Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) VaniliásRönk válasza VaniliásRönk (#250) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

A rev meg a vam forditva van, igaz? :D

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#252) MZperX75 válasza VaniliásRönk (#248) üzenetére


MZperX75
addikt

Hát nem győzött meg uram ezzel a cserével!De legalább neked már 3850-ed van ....
50-60W az nem sok,úgy heti 3-órás használati idő mellett ,az az havi 200-300W ,legalább 6-7év alatt térülne meg az a +15.000Ft -os árkülönbség.
Az igazat megvalva egy kisebb táp is kellene ehhez a E-3850-hez ,a hatásfok miatt.(80plusz)
4870@4850 Hibrid cf-et is hajtottam cheiftech450W-el.
de nem játszom már annyit mint 2-3 éve,így 36-évesen,egyszerüen már nem köt le,tudom ,hogy csak a szemem kívánja az egészet. :U
Vettem egy E-350-konfigot 60W-os paneltáppal idle dogyasztása:20,7-21,2W
Terhelt játék közben fogyasztása 28,8-29,7között ugrál,szerintem jónak mondható.
Amikor vettem gondoltam csak torrent,de nem így lett Éjjel-nappal megy!
Monitor24"Benq+2x10Waktív hangfal+APCszünetmentes táp +E-350 max fogyasztása 65-70W!
A két videókari árából vettem+20ezer .(csak a HD4870 idle 71W-os fogyasztást produkáll)
Havi 6-8ezrest spórolok vele így nem egész 6 hónap alatt behozza az árát.Minthogy az is éjjel nappal ment,de már alaig alig kapcsolom be,nem is tudom CS3,tömörít kicsamgol másra nem.
Ez a fogyasztás mizzéria lett most úrrá rajtam.
(a nickneveddel bakker csinálj valamit ,mert én is nagyon nehezen bírom ki ,hogy nehogy beszoljak,hogy tudtad ezt kiválasztani?)elröhögtem magam,ez csak jó tanács,PH-nagyúrig elvitted le a kalappal,Te sem a legkönnyebb utat választod. :)
Neked hogy vált be a E-3850-es konfig????
mit zabal,idle? Húzni proszáltad?
OFF

[ Szerkesztve ]

(#253) vinibali válasza VaniliásRönk (#251) üzenetére


vinibali
őstag

a réven nyert és a vámon bukott :)

[ Szerkesztve ]

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#254) VaniliásRönk válasza MZperX75 (#252) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Nem is akartalak rabeszelni a cserere, epp ellenkezoleg. Ha ugyis van egy masik gep nonstop hasznalatra, akkor meg aztan teljesen felesleges.
Nekem bevalt. Az IGP megdobbentoen eros, amivel en jatszok az FullHD-ban max. grafikan teljesen jatszhato. A fogyasztas annyira nem erdekelt, persze nem tiltakozok. Amit elvezek, hogy egy normalis CPU-hutovel le van tudva minden, nem kell olyan VGA-t vadaszni, amire a gyarto meltoztatott rendes hutest pakolni, vagy jopenzert venni valami komolyabb VGA-hutot. Egy olyan VGA-n ami nekem kell ez irrealis felar lenne.
A nick regi, akkor nem gondoltam komolyan a PH-zast, poennak meg elsoosztalyu.

#253 vinibali: Tudtam, hogy nem stimmel. :D

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#255) 7 válasza Abu85 (#124) üzenetére


7
addikt

Azokat a kártyákat, amelyekkel az APU-t lehet társítani Dual Graphics módhoz, megkülönböztetik valamilyen módon az AMD-ék? Vagy esetleg van valami állandóan elérhető és frissen tartott hivatalos/félhivatalos/nemhivatalos, de jó adatbázis, ahol ezek listázva vannak?

(#256) korcsi


korcsi
veterán

Ez most mindenhol ilyen drága lesz???

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#257) Tomix24 válasza korcsi (#256) üzenetére


Tomix24
addikt

:DDD Nem, a használtpiacon biztos olcsóbb lesz....

(#258) HERR Z válasza korcsi (#256) üzenetére


HERR Z
veterán

ennyire nem szart be az ára, mint amennyit iponon drágult(4-5k 4 nap alatt), de 1-2k-t lehet fog az euró/frank hiszti miatt

(#259) vinibali válasza 7 (#255) üzenetére


vinibali
őstag

AMD Radeon™ Dual Graphics
(#258) HERR Z: én nem láttam még hardveraprón, vannak itteni zsonglőrők akik árulgatják? :)

[ Szerkesztve ]

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#260) VaniliásRönk


VaniliásRönk
nagyúr

Csoda tortent, osszejott a tuning. :D Akit esetleg erdekel, a SATA vezerlo AHCI modban 107MHz-nel eldobja magat (legalabbis a minosegi ANUS F1A75-V Pro-n biztosan), szoval IDE modban celszeru nekiugrani az OC-nek. Az USB 3.0-t is erdemes kikapcsolni, meg minden felesleges alaplapi kacatot. Illetve nem art adni +0.1-0.15V-ot az IGP/IMC/NB-nek,1.2V-ot a SB-nek.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#261) vinibali válasza VaniliásRönk (#260) üzenetére


vinibali
őstag

cpuz képeket, prime95-tel barátom :)

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#262) Tomix24 válasza VaniliásRönk (#260) üzenetére


Tomix24
addikt

Kicsit lehetne részletesebben mester :R
Ha meglessz nekem is, én is alúlfeszelve használnám majd. Leírnád a pontos beállított értékeket amin még stabil volt, meg amit még kihagytál esetleg lentebb :DDD

(#263) vinibali válasza Tomix24 (#262) üzenetére


vinibali
őstag

az alulfesz: próba cseresznye, de valaki linkelt egy cikket róla kicsit feljebb :)

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#264) VaniliásRönk válasza vinibali (#261) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

He haver, legkozelebb udvariasabban ha lehet. ;)
Prime-ot nem futtatok stabilitastesztnek, csak gyorstesztnek jo. Ha egyertlemuen instabil egy mag elszall, de 100%-ot nem jelent akarmeddig gyotrod vele a vasat. 29x125MHz-en el is szall az egyik mag 1.425V-on is, ugyhogy 28x125MHz-en mennek 1.4V-on. (idle, load) Jatszottam par orat Counter Strike Source-szal meg Team Fortress 2-vel, ha a Source engine nem fekteti meg, akkor semmi.
Csak a poen kedveert lefuttattam a tremarkokat is. (3DMark11, Vantage, 06)

#262 Tomix24: Alulfeszelest nem probaltam meg, en a tulfeszelesre eskuszok. :D Majd lehet nekiugrok valamikor, de per pillanat nincs kedvem BSOD-khoz. (lattam mar elegszer :D ANUS, pfujj :P) Ez az alaplap nagyon bugzik meg, ugyhogy elsosorban turelem kell hozza, a tobbit nagyjabol leirtam. Remelhetoleg egy (vagy tobb) ujabb BIOS majd segit. Ha megsem, es egy ilyen $%@&ral ver meg a sors, majd adok tippeket.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#265) gyiku


gyiku
nagyúr

A6 3500 x3 65w

hüllő

(#266) Plazmacucci válasza gyiku (#265) üzenetére


Plazmacucci
félisten

ha 20 ropi lenne max :U

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#268) Razermazer


Razermazer
őstag

Sziasztok

Nekem nagyon megtetszett ez a platform mostanság tökéletesen megfelelne, már játékra, filmnézésre, netezésre. Egy 6670-et még mellé rakok és akkor tökéletes. Mondjuk evvel kapcsolatban kicsit félek is a dual crossfire-től, de csak driver téren ez az egy tart vissza csak. Másik érdekes kérdés ezt csak úgyis az tudná megmondani aki kipróbálta hogy kettő 6670-el is működne a dual crossfire ami már tri lenne. Vagy okafogyott a dolog mert a cpu már nem tudná kiszolgálni a három kártyát? meg nem is működne optimálisan?

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#269) VaniliásRönk válasza Razermazer (#268) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ha nem eleg az IGP onmagaban akkor felejtsd el a Llanot, semmi ertelme.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#270) ssolitude


ssolitude
őstag

Van egy konfig: C2D E8500, HD6870 OC. Lecserélném egy A8 3850-re a procit (értelemszerúen az alaplapot is). Érdemes?

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#271) hyperman25 válasza ssolitude (#270) üzenetére


hyperman25
tag

Ha megtartod a videókártyát, akkor inkább várd meg a Bulldozert.

(#272) stratova


stratova
veterán

Érkezik a Llano-s Dell Vostro 3555 (részletesebben itt).
Majdcsak kikerül notebook hírnek is :]

[ Szerkesztve ]

(#273) piddy


piddy
csendes tag

Én most ma megyek egy A8as configért. Kíváncsi leszek. Gyerek filmnézős/játszós gépnek vettem Phenom II X2+785G helyébe.

(#274) stratova válasza piddy (#273) üzenetére


stratova
veterán

Mit kell ilyenkor kívánni sok sikert és jó barkácsot, aztán várjuk a beszámolót :)
Ha van kedved s időd, majd megleshetnéd mit szól az alulfeszeléshez.
Phenom-hoz képest nem nagyon, HD 4250-hez mérten nagy előrelépés (bár a megatesztet gondolom úgyis olvastad).
Mintha Oliverda azt írta volna, le lehet vinni 1.14 V-ra pont ennyin üzemel az i3 2100/2120. Lehet, hogy az a mobil verzió volt?

[ Szerkesztve ]

(#275) vinibali válasza piddy (#273) üzenetére


vinibali
őstag

én is sok sikert tudok kívánni és majd egy kis beszámolót tényleg írhatnál :)

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#276) gyiku válasza piddy (#273) üzenetére


gyiku
nagyúr

varjuk a tapasztalatokat.

hüllő

(#277) piddy


piddy
csendes tag

A config amit vettem az I betüs boltban:
A-DATA 4096Mb DDR3 2000MHz CL9 KIT AX3U2000GC2G9B-2G
AMD A8-3850 2.9GHz FM1 BOX
CHIEFTEC iArena 400W GPA-400S8
GIGABYTE GA-A75M-UD2H (nincs PATA portja!)
Összeszereltem, minden egyszerű volt.
WinXP 32bit és Ubuntu 32bit van rajta. (Mert itt pont 4Gb RAM van - nincs külön video RAM , ezért nincs címzési veszteség)
F2 bios volt rajta, feltettem az F3-at most már jól írja ki a procit is.

Ubuntun jól működik az ATI gyári driver!
WinXP re is feltettem mindent - működik, de még újra fogom telepíteni az XP-t, mert csak sysreg-et csináltam. Fogyasztásmérőért du. megyek és kíváncsi leszek!

tunning: A ramok 1333-n mennek alapból, feltettem az FSB-t 120-ra és a szorzó vissza hogy a proci kb. 2.9--en menjen. A memoria így 1600-on. Elindult, de nincs kép az XP felirat után.

Egyenlőre eddig jutottam. Valakinek tippje, hogy mit állítsak még?

(#278) VaniliásRönk válasza piddy (#277) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Kapcsold ki a AHCI-t es az USB 3.0-t, kulonben nem fog 107MHz felett betolteni a rendszer.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#279) Oliverda válasza VaniliásRönk (#278) üzenetére


Oliverda
félisten

ASUS-nál... :))

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#280) VaniliásRönk válasza Oliverda (#279) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

A BIOS-szal mahinaltak valamit?
Tudtam, hogy nem szabad ANUS-t venni.... :(((

#281: Akiknel nem kell letiltani az AHCI-t.

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#281) Oliverda válasza VaniliásRönk (#280) üzenetére


Oliverda
félisten

Kik?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#282) VaniliásRönk válasza Oliverda (#281) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

A gyartokra gondolok, nah. :D

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#283) Oliverda válasza VaniliásRönk (#282) üzenetére


Oliverda
félisten

Gondolom...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#284) VaniliásRönk válasza Oliverda (#283) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Akkor csak kijon egy normalis BIOS ehhez az alaplaphoz is valamikor...

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#285) VaniliásRönk válasza piddy (#277) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Oliverda linkje alapljan nem a BIOS bug a ludas. Igy viszont... fesz kell az NB-nek (IGP, IMC is ezt kapja), 1.15-1.2V, az SB-nek ugyszinten. A RAM-nak 1.7V, es ha nem tud XMP profilt olvasni az alaplap akkor manualisan be kell allitani az osszes idozitest. (Everest pl. megmondja neked, csak szepen ki kell irogatni egy fecnire) 3400MHz felett a CPU magoknak sem art adni egy kis feszultseget, tornaszd fel a VCore-t 1.4-1.425V-ra. Probald meg igy.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#286) toyone


toyone
őstag

Sziasztok.
Használ közületek valaki Gigabyte A75-UD4H-t?

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#287) toyone válasza toyone (#286) üzenetére


toyone
őstag

Illetve használja-e valaki 130Mhz "bclk" felett? És ha igen, milyen feszültségekkel?

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#288) g@bo válasza toyone (#286) üzenetére


g@bo
nagyúr

ezekbe a lapokba, jó lesz a Bulldozer?

(#289) toyone válasza g@bo (#288) üzenetére


toyone
őstag

AM3+ ba lesznek azok jók.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#290) g@bo válasza toyone (#289) üzenetére


g@bo
nagyúr

am3+ mind az, ami fekete foglalatos?

Gigabyte 78LMT-S2P AMD 760G/SB710 ez is az.... baromi olcsó, de gondolom erős korlátokkal.

(#291) toyone válasza g@bo (#290) üzenetére


toyone
őstag

Hivatalosan támogatja [link]

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#292) VaniliásRönk


VaniliásRönk
nagyúr

Az ANUS F1A75-V Pro a legujabb 1102-es BIOS-szal odaig fejlodott, hogy most mar a teljes XMP profilt sem tudja kiolvasni, csak a CL, RCD, RP, RAS es CR ertekeket, a tobbit manualisan kell beloni. Aki FM1 lapot akar venni, barmit csak ezt ne. :D

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#293) djculture válasza VaniliásRönk (#292) üzenetére


djculture
félisten

Asus-al én eddig mindig megjártam bármilyen lapjukat vettem,így úgy vagyok vele mint a drakula a fokhagymával.Menekülök az alaplapjaik elöl.Alap náluk hogy kiadnak egy rahedli biost újabb és újabb hibákkal majd magára hagyják az egész terméket fél állapotban...

[ Szerkesztve ]

(#294) Plazmacucci válasza djculture (#293) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nekem még megy a jó öreg M2N-e, csodálkozok is, csak az usb-k makkantak meg. Már minden kihalt belőle, vga, ram, hdd, táp, csak a lap meg a proci az ami 2006 óta változatlanul üzemel :) Mindjárt elérzékenyülök.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#295) VaniliásRönk válasza Plazmacucci (#294) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Annak az alaplapnak is rengeteg tulaj orult, amikor rajottek, hogy a DDR2-nek 2.0-2.05V kell (plane tuning mellett), az meg tud 1.95V-t es kesz.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#296) Plazmacucci válasza VaniliásRönk (#295) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Hát én sose ütköztem problémába ilyesmivel, van benne 667-es ram meg 800-as is, meg a legelső biosz, nem tuningolom, csak használom. 4670 karival repül rajta a win7 mint az állat. Filmezni netezni, kodozni lehet vele. De nem offolok a témában tovább :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#297) VaniliásRönk válasza Plazmacucci (#296) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

En viszont tuningoltam az Abit KN9-emben, es az az alaplap partner volt benne. A64 3000+@2700MHz, Corsair 667@800 4-4-4-8-1T, kesobb Kingmax 800@960 4-4-4-12-2T, M2N-E-vel egyik sem jott volna ossze. Valoszinuleg a konfig azota is megy annal a sracnal, akinek eladtam.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#298) Oliverda


Oliverda
félisten

Aki AHCI módban szeretne tuningolni az feltétlenül rakja fel az AMD AHCI drivert különben már 107 MHz körül hátast dob a boot.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#299) VaniliásRönk válasza Oliverda (#298) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Felteve, hogy az alaplap gyartoja is tett valamit az ugy erdekeben, kuloben az sem segit...

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#300) piddy válasza piddy (#277) üzenetére


piddy
csendes tag

Sziasztok! Végül nem volt időm tuningolni, úgyhogy minden maradt alapon. Feltettem egy pár játékod a gyerekeknek (pl Dirt3) és mindent nagyon szépen visz maxon. Nagyon elégedett vagyok vele!
Végeztem méréseket a fogyasztásmérővel:
- Idle XP 28W ! Ubuntu 35W - ez nagyon komoly!!!
- HD film lejátszás: Ubuntu alatt 40W
- Játék XP alatt: 80-100W és nagyon pörög a hűtő! Lehet, hogy kellene egycsendesebb/hatékonyabb majd.

Összehasonlításképpen a másik gépem C2Duo E7300 2.66Gz. és az idle fogy. : 115W! Mondjuk abban van egy ATI 4830.

Most már azon gondolkozom, hogy vhogy lecserélem ezt a gépet is egy APUsra, mert nagyon sokat megy idle közeli állapotban és nem mindegy. Ennél erősebb grafikus magra pedig nincs szükségem...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.