Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6251) Jamesb2 válasza lenox (#6250) üzenetére


Jamesb2
aktív tag

Valamit használnom is kéne :)

Szeretem a választási kampányt. Olyankor tele vannak a villanyoszlopok politikusokkal.

(#6252) lenox válasza Jamesb2 (#6251) üzenetére


lenox
veterán

Vegyel addig egy ht-s pentiumot, amit majd lecserelsz az uj apura, amikor kijon.

(#6253) Jamesb2 válasza lenox (#6252) üzenetére


Jamesb2
aktív tag

Jó ez nekem. Csak nem tudom melyik...

Szeretem a választási kampányt. Olyankor tele vannak a villanyoszlopok politikusokkal.

(#6254) lenox válasza Jamesb2 (#6253) üzenetére


lenox
veterán

De amugy ha nem akarsz senkire hallgatni, akkor minek kerdezel? Csinald ahogy kedved van.

(#6255) Jamesb2 válasza lenox (#6254) üzenetére


Jamesb2
aktív tag

A kérdésem az volt hogy melyik lap jobb. Nem az hogy milyen intelt vegyek.

Szeretem a választási kampányt. Olyankor tele vannak a villanyoszlopok politikusokkal.

(#6256) solfilo válasza Jamesb2 (#6255) üzenetére


solfilo
veterán

Tartsd meg azt, amelyik szimpibb, leírásod alapján kb egykutya a kettő, mindkettőnek vannak előnyei a másikkal szemben. :)
Még hangban is egyformák, mindkettőben Realtec ALC1150 van, egyik legjobb integrált hang. :)

Prohardver amúgy tesztelte mindkét lapot, olvasd el, miket írnak.

solfilo

(#6257) Jamesb2 válasza solfilo (#6256) üzenetére


Jamesb2
aktív tag

Jó, de mik az előnyök-hátrányok? Nem vagyok akkora szakértő, hátha valaki mást is észrevett.
Már ha nem fáradtság, természetesen.

Tesztet olvastam, ezt is, mást is, nem hiszek bennük. Homlokegyenest mást írnak. Egy fél órás teszt és a huzamosabb ideig használat nem ugyanaz.

A hang az annyira ugyanaz hogy egy driverrel megy, cserélni sem kell. Mondjuk kb minden, a windóz nem is tiltakozik ha lapot cserélek, ugyanúgy indul.

Szeretem a választási kampányt. Olyankor tele vannak a villanyoszlopok politikusokkal.

(#6258) solfilo válasza Jamesb2 (#6257) üzenetére


solfilo
veterán

Szerintem kevés eséllyel lesz itt olyan, akinek mindkét lappal van tapasztalata. Aki megy csak az egyiket ismeri, nem tudja megmondani neked melyik a jobb.
Igazából pont te vagy az, aki mindkettőt használta már... ;)

De mint már fentebb is írtam, szerintem mindegy melyiket tartod meg, egy kategória a két lap. Esetleg differenciálhatsz garancia mentén, ha van még rájuk, hogy melyikre mennyi.
Nekem volt ASUS (A88XM-Plus) lapom A8-7600 alatt, nem szerette a RAM-jaimat, ezért cserélnem kellett MSI-re. :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#6259) lenox válasza Jamesb2 (#6255) üzenetére


lenox
veterán

Egyreszt olyan valasszal se voltal elegedett, masreszt remelem belatod, hogy a te kerdesed engem nem kotelez semmire.

De amugy meg az lehet, hogy azt a valaszt varod, hogy az asrock a jobb, csak senki nem mondta ezt, ezert addig kerdezel, amig valaki azt nem mondja... ?

Nekem amugy ilyen van:

http://www.asrock.com/mb/AMD/FM2A78M-ITX+/index.asp

Nincs kulonosebb baja, az elejen szar volt a bios, update megoldotta, azota kiraly.

[ Szerkesztve ]

(#6260) Jamesb2 válasza solfilo (#6258) üzenetére


Jamesb2
aktív tag

Ezt a hibát én is tapasztaltam. Kinti fórumon találtam meg a megoldást, kézzel kell beírni a frekit meg a késleltetést, XMP nem jó neki.

[ Szerkesztve ]

Szeretem a választási kampányt. Olyankor tele vannak a villanyoszlopok politikusokkal.

(#6261) Bici válasza solfilo (#6237) üzenetére


Bici
félisten

Kössz a választ!
Rendeltem egy 880K-t lesz, ami lesz alapon. :D
Remélem az A10 6800K-t 65W-ra korlátozva tényleg hangtalanul fogja hüteni a 880K hütöje.

A 880-ra meg úgyis ott a grand kama cross. :)
Kiváncsi vagyok, hogy mit bír tuningban egy olcsó lapban, fesz emelés nélkül. :U

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#6262) solfilo válasza Bici (#6261) üzenetére


solfilo
veterán

Na kíváncsi leszek én is, hogy szuperál majd. Oszd majd meg a tapasztalatokat, mindkettő kapcsán! :)

solfilo

(#6263) Bici válasza solfilo (#6262) üzenetére


Bici
félisten

A 880K tuningot még nem tudtam kipróbálni, de a hűtője nagyon szépen halkan hűti a 100W-os A10 6800K-t.
Tényleg igaz a "nearly silent" jelző rá.

Hiába pörgetem az fpu-t, vagy a cpu-t, nem zavartatja magát, legfeljebb enyhe fordulatszám emelkedéssel reagál 55 fok körül.
Egyelőre csak everest-tel próbáltam, de még majd próbálom egyéb terheléssel is.
Addig szívesen fogadok bármilyen tippet arra, hogy mivel tudnám kimaxolni a 6800K fogyasztását. Talán a GPU + IGP együttes terhelése lenne a nyerő. :U

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#6264) solfilo válasza Bici (#6263) üzenetére


solfilo
veterán

Igen, gondolom valami játék lehet a nyerő a max terhelésre. A10-7850K pl játék esetében nem is tartja a procimagok órajelét, lejjebb veszi, hogy legyen kakaó az IGP-nek is.
Köszi a beszámolót a hűtőről, jól hangzik. :)

solfilo

(#6265) nyakdam válasza Bici (#6263) üzenetére


nyakdam
aktív tag

Az új Uningini teszt biztos leterhelik 1080p-n a procit és az IGP-t is. Kemény 7-8 fps-ről mértem alapon a 7850k val.☺

(#6266) Bici válasza solfilo (#6264) üzenetére


Bici
félisten

Játéknál kezd már kicsit emelkedni a hűtő fordulata, de még így is csak egy kicsit hangosabb a hűtő egy 15k-s Be Quiet Shadow Rock Topflow hűtőnél (mivel ez is felpörög kicsit, játék alatt). A Scythe Grand Kama Cross ilyen esetben már érezhetően halkabb, de még annak a 14cm-es ventije is megszólal a csúcs Richland alatt, ha az IGP ki van használva.

Egy gyári hűtőtől ez szerintem példaértékű. A munkahelyi intel i7-es Dell gépek kilós kocka hűtői példát vehetnének róla.

Más: Kipróbáltam a 880K-t tuninggal. 4,5 GHz a max, amit a Gigabyte F2A78M-DS2 3.0 lapom bír ezzel a procival. Egészen biztos, hogy maga a proci magok többet is bírnának, mert minden esetben, amikor a POST-on túljut a gép, a proci betonstabil több órás terhelés alatt is. Fagyásnak, hibázásnak, nyoma sem volt. Vagy a lap, vagy a prociban lévő vezérlők szabnak határt a mókának.
Érdekes, hogy egy hajszállal sem vettem észre nagyobb venti sebességet tuningolva, vagyis a gyári hűtővel is kifejelezzen halkan lehet húzni az Athlon-t. Itt nincs IGP, így semmivel sem sikerült zajongásra bírnom a hűtőket.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#6267) solfilo válasza Bici (#6266) üzenetére


solfilo
veterán

Köszi a beszámolót, elég jó kis gyári hűtő lett a near silent, remélem Raven Ridge mellé is jár majd. :B

solfilo

(#6268) Bici válasza solfilo (#6267) üzenetére


Bici
félisten

Én azt remélem, hogy ahhoz csak azért adják, hogy ne kelljen újat terveztetni, és/vagy szándékos túlméretezés, vagy tuninig céljából. Semmiképp sem azért, mert alapon szükséges.

Azt azért be kell látni, hogy a Bulldozer-es prociknál szükséges ez a viszonylag erős gyári hűtő.

Egyébként alatt azt vettem észre, hogy a megjelenés óta elég sokat gyorsult a Bulldozer linux alatt.
Ugyanaz a RAW -> .jpg konvertálás, amely annak idején X időbe telt, az most megvan 2/3*X idő alatt. Minden ugyanaz a gépben, csak a linux-os csomagok lettek újabbak. Meg a flac -> mp4 konvertálás is gyorsabb lett, és a GIMP is fürgébb.
Ha Win alatt is hasonló gyorsulás tapasztalható, akkor a kezdeti gyászos eredmények nem is annyira vészesek.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#6269) VaniliásRönk válasza Bici (#6268) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Windows alatt ne remélj gyorsulást. Linuxon azért lehetséges, mert az AMD hozzá tud járulni a kernel és a gcc fejlesztéséhez is. Ha megnézed normális támogatás jelenleg Ryzenhez is csak Linuxon van, Windowson meg még mindig nem javítottak semmit.
Egyébként szerintem sem annyira rossz a Bulldozer mint amennyire a tesztek, főleg a koraiak mutatják, de azért csodát nem tenne vele az optimalizáció sem. (mondjuk a szálak lekorlátozása játékokban optimalizáció címszóval a nem gyenge kategória)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#6270) veber0937


veber0937
tag

Hi

Mostanság mire elég egy A10-7800 proci megtámogatva 8 gb 2133 mhz rammal?

(#6271) solfilo válasza veber0937 (#6270) üzenetére


solfilo
veterán

Netezni, filmezni, erős kompromisszummal játszogatni. Nem sok erősebb IGP van jelenleg a piacon (Bristolt nem nézve). Nekem kicsit gyengébb A8-7600 APU-m van, Skyrim low-med vegyes beállításokon fut 1080p-n, 35-55 fps között ugrálva. GTA V is tolható vele. :)
Ha a RAM egyben 8GB és nem 2x4, akkor sajnos sokat lassul az IGP, nagyon kell neki a dual channel és a magas órajel. (2133 már ok)

RX 460, GTX 1050, max 1050Ti kaliberű kártyák mehetnek mellé, ha VGA-t kell hajtani, de ilyen esetben érdemesebb Athlon X4-re építkezni, pl 880K. :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#6272) veber0937 válasza solfilo (#6271) üzenetére


veber0937
tag

Hi

a memóriák dual-ban lesznek. Fiamnak lenne aki 9 éves, nem e legújabb játékoknak kell menie nayg felbontásban, mondjuk egy GRid nagyságú játék ne akadjon

(#6273) solfilo válasza veber0937 (#6272) üzenetére


solfilo
veterán

Úgy látom menni fog vállalhatóan pl a GRID 2, high, 2xMSAA-val is, még fullHD-n is. Kicsit visszább fogva a beállításokat gondolom tovább gyorsulna.


innen

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#6274) veber0937 válasza solfilo (#6273) üzenetére


veber0937
tag

köszönöm, amúgy ehhez a procihoz milyen vga-t érdemes venni ami megy dualban?

(#6275) MasterMark válasza veber0937 (#6274) üzenetére


MasterMark
titán

Semmilyet.

Ha külön VGA-t vennél, akkor vegyél azt + az új HT-s Pentium szvsz.

FM2+-nak csak akkor van értelme ha kell az IGP. A Dual meg nem működik röviden.

Switch Tax

(#6276) solfilo válasza veber0937 (#6274) üzenetére


solfilo
veterán

Dualt felejtsd el, nincs értelme. Ha a driver nem tartalmaz profilt adott játékra, nem is megy a dual, de ha megy is, simán lehetnek mikroakadások, bugok, szóval inkább egy erősebb kártya a dual helyett.
Egyébként az R7 250 megy vele dualban.

Egy R7 250 GDDR5 árából, valamint egy Athlon és A10-7800 árkülönbségéből kijöhet olyan kártya (főleg hardverapróról), ami jóval erősebb lenne a dual graphicsnál.

solfilo

(#6277) veber0937 válasza solfilo (#6276) üzenetére


veber0937
tag

A dual mód az egy következő lépés.

(#6278) MasterMark válasza veber0937 (#6277) üzenetére


MasterMark
titán

Nincs értelme úgy sem.

Addigra már, sőt már most is van olyan kártya ami nem megy dual-ban vele, viszont erősebb és ugyanannyiért.

Switch Tax

(#6279) solfilo válasza veber0937 (#6277) üzenetére


solfilo
veterán

Akkor ha később futja, vegyetek VGA-t, de ne olyat, ami dualban megy, hanem RX 550 < RX 460 < RX 560 kártyák közül valamelyiket, vagy szűkösebb keret esetén R7 360-at. Sokkal erősebb mindegyik felsorolt, mint egy dual graphics rendszer.

solfilo

(#6280) veber0937


veber0937
tag

Hi

Mégegy dolog ilyen procis géphez A10 78008 gb mem mit rakjak winyó vagy ssd ?

(#6281) MasterMark válasza veber0937 (#6280) üzenetére


MasterMark
titán

Rendszerhez minden gépben SSD az alap.

Switch Tax

(#6282) veber0937 válasza MasterMark (#6281) üzenetére


veber0937
tag

tudsz is ajánlani milyet vegyek?

(#6283) MasterMark válasza veber0937 (#6282) üzenetére


MasterMark
titán

Amik ITT ajánlottak, azok mind jók. Nekem Fury van, de csak mert azt kaptam meg anno jó áron. Most Intel-t vennék szerintem.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#6284) tippm86


tippm86
tag

Sziasztok!

Mi a véleményetek, hogy van olyan proci fm2+ foglalatba ami érezhetően gyorsabb mint az A8 6600K 3,9 Black Editional?
Apu nem lényeg mert egy Gigabyte Rx 460 4GB mellé lenne.

(#6285) solfilo válasza tippm86 (#6284) üzenetére


solfilo
veterán

Procicsere helyett inkább húzd meg az A8-at. Ha mindenképp venni akarsz, Athlon X4 880K, ennél erősebb nincs FM2+ foglalaton, de ez sem erősebb sokkal, mint a mostani procid, csak ha megcibálod. :)

solfilo

(#6286) tippm86 válasza solfilo (#6285) üzenetére


tippm86
tag

Nem szeretném húzni, akkor inkább már az am4-re gyűjtök.
Gyorsan megnéztem a google-t és 9%-al gyorsabb az x4 880k.

(#6287) solfilo válasza tippm86 (#6286) üzenetére


solfilo
veterán

AM4 mindenképp érezhető ugrás lesz, a most kapható legkisebb Ryzen 5 1400-al is. :)

solfilo

(#6288) PuMbA válasza tippm86 (#6286) üzenetére


PuMbA
titán

Nem is érdemes semmire se cserélned. Most a rendszered leggyengébb eleme a processzor, ami visszafogja kicsit a VGA-dat, szóval alaplap, proci és memória csere a következő lépés :) Ne zárd ki az Intelt sem, mert most már az AMD miatt olcsóbbak lettek.

(#6289) tippm86 válasza solfilo (#6287) üzenetére


tippm86
tag

Nekem túl drága a Ryzen 5 1400, megvárom a Ryzen 3-s szériát hogy mennyi lesz.

(#6290) PuMbA válasza tippm86 (#6289) üzenetére


PuMbA
titán

Ryzen 3 olyan 30-40k körül lesz, hiszen már tudható az ára dollárban. Intel oldalon most nagyon ütős ajánlat a G4560 processzor 17k-ért, ami már kihajtja az RX460-ad 97%-os tudását :)

[ Szerkesztve ]

(#6291) tippm86 válasza PuMbA (#6288) üzenetére


tippm86
tag

Nekem mindig AMD-m volt, valahogy az Intel foglalatok nyomonkövetése kicsit bonyolult.
Relative az intelnél melyik olcsó foglalatba szabadna gondolkodnom?

(#6292) PuMbA válasza tippm86 (#6291) üzenetére


PuMbA
titán

DDR3 esetén LGA 1155, LGA 1150. DDR4 esetén LGA1151, ez most a legújabb :) LGA1151-hez 15k-tól indulnak a DDR4 alaplapok újonnan, ami egyáltalán nem drága, a RAM a nagyobb tétel, de azt egyszer úgy is cserélni kell :) LGA1151-hez DDR3 alaplap nem igazán ajánlott, mert több RAM nem működik jól benne.

[ Szerkesztve ]

(#6293) tippm86 válasza PuMbA (#6292) üzenetére


tippm86
tag

Nézegettem használt cuccokkat is Intelnél, de inkább maradok a Ryzen-nél.

(#6294) PuMbA válasza tippm86 (#6293) üzenetére


PuMbA
titán

Meg kell várni, hogy milyen lesz a Ryzen 3 és azután dönteni. Alsó kategóriában most az Intel Pentium G4650 hengerel 17k-ért, hiszen a Ryzen 35k-tól fog indulni, azaz nem lesz rá AMD alternatíva még egy ideig.

[ Szerkesztve ]

(#6295) wassabi11


wassabi11
aktív tag

Sziasztok

Erről a prociról mi a vélemény? A6-7400K, és mennyire lehet húzni? :)

(#6296) solfilo válasza wassabi11 (#6295) üzenetére


solfilo
veterán

Csak két magos, ami nem minden szituációban viselkedik két magosként.
Inkább vegyél 4 magos procit. A8-A10-ek között nézelődj, többet érnek húzás nélkül is, mint az A6-osok. :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#6297) wassabi11 válasza solfilo (#6296) üzenetére


wassabi11
aktív tag

i5 skylake-t veszek :D és ezen akarom kipróbálni a tuningot :D és ki akarom próbálni a húzást

(#6298) solfilo válasza wassabi11 (#6297) üzenetére


solfilo
veterán

Húzható Skylake i5 árban lehet inkább Ryzen 5-öt néznék (mind húzható 3,8-4GHz közé vhova), több szálat adnak hasonló árban. :)
Mindegyik Ryzen szabadon húzható, ez a 3,8-4 tartomány a gyártástech miatt van, az összes lapkának itt a vége kb.
BF1 és más 4-nél több szálat használó játék meghálálja, ha minden igaz. :)

Az A6 amúgy 4,5GHz-ig el kéne menjen, lehet tovább is picit. Az más kérdés, hogy sokat nem segít ezen a procin a tuning. :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#6299) Balathruin válasza wassabi11 (#6295) üzenetére


Balathruin
veterán

Ha szórakozni akarsz vele arra jó, amikor 6400K-m volt akkor tuningoltam minden felé. CPU 5GHz körül állt meg, NB valahol 2,5GHz körül, IGP meg azt hiszem 1169 MHz-et ment. Legjobb hogy valami hulladék pár ezer forintos lappal, a legolcsóbb használt memóriákkal ment, de jó volt. :)

(#6300) wassabi11 válasza Balathruin (#6299) üzenetére


wassabi11
aktív tag

Soha nem csináltam még ilyet :D de nem sokára eljön az az idő mikor kipróbálom :D csak attól félek h instant elfüstöl

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.