Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6551) Tomix24 válasza MZperX75 (#6545) üzenetére


Tomix24
addikt

:DDD De viccet félre, Ne az ár értéket nézd. Mert a VGA-n is veszítesz(teljesítményt), amit árban is ki lehet fejezni.
Maradjunk annyiban, simán el lesz a karival, ezen a felbontáson. Majd ha akad esetleg, kicsit max butítja a grafikát.

[ Szerkesztve ]

(#6552) MZperX75 válasza Tomix24 (#6551) üzenetére


MZperX75
addikt

:K

(#6553) sb


sb
veterán

Sziasztok!

Két kérdésem lenne:
1. Létezik 2 digit kimenetes ITX FM1 lap? Alig látok amúgy is ITX lapokat. :(
2. Kinek mit sikerült kihoznia fogyasztásban? 3 vagy vmi kisebb 4 magosban (A8-3820) gondolkodom, nem kell ennél több erőben viszont jó lenne a fogyasztást leszorítani. Alulfeszelés, esetleg paneltáp, ha a max fogyasztás leszorítható és belefér. Idle, hd playback és full load érdekelne.

Esetleg egy nagyobb 100W-os A8 jobb lehet ilyen szempontból? Úgy értem, hogy freki visszavétel mellett talán még kevesebb fesz elég lenne. Vagy nem jobbak ezek a példányok sem ilyen szempontból?

szerk: Egyébként Tomixnak igaza van: az összes vga igényes játéknak ugyanúgy kell az erős cpu is. Sőt, az kell nekik jobban, mert a vga igény még ezeknél is (vissza)skálázható, ellentétben a cpu igényükkel. 99%-ban ez van/volt sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#6554) canniball válasza sb (#6553) üzenetére


canniball
nagyúr

2. Itt van MZperX75 kolléga alulfesz.-tesztje, pont egy 3820 az áldozat.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#6555) sb válasza canniball (#6554) üzenetére


sb
veterán

Köszi, az idle elég magasnak tűnik, bár lehet, hogy a táp hatásfoka gyenge volt.
Végül is egy paneltáppal ez még kb. 10-10W mínusz idle és load is. Load talán még több is. Bár az Aida tesztje meg talán nem terhel extrém módon, mondjuk 70-75W jöhet ki paneláttpal. Azt már elbírja.
Az idle viszont még így is magas lenne relatíve 35W körül.

Esetleg p-state-enként nem próbálkozott valaki feszállítással?

Phenomon legalábbis így lehetett szoftveresen állítani, hogy külön-külön az egyes frekiken pl. 800-1200-1600-2500MHz-en mennyi feszt kapjon? (Lehet, hogy a feszcsökkentésnél emiatt nem csökkent az idle fogyasztás)

(#6556) MZperX75 válasza sb (#6555) üzenetére


MZperX75
addikt

SDD-vel -8W ,és lapoktól is nagyon sok függ,a PH-s teszt 29W-ír idle,nálam 43W.
Tehát ne várj csodát egy paneltáptól ,jelen esetben kb 3-5W max amit megfogsz rajta ,de 4xannyit is fizetsz érte,nem éri meg.

Nem is ez a lénye a tesztben.

Valós felhasználáskor soha sem tudod extrame módon leterhelni az egész rendszert,mert olyan nincs!

A GPU-t és a CPU-t nem fogod egyszerre 100% sohasem használni.

Az alulfeszelés,meg lutri,de általában azért hoz a konyhára.

A konklúziót nem írtam meg ,mindenki vonja le a következtetéseket.

Ráadásul egy valós rendszer fogyasztása állandóan változik,fix értéket nehéz kimérni.

idle :41-43W között ugrál,a fogyasztásra nagy hatással van a hőmérséklet.

Az alulfeszelés milyen arányokban változtat a rendszer öszfogyasztásán.

Egy játékban egy pillanatra sikerült egy csúcsértéket elkapnom ott is az átlag 92-98W volt a csúcs 107W egy pillanatra ez mégpedig a BF3-ban ,a többinél 100W a második legterhelőbb games a Crysis2
a játékok nagy többsége 80-86W körül evett.

Általában a proci erős volt a HD6550D-nek az az 40-50%-on vitte a gémek 80%-at,a gpu közben 100%-pörgött!
Erős GPU limitet tapasztaltam.

A konfiguráció fogyasztását SSD-vel és paneltáppal ,jó lappal lehet csökkenteni,ilyen esetben A8-3870K jobb alulfeszelésre mint a A8-3820-as.

Csak olyan mértékben drágítja meg a rendszert ,hogy nincs értelme onnantól a fogyasztásról beszélnünk,mert soha mondom soha nem hozza vissza értékben ez a néhány W,jobban jársz egy Laptoppal(szinte bármelyikkel)

15-20év alatt spórolod ki napi 10órás géphasználattal ,a drágább proci drágább lap és paneltáp árát.
Egy jó paneltáp árából kapsz egy olcsó Házat táppal+procihűtővel.

A lap is +3-5-8ezerrel drágább ami kevesebbet eszik.

Itt még hiányzik a cikkből 24" Benq monitor 30W-ot eszik,de vannak modellek amik csak 20Wkörül +30% árért....

[ Szerkesztve ]

(#6557) sb válasza MZperX75 (#6556) üzenetére


sb
veterán

Félreértettél szerintem. Nem megyek extrém fogyasztásra, 5-10W nem számít és tisztában vagyok mindennel, amit leírtál.
Ami számít: méret (ITX), hűtés/zaj. Ezek pedig erősen korrelálnak. Így minél kisebb a fogyasztás annál kevésbé problémás minden. Főleg ITX méretben.

És ilyen szempontból lép be a paneltáp is: hangtalan és nem termel az sem felesleges hőt. Annyival is kevesebb és a cpu hűtésre is több hely, jut. Viszont relatíve olcsón csak 80-90W-on belül tudom megoldani. (már van egy paneltápom, 120W, 8k volt, a külső táp pedig egy 96W-os másik gépből, aminek a helyére meg van egy 75W-os 2.5k-s kocka. :) Szóval összességében nem volt drága.)
Szóval a lényeg, hogy beférjen 90W alá. És stabilan, maximális terhelés mellett is. Normál körülmények között hiába nem érem el a teljes terhelést, a tápra kell valami tartalék, mert ha "nem normál" körülmények között eléri akkor is jó lenne, ha nem döglene meg.
Elég ha vmi épp pörgeti a vga-t és beragad egy proci, amit a procit is maxra terheli. Elég hozzá 1-2 beragadt flash vagy valami...

Jelenleg egy nagyon hasonló, csak Intel konfigom van: i3-2100, 2x2GB ram, 500-as 7200-es HDD. (És a ház is "ugyanaz", csak a Spire Powercube változat, persze másfajta 300W-os SFX táppal)
Ez így teljesít:
- SFX táppal idle 33W, load (linx) 75W.
- paneltáppal idle 24W, load 62W

Látható, hogy a paneltáp jelentősen csökkentette az idle-t is. Ezért gondoltam, hogy az általad mért értéknél is ennyit csökkentene.
Plussz az említett ph-s és még sok más tesztben ahogy írtad a Llano egál vagy jobb idle-ben, mint egy i3. A körítés (HDD, ram) meg kb. ua a két konfigban. Ezért gondoltam, hogy a tápod lehet gyengébb hatásfokú vagy vmi az idle feszekkel problémás (főleg amikor feszcsökkentés alatt többet mérsz - ill. a hőtől sem lehetne ilyen különbség hacsak nincs közvetlen összefüggés a ventikkel).

Jelenleg elég az Intel IGP is, mert neten kívül nincs igazán másra használva a gép, de megfordult a fejemben, hogy ha kellene komolyabb vga akkor egy +vga helyett jobb egy Llano. Egy A8-3820 prociban kicsit gyengébb, vga-ban jóval erősebb. Alulfeszelve pedig a load fesz sem lenne több az i3-2100+vga (pl egy 6450) kombinációnál. (Az i3 alatti lapon sajnos feszt nem tudok csökkenteni.) És ami lényeg: beleférne a paneltáp keretébe.

szerk: Egy (nem túl régi) HDD sem eszik többet 7-8W-nál, az SSD inkább 4-5W-ot hozhat a konyhára.
A lapokon is múlhat 5-10W, de ahogy nézem alig van ITX-es FM1 lap. Ajánlatok? Ahogy ítam lehetőleg két digitális kimenetes érdekelne. Az Asrock A75M-ITX sajnos nem az. :(

[ Szerkesztve ]

(#6558) MZperX75 válasza sb (#6557) üzenetére


MZperX75
addikt

miniITX-be csak acrockFM2-es van 2 digi 1 analóg kimenettel,de az 27.000Ft csak a lap
Abba egy jó A10-5700-es vagy 5800-as alulfeszelve nagyot tud hasítani.

Llano nem biztos hogy túl jó választás főleg Vishera a láthatáron A10-6800-6700-6600 és tovább....
A trinity az már jó lehet A8-5500-as van kb Llano 3820-as sebességén.

Bár nekem ez tökéletes.

Az előző konfigom Brazos E-350-es volt MIB5140-es házikóban paneltáppal ,A kíváncsiság hajtott a Lano felé teljesen rendben volt a kis cucc,a maga 20-30W-os max fogyasztásával ,de csere jött a Llano,,hogy ez bele is fért volna abban a házba,de 65W-os paneltáp nem szolgálta volna ki az akkori Llano-A6-3500 procit sem alulfeszelve,így döntöttem az eladásán,és vettem ezt a kis házikót.(250W-os táppal szerelve) habár 0km-erel 10.000Ft volt ramot 2x2-re cseréltem +2000Ft-ért 32.000Ft-ért vettem a lap+procit ebből ugye a brazost eladtam 16.000Ft-ért. A mib házat meg eladtam 13.000Ft-ért az egész cser 15.000Ft-ba volt,bár a házat nem vettem meg hanem tartozásként törlesztették.

I3-as konfig tényleg csak egy hangyafasznyit gyorsabb mint X4-es Llano,igp tekintve még HD4000-is ez alatt van.Nekem ez mindenre elég pár W-on nem veszünk össze.

3.5"HDD-k max fogyasztása akár 12W-is lehet ,SDD-k max 1-2W-ot esznek az újjabb modellek lásd Intel SSD 250mW-350mW közt fogyaszt. Ezen lehet spórolni ,azt ne felejtsd el ,hogy 3 ventillátor a gépemben max 8-10W-ot is bekajál ha hatom, az is eszik eléég sokat viszont hűs a gép és HDD az az SSD-t nem kellene hűtenem.

(#6559) sb válasza MZperX75 (#6558) üzenetére


sb
veterán

Hát HDD, ha nem ősrégi akkor a felpörgésnél eszik 10-12W-ot, normál üzemben 6-8W-ból elvan.
Egy rakás HDD-m van, 5400-es, 7200-esek és SSD is, mindegyiknél ilyesmit mértem.

Abban viszont igazad van, hogy 3 venti bekajálhat 8-10W-ot.
Trinity és újabb procik nem kellenek egyelőre, mert drágábbak és annyival nem jobbak a Llano-nál.
Ahogy írtam az i3 is tökéletes most, egyedül ha +vga erő is kell akkor jönne képbe valami más.
És szigorúan a fenti tényezőknek megfelelően (fogyasztás, hűtés, zaj, ár).
Ennek egyelőre a Llano felel meg. Az i3+lap kb. 20+10k, egy külön vga 6-8k lenne. Egy 4 magos Llano pedig kb. 30k körül megvan lappal innen apróról, de drágább lappal is 35k-ból megvan.
A Trinity drágább és alig jobb.

A Kaveri már más tészta, lehet, hogy ott lesz nagyobb előrelépés (kéne, hogy legyen.)

(#6560) Mercutio_ válasza sb (#6559) üzenetére


Mercutio_
félisten

Számolgattam, és én is arra jutottam, hogy a Llano jelenleg a legjobb választás ár/érték arányban, és ha valakinek elegendő a teljesítménye :K

Mire a kaveri ára lecsökken a megjelenés utáni extra árról az elfogadható szintre eltelik 1 év, akkor is még piacképes lesz a Llano, és viszonylag kis felárral lehet váltani FM2+kaveri párosra.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#6561) MZperX75 válasza Mercutio_ (#6560) üzenetére


MZperX75
addikt

Ez így van! Én bőven elégedett vagyok az A8-3820-al!

Cserén is csak azért filózom mert haver nekem adja (ingyen a10-5800K-t amint vesz A10-6800K-t néhány hét 1-2 hónap múlva,ő Németországban lakik jó keresettel ajándékba megoldja) akkor a APU+lap kombót cserélem egy FM2-es deszkára,tulajdonképp ingyen.....csak így van értelme cserélni,máskülönben semmi

[ Szerkesztve ]

(#6562) canniball válasza Mercutio_ (#6560) üzenetére


canniball
nagyúr

Igazad van, feltéve hogy valakinek már van Llano-ja. De ha valaki most vásárolna... Én pl. most keresek mITX lapot (valami alap procival) és boltban a Trinity csak kb. 2-3k-val drágább, így nem kérdés az előnye.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#6563) sb válasza canniball (#6562) üzenetére


sb
veterán

Én újonnan venném, ahogy írtam, de szerintem így is jobb.

A procitól és a forrástól is függ:
A nagyobb Trinity-k jóval drágábbak mint az itt aprón, jóval 20k alatt futó 4 magos Llano-k. Lapból szintén van olcsóbb használtan.

Új árakat nézve már kisebb a különbség de szerintem úgy is van. Ahol szinte nincs különbség az a kisebb 2 magos apu-k. Azokat is néztem, mert htpc-nas-ra elég lenne egy kétmagos és ott újból, de használtból sincs olcsóbb Llano.

(#6564) Mercutio_ válasza canniball (#6562) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ahol van is, nem csak az árgépen szerepel, ott nekem 6-7k difi jött ki (A75m-itx+3820 vs. msi a75-ös mitx lap + a8-5500 proc) de ez talán a gyenge forint miatt is lehet, hamarosan valszeg tényleg csak 2-3k lesz a difi, ott már inkább megéri az FM2 :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#6565) canniball


canniball
nagyúr

Ahogy írtam én valami alap procival néztem (ipon árak):
Llano: ASROCK A75M-ITX + A4-3400 = 31.721Ft
Trinity: MSI FM2-A75IA-E53 + A4-5300 = 35.440Ft
A különbség 3.719Ft cserébe újabb rendszer és az MSI lapra 3év gari van, szerintem egyértelmű. Az erősebb CPU-kat nem néztem, lehet ott más a helyzet.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#6566) Mercutio_ válasza canniball (#6565) üzenetére


Mercutio_
félisten

A8-3820 20.850.- vs. A8-5500 24.450.- (Van aqua-nál árgép szerint, de "A termék jelenleg nem megrendelhető!" A4team-nél meg csak 1 év gar van) + a lapok között 2,6k difi van, de ez tényleg csak pillanatnyi állapot.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#6567) canniball válasza Mercutio_ (#6566) üzenetére


canniball
nagyúr

Akkor ott is csak bő 6k a difi...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#6568) rigo88 válasza sb (#6559) üzenetére


rigo88
aktív tag

szerintem ssd felpörgetéshez 400V @ 16A kell, de akkor aztán föld körüli pályára áll ám!
:DD

van erre ötletetek?

Dirr

(#6569) MZperX75 válasza rigo88 (#6568) üzenetére


MZperX75
addikt

Gumizz rá egy ventit......E450-es azt a Brazos topikban :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6570) solfilo


solfilo
veterán

Sziasztok!

A héten lehet beújítok én is egy A6-3670K-t. A kérdésem az lenne, hogy a kinézett Asrock A75M-HVS lap és a hozzá gondolt CSX 4096MB DDR3 1600MHz KIT CSXO-D3-LO-1600-4GB-2KIT mennyire szeretik egymást? Jó kombónak tűnik? (elég szűkös a keret, inkább spórolok picit a ramon, mint hogy A6-3500-at kelljen venni, félek az órajelétől) Durva játék nem lesz, eddig egy P4+HD4350-el is elvoltam. :)

solfilo

(#6571) Mercutio_ válasza solfilo (#6570) üzenetére


Mercutio_
félisten

Esetleg vegyél itt aprón A6-3620-at, a megspórolt pénzből meg 4 helyett 8GB ram-ot :U

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#6572) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Esetleg van valakinek Asrock A75m HVS lapja amin toronyhűtő van?

A lapomra amiben 3870K van vettem egy Ninja hűtőt de szarozik a lapom,visszaveszegeti az alap 3 ghz es orajelet 700 mhz re ,melege van a lapnak,terhelve
A proci 40 fokos de már ekkor visszaveszi a sebességet és a feszültséget a processzortól

Már találkozott már ilyen hibával?

Szerintem a pirossal bekarikázott rész melegszik túl.

[ Szerkesztve ]

(#6573) solfilo válasza Mercutio_ (#6571) üzenetére


solfilo
veterán

Köszi! :R
Igen, láttam egyet pont jó áron. ;)

De végül egy kész, keveset használt konfigot veszek, nagyon gyorsba kell a gép, nincs időm most összevadászgatni sajnos. (alig merem leírni itt: G840, mellé egy 5450, mert azért a normális képről, filmlejátszásról nem vagyok hajlandó lemondani. ) Később megkapja anyám, aztán vagy Richland, vagy Kaveri lesz. :)

solfilo

(#6574) Mercutio_ válasza solfilo (#6573) üzenetére


Mercutio_
félisten

Filmlejátszásra mondjuk már egy Brazosban lévő "VGA" is elég, nemhogy egy Llano-é, de te dolgod mire költöd a pénzt:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#6575) solfilo válasza Mercutio_ (#6574) üzenetére


solfilo
veterán

Azért kell a procierő is. A fenti kombó pedig kihagyhatalan áron volt. Máskülönben elcsábulok és 3670K helyett 3620-ra ruházok be. :)

solfilo

(#6576) Arkennys válasza Silentfrog (#6572) üzenetére


Arkennys
addikt

A75 pro4 lapom van a Ninjához ( u. ilyen procihoz mint tudod és mostmár HD 7850 hez), de szerencsére nem jártam így. Bár tény, azért különböznek. De egyszerűen nem értem, miért csinálhatja ezt :F

Kicsit rosszul érzem magam hogy előállt a problem, mert én (is) beszéltelek rá a ninjára :(

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#6577) Silentfrog válasza Arkennys (#6576) üzenetére


Silentfrog
veterán

A te lapodra már raktak hűtést .Ha tudnám,hogy mi a gondja akkor vennék rá egyet és felragasztanám valamivel.
Holnap kiszedem a lapot,és megpróbálom úgy felrakni a hűtését,hogy egy kicsit "aláfújjon" a hűtő a bordának. Igy biztos jó lesz,de akkor megint nem tudom passzívan használni a hűtőt.
Nah majd ha kevés lesz a cpu erő akkor jól jön a nagy hűtő,majd kap egy kis túlhajtást. :P

[ Szerkesztve ]

(#6578) Arkennys válasza Silentfrog (#6577) üzenetére


Arkennys
addikt

Az is igaz...ez a tipikus valamit valamiért dolog. Ventit is kaptál hozzá remélem :) Majd a dolog eredményéről jelentesz? Érdekel, mire jutsz :)
Akkor te lapod régebbi, és ennyi a fő különbség, hogy nem gondoltak erre a problémára (és nincs így hűtés a megfelelő helyen). Szép :F
Én most minimál fordulaton használom, kb semmi hangja nincs, de hőfok ugyanúgy minimális. És láttam valamelyik nap scythe ninja minit felrakva hirdetésekhez, nemsemmi darab :D

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#6579) Silentfrog válasza Arkennys (#6578) üzenetére


Silentfrog
veterán

Láttam,és hogy hozzá is szóltál. :)

Persze van venti hozzá,de amikor jött felraktam és azt vettem észre,hogy a passziv és a 600-as fordulat között nincs számottevő különbség ,igy megöröltem és le is vettem róla.
Régebben beszéltem egy forumtárssal itt ebben a topikba,hogyneki is csinál ilyet az Fm 1-es lapja.
ki is találtuk,hogy ramsüniket veszünk és felragasztjuk.
Meg is vettem fel is ragasztottam de a régi hűtéssel nem volt komoly baj kapott levegőt.
Ezzel idétlenkedik,de majd megoldom valahogy!

Nem régebbi a lapom ,hanem olcsóbb mint a tied! ;]

[ Szerkesztve ]

(#6580) Arkennys válasza Silentfrog (#6579) üzenetére


Arkennys
addikt

Nekem jóárasítva hozták, ezért ez lett :D És legalább kreatív vagy ha merül fel probléma :)
És igen nekem is megfordult a fejemben már, hogy kb ugyanannyit hűthet min fordszámon a venti, mint ha levenném róla. Főleg, mivel a két scythe házventi is úgy van elhelyezve hogy a légáram így is úgy is keresztülhúz a lamellák közt :D

Ez a ramsünis megoldás akkor eleddig helytállt, csak mostmár túl sok hő termelődik hozzá, meg a levegő se nagyon jut be gondolom a böhöm alu bordázattól :)

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#6581) G33Z@


G33Z@
tag

Sziasztok!
Egy A8 3870k processzort szeretnék 3500Mhz-en futtatni a BF3 tökéletesen ficánkol ezen az órajelen, de időnkén kék meg fekete halált játszik. Meg a VGA-t sem hajtja ki rendesen szerintem. Egy Sapphire HD7870-et használok
Kérdésem az lenne, hogy milyen feszültséget állítsak be hozzá, hogy stabilan menjen?
3400Mhz még kevés 3600 meg már nem kell, stabil 3500-at szeretnék.
A válaszokat és a segítséget előre is köszönöm.

(#6582) Silentfrog válasza G33Z@ (#6581) üzenetére


Silentfrog
veterán

1.4 volt a gyári feszültsége. ha van megfelelő hűtőd 1.5 voltig felmehetsz de nézd meg programmal,hogy valósan annyi feszültséget kap mert ez már elég sok neki. Javaslom a lépcsőnkénti emelést és közben prime 95-el teszteld stabilitás teszttel. 1.415voltal kezd!

Egy HD 7870 kártyához sajnos elég hamvas ez az APU még a Hd 7850 is sok neki sok esetben.
Nekem alap feszültséggel megy 3.5 ghz-en azóta amióta leváltottam a Cm TX 2 hűtést egy Ninja 3 ra.
A Tx 2 vel sem volt 50 fokos de mégsem volt jó,fagyott
Most 2 orás Prime 95 futtatás után is stabil maradt.
A miértre nem tudom a választ....

(#6583) G33Z@ válasza Silentfrog (#6582) üzenetére


G33Z@
tag

Köszi a gyors választ. Nem a gyári hűtővel futtatom, mert az egy tréfa. Anno kaptam egy Athlon X2 5000+-Black Edition-hoz egy bazi nagy hűtőt, ami már két procimat is remekül kiszolgált. Nem mondom, hogy profi hűtésem van, de a gyárinál lényegesen jobb. Sajnos tudom, hogy ez a proci az életben nem fogja a 7870-et rendesen kiszolgálni, maradnom kellett volna AM3-on egy jó FX processzorral, de vásárláskor próbáltam a jövőre is gondolni, meg a fogyasztásra. Most meg piszkálhatom a proci bajszát a BF3 miatt...

(#6584) matyee86


matyee86
csendes tag

Sziasztok most gondolkodom egy ilyen gép vásárlásán.

1. AMD Dual-Core A4 Series X2 3400 dobozos Socket FM1
2. ASRock sFM1 A75M-ITX alaplap
3. 4GB 1600MHz DDR3 RAM Corsair XMS3 Kit (CMX4GX3M2A1600C9) (2X2GB)

Nem kell nekem nagy teljesítmény, csak szertnék egy kicsit kompaktabb gépet.
Jelenleg egy intel prescott 2,8GHz HT procim van MSI lapban és Ati x1650 pro-m.
A mostani gépemen a tervezőszoftver amit használok még éppen elmegy de nem igazán jó így dolgozni rajta.
Játszani nem akarok, arra van xbox.
Az egész kb 40000.- lenne
Ha valakinek hasonló árban van jobb ötlete az szóljon!

(#6585) ArmanD. válasza G33Z@ (#6581) üzenetére


ArmanD.
őstag

1,525v ott adj neki nálam azzal atomstabil volt 3560-on

Öreg vagyok már bohócnak!

(#6586) ArmanD. válasza matyee86 (#6584) üzenetére


ArmanD.
őstag

Akkor ez a választás jó neked :K

Öreg vagyok már bohócnak!

(#6587) matyee86


matyee86
csendes tag

Köszi a gyors választ!
Még annyi hogy a memóriával így járok jobban vagy ha 1db 4 gigás modult veszek?

(#6588) zetecR válasza matyee86 (#6587) üzenetére


zetecR
addikt

Ha később akarsz mellé még 4-et, akkor igen; viszont ha nem, akkor maradj dual-ban.

(#6589) G33Z@ válasza ArmanD. (#6585) üzenetére


G33Z@
tag

1.425-ön most nyomtam végig két 64 fős 1000 ticketes csatát gond nélkül egyelőre. 1.525 nem sok egy kicsit? Milyen hűtésed van?

(#6590) G33Z@ válasza G33Z@ (#6589) üzenetére


G33Z@
tag

Elírtam: 1.4525 volt. De már fagyott egyet...

(#6591) #92888064 válasza G33Z@ (#6590) üzenetére


#92888064
törölt tag

3500mhz-en használom én is, ehhez +0,1V kellett. illetve az északi hídnak is adtam +0.05-öt.

(#6592) ArmanD. válasza G33Z@ (#6590) üzenetére


ArmanD.
őstag

Csak a procinak adj és 1,525v-ot az még 10% sincs szóval bőven belefér.Ha nem hiszel nekünk akkor minek írkálsz ide és próbálkozol gyengébb feszen? :F Egyáltalán milyen lapod is van?

[ Szerkesztve ]

Öreg vagyok már bohócnak!

(#6593) ArmanD. válasza matyee86 (#6587) üzenetére


ArmanD.
őstag

Hát dual chanel elvileg van szóval kitet. Mivel nem játszol 4gb mindenre elég

Öreg vagyok már bohócnak!

(#6594) Arkennys válasza Silentfrog (#6582) üzenetére


Arkennys
addikt

Alapfeszen nekem valamiért 3,4 re hajlandó csak :D

Alaplapi problemed sikerült megoldanod még mkor? :)

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#6595) Silentfrog válasza Arkennys (#6594) üzenetére


Silentfrog
veterán

Igen kiszedtem a lapot és úgy raktam fel a hűtőre a ventit,hogy csak félig megy a levegő a hőtőre a másik fele alap alá fúj.
A hütő aljára raktam a légkavarót igy hűti a lapot is.
Nem sikerült passzívba megoldani na dolgot. :(((

(#6596) G33Z@ válasza ArmanD. (#6592) üzenetére


G33Z@
tag

De hiszek nektek és azért írok ide és kérdezek mert tudom, hogy jóval gyakorlottabb tuningosok vagytok, mint én. Elnézést, ha tudatlanul kérdezek. Viszont a 420W-os tápom szinte délután lángnyelveket dobott és egy-két hangos csattanással ismeretlen helyre távozott 1.49-es feszen, ezért egy kicsit óvatos vagyok. Ez nem hit kérdése. Tanácsokat szeretnék, nem azt hogy elküldj a picsába. Most szereztem egy 500w-os használt tápot.
A rendszerem a következő:
- A8 3870k. Ezen egy nagy darab dupla hőcsöves hűtő van, ami még egy X2 5000+-hoz járt anno, de remekül dolgozik a mai napig is.
-Gigabyte A75M-DS2 deszka
-Sapphire HD7870 2GB VGA
-1db 8Gb DDR3 1333Mhz modul
meg egy terrás vinyó és egy S-ata író.
Most 1.49-en megyek. A táp alapjáraton is változó fordulatszámon megy, időnként hangos a maga 12cm-es ventijével is, bár a hőmérsékletek rendben vannak. BF3-at most fogom kipróbálni. De ha gond, hogy írok, akkor nem teszem többé. Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#6597) Silentfrog válasza G33Z@ (#6596) üzenetére


Silentfrog
veterán

Nem írtak ,hülyeséget ,viszont ha stabil 1.5 volton akkor elkezdheted csökkenteni a feszültséget amíg stabíl marad.Ez egy türelem játék.
Ha nem játszok akkor én 1 volton hajtom a 3870K-t 2.2 ghz mellett.
Így max terhelés mellett /prime95/ 65watt az össz fogysaztásom amit a konnektoros mér.
Neked kell kitapasztalni mit tud a APU-d.

Én így kezdeném.

1.5 volt 3500 MHz
Ha igy stabíl akkor kezded vissza veszegetni töle a feszültséget fokozatosan.
Hogy miért?

Mivel 1.5 volton eléggé melegszik és sokat fogyaszt terhelve/ 200 wattot mértem/

Mint mondotteam nekem alap feszen is stabil 3.5 ghz-en íigy 120watt az össz fogyasztás.

Kísérletezni kell. :DDD

(#6598) Arkennys válasza Silentfrog (#6597) üzenetére


Arkennys
addikt

Akkor ilyen egyik szemed sír, a másik nevet jelleggel van...megoldottad, de nem pont úgy, ahogy szeretted volna. :)

Egyébként feszt emelgetni és hasonlókat melyik programmal (vagy rendszerben hol) szoktatok, ami megbízható és lehetőleg egyszerű? Bár én most 3,4 en elégedett vagyok a géppel, de egy későbbi esetleges opciónak érdekelne :)

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#6599) Silentfrog válasza Arkennys (#6598) üzenetére


Silentfrog
veterán

Biosból tuningolunk szigorúan! :) Esetleg te is próbálkozhatsz az AXTÍU nevű programmal amit az Asrock lapokhoz lehet letölteni.
Most volt időm xarakodni az órajel emeléssel,1.5 volton 3700 mhz a vége. Viszont a plusz 0.1 V emeléssel sokkal jobban melegszik és többet fogyaszt mint a 3.5 ghz-en alap feszültséggel,tehát nekem nem ér annyit +200 mhz.

(#6600) Arkennys válasza Silentfrog (#6599) üzenetére


Arkennys
addikt

AXTU lent van, de ott ha valamit változtatok, akkor nem hajlandó végrehajtani, vagy kifagy a program. Eddig az volt. Így egyelőre catalystban van átállítva 3,4 re

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.