Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) balkoger válasza audi100td (#999) üzenetére


balkoger
tag

Természetesen nem, de postán tudod intézni. :DDD

A memória fajtáját nyugodtan leveheted 1600-asra, mert az felett elenyésző a teljesítmény plussz így talán már olcsóbb is a Linx-es platform, ha tegnapi áron számoltam volna akkor a proci önmagában 5e.-rel olcsóbb

[ Szerkesztve ]

(#1002) balkoger válasza medek3 (#1000) üzenetére


balkoger
tag

Nincs szenzor, feszültségből számol egy algoritmus ezért ír ki hülyeségeket és ugrál másodpercenként, holott ilyen nincs valójában. Amikor viszont konstans terhelés alatt van akkor nem ugrál és bízhatsz a kimutatott értékben. Milyen progival nézed AIDA?

(#1003) balkoger


balkoger
tag

Na mostmár megyek alukálni

(#1004) medek3 válasza balkoger (#1002) üzenetére


medek3
aktív tag

Speccy!

Ja, reggel 7kor rínak nálam is a gyerkőcök a tükör tojgliért.
Jó éjt , megyek én is.

(#1005) balkoger válasza medek3 (#1004) üzenetére


balkoger
tag

Nálunk bundás kenyér vagy rántotta gazdagon-pizza style (hagyma,paprika,angol szalonna vagy kolbász, füstölt sajt)

[ Szerkesztve ]

(#1006) audi100td válasza balkoger (#1001) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ok, akkor mondjuk max. 2-3e Ft-tal olcsóbban jössz ki az APU-val, ár/teljesítmény szempontjából úgy már megéri? :) Akkor volt ez jó vétel amikor Herr Z osztogatta 28k-ért a 3850-et és hozzá 14-ért az A75-ös Asrock lapot, csak azóta szépen elszállt a Ft is, meg talán az AMD is.

[ Szerkesztve ]

(#1007) zetecR válasza audi100td (#1006) üzenetére


zetecR
addikt

Én is 22-ért vettem tőle az A6-at.
Annyit szerintem bőven megér főleg úgy, hogy 148MHz-es FSB-vel 650MHz körül szalad az IGP, a CPU rész is simán viszi a 3.5GHz-et, de azt még nem tesztelgettem, hogy hol a vége.

És mind ezt néma csendben...

(#1008) Auratech


Auratech
őstag

Megjött a Corsair Vengenance 1866-os ram a deszkába. Most már egyben van a gép.

Auratech Field Recording

(#1009) audi100td válasza zetecR (#1007) üzenetére


audi100td
nagyúr

ebben egyetértek, annyiért nagyon jó vétel

(#1010) echterion válasza balkoger (#1002) üzenetére


echterion
nagyúr

Az AIDA jól tudja terhelve mérni? Megbízható? Mert én azzal fogom mérni (remélem).

**********

(#1011) Mercutio_ válasza medek3 (#995) üzenetére


Mercutio_
félisten

Dobd fel az aida64-et ott a Számítógép / Érzékelő fülre kattintva láthatod a valós értékeket, meg azt is, hogy a magonkénti érték fals, csak a teljes procira vonatkozó érték jó.

audo100td: 3850 helyett 3650 és máris jobb az ár, alaplapból is jó az Asrock A75M-HVS aztán, hogy megy mellé erős VGA vagy sem az már egyéni döntés, ha kevés a játék egy SSD-re költeném inkább a pénzt nagyon sokat gyorsít a rendszeren.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1012) VaniliásRönk válasza zetecR (#1007) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Nagyjabol ott van a vege a procinak, nalam legalabbis majd +0.1V kell +125MHz-hez, magasabb orajelen meg maximum suicide shottal lehet probalkozni.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1013) echterion


echterion
nagyúr

Történt némi előrelépés a gépem ügyében. Miután leadtam Gianninál gariba a lapot, nem bírtam ki és vettem egy másikat: egy Giga A55M S2HP lapot, ugyanis azt mondta, talán meglesz karácsony előtt, nekem meg már tele a sapkám a várakozással.
Összeszerelés után hidegzuhany, ugyanolyan szar a masina. :W Viszont már nem egyből kapcsol le, van, hogy 1-2 percig is ment. Gondoltam, már csak a táp maradt, így átmentem ismerőshöz, kipróbálni az övével. Ott pedig nem volt hiba, így tápcsere. Vettem egy 350-es Bluestormot, azzal megjavult. Legalábbis ez a része, mert amikor elindítok egy játékot, a játék betöltődése után, 2-3 mp múlva színes kockák mellett kifagy a gép, csak a reset segít. Úgyhogy most ezen dolgozom.
Úgy látszik, nekem nehezen megy az APU-vá válás. :O

**********

(#1014) audi100td válasza echterion (#1013) üzenetére


audi100td
nagyúr

Milyen RAM-okat használsz, nem lehet hogy nem szereti őket a proci :F

(#1015) echterion válasza audi100td (#1014) üzenetére


echterion
nagyúr

Igen, én is erre gyanakszom, mert eddig két driverrel is csinálja, bármilyen memóriabeállítás mellett. 1600-as OCZ reapereim vannak, 2*2 GB CL7-esek.

Egy kép a hibáról.

[ Szerkesztve ]

**********

(#1016) Oliverda válasza echterion (#1015) üzenetére


Oliverda
félisten

Azokat a modulokat szerintem el is felejtheted ehhez a cucchoz mert már legalább 3 évesek.

Gyanítom, hogy nem is 1,5 volt a gyárilag meghatározott üzemi feszültségük...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1017) zetecR válasza Oliverda (#1016) üzenetére


zetecR
addikt

1.7V-ot ír, ha erről a moulról van szó. :Y

(#1018) echterion válasza zetecR (#1017) üzenetére


echterion
nagyúr

Igen, ezekről van szó. Amúgy beállítottam a biosban a gyári értékeket, úgy sem ment. Esetleg valami ajánlat, hogy milyeneket nézzek?

**********

(#1019) zetecR válasza echterion (#1018) üzenetére


zetecR
addikt

Ha megadtad neki az 1.7V-ot, akkor mennie kellene.

1.5-ös kell gyárilag, bár a Gigák OC-esetén helyből feltolják 1.65-re.

(#1020) echterion válasza zetecR (#1019) üzenetére


echterion
nagyúr

Hát ez az. Memtest-ben végigtoltam, ott jó, tehát szerintem csak kompatibilitás lehet. Majd kipróbálok valami másik kitet, valami mezei márkából: Kingston vagy Kingmax, ilyesmi lesz.

**********

(#1021) audi100td válasza echterion (#1020) üzenetére


audi100td
nagyúr

azokkal nem igen lehet mellényúlni, én is azt vennék

(#1022) echterion válasza audi100td (#1021) üzenetére


echterion
nagyúr

Én is ebben bízom. Ilyen tuningkitem igazából ez az első, mivel azt olvastam, hogy ennek a platformnak fontos a jó gyors ram. Ezelőtt 1333-asnál gyorsabb nem volt, mert sosem éreztem szükségét.

**********

(#1023) zetecR válasza echterion (#1013) üzenetére


zetecR
addikt

De miért A55-ös lapot vettél?

(#1024) audi100td válasza zetecR (#1023) üzenetére


audi100td
nagyúr

mi a baj az A55-tel? nem kötekedésből kérdezem, csak nem ismerem annyira a platformot

(#1025) echterion válasza zetecR (#1023) üzenetére


echterion
nagyúr

Mert azt hittem, hogy az ECS lap a rossz, és Gianni szerint karácsonyig nem valószínűsíthető a garanciáztatás. Ezért kellett egy lap, ami addig szolgál, amíg megjön az új. A lényeg, hogy olcsó legyen és működjön. Amúgy meg nem használok olyan dolgokat, amikhez A75-ös lap kellene, ez a lap is megfelelne bőven. Ráadásul számomra sokkal egyszerűbb a bios-a, mint a másik UEFI-je. Még nem tudom, melyik marad, majd meglátom.
De most ha minden igaz, hétfőn visszakapom az ECS-t is, szóltam neki, hogy az szerintem jó lesz.

(#1024) audi100td: Ha jól emlékszem, usb3-at meg sata3-at nem tud.

[ Szerkesztve ]

**********

(#1026) Mumukuki válasza medek3 (#1000) üzenetére


Mumukuki
aktív tag

Na akkor még egy kör:)

Léghűtéssel ugyan a környezeti hőnél mindenképp minimum 1-2 fokkal melegebbnek kell lennie a hűtendő dolognak (fizika) , tehát a mért értékeid nem jók.

Van a prociban szenzor, közvetlen maghőmérsékletet mér, nem "saccol" ez semmit.

A programok szimplán rosszul olvassák ki az adatokat.
Felteszed a speedfant, alapból az is a fals értékeket írja. Belépsz a Configure menübe, ott az advanced fül, majd azon belül kiválasztod a megfelelő IC-t (nálam az IT8720F).
Az alatta megjelenő listából kiválasztod a mag szenzort (nálam a második) és ott át kell állítani thermistorról diódára. Persze OK előtt a "remember it" checkboxra tedd be a pipát, különben legközelebb is rossz lesz.
Ok, és kész.

Ha megnézed, jó 10 fokkal többet fog írni, ráadásul nem lineárisan változik, tehát nem elég csak fejben hozzáadni értékeket, mert az sem lesz valós.

(#1027) balkoger válasza Mumukuki (#1026) üzenetére


balkoger
tag

Bakker, ezt vagy 3 éve csináltam meg az első mini-itx-es atom lapnál, mert az is félremért,
igaz egy picit másképp, de most már beugrott.
Kösz az infót pcsullog, ki fogom próbálni !

(#1028) medek3 válasza echterion (#1015) üzenetére


medek3
aktív tag

Nekem ilyesmit akkor csinál, ha a tuning programban 100-ról 110 re emelem az APU frekijét.
Viszont a CPU frekijét engedi a max-ra állítani az AXTU-ban.

Bios-ban a szorzót átállítottam 45-re erre az 1600as ramot 1866ra húzta fel.

Olvastam egy tesztet ahol azt írták, hogy engedi a bios az emelést csak gyakorlati hatása nincs mivel marad minden ugyan úgy. :F :(

Jó lenne egy kicsit érteni hozzá. :K

(#1029) medek3 válasza Mumukuki (#1026) üzenetére


medek3
aktív tag

Köszi. Feltelepítem és lecsekkolom amint a lányom és a fiam a közelébe enged.
:O

[ Szerkesztve ]

(#1030) zetecR válasza medek3 (#1028) üzenetére


zetecR
addikt

Ezt olvasd el feltétlenül!

(#1031) medek3 válasza zetecR (#1030) üzenetére


medek3
aktív tag

Köszi. Ezeket az értékeket az AXTU-ban állították vagy a biosban?
Magyarán nem is emelni kell a szorzót hanem csökkenteni, hogy több kraft maradjon a GPUnak?
Jó lett volna látni egy A6 3650-es tuningot is, nehogy valamit túl nagyra állítsak.

(#1032) audi100td válasza echterion (#1025) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ja, ezt én is tudtam, csak nem értettem ez miért ilyen tragédia, azt hittem valami alapvető, létfontosságú dolog miatt érdemesebb A75-öt venni, de akkor mindegy.

(#1033) echterion válasza audi100td (#1032) üzenetére


echterion
nagyúr

Jaja, ha ezek nem kellenek, akkor tök8, mit veszel.
Viszont próbálgatás közben találtam egy stabil beállítást nálam: 1,7 V és 1066 MHz CL7-en stabil, nem fagy. Most megyek fentebb, hátha... :))

Még egy kérdés: Aida64 játék közben 38 fokos CPU-t ír, az reális lehet gyári hűtővel egy eléggé szellős házban?

[ Szerkesztve ]

**********

(#1034) zetecR válasza medek3 (#1031) üzenetére


zetecR
addikt

Az A6-nál ugyanez a helyzet.
Default 100MHz az FSB, a CPU szorzója 26, a GPU 4.44, a memória pedig attól függ, hogy milyen a modul.

Mivel fix a szorzó, csak a FSB emelésével tudsz tuningolni, amit nagyban behatárol az alaplap képessége, a Gigabyte-ok 150 fölé is el tudnak menni, az Asrockok pl. "csak" 125 környékéig.
Az FSB növelésnél probléma lehet, hogy a PCIe nincs fixálva, az is emelkedik, emiatt van olyan lap, amelyiknél problémák lehetnem az AHCI móddal és az USB3-mal.
Valamint D-SUB-on csatlakoztatott monitorral.

Ha a 125-ből indulunk ki, akkor a GPU 125x444=550-en fog menni (ennek fix a szorzója, csökkenteni sem tudod), a CPU 3250-en, a memória a szorzótól függően 1333/1666/2000/stb.
Ezekhez az értékekhez szinte biztos, hogy kell egy kis plusz fesz, az NB-t 1.3V-ig, a CPU-t 1.5-ig érdemes feszelni.

Ha az FSB-t nagyon magasra tudod emelni (mondjuk 150MHz), akkor szükség lehet a CPU szorzójának csökkentésére, mert 3900MHz-et már nem biztos, hogy bír, akár 1.5V-on sem.

echterion: 1066? Az effektív 2132-t jelentene? :F

[ Szerkesztve ]

(#1035) echterion válasza zetecR (#1034) üzenetére


echterion
nagyúr

Nem, természetesen eff. 1066 MHz. :))

**********

(#1036) zetecR válasza echterion (#1035) üzenetére


zetecR
addikt

Az még igen kevés...

Attól, hogy 3 éves modell, a gyári értékeket simán hoznia kellene.
Amik ráadásul nem is rosszak...

(#1037) medek3 válasza zetecR (#1034) üzenetére


medek3
aktív tag

Akkor az hogy történt, hogy a szorzót emeltem 45re és a memóriát húzta fel 2000-re?

(#1038) zetecR válasza medek3 (#1037) üzenetére


zetecR
addikt

Elvileg az A8-ból lesz Balck Edition, ami szorzózás verziót jelent.

Lehetséges, hogy emiatt, valami előre beállított profil és a memória képességei alapján?
Nem tudom...

(#1039) Dadan01


Dadan01
senior tag

Üdv

Szemezek erősen ezzel az APUs platformmal, és a következő kérdésekre keresek választ.
Kingston hyperx blu xmp ddr3-1600 4gigás kitet vennék, jó-e?
Melyik APU nyújt legalább akkora grafikus teljesítményt, mint a jó öreg 2600XT-m?
A8-3800 mikor várható a piacon, a 65Wos tpd miatt erre fáj a fogam leginkább.

Adam

Egy 3800+ AM2-es athlon procit nyúzok lassan 4 éve már, ideje váltani.

(#1040) echterion válasza zetecR (#1036) üzenetére


echterion
nagyúr

Tudom, de sajnos nem hozza. :((( Memtest meg lefut hibátlanul, tehát nem tudom azt mondani annak, akitől vettem (LeC), hogy szar. Ha minden jól megy, hétfőn visszakapom az ECS lapomat, majd abban is kipróbálom. Mert végülis azért vettem, mert nagyon jó gyári értékei vannak.

**********

(#1041) VaniliásRönk válasza medek3 (#1037) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

A szorzot emelheted, nem lesz gyorsbb a CPU, mert a felfele allitas le van tiltva. A programok csak BIOS-hiba miatt irnak ki magasabb orajelet.
Ha ilyen modon kozelited meg a tuningot, hogy csak ugy feltolod maximumra az ertekeket, akkor tiszavirag eletu lesz a tuningkarriered.

#1040 echterion: A Memtest nem nagyon tud mit kezdeni az inkompatibilitassal, csak a hibas modulokat tudod kiszurni vele.

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1042) echterion válasza VaniliásRönk (#1041) üzenetére


echterion
nagyúr

Tudom, azzal csak azt akartam mondani, hogy a modulok jók, csak nem túl kompatibilisek ezzel a cuccal.

**********

(#1043) medek3 válasza VaniliásRönk (#1041) üzenetére


medek3
aktív tag

Még rövidebb. Nincs sok értelme.
Ha CPU OC módban alapból 123 -at ajánl fel a 100 helyett viszont a memóriát leviszi 1333-ra.
Az alacsonyabban futó memória miatt szerintem ugyan annyit bukok mint amennyit nyerek a
+23-al az APU-nál. ráadásul a képernyőn vízszintes színes csíkok jelennek meg.
DRAM OC módban pedig az 1600-as memóriát felhúzza 1866-ra.
Én inkább ezt választottam, talán fontosabb a gyorsabb memória.
Ha később veszünk bele egy 6870-es radeont vagy mint ajánlották várjam meg a jövőre megjelenő 7-es sorozatot és akkor nincs szükség arra a pár Mhz-re.
Meg egy kicsit parázok, hogy valamit visszafordíthatatlanul elszúrok.

(#1044) Mercutio_ válasza Dadan01 (#1039) üzenetére


Mercutio_
félisten

Én is kékbordás 1600MHz-s HyperX-eket használok, hogy pontosan az-e amit írsz nem tudom, de szereti a 3650 :K

3800-ra szerintem nincs értelme várni, Win7 alatt (de talán XP alatt is) SW-ből gond nélkül alulfeszelhető a proci, és akkor annyit fog fogyasztani, mint a 3800.

Lentebb ii lenkeltem, itt és a teszt következő oldalán láthatod mit tudnak az APU-k magukban és 6670-nel hibrid-CF-ben.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1045) VaniliásRönk válasza medek3 (#1043) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ez is csak azt tanusitja, hogy ha tuningolsz tudnod kell mit csinalsz, az ilyen automata tuningopciokkal maximum instabil rendszert kapsz.
Eloszor legalabb olvasgass a tuningrol, van egy rakas cikk logouton.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1046) medek3 válasza VaniliásRönk (#1045) üzenetére


medek3
aktív tag

Szóval akkor a manual-t kell választani és azon belül kell a helyes beállítást eltalálni.
Átnézem.
köszi.

(#1047) Dadan01 válasza Mercutio_ (#1044) üzenetére


Dadan01
senior tag

Hi

A tesztet azt természetesen olvastam, meg sok egyebet is, de az sajna ezekből nem igazán jön le, hogy mennyivel jobb is ez csak apu felállás, mondjuk a te 3650-edet nézve, az én 2600xt-mel szemben? Nyilván nem akarok 13fpssel skyrimezni 1920ban, de 1280as felbontásban lenne-e akkora különbség, ami megéri a beruházást? Szegény moncsim nativban még csak a desktopot mutatta, pedig rajta nem múlna :)

[ Szerkesztve ]

(#1048) medek3 válasza VaniliásRönk (#1045) üzenetére


medek3
aktív tag

Esetleg nem e lehetne e :R hogy megmondod mit mire állítsak? :DDD Mire megtanulok tuningolni vehetek egy új gépet. :U

(#1049) echterion válasza medek3 (#1048) üzenetére


echterion
nagyúr

(#1050) zetecR válasza medek3 (#1048) üzenetére


zetecR
addikt

Egy Gigabyte-os emberke Llano OC leírása, némi Corsair reklámmal fűszerezve. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.