Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6001) MC Pite válasza zetecR (#1357) üzenetére


MC Pite
veterán

Sziasztok!

Párom kapott most egy A55M-HVS-t egy A6 3650, illetve 2×2Gb 1600as Geil Black Dragon társaságában.
AM3nál követtem jobban a tuningot, azóta az apuknál kicsit összetettebb a dolog ha jól látom. Egy kis alapfeszes tuningra rápróbálnék, 3200Mhz gondolom tartható, 550es gpu órajel fog hozzá társulni?
Diablo III, meg pár nfs rész amivel játszik néha, meg persze a tudat a tuning miértje :D .

Ramnak rezzenéstelen arccal tolnék +0,05V mellett 1866Mhzet, ha ti jobban ismeritek hogy valószínű bírja, megejtem, de nincs nagy türelme arra hogy félnapokat stabilitás teszteket futassak, így egy 99%osan jó beállítást tesztelnék már, egyszeri alkalmat kibír. :)

Megköszönnék egy kis iránymutatást :R

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#6002) B0gyee


B0gyee
tag

Sziasztok!

Nem teljesen proci téma de ide kapcsolódik.

Adott egy A6-3500 APU, eddig a beépített GPU-t használtam, de ma vettem egy 6670-es kártyát.
Minden szép és jó, fel is ismeri engedélyezem control panelben a Dual Graphics módot viszont csak az erősebb gpu-t használja a rendszer.

Eddig furmark, heaven benchmarkot próbáltam és mindkettőnél csak a 6670 dolgozott.

Windows 8 volt a gépen gondoltam azért viszont újratelepítve Windows 7 alatt is ezt csinálja.

Természetesen biosban is engedélyezve van a dual graphics.

Konfigom
Asrock A75M-ITX
A6-3500
VTX3D 6670 1GB

(#6003) kjani18 válasza B0gyee (#6002) üzenetére


kjani18
őstag

A lap leírásában megtalálod a telepítés bekötés helyes sorrendjét, mert nem mindegy!

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#6004) MZperX75 válasza kjani18 (#6003) üzenetére


MZperX75
addikt

Ja ja ,Az IGP-t tedd a monitorra.

(#6005) Konfigos válasza B0gyee (#6002) üzenetére


Konfigos
őstag

Biztos hogy nem használja?Nálam is egy 6670en dolgozik az apu mellett,és a furmark csak az elsődleges gpu-t terheli!Megtévesztő volt elsőre nekem is.Nézd meg luxmark-kal,közbe ha megoldható fusson az amd monitor nevű kis program,gpu résznél tisztán kiríja hogy van-e dual vagy nincs,továbbá szépen kijelzi a terhelést is.Továbbá futhat a program miközben lefuttatsz egy 3dmark11-et is,van benne "rec" rész ahol visszatudod nézni pontosan mi és mekkora terhelés kapott.Ha nincs dual-od azonnal látszódni fog,nálam totálisan mindegy volt hogy az igp az elsődleges-e vagy a 6670

(#6006) MC Pite


MC Pite
veterán

Tegnap ugyan ment egy órát az orthos (reggel is elindítottam, délután meglátom) 4 szálon, mégis fél/1perccel explorer megnyitása után kikapcsol a gép, se reset, de power gombra nem kapcsol vissza (mintha elmenne a táp).
Tegnap mászott fel a W7 hp32bit, driverken kívül nincs más fent. Firefoxxal jó.

1, Mi lehet ez?
2, Miért nem megy power gombbal sem? :F

Minden alapon(bios default is volt), sőt, most a ramot is 1066on hajtja vmiért :F

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#6007) zetecR válasza MC Pite (#6006) üzenetére


zetecR
addikt

Szia,

ez egy nagyon jó guide, érdemes végigolvasni.

A RAMo-okat OC-s leállás után mindig 1066-ra teszi, ez ilyen... :)

(#6008) MC Pite válasza zetecR (#6007) üzenetére


MC Pite
veterán

Köszi!

(Gondoltam hogy a nem rendes leállás miatt, csak ilyenkor illene induláskor egy üzenet hogy hé köcsög, állítsd vissza vagy valami.)

Exploreres bugra valaki? Vmi ismert driver/program hiba nincs ezekszerint? Gyaluljam megint? (És most az xram, instantboot meg a a tuning program nélkül - nem szeretem az újrarakást, azzal nem tudom meg mi volt, csak nem sok ötletem van egy gyk szűz rendszernél :((( )

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#6009) zetecR válasza MC Pite (#6008) üzenetére


zetecR
addikt

Ha gond van, az A75-UD4H mindig dob üzit, hogy 1066 a memória és állítani kellene...

Explorerre nem tudok mit mondani, mert install után csak addig használom, amíg letöltöm a Chrome-ot, de gyanús, hogy valami nem stimmel vele. nem hallottam Llano-Explorer bugról... :)

(#6010) MC Pite válasza zetecR (#6009) üzenetére


MC Pite
veterán

Hát ez az, alig bírtam leszedni az apu driver után az avg-t meg a firefoxot...

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#6011) glovasi válasza oliverkiss32 (#5999) üzenetére


glovasi
tag

Én most vettem egy ilyen konfigot. Ha jövő év elején megkeresel lehet el is adom majd Neked. Írd fel a nickemet aztán majd írj :)

G.

(#6012) troszti


troszti
aktív tag

Sziasztok!

Tervezek beruházni egy llano konfigba:
ASUS F1A55-V alaplap
AMD A8-3870K 3.00GHz FM1 processzor

Szerintetek jó választás, és egyáltalán érdemes llanoba áldozni?

Szerk. Dual Graphics-ba használhatnék két monitort? Két D-SUB csatlakozójút? Úgy működne, hogy az egyiket az igp, a másikat a 6670 hajtja?

[ Szerkesztve ]

fiokmuhely.hu ...ahol nem csak fiókok készülnek

(#6013) Peak válasza troszti (#6012) üzenetére


Peak
addikt

jó választás a llano is.
a dualgraphicsról meg kb. két kattintással olvashatsz magyarul is részletes leirást, hogy hogy működik. használd kérlek a guglit. kkthxbai.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#6014) troszti válasza Peak (#6013) üzenetére


troszti
aktív tag

Csak hogy pontosítsak, a kérdés az lenne, hogy működne e úgy a rendszer, hogy az egyik monitor az IGP-t a másik a 6670-et használja? Tehát egyiket az alaplapra, a másika a videokártyára kötném.

Erre sehol nem találtam választ, és eddig egyik informatikai cég se tudott biztosat mondani, sőt az egyik azt ajánlotta, hogy itt kérdezzek rá...

fiokmuhely.hu ...ahol nem csak fiókok készülnek

(#6015) Frigetrus


Frigetrus
senior tag

Üdv!
Úgy döntöttem, hogy A8 3870K procit veszek az A6 3500 helyett. Ugyebár az A8-as TDP-je 100W míg az A6-é 65W. Szerintetek, ha nincs szükség mindig nagyobb teljesítményre, és fontos a fogyasztás, akkor sokat tud számítani az alacsonyabb órajelen való járatás, és az alulfeszelés? Van valakinek ebben tapasztalata?

Néztem, hogy pl az A8 3800 65W-os, és ugyan az van benne, csak az órajele alacsonyabb (2.4/2.7ghz kontra 3ghz).
(Lehet gyárilag is csak ennyi jelenti a különbséget, hogy nincs teljesen kijáratva?)
Ha ez így van, akkor visszafogva a 3870K-t tulajdonképpen van egy 3800-as procim?

(#6016) Konfigos válasza Frigetrus (#6015) üzenetére


Konfigos
őstag

Nekem van,bár már eladtam az a8-3870k procim pár napja,de nekem sikerült elég szépen alulfeszelnem.Gyári értéken használtam,3ghz,600mhz-es gpu.Tdp-t most hagyjuk mert az csak egy intervallum felső határa,annyit nem eszik,maradjunk annyiba hogy 65-100 között van,nagyjából 80w körül egészen pontosan szerintem.Én a gyári 1.425V-ról levittem 1.250V-ra és ezen betonstabil volt a gép.Ezzel terhelés alatt megcéloztam a 65-70w tdp-t kb,de inkább a 65 felé vinném.Nálam idle 38w volt a gép,játék alatt(mondjuk Hereos 6) nem evett többet 80-90wattnál,6670-el hibridbe meg 110w volt emlékeim szerint.És most természetesen ezek a konnektorból mért értékek hatásfoklevonás nélkül.Halkan megjegyezném hogy jóval több fogyit is kilehet ám hozni ebből a prociból is mint a ph! tesztben is van,mert luxmark vs prime95+furmark közel se egykutya,legalábbis nálam nem az volt,én rátudtam pakolni még egy 20-30wattott a luxmarkra vele,viszont a luxmark sokkal pontosabb értéket ad a mindennapi használatra,ugyanis semmivel se tudtam átlagfelhasználóként jobban leterhelni mint kb a luxmark,tehát ha ebből a szempontból nézzük jobb a luxmark teszt.

[ Szerkesztve ]

(#6017) Frigetrus válasza Konfigos (#6016) üzenetére


Frigetrus
senior tag

Nagyon szépen köszönöm!
Na valami ilyesmire számítottam. Ez jól hangzik.
(Igen azzal tisztában vagyok hogy a 100W TDP egy felső határ, illetve ez egy adott TDP kategória, nem feltétlenül eszik annyit a proci, csak a viszonyítás miatt hoztam fel, egy 65W-oshoz képest.)
Majd akkor kipróbálom az alulfeszelést, és kísérletezgetek vele mennyire stabil.
Nekem nem lesz külön vga, 2x4 giga ram lesz a gépben, egy tv-tuner, egy SSD, meg egy DVD író.
Tápom 350W-os Gigabyte (FSP 350-60apn táp átcímkézve, elvileg 80+-os hatásfokú)
Szerintem ezekből elég korrekt fogyasztás hozható majd ki, jól gondolom?
Köszi

(#6018) oliverkiss32 válasza Frigetrus (#6017) üzenetére


oliverkiss32
aktív tag

Jól.

;]

(#6019) Peak válasza Frigetrus (#6015) üzenetére


Peak
addikt

HTPC módban használom 1600MHz 1,0V max terhelésen 65W.
Ha felpöccintem max. kakaóra, 180W.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#6020) MZperX75 válasza Peak (#6019) üzenetére


MZperX75
addikt

Az alulfeszelés ugyanolyan lutri mint a tunning,azt hogy mennyit bír, az APU függő,és felhasználás függő.

Kamu adatok ,meg beton stabil ....de meddig? 1 hónap 2 hónap?

Azért azt tudni érdemes,hogy az AMD sem hülye ,hogy bizonyos gyári értékekre(V) állítja be a prociait.

Persze tisztelet a kivételnek,ezt nem úgy gondolom nem működik csak nem biztos hogy általános.
Az,hogy tartós-e vagy sem,meg van a tapasztalatom,hogy egyik másik végletet is alátámasszam.

[ Szerkesztve ]

(#6021) oliverkiss32 válasza MZperX75 (#6020) üzenetére


oliverkiss32
aktív tag

Frigetrus
Ja, azt lehagytam, hogy szerintem az alulfeszelésnek semmi értelme, főleg egy K-s APU-nál... Minek veszel akkor ilyet?

[ Szerkesztve ]

;]

(#6022) Frigetrus válasza oliverkiss32 (#6021) üzenetére


Frigetrus
senior tag

Azért akartam alulfeszelni, mert azt mondják lehet nyerni a wattokon.
Azért veszek ilyen procit, mert jó árban van, és van benne tartalék, általában nem játszok, de ha kedvem lenne valamihez, vagy valamiért kell az extra teljesítmény, akkor azért számít, hogy nem az A6 3500 procim van. De amikor nincs kihasználva, akkor nem bánnám, hogy kevesebbet fogyasszon.

(#6023) Konfigos válasza MZperX75 (#6020) üzenetére


Konfigos
őstag

Neked most mi fájt abba amit írtam?Ha már engem idézel.Őszintén sajnálom ha zavarta az e*enised,de bizony nekem betonstabil volt,mind játék,mind terheléses teszt alatt. Mire alapozod a felvetésed?Évek óta feszelek alul amd procikat amik járnak nálam,valóban előfordult már, hogy nekem is stabil volt pár hétig utána pedig már nem,de ez jó ha 1-2 proci volt a 30ból kb.

Így van lutri dolog,de ekkora ostobaságot, hogy az "AMD sem hülye ,hogy bizonyos gyári értékekre(V) állítja be a prociait.",pont azért van erre beállítva mert mint előtte te is írtad ez hasonló mint a tuning.Mindig vannak gyengébb és jobban sikerült darabok mint mindenhol,biztosan számos a8 3870k nem bírja ennyin mint nekem,és biztos van pár ami még ez alatt is stabil,épp ezért is kell egy feszültség amin stabil "mind",és ez bizony sokszor jóval több mint ami szükséges lenne néha pedig épp hogy elég,nem hittem volna, hogy valakinek ez nem egyértelmű. :U De ilyet kijelenteni szerintem akkor se kellene mert sokan élnek az alulfeszelés lehetőségével,nem kellene elvenni tőle a kedvüket,mert te hozzászólásodból az jön le, hogy nagy része nem stabil,holott pont az ellentéte az általános.Offot ezzel kapcsolatba befejeztem,de máskor fogalmazz kicsit másképp szvsz. :R

(#6024) oliverkiss32 válasza Frigetrus (#6022) üzenetére


oliverkiss32
aktív tag

Amúgy se fogyaszt sokat, az a pár watt meg nem is látszik a számlán, de cserébe instabillá teszed a rendszert.

;]

(#6025) Frigetrus válasza oliverkiss32 (#6024) üzenetére


Frigetrus
senior tag

Ebből indultam ki: [link]

"Fogyasztási eredmények (a fenti teljes terhelésen, konnektornál mérve):
alap 1.4125 V: 98 watt
-0.1 V: 89 watt
-0.2 V: 82 watt"

Azért -0.2 V 16 wattot faragott, az annyira nem rossz eredmény szerintem. És az se biztos, hogy instabil lesz, majd a tesztelés megmutatja.

(#6026) CYBERIA válasza oliverkiss32 (#6024) üzenetére


CYBERIA
őstag

„az a pár watt meg nem is látszik a számlán”

Fogalmazzunk úgy, hogy nem csak a számlán látszik.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#6027) MZperX75 válasza Konfigos (#6023) üzenetére


MZperX75
addikt

Hozzád ki szólt? Szerintem nézd meg kinek címeztem.

Ezen meg nem kell megsértődni,amit írtam az igaz,feltéve a neked címeztem volna.

" Mire alapozod a felvetésed?"

Gyakorlati tapasztalatra.

"Ha már engem idézel.Őszintén sajnálom ha zavarta az e*enised,de bizony nekem betonstabil volt,mind játék,mind terheléses teszt alatt."

Idéztelek? Mikor és mit?

E-penisz ? Ezek szerint csak téged zavart,engem nem :DDD

Egyszerű a képlet ez egy nyilvános fórum ,egyéni tapasztalatok alapján írogatnak az emberkék,kinek mi a tapasztalata,ha felmerül valami probléma akkor ezt ki hogyan oldotta meg, mi a tapasztalata ezzel vagy azzal kapcsolatban.Ezek után felhívni a figyelmet arra,hogynincs garancia az alulfeszelésre szerintem nem e-penisz mutogatás ,de ahogy érzed.

",de ekkora ostobaságot, hogy az "AMD sem hülye ,hogy bizonyos gyári értékekre(V) állítja be a prociait."

Hát szerintem,tudják ,hogy mit csinálnak....ezt azért fenn tartom. :))

"A vélemény olyan ,mint a segg mindenkinek van......de senki sem kíváncsi a másikéra"
Piszkos Harry

[ Szerkesztve ]

(#6028) MZperX75


MZperX75
addikt

Viszont ,lenne egy kérdésem

Asrock A75M-ITX FM1 mini ITX-es lapon ki hajtott végre bios frissítést,kell e valamire figyelnem,vagy mehet?

(#6029) zetecR válasza MZperX75 (#6028) üzenetére


zetecR
addikt

Hű de picike... :)

Én Gigán frissítettem, simán, win alól, többször is; semmi gebasz nem volt.

(#6030) kjani18 válasza MZperX75 (#6028) üzenetére


kjani18
őstag

Nem akarod elcserélni egy ilyenre?

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#6031) #92888064


#92888064
törölt tag

win 8 alatt csak nekem nem megy a tuning szorzózáras procival?
a6-3620 + giga a75m-ud2h-t használok, és idáig problémamentes volt 3 - 3,2 ghz-en, de amióta win 8-at felraktam, már egyáltalán nem megy a tuning. win7 alatt is úgy kellett, hogy alapbeállításokon telepítettem a win-t és a drivereket, majd kapta a host clock emelést. most nem akarja az igazságot.
raktam fel hirdetést, hogy lockmentesre cserélném a 65w-os 4magost, de nem dől össze a világ, ha ezt ingyen is meg tudom oldani.

[ Szerkesztve ]

(#6032) MZperX75 válasza kjani18 (#6030) üzenetére


MZperX75
addikt

Ahhoz házat is cserélnem kellene táppal! Most egy ilyenben van

Ami egy Méret 22cmX30cmX12.9cm.
Ebba nem férne el az alaplapod,nekem ez is nagy 2db 3.5"HDD van benne +DVDRW+táp+proci

Egy A8-3820(65W TDP) X4-2.5Ghz HD6650D

Ez a miniITX-es lap 17X17cm-es nagyobb nem érdekel.

[ Szerkesztve ]

(#6033) MZperX75 válasza zetecR (#6029) üzenetére


MZperX75
addikt

Akkor nekivágok!

MSI-n cseréltem vagyis frissítettem biost ,de az egy kis szaros Brazos MSI E-350IS-45 kis lapos volt.

(#6034) trust007


trust007
tag

Üdv mindenkinek!
Alaplap proci ram vásárlás előtt vok(a régi elhalálozott, 775ös volt), van egy 6670 1gb ddr5 kártyám(most vettem).
Nem kellene semmi xtra teljesítmény épp ezért egy intel g860-as procit néztem meg hozzá lap ram(40e környékén megállna),
de most olvasom h. egy pl. A8-3870 processzorral menne a 6670 Dual Graphics-ba? És ezzel így jobban járnék? FM1 vagy az újabb FM2 foglalat? Későbbiekben az FM-es alaplapokba újabb procik kompatibilisek leszek, sorry a h.lye kérdésekért még nem volt Amd-ém.
Milyen alaplapot ajánlanátok hozzá?
Gondolom sokszor volt már szó erről de nekem még új :).
Előre is köszi.

Redmi 4X → Mi 9 SE → Redmi Note 12 Pro 5G

(#6035) arty válasza trust007 (#6034) üzenetére


arty
veterán

neviccelj, egy 4 magos llano persze, hogy jobb a herélt intel kétmagosánál...

és igen, sok játékban a 3870 gpu-ja együtt tud dolgozni a 6670eseddel!

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#6036) Aflamin válasza trust007 (#6034) üzenetére


Aflamin
tag

Sajnos az FM1 már "zsákutca" ! :(((
Nekem is ez van, de bőven elég.

Az FM2 az utód, abba lessz késöbb potenciál.

(#6037) MZperX75 válasza trust007 (#6034) üzenetére


MZperX75
addikt

Dual graphic-ban egy A8-3870K +IGP+egy HD6670-1G GDDR5 =HD7750 sebességben.

Nem kérdés mit vegyél! G860 vagy Llano én Llanót választottam,de G860-ast tudod fejleszteni késöbb ,a Llanot csak alaplappal együtt.(ami szerintem nem nagy gond)

(#6038) zetecR válasza #92888064 (#6031) üzenetére


zetecR
addikt

AHCI-módban vagy?
Próbáld átrakni IDE-re, semmit nem veszítesz, viszont az én esetemben több, mint két hete 150 MHz-es BCLK-val beton stabil, Sleep módból is tökéletesen jön vissza.

(#6039) trust007 válasza MZperX75 (#6037) üzenetére


trust007
tag

Köszi a válaszokat.
Tehát most perpill. jobban járok, az amd-vel ami most kicsit ugyan drágább de jóval gyorsabb, viszont új procit nem vehetek a későbbiekben.

sok játékban -ez mit a takar?

Ezek szerint nem minden játék támogatja a dual grap.-ot. És ha nem támogatja akkor melyik "videókártyát" fogja használni a játék alatt? Sokat WOT-ozok tehát fontos lenne hogy ott működjön a 6670 vagy a Dual Gra.

A másik lehetőség az Fm2 foglalat, ami újabb és későbbiekben talán bővíthető lenne( és nem is lenne sokkal drágább), de tudom ezt kérdezzem meg a másik fórumban.

Redmi 4X → Mi 9 SE → Redmi Note 12 Pro 5G

(#6040) DonCosta válasza trust007 (#6039) üzenetére


DonCosta
tag

Szia!

Ez pénztárca kérdése. Az FM2 (Trinity) is megy duálban a VGA-ddal. Ha van rá keret az FM2 "jövőállóbb", mert abba a foglalatba jönnek még procik (APUk). FM1 foglalatba (Llano), már nem jön újabb proci, de cserében elég jó áron meg lehet venni, akár itt a PH-en is.

A duál chanelről nincs személyes tapasztalat, de az minden esetben megoldható, hogy a dedikált kártyádat használd. Az újabb játékoknál meg egyre inkább valószínű, hogy menni fog duálban, mert a Trinity is épít erre. (de ez a magán véleményem)

[ Szerkesztve ]

(#6041) #92888064 válasza zetecR (#6038) üzenetére


#92888064
törölt tag

trim miatt nem akartam kikapcsolni az ahci-t. idáig úgy gondoltam, hogy az ssd élettartamára is hatással van.
ha lesz kedvem új rendszert telepíteni, akkor kipróbálhatom, de akkor szerintem visszarakom a win7-et.
külön vga-val meddig stabil neked? nálam 132mhz-ig működik (3300mhz/25x), felette már a driver kidobál, 140 körül már képet sem ad a dedikált vga.

(#6042) zetecR válasza #92888064 (#6041) üzenetére


zetecR
addikt

TRIM-hez nem kell AHCI, IDE alatt is megy.

Nekem dedikált VGA-val megy 150MHz-es BCLK-n, tehát 900MHz-en teker a GPU.

(#6043) #92888064 válasza zetecR (#6042) üzenetére


#92888064
törölt tag

ööööö, idáig azt hittem, hogy a dedikált jelenti a külön vga-t, és az apu-ban integrált van.
a trimmel kapcsolatos infót köszönöm, a következő telepítésnél kipróbálom.

[ Szerkesztve ]

(#6044) zetecR válasza #92888064 (#6043) üzenetére


zetecR
addikt

Hülyeséget írtam, persze, hogy az integrált VGA megy 900 MHz-en 150-es BCLK mellett. :B

(#6045) troszti


troszti
aktív tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni! Szerintetek mi a különbség a két proci között?

AMD A8 3870
AMD A8 3870 Black Edition

Nekem elsőre csak az ár! Elvileg nincs is simán 3870, csak 3850 illetve 3870K. A K illetve a Black Edition kifejezések tudtommal a szorzózár mentességre utalnak, szóval akkor nem értem ezt a helyzetet.

Szerintetek ők a hülyék vagy én nem tudok valamit? :)

Köszi, Troszti

fiokmuhely.hu ...ahol nem csak fiókok készülnek

(#6046) oliverkiss32 válasza troszti (#6045) üzenetére


oliverkiss32
aktív tag

A webshop-okban gyakran tüntetik fel rosszul! 3870 nincs csak 3870K Black Edition.

;]

(#6047) troszti válasza oliverkiss32 (#6046) üzenetére


troszti
aktív tag

Tehát nyugodt szívvel vehetem az olcsóbbat?

fiokmuhely.hu ...ahol nem csak fiókok készülnek

(#6048) oliverkiss32 válasza troszti (#6047) üzenetére


oliverkiss32
aktív tag

Igen! :)

;]

(#6049) Medvelászló


Medvelászló
senior tag

Sziasztok!
Bocs ha nem ide illőt írok ill.kérdezek.
Nemrég vásároltam 1 AMD A6 3670k Apu-t HD 6530-as videó vezérlővel + ASRock A75M-HVS alaplapot.Jelenleg nincs grafikus kártya a gépemben,mire lesz elég ez a 256MB videóvezérlő és lehet-e feljebb húzni a 2.7 Ghz-t ,ha igen hogyan tehetném meg?

[ Szerkesztve ]

(#6050) MZperX75 válasza Medvelászló (#6049) üzenetére


MZperX75
addikt

1. A biosban 256-ról állítsd 512M vagy ,ha engedi feljebb 1Gigára-ra az integrált grafikus vezérlő ,rendszermemóriából lefoglalt területét.

2 .szerintem felesleges húzni a processzort,amire nem elég így alapon,akkor húzva is kevés lesz.
Azt is a biosban tudod állítani,mivel zorzózár mentes procid van 3670K a K jelöli.
27X100=2.7Ghz a húzás az PL:30x100=3Ghz 31X100=3.1Ghz stb
A HD6530D-is lehet húzgálni azt is a biosban,
Windows alól a CPU részét ezzel az Asrok programmal tudod állítani

3 .A HD6530D videóvezérlő nem rossz átlag minden új játékot elvisz 1024x768 ,1280x720p felbontáson low-medium beállítással.
Film multimédiára kiváló DX11 .

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.