Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5001) pengwin válasza nyakdam (#5000) üzenetére


pengwin
addikt

Hát nem tudom, az én fapados Asrock B75-ös lapomon sincs hűtés(4+1 fázis, ha jól emlékszem), mégis jól érzi magát benne egy 77W-os i5... Szerintem alapjáraton, tuning nélkül egy 65W-os AMD APU is el kell menjen simán egy hűtés nélküli lapban.
Vagy az FM2+ lapokat direkt elrontják a gyártók? Nem ez lenne az első eset, hogy az AMD-t az Intel-függő partnerei valahogy ellehetetlenítik. Lásd laptopok: ugyanabba a laptopba AMD APU mellé gyengébb hűtés, rosszabb kijelző, egyszerűbb memória-rendszer kerül, mint az azonos típusú intelesbe.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#5002) terapeuta007 válasza nyakdam (#5000) üzenetére


terapeuta007
aktív tag

Am mi tortenik ha olcso alaplaoba raksz 100w procit? Megfől vagy mi ?

Jimi Hendrix-Purple Haze

(#5003) #85552128 válasza terapeuta007 (#5002) üzenetére


#85552128
törölt tag

A proci nem, de azért ilyen procik mellé (főleg ha még tuning is lesz) inkább olyan alaplapot amin van legalább 4 fázis + borda a VRM-eken. Mellé persze a jó házszellőzés sem árt.

(#5004) nyakdam válasza pengwin (#5001) üzenetére


nyakdam
aktív tag

Nem is kap 1.4V feszültséget a proci, és elég jó az egy szálas teljesitmenye, hogy ne vedd észre ha mondjuk 3 helyett 2 GHz megy mert visszaveszi a lap az esetleges melegedés miatt. Ezért jó a fapados lap az intelhez az amdhez meg nem ajánlott.

(#5005) nyakdam válasza terapeuta007 (#5002) üzenetére


nyakdam
aktív tag

Nem csak nem fog a max órajel közelében járni, hanem kisebb orajeleken, így nem kapod még a kívánt teljesítményt. Olyan mintha gyengébb procit vettél volna. Szerintem legalábbis.

(#5006) terapeuta007 válasza nyakdam (#5005) üzenetére


terapeuta007
aktív tag

Az kemeny

Jimi Hendrix-Purple Haze

(#5007) terapeuta007 válasza terapeuta007 (#5006) üzenetére


terapeuta007
aktív tag

Akk gondokodni ke a dolgon

Jimi Hendrix-Purple Haze

(#5008) patomi válasza nyakdam (#5004) üzenetére


patomi
őstag

Ez ugye nem komoly ne haragudj. Intel mellett sem tapasztaltam ilyet, meg az A10 6800K mellett sem.
A88M Extreme4+ lapban ráadásul 4,9GHz-et ment a proci. Ami a kompatibilitási listán szerepel annak mennie kell az adott lapban, csak a tuningra nincs garancia.

[ Szerkesztve ]

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#5009) nyakdam válasza patomi (#5008) üzenetére


nyakdam
aktív tag

Ez az én szubjektív véleményem, írtam, hogy nincs tapasztalatom vele. De biztos nem parasztvakitasbol van hőcsöves hűtése némelyik lapnak. De ha ment a 6800k tunningal akkor elég a 7850knak is

[ Szerkesztve ]

(#5010) dezz válasza nyakdam (#5009) üzenetére


dezz
nagyúr

Tuning lapok. Tuningolt 95W-os proci elmehet 150+ wattig.
A mai lapokon sokkal jobb FET-ek vannak, mint régen. Alacsonyabb Rds(on) (belső ellenállás nyitott állapotban) -> kevesebb hő azonos teljesítményen.

(#5011) Plasticbomb válasza dezz (#5010) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Mégis rengeteget olvastam throttlingról, amikor a procin jó volt a hűtés, csak épp a lapon a vrm hűtetlen volt: látogasd meg az fx topikot, ott most is olvashatsz ilyet.), Ha fontos a sstabilitás, akkor érdemes olyat venni, ami bitos alapot fog adni, és ennek egyik előfeltétele a megfelelően túlméretezett és felkészített vrm. (Plusz a javeri/godavari érzékenyebb a feszültség ingadozásra..)

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#5012) terapeuta007 válasza Plasticbomb (#5011) üzenetére


terapeuta007
aktív tag

Proci hutonek mit ajanlotok a10 7850k-hoz ? (Oc-t akarok majd)
3 ezer alatt

[ Szerkesztve ]

Jimi Hendrix-Purple Haze

(#5013) PuMbA válasza terapeuta007 (#5012) üzenetére


PuMbA
titán

3 ezerért semmilyet. 4 ezerért lehet olyan alap hűtőt venni, ami nagyjából elbánik egy 95W-os procival tuning nélkül nyáron a legnagyobb melegben. Az A10 7850K ráadásul alapból annyira csúcsra van járatva magas frekvenciával és melegedősebb fajta, mint a 7870K, hogy tuninggal simán bekajál 150W-ot, amit nagyon nehéz levegővel lehűteni, illetve 10 ezres hűtők kellenek :)

[ Szerkesztve ]

(#5014) PuMbA válasza PuMbA (#5013) üzenetére


PuMbA
titán

Egyébként meg nem nagyon érdemes OC-zni, mert tesztek alapján alig hoz 3-7 fps-t játékokban (,mint ahogy a 95W-os A10 is alig gyorsabb játékokban, mint a 65W-os A8, mert minden architektúrának van egy olyan fogyasztási értéke, ahol a leghatékonyabban működik), tehát ami rosszul ment OC nélkül, az azután is rosszul fog :) A legnagyobb visszafogó erő egyébként a dual channel DDR3 memória és a processzorba beépített memóriavezérlő, ezért nincs jelentős sebesség növekedés tuning alatt.

(#5015) Baltoafarkas: Akkor ok :R Nem tudtam, hasznos infó neki, ha rá tud dobni egy kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#5015) #90933760 válasza PuMbA (#5013) üzenetére


#90933760
törölt tag

Nem tudom mi a helyzet aprón, de ott régebben még mikor jó is volt akkor ki lehetett fogni 5-6-ért régebbi csúcshűtőket.

(#5016) terapeuta007 válasza PuMbA (#5014) üzenetére


terapeuta007
aktív tag

Akk nincs oc.... Csak a ramot fogom 2400mhz ra meg a frame buffer sizet 2gb ra. .miaza 4ezres huto?

Jimi Hendrix-Purple Haze

(#5017) #90933760 válasza terapeuta007 (#5016) üzenetére


#90933760
törölt tag

Amit a boltokban 4 ezerért megkapsz. Kis 3-4 hőcsöves valamik. A gyári hűtőnél jobbak szoktak lenni, ha alapon használod csendesek stb., de nem tuningra valóak, egy kicsit esetleg elbírnak.

(#5018) terapeuta007 válasza #90933760 (#5017) üzenetére


terapeuta007
aktív tag

Mia legocsobb jo hutő amit ajanlani tudtok tuning nélkul?
Ien megfelelo ?[link]

[ Szerkesztve ]

Jimi Hendrix-Purple Haze

(#5019) PuMbA válasza terapeuta007 (#5018) üzenetére


PuMbA
titán

Ez egy számítógép ház hűtő, processzorra nem tudod felszerelni :) Én ezt használom, 50 foknál tartja a procim :)

[ Szerkesztve ]

(#5020) terapeuta007 válasza PuMbA (#5019) üzenetére


terapeuta007
aktív tag

Ez jobb ?[link]

Jimi Hendrix-Purple Haze

(#5021) PuMbA válasza terapeuta007 (#5020) üzenetére


PuMbA
titán

Nem, ennél jobbat elég nehéz találni ilyen áron, ráadásul az Arctic Cooling 9,2cm átmérőjű ventivel van szerelve, nem 8cm-essel, mint amit linkeltél, azaz hangosabb is ez az ID Cooling :)

[ Szerkesztve ]

(#5022) terapeuta007 válasza PuMbA (#5021) üzenetére


terapeuta007
aktív tag

Akk az lesz amit linkeltel .koszi

Jimi Hendrix-Purple Haze

(#5023) terapeuta007 válasza PuMbA (#5021) üzenetére


terapeuta007
aktív tag

A házra rakjak majd hutot?(van pár elfekvőben)hogy rakjam ra ,kifelé fujja a levegot vagy befelé?

[ Szerkesztve ]

Jimi Hendrix-Purple Haze

(#5024) varmi2 válasza terapeuta007 (#5023) üzenetére


varmi2
nagyúr

A házra úgy kell feltenni a ventit, hogy elől befelé fújon, hátúl kifelé, és ha van fent hely, ott is kifelé.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#5025) terapeuta007 válasza varmi2 (#5024) üzenetére


terapeuta007
aktív tag

Kosz a valaszt

Jimi Hendrix-Purple Haze

(#5026) MasterMark válasza terapeuta007 (#5025) üzenetére


MasterMark
titán

Te biztos géphez akarsz nyúlni? :F

Switch Tax

(#5027) terapeuta007 válasza MasterMark (#5026) üzenetére


terapeuta007
aktív tag

Yah :K

Jimi Hendrix-Purple Haze

(#5028) dezz


dezz
nagyúr

Megtörtént az alaplapcsere (másik - hibátlan - ASRock A88M-G3.1-re). Na hát így már mindjárt más! :K

Amin tökre csodálkozom, hogy negyedóra után sem kezd visszaváltogatni 3800-ról Prime95 alatt! (A Giga ilyenkor már rég elkezdte.) Feszvisszavétel nélkül! A Thermal Throttlingot nem tiltottam le. Miközben a proci a belső mérő szerint 55, alaplapi szerint 60 fokon üzemel. Alaplap 40 fokig megy most fel, de no problem. (Procihűtő a kelleténél valamivel alacsonyabb fordulaton, még nem lőttem be a szabályzást.)

Hozzátenném, mindkét házhűtő csatlakozó valós PWM-es (+ a proci). A Gigán csak a procié volt PWM-es, a másik kettő "fake" 4-pólusú.

(#5011) Plasticbomb: Nem állt szándékomban azt sugallni, hogy elég a hűtetlen VRM. A hőcsőre írtam, hogy 95W-ra (95W proci no tuning / 65W proci mértékletes tuning) nem létszükséglet.

Btw, azon morfondírozom, hogy ezek a hőcsöves hűtők az alapkoncepció szerint függőlegesen kellene, hogy álljanak (folyadék alul felforr, felül lecsapódik, visszafolyik, stb.). Hogyan működnek ezek az oldalukra fordítva?

[ Szerkesztve ]

(#5029) Plasticbomb válasza dezz (#5028) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Nem egészen. A lényeg itt az, hogy a melegebb pontról a hidegebb pontra szállítsa a hőt, ahol leadja, és hűvösebben visszatér a melegebb pontra egy újabb adagért.

Ez igaz, nem létszükséglet, de sosem árt. Pl neked +5 fokkal melegebb a 845öd, mint nekem.... (igaz, én alul is feszeltem, de alap beállítással is csak max 38..)

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#5030) dezz válasza Plasticbomb (#5029) üzenetére


dezz
nagyúr

Ahamm! Szóval nem lefolyik, hanem hidegebb/melegebb gőzként áramlik.

Nem árt, de megkérik az árát.

A Gigával én is megkerestem a minimumokat, sajnos nem lehetett olyan mélyre menni, mint nálad (1.365V Prime95 alatt, ebben már benne van a Load Line Calibration, ami nem esik tovább terheléskor), de így is jó 10 fokkal csökkent a hőmérséklete. A hibás lappal nem volt értelme kísérletezni, a másikkal nemrég értem haza, még nem tudtam sokat tesztelni, de 1-2 napon belül megnézem, hátha ezzel a lappal lejjebb lehet kicsit menni. (Lehet, most stabilabb a tápellátás, mert a Gigán a C6 ki-be kapcsolódása is kifogott. [Ez milyen már, hogy két VRM-hibás lapot fogok ki egymást után. Bár az egyiknek "segítettek". De legalább - remélhetőleg - ki lettek szórva a "piacról".])

Apropó, nálad vagy valakinél működik a K15TK teljes funkcionalitásban? (Angol verzió, hogy tudjuk is, mi mit jelent.) Tehát nem csak az, hogy beállítom a feszeket, amit Enabled nélkül is beállít, hanem a többi paraméter állítása, APM és turbó módok ki-be kapcsolása, stb. Nálam kilövi a turbót, ha Enabledre teszem magát a programot. (Egyébként reboot után is megmaradnak a feszbeállítások, anélkül, hogy újra el lenne indítva a program. Tehát ha túl alacsonyra megyünk, illetve túl nagy lépésben és már bootolni sem tud, kikapcs-bekapcs kell. Legalábbis a Gigánál így volt.)

[ Módosította: Karma ]

(#5031) Plasticbomb válasza dezz (#5030) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Azok nem működnek a 845ön, mivel a kicsike nem unlocked proci. Csak feszt lehet állítani. Az is valami.:)

Nem marad meg, csak tedd át a config fájlt más mappába. Ahol az exe van, ott legyen csak a winring0 fájl, és az exe.

1.65V prime alatt? Az baromi sok! em 1.35öt akartál írni?

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#5032) dezz válasza Plasticbomb (#5031) üzenetére


dezz
nagyúr

Működnek, csak aktiválni kell a programot (alsó Enable). Annyi, hogy nem állíthatsz be 35-nél nagyobb szorzót a normál P-State-ekre és 38-nál a turbóra. Csak itt jön az, hogy ha aktiválom, akkor életbe lép a BoostState beállítás is, amit nem enged 2-nél kisebbre (turbó P-State-ek) állítani... Ez valami bug lehet, amit nem javított?

Kipróbáltam: megmaradnak a beállítások, akkor is, ha kiszedek minden .cfg-t. Nem az utóbbitól függ, mert nem indul el a program rebootkor, hacsak nem állítottad be manuálisan, hogy elinduljon.

Ja, persze, kimaradt egy 3-as, szóval 1.365. Mondjuk ez is "sok", de a belső mérő szerint így is csak 44 fokig melegszik Prime95 In-place teszt alatt (ez termelteti a legtöbb hőt). A Giga hibájának kizárásos alapon történő megerősítése miatt volt itt 2-3 napra egy másik 845, az nem volt hajlandó 1.4 alá menni... De ugyanazon a feszen is melegebb volt.

(#5033) Plasticbomb válasza dezz (#5032) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Érdekes, nálam újraindításjor és akár hibernációból ébresztéskor is visszállnak a gyárira.

Na a probléma épp az, hogy szeretnék nagyobb szorzót belökni, de ugye nem lehet...

Nagyon gondolkodom én azon az am4en, ha ugyanezt kapjuk, mint a 845, csak igpvel, akkor nem vagyok én olyan biztos a korai váltásban.... érzésre jobb a 7870k. Játékokban is látom, érzem, hogy valahol nem az igazi, pl watchdogs, 7870kval 35 minimumot tolt autókázás közben, a 845 viszont leesik 21re. Ugyanazzal a vgaval alaplappal...

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#5034) dezz válasza Plasticbomb (#5033) üzenetére


dezz
nagyúr

Furcsa. x2

(#5035) nyakdam válasza dezz (#5030) üzenetére


nyakdam
aktív tag

A turbot nálam is kilövi, ha az APM et kikapcsolom. Igazàn még nem nyúztam.

[ Szerkesztve ]

(#5036) dezz válasza nyakdam (#5035) üzenetére


dezz
nagyúr

Érthető, mert akkor sincs, ha a BIOS-ban lőjük ki. Nálam sajna akkor sem engedi a K15tk (egyik lappal sem), ha enableden van az APM.

Nem tudjátok, mi a különbség a Boost és a CoreBoost között?

(#5037) Retro-Raver


Retro-Raver
újonc

Sziasztok! Szerintetek AMD A10 7850k processzor mellé milyen videókártyát érdemes venni? MSI R7 370 GAMING 4G-T nézegettem,de azt írják,hogy nem megy szépen full hd-n maximum beállításokkal!Vagy ez csak a 2gigásra igaz? 50, MAX.70000 ft-ot szánok rá!Az r7-es kártyák össze dolgznak a processzorral? Mert erről is olvastam mindenfélét hogy nem aztán meg hogy igen,és most nem tudom mi az igazság! Kérem aki tud adjon tanácsot! Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#5038) MasterMark válasza Retro-Raver (#5037) üzenetére


MasterMark
titán

Ennek semmi értelme.

Switch Tax

(#5039) Retro-Raver válasza MasterMark (#5038) üzenetére


Retro-Raver
újonc

Minek nincs értelme?

(#5040) Bero


Bero
aktív tag

Sziasztok,

A fenti kérdés merült fel nálam nagyjából. A teljesítményt szeretném kicsit javítani, minimális ráfordítással. Mivel járok jobban?

Ha a 7850k 16gb ram mellé még kerülne egy r7 250, mert ha jól tudom 260-ig okés a crossfire, vagy egy teljesen különálló r7 360 javítana többet az esetemben?

(#5041) nyakdam válasza Retro-Raver (#5037) üzenetére


nyakdam
aktív tag

Nekem 270x van melette, az erősebb mint a 370. Siman elbír vele. A tervem az új genbol 380 szintű kártya mellé.

(#5042) nyakdam válasza Bero (#5040) üzenetére


nyakdam
aktív tag

A 360 erősebb mint a dual graph.

(#5043) PuMbA válasza Bero (#5040) üzenetére


PuMbA
titán

Nem kérdés, hogy a teljesen különálló a legjobb megoldás :)

[ Szerkesztve ]

(#5044) solfilo válasza Bero (#5040) üzenetére


solfilo
veterán

Úgy van, ahogy a többiek írják, nem éri meg a dual graphics. Amúgy az R7 240 és R7 250 kártyákkal tud csak együtt dolgozni, már a 250X-el sem. Az R7 360 jó választás.

(#5037) Retro-Raver: ez esetedben is igaz, nem éri meg a dual graphics. A helyedben várnék picit, lassan (elvileg június) megjelenik az új generáció, a kisebb kártyák érdekesek lehetnek. Vagy lejjebb nyomhatják a mostaniak árát. :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#5045) Retro-Raver válasza solfilo (#5044) üzenetére


Retro-Raver
újonc

Már értem mire gondolsz! Most fognak megjelenni (remélem tényleg júniusban) az AMD-nek új generációs kártyái és tényleg jó teljesítménnyel, alacsony áron! Köszönöm a segítséget!

(#5046) AxBattler válasza Retro-Raver (#5045) üzenetére


AxBattler
félisten

Erre még ne vegyél mérget, de reméljük így lesz!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#5047) heavygrip


heavygrip
aktív tag

Sziasztok

HWiNFO64 - em van, itt ha a cpu hőre vagyok kiváncsi melyik adatot kell nézni? Mert van itt annyi minden, hogy nem tudok eligazodni:
cpu 0 18,4 et mutat maximumon
cpu 0 package meg 67,4 et megint csak maximumon, meg van egy olan,hogy:
cpu 31 maximumon
Melyik a valós adat kb.? :D előre is köszi

They are rage,brutal, without mercy,but you,you will be worse, Rip and Tear until it is done.

(#5048) MasterMark válasza heavygrip (#5047) üzenetére


MasterMark
titán

Az alaplapi érzékelőt keresd.

Switch Tax

(#5049) heavygrip válasza MasterMark (#5048) üzenetére


heavygrip
aktív tag

Tehát az alaplapi érzékelőnél van olyan,hogy:

motherboard
cpu
temperature 4
temperature 5
temperature 6
meg ezek alatt a fesz,és a venti fordulat

Akkor ez a megbízható érzékelő, vagyis ez a hiteles?

They are rage,brutal, without mercy,but you,you will be worse, Rip and Tear until it is done.

(#5050) Plasticbomb válasza MasterMark (#5048) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Azt ne feledd, hogy az alaplapi érzékelő lassabban követi a hőfok változást.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.