Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) #00137984 válasza cl.aci (#200) üzenetére


#00137984
törölt tag

Játékban az előre renderelt átvezető videókban visszaveheti 450MHz-re a GPU órajelét, mert az nem 3D számitásnak, hanem csak hardveresen gyorsitott lejátszásnak számit. Remélem a frissitett Giga videókártyán tényleg nem lesz olyan zavaró gamer világitás a VGA-n. :)

(#202) Sage83


Sage83
aktív tag

Helló!!

Valakinek van itt a topicban Msi R9 380 4gb vga karija?
Kéne pár info! Hőfokok alapon és terhelés alatt is stb...

Válaszokat előre is köszönöm!! :R

(#203) papci80


papci80
csendes tag

egy 400w-os táp elég ennek a kártyának?

(#204) Sage83


Sage83
aktív tag

Vagy melyik gyártó most az ajánlott ??

(#205) #00137984 válasza papci80 (#203) üzenetére


#00137984
törölt tag

Inkább jóféle 500W-os ajánlott neki. R9 270X videókártya 2x6-os tápcsatival olyan 170W-ot képes fogyasztani. R9 380 is képes ilyen fogyasztásra, de ott némelyiknek 1x8-as tápcsatija van és energiatakarékosabb 970MHz-es órajelekkel visszafogható a fogyasztása és hőtermelése. Viszont tuningban van olyan jó, hogy 1100MHz-et meghaladó órajelekkel szükséges a legalább 500-600W-os 1x12V-os ágon olyan 42A teljesitményű tápegység.

[ Szerkesztve ]

(#206) #00137984 válasza papci80 (#203) üzenetére


#00137984
törölt tag

Corsair CX500 tápegysége 1x12V-os ágon 38A-t ad le és 80+ Bronze minősitése van. Ilyen szintű tápok közül lehet válogatnod és mehet egy kis tuning is vele. :)

(#207) #00137984 válasza Sage83 (#204) üzenetére


#00137984
törölt tag

Van ajánlható ASUS Strix, MSI, Sapphire Nitro és Gigabyte. Nem is olyan egyszerű kijelenteni melyik ezek közül a legjobb. Gigabyte most jó áron adja a 4GB-os videókártyákat és érkeztek frissitett példányok is. :)

[ Szerkesztve ]

(#208) Sage83 válasza #00137984 (#207) üzenetére


Sage83
aktív tag

Valamiért most az Msi megoldása tetszik,de hallgatók a szép szóra!!! :R

(#209) belaazallat válasza papci80 (#203) üzenetére


belaazallat
addikt

Sapphire minimum követelménye 500W R9 380 4GB Nitro esetén.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#210) TaylorXIII


TaylorXIII
őstag

Sziasztok!

Nekem egy MSI R9 380 2GD5T OC videokártyám van. Gépem látható az adatlapomon. 1024x768-as felbontásban játszom(tudom, jó kicsi:D). Ride című játékkal játszottam és néztem msi afterburnerrel a gpu órajelet és nagyon érdekes. Maga a játék folyamatosan fut mondjuk 45 fps-el de a gpu órajel leugrik 4,3,0, stb kis százalékokra s ugyanígy felugrik 90%-ra. Szóval mintha 3-ról felmenne 90re és onnan vissza. S ezt valszeg rohadt gyorsan teszi századmásodpercenként mert gpu-zvel néztem ilyen statisztikát és ott nagyon részletesen írta. 3D mark vantage futott közben. Van itt egy kis txt amiben 2015-08-10 01:23:32.869 benyomtam a 3d markot. Vajon ez a kis felbontásom miatt van? Vagy ez a vga bios hibája lehet? CPU limit a Rideban nem hiszem, hogy van mert 30-40%-ot használ belőle.

(#211) Gainka válasza TaylorXIII (#210) üzenetére


Gainka
őstag

Szerintem brutalis cpu limit van. Neki: [link] Sincs valami sok fps-e.
Helyedben olvasnék néhány játék tesztet is lehet a játék motorjának a hibája.

i5-el jol megy: [link]

[ Szerkesztve ]

(#212) Habugi válasza TaylorXIII (#210) üzenetére


Habugi
addikt

OSD-vel érdemes lenne monitoroznod [link] hogy mi is történik amikor ugrál a GPU órajel. A 90%-os GPU Usage azért már önmagában is beszédes, az alacsony felbontás mindenesetre nem a barátod, az AMD procik gyengébbek egy szálon és alacsony felbontáson nagyobb a CPU limit esélye.

Esetleg a TDP limitet told ki a 380-on, hátha orvosolja az órajel ugrálást.

(#211) Gainka:

Mr "neki" Frapsal vett fel, "i5 jól megy" pedig vélhetően shadowplayel, az egyik Gizike a másik pedig Gőzeke, beállításokról sem láttunk a világon semmit a 660 esetében szóval.., yay. :B
No offense, ez nem a CPU ajánló topic :N , szóval mielőtt "i5-öt vetetsz" valakivel azért nem ártana megvizsgálni egyéb lehetőségeket. Ettől persze még simán igazad is lehet abban hogy elfogy a 380as mellett az alapórajeles X6, ezért lenne jó az OSD.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#213) Gainka válasza Habugi (#212) üzenetére


Gainka
őstag

Enyhén túlzásba estél, én segíteni próbáltam és nem vetetni. Ennyi.
Nem Velem kötözködj hanem próbálj meg Neki segíteni!

Újból bele gondolva ebben az egészbe ha folyamatos neki a játék nem értem mi a probléma.
Elég nagy az ajánlott gépigénye a játéknak.

Ja és simán igazam van. :P

(#214) TaylorXIII válasza Habugi (#212) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Értem. Egyébknt érdekes nagyon. Több játékban is néztem. Mindegyikben csinálja ezt a kis %-ra leugrást és aztán fel egy olyan szintre ahol már oké. S azt is megfigyeltem, hogy a meória órajel is leugrik 1375ről 700-ra de ezt is csak egy pillanatra. AC IV Black flagben néztem első városban. Mikor úgy fordulok, hogy sok minden van a látóteremben( sok épület sok tereptárgy(környezet maximumra van téve) akkor leugrik ilyen 870 mhze is a gpu és amint mondjuk elfordulok a tenger felé akkor meg 960 körül lesz. De tegnap már olyan is volt, hogy konkrétan 0%-ot írt gpu kihasználtságra mikor betettem elég nagy élsimítást és 1280x1024-es felbontást. Vagy 10 másodpercig 0%-ot írt. Frissítettem Afterburnert 2.2.4ről a legújabbra hátha az a baja de úgy látszik nem ez(a 10 másodpercig 0% az már az új ABvel volt). S am is, hogy lehetne 0% mikor fut a játék kb 30 FPS-el? A komoly FPS visszaesés a procinak köszönhető azt tudom. A környezet nagyon magason picit sok neki. TDP am már első naptól kezdve ki lett tolva +20%-kal pont ezért, hogy véletlen se akarja magát visszafogni. Far Cry 4-ben is ugyanez a helyzet. Ott is leugrik kis %-ra aztán megint vissza. GTA V-ben nekem nem jön be az afterburner+hwinfo64 kombó. Egyszerűen azt nem értem miért dönt úgy a gpu, hogy lejjebb veszi az órajelet. Valamit anno olvastam, hogy az AMD új GPU-i sokkal gyorsabban tudnak órajelet változtatni, hogy folyamatosabb legyen a játék de akkor ez lenne az? CPU lenne ennyire kevés? Nem olyan gyenge proci ez. Felbontás túl kicsi? Attól még lehetne 70% körül folyamatosan mert kisebb felbontásban játszom. Ilyen leugrásokat az r7 250x-el nem csinált. Valamit esetleg kéne állítani a catalystban? Szerintetek érdemes megfontolnom visszaküldeni PCX-be a kártyát? Vagy érdemes írni az MSInek? Gondolom angolul kéne. Vagy magyar ügyfélszolgálat is van vajon? Direkt megnéztem 100%-os ventivel is, hogy hátha az van, hogy túl sok neki ha 72 fokon van pl. de 60 fokon is ugyanazt csinálja.

Gainka: Folyamatos a játék de ha leveszi az órajelet akkor kevesebb az FPS-em is. Nem értem miért szükséges 870-re leugrani neki vagy akár 800 alá. S a memória órajelnél is miért szükséges 700-ra leugrania. S zavar, hogy összevissza ugrál a GPU kihasználtság. Nálatok nincs ilyen?

[ Szerkesztve ]

(#215) papci80 válasza belaazallat (#209) üzenetére


papci80
csendes tag

Köszi, nekem hexa+ 400 as tápom van, hivatalos oldalán mintha 400w ajánlott tápegységet írtak volna, de nem gond akkor marad a gtx750 ti, majd ha muszáj cserélem egyszerre.

(#216) Gainka válasza papci80 (#215) üzenetére


Gainka
őstag

Nem az ajánlottat kell nézni, hanem egy par tesztben a teljes rendszer fogyasztást. Nekem a gtx 760 lazán ment a400-as hexaval.

TaylorXIII most jelen pillanat nincs vga-m :((

[ Szerkesztve ]

(#217) Habugi válasza Gainka (#213) üzenetére


Habugi
addikt

Neked fogalmad nincs arról milyen az amikor kötekszem. :N

"Nem Velem kötözködj hanem próbálj meg Neki segíteni!"

Ugyan az utolsó mondatod alapján van némi sejtésem () de nem tiszta vajon melyik párhuzamos univerzumban élhetsz. Becopyzhatnád az ominózus postomból azt a részt ami neki szólt, érdekelne nálad hogy festett ami alapján a Te postod nemhogy segítő szándékot de értékelhető információt tartalmazott, az enyém viszont nem ?! ;)

(#214) TaylorXIII:

Továbbra is azt tudom mondani, hogy lőj be magadnak OSD-t játék közben és figyeld mi történik a CPU terheléssel és/vagy hőmérsékletekkel olyankor amikor a GPU visszavesz. Egyébként ez a "dinamikus" órajel váltogatás már a Hawaiiok óta jelen van (GCN 1.1, a 380 GCN 1.2 a 250X pedig GCN 1.0 volt) láttam már nem egyszer olyat amikor CPU limites helyzetben pontosan ugyan ezt adták elő, azaz szépen leszabályozta magát a GPU.

Nem tudom a lapod mennyire lesz partner benne de a helyedben megpróbálnék egy kisebb OC-t, ugyan 125W TDP-snek van "beállítva" de ..., na mindegy. AM3+ vonalon egy ilyen 4+1es hűtetlen VRM-es lapba 125W TDP-s procit raksz az maga az apokalipszis.., alapfeszen/órajelen is. Simán túlmelegszik a VRM és/vagy droppolnak a magok ez pedig rántja magával a GPU-t, megjegyzem ezt már korábban is észrevetted volna nem csak a Ride és/vagy 380 kapcsán, ettől függetlenül érdemes lenne ránézned..(OSD).

Ottvan még a VSR lehetősége is, kvázi megnézni magasabb felbontásokon, ugyan nem tudom átalakítózol-e vagy milyen kimenetek vannak rajta de a dsub sajnos nem jó, DVI-D / DP kell nagyobb felbontásokhoz.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#218) Gainka válasza Habugi (#217) üzenetére


Gainka
őstag

Te mibe vagy? Vagy ki vagy te itt? Akinek nem tetszik a hozza szolasa neki esel mert te vagy miszter kötekedő. Te vagy itt ph a megmondom menyit er a hozzaszolasod? Tapsvihar. Meg azt irja parhuzamos univezumban, akkor tudod kire gondolok azt sertegesd. Ne a szamodra full idegen embereket egy forumon.

[ Szerkesztve ]

(#219) belaazallat válasza Gainka (#218) üzenetére


belaazallat
addikt

Ne személyeskedj!

A kolléga már pár dolgot lerakott az asztalra!

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#220) Habugi válasza Gainka (#218) üzenetére


Habugi
addikt

Hú de szörnyen érzékeny vagy, sajnálattal tapasztalom hogy az első neked szánt mondandómban sem a No offenset sem az idézőjelet nem sikerült a szándékaimnak megfelelően értelmezned.

Belemehetnénk a részletekbe onnan kiindulva hogy felszólítottál inkább segíteni próbáljak ahogy magad is de mivel részemről ezt itt inkább zárnám maradjunk annyiban hogy nem akartalak felzaklatni! :R

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#221) Gainka válasza belaazallat (#219) üzenetére


Gainka
őstag

Hadjuk.. Lehet kicsit tul reagáltam de mindegy már.

[ Szerkesztve ]

(#222) TaylorXIII válasza Habugi (#217) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Értem. Megnézem akkor ezt az OSD-t. Ez akkor afterbuner plusz aida64 vagy hwinof64 ugye? Szóval jó amit eddig használtam gondolom. Szóval akkor CPU limitem van azért mert a lapom limiteli a cput és mivel cpu limit van ezért a kártya visszább veszi magát? De én néztem már cpubenchmark.net tesztnél is és hasonló pontszám jött ki a procimra és a 3mdmark vantageben is olyan pontszámot kaptam ami hasonló mint mások eredményei. Akkor nem volt cpu limitem? Bár ott elég sokat ment max órajelen a kártya. S azt mégis, honnan tudjam, hogy azért megy x mag annyi százalékon épp amennyin mert nem kell a játéknak több vagy mert cpu limit van?

(#223) TaylorXIII válasza Habugi (#217) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Mert ha legalább 100%-on menne a proci és onnan esne le akkor tisztán látnám, hogy cpu limit van. De így azért nehéz megállapítani, nem?

(#224) Gainka válasza TaylorXIII (#222) üzenetére


Gainka
őstag

Én azért jöttem azokkal a h.lye you tube videokkal, mert ugye erösebb procival vették fel őkét. Na most nekem ezért gyanus hogy olyan kicsi felbontáson csak annyi fps-ed van. Ezért gondoltam elsöre a proci limitre a vga meg csak yoyozik. Persze lehet téves az elméletem.
Nagyobb felbontáson nem is tudod kipróbálni?

(#223) TaylorXIII

Erre pedig azt tudom irni hogy nekem sem mutatott az msi ab 100%-ot az a4 5300-ra de nagyon nem birta a BF 3 multit :DDD

[ Szerkesztve ]

(#225) TaylorXIII válasza Gainka (#224) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Értem:D Maximum 1280x1024 de végülis mind1 a felbontás, nem? Mármint élsimítással le tudom annyira terhelni a kártyát mintha full hdban vagy akár nagyobb felbontásban játszanék. Néztem már az alaplapokat. Tudom én, hogy ez nem egy olyan lap amibe ilyen procikat szántak de hát ez van ezt kaptam 2011ben ebben volt az x2 555 is és most ez is. Azzal még jó volt. Ebben is lehet valamicskét húzni ezt a procit is olyan 3700-ra biztos. Csak azt nem tudom, hogy honnan fogom tudni, hogy a lap limitálja a procit vagy a proci kevés a játékhoz? giga 970a ud3pben már csak nem lenne ilyen probléma ha ez a probléma.

(#226) Habugi válasza TaylorXIII (#222) üzenetére


Habugi
addikt

Fogalmam sincs AIDA-val is összekapcsolható-e, ez számomra újdonság nem tudtam róla, elképzelhető. HWInfo64-el lehet "full extrás" OSD-t csinálni ugyanakkor már az MSI AB-ben is elég korrektül meg lehet pakolni szenzorokkal, egymagában.

"Szóval akkor CPU limitem van azért mert a lapom limiteli a cput és mivel cpu limit van ezért a kártya visszább veszi magát?"

Hát nagyon leegyszerűsítve de ez is csak egy esetleges lehetőség, esetleges válasz arra miért szabályoz vissza a GPU. Nem volt még GCN1.0+ ás VGA-m, nincs velük tapasztalatom. A legtöbb idevonatkozó infót szerintem a 290/X topicban találod.

Bencheket és különböző statik tesztprogramokat nem érdemes behívni az egyenletbe, ahogy Gainka is utalt rá ez még simán lehet az adott játék/motor sajátosságának/optimalizálatlanságának eredménye is. A CPU limitet úgy a legkönyebb azonosítani, hogy milyen sűrűn megy 99% alatt a GPU (vsync nélkül ofc..), ez a "nemhajcsaki jelenség", tuningal kompenzálható egy pontig. Ami esetedben érdekes lehet a lapod kapcsán az az, droppol-e egy vagy több mag, akár valamilyen fals BIOS beállítás vagy a gyenge tápellátású lap melegedő VRM-je okán de ezt érdemes inkább a procid topicjában nyomozás tárgyává tenni.

(#221) Gainka:

Túl, megjegyzem vádoltak már azzal hogy néha nyers vagyok mint a Tarzan tenyere, ezért is írtam hogy mea culpa.

(#224) Gainka:

Erősebb procival de GTX 660-al, ráadásul tized annyira erőforrás igényesen. A FRAPS adja a legjobb képminőséget de elég nagyot "harap".

(#225) TaylorXIII:

Az egy 80W TDP-s proci volt, azért az 1090T egy kicsit éhesebb jószág. :)
100%-on (cpu) max ótvar módon megírt vagy régi játékokban fogsz látni egy-egy szálat, függően attól is milyen Windowst használsz, a feladatkezelő/Win már nagyon látványosan el tudja maszatolni több szálra a terhelést de a látszat sokszor csal.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#227) TaylorXIII válasza Habugi (#226) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Értem. Köszi a segítséget Gainka és Habugi! Akkor majd írok az említett fórumokba vagy legalábbis procis fórumba. Sok ember által látogatottba szerintem érdemesebb írni. Na még egyszer kösz szépen! :R

[ Szerkesztve ]

(#228) Sage83


Sage83
aktív tag

Sziasztok!!

Kártya rendelés előtt azért még megkérdezem!!:

Giga r9 380 gaming 4gb vagy 380 Nitro???

Válaszokat előre is köszi!! :R

(#229) Fehercsoki válasza Sage83 (#228) üzenetére


Fehercsoki
aktív tag

Nitro hűtése elvileg jobb(azaz halkabb és hűvösebb a kártya, jobban tuningolható), viszont csak 2 év gari van rá, neked kell eldönteni, hogy mi a fontosabb.

(#230) Sage83 válasza Fehercsoki (#229) üzenetére


Sage83
aktív tag

Okok!!

Köszi a választ!! Nitro lesz szerintem!!! :)

(#231) twi452


twi452
senior tag

Nekem a G1 gaming van és játék alatt van hangja, morog egy kicsit de tartja 70 fok körül folyamatosan pedig nyúzza a gta 5 maximálisan általában. Ha meg nem játszol akkor pár mp és kikapcsol úgyis rajta a venti
Amit még tudni kell a G1ről h nem adnak hozzá gyakorlatilag semmit. Csak a kártya, egy kis papírszemét és a driver stb DVD.
Egy 8 tűs tápot kér.

(#232) Sage83 válasza twi452 (#231) üzenetére


Sage83
aktív tag

Ha nekem szántad akkor köszi a választ!! :R
Youtubos vidikben is kb ilyen eredmények születtek!!!

(#233) Sage83


Sage83
aktív tag

Köszi mindenkinek a segítséget!!! :R
Végül a R9 380 Nitro lett!!! :Y

(#234) rob5 válasza Sage83 (#233) üzenetére


rob5
aktív tag

Csak sikerült döntened végül :)

(#235) MinionFlasH


MinionFlasH
senior tag

Sziasztok!

Melyik kártyát érdemes megvenni?

1. SAPPHIRE R9 380 4GB GDDR5 NITRO Dual-X PCIE
2. GIGABYTE GV-R938G1 GAMING-4GD R9 380 4GB GDDR5 PCIE
3. ASUS STRIX-R9380-DC2OC-4GD5-GAMING R9 380 4GB GDDR5 PCIE
4. MSI R9 380 GAMING 4G R9 380 4GB GDDR5 PCIE

(#236) lsc válasza MinionFlasH (#235) üzenetére


lsc
nagyúr

Sapphire, annyi hátrány hogy az csak 2 év garis, de szerintem a legolcsóbb is a 3 közül.

Az élet kegyetlen .

(#237) MinionFlasH válasza lsc (#236) üzenetére


MinionFlasH
senior tag

Köszi, egy árban mozog a 3 kártya 1-2ezer ft az eltérés.

(#238) MinionFlasH


MinionFlasH
senior tag

A Sapphire Nitro R9 380 4GB OC annyiban különbözik a simától, hogy gyárilag emelt órajele van ugye? Ugyanúgy ajánlott!?

(#239) lsc válasza MinionFlasH (#238) üzenetére


lsc
nagyúr

A hűtés is más. De itt [link] Te is megnézheted.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#240) MinionFlasH válasza lsc (#239) üzenetére


MinionFlasH
senior tag

:R

(#241) Sage83


Sage83
aktív tag

Sziasztok!!

380 Nitro kinek milyen hőfokokat ért el alap és terhelés alatt(játék,valley stb)??

Válaszokat előre is köszönöm!! :R

(#242) belaazallat válasza Sage83 (#241) üzenetére


belaazallat
addikt

Üdv!

Keress vissza, korábban írtam, szőrös fánk teszt hőfokot.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#243) Sage83 válasza belaazallat (#242) üzenetére


Sage83
aktív tag

Megnéztem,köszi!! :)

Csak ezért kérdeztem mert nálam valley vagy bf4 után 77fok volt a max amit elért a kártya!! :)
Cm Trooper házban ....

(#244) belaazallat válasza Sage83 (#243) üzenetére


belaazallat
addikt

Menni ventilátor van a házban, hány fok van a szobába?

Nekem a CM 690-ben egy 14cm-es venti pont a vidkarit látja el friss levegővel.

Szerintem az a 77fok nem vészes.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#245) Sage83 válasza belaazallat (#244) üzenetére


Sage83
aktív tag

Kb 22-24 fok lehet a szobában!! Asszony elég fázos!! :)

A gyári hűtők vannak a Trooperban ami elöl 2db 12cm 1db felül 20cm és 1db hátil ami 14cm!!!

A házam: [Trooper]

Még a kártyánál a takró lemezeket kiszeddem ,hátha segít valamit!! Úgy is arra tolja ki a meleg levegőt!

[ Szerkesztve ]

(#246) belaazallat válasza Sage83 (#245) üzenetére


belaazallat
addikt

Néztem, hasonlít az enyémre, nincs az oldal lapon venti hely, meg pár apróság.

Nekem a 14-es venti az oldal lapon van és merőlegesen fúj a kártyára.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#247) Sage83 válasza belaazallat (#246) üzenetére


Sage83
aktív tag

Az oldallapra fel lehetne sufni tuningolni ventiket,de az már erősen súrolná a gányolás kategóriát!! :)

(#248) #00137984


#00137984
törölt tag

ASUS R9 380 STRIX 4GB OC GAMING videókártya lett véve az utolsó pillanatban. A jó kis nemzeti valutánk hanyatlása miatt a 75ezres VGA 80ezer, majd 83-88 ezer forintra állt be néhány nap leforgása alatt. Most még a beszerzése is problámás, mert 8-14 napos átfutással tudnak hozatni ilyen R9 380-at. Én még 80 ezerért vettem meg, de ilyen áron most csak Sapphire Nitro megy, ami szerintem kicsit gyengébb alkatrészekből és hűtésből áll. Gigabyte 4GB G1 videókártya Windforce 2-es hütésére most elég sok panasz érkezett, mert sokaknál morog a ventilátor rajra. Ezek után az R9 270X legalább nem melegedett nagyon, mert ezek a 380-ak tudnak fűteni rendesen. Ventik 25% gyári értéken 600RPM-en és majd 60fokos a VGA böngészés és filmnézés közben. Halknak halk ilyenkor a videókártya az igaz, de saját ventivezérléssel 35%-on és 1200RPM körül már jó 40-42 fokon megy, ami azért már elfogadható értéknek mondható. Komoly videókártya szerintem nem is itt kezdődik, de az R9 390-ek még ennél is nagyobb hőtermelést okoznak (kazán szinten fűtik a gépet és a szobát is). Ott a gond, hogy most a 270X és a 380 között új videókártyát nemigen találtam (R9 370 is csak egy átnevezett HD7850-nek felelne meg, mert több shadert letiltottak mint kellett volna).

(#249) cl.aci válasza #00137984 (#248) üzenetére


cl.aci
aktív tag

Akkor az én G1-em valami különleges példány lehet, a ventit nem hallom morogni (igaz ha bekapcsol akkor már rég rajtam van a füles), idle nem megy 40 max 44 fok fölé a höfok tehát a venti sem kapcsol be (csak azt az átkozott világítást lehetne valahogy kapcsolni), de terhelve sem haladta meg játék alatt a 65 fokot, 70 fok közelébe eddig egyszer sikerült vinnem, de akkor 1050-en ment a gpu és furmarkkal teszteltem, a "házam" (amről már feljebb tettem be képet) sem az átszelöztetés mintaképe :) , igaz 1100-on már hibázik a gpu igy nem is egy tuningbajnok a kártya. Én 77-ért vettem, de felénk az árak 3-5 ezerrel többe jönnek, mint Bp.-en, de ha most megrendelném ugyanenyibe kerülne és holnap délutánra itt is lenne.

"bakker ez tényeg egy fadoboz, azt hittem csak viccelsz"

(#250) belaazallat válasza #00137984 (#248) üzenetére


belaazallat
addikt

"de ilyen áron most csak Sapphire Nitro megy, ami szerintem kicsit gyengébb alkatrészekből és hűtésből áll."

Nos a gyengébb hűtés netezés közben jóval alacsonyabban tartja a hőfokot, alacsonyabb fordulattal, mint a Te "minőségibb" kártyád! ;]

És mielőtt még kifogásokat találnál ki, előtte ráküldtem egy furmark-ot hogy felmelegítse, 65 fokról hűlt vissza pár perc alatt.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.