Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30101) BomiBoogie válasza RetepNyaraB (#30100) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Szerintem is, a ZeroCore inkább driverrel kapcsolatos.

(#30102) gabo9201
Miért ne lenne egy kártyánál is ZeroCore? Tudod, mi az, vagy csak olvastál róla? :)

[ Szerkesztve ]

(#30102) gabo9201 válasza RetepNyaraB (#30100) üzenetére


gabo9201
senior tag

Meg nem tudom, hogy egy kártyás rendszernél ez életbe lép-e egyáltalán? Gondolom nem :D

Mod.: A VTX3D-kkel voltak-e gondok?

Csak olvastam róla, hogy a nem aktív GPU-t lekapcsolja. De egy kártya esetén akkor mi maradna? :U

Mod2.:
Most nézem, hogy egy kártyás rendszernél is lekapcsolja a GPU-t ha nincs rajta megjelenítő?

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#30103) Sondi1986 válasza gabo9201 (#30102) üzenetére


Sondi1986
addikt

VTX3D HD6770 és HD6870 régen voltak gondok de most nem hallani problémás VTX-ről.

Különben az iponon bejött a AMD akciója.

(#30104) RetepNyaraB válasza Sondi1986 (#30103) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Hah aggyon mégegyet a jobbikbul :DD

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#30105) kovsol válasza zserbox (#30083) üzenetére


kovsol
titán

+5k -t kell rádobnom és akkor Sapphire 7870 XT -re cserélik. Rábólintottam.

A giga 7870oc karimat meg eladom és felszámolom a CF -t.

(#30106) Apollo_21 gépet tudtam használni, mert benne van még a 7870. Melózni meg a T420 -as notin szoktam.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#30106) Apollo_21 válasza kovsol (#30105) üzenetére


Apollo_21
addikt

Kanigratulációnen:D

Végre a végére sikerült jutni, és jól is jössz ki belőle:D
Márha ez a kis kihagyás nemment a munka rovására gépügyileg:D

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#30107) Sondi1986 válasza kovsol (#30105) üzenetére


Sondi1986
addikt

Nem akarsz majd cserélni 1:1-ben! :DDD

De azért a hűtőjét meg tarthattad volna. :D

(#30108) kovsol válasza Sondi1986 (#30107) üzenetére


kovsol
titán

Ha hűtő nélkül küldöm vissza szerinted nem mondják rá, hogy külső elváltozás van rajta ? :DDD
Asus külön kéri is, hogy garanciáztatáshoz az eredeti hűtést tegye vissza rá mindenki és úgy küldje el.

May the Force be with you!

(#30109) - = Zk = - válasza gabo9201 (#30102) üzenetére


- = Zk = -
félisten

egyik ismerősőm szabadulna a VTX 7870-esétől...
szidja mint a bokrot.
volt nálam is az a kártya, de nem akarta a CF-et sehogy sem :C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#30110) Sondi1986 válasza kovsol (#30108) üzenetére


Sondi1986
addikt

Meg mondtad volna hogy magától le esett. :DDD

És akkor nekem is lenne egy sapphire 7870 XT. :DDD
Ha egyáltalán jó rá.

[ Szerkesztve ]

(#30111) Erdei88 válasza - = Zk = - (#30109) üzenetére


Erdei88
veterán

Mi a problemaja?
Tesomnak van, de nekem kulonosebb problemam nincs vele

(#30112) - = Zk = - válasza Erdei88 (#30111) üzenetére


- = Zk = -
félisten

" Hali,
hallod ez a VTX3D is szar. Megáll az eszem. Most egy Gigabyte SuperB 460 nem elég neki. Szerintem nagyon elkúrták ezt a dolgot a VTX-nél. 1*6pin qvára nem elég ennek a kártyának terhelés mellett. Nos ez alapból egy fura koncepció. rövid nyák, 1 ventis hűtés és szépen meg van rángatva a GPU és mind ehhez elég 1db 6pin táp pluszban? Ezek vagy zsenik vagy őrültek a VTX-nél. :DDD"
stb stb... innentől intim rész, töröltem :C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#30113) zserbox válasza kovsol (#30105) üzenetére


zserbox
őstag

na az faint!
várjuk a teszteket :)

(#30114) HSM válasza - = Zk = - (#30112) üzenetére


HSM
félisten

Egy Giga SuperB460-nak röhögve el kéne vigye azt a karit, hacsak nem a végét járja, vagy nincs valami áramtemető procig rogyásig húzva... A 6-pin is elég, ha nem húzod. De nyilván nem tuningra lett kitalála ez így....

(#30115) Blaise válasza HSM (#30114) üzenetére


Blaise
veterán

SuperB 460-nak nagyon szar a 12V-s ága, nekem egy 6870-et se bírt már el.

(#30116) Erdei88 válasza - = Zk = - (#30112) üzenetére


Erdei88
veterán

Esetleg megprobalhatna, hogy mindket 6pinest bedugja.
Nekem nincs ilyen problemam, igaz joval erosebb tap van alatta.

(#30117) zserbox válasza Erdei88 (#30116) üzenetére


zserbox
őstag

abba nehezen dug 2-t mert csak 1 6pin-es luk van.

(#30118) Erdei88 válasza zserbox (#30117) üzenetére


Erdei88
veterán

Akkor viszont nem egyrol beszeltunk, illetve felreertettem.
En a Blackrol beszeltem

(#30119) zserbox válasza Erdei88 (#30118) üzenetére


zserbox
őstag

itt nem black-ről volt szó hanem sima 7870-ről ami ilyen fehér holló :)

(#30120) - = Zk = - válasza Erdei88 (#30116) üzenetére


- = Zk = -
félisten

igen, az 1*6 pinesről van szó :R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#30121) HSM válasza Blaise (#30115) üzenetére


HSM
félisten

Ott is szvsz más baj volt... 350W a 12V ága annak a tápnak, annak egy 7870-hez untig elégnek kell lennie, de egy 6870-hez is.
Nekem a komplett gép alulfeszelt, de +20% poweres 7950-el fogyaszt max 300-350W-ot a konnektor felől mérve játékok alatt, a táp 84% körüli hatásfokkal, szval max 300W, amit a tápnak le kell adnia....Egy sima 7870-nek vagy 6870-nek még ennyi se kell.... Nyilván, tuningra nem marad sok lehetőség.... :U

[ Szerkesztve ]

(#30122) V.Dave válasza gabo9201 (#30102) üzenetére


V.Dave
senior tag

na úgy működik a Zero Core, ha nincs terhelés a vga-n, és a monitor elmegy pihenni (készenlétbe teszi magát) akkor ún. Ultra Low Profile-ba teszi magát a Radeon, leállnak a ventilátorok és így megspórolsz kb 20wattot.

Papíron így működik de a valóságban nem mindig ilyen egyszerű, sok minden felébresztheti olyankor a monitor pihen tovább, a vga-nak meg elindul a ventillátora.

Xiaomi mi 8 6/128

(#30123) gyuszaa válasza kovsol (#30105) üzenetére


gyuszaa
őstag

Na, ez jó hír. :) Várjuk az eredményeket.

(#30124) aelod válasza proci985 (#30049) üzenetére


aelod
veterán

tápom egy 850es polip:D
corsair
de néha megadja magát a world of tanks-is

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#30125) zserbox válasza aelod (#30124) üzenetére


zserbox
őstag

hát az nem a táptól lesz, hanem inkább valami túlmelegszik.

(#30126) DEV_NULL


DEV_NULL
őstag

Üdv!

R7850 Twin Frozr 2GD5/OC vgam kihajta a Q9505öm 400x8,5en? Köszi! :B

(#30127) gyuszaa válasza DEV_NULL (#30126) üzenetére


gyuszaa
őstag

Single-ben nagy részt megfelel, multiplayer esetén hagy benne kakaót biztos.
3,8 Ghz környékén jobb lenne a helyzet valamivel.
De ha már meg van, akkor magad is megtekintheted monitorozással.
Milyen felbontáson játszol?

(#30128) DEV_NULL válasza gyuszaa (#30127) üzenetére


DEV_NULL
őstag

1440x900 :O

(#30129) mobal


mobal
MODERÁTOR

Hogy gondoljátok, meg "merjem" venni a 7850 Dual-X -et?

mobal,

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#30130) gyuszaa válasza DEV_NULL (#30128) üzenetére


gyuszaa
őstag

Na igen, ez még ront sajnos a helyzeten.

(#30129) mobal

Utóbbi hónapokban eléggé elcsendesedett ez a bs téma, de csak lehet azért mert nem ezt veszik az új jövevények. Én felhívnám a boltot helyedben, és rákérdeznék mit mondanak az esettel kapcsolatban, vagy mik a tapasztalatok. Egyébként a sapphire csak a 7870-nél ismerte el hivatalosan a problémát, itt is erre volt inkább jellemző.

(#30131) - = Zk = - válasza mobal (#30129) üzenetére


- = Zk = -
félisten

én simán venném... BS hibám is volt belőle "álítólagosan".. de akkor is venném (Y)

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#30132) mobal válasza - = Zk = - (#30131) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Ez a BS mennyire gyakori. Gondolok itt a Zafír közölte, hogy január óta minden oké a 7870-nel.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#30133) - = Zk = - válasza mobal (#30132) üzenetére


- = Zk = -
félisten

sztem az újabb kategóriákban már nincs jelen.. legalábbis a topikot figyelve a cserék után szépen mindenki elkussolt... még én is :C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#30134) Steve198310 válasza mobal (#30129) üzenetére


Steve198310
őstag

Nekem is az a tipus van és faxaaaaa. meg vagyok vele elégedve. :DD

"Hülyékkel nem érdemes vitatkozni.. Csak lesüllyedsz a szintjükre és ott legyőznek a rutinjukkal"

(#30137) zserbox válasza ALONSO11 (#30136) üzenetére


zserbox
őstag

azért nem kell a dunába ugrani, várható volt

(#30138) Apollo_21 válasza ALONSO11 (#30136) üzenetére


Apollo_21
addikt

Kár belemenni egy "szerintem meg NEM. de mer szerintem IGEN" vitába:D
De pl jó példa arra h ha esetleg ez pofon volna valóban..akkor ugye a Kaveris dolog..a lapra forrasztott Gddr5...
máris megoldva sztem. Sose voltam konzolos..de mindíg az a jobb amit használsz/amid neked van:)
Ez az emberek 80%-ra igaz h azt hajtogatják:D

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#30139) kungzi válasza ALONSO11 (#30136) üzenetére


kungzi
veterán

úgy tűnik, hogy a pc helyett Új box lesz véve :D

(#30140) - = Zk = - válasza ALONSO11 (#30135) üzenetére


- = Zk = -
félisten

én az ilyen hírekkel úgy vagyok, mint mikor anno megjelent a Mester szavai...
"640kbyte bla bla.... " ...ismerjük gondolom :)

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#30141) HSM válasza ALONSO11 (#30135) üzenetére


HSM
félisten

Azért azt se felejtsük el, hogy ez egyetlen játék... Biztos lesznek idővel még, de mire elterjednek, már bőven lesz Kaveri Apu, meg még kutyafüle tudja mi... Annyiszor hallottam már, hogy a PC-gaming halott, úgyis meg fogják oldani, hogy aki akar, játszhasson PC-n... :P
Érdemes azt is megnézni, hány mostanában kiadott minőségi játék használ 1-2-3 éves játékmotorokat... :U Szerintem bőven lesz még jóideig mivel játszanak azok is, akiknek nem lesz konzoljuk, kaveri-jük.

[ Szerkesztve ]

(#30142) Dealer95


Dealer95
őstag

Szerintem sem kell temetni a PC-t.
Pl.: az új Unreal Engine jó lesz a mostani gépeken is

(#30143) daveoff


daveoff
veterán

A lényeg, hogy a BF4-el el leszünk még egy darabig PC-n....... :DDD

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#30144) gabo9201 válasza V.Dave (#30122) üzenetére


gabo9201
senior tag

Értem, köszi! :)

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#30145) tasakos


tasakos
tag

Sziasztok!

Pár napja egy érdekes jelenségre lettem figyelmes, ha játszok teljesen véletlenszerű időközönként megállnak a játékok, pl most a Metroll.exe hibát észlel és leállt hibaüzenet kapom kb 20-30 percenként. Kiváncsiságból futtattam egy heavent és fura képhibákat tapasztaltam. A képen mint látható a gpu tweak fura színben ugrál, nos ugyanezt csinálja a heaven is, csak azt pont nem tudtam időben elkapni. Egy Asus 7870 V2-ről beszélek. Tuning nélkül. Ami még nagyon fontos, ha újraindítom a gépet, minden visszaáll normálisan, nem hibázik semmi, de ez csak addig tart még nem Metrozok kb 30 percet, utána megint kezdi.. Valaki tud segíteni mi lehet ez? (a gép, am atomstabil, táp 600W-os, max féléves, ezekkel tuti nincs gond. Mondjuk a win7 elég régi...)

[ Szerkesztve ]

BFBC2 nick: Tasi Hun

(#30146) HSM válasza tasakos (#30145) üzenetére


HSM
félisten

Nálam pont így széthullik a kép a 7950-en, ha nagyon alulfeszelem a kártyát terhelés alatt... Szvsz hibás a kártya. :( Persze, érdemes friss win, friss driverrel próbálkozni a gari előtt. Illetve rossz tápegység is okozhat a kártyán feszültség-gondokat.

Szerk.: Még esetleg a VGA túlmelegedése lehet, amit érdemes lehet megnézni. Metrot indítsd ablakban, és lesd GPU-Z-vel, mennyire melegszik fel az a bizonyos 30 perc alatt a GPU/VRM.

[ Szerkesztve ]

(#30147) - = Zk = - válasza daveoff (#30143) üzenetére


- = Zk = -
félisten

én a BC2/BF3 kombóval :C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#30148) PandaMonium válasza ALONSO11 (#30135) üzenetére


PandaMonium
őstag

Ez csak egy csúnya nagy elmélet, kíváncsi leszek, hogy fog kinézni a játék valóban mikor megjelenik, mert voltak itt már ígérgetések a múltban, hogy mi majd így-meg úgy, meg új mérföldkő a grafika terén.
Érdekes módon ezzel szemben amit láttunk a PS4-en eddig is az az új Unreal Engine bemutató butítva(!) real-time renderelve. Nem kell mondanom, hogy a kicsit is komolyabb gépeken ugyan ez a bemutató maxon megy, persze lehet nem fix 60fps -el, de azért ez is elárul már valamit. Meg hogy külön lesz számolva az izom mozgása meg mittudoménmi? Hány izomcsoportja is van egy embernek? Csak mert kétlem, hogy több mint hajszála, márpedig a TressFX valós időben számolja ki a hajszálak mozgását (még akkor is ha természetesen nem annyi hajszálat renderel mint amennyivel a valóságban egy átlag ember rendelkezik) ennek ellenére a Tomb Raider TressFX-el elég lazán futott a HD7870 -eken. Szintén csak kis elmélkedés: Amennyire én tudom az AMD gyártja az APU-kat a PS4-be, már pedig ha egy olyan konzol ami 140.000Ft körül jelenik majd meg ilyen számításokra képes azt nekem senki ne mondja, hogy ez nem ér el a PC iparba is. Egy szó mint száz, óriási hülyeség szerintem ennyire előre gondolkodni, majd meglátjuk valóban mit tudnak ezek a vasak mikor megjelennek, de van egy olyan sejtésem, hogy fele annyit sem mint amennyire megy a hype róla. ;)

What I cannot create, I do not understand

(#30149) tasakos válasza HSM (#30146) üzenetére


tasakos
tag

Értem. Melegedéssel nincs gond, max 67 fok, de az a plafon. A tápom tuti jó, 600W-os CWT beles. Minden egyéb komponens stabil. Nem tudom mi lehet ez..? Lehet újrakéne rakni a win7-et az viszont elég régi, és jópár drivert megélt már..:D

BFBC2 nick: Tasi Hun

(#30150) Algotis


Algotis
addikt

Az miért lehet, hogy 13.1 driver installnál hiba: Nincs INF driver, de az összes többi felmegy szépen. :F

Androidos Outlookból küldve

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.