Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6651) Arkennys válasza Frigetrus (#6650) üzenetére


Arkennys
addikt

Nincs bajom a mondandóddal, csak kicsit jobban megértem a helyzetét :) Lehetsz kicsit kevésbé verbálisan agresszív is, kevesebb felkiáltójellel :D

FSP-ről én is jó véleménnyel vagyok. Nekem most az van, ami adatlapomon. De nem lesz vele probléma, így gondolom. Codegenekkel meg nem csak én gondolom így, már leírtam valahol fentebb is talán itt is, amit tapasztalt velük szervizes ismerősöm is. Nekem nincs vele bajom, tény, ez csak az én véleményem, és az említett eset, amiről biztosan tudom, hogy azt támasztja alá. Attól fél a nép ettől a márkától, mert nagyobb arányban van benne bajos termék talán. Talán csak én és a szerviz nem szokott belőle kifogni. Fene tudja. Nem azt mondom, hogy nekem van igazam, csak azt, hogy másképp látok egy-két dolgot.

G33Z@: szerintem tégy vele egy próbát. Így nehéz lesz, ha ettől való félelemben semmi gépigényesebb dolgot nem mersz/tudsz csinálni :(

[ Szerkesztve ]

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#6652) Frigetrus válasza Arkennys (#6651) üzenetére


Frigetrus
senior tag

Három felkiáltójel van benne, az is csak azért, mert kimondottan fontos az a rész. :D
Nem szabad egy drága eszközt egy gagyi tápra bízni. Ennyi.
Számomra az volt agresszív, hogy a nicknevem kiemelve, kollégázva, mintha hülyeséget mondtam volna, ami nem lenne megalapozott dolog.
Remélem nincs harag. ;)

Jut eszembe, amúgy nem a Hipro-ra mondják azt, hogy olcsó és megbízható, és még általában azt is ajánlani szokták? Na például még az is jó lehet akár. ;)

[ Szerkesztve ]

(#6653) G33Z@ válasza Frigetrus (#6652) üzenetére


G33Z@
tag

Lazítsatok már, nem érek annyit, hogy vitázzatok :-)
Ha ez a tápom is elcsattan, akkor tényleg megvárom, míg egy húszassal nem tudok elindulni venni valamit. Féltem a többi alkatrészem ugyan, de a deszkámban állítólag valami nagyon kiváló védelem van. Igaz is lehet, merthogy két nap alatt két tápom durrant el, de am semminek semmi baja.

[ Szerkesztve ]

(#6654) Arkennys válasza Frigetrus (#6652) üzenetére


Arkennys
addikt

Nincsen. Nem láttalak még fórumokban ahova szoktam írni, a kollégázást megszoktam (itt főiskolán hülyéskedésből indult, mostanra meg gyakran magától jön megszólítás mellé :) ), a kiemelést meg azért tettem bele, és szoktam is, hogy a megszólított biztos észrevegye. Enélkül én már pl siklottam el nekem szánt válasz felett. :)

Hülyeséget nem mondtál, jogos dolog. Én is jobb szerettem volna egy FSP-t mondjuk, de ez volt akkor hirtelen elérhető (árban és helyileg is). Bár nem bánom, szerintem elleszek ezzel a táppal jól. Idővel majd lehet váltok, bár míg gond nélkül van a jelenlegi, fölösnek érzem :)

Szóval ellenérzésem nincs, elnézést ha úgy tűnt volna :)

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#6655) Frigetrus válasza Arkennys (#6654) üzenetére


Frigetrus
senior tag

Igaz, azt néztem, hogy eleve ki szoktad emelni, ha valakinek írsz, picit furcsa volt így elsőre.
Na semmi gond, ezt megbeszéltük, részemről sincs semmi harag. Kolléga ;)

G33Z@: Mindenesetre tényleg fontold meg a tápos dolgot, és semmiképpen ne veszélyeztesd a géped épségét kétes minőségű tápegységekkel! Nagyobbat bukhatsz ha elcsattan a táp, minthogy pár plusz ezrest rászántál volna egy jó eszközre.

(#6656) ESP válasza G33Z@ (#6653) üzenetére


ESP
senior tag

Csak nehogy az egész géped csattanjon el :)

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#6657) Trebron09 válasza G33Z@ (#6649) üzenetére


Trebron09
őstag

FSP Aurum vagy olcsóbban Raider és 5évre minimum le van a gond a táppal :K

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#6658) G33Z@ válasza G33Z@ (#6646) üzenetére


G33Z@
tag

Szépen dolgozik a 600-as nPower. Viszi gyönyörűen 3500-at 1.5125 feszen, már csak annyi a problémám, hogy bf3-ban 10-20 másodpercenként leesik az fps akár 10-re is. Ezt 3400-on nem produkálja még alacsonyabb fesz mellett is stabil, csak ott ugye kevesebb az fps-em eleve. Hihetetlen hogy itt ennyit jelent 100mhz. Adtam az északi hídnak is 0.5V-ot és a memcsinek is 0.5-öt, de az órajelet 1333-on hagytam. Próbáltam FSB emelést is alapórajelen, ami ugye viszi magával a memcsit is, de a helyzet ugyanaz. 3400 lenne a vége a procimnak? :-( De am szépen viszi a 3500-at is csak érdekes módon akkor esik 10-re az FPS, amikor ellenfél spawnol előttem, vagy rámlőnek. Ilyenkor azért jelentősen romlik a túlélési esélyem, pont a döntő pillanatokban. Vagy esetleg van valami ötlet még amit megpróbáljak? Köszönöm az eddigi válaszokat és segítséget is.

[ Szerkesztve ]

(#6659) ArmanD. válasza G33Z@ (#6658) üzenetére


ArmanD.
őstag

Több fesz esetleg próbáld meg..

Öreg vagyok már bohócnak!

(#6660) G33Z@ válasza ArmanD. (#6659) üzenetére


G33Z@
tag

1.535-nél is ugyanez van...

[ Szerkesztve ]

(#6661) #92888064 válasza G33Z@ (#6658) üzenetére


#92888064
törölt tag

ha nincsen felbordázva a proci körüli vrm(vagy mi), akkor abból is adódhat.

(#6662) Arkennys válasza G33Z@ (#6658) üzenetére


Arkennys
addikt

És hol húztad végül túl a procit?

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#6663) G33Z@ válasza Arkennys (#6662) üzenetére


G33Z@
tag

Most a szorzót emeltem 35-re

(#6664) Arkennys válasza G33Z@ (#6663) üzenetére


Arkennys
addikt

Programból vagy biosban?

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#6665) G33Z@ válasza Arkennys (#6664) üzenetére


G33Z@
tag

Biosban természetesen. Azt hiszem el kell fogadnom, hogy BF3 multi alatt 3400 a legstabilabb. Más játékok 3500-on is vígan mennek egyelőre. Vegyes érzelmeim vannak ezzel a procival, de semmiképp nem tudok róla rosszat mondani. Talán egy kis L3 elfért volna benne. Lehet, hogy egy AM3-at kellett volna választanom egy jó FX procival, még ha többet is kajál azért a teljesítmény sem ugyanaz. Itt meg ugye az APU egyébként remek (próbálgattam azt is) grafikus képességeit sem használom ki, mert ott a 7870. Ez van, annyira azért nem gáz a helyzet, csak egy kicsit többre számítottam :-)

(#6666) Arkennys válasza G33Z@ (#6665) üzenetére


Arkennys
addikt

Hát, szerintem nekem akkor marad 3,4-en, az mindenhol stabil, úgy tűnik. Úgyse a legújabb dolgokkal tervezek játszogatni :)

BIOS ban átállítgatást meg még amúgy sem tapasztaltam ki.

Ezen, hogy inkább nekem is hasonlót kellett volna összeállítani, én is gondolkoztam már. De hát, ez van, és attól még szeretem. Nem is olyan rossz cucc ez :)

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#6667) G33Z@ válasza Arkennys (#6666) üzenetére


G33Z@
tag

Ma este meglesem mit muzsikál rajta a Crysis3. Bár amiket Yerli nyilatkozott nem ragadtatom el magam előre. Hátha kellemes meglepetés fog érni. :-)

(#6668) Arkennys válasza G33Z@ (#6667) üzenetére


Arkennys
addikt

Kíváncsi leszek, majd figyelem, mit írsz. Bár nekem "csak" egy 1gb-os 7850 van mellette.

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#6669) Mercutio_


Mercutio_
félisten

A8-3820 eredmények: 3DMark06, 3DMark 2013

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#6670) Trebron09 válasza Mercutio_ (#6669) üzenetére


Trebron09
őstag

Pontosan milyen memóriák vannak mellette? Elég szép eredmény... ez már bőven egy HD4670 szint. :)

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#6671) zetecR válasza Mercutio_ (#6669) üzenetére


zetecR
addikt

Júúj, a hátteredet el lehetne kunyerálni?
A kislányom beájulna tőle... :D

(#6672) Taifa Díaz válasza G33Z@ (#6667) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Kellemesen fogsz csalódni. Durván jól optimalizált a pc verzió, nagyon magas textúra és High pc beállításokkal játszom, és még nem esett 30 fps alá, bár nekem is van most egy GTX 470-es a pci-e csatlakozóban. De neked meg 7870-esed van, nem lehet gond.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#6673) MZperX75 válasza Mercutio_ (#6669) üzenetére


MZperX75
addikt

;) köszi akkor nekem is így teljesít a A8-3820-am

Milyen memóra sebességgel tesztelted?

Nekem 2x2Giga DDR3-1866-on megy 512M beállítással.(1600@1866-on kingmaxok) 1.5@1.6V-on

(#6674) G33Z@ válasza Taifa Díaz (#6672) üzenetére


G33Z@
tag

Tényleg kellemes meglepetés :-)
FXAA és minden high beállításokon nagyon szépen megy egyelőre. Elképesztően szép ez a gáma...

(#6675) Taifa Díaz válasza G33Z@ (#6674) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Ugye...? Én is bekapcsolt FXAA-val tolom.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#6676) Mercutio_ válasza Trebron09 (#6670) üzenetére


Mercutio_
félisten

2x8GB Kingston hyper-X DD3-1600-as minden ahogy a bios alapból állítja, illetve annyi, hogy kézzel beállítottam, hogy 1600-as ramok vannak benne, mert 1333-ra akarta rakni magát a rendszer:) 512MB van foglalva az APU-ban lévő grafikus egység részére.

zetecR: Megkeresem és átdobom mailben:R

MZperX75: Lásd. fentebb, én nem értek a tuninghoz és türelmem sincs, szóval lehet bírna még gyorsulni a cucc, de nem érdekelt ennél jobban a dolog. Inkább alulfeszelem a procit is, K10STAT-tal.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#6677) Arkennys


Arkennys
addikt

Nekem szintén A8 3870k-val 3,4 Ghz-en, és egy 7850 1GB-os karival 920-as mag és 1250-es memória órajellel mit fog tudni szerintetek a crysis 3? Lehet beszerzem én is. Ha van értelme.

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#6678) MZperX75 válasza Mercutio_ (#6676) üzenetére


MZperX75
addikt

Hát írtam egy blogot az A8-3820 alulfeszeléséről
Alapon 2.5Ghz@1.2V az alja idle pár W-al eszik kevesebbet load 25W-al minimum.
800Mhz@0.785V 1600Mhz@1V

[ Szerkesztve ]

(#6679) csiki_92


csiki_92
aktív tag

Hello mindenki!

Egy Sapphire HD6670 GDDR5-ös videókártya mellé érdemes egy A6-3670K-t venni? A videókártya már adott, először egy Athlon II 740-et akartam mellé venni. De mivel játékra kéne főleg, úgy gondoltam, inkább rámegyek a grafikus teljesítményre, és egy A6-ot néztem ki hozzá (A8-A10-re nincs már keret), mivel azzal egyezik meg árban kb. Hozna nekem jelentős grafikus teljesítménynövekedést a dual graphics (ha egyáltalán a 6670-est hozzá lehet párosítani)?

(#6680) Arkennys válasza csiki_92 (#6679) üzenetére


Arkennys
addikt

Szerintem mindenképp, a CF miatt annak tűnik. Én is ilyen rendszert használtam egy ideig A8-al, és ahhoz képest egész jó volt. De várd meg mit mondanak a hozzáértőbbek :)

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#6681) Mercutio_ válasza MZperX75 (#6678) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jó, hogy említed: A 3620-at K10STAT-tal egész szépen alul lehetett feszelni, ugyanazoktól az értékektől a 3820 azonnal kifagyott :O

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#6682) Arkennys


Arkennys
addikt

Ja, és erre ha valaki elmondaná az álláspontját, nagyra értékelném :)

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#6683) csiki_92 válasza Arkennys (#6677) üzenetére


csiki_92
aktív tag

Nekem egy A10-5700-as van, mellette egy Sapphire HD7770 GHZ Edition OC, 1366x768-on közepes/high beállításokkal fut. A tied pedig erősebb vga, szal elv nem lesz probléma a futtatással :)

(#6684) sb válasza Arkennys (#6677) üzenetére


sb
veterán

Én ma próbáltam ki: szintén 7850 1GB, de i5-2500 a proci. High-on, SMAA 1x-el 30-50fps volt. De csak az elejét néztem.
Eléggé procifüggő is ahogy olvastam, lehet, hogy A8-al kicsit lassabb lesz.

(#6685) sb válasza Mercutio_ (#6681) üzenetére


sb
veterán

Hmm, én múlt hét óta próbálgatok egy 3620-at, de épp arra gondoltam, hogy egy 3820 talán jobb lett volna.
Azt még nem tudom mi lesz belőle, de vagy egy alacsony fogyasztású PC (i3-2100 helyére, kb hasonló teljesítménnyel csak jobb vga-val) vagy HTPC (annak kicsit erős ill. bele kell férnie a paneltáp teljesítményébe, plussz hűtésben is jónak kell lennie :) ). A lényeg, hogy alulfeszeléssel próbálkoztam.

K10STAT-ot is próbáltam, de a Fusiontweaker jobban bejött. (ez a Phenommsrtweaker új verziója, amire itt már rákérdeztem.)
Alapon 2.5GHz (turbo) @1.375V, 2.2GHz @1.275V
Ezt sikerült letornászni 2.2 @1.025V-ra (cpu-z szerint 0.998-1.024V között ugrál), turbo 2.5GHz-nél ez 1.100-1.125V között van. Idle 800MHz pedig 0.700V körül is stabilnak tűnik (prime95-tel), de itt már semmit nem jelent fogyasztásban úgyhogy maradt az "alap" -0.250V itt is, 0.750-el. Végül biosben lett beállítva, de előtte Fusiontweakerrel állítgattam.

Szóval a lényeg, hogy a turbo +300Mhz-e brutál sok extra feszt kíván a normál órajelhez és az alatta lévő lépcsőkhöz képest. Fogyasztásban is nagy ugrás. 2.2GHz kb. 72W, turbonál pedig 80-81W. Emiatt gondoltam, hogy a magasabb órajelű, de ugyanúgy 65W TDP 3820 jobb lehet.

Visszatérve a gépre:
- cpu fesz: -0.250V, nb/gpu fesz: -0.250V (0.9V 1.15V helyett)
- 2x2GB DDR3-1333 @1600 1T, 1db 7200rpm HDD
- idle 35-36W, load 72W, kombustor: 55W körül. mindez egy elég szar hatásfokú TFX táppal
Majd lesz mérés jobb TFX-el és paneltáppal is.

(#6686) Arkennys válasza csiki_92 (#6683) üzenetére


Arkennys
addikt

Köszönöm neked, és sb fórumtársnak is a választ. Akkor bizakodok, hogy azért el fog menni élvezhető minőségben. :)

Neked az A10 alapórajelen ment?

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#6687) csiki_92 válasza Arkennys (#6686) üzenetére


csiki_92
aktív tag

Jaja, próbáltam XBoost-ot bekapcsolni (ASRock FM2A75M-Dgs lappal), de olyankor eltűnt a D meghajtó :DDD de alapórajelen is teljesen jó :)

(#6688) Arkennys válasza csiki_92 (#6687) üzenetére


Arkennys
addikt

Hát, nekem az AXtu. szórakozgat néha A75Pro4 es laphoz ami járt. De lehet újratelepítem , hátha észhez tér. :)

Köszi az infót, nekem 3,4 en megy most, de többet nem is akarok kisajtolni belőle. Majd meglátom, mi hogy megy, és alkalomadtán leírom :)

Kicsit az is kétségbe ejtett, hogy a 7850 topikban az 1GB-os kártyákat már nagyon lehúzták, hogy azon szénné fog szívatni a laggolással, stb. :N

[ Szerkesztve ]

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#6689) csiki_92 válasza Arkennys (#6688) üzenetére


csiki_92
aktív tag

hülyeség, nekem 7770-el is simán fut :D mondjuk nem mind1 a felbontás sem...de sztem mindenképpen el fog futni, valszeg nem maxon, de kinél igen? :D

[ Szerkesztve ]

(#6690) Arkennys válasza csiki_92 (#6689) üzenetére


Arkennys
addikt

Ez is megnyugtat némileg. Már majdnem átkoztam a sorsot, hogy 1gb-osat sikerült kipréselni csak a keretből, bár azt meglehetősen kedvező áron. Annyira, hogy a nekem is tervezett 7770 helyett ez lett :)

Aztán mondták azt, hogy ezt a VGA-t meg nem fogja kihajtani az A8. De azért szerintem nem volt hülye döntés, egyrészt ez örök vitatéma, mi mennyire tudja kihajtani ezt és azt a VGA-t. Másrészt alkalmazás-játékfüggő is némileg. Szóval, mindig kipróba és meglátom, és kevéssé hiszek az ilyesmikben amiket olvasok ezügyben :D

Crysis 3 jól tudom hogy jobban elvan azért pl a fizikai 4 magos rendszereken, mint ahol kevesebb mag-több szál található?

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#6691) csiki_92 válasza Arkennys (#6690) üzenetére


csiki_92
aktív tag

ezt pontosan nem tudom, de sztem jobban elvan egy 4magos apu-val, mint mondjuk egy i3-al, a 2 magot sztem kevesli

(#6692) Arkennys válasza csiki_92 (#6691) üzenetére


Arkennys
addikt

Hát igen, azért van amikben az APU jobb. Szerintem marha jól kigondolt koncepció ez :)
Kíváncsi leszek, hová jut még el. Eddig az A8-al nagyon elégedett vagyok, ár-érték párban meg szerintem az egész sorozat piszkosul jó. :)

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#6693) csiki_92 válasza Arkennys (#6692) üzenetére


csiki_92
aktív tag

Igen mindenképpen, szerintem is jó választás, viszont én anno non elrontottam :/ vehettem volna Athlon II 740-et kb 10ezerrel kevesebbért, csak akkor még dual graphicsot akartam, aztán 7770 lett belőle, így van 10k-ért egy használatlan igp-m xD

[ Szerkesztve ]

(#6694) Arkennys válasza csiki_92 (#6693) üzenetére


Arkennys
addikt

Hát az nekem is, ennyi "hátránya" van, hogy nem 6670-el futtatom tovább. De erősebb így állítólag, úgy is veszem észre mindenben eddig. :)

Egyébként én úgy igyekszem ezt felfogni, hogy van egy tartalék a gépben, ha a VGA-nak (ne adja ég) bármi baja lenne, ameddig legarizzák, is tudom használni a gépet. Ami fontos szempont, amennyit kell beadandókhoz, tervezésekhez, etc. :)

Azzal nyugtatom magam, hogy bár nem a leg optimálisabb úton jutottam el a jelen állapothoz, de egy esetleges hibát elhárítottam :D

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#6695) csiki_92 válasza Arkennys (#6694) üzenetére


csiki_92
aktív tag

Igen ez az 1 előnye van :) de azt a 10k-t ink beleöltem volna a prociba vagy a dvga-ba :) sajnos a kérdésemre rajtad kívül nem non érkezett válasz :/ csak van vmi haszna a dg-nek, ha egy átlag 10% gyorsulást elérnék a 6670hez képest az már jó lenne. Gondolom az athlon ll 740el előbb lenne vga limites.

[ Szerkesztve ]

(#6696) G33Z@ válasza Arkennys (#6677) üzenetére


G33Z@
tag

Nem lesz okod panaszra, bár megmondom őszintén hogy a particles és a ambient light nálam minimumra állt át. Hajlandó vagyok némi látványosságot, plusz FPS-re cserélni. Így most van annyi, mintha COD-oznék és a program így is átlagon felüli.

(#6697) zoltan.juhas


zoltan.juhas
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Félkonfigomhoz technikai segítséget kérek - Milyen alaplap kompatibilis az alábbi cuccokhoz?

- AMD-A8 3870K FM1 LIAno APU
- Kingston HyperX KHX16C9B1BK2/8 2×4 GB (8 GB Memory Kit) - DDR3 1600MHz CL9 1,65V

Ami engem idegesít azaz 1,65 V feszültség. Az általam választott alaplap a leírás szerint 1,5 V -on kezeli a ramokat.

Kérdéseim:
Szabályozható-e biosban a memóriára jutó feszültség?
Ha nem, akkor esetleg - Milyen alaplapot ajánlotok, melyik volna kompatibilis vele?

Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

"Ha el akarod adni, sokat segít, ha kicsit olcsóbban adod a használt cuccot az új áránál.." :D

(#6698) Barton válasza zoltan.juhas (#6697) üzenetére


Barton
senior tag

[link]

DDR3 Voltage Control
Allows you to set memory voltage.
Normal Supplies the memory voltage as required. (Default)
1.025V ~ 2.135V The adjustable range is from 1.025V to 2.135V

1.65V-os Memória OK ettől még mehetne bele de,

[link]

Nincs rajta a memória!

Attól még mehet benne!

(#6699) zoltan.juhas válasza Barton (#6698) üzenetére


zoltan.juhas
csendes tag

Értem, köszönöm az infót

"Ha el akarod adni, sokat segít, ha kicsit olcsóbban adod a használt cuccot az új áránál.." :D

(#6700) Frigetrus


Frigetrus
senior tag

Látom mostanában van szó az alulfeszelésről.
Nekem eléggé meggyűlik a bajom bármiféle alulfeszeléssel/tuninggal. Elég gyakran látok kékhalált.
Konfig az adatlapon, 3870K, Gigabyte GA75M-UD2H stb..

Próbáltam már a K10Stat-al, de a biosban is vettem már vissza a feszültséget.
Próbáltam már tuningolni is a procit és igp-t is, de szinte bármi amit elmozdítok kékhalált eredményez.

Pl: alulfeszelés, biosban, 1,4 V helyett 1,325 V, ami még nem is durva érték. Megy vele a gép napokig. Lefuttatok egyszerre OCCT-t, Furmarkot, Prime-ot. És órákig bírja, még volt hogy órákig bírta 1,25 V-on is.
Aztán átlagos használat mellet, kb. meg van nyitva egy böngésző, és elindítok mondjuk egy indavideos filmet, és abban a pillanatban kékhalál.
Tuning példa: szorzót átállítom 30-ról 33-34-re, igp-t mondjuk 700mhz-re. Tolok neki mondjuk 1,425-1,45V-ot, megy-megy, egyszer csak kékhalál.

Mi lehet a gond?
Cool 'n' Quiet mennyire kavar be?
Az a fura, hogy órákig megy stressz programokkal alulfeszelve a proci, és átlagos használat közben eldobja magát. Ez mi? Valami bekavar, és rosszul vált órajelet/feszültséget a cucc?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.