Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) Mumukuki válasza Kendek (#799) üzenetére


Mumukuki
aktív tag

De mennyi az annyi pontosan?
Mármint fogyasztásra gondolok.

(#802) Kendek válasza Mumukuki (#801) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Szívesen mondok konkrét számokat is, de pontosan mire vagy kíváncsi? Mert amit én folyamatosan mérek, abban benne van a modem, a router, a monitor és még pár egyéb dolog is. Szóval ezt az adatot hiába is közölném. Mérjem le a gépem optikai meghajtóval, vinyóval és SSD-vel, vagy csak ez utóbbival? Úgy mérjem le a full terhelést ahogy most van beállítva, vagy mindent állítsak vissza alapértelmezettre? Ugye nem mindegy, elég nagy a különbség.

<-ƘƘ->

(#803) Mumukuki válasza Kendek (#802) üzenetére


Mumukuki
aktív tag

csak a gép idle, és full load (pl. prime + furmark)

(#804) Kendek válasza Mumukuki (#803) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Okés, majd estére ha hazaértem, akkor méregetek kicsit. A Prime95 biztosan menni fog, de a FurMark már tutira nem, tekintve, hogy Ubuntut használok. De majd megnézem, hogy mivel helyettesíthetném. Max. nyomatok egy nem VSynces glxgearset ha nem lesz jobb.

<-ƘƘ->

(#805) Kendek válasza Mumukuki (#803) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A saját UEFI beállításaimmal mért értékeim, csak alaplap, APU, RAM és egy SSD volt rákötve:
Nyugalmi állapot: 33 watt
glxgears: 45-46 watt
Prime95: 58 watt
Prime95+glxgears: 62-63 watt
Ha a C6 módot kikapcsolom akkor az olyan fél-egy wattot jelent pluszban (nyugalmi helyzetben). A C'n'Q-ra meg egyébként nem reagál egyáltalán, mert 2,7 GHz-ről 800 MHz-re ugorva sem változik, illetve kikapcsolva is ugyanúgy 33 az alja.

<-ƘƘ->

(#806) echterion válasza Kendek (#805) üzenetére


echterion
nagyúr

Ezek szép eredmények, köszönjük. :R

**********

(#807) Kendek válasza echterion (#806) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Igazából tükrözi a PH!-s eredményeket, csak nekem két aktív mag dolgozik full terhelésnél és azért alul is van feszelve rendesen, ahogy kell.

<-ƘƘ->

(#808) Mumukuki válasza Kendek (#805) üzenetére


Mumukuki
aktív tag

Köszi!

Erre voltam kíváncsi, hogy alapon melyik mennyit eszik.
Nálam a8-3850 -0,150V alulfesszel, 350W aurum beles gold táppal 4*4 GB 1866-os rammal, ssd+hdd eszik 31-33w alapon, ha csak olvasgatok.
Terhelve persze (4 szálas prime+ furmark) már jóval több mint a kisebb llano, 150w fölé megy kicsivel.

(#809) d.tiborz


d.tiborz
aktív tag

Sziasztok!
Van valakinek tapasztalata, hogy ASRock A75M alaplap milyen SSD-t szeret és milyet nem szeret?
Köszi!

(#810) Kendek válasza d.tiborz (#809) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem valószínű, hogy bárki is végigtesztelgette volna pont azzal a lappal a mostani SSD kínálatot. De ez nem is probléma, hiszen abból kell kiindulni, hogy mindegyik szabványos és működőképes tárolóegységgel maximálisan együtt tud működni. Úgyhogy inkább más szempontok szerint próbálj választani a kínálatból. Azt nem mondom, hogy nem léphetnek fel problémák, de a gyártók ezeket utólagosan is javítani szokták szoftveres frissítésekkel. Ha általános lenne az inkompatibilitás, akkor az ASRock feltüntette volna a honlapján az APU és memória kompatibilitási listák mellett az SSD-két is.

<-ƘƘ->

(#811) d.tiborz válasza Kendek (#810) üzenetére


d.tiborz
aktív tag

Nagyjából erre gondoltam én is.
A Brazos fórumban olvastam, hogy bizonyos SSD-kel voltak problémák (ASR E350M1).
T.

(#812) echterion válasza d.tiborz (#809) üzenetére


echterion
nagyúr

Esetleg annyit megtehetsz még, hogy utánanézel, milyen vezérlő van az Asrock lapján, és rákeresel a netes tesztek között, hogy olyan vezérlővel ellátott lappal van-e ssd teszt. Egyébként nem valószínű, hogy inkompatibilis lenne bármelyik ssd-vel is a lap.

**********

(#813) echterion


echterion
nagyúr

Na, végre megvan a 3850-es procim. Most megy a telepítés, majd később jövök egy beszámolóval is.

**********

(#814) Skynet258 válasza echterion (#813) üzenetére


Skynet258
veterán

Én meg vettem HDMI-s monitort, végre ki tudom próbálni a tuningot gyakorlatban is (nem, nem vagyok akkora állat, hogy emiatt vettem direkt). :D

https://geekpulse.hu

(#815) echterion válasza Skynet258 (#814) üzenetére


echterion
nagyúr

Na, első probléma: felrakom a chipset drivert, majd a 11.11-es drivert win7 64biten, újraindul, majd mikor bejönne a desktop, ismét, majd ugyanott ismét. Ha benne van a driver cd, akkor addig nem restartol, míg forgatja. Mikor megáll, gép restart. Display driver nélkül nincs restart. Ez vajon mi lehet?

**********

(#816) McClane válasza echterion (#815) üzenetére


McClane
aktív tag

Csökkentett módban elindul?

(#817) echterion
Akkor ott próbáld meg eltávolítani a drivert driver sweeper-el és újra felrakni.

[ Szerkesztve ]

(#817) echterion válasza McClane (#816) üzenetére


echterion
nagyúr

Igen.

**********

(#818) audi100td


audi100td
nagyúr

Sziasztok,

úgy átlagban mennyire bírják a tuningot ezek az APU-k? Várható valami változás az ellátottságban?

(#819) zetecR válasza Skynet258 (#814) üzenetére


zetecR
addikt

Nekem is megjött a HP LP2065 (igen jó kis IPS moncsi, br. 25-ért meg pláne... :) ), 133-as FSB-vel ment is kapásból, USB3 és AHCI mellett is.

audi100td: 3500MHz-et általában bírnak. Persze ezzel párhuzamosan gyorsul az IGP is.

[ Szerkesztve ]

(#820) audi100td válasza zetecR (#819) üzenetére


audi100td
nagyúr

Köszi, mondjuk ahogy elnézem A8-at nem igen kapni, vagy ha igen akkor is csak drágán, így egyelőre szerintem felejtem.

(#821) ftc


ftc
nagyúr

Vki próbálta ezeket a CPU-kat Adobe Lightroomon? Gyorsaság érdekelne

(#822) zetecR válasza audi100td (#820) üzenetére


zetecR
addikt

Az A6 is simán megy 3.5-ön, nem muszáj az A8-ra várni, de most tényleg nagyon drága.
Én még 22-ért vettem az A6-ot annyiért nem volt rossz.

ftc: 3.5-re húzva pont annyit tud, mint egy i3 2120.

[ Szerkesztve ]

(#823) ftc válasza zetecR (#822) üzenetére


ftc
nagyúr

Pl 100 kép átméretezésnél?

(#824) zetecR válasza ftc (#823) üzenetére


zetecR
addikt

(#825) audi100td válasza zetecR (#822) üzenetére


audi100td
nagyúr

tudom, de az meg csak 320 shader, nem?

(#826) echterion válasza audi100td (#825) üzenetére


echterion
nagyúr

Így van, én is ezért akartam a8-ast.

**********

(#827) zetecR válasza audi100td (#825) üzenetére


zetecR
addikt

Olyan sokra a 400 sem elég... :D

(#828) audi100td válasza zetecR (#827) üzenetére


audi100td
nagyúr

Hát, ezaz, ennyiért meg akárhogy is nézem sok, ugyanott vagyok árban mint az i3-2100/HD5750 kombóval, a teljesítményről nem is beszélve és akkor még drága RAM-ok is kellenének az igp-hez. Jó lenne az A8-as max 30-ért, többet sajnos nem ér, annyit ki is adnék érte a jobb fogyasztás miatt.

(#829) Kendek válasza zetecR (#827) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Szerintem a 160 is bőven sok. :DDD

<-ƘƘ->

(#830) zetecR válasza audi100td (#828) üzenetére


zetecR
addikt

Pontosan.
Amikor én vettem, az A8 28 körül volt, de mire elvitték az LGA775-ös gépemet, már csak A6-os lehetett kapni (A8 senkinek nem volt készleten, vagy csak 36-38 körül).
Viszont én tényleg nagyon keveset játszok (amivel igen, azt kielégítően viszi), viszont a gyors memória jól jön a munkánál és az sem mellékes, hogy az alapfeszen 3120-ra húzott A6-ot passzívan hűti a Brocken. A VGA-t meg nem kell külön hűteni. :)

(#831) ftc válasza zetecR (#824) üzenetére


ftc
nagyúr

Aj-aj

Innentől nem tud mit vegyek :)

(#832) atti_2010 válasza ftc (#831) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Ez egy nagyon jó 4 magos proci egy igen erős IGP-vel, ha nem hardcore játékra kell jobban megéri mint az Intel, ne feledd hogy az Intel IGP még filmlejátszásra is alkalmatlan tehát kell vegyél mellé egy VGA-t ha használni akarod.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#833) ftc válasza atti_2010 (#832) üzenetére


ftc
nagyúr

nekem nyers erő kell :) játékokra nincs időm :) Az élet a legjobb game...

(#834) audi100td válasza zetecR (#830) üzenetére


audi100td
nagyúr

28-ért nagyon megérte az biztos, annyiért egy percig nem gondolkoztam volna, én is csak alkalmi játékos vagyok, mondjuk full HD-s a monitorom, így nem árt ha van alatta vas, de tudok kompromisszumot kötni. Na mindegy, így inkább megvárom míg lejjebb esik az ára, meg egyáltalán lehet kapni, de az is, lehet akkor már kivárom a következő generációt.

ftc: "nekem nyers erő kell játékokra nincs időm Az élet a legjobb game..."

Akkor neked Z68+2500K kell, főleg ha számít a fogyasztás is. :)

[ Szerkesztve ]

(#835) echterion válasza McClane (#816) üzenetére


echterion
nagyúr

Nem segített, már vagy a 10-ik wint telepítem, de nem tudok rájönni, mi lehet a baj. Most még rátolok egy 32 bitest, hátha...
Ha így se lesz jó, akkor vagy a lap vagy a proci rossz, majd a szervízben kiderül.

**********

(#836) ftc válasza audi100td (#834) üzenetére


ftc
nagyúr

Ez nem épp olcsó kat :D

Ezért nézegetem az A6-os CPU-t... de úgy nem tudom :(

(#837) audi100td válasza ftc (#836) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ja, azt nem írtad, hogy olcsó is legyen :) , hát akkor nem tudom, esetleg i3+H61, ez hozza phenom II 955 szintjét, de itt meg nincs tuning... Vagy A6-3500 húzva, de neked kell tudni mire van szükséged, ha a gpu annyira nem számít, akkor személy szerint jelenleg inkább az intelt részesítem előnyben, cpu-ban jóval korszerűbb.

(#838) ftc válasza audi100td (#837) üzenetére


ftc
nagyúr

GPU full HD monitor végett kell :)

vagy láttam A8-at s vegyem meg? :D

(#839) audi100td válasza ftc (#838) üzenetére


audi100td
nagyúr

az van az i3-ban is, bár nem tudom mire használod a gpu-t, ha teljesítményre kevés, akkor egyértelműen Liano, vagy sandy+ dedikált vga

[ Szerkesztve ]

(#840) zetecR válasza ftc (#833) üzenetére


zetecR
addikt

Ha tényleg nem használod játékra, akkor Intel.
De miért nem nézed át a topic-indító Llano tesztet?
Elég alaposan le lett tesztelve.

(#841) Henkei válasza zetecR (#840) üzenetére


Henkei
tag

kenyelmesebb ha a szajaba rakjak az adatokat.

Hogy lehet hogy amikor emberen hajtják végre abortusznak nevezik amikor csirkén akkor rántottának??

(#842) ftc válasza zetecR (#840) üzenetére


ftc
nagyúr

mert személyes tapasztalat kell.. nem érdekelnek a tesztek :) A tesztekben közel sincs olyan rendszer fent mint egy átlag gépen csak ezért...

#841 ezt inkább meg se hallottam... :U

[ Szerkesztve ]

(#843) zetecR válasza ftc (#842) üzenetére


zetecR
addikt

Akkor közelítsük meg a dolgot onnan, hogy ha nem játékra kell, de számít a CPU erő, akkor mire kell?

Képszerkesztésre, videovágásra inkább az Intelek a jobbak, bár a húzott Llanok megint csak ott vannak a nyakukon.

Mindentől függetlenül az összes review azzal zárul, hogy ha nem használod ki az IGP-t, akkor inkább az i3. Viszont azzal még véletlenül sincs játék, ill. hosszabb távon: "az OpenCL folyamatos terjedésével már akár szélesebb körű általános számításokhoz is felhasználható lesz az integrált grafikus mag ereje". by Oliverda

(#844) Oliverda válasza ftc (#842) üzenetére


Oliverda
félisten

Valóban. Nálunk például összetettebb a tesztrendszer mint egy bármilyen átlag gépen.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#845) Fooler89 válasza Oliverda (#844) üzenetére


Fooler89
őstag

Meg amúgy is AMD bérencek vagytok ;] :P

(#846) atti_2010 válasza Fooler89 (#845) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Ja, a múltkor láttam Oliverdát meg Abut ahogy tolták ki a talicska pénzt az AMD-től, alig bírták. :D

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#847) McClane válasza atti_2010 (#846) üzenetére


McClane
aktív tag

És így történt, hogy te is segítettél nekik... :DDD

(#848) echterion


echterion
nagyúr

Na, úgy néz ki, kaptam egy rossz igp-s 3850-est. :W Beraktam egy 4550-es vga-t, azzal nincs semmi gond, nincs újraindulgatás, semmi. Ennyi jutott az egy hónapos várakozásomért cserébe. Kíváncsi vagyok, tudnak-e adni másikat, vagy megint egy hónap lesz a várakozási idő.

**********

(#849) Oliverda válasza echterion (#848) üzenetére


Oliverda
félisten

Ettől még simán lehet az alaplap is rossz.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#850) echterion válasza Oliverda (#849) üzenetére


echterion
nagyúr

Lehet, bár, ha rossz a lap, akkor nem értem, hogy miért csak a driver felrakása után jelentkezik a hiba?

**********

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.