Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) tamikomac válasza AxBattler (#1997) üzenetére


tamikomac
aktív tag

Nálam az Asrock FM2A75M Pro4+ simán engedi emelni az A10-5700 IGP órajelét. Ennek ellenére defaulton használom.

Amit birtokolsz, az birtokba vesz.

(#2002) AxBattler válasza tamikomac (#2001) üzenetére


AxBattler
félisten

Szuper, köszi az infót!
Nyilván, ha nincs rá szüksége az embernek, akkor hagyja alapon.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#2003) tamikomac válasza AxBattler (#2002) üzenetére


tamikomac
aktív tag

Szívesem.
1x próbáltam a gyári 760-at 800-on, ment vele, és kicsit gyorsult is az F12011, szóval már ez a 40MHz is számított.

Amit birtokolsz, az birtokba vesz.

(#2004) MiklosSaS válasza solfilo (#2000) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Mukodik? Mert nalam nem...ujrahuztam a win8-at, legyalultam mindent.....a legujabb UEFI BIOS, etc. Igy is neha fagyogat.....mar teljesen elment a kedvem a kaveri-tol....azt hisszem valtok vissza i3-ra.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#2005) tamikomac válasza MiklosSaS (#2004) üzenetére


tamikomac
aktív tag

Továbbra is "Black Screen"?

Amit birtokolsz, az birtokba vesz.

(#2006) MiklosSaS válasza tamikomac (#2005) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Igen vagy fagyas ujabban.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#2007) tamikomac válasza MiklosSaS (#2006) üzenetére


tamikomac
aktív tag

Driver nélkül is hibázik?
Pl. mikor frissen fent van a windows.

Megy valami diagnosztikai program akár a háttérben? Pl. GPUZ.

Amit birtokolsz, az birtokba vesz.

(#2008) MiklosSaS válasza tamikomac (#2007) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Driver nelkul meg nem probaltam....hibazik CPUZ-vel is meg anelkul is.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#2009) solfilo válasza MiklosSaS (#2004) üzenetére


solfilo
veterán

Igen, működik, azóta nem volt fagyás. Biztosra nem merem még kijelenteni, hogy nem is lesz, mert túl sok időm nem volt rá, hogy nyúzzam, de eddig minden rendben, hasít. :K

(#2008) miklosss2012: Egy ilyen black screen vagy fagyás után ír valami érdekeset a Windows eseménynapló?

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#2010) MiklosSaS válasza solfilo (#2009) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

En lemondok az APU-rol, nincs idegem/kedvem felderiteni, kutatni hogy hol a hiba. Olyan gep kell amit osszerakok es mukodik gond nelkul....sajnos ez nem valosult meg a 7600-al...sebaj...majd jo lesz az i3-al.

Koszonom mindenkinek a segitseget.....

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#2011) solfilo válasza MiklosSaS (#2010) üzenetére


solfilo
veterán

Megértelek. Nem akarom elkiabálni, de most úgy tűnik, szerencsés vagyok, hogy a saját figyelmetlenségem okozta a fagyást. (régi bios)
Az ember nem arra veszi a gépet/alkatrészt, hogy utána szívjon vele. Nálad lehet hardveres difi is van. Annyi féle képpen raktad már újra a gépet, tettél fel drivert, hogy ezekben már nem nagyon lehet hiba. :(

mod: off

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#2012) tamikomac válasza MiklosSaS (#2010) üzenetére


tamikomac
aktív tag

Ha budapesten van a gép én lehet megnézném 1x személyesen ha nem veszed zaklatásnak, de csak dec. 15-töl érek rá.

Amit birtokolsz, az birtokba vesz.

(#2013) Balathruin válasza tamikomac (#2012) üzenetére


Balathruin
veterán

Angliába kicsit hosszú lenne az út. :D

(#2014) tamikomac válasza solfilo (#2011) üzenetére


tamikomac
aktív tag

A végén még megtartom az atomstabil 5700-at. Számomra annyira furcsa ez, egy APU hibás lenne? Mondjuk sose lehet tudni, de ott lap vagy ram hiba lesz sztem.

Amit birtokolsz, az birtokba vesz.

(#2015) tamikomac válasza Balathruin (#2013) üzenetére


tamikomac
aktív tag

Ezt nem tudtam... :D

Amit birtokolsz, az birtokba vesz.

(#2016) Balathruin válasza tamikomac (#2015) üzenetére


Balathruin
veterán

Pedig ott van: <UK> :)

[ Szerkesztve ]

(#2017) tamikomac válasza Balathruin (#2016) üzenetére


tamikomac
aktív tag

Akkor ebböl nem lesz gépjavitás :(

Amit birtokolsz, az birtokba vesz.

(#2018) MiklosSaS válasza tamikomac (#2014) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

A ram nem hibas, a lapot meg kolcson fogom adni egy ismerosnek akinek 6800K-ja van. Ki fogja probalni...de az a baj hogy neki FM2 es nem FM2+ lapja van es ugy tudom nala nem megy a Kaveri.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#2019) MiklosSaS válasza MiklosSaS (#2018) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Jah, a ramok jopar gepben hibatlanul mukodtek 2011 ota.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#2020) Balathruin válasza MiklosSaS (#2018) üzenetére


Balathruin
veterán

Én tényleg azt tudom még javasolni, hogy használd az alap Win8 driverrel. Nálam az legutóbb a 13.9 volt, media PC-nek még az is jó lenne.

(#2021) MiklosSaS válasza Balathruin (#2020) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Hasznaltam....kiprobaltam de semmi, 14 ora utan ott is fagyas volt.

Nem baj....az A4-5300 apu vaccakolt a kijelzovel, meg annak idejen amikor megjelent. Most a 7600-as fagyogat rendesen...az a baj hogy az utolso ket-harom evben volt eleg sok intel kombom a mediaPC-ben (celeron- 2 darab, pentium - vagy 4 darab, i3- ket darab, H61, B75, B85 lapok) es volt olyan hogy 28-29 napot is nyitva volt, ujrainditas nelkul de soha nem volt fagyas vagy barmifele problema.
Sajnos barmenyire AMD parti vagyok, vissza fogok terni i3-ra. Mas megoldas nincs, mint mondtam nagyon elfoglalt idoszakom van, nincs idegem/erom/kedvem baCCogatni a gepet hogy miert nem ohajt normalisan mukodni ahogy azt elvarja az ember.
Arrol nem is beszelve hogy ha letoltom az AMD hivatalos drivert ami elmeletileg a kaverit tamogatja, akkor miert van fekete kepernyo vagy fagyas :F . Lehet ha nem volnek ennyire elfoglalva meg piszkalnam....hiszen pont te tudod a legjobban hogy i3-4150 -rol tertem atal a 7600-ra csak azert hogy legyen AMD termek is a szobamba...de kicsit ugy erzem hogy atvertek...Nem ma keztem a szamtech-et (lassan 18 eve vagyok az iparban) ha usr error volna szerintem tudnam.

Ez van....majd a kovetkezo APU...ugy ket ev mulva.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#2022) Balathruin válasza MiklosSaS (#2021) üzenetére


Balathruin
veterán

Akkor szerintem itt nem is a driver a baj, hanem valamiféle hardver/alap beállítás hiba van. Nem tudom volt-e már, de próbáld másik SSD/HDD-re rakni a rendszert, hátha. AHCI-ról IDE-re váltást is megpróbálnám, ez sajnos nem lesz jó SSD mellett, de nálam nem akart rendesen működni.

[ Szerkesztve ]

(#2023) MiklosSaS válasza Balathruin (#2022) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

NEM! Annak normalisan kellene mukodnie, volt FX-em (6100, 8350) ott nem volt semmi gond. Nem fogok kompromiszumokat kotni, inkabb repul az APU!

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#2024) tamikomac válasza MiklosSaS (#2021) üzenetére


tamikomac
aktív tag

Nálam meg forditva, i3-4150-re térhettem volna át, mert nagyon olcson jutottam hozzá egy uj, dobozos példányhoz, de nem tettem.
Föleg az F1 2011 miatt, de érdekelt volna mit tud, hogy megy az i3 win alatt, mert volt i5-3470-em, és az valami állat volt.

Amit birtokolsz, az birtokba vesz.

(#2025) patomi válasza tamikomac (#2024) üzenetére


patomi
őstag

igp-vel(?) mert a hd2500 egy kalap kaki

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#2026) MiklosSaS válasza tamikomac (#2024) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

A HD 4600 (i3-43XX/i5/i7) az mar eleg bika IGP.

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#2027) Firefrenky


Firefrenky
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis info-ra lenne szükségem. Lehet nem jó helyre írok.

Van egy 6600k-s APU-m, milyen videókártyákkal kompatibilis ez? Mindenhol mást írnak...

Gondolkodom rajta, hogy lecserélem egy 7600 Kaverira. Ez mivel kompatibilis DG-hez?

Érdemes lecserélni egyáltalán?

Köszi előre is, Fire

(#2028) solfilo válasza Firefrenky (#2027) üzenetére


solfilo
veterán

DG-re ne alapozz, nem éri meg, mert sok játékban nem működik. (A8-6600K azt hiszem HD6570-el tud együtt dolgozni, A8-7600 meg talán R7-tel, de nem tudom biztosra ezeket)

Az A8-7600 játékban kb 6%-kal erősebb, mint az A10-6800K (ami nem tudom, mennyivel erősebb, mint a mostani procid). Ha olcsón megúszod a cserét, akkor megérgheti, egyébként nem. A mostani procid legalább tuningolható.
RAM-ok milyenek?

Ha nem elég a játékteljesítmény, akkor vegyél egy R7 250X-et, vagy 260X-et és probléma letudva. Erősebbek, mint egy A8-6600K+6570 DG-ben.

solfilo

(#2029) tamikomac válasza patomi (#2025) üzenetére


tamikomac
aktív tag

Neem :)
F1 2011 miatt maradtam az 5700-nál, az i5-3470 igp-vel nem játszottam. Azzal nem lehet. De baromi gyors sima windows-os dolgoknál.

A teljes történet:

http://logout.hu/tema/amd_a10_a8_a6_a4_5xxx_trinity_apu_socket_fm2/hsz_14238-14238.html

Bocsánat, most operaminiröl vagyok, ezért van csak másolva a link.

Amit birtokolsz, az birtokba vesz.

(#2030) tamikomac válasza MiklosSaS (#2026) üzenetére


tamikomac
aktív tag

Számolgattam, osztottam, szoroztam és az jött ki, hogy kb. fele annyi fps lenne F1 2011 alatt az i3-4150-nel mint az 5700-al, ezért nem cseréltem. Pedig 20,5k volt az uj dobozos i3, igy majdnem 1:1-ben tudtam volna a váltást megcsinálni.

Amit birtokolsz, az birtokba vesz.

(#2031) tamikomac válasza Firefrenky (#2027) üzenetére


tamikomac
aktív tag

6600K és a többi Trinity, Richland APU a HD6450, HD6570, HD6670-el müködik együtt, de valoban elég hektikus a dolog, van ahol 70% növekedés, van ahol el sem indul vagy fagy a játék.

A Kaveri APU-k az R7 240, R7 250-el müködnek együtt. De itt is szerencsejáték a dolog, inkább lotto, mint arra alapozni, hogy a DG-vel öröm bódottá lesz minden.

Amit birtokolsz, az birtokba vesz.

(#2032) blablabla.


blablabla.
újonc

Sziasztok.
Valaki lenne olyan kedves, és kiokosítana, hogyan kell biost frissíteni? Adott egy asus a55bm-k alaplap, illetve egy a8 7600-as processzor. Egyéb processzorom nincsen. Még nem raktam össze a gépet, de a hardverek már megvannak. Ha jól olvastam, bios frissítés nélkül nem kaveri képes ez a cucc. Tehát az a kérdésem, hogy milyen módon tudom megoldani ezt a problémát.
Köszi.

(#2033) Agrippa22


Agrippa22
tag

Sziasztok!

Lenne egy "kis" problémám egy A10-7850K-s géppel. Kollegám rakta össze ismerősének, péntek óta ment is mint az álom - ma estig. Ma hazaértek, bekapcsolta és a proci hőmérséklete alap állapotban, BIOS-ban mp-ként egy fokkal nő, amíg le nem lövi az "automatika". Semmi tuning, minden defaulton használva.

Találkozott már valaki ilyen problémával, mi lehet a gond?

Kösz előre is!

(#2034) Agrippa22 válasza Agrippa22 (#2033) üzenetére


Agrippa22
tag

Na, közben a szerkesztés gombot elvette...

Szóval, 3-szori UEFI reset után helyre állt a rend, most 37-42 fok között ingadozik az APU hőmérséklete. Ettől még továbbra is marad a kérdés: mitől lehetett ez?

(#2035) =HG= válasza Agrippa22 (#2034) üzenetére


=HG=
addikt

Pl valami miatt 100%-on ment a proci és nem bírta el a hűtő a hőfokot...

(#2036) Agrippa22 válasza =HG= (#2035) üzenetére


Agrippa22
tag

Rögtön bekapcs után, windows be sem töltött és már sipákolt a gép, hogy melege van... :/ Utána reset, be BIOS-ba és ott lehetett szemmel követni, ahogy szívdobbanásonként eggyel nő a fok celsius...

Ja, igen, amúgy gyári hűtő.

[ Szerkesztve ]

(#2037) nyakdam válasza Agrippa22 (#2036) üzenetére


nyakdam
aktív tag

Hello

Nekem még nem volt ilyen. Eseleg kapjátok szét teljesen és újra rakjátok össze ha előjön.

(#2038) gentlemann02


gentlemann02
tag

Sziasztok ram vásárlás előtt állok egy a8-7600 és egy gigabyte F2A88XM-D3H alaplapról lenne szó kettő között vacillálok egy Corsair 2x4gb 2400mhz CL11 es 1,65v os és egy egy Corsair 2x4gb 1866mhz CL9 es 1,5V-os nézegetem az alaplap leírást az 1,5v osat ajánl de viszont az ajánlott ramok listáján ott vannak az 1,65 ösök is. Most nem tudom mert a 2400mhz es még olcsóbb is. Ti melyiket vennétek?

Optimus 2x; Nexus 4; OnePlus One; Xiaomi Mi8, Xiaomi Redmi Note 8 Pro, Xiaomi Mi 9T Pro, Poco X3 Pro

(#2039) nyakdam válasza gentlemann02 (#2038) üzenetére


nyakdam
aktív tag

A 2400-al jobban teljesit az Apu.

(#2040) Firefrenky válasza solfilo (#2028) üzenetére


Firefrenky
csendes tag

Értem!

Akkor jobban járok, ha eladom az APU-t a picsába és beleteszek egy sima procit vmi izmosabb vga-val?
1-2 játékkal játszom csak, már amikor az időm engedi. De a 18 fps nem túl acélos, ezért gondolkodtam ezen.
8Gb Kingston Hyper-Blue van a gépben, 1600-asak asszem.

(#2041) Firefrenky válasza tamikomac (#2031) üzenetére


Firefrenky
csendes tag

Köszi a választ.
Valóban ennyire lutri, h fut-e vmi dg-ben vagy sem?

Akkor vagy eladom a procit és belecsapok egy apu-nélkülit izmos vga-val. Vagy csak szimplán egy izmos vga, aztán egyszer belecsapom az apu-t egy htpc-be. :D

(#2042) solfilo válasza Firefrenky (#2040) üzenetére


solfilo
veterán

Egyszerűbb lenne, ha leírnád, hogy milyen játékra kell, milyen felbontásra és mennyi pénzed van a fejlesztésre.

Egyébként meg tennék az APU mellé egy R7 250X/260X/265-öt, vagy R9 270(X)-et és probléma letudva, szépen mennek majd a játékok.

Nincs nagyon értelme lecserélned az A8-at IGP nélküli procira, mert nem sokkal olcsóbbak, erőben viszont nem erősebbek. Tuningolni meg a jelenlegi APU-dat is lehet.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#2043) Firefrenky válasza solfilo (#2042) üzenetére


Firefrenky
csendes tag

World Of Tanks-al szoktam játszani, ha épp van egy kis időm. S persze fullon tolnám.
Kicsit lessek utána az APU tuning-nak, azért az 5-10 frame-ért?

Vagy ahogy mondtad, belecsapok egy 260X-et (30 rugónál azért nem szeretnék többet szánni rá), s probléma letudva?

(#2044) solfilo válasza Firefrenky (#2043) üzenetére


solfilo
veterán

Igen, egy 260X jelentősen erősebb, mint bármelyik APU. WoT-ra elég kellene legyen a teljesítménye. A tuning alatt procituningot értettem, WoT elég háklis az 1-2 szálas teljesítményre tudtommal. De jobban járnál, ha bekérdeznél a játék és a kártya topicjába, biztos vannak olyanok ott, akik WoT-ot tolnak 260X-xel.

solfilo

(#2045) Vartanus válasza Firefrenky (#2043) üzenetére


Vartanus
őstag

Nekem 5800K-m van és csupán az IGP-vel(tehát izmos kari nélkül) 1680x1050-es felbontás high/medium beállításokkal 30-40 fps és teljesen folyékony játékmenet van.
IGP-t 1013Mhz-re,RAM-okat 2133-ra, NB-t 2000-re, CPU-t 4Ghz-re húztam.

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#2046) blablabla.


blablabla.
újonc

Valaki mondhatna valami okosat bios frissités ügyben:-)

(#2047) Vartanus válasza blablabla. (#2046) üzenetére


Vartanus
őstag

BIOS-t letöltöd egy FAT32-re formázott pendrivera, majd a driveot bedugod USB-re és EZ Flassel frissíted.

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#2048) blablabla. válasza Vartanus (#2047) üzenetére


blablabla.
újonc

Be tudom hozni a biost az alapjáraton még nem /a8 7600/ támogatott procival? Csak ez van. Bocs ha baromságot kérdezek, tökhülye vagyok az informatikához.

[ Szerkesztve ]

(#2049) Valdez válasza blablabla. (#2048) üzenetére


Valdez
őstag

Próbáld ki, hogy elindul-e vele a gép. Lehet, hogy elindul, csak azt írja ki, hogy unknown amd model, vagy valamit ilyesmit, akkor tudsz biost frissíteni.
Ha nem indul, akkor szerezni kell egy olyan procit, amivel elindul a lap.
Legrosszabb esetben be kell menj egy boltba, ahol valószínűleg csak pénzért fogják ezt megcsinálni.

(#2050) Firefrenky válasza solfilo (#2044) üzenetére


Firefrenky
csendes tag

Oksi, köszi a segítséget! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.