Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6851) Arkennys válasza G33Z@ (#6850) üzenetére


Arkennys
addikt

Nem túl részletes, vagy sokatmondó cikk. :(

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#6852) stratova válasza G33Z@ (#6850) üzenetére


stratova
veterán

Kukk, itt az eredeti. A jelenség Trinity esetén áll fent, nálad az alaplap is lehet kevés ehhez a beállításhoz. Ott Turbo és APM OFF, problem solved.

Egyébként a throttling mobil Intel prociknál is tettenérhető.

[ Szerkesztve ]

(#6853) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Sziasztok!

Oliverdától vettem egy A6-3620 APU-t. Egyelőre megteszi, de az IGP-t tuningolnám, mert 156MHz-cel le van maradva az A6-3650-hez képest, TDP ide vagy oda. Érdemes tuningolni egy keveset?

Továbbá: mi éri meg jobban? Dual Graphics rendszert építeni HD6670-nel vagy venni egy mádik diszkrétet? Ha igen, akkor mekkorát bír kihajtani a proci? Egy HD7750 milyen lenne, teljesítményben mekkora lenne a differencia a Dual rendszerhez képest?

Előre is kösz!

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#6854) Arkennys válasza Mister_X (#6853) üzenetére


Arkennys
addikt

7750-el szerintem (legalábbis amit régebben nekem írtak más fórumon, mikor ugyanezt kérdeztem, csak én A8 3870k-hoz), hogy egy jó 6670 el dualban közel a 7750 teljesítményét kellene hoznia. Nálad HD 6530D van benne, nekem HD 6550D, de szerintem ez a dolog nálad is fennáll. Ettől függetlenül én a helyedben, ha megteheted, a 7750-et venném. Egyrészt mert talán némileg azért erősebb, másrészt mert a dual graphics némely alkalmazásnál-játéknál makacs jószág. :)

De majd jön nálam hozzáértőbb és felel, azért én is ide kontárkodtam. :)

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#6855) MZperX75 válasza Mister_X (#6853) üzenetére


MZperX75
addikt

HD7750-es de csak a GDDR5-el vagy HD 7770-es,jó lehet hozzá

Talán egy HD7790-esen is érdemes elgondolkodni mivel 85W TDP-vel rendelkezik ,ha olcsóbban kifogja az ember

[ Szerkesztve ]

(#6856) Mister_X válasza MZperX75 (#6855) üzenetére


Mister_X
nagyúr

És tuti kihajtja a proci turbo órajeleken?

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#6857) MZperX75 válasza Mister_X (#6856) üzenetére


MZperX75
addikt

Ha nem akkor sincs nagy gond a HD7750-et tuti kihajtja. HD7770 90% 7790-et is szerintem szépen megküldi...

(#6858) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Akkor majd következő fizetéskor :)

Egyelőre kell majd egy alaplap, RAM, cooler és HDD, ez egy 20-22e Ft-os tétel összesen.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#6859) Silentfrog válasza MZperX75 (#6857) üzenetére


Silentfrog
veterán

Egy rövid eszmefuttatás.
Mindenki az írja,hogy nem tudja a 3.5 ghz-en sem teljesen kiszolgálni a 3870K a Hd 7850 -et,full hd felbontás mellett sem.
Akkor biztos elég egy 2.2 ghz-es A6-3620 a Hd 7770-hez,vagy annál 20% -al gyorsabb Hd 7790-hez?
Nem tudom,kérdezem. :)

[ Szerkesztve ]

(#6860) Arkennys válasza Silentfrog (#6859) üzenetére


Arkennys
addikt

Hát, ha nem is hajtja ki totálisan, én nagyon elégedett vagyok vele egy 7850-el. Talán nem hajtja ki totálisan, de eddig minden jól megy vele. :)

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#6861) Silentfrog válasza Arkennys (#6860) üzenetére


Silentfrog
veterán

Biztos jobban futtatja a játékokat mint az én Hd 7770-em. :)

(#6862) Arkennys válasza Silentfrog (#6861) üzenetére


Arkennys
addikt

Hát, ezelőtt 6670 el használtam kicsit, ahhoz képest ordít a különbség. :)

Bár 1gb os 7850-esem van, lehet ezt cserélem 2gb osra ezt eladva. Én 40 ért vettem, még több mint két és fél év garancia figyel rá, szóval ugyanennyiért sztem elmegy. Bár nem tudom, van e értelme váltanom, csak tűnődés tárgya a dolog.

Érdeklődhetek, hogy te mikkel/milyen beállítások mellett szoktál játszani? :)

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#6863) Silentfrog válasza Arkennys (#6862) üzenetére


Silentfrog
veterán

Nekem egy 4:3 képarányú Samsung monitorom van és nem szeretném eladni. Viszont ez már 5 éves monitor,és csak 1280X1024-et tud.
Így hiába írnék bármilyen játék/felbontás/beállítást nem tudnál viszonyítani. /gondolom te nem ilyen felbontást használsz a játékok futtatásakor/

(#6864) Arkennys válasza Silentfrog (#6863) üzenetére


Arkennys
addikt

nevetni fogsz, mert nekem is ugyanilyen felbontás van most (szintén 4:3) , szintén nem mai darab monitoron, ami csak nekem új. :D

[ Szerkesztve ]

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#6865) Silentfrog válasza Arkennys (#6864) üzenetére


Silentfrog
veterán

:C Azt hittem csak én ragaszkodok ehhez a felbontáshoz. :DDD
Játékban mindent kipróbálok ami jó,és új ez említett felbontásban.
Igazán nem volt még olyan cím ami kifogott volna a 3870K-Hd 7770 pároson.
/bár azt nem értem,hogy miért van az,hogy bármekkora az orajel a cpu-nak akkor sem megy soha 80% kihasználtság fölé.
2.8 vagy 3.5 ghz akkor is csak 80% max amin a cpu "pörög" /

(#6866) Arkennys válasza Silentfrog (#6865) üzenetére


Arkennys
addikt

hát, nem csak te, szoktak is leszólni érte, hogy "hámérnem fullHD-d vaan?" :D

Egyébként én ami gépigényesebb pl crysis 2 max.ed.-nel szórakozok, még ilyen felbontáson is odavág, amilyen szép. :)

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#6867) Silentfrog válasza Arkennys (#6866) üzenetére


Silentfrog
veterán

A Crysis 2 höz elég a 6550D. ;]

(#6868) MZperX75 válasza Silentfrog (#6867) üzenetére


MZperX75
addikt

1024x768-ban mediumon 0AA-val 30-35fps-el átlagban ...... :W

#6859) Silentfrog

1280x1024 egy elég CPU limites beállítás lehet ,ott ténylegesen I5 2x annyi fps-t ad mint FHD-ben.

[ Szerkesztve ]

(#6869) Silentfrog válasza MZperX75 (#6868) üzenetére


Silentfrog
veterán

Ezt furcsállottam a blogodban is. /ott írtad/
1280X 1024 ben játszottam magas felbontásban 24 fps alatt sosem volt./Dx 11 persze kilőve/

(#6870) MZperX75 válasza Silentfrog (#6869) üzenetére


MZperX75
addikt

Az akad 24min! folyékonyan szeretem .... 35minimum ;)

(#6871) Mister_X válasza MZperX75 (#6870) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Nekem meg harminc a lélektani határ, mert konzolos vagyok :)

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#6872) MZperX75 válasza Mister_X (#6871) üzenetére


MZperX75
addikt

FPS multiban 50-60 a min.nálam

(#6873) Arkennys válasza Silentfrog (#6869) üzenetére


Arkennys
addikt

Nekem fogalmam sincs, felbontás az említetten, minden más a legmagasabbon. Azért eléggé szépen néz ki. Szerintem az integrált videorész nem bírna így el vele azért :D

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#6874) Mister_X válasza Arkennys (#6873) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Ott real time renderelt állóképeket kapnál :D

@MZperX: én hozzászoktam a gyenge vasakhoz, nekem megteszi majd a Llano is egy ideig. 30FPS se rossz, ha ugyan olyan időközönként jön a képkocka.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#6875) Arkennys válasza Mister_X (#6874) üzenetére


Arkennys
addikt

Ja, szép pillanatképek a játékból, nem is rossz ötlet. Minek nekem képlopás :DD

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#6876) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Amúgy 1366*768 alatt jó teljesítménye (min. 30FPS) lesz az IGP-nek? A legbrutálabb játékom, amit ráeresztenék, az a Shogun II Total War.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#6877) katona.jozsi


katona.jozsi
aktív tag

Sziasztok!
Valaki ütközött már olyan problémába, hogy felrakta a Windows 8-at, illetve az ATi driverek közül a jelenlegi legfrissebbet (13.1) és időközönként ezt írja ki a catalyst: Az AMD illesztőprogram váratlanul leállt, majd sikeresen helyre állt. Dual Graphics-ot használok: HD6550D + Asus HD6670 GDDR5. Mi lehet a gond. Windows 7-el és a gyári driverrel nincs ilyen gond.

"Impossible only means that you haven't found the solution yet."

(#6878) Arkennys válasza katona.jozsi (#6877) üzenetére


Arkennys
addikt

Win8 al lesznek is gondjaid, egyszerűen nem az igazi még, csomó gond és hiba van vele, ahogy olyanoktól is hallom, akik átálltak. A win7 el már kevesebb gond van. Ugyanezt a hibát win7 alatt driver csere megoldotta nekem, noha nem az első, de harmadik fajta bétával már nem csinálta.

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#6879) katona.jozsi válasza Arkennys (#6878) üzenetére


katona.jozsi
aktív tag

Értem!
Köszönöm szépen a segítséget. Akkor vissza megy a win7! :D

"Impossible only means that you haven't found the solution yet."

(#6880) Arkennys válasza katona.jozsi (#6879) üzenetére


Arkennys
addikt

Nincs mit, szerintem ez a lehető legjobb döntés. :)

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#6881) MZperX75


MZperX75
addikt

Normál ATX-es házba mini ITX-es lapok belemennek? Illetve biztos belefér de van e felfogatás hely?
HELP?

Most cserélné házat Anlert meguntam[link]

[ Szerkesztve ]

(#6882) sb válasza Arkennys (#6878) üzenetére


sb
veterán

Ez a Llano-ra vonatkozik csak? Mert AMD dvga-val semmi gond a catalysttel win8 alatt. :F

[ Szerkesztve ]

(#6883) Arkennys válasza sb (#6882) üzenetére


Arkennys
addikt

Nem konkrétan Llano-ra értem, de mint a dual graphics, hogy a win7 nél működik, már rendesen is, addig a win 8 még eléggé harmatos rendszer, tele mindenféle nemkívánatos dologgal. Csak mert a legújabb, nem tudom, mi jobb benne. A héten kb hallottam megint 6-7 problémát, ami programoknál-eszközöknél felmerül 8 alatt, win7 alatt semmi gond nincs egyikkel sem. :)

Kb erre értettem a dolgot.

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#6884) sb válasza Arkennys (#6883) üzenetére


sb
veterán

Jó lenne valami konkrétum mert körülöttem is használják, de nem igazán van probléma. Nálam sem.
Mondjuk dual graphics nélkül, de sigle 7770-en és 7850-en semmi gond nem jött elő. (és a többi eszközzel sem volt gond, sőt!)

(#6885) Arkennys válasza sb (#6884) üzenetére


Arkennys
addikt

Dual graphics, programok, amiket használnom kell feladatokhoz, vagy a gyakorlatok során. Használja ki mit esik jól neki, ha ennyire fontos valakinek az újdonság varázsa, akkor legyen az a win8. De utána kérdezősködhet, ha valami gondja van, mert fogalma sem lesz valószínűleg senkinek, mit tud vele kezdeni. :)
win7-el kevesebb gond van, én ezt látom magam körül. Nyilván máshol mozgunk, de ezt a meddő témát inkább nem folytatom tovább, főleg, hogy már végképp elszakadtunk a topic címétől is.

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#6886) sb válasza Arkennys (#6885) üzenetére


sb
veterán

Nem az újdonság varázsa miatt használom én sem. Ugyanazt és ugyanúgy használom, mint a win7-et (Pl. Metro felület kilőve, desktop és start menü beizzítva), csak egyszerűen azért, mert jobb/gyorsabb annál.
És nyilván akkor sem használnám, ha szívni kéne vele, nem vagyok mazochista.

Ezért is érdekelt konkrét, Llano-s probléma, mert most szüleim Llano-s gépére tervezem feltenni (szintén, mert gyorsabb lenne a jelenlegi win7-nél) viszont ott nem szeretném, ha driver elszállásokkal vagy hasonlókkal találkoznának.
De más gépeken eddig csupa jó tapasztalatom volt, még driver ellátottságra is jobbnak tűnt... legalábbis arra a pár alap driverre, amit használok, nincsenek "egzotikus" eszközök. Szóval ha itt sincs konkrét, ismert, Llano-s probléma akkor kissé félrevezető volt ezeket emlegetni. Nyilván általánosságban lehet kisebb támogatása még 1-2 spec eszköznél, de ilyenek nélkül egy mezei, nem 6-8 éves gépen nem igazán láttam ilyen gondokat.

(#6887) Arkennys válasza sb (#6886) üzenetére


Arkennys
addikt

Én a dual graphics-nál írtam, hogy bajos lehet vele, ami Llano-hoz kapcsolódik. Valóban így van. Egyéb bajokat említve már nem címkéztem, hogy hja ez már általános, nem specifikusan Llano-s jelenség. Nem voltam félrevezető, szerintem. De többet valóban nem írok ide a témában.

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#6888) sb válasza Arkennys (#6887) üzenetére


sb
veterán

Nem akarok kötekedni, de egy szóval nem írtad a dual gr-t. Az első hsz-edben csak a driverről volt szó és ez hangzott el:
"Win8 al lesznek is gondjaid, egyszerűen nem az igazi még, csomó gond és hiba van vele, ahogy olyanoktól is hallom, akik átálltak"

Ebből eléggé általános driver gondokra lehet következtetni... na mindegy.
Off vége.

(#6889) Arkennys válasza sb (#6888) üzenetére


Arkennys
addikt

6883-at ha elolvastad, szerintem pont kiemeltem, hogy a dualra gondoltam abban, amit emlegetsz... De tényleg OFF vége. Aki kérdezett, már megoldotta a dolgot szerencsére, szóval tényleg értelmét vesztette ennek a folytatása.

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#6890) kris8360


kris8360
csendes tag

Sziasztok, otthonra szeretnék összerakni egy minél olcsóbb gépet. Az amd a4 3400hoz mennyi ramot javasoltok? Elég a 2 giga? Az intergárlt gpunak mennyi ramot kell adni ebből? Ezt a 2 alaplapot néztem ki, ezek közül melyik jobb? Gigabyte GA-A55M-DS2, Asus F1A55-M LK R2.0. Előre is köszi a válaszokat.

(#6891) Arkennys válasza kris8360 (#6890) üzenetére


Arkennys
addikt

szerintem a 4GB nem ártana neki, a videovezérlő miatt (amúgy is megköszöni a rendszer a dolgot majd). Egyébként alaplapokból ahogy nézem, kb ugyanaz a kettő, csak a márka más. Részemről mindkét márkát jónak tartom, rosszul egyikkel sem jársz. Ismerősöm most vett gigabyte alaplapot, eddig nagyon elégedett vele.

[ Szerkesztve ]

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#6892) kris8360 válasza Arkennys (#6891) üzenetére


kris8360
csendes tag

Köszi!

(#6893) Arkennys válasza kris8360 (#6892) üzenetére


Arkennys
addikt

Nincs mit, de úgyis lesz még itt, aki reagál a kérdésedre. :)

[ Szerkesztve ]

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#6894) Silentfrog válasza kris8360 (#6890) üzenetére


Silentfrog
veterán

Mindenképp párban legyen a memoria,ne csak egy modult vegyél. 2x2 gb már nem hátrány.

(#6895) kris8360 válasza Silentfrog (#6894) üzenetére


kris8360
csendes tag

Ezekhez az "új" alaplapokhoz milyen táp kell? Nekem még egy régi asztali gépem van (amd athlon xp 3200+ 1 magos cpu), 450W-os aerocool atx-es tápom van hozzá ([link]), ez használható a fent írt 2 alaplappal?

Valamint egy ilyen cpu hűtőm van [link], ezt rá lehet varázsolni valahogy az fm1es foglalatra?

Kb 5 éve csak notebookot használok, úgyhogy le vagyok maradva ilyen téren :)

[ Szerkesztve ]

(#6896) Arkennys válasza kris8360 (#6895) üzenetére


Arkennys
addikt

Tápot nem tudom, nekem elsőre lett olcsón szerezve egy Seasonic 400w-os, ami kicsit régebbi darab (értsd: pár éves, de új volt), és annál az alaplapra csatolandó csatlakozó nem volt megfelelő tűszámú.

A másik dologra, a hűtésre, úgy tűnik, gyárilag nem ok hozzá. Na és onnan, hogy van e mód-megéri e átalakítgatással próbálkozni, arra egy hozzáértőbb személy még felel neked.

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#6897) kris8360 válasza Arkennys (#6896) üzenetére


kris8360
csendes tag

Megszámoltam, 20 pines a tápom, és 24 pines kell. Gondolom a hűtő sem jó az FM1es socketre.
Fenébe azt hittem olcsóbban megúszom, jól hangzott hogy csak 10 ezer az APU amin van intergrált videókártya így azt nem kell külön venni, de még + alaplap +ram + táp, stb :(

[ Szerkesztve ]

(#6898) Silentfrog válasza kris8360 (#6897) üzenetére


Silentfrog
veterán

Ez a legolcsóbb hűtő ami halk és jó is. [link],vagy a gyári amit adnak hozzá,de az iszonyat hangos.
Én nem bíznám már rá a gépemet egy ilyen idős tápra.
Szerintem öregebb mint én! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6899) Arkennys válasza kris8360 (#6897) üzenetére


Arkennys
addikt

Most nevetek, mert nekem is így indult a gépösszerakásom. Utána láttam, hogy több lesz, és végül el is vitte minden pénzem, ha már lúd, legyen kövér alapon. :)

Tápcsatlakozóval akkor úgy jártál, mint én a seasoniccal. :(

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#6900) kris8360 válasza Arkennys (#6899) üzenetére


kris8360
csendes tag

Köszi mindenkinek a segítséget!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.