Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5601) AMD Power válasza PuMbA (#5600) üzenetére


AMD Power
titán

:)

Ez kb mennyivel lesz erősebb APU fronton , mint amit én kinéztem? R7 Radeon tipus lesz bennük a legtöbbe.
Néztem a DDR4 RAM árakat, nincsenek is elszánva. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#5602) pengwin válasza AMD Power (#5601) üzenetére


pengwin
addikt

Amiket eddig láttam teszteket, azok szerint komoly előrelépés történt IGP terén.

Üdv, pengwin

(#5603) PuMbA válasza AMD Power (#5601) üzenetére


PuMbA
titán

A10-9700 jó és erősebb lesz :) DDR4 már rég óta van Intelnél, szóval teljesen elterjedt tömeg termék, ezért olcsó.

[ Szerkesztve ]

(#5604) AxBattler válasza PuMbA (#5600) üzenetére


AxBattler
félisten

+1 :K
Vagy még durcább RAM-okkal...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#5605) Plasticbomb válasza AxBattler (#5604) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Kár, hogy szinte biztos, hogy a bristol nem fogja kihasználni a kegyetlengyors ramokat még. :(

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#5606) AxBattler válasza Plasticbomb (#5605) üzenetére


AxBattler
félisten

Kár. Mondjuk én tutira megvárom a Zen-t.... :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#5607) #90933760 válasza Plasticbomb (#5605) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ugyanaz a memóriavezérlő úgyhogy persze, AMD is leírta, hogy 2133 és 2400 a támogatott, a Jedec viszont csak 2133-at enged. A 2400 az elvileg menni fog az AMD szerint, de garancia nincs rá.
Viszont a jövőre nézve érdemes lehet már előre megvenni a magas órajeles ramot, hogy később csak aput kelljen cserélni Zenre. Csak tudjon XMP-ben 2133-at. Bár mire a Zen megjelenik, megint fejlődnek a ramok is, hát nem tudom. Nem tudni mit fog támogatni a Zen is... Ha nem sokkal drágább akkor érdemes magasabb órajelűt venni, de brutális árakért hülyeség.

Jó nagy tuningot kaptak órajelben az IGP-k az biztos, ami megdobja a teljesítményt is. Mondjuk ezen kívül lényegi változás nem volt, de az a 40% órajel emelés nem kevés. Amit igaz a Kaverivel is el lehet érni, de az megint nem garantált. Mindenesetre én FM2+ már nem vennék.

Az is érdekelne mondjuk, ekkora IGP órajel mellett mennyire fogja le a procit hogy még a 65Wba is belefér.

(#5608) solfilo válasza PuMbA (#5603) üzenetére


solfilo
veterán

Durva, hogy az A12-9800E 35W TDP-ből tudja az A8-7600 procirész órajeleit, IGP-ben meg +33% shader és +25% órajel. :Y
De megvárom én is a Raven Ridget, majd arra fejlesztek. :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#5609) pengwin válasza Plasticbomb (#5605) üzenetére


pengwin
addikt

Azért támogat 2400-as DDR4-et hivatalos maximumként, mert ez jelenleg a leggyorsabb JEDEC szabvány.
Ettől még a szabványfeszültséget használó gyorsabb RAM-okat simán meg fogja szerintem enni ez a platform (és a Skylake is), csak hát a memóriagyártók sem estek a fejükre, szép lassan csepegtetik a gyorsabb RAM-okat, hogy aki early adopter szeretne lenni, az max. 2133-2400MHz-es DDR4-et vehessen, aztán vásároljon újra, amikor már lesz 3200-3800MHz-es (tényleges előrelépést jelentő) modell.

(#5607) Baltoafarkas
Hiába veszed meg most a gyorsabb RAM-ot, alig kapható olyan, ami szabvány feszültség mellett tud mondjuk 2800-as órajelet. Még ha a Kaby Lake/Raven Ridge támogatni is fogja ezt az órajelet, azt alacsonyabb feszültség mellett teszi, vagyis a mostani RAM-ok nagy része cserélendő lesz, vagy manuálisan kell majd állítgatni őket, és semmi garancia nem lesz a stabilitásara.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#5610) #90933760 válasza pengwin (#5609) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ja, akkor elég egy 2400as is. Az pont hoz annyit, ami a magasabb orajelu igphez kell. Es meg tuningolni is lehet a ramot, az igpn sokat nem lehet mar úgy se.

(#5611) AMD Power válasza PuMbA (#5603) üzenetére


AMD Power
titán

Csak az ára kérdéses! ;) Szerintem én ezeket megvárom. :R

pengwin :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#5612) Knobber


Knobber
aktív tag

Eléggé zuhannak az árak. Megéri most átszállni egy X4 845-be? 18-ért már láttam.
Van egy Q9550-em amit kb ennyiért el is tudnék adni.
R7 265-öt kihajtja?
OC-nál tudom mérsékeltek a lehetőségek, de van aki itt meg tudta kicsit tuningolni? Külföldi oldalakon láttam hogy 4Ghz környékére azért fel tudták spékelni.

Youtube: Knobber

(#5613) Plasticbomb válasza Knobber (#5612) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Nagyon nincs sok lehetőség. Csak alap freq emeléssel lehet emelni a tempóján, a szorzók lockedek, viszont alapból is 3800MHz a turbó rajta, amit jó hűtővel simán tart is jellemzően, és a max, amit eddig láttam, hogy kihajtottak rajta, az 4100 körül alakul(KB nem éri meg babrálni vele, meg szórakozni, meg Windowst úgy telepíteni, kb többet vesztesz a kényelemből, mint amennyit ér ezen az a 200-300 MHz). Viszont a legmagasabb PStateket lehet feszültség optimalizálni, aminek eredménye, hogy még hűvösebb tud lenni, és ez nem elhanyagolható előny. (Teljes terhelésen olyan 60 fok max egy tuti léghűtővel. Alap kb szobahőmérséklet+1-5 fok. Böngészés, filmnézés és hasonlók alatt alapnál nem is nagyon lép feljebb, hacsak nem terheled mondjuk flash oldalakkal, vagy 70+oldallal.)

Érdekesség: 3800MHz-hoz a 845 1.31875 Voltot kér, míg a 7870K 3800hoz 1.19375 Voltot. Szóval ez már a 845nek régen nem a sweet potja...

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#5614) Knobber válasza Plasticbomb (#5613) üzenetére


Knobber
aktív tag

Ebben a leírásban 4060Mhz-t kihoztak vele stock coolerrel: [link]

Már csak az a kérdés, hogy kihajtaná-e az R7 265-öt jól?

Youtube: Knobber

(#5615) Plasticbomb válasza Knobber (#5614) üzenetére


Plasticbomb
addikt

R8 380Xet hajtottam vele pár hónapig. Pár ponton gyengébb, de ez javarészt inkább érzés. Ahol leginkább éreztem (és láttam visszaesést, az pl Watch_Dogs. 7870Kval fullon 25 fps körül alakul, 845el 22. Az Excavator alacsony frekin jobban teljesít, mint a streamroller, de a 845 nem teljes lapka. És ez éppenséggel okoz némi gondot neki.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#5616) solfilo válasza Knobber (#5614) üzenetére


solfilo
veterán

Egy R7 265 mellé elég kéne legyen az Athlon X4 845 is. A fentebb említett R9 380X sokkal erősebb kártya ennél.

solfilo

(#5617) Knobber válasza Plasticbomb (#5615) üzenetére


Knobber
aktív tag

Mondjuk a Watch Dogs nem éppen az optimalizáltságáról híres :D
Egy Witcher 3-nál esetleg milyen eredmények voltak?
Igaz van Xbox ONE-om, így javarészt azon szoktam játszani, de néhány FPS-t könnyebb egér + bill kombóval nyúzni mint kontrollerrel. Meg ugye PC-s játékokhoz lehet sok esetben magyarítást is szerválni, ami kicsit javít az élményen.

Ezen a X4 845-ön átmeneti prociként gondolkoztam, amíg nem jön a ZEN. Illetve érkezik hamarosan az Athlon X4 950 is, bár ott nem érzem azt hogy mondjuk akkora teljesítmény lökést adna és ár/érték arányban megérné mint most az X4 845 ami kerül 18 ezer forintba újonnan :D

Azért is átmeneti még, mert ugye most Q9550-ből ki tudnék szállni kb azonos áron, mint ezt megvenném.

Youtube: Knobber

(#5618) solfilo válasza Knobber (#5617) üzenetére


solfilo
veterán

Az Athlon X4 950 nem megy bele az FM2+ lapokba, ahhoz már AM4 kell majd. Amúgy meg órajeleiben (és architektúrában is) egyezik az Athlon X4 845-tel, szóval kb egyforma lehet a teljesítményük (árban nyilván olcsóbb lesz még sokáig a 845).

Innen nagyobb ugrást majd a Zen hoz, szintén AM4 foglalaton. Ha Zen a hosszabb távú terv, akkor inkább várj szerintem, s kapásból AM4-re építkezz.

solfilo

(#5619) Plasticbomb válasza Knobber (#5617) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Lehet, de én pl javarészt vagy olyan játékokkal játszom, aminek nincs gépigénye (League of Legends, Liftoff), vagy olyanokkal, amik vacakul vannak optimalizálva (WoT, WD). És azokkal is eléggé random, sokszor semmit. A héten még nem is játszottam, helyette prohardverezek, nyelveket "tanulgatok", sorozatot nézek.

Szerintem lehet egyszerűbb, illetve célrevezetőbb megtanulni pl angolul, mint rendesen működő fordításokat keresni adott játékokhoz, ráadásul nagyobb értéke van egy jó nyelvtudásnak, mint nemtudásnak.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#5620) Knobber válasza solfilo (#5618) üzenetére


Knobber
aktív tag

Igen, tudom hogy az AM4-es lesz. Viszont a jelenlegi DDR3-as ramjaimat valszeg már nem tudnám abba áthozni, mert ugye az AM4 már DDR4-es lesz.

A ZEN még nagyon hosszú távú terv, mert ugye amikor megjelenik még drágább lesz, és el kell telnie 1-2 évnek amíg beállnak az árak, amikor már tudok venni egy jobbfajtát olyan 35 ezer környékén akkor váltanék rá. És úgy érzem az olyan bő 2 évre lesz mostantól számítva. Addig lehet egy jó hidat alkotna egy 845 is.

Youtube: Knobber

(#5621) solfilo válasza Knobber (#5620) üzenetére


solfilo
veterán

Jah oké, így már világos. :)

solfilo

(#5622) #90933760


#90933760
törölt tag

Egyébként én is gondolkoztam egy AM4 excavator APU-n, de őszintén szólva nemhogy felesleges, egyenesen marhaság lecserélni egy Pentium+dVGA rendszert rá. Majd egy Zenre legkésőbb.

(#5623) Knobber


Knobber
aktív tag

Amúgy ezt a videót most találtam: [link]
Egy X4 845 és egy G4400 egy árban vannak. A videó alapján pedig egy x4 860k-t is megver egy G4400?

Youtube: Knobber

(#5624) solfilo válasza Knobber (#5623) üzenetére


solfilo
veterán

Játékban, single player gyorsabb igen. Multiban már hátrány, hogy csak két magos a Pentium, illetve elvileg vannak már játékok, amik el sem indulnak négy szál alatt. Egy R7 265-nél nem volna nagy különbség a két proci között szerintem.

solfilo

(#5625) #90933760 válasza solfilo (#5624) üzenetére


#90933760
törölt tag

Meg vannak amiken már külön szálat igényel pár dolog és két szálon csak vergődés, meg droppok vannak ezerrel. Ma már kell a 4 szál kicsit komolyabb játéknál, viszont ugyanúgy a single thread erőssége is. Szerencsétlen Zen, nagyon későn jön...

(#5626) nyakdam válasza Knobber (#5623) üzenetére


nyakdam
aktív tag

Ma már elkel a 4 mag. A videóban is írja, hogy a Hitman és a Rise of is annak ellenére, hogy magasabb az átlag fps beszaggat a Pentium, míg a Kaveri nem.

(#5627) Knobber válasza nyakdam (#5626) üzenetére


Knobber
aktív tag

Na ja, Far Cry 4 is ilyen volt.
Amúgy itt egy másik review, itt meg körülbelül azonos a teljesítménye a három procinak: [link]
Nehéz eldönteni úgy, hogy mindenhol mást látok :D

Youtube: Knobber

(#5628) nrbx


nrbx
tag

Hello, mennyire "megbizhato" az AMD System monitor program?

Erdekelne, hogy azok a kepszerkeszto programok, amiket hasznalok, mely helyzetekben hasznaljak a GPU-t, de ez a program mindig 0% terhelest mutat a GPU-ra (A10-7800), meg akkor is, ha lefuttatom az egyik szoftver sajat benchmark-jat, ami teszteli a GPU-t is.

Esetleg valami alternativ programot tudtok ajanlani?

[ Szerkesztve ]

(#5629) Rush77


Rush77
aktív tag

Sziasztok!

Ma végre hosszas várakozás után beszereltem az új memóriát.
Végül erre esett a választás G.Skill F3-2133C10D-8GSR Sniper.
Ha már bepakoltam és úgy adódott, hogy volt időm, egy picit állítgattam a dolgokon.
Ami meglepett, hogy gyárilag 1.4v feszt ad az NB-nek (csináltam egy restore defaults-ot elötte).
Most a következő a felállás.
CnQ - off
APM - off
C6 - off
RAM: 2133MHz 10-12-12-31 (XMP)
NB: 2000MHz @ 1.35v (a feszt majd még megpróbálom lejjebb vinni)
GPU: 847MHz (900 a max UEFI-ben)
CPU: 4200MHz @ 1,35v

Kicsit próbálgattam a K15T-t és ott beállítottam a P2-t (ez a GPU terhelés alatti ahogy néztem)
így a P2: 4000MHz @ 1.25v

Így kipróbáltam megint a GRID Autosportot 1680*1050 Medium és az eddigi 31 helyett most már 38-39 a min FPS ami nem rossz. :Y :DDD
Köv lépcső a 7670k az nagyobb ugrás lesz szerintem. (esetleg még a Hyper TX3-at egy jobbra cserélem)

Viszont ami kérdésem lenne az az, hogy a K15T-t minden alkalommal el kell indítani vagy betölt magától?

(#5630) simsoner


simsoner
tag

Üdv!

Érdeklődnék, hogy ez az összeállítás megfelelő e? Ugy tudom az apunak nagyon fontos a dual channel memória ezért inkabb azt raknám bele, egy erősebb proci helyett, amihez csak 1 ramot tudnék tenni. A táp jó és elég lenne hozzá?

(#5631) #90933760 válasza simsoner (#5630) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ramból nincs 2133-as hasonló árban?

(#5632) PuMbA válasza simsoner (#5630) üzenetére


PuMbA
titán

Mire használnád a gépet?

[ Szerkesztve ]

(#5633) simsoner válasza #90933760 (#5631) üzenetére


simsoner
tag

Az 6-7 ezer plusz, az már nem fér bele.

(#5634) simsoner válasza PuMbA (#5632) üzenetére


simsoner
tag

Egy ismerősömnek kellene, főleg netezni és filmezni, de játékra is lenne azért hazsnálva. De nem a legujabbakra. :D

(#5635) PuMbA válasza simsoner (#5634) üzenetére


PuMbA
titán

Akkor jó az 1866Mhz-es RAM, a BIOS-ban majd ne felejtsd el bekapcsolni az XMP memória profilt 1-es profilra, mert egyébként nem fog 1866Mhz-en menni a RAM :) Amit az ismerősödnek még tudnia kell, hogy a gyári ventilátor iszonyat hangos és gyenge, nyáron simán elérheti a 80 fokot is a processzor egy melegebb helyiségben, szóval érdemes egy jobb hűtőt venni pár ezerért vagy a házban jó szellőzést csinálni ház ventilátorokkal.

(#5636) simsoner válasza simsoner (#5634) üzenetére


simsoner
tag

A masik lehetőség AMD A8 7670K proci 1db 4gb 1866 rammal, de szerintem képen lévő összeállítás gyorsabb lenne.

(#5637) #90933760 válasza simsoner (#5636) üzenetére


#90933760
törölt tag

Persze, sokkal jobb a mostani, nagyon fontos a dual ram. De valahogy a gyári hűtő helyére egy normálisabb 3 hőcsöves hűtő kéne mindenképp, mert tényleg porszívó hangja van a gyárinak.

(#5638) PuMbA válasza simsoner (#5636) üzenetére


PuMbA
titán

Baltoafarkas jól mondja, egyrészt kell a dual channel a játékok miatt, másrészt 4GB RAM ma már netezésen és az alap feladatokon kívül nem elég :)

[ Szerkesztve ]

(#5639) simsoner válasza PuMbA (#5638) üzenetére


simsoner
tag

Rendben, köszönöm a hozzászólásokat. :) Mire számíthatok játékok terén?

(#5640) PuMbA válasza simsoner (#5639) üzenetére


PuMbA
titán

Tavalyi játékokig minden megy 1280x720-ban alacsonynál kicsivel nagyobb részletességgel 40 fps körül, tehát elég simán. GTA V is. A BIOS-ban viszont meg kell adni a 2GB RAM-ot az integrált videókártyának.

[ Szerkesztve ]

(#5641) simsoner válasza PuMbA (#5640) üzenetére


simsoner
tag

Óóó .. még sok is. AMD A8 7670K 2x4gb 1866 rammal mennyivel lenne gyorsabb/erősebb?

[ Szerkesztve ]

(#5642) Rush77 válasza simsoner (#5641) üzenetére


Rush77
aktív tag

Én csak az enyémből tudok kiindulni ami csak 2 magos de egy elég szép meglepetés. Grid 2 meg Grid Autosport viszi 1680*1050 mediumot szépen, főleg most 2133-as memóriával.

(#5643) PuMbA válasza simsoner (#5641) üzenetére


PuMbA
titán

Játék függő, van ahol minimális 2 fps, van ahol 8-10 fps plusz. Ennél a processzornál arra kell figyelni, hogy még hűtés igényesebb, mert nem 65, hanem 95W-os :)

(#5642) Rush77: Azok a játékok arra példák, hogy jó optimalizálással és döntésekkel mit lehet elérni. Sajnos a játékok többsége nem ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#5644) simsoner válasza PuMbA (#5643) üzenetére


simsoner
tag

Tehát nembiztos, hogy megéri azt a plusz pár ezrest.

(#5645) Rush77 válasza PuMbA (#5643) üzenetére


Rush77
aktív tag

Van benne valami. Igazából pont ez a két játék van feltelepitve de egy pár régebbi címet kipróbálok majd és megírom bár nyilván a 7400k nem lesz egy nagy csoda de egy elég kellemes meglepetés koca játékhoz.

(#5646) #90933760 válasza Rush77 (#5645) üzenetére


#90933760
törölt tag

Az A8 7600 az egyik legjobb ár/érték arányú cucc ma, nem sok pénz van rá, szóval ez pont jó lesz neki.

(#5647) nyakdam válasza simsoner (#5641) üzenetére


nyakdam
aktív tag

95W miatt jobb, de szerintem pont amiatt jobb lap is kell alá. A 7600 ár/érték bajnok az jó vétel.
RAM-t próbálj aprórol vagy más boltból hátha kifogsz 2133-at olcsón.

(#5648) simsoner válasza nyakdam (#5647) üzenetére


simsoner
tag

Nézegettem, de marha drágán mennek, majdnem dupljája az 1866-osnak, miért ennyire drágák?

(#5649) Balathruin válasza simsoner (#5648) üzenetére


Balathruin
veterán

Hol mennek dupla áron? :F Többnyire néhány ezer a különbség.

(#5650) simsoner válasza Balathruin (#5649) üzenetére


simsoner
tag

Hardverapron pl.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.