Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6501) Frigetrus válasza Dimitryj (#6500) üzenetére


Frigetrus
senior tag

Na, gratula!
Tapasztalatok? Milyen az összhatás?
(Van fogyasztásmérőd amúgy? mert kíváncsi lennék egy üresjárat és full leterhelt fogyasztásra így a kártyával együtt)

(#6502) Dimitryj válasza Frigetrus (#6501) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

Eddig csak Blackligth-ban teszteltem (unreal engine3) és nem kicsit gyorsabb.
Arra én is :D

(#6503) MZperX75 válasza Dimitryj (#6502) üzenetére


MZperX75
addikt

Na! :DD
ugye hogy ugye!
csak jó lett sokadikra,örülök a sikernek ,kezdtem elbizonytalanodni.... :))

(#6504) ArmanD. válasza MZperX75 (#6491) üzenetére


ArmanD.
őstag

Mzperx75 egyáltalán nem értek egyet . A fogysztás termeszetesen nagyon mivel 2 gpu-t használ a cf de a teljesítmény cf-ben eltérő lehet ami 30-100 % sebességnövekedés is lehet a játékokban így biztos vagyok benne hogy a dual graphics néhány estben jobban fog teljesíteni !

Öreg vagyok már bohócnak!

(#6505) MZperX75 válasza ArmanD. (#6504) üzenetére


MZperX75
addikt

Mivel is nem értesz egyet?
A fogyasztás az tény a teljesítmény is tény? akkor?
HD7750-nél vagy minél?

Ezzel a fogyasztással ugyanott vagy mint 7770-el a gépedben.....

[ Szerkesztve ]

(#6506) ArmanD. válasza MZperX75 (#6505) üzenetére


ArmanD.
őstag

Hát kicsit leszóltad a DG-ot. Nem érzem azt hogy az a 13000 Ft amit a 6670 ddr5-ös karimért fizettem az sok volt cserébe olyan teljesítménytöbletett kaptam hogy ihaj és nincs az hogy az IGP csak figyel a sarokban. Én direkt ilyen rendszert terveztem magamnak mert nagyon olcsó volt, igaz jól megválogattam mit is vegyek hogy jó legyen és erős. Neked egyáltalán van dual graphicsod?

[ Szerkesztve ]

Öreg vagyok már bohócnak!

(#6507) ArmanD.


ArmanD.
őstag

Én Tera-online -nal játszok hát IGP-vel azt hittem majd fogom tudni tolni vmi értelmes felbontáson de 1366x768 full grafikán volt csak éphogy játszható és mondom megveszem a 6670-et. Jól is tettem mert azóta 1080p-ben max grafikán nem gyenge FPS-el gyönyörűen fut a játék és eszméletlen szép szóval az örömtől majdnem magam alá pisiltem hogy ez mennyire is jó kis cucc így :K Ma egy kis crysis 2 lesz a tesztgame remélem amivel szintén nem lesz gond mert eddig akárhány gamet kipróbáltam mind 1080p-ben max grafikán gyönyörűen játszható volt. A szintetikus teszteket meg szarjátok le te is abból vontál következtetést mert ilyeneket nézegetsz.

[ Szerkesztve ]

Öreg vagyok már bohócnak!

(#6508) MZperX75 válasza ArmanD. (#6506) üzenetére


MZperX75
addikt

A te eseted különleges...... :DDD

Senki nem szólta le DG-t ,de a tények makacs dolgok,én fogyasztás szempont és ár szempontok szerint osztályoztam.

13.000Ft-ért csak te vettél,de boltban nem annyi főleg nem GDDR5-rammal szerelve.
(bár én is ennyiért tudnék GDDR3 rammal)

hozzátéve 20-21 ezer körül tudnék GDDR5-ös 7750-et szerezni....,de ez más kérdés.

(#6509) zetecR válasza ArmanD. (#6507) üzenetére


zetecR
addikt

DG esetén számít az alaplapon ülő memória sebessége, vagy csak az IGP dologozik és segít be a GPU-nak?

(#6510) Frigetrus válasza ArmanD. (#6506) üzenetére


Frigetrus
senior tag

Azok tények, hogy új kártyák árával számolva, teljesítmény/fogyasztás/ár szempontjából nem túl jó a DG.
Nyilván ha olcsón be lehet szerezni egy 6670-et akkor máris más a dolog fekvése.
13ezer Ft GDDR5-ös 6670-ért elég jó, de sajna nem nagyon lehet ennyiért kapni a GDDR3-as 16-17 körül megy, GDDR5 pedig 20 felett van bőven.
Te használtan vetted ennyiért?

(#6511) Dimitryj válasza zetecR (#6509) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

Szerintem számít mivel a ramból csíp le magának az APU. Ezért az APU teljesítményét is nagy mértékben befoléyásolja a ram sebessége.

(#6512) MZperX75 válasza Dimitryj (#6511) üzenetére


MZperX75
addikt

így van....de nem vennék rá mérget.

CFX-ből kiindulva!
PL:én hajtottam sokáig Hibrid CFX-et egy HD4850-512 GDDR3@egy HD4870-1G-GDDR5
A CFX a 4850-es magsebességével ment az az 650Mhz-en mindkét kártyán,ugyan úgy a memóriák is ezt az összhangot keresték.

Lehetséges,hogy DG módban ugyan ez a szituáció játszódik le ,az az Hibrid CFX esetében.

Az az tök mindegy milyen a HD6670-esed GDDR3-as vagy GDDR5-ös.

[ Szerkesztve ]

(#6513) ArmanD. válasza MZperX75 (#6512) üzenetére


ArmanD.
őstag

Tévedsz, DG esetén nem szinkron módba kezeli a gpukat mint cf esetében.

Öreg vagyok már bohócnak!

(#6514) MZperX75 válasza ArmanD. (#6513) üzenetére


MZperX75
addikt

:U olvastad mit írtam?,nem kijelentés volt hanem felvetés.....mert én is úgy tudom hogy nem ugyan az mint a CFX.

[ Szerkesztve ]

(#6515) Thomas1 válasza MZperX75 (#6512) üzenetére


Thomas1
őstag

4850 és 4870 ment CFX-ben? A ramok hogy jöttek ki egymással? Mármint egyiken GDDR3, a másikon pedig GDDR5.

Eladó cuccok: https://tinyurl.com/yayrsbty

(#6516) MZperX75 válasza Thomas1 (#6515) üzenetére


MZperX75
addikt

Ami biztos ,hogy teljesítményben a 4850X2 teljesítményét hozta,az az 4850 sebességét hozta 4870.emlékeim nem csalnak akkor csak 2x512 látott hiába 1G+512 de ezt nem tudom ez 3 éve volt.

(#6517) Thomas1 válasza MZperX75 (#6516) üzenetére


Thomas1
őstag

Persze a "gyengébb" kártya órajelén működik mindig a CFX. Csak a memóriánál ekkora eltérést nem tudom, hogy hogyan hidal át a gép. De működött, és ez a lényeg. Csak kíváncsi lettem volna, hogy vajon hogy alakult a memória sávszél/sebesség.

Eladó cuccok: https://tinyurl.com/yayrsbty

(#6518) mttaas82


mttaas82
csendes tag

Hali! Kérdeztem már, hogy a DVi-Hdmi átalakitó kábellel a hang is át megy vagy csak a kép? Van valakinek tapasztalata?

Go-Button!

(#6519) zetecR válasza mttaas82 (#6518) üzenetére


zetecR
addikt

Elvileg képes rá, asszem volt is, akinek ment.
Nem olyan régen volt róla szó itt, a topicban.

(#6520) #92888064 válasza mttaas82 (#6518) üzenetére


#92888064
törölt tag

régebbi ati/amd kártyához kapott dvi-hdmi átalakítóval ment a hang is (ezt biosban is be kell állítani), de a kábelhez nem fűzök sok remény.

(#6521) arty válasza mttaas82 (#6518) üzenetére


arty
veterán

csak az amd kártyához adott átalakítóval! (mivel nem egy sima átkábelezés!)

+ az se mindegy, melyik sorozatú kártyához melyiket használod...

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#6522) x_o_n válasza Thomas1 (#6515) üzenetére


x_o_n
veterán

ment igen,nekem 2 gigabyte kari ment igy,elméletileg a gyengébbhez igazodik

(#6523) mttaas82 válasza x_o_n (#6522) üzenetére


mttaas82
csendes tag

azért kérdeztem mert az Lcd tv-n nincs monitor csatlakozó csak hdmi és az alaplapon meg pont nincs Hdmi.
Szóval vagy veszek valami gagyi vga-t amin hdmi csatlakozó van de akkor meg a liano Gpuja nem műkszik!

Go-Button!

(#6524) Attila_26 válasza mttaas82 (#6523) üzenetére


Attila_26
aktív tag

valami tré van azzal a gpu-val szerintem,pedig fincsi a Liano

(#6525) x_o_n válasza mttaas82 (#6523) üzenetére


x_o_n
veterán

Dehogynem,olyat kell ami dualgraphicsban megy.
De egy átalakítót ki kéne próbálni amik az ati vga mellé vannak csomizva.

(#6526) avion


avion
csendes tag

Sziasztok,

Szeretném lecserélni a gyári hűtőt a Llano-n. A cél az lenne, hogy esetleg venti nélkül is képes legyen hűteni a procit.
cpu: A6-3500

Ilyesmiben gondolkodom:
Scythe NINJA 3 Rev.B CPU Cooler
[link]

Van valami ami hasonló képességekkel bír, de valamivel olcsóbb?

Köszi a segítséget!

(#6527) zetecR válasza avion (#6526) üzenetére


zetecR
addikt

Akár az Alpenföhn Brocken.

(#6528) ArmanD. válasza avion (#6526) üzenetére


ArmanD.
őstag

Milyen alaplapod van? Nem javaslom hogy venti nélkül használd nem tesz jót az alaplapnak ha tényleg passzív a házad is vagy nincs légkavaró benne ha meg van akkor egy 12 centis ventit vannak szinte hangtalanok is szerezz be ha kell 5 v-on de legyen légmozgás. Sok lapnál a VRM-ek hűtése nem megoldott vagy bordákat spórolnak le róluk plussz még passzívan is küldené az ember nem fog jóra vezetni mert a gyártó bízik benne hogy valami légkavaróval azért megküldöd a procid stb...

Szóval ha rámhallgatsz és Scythenél akarsz maradni ezt javaslom [link] VRM-ekre ramokra chipsetre is fúj és belövöd 800rpm-re és egy hangja nem lesz jahh és olcsóbb mint amit linkeltél használtan hozzájutsz könnyedén és olcsón :R

[ Szerkesztve ]

Öreg vagyok már bohócnak!

(#6529) Silentfrog válasza avion (#6526) üzenetére


Silentfrog
veterán

Ha elfér akkor a.:Scythe NINJA 3,
SilverStone Heligon HE-02
HR-02 Macho-t
Mondják legjobb passzív hűtésnek a 13 ezres árban.
Most nagyon benne vagyok,én is ilyet szeretnék,mármint passzív cpu hűtőt de nem fér be ezekből egy sem a házamba. 16 cm-es mind :(((

ArmanD..: nézd mit találtam! :C
[link]

[ Szerkesztve ]

(#6530) canniball válasza ArmanD. (#6528) üzenetére


canniball
nagyúr

"...használtan hozzájutsz könnyedén és olcsón"
És hol? Merthogy én mostanában hiába keresem az aprón nemigen van...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#6531) ArmanD. válasza Silentfrog (#6529) üzenetére


ArmanD.
őstag

Nahh szuper kis vrm hűtés csak sajna mi asrockunkra ez felejtős ugyanis össze-vissza vannak nálunka vrm-ek :D

Öreg vagyok már bohócnak!

(#6532) ArmanD. válasza canniball (#6530) üzenetére


ArmanD.
őstag

Mielött megvettem a vízhűtésem ilyenre vadásztam én is és volt pár eladó majdnem azt vettem csak jött egy jó ajánlat vízhűtésre :R

Öreg vagyok már bohócnak!

(#6533) avion válasza ArmanD. (#6528) üzenetére


avion
csendes tag

Asrock A75M-ITX alaplapom van, de a házban van egy 14 cm venti hátul és 2x9 cm elől.
Arra gondoltam, hogy megfelelő nagyságú bordával elég lehet ez a légmozgás.

(#6534) avion válasza Silentfrog (#6529) üzenetére


avion
csendes tag

Ezek egész jók!
Jó lenne ebből valami használtat kifogni. Nekem szerencsére belefér a házba...

(#6535) canniball válasza ArmanD. (#6532) üzenetére


canniball
nagyúr

Bő egy hónapja nézegetem, sajna mostanság nincs belőle az aprón.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#6536) sysrq válasza mttaas82 (#6518) üzenetére


sysrq
őstag

Nálam nem ment át a hang, pedig próbálkoztam sokféle kábel variációval.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#6537) arty válasza sysrq (#6536) üzenetére


arty
veterán

nem a megfelelő kábelekkel/alakítókkal próbálkoztál!

#6521

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#6538) Arkennys


Arkennys
addikt

Üdv mindenki. A8 3870k-val érdekelne, ki mennyi biztonságos pluszteljesítményt tudott belőle kisajtolni? Tájékozódni szeretnék ezügyben.

Nekem most egy 6670-el megy crossfire-ben (a gyérebb DDR3 as ramos típussal, ami kölcsönben van nálam, és viszk el hamarosan). Elvileg 7850 es kerül bele, valakinek van A8 as mellé ilyen kártyája bekötve? Ha igen, mik a tapasztalatai vele?

(elnézést ha volt valamelyik kérdés már, nem nagyon van időm visszabogarászni :U )

[ Szerkesztve ]

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#6539) Tomix24 válasza Arkennys (#6538) üzenetére


Tomix24
addikt

Nekem volt Llano A6 3670K(3.4Ghz) Illetve A8 3870K (3.5Ghz) + AMD HD7850 párosítás pár hónapja Mi érdekel pontosan?

3 Ghz felett nem nagyon volt a játékokban FPS emelkedés, ellenben Hyper TX3-as hűtővel is szét ízzadta magát a CPU OC esetén(a sok fesz miatt) :( És a fogyasztásom is a fellegekben volt. Tehát a Húzás nem segít, esetleg pár szintetikus tesztben dob pár plusz pontot.

7750 / 7770 is volt, de maximum 7770 mellé ajánlható a Llano. A felett csak szenved, illetve nem adja a játékban az elvárt FPS számokat. Mindez 1080p felbontáson persze. 7850 meellé csak úgy jó ha ezt elfogadod, illetve csak a pár játékban lesz teljes az "élvezet" (Bf3/Dirt sorozat/+ pár játék még), a többinél a VGA 60% körül fog teljesíteni, malmozni fog.

PL Hitman 2012
Llano VS Intel . Láthatod hogy mennyi fps lenne ott, de a Llano nem bírja sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#6540) MZperX75 válasza Arkennys (#6538) üzenetére


MZperX75
addikt

Annyit viszont elmondhatok 7850-et 80-90%-osan kihajtja A8-3870K, ha még egy 3ghz@3.5Ghz-re rántod akkor még jobban. Gond nem lesz vele,nagyban a kívánt játéktól is függ.

1080p-ben ,vagy felette amúgy is csak a GPU számít az az a VGA nem a proci.

A GPU limites a nagy átlag játék 1080p -és a felett,nem CPU ....

( biosba off a IGP) jó lesz az nagyon.... HD7850-es

[link]

Tomix24 azért ennyire nagy gáz lenne?

A teszteket néztem ott 1080p vagy a felett nem igazán számított,talán multis játékoknál igazad lehet.

Azt ne felejtsd el,hogy nem minden játék maxolja a ki a VGA-at.
Bármivel is tolod,1080p-re tökéletes egy Llano
Ahhoz max élsimítás és felbontás kell. ez egy olyan játék ,hogy leveszed a felbontást a GPU csak pötyög néhány%-on a CPU meg pörög.

[ Szerkesztve ]

(#6541) Arkennys válasza Tomix24 (#6539) üzenetére


Arkennys
addikt

Igazából akkor meg is válaszoltad a dolgot, megy majd 3,4 en, és hozza amit hoz a kártyával, nem bántom igazán a rendszert :) Meg másik fórumban ami képet dobtál, is érdekes volt. Húzással akkor nem kacérkodok tovább, elég ekkora órajel, az úgyis fesz emelés nélkül megy még.

Elvileg a héten megy bele új kártya, kíváncsi leszek mit-hogy teljesít. Megnézem, pl crysis 2 vel mit-mennyire bírok felhúzni, a felbontáson kívül, ami marad 1280x1024.

szerk: mzperx: biosban jobban járok a letiltással, azt mondod? Mert akkor nézhetek utána, hogy s mint :) Egyébként 3,4 re húzva fog menni, és az előbb említett felbontáson, ami tudom, alacsony, de ilyen a monitorom.

[ Szerkesztve ]

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#6542) Tomix24 válasza Arkennys (#6541) üzenetére


Tomix24
addikt

Ja ott írtam neked már 1x :D Bocs. Vedd és majd kiderül neked hogy jön be, illetve majd egyszer fejlesztesz. De a tuning nem érdekes, nem hoz.

(#6540) MZperX75 - :) Sajna nem ér semmit az 1080p, nem segít ha számolni kell, akkor erős CPU kell, nincs mese, nézd meg a Hitman képemet :)

[ Szerkesztve ]

(#6543) Tomix24 válasza MZperX75 (#6540) üzenetére


Tomix24
addikt

Én is szívfájdalom mellett adtam el a Llano-t, de sajna a kényszer vitt rá. TV-re kötve játszom, és amint megvettem a 7850-et, nem jöttek a számok.

F1.2012. Minden maxon, ultra preset, 1080p
És még az i5 is hagyott a 7850-ben ha jól megnézed a képeket.. :( Azért nem mindegy, ha megnézed a számokat.

50.000Ft-os árkategóriás VGA mellé már kell a 35K feletti CPU is. Ezek a komponensek párban mennek, és "kihajtják egymást", vagy nem ha rosszul választasz. Az Itteni PH teszteken pár nem CPU föggő játékkal tesztelnek már jó ideje. De a BF3-nál is pl a multinál adta be a kulcsot az AMD(ahol nem előre legyártott események voltak, hanem bizony ki kellett mindenkit számolnia a CPU-nak)

[ Szerkesztve ]

(#6544) MZperX75 válasza Arkennys (#6541) üzenetére


MZperX75
addikt

Erre a felbontásban egy HD7770-es vagy HD6850-es a megfelelő( vagy esetleg használtan egy jó kis GTX460)
vagy esetleg egy HD6870 ha jó áron van ,vagy még egy HD5870-es is szóba jöhet,bár nem egy mai darab.
A 40-45 ezer körül szaglászol akkor GTX560 is jó vétel lehet.

A GTX650-et az ára miatt nem ajánlom oda inkább a HD6850 HD7770-es.

1280x1024( nekem ide a Llano is majdnem hozza a kívánt sebességet HD6550D-vel)
1366x768,1280x720, egyes játékoknál 1024x768 de kevésbé igényes MW2-MW3-nál akár 1600x900 vagy 1080p-ben is.

(#6545) MZperX75 válasza Tomix24 (#6543) üzenetére


MZperX75
addikt

Ez egy játék,van ilyen .
És szerinted egy 22Ftorintos APU vagy egy 45-50ezer Ft APU
Még szép hogy jobban fut 45ezerFt -os apucin nem?

Ha bár nekem ez High-on min 2x élsimítással 1600x900-ba 6550d-vel is egészen szépen futott 30fps körül :U

12000pont a másik 7000 még mindig a Llano vezet Ft/teljesítményben :DDD

Arkennys

Bár akkor inkább dual graphic mód egy jó HD6670 GDDR5-el !! szépen kiszolgálja a monitorod!
És még lóvéd is marad ,a mostani konfiged DDR3-as 6670-nél +30-40%-al nagyobb kakaó van a GDDR5-ben

[ Szerkesztve ]

(#6546) Arkennys válasza MZperX75 (#6544) üzenetére


Arkennys
addikt

Hát, nvidiát nem vennék inkább, maradok atinál :)

Egyébként 40 ért kaptam egy 7850-est, azért eziránt érdeklődöm, hogy van e értelme megtartanom magamnak.

szerk: a 6670 es dual graph nál azt mondták, még így is számottevően erősebb lenne 7850-el pl. Mostmár nem tudom, kinek van igaza ezzel :D

[ Szerkesztve ]

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#6547) MZperX75 válasza Tomix24 (#6543) üzenetére


MZperX75
addikt

Hát látod az én Projektorom csak 1024x768 natív felbontással (1280x720-ban használom) vszont High-on minden szépen elvisz)

1080p TV-vel Ezt megszívtad! :))
FM1-es alap amit vettem tőled még mindig jó érzi magát a törött ventivel együtt :DDD
Csak CPU-t adtam el illetve 3820-ra cseréltem.

CPU limites játékokat nézel 2500-as felbontásnál talán eljutsz a GPU limitig is.

[ Szerkesztve ]

(#6548) MZperX75 válasza Arkennys (#6546) üzenetére


MZperX75
addikt

Ez így van Tomix kolléga képkocka hajhász,ne foglalkozz vele ,jó az jó árban vetted!

jobb lesz tuti, mint a dual graphic

[ Szerkesztve ]

(#6549) Arkennys válasza MZperX75 (#6548) üzenetére


Arkennys
addikt

Majd meglátom, mit hoz a kártya teljesítményben :) ez az IGP letiltás egyébként lényeges momentum, határoz valamit is kártya használatban?

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#6550) MZperX75 válasza Arkennys (#6549) üzenetére


MZperX75
addikt

Ezt nem tudom,én is hallottam hogy érdemes,ha DVGA kerül bele a képbe.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.