Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) zetecR válasza Skynet258 (#700) üzenetére


zetecR
addikt

Ebben én is beleszaladtam, azt hittem, hogy kicselezem a jó öreg 9500-höz kapott átalakítóval, de az a gond, hogy az alaplapon DVI-D-van, abból pedig nem csinálsz analóg jelet semmilyen kábellel vagy dugasszal, mert nincs kiosztás az analóg lábakhoz.

Szóval a linkelt kábel felejtős.

(#702) Skynet258 válasza zetecR (#701) üzenetére


Skynet258
veterán

Ja, pont ezt nézem fél órája a neten, a DVI-ből is van vagy 4 féle, DVI-I, meg D, meg dual, single... tehát ha a monitoromon csak D-SUB bemenet van, akkor sehogy sem fogom tudni összehozni az alaplap DVI-D kimenetével.
Vehetek új monitort a proci tuningolásához..? Ezt se gondoltam volna... :U

https://geekpulse.hu

(#703) zetecR válasza Skynet258 (#702) üzenetére


zetecR
addikt

Welcome to the digital world. :)

De hogy még jobban a lelkedbe gázoljak: vettél volna lenézett Gigabyte lapot, az 119-ig simán hajtja analógon. Sőt, az AHCI és az USB3 is megy! :P

SZERK:
Lehet, hogy rosszul gondolom, de D-SUB-on érkező analóg jelet úgyis digitalizálja a monitor.
Nem lehetne valahogy megmoddolni, hogy az ADC után valahova betápláljuk a DVI jelét? :D

[ Szerkesztve ]

(#704) VaniliásRönk válasza Skynet258 (#698) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Nekem vagy ket tucatszor kellett ujrainditanom a gepet, mire hajlando volt bebootolni a Windows komolyabb tuning mellett, azota max. akkor van vele baj, ha tullovok a tureshataron. Igaz nekem 107MHz-ig AHCI modban elotte is ment a "tuning".
(SEGKoeknel nagyon rakattantak erre a PCIE-re, mindenhol elokerul, persze egyik helyen sincs ertelme...)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#705) zetecR válasza VaniliásRönk (#704) üzenetére


zetecR
addikt

"(SEGKoeknel nagyon rakattantak erre a PCIE-re, mindenhol elokerul, persze egyik helyen sincs ertelme...)"

Ezt segítenél értelmezni?

(#706) VaniliásRönk válasza zetecR (#705) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Nezd vegig a BIOS screenshotokat a hsz-ben amire valaszoltam.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#707) zetecR válasza Skynet258 (#684) üzenetére


zetecR
addikt

A passzívat úgy értem, hogy a felső tápos házamban a Modu87 ventije pörög kemény 300 fordulaton teljes csendben, így az alatta lévő Brockenen áll a venti.
Ha elkezdek játszani a Mafia-val, akkor 5-10 perc után, nagy lustán beindul az Arctic Cooling venti is, szintén 3-400-as fordulaton, úgyhogy az is marha nagy zajt csap. :)

Nyilván nyáron izgalmasabb lesz a dolog, de szerintem a nyitott ablakon beszűrődő madárcsicsergés akkor is hangosabb lesz... :)

(#708) Mumukuki válasza zetecR (#675) üzenetére


Mumukuki
aktív tag

Nos, összeraktam 2 gépet, az alábbi cuccokból:
Giga ga-a75m-ud2h, A8-3850, 16gb G.skill F3-14900CL9Q-16GBXL, fsp aurum 400w, crucial m4 128gb.

3 hét difi volt a két gép közt, az első hibátlanul mér, de a második (persze az enyém) már ugyanilyen hülye értékeket ír (win alatt és BIOS-ban is).
Bekapcsolás után 10 fok körül, terhelve, 30. A borda pedig melegebb, mint 30 fok :)
BIOS frissítés megvolt, változatlan. Mivel nincs kedvem csereberélni a két gépben az alkatrészeket (a másik gép a barátomnál van), nem foglalkozok vele, alul feszelve is stabil.
Tippre a lap hülye, nem a proci.

Tuningot egyiken sem néztük, viszont 4 modullal sincs stabilitási gond egyikkel sem.

az árak nagyon durván felmentek. proci 10e drágább, ssd 15, ram 15-el, mint ahogy vettük. nem beszélve a másik gépbe tett 2x2tb vinyó, na ott lenne most 55e bukta

(#709) Skynet258 válasza zetecR (#693) üzenetére


Skynet258
veterán

Na közben próbálgattam, ez a GPU órajele. 800-ig állítható, ezt belőve a GPU-Z is ezt mutatja. Csakhogy... semmiféle sebességnövekedést nem látok az alap órajel, és eközött, tehát maximum dísznek jó ez a beállítás... :F
Átraktam a rendszert a tv HDMI bemenetére, és kapásból felraktam az FSB-t 125-re... rendszer bebootol, benchmark-ok lefutnak, szóval megy ez, hogy r*hadjon meg. :D Az érdekesség ebben is az, hogyha a lap azt érzi, hogy a D-Sub-ban van bedugva kábel, akkor nem enged semennyit sem emelni. Amint a HDMI kerül bedugásra (vagy a DVI, bár ez csak tipp, próbálni nem tudom), máris engedi a tuningot.
Elég hülyén van megoldva, de ez van. Már csak valami DVI csatis monitort kéne szerezni... :(

https://geekpulse.hu

(#710) zetecR válasza Skynet258 (#709) üzenetére


zetecR
addikt

Na, örülök. :)
Memória sávszél elég a GPU-nak? Ha eseteg az a szűk keresztmetszet, akkor - gondolom - hiába emeled az égbe az órajelét.
Ja, és a 125-ös FSB mellett működik az AHCI és az USB3 is?

(#711) McClane válasza Skynet258 (#682) üzenetére


McClane
aktív tag

Szia!

A memória milyen feszültségen megy 1866-on? Letudnád írni a pontos típusát?

(#712) Skynet258 válasza zetecR (#710) üzenetére


Skynet258
veterán

Ezt a memóriasávszél dolgot hol/mivel tudom számszerűsítve megnézni? :B
AHCI... na ezt nem is figyeltem, lehet átváltott IDE-re, holnap akkor megint tesztelem. USB3 eszközöm nincs, szóval maximum azt tudom csekkolni, hogy az UEFI-ben be van-e kapcsolva... vagy ha van erre is valami hely ahol írja, akkor mondd. :D

McClane: alapból 1.65V-ot ad a RAm-nak a lap, így ezt hagytam meg most is. :K

Pontos típus: KHX1600C9D3K2/8G

https://geekpulse.hu

(#713) McClane válasza Skynet258 (#712) üzenetére


McClane
aktív tag

Kösz, megnézem. :)

(#714) VaniliásRönk válasza Skynet258 (#712) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ha valoban magasabb orajelen jar az IGP, de nem novekszik a teljesitmeny, akkor durva memoria-savszelesseg limited van. Maximum igy lehet szamszerusiteni.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#715) zetecR válasza Skynet258 (#712) üzenetére


zetecR
addikt

Így van, ahogy VaniliásRönk írja, tehát el lehet kezdeni költeni gyorsabb és alacsonyabb késleltetésű memóriákra. :)
Sajna valóban 1.65V-os a memóriád, így a húzáshoz már nem nagyon tudsz feszt emelni, de próbálkozni azért lehet. Először 1.65-ön, esetleg minimális emeléssel, de én azért utána érdeklődnék a RAM-os topciban, hogy meddig lehet egészséges a plusz kakaó.

Az AHCI-t és az USB3-at az UEFI-ben, igen.

[ Szerkesztve ]

(#716) Skynet258


Skynet258
veterán

Tehát akkor az időzítés lejjebb szorítása lenne a megfelelő? Mert az alapból 1600-as ramok simán mennek 1866-on is akár, csak ezzel ezek szerint nem érek semmit? Durva azért, hogy ennyire nem látszik a gpu core emelése... Milyen időzítést kellene beállítanom egyébként?

https://geekpulse.hu

(#717) Oliverda válasza Skynet258 (#709) üzenetére


Oliverda
félisten

Tényleg csak dísznek jó. A GPU órajele egy fixált szorzón keresztül jön létre a 100 MHz-es referencia órajelből. Ergo egyelőre csak azon keresztül tuningolható.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#718) zetecR válasza Skynet258 (#716) üzenetére


zetecR
addikt

Ugyanazon a késleltetésen a magasabb frekvencia is hoz a konyhára, a legideálisabb egy nagyon alacsony késleltetésű, nagyon magas frekvenciájú memóriapár lenne.
Pl van itt a Hardveraprón 2133@CL7 is.
Persze aránytalanul drágán. :)

(#719) Skynet258 válasza Oliverda (#717) üzenetére


Skynet258
veterán

Akkor sok értelme van, hogy belerakták... :C De most komolyan, nekik nem tűnik fel ilyenkor, hogy nem működik amit leprogramoztak? :U Ugyanez a szorzóállításra is vonatkozik... Vagy ezeket már az unlock-olt procikhoz tették be az UEFI-be? Kicsit korán. :)

zetecR: köszi, pár napja vettem az egész cumót, nem akarok már most memóriát cserélni... :D Úgysem játszok a gépen, a procit meg majd tudom húzni ha DVI-ra váltok - de mint kiderült, nem a sávszéllel lesz itt a gond (1600@CL9 azért nem annyira kevés), hanem az Asrock funkciója nem ér fabatkát sem. :D

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#720) zetecR válasza Skynet258 (#719) üzenetére


zetecR
addikt

Persze, jó lesz az, alkalmankénti játékra tökéletes; ha annyira játszani akarsz, akkor raksz bele egy diszkrét VGA-t.

Esetleg el lehet indítani egy vállalkozást, ami betöm egy újonnan megnyílt piaci rést: VGA kölcsönző. :D
Arra a pár napra, amíg végigtolsz egy lövöldözőst, minek venni... :)

(#721) djbm


djbm
csendes tag

Sziasztok! Venni akarok egy AMD A8 3850-est, viszont nekem van itthon egy Sapphire HD 3850. Megoldható, hogy azt a VGA kártyát használjam, vagy automatikusan az integrált fog továbbra is működni? Ki lehet Bios-ban kapcsolni az integráltat?
Alaplap Gygabyte GA-A75M-S2V

(#722) Skynet258 válasza djbm (#721) üzenetére


Skynet258
veterán

Ha nem kell az integrált GPU, akkor miért ilyen procit veszel? Miért nem inkább egy Phenom X4-et pl?

https://geekpulse.hu

(#723) djbm válasza Skynet258 (#722) üzenetére


djbm
csendes tag

FM1-es alaplapom van, és ilyen procira gondoltam

(#724) gyiku válasza djbm (#723) üzenetére


gyiku
nagyúr

most mi van benne? csak mert vagy A3850 vagy HD3850, szvsz egyik felesleges.

hüllő

(#725) Skynet258 válasza djbm (#723) üzenetére


Skynet258
veterán

Ja, hogy az alaplap adott... hát, nem a legésszerűbb döntés, de szerintem belerakhatsz bármilyen VGA-t, csak ha nem a megadott 3 közül lesz, akkor nem fogja használni a beépítettet, és ledegradálódik egy sima procivá. :)

https://geekpulse.hu

(#726) djbm válasza Skynet258 (#725) üzenetére


djbm
csendes tag

Okés :) Köszi a gyors választ, erre voltam kíváncsi.

(#727) djbm


djbm
csendes tag

idővel majd veszek hozzá olyat, amivel lehet dualba használni (pl.egy 6670-est) az integráltat, csak most nincs pénzem :/ ez egy ideiglenes megoldás lesz

(#728) gjoe


gjoe
őstag

Nem tudja valaki hogy kapható lesz-e még idén A8-3850 proci?
Érdemes-e várnom?
Üdv

(#729) djbm válasza gjoe (#728) üzenetére


djbm
csendes tag

remélem kapható lesz, nem tudom minek kopott ki, a 3650-es meg van sok helyen...

(#730) Skynet258 válasza djbm (#729) üzenetére


Skynet258
veterán

Nem "kopott ki", csak elég rossz a kihozatal, így készlethiány van. Én is azt akartam venni, de nemhogy horror áron, de sehogy sem lehet kapni. :( De nem csalódtam a 3650-esben sem. :K

https://geekpulse.hu

(#731) hyperman25


hyperman25
tag

Nekem szerencsém volt, még 27e-ért vettem a 3850-est. Ilyen árakon most 3650-est vennék, a 3850-es IGP-je alapjáraton kiszolgálja kocajátékos igényeimet, a 3650-es húzva valószínűleg szintén elég lenne.

(#732) echterion válasza gjoe (#728) üzenetére


echterion
nagyúr

Én egy hete rendeltem egyet az interstore-ból, azt mondták, két hét alatt jön meg. Úgyhogy most várom a postást. Ja, 33500 volt akkor az ára.

**********

(#733) GRaul


GRaul
őstag

sziasztok!

Vettem egy GA-A75M-UD2H lapot.
De amikor a win 7et akarok fellönni akkor nem engedi.
Amikor a vinyót választom ki, kiírja h nem lehet arra telepiteni és a naplófájlban berögzitette mi a hiba,
Vkinek vmi tipp?

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#734) echterion válasza GRaul (#733) üzenetére


echterion
nagyúr

Partícionálás rendben van? Előtte nem volt esetleg raid-be kötve másik merevlemezzel?

**********

(#735) Fooler89 válasza GRaul (#733) üzenetére


Fooler89
őstag

Ha meg van particionálva akkor még formázd is meg utána enged rá a win7 telepítést.

(#737) GRaul


GRaul
őstag

Köszönöm a segítségeket.
De a Biosba kellett babrálni h IDE,RAid vagy ASCH akarok választani.
A lapom egy gigabyte a75m-ud2h
A proci hozázá pedig egy A3400-as
Érdemes tunningolgatni?
Én htpcnek használom mert másik gépem a gémer pc :R

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#738) echterion válasza GRaul (#737) üzenetére


echterion
nagyúr

"Én htpcnek használom mert másik gépem a gémer pc"

Nem.

**********

(#739) GRaul válasza echterion (#738) üzenetére


GRaul
őstag

Néha beakardnak a 1080p-s filmek :)
Azért kérdem.
H az segitene e vmit, vagy codecek között keressen a gebaszt?

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#740) VaniliásRönk válasza GRaul (#739) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ha codec-csomagot tettel fel, mar ott elszurtad az egeszet. Olyan lejatszot kell hasznalnod, ami tamogatja a DXVA gyorsitast. (pl. MPC HC, Splash Lite mukodik ahogy kell, mindenfele codec nelkul)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#741) echterion válasza GRaul (#739) üzenetére


echterion
nagyúr

Az szoftveres probléma lesz. Szedj le minden kodeket, majd mpc home cinema + ac3 filter. Ezeket lődd be ezen cikk alapján és láss csodát, akadás-mentesen fog menni az 1080p. :))

**********

(#742) GRaul válasza echterion (#741) üzenetére


GRaul
őstag

öööö :)

Oké.
K-Lite Codec pack van fent most már meg Splash és király.
Köszönöm :)

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#743) VaniliásRönk válasza GRaul (#742) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

A K-Lite-ot szedd le, max. lelassitja a rendszert, ennyit nyerhetsz vele a Splash Lite mellett.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#744) GRaul válasza VaniliásRönk (#743) üzenetére


GRaul
őstag

Splash Pro Ex-et tettem fel.
Letesztelem, és ha tetszik akkor meg is veszem :R

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#745) edward2 válasza gjoe (#728) üzenetére


edward2
addikt

egy európai bolt dec 28-at írt ki várható érkezésről :)

(#746) gjoe válasza edward2 (#745) üzenetére


gjoe
őstag

Akkor más procit kell néznem.
Köszi.

(#747) attiati


attiati
veterán

FM1-re elérhető lesz az A8-3850-nél erősebb egység?

Van valami hivatalos hír az FM2 indulásáról?
Itt találtam roadmapet 2012-re, ez mennyire megbízható? Van ennél konkrétabb dátum?

(#748) VaniliásRönk válasza attiati (#747) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Az A8-3870 Black Editionrol volt hir, de termekrol en meg nem hallottam. A Llano problemainak megoldasahoz valtoztatni kene a chipen, de nyakunkon a Trinity, ugyhogy ez nem valoszinu. Utobbi pedig jo esellyel nem lesz kompatibilis az FM1-gyel.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#749) gjoe


gjoe
őstag

Sziasztok.
Felteszem ide is a kérdésemet.

Melyik lenne a jobb megoldás?
Játékra akarom összerakni az új gépet, de lehetőleg minél kevesebből.
Viszont lehetőleg több évig jó legyen.
AMD A6-3650 proci + hd6670 ( ez kb 50.000)
vagy Phenom II x4 955+ hd6850 (ez kb 65-70e)?
Az előbbi azért lényegesen olcsóbb lenne.

(#750) VaniliásRönk válasza gjoe (#749) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Es lenyegesen gyengebb. A HD6850-nel is necces lesz evekeig kihuzni, azzal a hibrid CF konfiggal viszont biztosan nem fog menni. Ha sporolni akarsz, vehetsz Pehnom II-t meg Radeont hasznaltan is, Llanoval erre nem sok eselyt latok.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.