Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Oliverda válasza antikomcsi (#50) üzenetére


Oliverda
félisten

Hasonló áron lesz az iPon-ban is.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#52) nemszabad


nemszabad
tag

Mit gondoltok, érdemes lehet mellé rakni a hivatalosan támogatott 1866-os helyett modnjuk 2 GHz-es ramot? Profitál vajon a plusz sávszélből a hivat. támogatott frekin felül? Nem láttam egy tesztben sem, hogy tesztelték volna 1866-osnál gyorsabb rammal.

Amúgy nem sok különbség van, ha 256 megát adok ki az igp-nek, vagy ha 1 gigát.

(#53) Oliverda válasza nemszabad (#52) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem sok?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#54) djculture válasza Tomix24 (#41) üzenetére


djculture
félisten

Kérlek szépen tegnap tesztelhettem a cuccot és gt430 szint,a többi csak smafu.Majd vegyél egyet és meglátod.Amúgy nemtudom milyen 31 ezerről van szó felénk 45k a AMD A8-3850 és van belőle már.

[ Szerkesztve ]

(#55) nemszabad válasza Oliverda (#53) üzenetére


nemszabad
tag

Lehet én látom rosszul, de auto és 256m beállítás közt van egy szakadék, majd 256-tól 2giga+-ig szinte vízszintes.

Ja igen, én 720p átlag-ot néztem csak, a legfelsőt. Nem szóltam, azt is halkan :)!

[ Szerkesztve ]

(#56) Oliverda válasza djculture (#54) üzenetére


Oliverda
félisten

Milyen alaplappal illetve beállításokkal tesztelted? A pontos teszteredményeidet be tudnád ide linkelni nekünk? Köszi!

mod: Ja, látom már. Te írod a TechSpot-nál a teszteket?:D

"Amúgy nemtudom milyen 31 ezerről van szó felénk 45k a AMD A8-3850 és van belőle már."

Pontosan hol van az a "felétek"?

Mondjuk erre fele meg 31-32K bruttó, de jelenleg éppen érkezőben van. Persze lehúzós pofátlan üzletekből van jó néhány az ország minden részében. Ott akár 60K-ért is kirakhatják. Volt már hasonlóra példa.

nemszabad: 256 és 512 között is már laza 10 fps különbség van min. fps-ben. Ezt mutatja a grafikon.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#57) nemszabad válasza Oliverda (#56) üzenetére


nemszabad
tag

Ja, látom, 1 gigával illik megkínálni....

(#58) djculture válasza Oliverda (#56) üzenetére


djculture
félisten

szolnokon.Amúgy nem készítettem nagy tesztelést csak a resident evil 5 futott rajta épp 1920x1080 ba 30fps és az ott lévő kártyákból a gt430 Gigabyte 1 gigás ddr3 verziója hozta ugyanezt a szintet.Nagyobb tesztelgetéseket meghagyom nektek.45+25 lett volna az egész lappal együtt annyiért egyelőre kihagyom:) Jó lenne ha tényleg 31k körül lehetne kapni de szerintem ahol annyi pl users ott nincs a termékböl egy db se.Pixmaniánál is 45 ért vehető ahogy nézem.

[ Szerkesztve ]

(#59) Tomix24 válasza djculture (#54) üzenetére


Tomix24
addikt

A 65W-ost veszem majd, a cél az őszi Elder S.5, és a Battlefield 3 futtatása, ha minimumom is, plussz amit eddig is csináltam a Brazos E350-esel, csak azt is gyorsabban. :B
MiniITX-ben hatalmas teljesítmény ugrás ez.

(#60) djculture válasza Tomix24 (#59) üzenetére


djculture
félisten

Szerintem a battlefield3 ra max akkor lesz képes ha aláteszel egy erősebb diszkrét vga-t.Nem egy erős vga ez,de majd úgyis jönnek szerintem a tesztek a jövőhéten itt is.

[ Szerkesztve ]

(#61) Oliverda válasza djculture (#58) üzenetére


Oliverda
félisten

Gondoltam, hogy valami vidéki üzlet lesz. Ott szoktak ilyen arcátlanul elszállt árakat bedobni.

A legegyszerűbb AsRock lap 16.7K az iPon-ban, de persze van 30ért is alá.

31K körül lehet majd kapni, ha befut a nagykerbe a hivatalos készlet. A pixamania-nál meg aki vásárol...hna hagyjuk inkább. :)

Tőlünk nem messze, Szlovákiában is 32K átszámítva, és ott van is készleten már.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#62) Tomix24 válasza djculture (#60) üzenetére


Tomix24
addikt

Várom már nagyon őket, főleg az új ATI driverrel, meg 1866-os DDR3-as rammal lennének jók a tesztek , nem szintetikus méréseknél. Ott kiderülne mit is várhatok a géptől.

(#63) djculture válasza Oliverda (#61) üzenetére


djculture
félisten

Reméljük jövőhéten már ide is jut hivatalos szállítmány belőle.

(#64) Tomix24


Tomix24
addikt

Mégegy a ramokkal kapcsolatos diagram.

(#65) vinibali válasza Tomix24 (#64) üzenetére


vinibali
őstag

ha keresnél egyet ami a memória olvasás írás másolás elérésre vonatkozik.... királlyá avatlak :D

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#66) Plazmacucci válasza Tomix24 (#64) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ez alapján jogos a 30fps 1080p-ben.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#67) vinibali


vinibali
őstag

dobjatok már valami újdonságot :)
tudni arról valamit, mikor lesz PH-s teszt? :R

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#68) Tomix24 válasza vinibali (#67) üzenetére


Tomix24
addikt

Én is azt várom. Eddig csak a 100w-os A83850-ről volt teszt külföldön, és egy helyen a 65W-os A83800-ról , tudomásom szerint. Augusztus elején talán megjelenik az összes változat.

(#69) vinibali válasza Tomix24 (#68) üzenetére


vinibali
őstag

én épp azt néztem, hogy a 3850 a 3800-hoz képest egy elég fura konstrukció magonként 200Mhz pluszért 35 többletfogyasztás. tudom, hogy turbo core dehát akkor is elég furcsa :F

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#70) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Mennyi az esély, hogy itthon az elkövetkező 2 hétben találok ilyen APU-kat reális áron? :B

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#71) Oliverda válasza Plazmacucci (#70) üzenetére


Oliverda
félisten

Azt nem tudom, de a dollár folyamatos erősödésével szépen mászik fel ennek is a hazai listaára.

Kb. 10 forinttal kerül többe most egy dollár az 1 héttel ezelőtti árfolyamhoz képest.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#72) Plazmacucci válasza Oliverda (#71) üzenetére


Plazmacucci
félisten

A család szeretne egy új ilyen "all in one" pc-t (hd filmezés, net, office, wow) és én egy ilyen 3850-es APU-ra gondoltam 4 giga rammal. De akkor várok még.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#73) stratova


stratova
veterán

Halkan kérdezném, hogy miután megjelenése miatt a találgatós topikból kikerült Llano Sabine ága is, bővül-e majd az első HSZ vagy/és a téma címe a mobil variánsokkal vagy új témát kapnak?
Úgy vettem észre a mobil verziók csak ritkán kapnak külön témát pedig Llano tömeggyártása is elsőként arra indult meg.
Brazosnál ez nem kérdés, mert ott az asztali és mobil verzió egyezik.

(#74) NereusLaceee


NereusLaceee
csendes tag

Engem az érdekelne, hogy az alapértékekben hasonló GF9600GT-mhez képest, ez az APU hol helyezkedik el. Bocs ha hülye a kérdés, de a három számkódú GF kártyák teszt eredményei nekem semmit nem mondanak, az utóbbi években kicsit kiestem a technológiák figyeléséből.
Amúgy ígéretesnek tűnik ez az APU, már egy hete szemezgetek vele, augusztus második felében gondolkodom a régi S939-es Athlon X2 4200-es rendszerem cseréjén, de ha tud annyit alapjáraton ez a megoldás mint a 9600GT, akkor azt lepasszolom tesómnak, nekem meg több nagyon nem kell.

NeREUS the 4ST-GMP

(#75) stratova válasza NereusLaceee (#74) üzenetére


stratova
veterán

leginkább egy DDR3-as 5570-hez lehetne hasonlítani a legerősebb APU-t 9600GT-hez ez az IGP nem lenne erőlelépés játékok alatt nyújtott teljesítményben alapjáraton, szolgáltatásban és fogyasztásban jó.

(#76) NereusLaceee válasza stratova (#75) üzenetére


NereusLaceee
csendes tag

Köszi. Én is úgy gondolom hogy a névleges órajeleit tekintve hasonló, de biztos hogy 15-20%-al alatta marad a teljesítménye. Mégis lehet hogy meglépem a váltást. Pont a fogyasztás, a közös hűtés miatt, valamint azért mert az S939-es rendszert cserélhetném AM3-ra, de az FM1 lesz az új és az előremutató. A bulldozer magos processzorok is remélhetőleg erre fognak épülni... de még kiderül :). Lehet ahhoz meg már FM2-es alaplapok lesznek?

NeREUS the 4ST-GMP

(#77) NereusLaceee


NereusLaceee
csendes tag

Van élet 31.000 Ft alatt is. :) LINK

NeREUS the 4ST-GMP

(#78) stratova válasza NereusLaceee (#76) üzenetére


stratova
veterán

Az FM-foglalatok kompatibilitása nekem sem tiszta egyelőre. Amiben tényleg jobb lehet ez az APU, hogy kevesebbet eszik húzni ezt is lehet viszont a jó grafikus teljesítményhez gyors/jól húzható ramok is kellenek. A GPU-t is megrángatták már 800-900 MHz körülire, de hogy játékokban így mit nyújtott még kérdéses AnandTechnek valami nem jöhetett össze itt. Vantage pontokat meg szépen meg lehet vele dobni, kérdés mennyire mérvadó. A Dual Graphics kiforratlan még, de ha minden jól megy ez idő és driver kérdése. Meg ha majd egyszer elterjed a heterogén programozás, ami nálam is szeretném már látni az előnyeit kategória. Az persze jó, hogy a GPU fűt-fát gyorsít és összességében kevesebbet eszik.

[ Szerkesztve ]

(#79) vinibali válasza stratova (#78) üzenetére


vinibali
őstag

Az AM3(+) vonal marad CPU itt a Bulldózer fog dominánlni, lesz még belőle csiszolt verzió és köv generáció is, de mindenképp csak CPUként működik majd. az FM1 jelenleg K10,5-es CPU mag+Radeon GPU kombó, itt is lesz majd Bulldózer magos megoldás: a következő generáció Trinity lesz ilyen. merően átdolgozott GPU-val. az idő múlásával és a generációk fejlődésével egyre inkább eltűnik a CPU és GPU felépítése közötti különbség. a Fúzió tovább folytatódik :)

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#80) HERR Z válasza NereusLaceee (#77) üzenetére


HERR Z
veterán

nah ezek már szimpatikusak árba, és van kisebb is

[ Szerkesztve ]

(#81) antikomcsi válasza NereusLaceee (#77) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Nem tök mindegy, hogy mennyiért nem lehet kapni? ;] :DDD

Ennyire a balkán lennénk a nyugat számára? :F

Viszont mobil gépeket sem nagyon találok, úgyhogy legalább következetesen nincs.

(#82) NereusLaceee válasza vinibali (#79) üzenetére


NereusLaceee
csendes tag

Így van. A Trinity megoldása ígéretesnek tűnik, bár nagyjából 0 infó látott róla napvilágot. A kérdés az hogy a Trinity rendszer is FM1-re épül-e? Mert akkor lehet érdekes az új APU rendszer fele kacsintgatni egy alsó-középkategóriás gép összerakásakor.

NeREUS the 4ST-GMP

(#83) djculture


djculture
félisten

A6 Series 3650 is jólenne ha lehetne kapni,vga része ugyse sokáig kerül nállam használásra.Max ezt azt még meglesek rajta hogy mit bír, aztán megy a lapba a hd5850.

[ Szerkesztve ]

(#84) antikomcsi válasza djculture (#83) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Azt most komolyan mondod, hogy egy 5850 vga-t képes lennél 3650-el kínozni? :F

[ Szerkesztve ]

(#85) djculture válasza antikomcsi (#84) üzenetére


djculture
félisten

ja már én ilyen kínzó típus vagyok :D Most épp egy x2 265 el kínozom.

[ Szerkesztve ]

(#86) antikomcsi válasza djculture (#85) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Te egy igazi mazópista vagy. ;] :DDD

(#87) vinibali válasza antikomcsi (#86) üzenetére


vinibali
őstag

nálam 5830 megy Athlon II 235e alatt :D
(#80) HERR Z: ezt én is néztem, nagyon jó árban van egy Athlon X4-gyel szemben :Y ha komolyabb lenne a szegmens eléggé leverné az árakat... :)

[ Szerkesztve ]

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#88) Tomix24


Tomix24
addikt

Egy érdekes dologra lettem figyelmes az Asrock oldalán. FM1-es bármelyik alaplapnál.
PL: [link]
Supports Dual Channel DDR3 2400+(OC) :Y
Eddig nem úgy volt hogy ezek a LIANO procik 1886Mhz-ig támogatnak ramokat?

Valaki tud erre magyarázatot adni, illetve hogy egy 2400?hz-re Oc-zott rammal mit is kezd? :R

(#89) stratova válasza Tomix24 (#88) üzenetére


stratova
veterán

Szerintem Asrock is úgy gondolta, hogy az IGP rákfenéje lenne a lassú ram az alacsony memóriasávszélesség miatt. Ha belegondolsz a Core i7 2600k is DDR3-1066/1333 memóriavezérlővel van megáldva mégis szépen elszaladgál 2000+ MHz-es ramokkal.

(#90) vinibali válasza Tomix24 (#88) üzenetére


vinibali
őstag

ezt valamelyik korábbi postban én is pedzegettem :) az 1866 az az órajel amit az AMD vállal. ezen stabilan mennek a ramok, ami efelett van az csak "tuning" a sima AM3-as lapoknál is volt DDR3 2000 támogatás, ezeknek a szorzóknak az állítgatását a bios teszi lehetővé, ami gyártófüggő. így ebben semmi meglepő nincs :)

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#91) korcsi


korcsi
veterán

Overclocking AMD’s A8-3850 Llano APU

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#92) stratova válasza korcsi (#91) üzenetére


stratova
veterán

Szép eredmény de azok a ramok elég drágák.

(#93) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Kicsit soknak érzem az 1.5V-ot, és a tuning melletti fogyasztást is. Ez persze lehet attól is, hogy még nem sok, egészen pontosan nulla darab ilyen APU-t tuningoltam. Így tudat alatt még mindig a denebhez viszonyítom.

(#94) vinibali válasza korcsi (#91) üzenetére


vinibali
őstag

faja kis teszt:)

(#93) antikomcsi: küldik a száját rendesen. nekem is megakadt a szemem a fogyasztás láttán, de szerintem az nem csak a CPU, talán egész rendszer :F

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#95) antikomcsi válasza vinibali (#94) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Persze, egész rendszert mértek, hisz a tuning nélküli fogyasztás 157W. Az APU meg ugye elméletileg 100W-ba be kell férjen.

Nade az alapjárat és a tuning közötti különbség nagy részét, mi eszi meg? Erős a gyanúm, hogy maga az APU.

(#96) vinibali válasza antikomcsi (#95) üzenetére


vinibali
őstag

hát ha az APUt tuningolják, akkor mi más ehetné meg? :DDD

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#97) antikomcsi válasza vinibali (#96) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Pont erre gondoltam én is. :DDD

(#98) Abu85 válasza korcsi (#91) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A 3D-s teljesítmény eléggé beteg. Alapon is, de tuningolva főleg. :D

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#99) vinibali válasza Abu85 (#98) üzenetére


vinibali
őstag

a heaven-es képre gondolsz? :D

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#100) Abu85 válasza vinibali (#99) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Csak a játékokat néztem. De a Heaven se semmi, ha valaki esetleg FPS-nek olvassa a számokat. :DDD

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.