Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Sziasztok!

Nem találtam FM1 alaplapos gyűjtő topicot így itt érdeklődöm, erre a kérdésre tudtok-e - részletes - választ?:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#952) McClane válasza Mercutio_ (#951) üzenetére


McClane
aktív tag

Szerintem lehet. Legalábbis Win 7-nél nem okozott gondot. Itt találsz leírásokat, hogy hogyan csináld: [link]

[ Szerkesztve ]

(#953) Mercutio_ válasza McClane (#952) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az, hogy a Win7-nél (aminek a telepítője is gyárilag tartalmazza) nem okoz gondot nem igazán releváns XP esetén :N
A google keresőt én is tudom használni, de épp azt akartam elkerülni, hogy 200 olyan találatot végignézzek ahol intel platformos integrációval foglalkoznak, vagy egy sokkal régebbi AMD platform esetén írják le a tennivalókat ami szintén kétséges, hogy FM1 esetén működne-e.

Esetleg valaki, aki ért is a témához? :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#954) VaniliásRönk válasza medek3 (#950) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Nem kell hagyni a francba ha erdekel, csak valami egyszerubbel kezd el tanulgatni.
(Ha egyszer nekiallsz tuningolni, feszultseget csak kis lepesekben szabad emelni, es csak ha muszaj, mert nagyjabol ez az egyetlen modja, hogy kart tegyel a "vasban". ;) )

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#955) audi100td válasza Mercutio_ (#953) üzenetére


audi100td
nagyúr

Tudtommal elég hasonlóan működik, csak Intel driver helyett AMD-re lesz szükség, úgy rémlik logout-on volt is ilyen írás, de lehet rosszul emlékszem.

Egyébként szerintem jobban járnál ha ezt a kérdést inkább az Windows Xp topikban tennéd fel, ott nagyobb eséllyel kapsz használható infókat. :)

[ Szerkesztve ]

(#956) Mercutio_ válasza audi100td (#955) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az ott feltett kérdésemet linkeltem ide :B

Ott ennyi volt, a válasz, amit nem neveznék részletesnek, lévén épp a "hogyan erőszakoljuk rá", és a konkrétan megnevezett alaplap/csipszet esetén "melyik driverből mit kell kiszedni és megetetni az XP-vel"-re nem kaptam választ :(

Akkor megyek oda vissza, megpróbálom ezeket kideríteni, és ha van eredmény ide is leírom/linkelem.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#957) audi100td válasza Mercutio_ (#956) üzenetére


audi100td
nagyúr

Tényleg, valamiért az volt bennem, hogy az az alaplapos topik, bocs. :B

(#958) Mercutio_ válasza audi100td (#957) üzenetére


Mercutio_
félisten

:DDD Semmi gond :D

Közben rákerestem és beugrott, hogy annó - még AM2+ alaplap és X4 640 procival - is próbáltam már ezt megvalósítani, először ez alapján indultam el (az SSD-s rész lényegtelen, az AHCI-sítésen van a hangsúly "Windows XP alatt az innen letölthető fájlt másoljuk be a Windows/System32/Drivers könyvtárba (az XP-s megoldás csak Intel chipsetes alaplapokkal működik"), majd az AM2+ szaktopicban folytattam, a konklúzió 9 hónapja az ott olvasható volt :O

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#959) azigazimoris


azigazimoris
aktív tag

Ok,

Alaplap már eldőlt Asrock A75 Pro4 lesz. 3650 lesz a proci.
Valaki egy csendes hűtőt tudna ajánlani hozzá ?

Köszi mindent!

Nokia1611, Siemens C25, Nokia 3110, Nokia 5110, Nokia 3210, Sony Ericsson K501, Nokia E52, Motorola Defy, Lumia 920, LG Flex2, Samsung S7 Edge, Samsung S10+, S23 Ultra

(#960) Kendek válasza azigazimoris (#959) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nekem a gyári egészen csöndes, alig melegszik az APU. Persze azért az UEFI Setupban be kell lőni hozzá a szabályzást. Szerintem mindenképpen próbáld ki, és csak ha nem felel meg számodra, akkor vegyél hozzá másikat.

<-ƘƘ->

(#961) zetecR válasza azigazimoris (#959) üzenetére


zetecR
addikt

Nekem a Brocken idle-ben passzívan hűti.
Minimális terhelés mellett 330-at forg a venti (nincs hangja), terhelés közben egy picit felpörög, aztán vissza áll gyakorlatilag hallhatatlanra.

De szerintem bármelyik, ilyen kategóriás hűtő ezt produkálja vele.

(#962) Skynet258 válasza azigazimoris (#959) üzenetére


Skynet258
veterán

Akkor lényegében ugyanazt építed, mint én. Nekem bevált. :K

https://geekpulse.hu

(#963) medek3


medek3
aktív tag

Elég jó kis proci az A6 is. Nálam a crysis 2 ultra beállításon is rendesen fut.
Visszább egy jó pár oldallal írták, hogy kifutott termék a socket FM1 és nem terveznek új procit hozzá a későbbiekben.
Úgy érzem, ha veszek hozzá egy combosabb videokártyát, a 8Gb ramot kibővítem 32 re és később lecserélem A8- ra, még évekig jó szolgálatot fog tenni.
Én nagyon örülök, hogy ezt a konfigot választottam.

(#964) csaba.apagyi


csaba.apagyi
csendes tag

Sziasztok!

A8 3850-em van, a kérdés az lenne, hogy a Dual-Graphics dolog milyen kártyákkal kompatibilis?
A doboz ezt a hármat említette: HD 6450, 6570, 6670.

Még a legjobb is elég belépő kategóriának tűnik nekem, nem tudom elég lenne-e komolyan játékokhoz? Vagy az integrált mag együtt tud működni jobb kártyákkal is? Ha igen, esetleg tudtok-e ajánlani olyat, ami várhatóan 1-2 évig jól viszi majd a dolgokat és elérhető árú?

(#965) Skynet258 válasza csaba.apagyi (#964) üzenetére


Skynet258
veterán

Ezekkel tud együttműködni, ha mást teszel bele, akkor lekapcsol.

https://geekpulse.hu

(#966) csaba.apagyi válasza Skynet258 (#965) üzenetére


csaba.apagyi
csendes tag

Értem, köszi.

Egy Asus 6670-est néztem hozzá:
Mag órajel: 810 MHz
Mem. Bus: 128 bit
Mem. órajel: 4000 MHz
Sebesség: DDR5
Memória: 1024 MB

Jól elmuzsikálna ez a kettő még egy darabig, vagy nem érdemes játékhoz használni ezt a feature-t?

(#967) zetecR válasza csaba.apagyi (#966) üzenetére


zetecR
addikt

Ár/teljesítményben nem biztos, hogy a legoptimálisabb utat választottad...

A topic indító cikket olvastad?
Elég részletesen tesztelte Oliverda a Dual Graphics-et is.

(#968) csaba.apagyi válasza zetecR (#967) üzenetére


csaba.apagyi
csendes tag

Mostmár mindegy. :D

Olvastam én már mindent, igazából csak az érdekelne, hogy érdemes-e megvenni azt az Asus-t, vagy jobban járok ha veszek egy jobbat és elfelejtem az APU-t?

(#969) medek3 válasza csaba.apagyi (#964) üzenetére


medek3
aktív tag

Hát nem akarlak megbántani, de ez a belépő szöveg elég uncsi.
A videokártya ipar meg egy jó nagy lehúzás és az olyan uncsi gyerkőcöket húzzák le akiknek még a szar is keserű.

(#970) csaba.apagyi válasza medek3 (#969) üzenetére


csaba.apagyi
csendes tag

Nem bántottál meg, de létezik off és privát funkció is.

Amúgy se értem a problémád. Amit én tapasztalok mostanában, hogy vagy elmegy egy játék rendesen, vagy a low-medium-high a szaggatást vezérli. Ha már pénzt adok érte, jó legyen, ne középrossz. Lehúzásra meg inkább ellenpéldát mondj, azt nehezebb :P

(#971) echterion válasza csaba.apagyi (#964) üzenetére


echterion
nagyúr

Ha komolyabban akarod nyomni a játékokat, akkor nem ez a te platformod. Röviden ennyi, egyéb dolgokról mindent elmondtak az előttem nyilatkozók.

**********

(#972) Mercutio_ válasza csaba.apagyi (#968) üzenetére


Mercutio_
félisten

Itt és a következő oldalon láthatod a hibridCF eredményeket, itt az erősebb kártyák eredményeit (a beállítások AA/AF közti különbségeket is nézd!) annyi, hogy a Radeon 5xxx szériát átcimkézték azóta 6xxx-nek, de az adatok ugyanazok.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#973) csaba.apagyi válasza Mercutio_ (#972) üzenetére


csaba.apagyi
csendes tag

Köszönöm!

(#974) audi100td válasza csaba.apagyi (#968) üzenetére


audi100td
nagyúr

Szerintem az FM1-ben max akkor érdemes gondolkodni ha régebbi játékokkal játszol, egyéb esetben jobban jársz legalább egy HD5750-nel vagy GTS450-nel, mellé meg AM3 vagy s1155 proci. Igazából ez inkább amolyan mindenes platform illetve HTPC.

(#975) medek3 válasza csaba.apagyi (#970) üzenetére


medek3
aktív tag

Ellen példa pl. pont az amit vettél te is. Szerintem 40 ért 4 magos proci és kiváló video elég jó arra, hogy kikapcsolódjon egy kicsit az ember. Ha szar a játék hangulata akkor nincs az a csili vili ami segítene rajta. Speciel én az árnyék hatást és a motionblurt nem kedvelem. Nálam a BF3 High beállításon tökéletesen fut és "csak" A6 os és nincs PCI video .
Ahogy elnézegettem néhány kártya bemutatót ahol a nagyon "ütős" kártyákat mutatták be nem vettem észre játék élményben semmi különbséget, csak az ugrott be, hogy a félkegyelmű ütődötteket akarják behúzni akiknek nincs semmi más az életükben csak a pc-jük. Ebben a topikban meg néha az az érzésem támadt, hogy az inteltől írogatnak ide.
:)

Ja és én komolyan szoktam játszani és nem veszek el a fölösleges sallangban.
Ne engedd, hogy elvegyék a kedved attól amire már pénz adtál ki. Hidd el jó kis cuccos ez.
Mindig lesz egy nagyon hightech akinek egy tizessel többe került a cucca és még mindig elégedetlen. Ez biztos mint a huszonegy.

[ Szerkesztve ]

(#976) balkoger válasza medek3 (#975) üzenetére


balkoger
tag

És hogy csatlakozzak az előttem szólóhoz, olyan usereknek tökéletes ez a platform akik saját háztartásból 1-2 gyerek mellett kigazdálkodva vesznek gépet és nem vetik meg a játékokat sem. Nem az egész napjukat töltik a gép mellett, mert munka mellett erre úgysincs idő és a családi dolgok sem engednék, hogy állandóan csak az fps- és banch eredmények miatt vegyék ki a családi kasszapénzt.
Nem tudom miért írjátok, hogy az APU nem elég komolyabb játékokhoz, nekem tegnap a colin és a forma1 is tökéletesen futott fullos beállításokkal 1920*1080 felbontáson.
Amiért pedig tökéletes nekem ez a platform:
- nem zúg vagy fogyaszt feleslegesen a dedikált vga
- kicsi házban is elfér (jelenleg book type pc)
- csendes és keveset fogyaszt főleg azért mert 90%-ban nincs kihasználva
- lehet vele játszani (végre feltehettem a saját játékaimat is, nem csak a gyerekjátékok voltak)
Mennyibe is került?
- 34e. a proci postával (3850)
- 24e. a lap (merthogy kicsit extrásat választottam)
Minden egyéb volt vagyis egy AM3-as rendszert cseréltem le, annyiba került, mintha vettem volna egy 5570-es kártyát.

(#977) zetecR válasza Kendek (#960) üzenetére


zetecR
addikt

Azért a gyári hűtő finoman szólva is elég egyszerű darab...

Most játszottam egy kicsit a Dirt3-mal, és néma csendben hűtötte a Brocken; a gyári ilyenkor már visított, és vagy 10 fokkal melegebb volt.

Az E4300-hoz kapott gyári Intel, rézmagos hűtő sokkal komolyabb és csendesebb volt, mint a Llano hűtője, bár egy olyan kvalitásút is lecseréltem volna.

(#978) medek3 válasza zetecR (#977) üzenetére


medek3
aktív tag

A gyári hűtő olyan tökéletesen működik ahogy elvárható. A hangját se lehet hallani és az életbe se fogja megközelíteni a proci hőmérséklete a max értéket.
BF3 játék közben:

CPU
AMD A6-3650 18 °C
Llano 32nm technológia
RAM
8,00 GB DDR3 @ 800MHz (9-11-11-29)
Alaplap
ASRock A75 Pro4-M (CPUSocket) 37 °C
Grafika
SA300/SA350 (1920x1080@60Hz)
AMD Radeon HD 6530D (ASRock) 17 °C
Merevlemezek
313GB Seagate ST320DM0 00-1BD14C SATA Disk Device (SATA) 36 °C
Optikai meghajtók
LWZMHUB FS5M30PMF0 SCSI CdRom Device
Audió
Realtek High Definition Audio

És egy huncut fillérbe sem került.

(#979) balkoger válasza azigazimoris (#959) üzenetére


balkoger
tag

Attól függ mennyit áldozol rá és mekkora helyed van a beépítésre.
2 gépet is építettem ezzel a hűtővel, merthogy nagyon olcsón beszerezhető (3800,-) mindkét proci TDP értéke 95w- volt és nagyon halkan hűtötte, köszönhető a folyadékcsapágyas ventinek is. Igaz 4 hőcsöves, de meglepően jól hűt, következő szint coolermaster tx3, azután pedig a Scythe Mugen 2 amit már 2 gépbe is raktam, 125w tdp-s procikat hangtalanul hűti.
Remélem segítettem :D

[ Szerkesztve ]

(#980) zetecR válasza medek3 (#978) üzenetére


zetecR
addikt

Azért azt te sem gondolod komolyan, hogy BF3 közben 18 fokos a proci?

Ettől függetlenül valószínűleg mások az elvárásaink/ingerküszöbünk. :D

(#981) balkoger válasza medek3 (#978) üzenetére


balkoger
tag

Irigyellek, hogy nem került semmibe, régebben (adóvisszatérítés+fusi) voltak nekem is ilyen bevásárlások, de mostanában ........

(#982) balkoger válasza zetecR (#980) üzenetére


balkoger
tag

Annyit mutat :DDD
Ingerküszöbről pedig annyit, hogy Én pl. azt szeretem, ha olyan csendes a gép, mint a laptop, sajnos ehhez egy SSD-be kellene beruháznom.

[ Szerkesztve ]

(#983) Kendek válasza zetecR (#977) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Lehet, hogy egyszerű darab, de azt nem lehet elmondani róla, hogy nem képes viszonylag halkan lehűteni az APU-t. Teljes fordulatszámom természetesen hallatja a hangját, de azért is PWM-es, mert remekül lehet szabályozni. Csak a CPU-t terhelve úgysem éri el sosem a full fogyasztást, ha meg mellette a GPU is terhelve van, még akkor is halkabb mint egy dedikált süvítő megoldása. Nyáron bizonyára azért jobban felpörög, de ez egyelőre nem baj, mert amennyire én tesztprogikkal eddig letudtam terhelni, abból én nem hallottam szinte semmi változást. Persze van akinek még így is hangos, nekem a tápom a legzavaróbb, pedig az is elég csöndes.

<-ƘƘ->

(#984) audi100td válasza medek3 (#978) üzenetére


audi100td
nagyúr

"AMD A6-3650 18 °C"

"AMD Radeon HD 6530D (ASRock) 17 °C"

ezen jót nevettem, biztos a "32nm technológiának" köszönhető :D

(#985) medek3 válasza balkoger (#981) üzenetére


medek3
aktív tag

Már mint + pénzbe. Az A6-hoz adták, gondolom neked is.
Nálam is két gyerek figyel.
Családi mindenesnek vettük. 130Eft raktam össze úgy a gépet a régi házba, hogy az árban egy 22"-os samu led monitor is benne van.
Igazából aki csak játszani akar az vesz egy xboxot. Nincs semmi hóka-móka csak játék és többnyire mindenkinek egyforma a gépe. A fiam most kap karácsonyra egy kinect-et hozzá.
Ez a pc-s hablaty az fps és egyéb okosságokról már nem a játékról szól.
Beragadta őket az őrvény és nem tudnak elszakadni. Nekik maga az fps és a tesztek a játék.

(#986) medek3 válasza audi100td (#984) üzenetére


medek3
aktív tag

Lehet, hogy nem közben mértem hanem közvetlenül utána, de a lényegen nem változtat. Kussban volt ahogy kell és biztos nem kúszott negyven fölé.
Most is 17 fokos.

(#987) balkoger


balkoger
tag

Tegnap a Dirt és Forma 1 közben 50 fokig tudtam izzítani a processzort Scythe Big Shurikennel

(#988) audi100td válasza medek3 (#986) üzenetére


audi100td
nagyúr

"Most is 17 fokos."

Biztos vagy ebben? Ha igen akkor nálad nagyon hideg lehet. :)

#976 balkoger: Csak az a gond, hogy jelenleg baromira nem olcsó ez az apu és beszerezni is alig lehet, arról nem is beszélve, hogy a legfapadosabb lap is 16-17e Ft hozzá. Ez persze részben a gyenge Ft sara, de akárhogy is nézem ugyanannyi pénzből játékra dedikált vga+cpu-val komolyabb cuccot lehet venni és oda elég az olcsó 1333/CL9 Kingmax is, míg az apu alá drága RAM is kell amivel eteted a gpu-t. Össze is dobtam 3 konfigot kb. ugyanannyi pénzből, ennek fényében inkább kivárok, pedig én is jobban örülnék ha A8-3850 lenne a gépembe, már csak a fogyasztás miatt is.

A8-3850, Athlon II X4+HD6750, Core i3+HD6750

[ Szerkesztve ]

(#989) balkoger


balkoger
tag

Menjetek aludni jóiccakát !

(#990) stratova válasza medek3 (#986) üzenetére


stratova
veterán

Csak meglepő volna felétek a 17 °C alatti szobahőmérséklet (aminél léghűtésnél biztosan nem hidegebb a proci/apu). Ezen csipkelődtek a fórumtársak. Félremérhet a szenzor, de ez 10-15-tel melegebben sem lenne vészes.

[ Szerkesztve ]

(#991) balkoger válasza audi100td (#988) üzenetére


balkoger
tag

Most néztem 45,5e. a 3850 APU :N :N
Én kintről hozattam postával 139 dollárba került+posta
Az első linkelt konfig nem műxik.

[ Szerkesztve ]

(#992) audi100td válasza balkoger (#991) üzenetére


audi100td
nagyúr

Az hogy kintről hoztad kétes garival nem igazán tükrözi az itthoni helyzetet. :)

"Az első linkelt konfig nem műxik."

miért :F

[ Szerkesztve ]

(#993) medek3 válasza audi100td (#988) üzenetére


medek3
aktív tag

Ennyit mér a speccy. Lakótelep, távhő, állandó hőmérséklet.
Tuti jó mivel itt van mellettem az asus f5sl és annak 45-öt mér, de azt is csak a SIS chipset miatt.

(#994) audi100td válasza medek3 (#993) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nem a programmal van a gond, hanem a szenzorral, ha belegondolsz, hogy lehetne hűvösebb a procid mint a szobában lévő levegő hőmérséklete.

(#995) medek3 válasza balkoger (#991) üzenetére


medek3
aktív tag

Ha az athlon os link sem működött volna akkor tényleg kezdtem volna gyanakodni, hogy ez az inteles topik csak álruhában. :DDD

audi100td: holnap kipróbálom egy hőmérő és egy szobaventilátor segítségével.
Kíváncsi vagyok. :K

[ Szerkesztve ]

(#996) audi100td válasza medek3 (#995) üzenetére


audi100td
nagyúr

lol, milyen inteles topik? itt egyedül ti hordtok szemüveget, én ár/teljesítmény/fogyasztás szerint vásárolok :) sőt, eddig több AMD-s gépem volt mint intel-es...

[ Szerkesztve ]

(#997) balkoger válasza audi100td (#992) üzenetére


balkoger
tag

Egyáltalán nem kétes gari van hozzá, teljesen normális boltból dobozos terméket vettem erre ugyanúgy vonatkozik a gyártói 3 év gari.
A linkre kattintva ezt írja ki:
Forbidden

You don't have permission to access /i/bzdlovra39mf57dsz.jpg on this server.

(#998) balkoger válasza medek3 (#995) üzenetére


balkoger
tag

:DDD :DDD :C

(#999) audi100td válasza balkoger (#997) üzenetére


audi100td
nagyúr

Igen, akkor az amerikai dollárért vett prociddal csakúgy besétálsz az itthoni kiskerhez, hogy garaztatni szeretnéd? Nem mond, már, hogy a gyártói gar egyenlő a Magyarországi rendes számlás boltival. :)

bocs, elrontottam a linket, remélem így már ok: [link]

medek3: csak hajrá :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1000) medek3 válasza audi100td (#994) üzenetére


medek3
aktív tag

Egyébként hol van a szenzor?
Vacsi új minden. Miért pont az lenne fos.
Bár aztán a jó ég se tudja, valaminek csak szarnak kell lenni, ha már ez az APU ilyen pöpec. :DD

audi100td: Ezen az 1866Mhz-s memórián én is gondolkodóba estem, de inkább nyolc gigát vettem az 1600 -ból.
Amit ráadásul csak nyolcszáznak lát a teszt. Amire a RAM topikban azt mondják, hogy az 1600 csak effektív a 800 a valós.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.