRO 4GB GDDR5 with Back Plate 11242-13-20G egy árban van. Kb. 74E Ft, akkor melyik a jobb és értékállóbb?

Előre is köszi.

"Nincs végzet, csak ha bevégzed."

(#783) daehun válasza kabibara27 (#782) üzenetére


daehun
tag

MSI verziónál úgy láttam a VRM-t csak levegő hűti Sapphireral ellentétben. MSI-nél +1 év garanciát kapsz.

Hogy mi neked a fontosabb azt neked kell mérlegelned, de kb. a két legjobb verzió között válogatsz, így bármelyikkel elégedett leszel. Backplate szerintem mindegyik MSI-n van (Gaming szériából legalábbis).

[ Szerkesztve ]

(#784) Fehercsoki válasza kabibara27 (#782) üzenetére


Fehercsoki
aktív tag

Van rajta backplate, sőt még inplate is, 3 év gari miatt mindenképpen az MSI az értékállóbb. Benchmarkok alapján az MSI picit jobban tuningolható, én csak akkor venném MSI helyett a Sapphiret, ha az számottevően olcsóbb.(főleg a gari miatt)

(#785) lacus83


lacus83
senior tag

Sapphireon tuti hűtött minden.
Msi is jó lehet, kinek mi a szimpi.
Árban úgy nézem most igencsak egyforma mind 2ő.
Ha számít a gar Msi + 1 év.
De szerintem 2 éven belül nem sokat fog érni egyik sem,sajnos.
Én azért vettem Sapphiret mert akkor olcsón jött 70 k.
Az biztos ha hűt van hangja, de gyorsan le is nyomja a hőmérsékletet és 65 nél többet nem láttam még tőle.Persze jól szellőző házban van 4 ventivel.
De nem biztos van is rá igénye, 280 Asusnak volt,azért tettem bele annyit meg cseréltem is a régi házat a jelenlegire.
Sapphire Idle 40 fok. Be se kapcsol 47 ig a hűtő.
Szerintem jól jársz a Sapphirerral,de Msi sem lehet rossz vétel,de azt nem ismerem.

MSI B460 Tomahawk,I5 10400F Box,G.Skill Tident Z 2X8 Gb 3000Mhz RGB,Megahalems Cooler,LIANLI Lancool III,Samsung 860 Evo 256GB ,Toshiba P300 3TB,LC Power 600W,ASUS ProArt 4060,LG 27GL850B

(#786) tonermagus


tonermagus
aktív tag

Halihó!

Ma megérkezett a Gigabyte R9 380X -em... Öröm boldogság van, de ahogy nézem ezen 1 db 8 pin-es csatlakozó bement van. A tápegységemen csak 1 db 6 pin-es kimenet van. Hogy tudom ezt megoldani ? :D

Létezik Molex->8 pin átalakító?

egy régebbi típusú 500W-os Chieftec tápegységem van. Ha nem muszáj nem akarnám lecserélni. Eddig egy R9 270 ment róla, semmi gond nem volt vele...

(#787) lacus83 válasza tonermagus (#786) üzenetére


lacus83
senior tag

Létezik igen
Kb pár száz forintból kijön.Sima nem harisnyázott,bármely számtech boltban kapsz szerintem.
:R
Nem lesz gond a táppal, főleg ha igy átalakitóval adod neki.De ha egy mód van rá ne egy ágon csatlakozz rá.
Gratulálok a karihoz.
Várjuk a beszámolót. :K

[ Szerkesztve ]

MSI B460 Tomahawk,I5 10400F Box,G.Skill Tident Z 2X8 Gb 3000Mhz RGB,Megahalems Cooler,LIANLI Lancool III,Samsung 860 Evo 256GB ,Toshiba P300 3TB,LC Power 600W,ASUS ProArt 4060,LG 27GL850B

(#788) Egzee válasza tonermagus (#786) üzenetére


Egzee
őstag

Nem is lesz bajod vele és igen létezik. 2xmolex-1x8pin kialakításban.

Nnnorman: én kivágnám simán a tápnak a lyukat oldalt és, hogy esztétikus legyen, rácsavartné egy 12-14cmes ventirácsot.

[ Szerkesztve ]

(#789) tonermagus


tonermagus
aktív tag

Zsíííír, köszi a tippeket!

Na majd jól letesztelem... Nem lesz valami nagy eredmény, mert csak egy szerény I5 3570-es proci dübörög mellette (egyenlőre :D)

[ Szerkesztve ]

(#790) lacus83 válasza tonermagus (#789) üzenetére


lacus83
senior tag

Elèg az neki. :C
Persze ha nagy bechmark eredményeket akarsz egy jobb I7 kell,de ha nem akkor csak azért ne cseréld a cput :R

MSI B460 Tomahawk,I5 10400F Box,G.Skill Tident Z 2X8 Gb 3000Mhz RGB,Megahalems Cooler,LIANLI Lancool III,Samsung 860 Evo 256GB ,Toshiba P300 3TB,LC Power 600W,ASUS ProArt 4060,LG 27GL850B

(#791) M@rdel válasza tonermagus (#789) üzenetére


M@rdel
őstag

Szívesen látunk majd eredményeket! :K
A proci csak egyes benchekben korlátoz, amúgy teljesen elég.

(#792) ViSAS válasza tonermagus (#786) üzenetére


ViSAS
senior tag

A teszteket én is szívesen várom, ugyanez a kiszemeltem jelenleg. :R

(#793) B@B


B@B
csendes tag

Sziasztok!

A következőben kérném a segítségeteket...a napokban lecseréltem szeretett R7 260X kártyámat egy Sapphire r9 380-as karira, zsír új, ha minden igaz. Tesztelgettem kicsit, és van egy problémája, ami Battlefield 4-nél, a Daying Light-nál és a PVZ Garden WF-nél jön elő (eddig...). A játék közben teljesen random megfagy a kép, az egész gép megáll (a num lock-se reagál, onnan tudom...). A hibanaplóba nincs hibakód, aida64-es stressz teszten, több mint 2 órás nyúzás után is 54 Celsius fok, és nem jelez problémát... Valakinek valami ötlet? :F :F

Config:
Asus Formula V
Sapphire r9 380
amd fx-6300 Black edition 4ghz
2x4 Gb Corsair Vengeance Ram 1866Mhz
500 Gb Toshiba sata3
600W ATX power supply

(#794) cl.aci válasza B@B (#793) üzenetére


cl.aci
aktív tag

Szia.
A drivert ujra raktad, vagy csak a kártyát cserélted ki, és had menjen? Estleg a driver ujrarakásakor futtatál DDU-t, a régi kártyáa maradékai bekeverhetnek, probálj meg egy bios resetet vagy frisítést, másnál ez megoldotta a kártyával kapcsolatos anomáliákat. Aida strestest nem a leghatékonyabb, vagy IBT vagy Prime95 meg egy Furmark egyszerre, ez biztos leizzasztja a rendeszert :D (tapasztalat, prime 95 14 Gb mem használattal és furmark egyszerre rendesen megdolgozztatta szegény gépemet ;] )
Táp milyen márka, ha valami Tesco gazdaságos akkor hiábba 600 W-os az egy ágon leadott teljesítmény lehet kevés a kártyának, esetleg ha tudod probáld ki úgy, hogy a kártya egyik 6-os csatijára átalakítoval a molexekröl adsz áramot.

"bakker ez tényeg egy fadoboz, azt hittem csak viccelsz"

(#795) kabibara27


kabibara27
tag

Köszönöm szépen a válaszokat!

üdv

"Nincs végzet, csak ha bevégzed."

(#796) tonermagus


tonermagus
aktív tag

Na nekem ennyi lett..

Még nemigen volt időm letesztelni, de Far Cry 4 alatt nem sok változás van az R9 270-hez képest.
De gondolom másik játéknál előjön az előny :D

ja, és van egy kis ciripelése :(

[ Szerkesztve ]

(#797) belaazallat válasza tonermagus (#796) üzenetére


belaazallat
addikt

Többet vártam volna:

Szerk: Másikkal teszteltem.

[ Szerkesztve ]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#798) M@rdel válasza tonermagus (#796) üzenetére


M@rdel
őstag

Kösz! Itt nincs nagy különbség a sima 380 képest.
Fire strike-t futtatnál!?

(#799) ViSAS válasza tonermagus (#796) üzenetére


ViSAS
senior tag

A hőfokok milyenek? :R

(#800) panses válasza tonermagus (#786) üzenetére


panses
aktív tag

Szia!
Hol vetted és mennyiért? Én is ilyet keresek! :R

"Az élet nem habostorta elvtársak"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.