Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) leviske


leviske
veterán

2014. január 14-én az AMD bemutatta a GlobalFoundries 28nm SHP gyártástechnológiáján készülő, 245 mm2 lapkaméretű, 2,41 milliárd tranzisztorszámú Kaveri APU-t, melynek a felújított változata 2015. május 28-án Godavari kódnéven néven látott napvilágot mely esetében a lapka és a fémkupak közé nem paszta, hanem forrasztóón került, jobb hőátadást biztosítva az amúgy alkalmazott pasztáknál.

Valószínűleg sok FM2-es alaplappal rendelkező számára rossz hír, hogy az FM2+ tokozású Kaveri (és Godavari) nem használható a korábbi FM2-es alaplapokban. A korlátozásról már a processzor alján található érintkezők átrendezése is árulkodik, ugyanis azokat úgy alakították ki, hogy az újdonságok fizikailag inkompatibilisak a régebbi alaplapokkal, így azokat csak az új, fekete (~sötétszürke) foglalatba lehet beilleszteni.

- SteamrollerB
- AMD64, MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4.1, SSE4.2, SSE4A, AES, AVX, XOP, FMA4, FMA3, F16C, BMI, TBM, PCLMULQDQ, VCVTPH2PS, VCVTPS2PH, XSAVEOPT
- GCN2, APM, HTC, C1E, C6, EVP, hUMA, hQ, AMD-V, IOMMU v2, Turbo Core
- 28 nm HKMG / 245 mm2 / 2,41 milliárd tranzisztor
- FM2+ tokozás
- DC DDR3 (2133MHz*) támogatás // 33,33 GB/s elméleti max mem.sávszél
- OpenCL 2.0 / C++AMP / részleges HSA 1.0 támogatás
- OpenGL 4.4 / DirectX 12 / Vulkan / Mantle
- TrueAudio / VSR / FreeSync / VCE 2 / UVD4
- Minden "K" jelzéssel ellátott modell szorzózármentes

- A10-7870K / 3,9/4,1GHz (4T) / 4MB L2/ 8CU (866MHz) / 95W TDP**
- A10-7850K / 3,7/4,0GHz (4T) / 4MB L2/ 8CU (720MHz) / 95W TDP
- A10-7800 / 3,5/3,9GHz (4T) / 4MB L2/ 8CU (720MHz) / 45-65W TDP
- A10-7700K / 3,4/3,8GHz (4T) / 4MB L2/ 6CU (720MHz) / 95W TDP
- A8-7670K / 3,6/3,9GHz (4T) / 4MB L2/ 6CU (757MHz) / 95W TDP**
- A8-7650K / 3,3/3,8GHz (4T) / 4MB L2/ 6CU (720MHz) / 95W TDP
- A8-7600 / 3,1/3,8GHz (4T) / 4MB L2/ 6CU (720MHz) / 45-65W TDP
- A6-7400K / 3,5/3,9GHz (2T) / 1MB L2/ 4CU 756MHz / 45-65W TDP

*Az A6-7400K hivatalosan 1866MHz-ig kezeli a DDR3 memóriákat.
**Godavari lapkára alapoz.

Tesztek:

PROHARDVER! (Kaveri) | PROHARDVER! (Godavari) | AnandTech (Kaveri) | AnandTech (Godavari) | Guru3D (Kaveri) | Guru3D (Godavari) | LegitReviews (Kaveri) | LegitReviews (Godavari) | XbitLabs (Kaveri) | Hexus (Kaveri) | Tom'sHardware (Kaveri) | Hardware Canucks (Kaveri)

forrás: AMD, PROHARDVER!

[ Módosította: radi8tor ]

(#2) dergander


dergander
addikt

Nekem hétfőn érkezik meg a kicsike(7850),addig izgatottan várom.

Konkrétan csakis játékra kell,köztük is a kedvenc Thief és Battlefield

TrueAudio-ra leszek kiváncsi hogy mely játékok fogják tudni,és észre is vesszük,vagy csak egy újabb butítás :)

[ Szerkesztve ]

(#3) miresz


miresz
veterán

Nájsz! Ideje volt már egy ilyen topicnak! :K

(#4) konci79


konci79
őstag

Szerintetek csak így adatok alapján mennyivel lehet gyengébb a 7800 a 7850-nél?
Mert azt nézegettem,tuning nem lenne,viszont fogyasztásban azért jobban hangzik a 65 w.
HD-ban eljátszogatni elég lehet az is?
Nem vennék vga-t,most is elvagyok a8 5600k-val,de kíváncsi vagyok,meg ha a mostanit eladom viszonylag olcsón megúsznám.

(#5) Simid válasza konci79 (#4) üzenetére


Simid
senior tag

Szerintem ha egy kicsit is értesz hozzá, hogyan kell beállítgatni akkor nem érdemes 7800-t venni, mert a 7850-t ugyan úgy be tudod lőni a kisebb értékekre, ha a fogyasztás számít és árban szinte nincs semmi különbség. A TDP keret ugye nem egyenlő a tényleges fogyasztással. Normál használat mellett(web, media, torrent stb.) valószínűleg ugyan annyit fogyasztanak, de a 7850 esetében van egy nagyobb keret amiből gazdálkodhat, ha mégis plusz teljesítmény kellene (pl játék). Továbbá előnye még, hogy ha mégis úgy hozza a szükség akkor azért tudod tuningolni is.

szerk: Ja még annyit, hogy ezt az itt feltüntetett értékekből és a korábbi szériákból kiindulva gondolom így. A tényleges tesztek lehet mást mutatnak majd.

[ Szerkesztve ]

(#6) leviske


leviske
veterán

És akkor még pár érdekesség, hogy legyen téma.:

(Katt a képre a videóért!)


PCMark eredmények... Érdekes, hogy 45W-nál gyorsulnak a legnagyobbat. Ez talán jó irány is, felteszem.


Érdekes, hogy itt megint említik az "akár" 20% IPC növekedést a Steamroller végett, pedig Januári.

AMD Kaveri A10-7850K Overclocked to 4.5 GHz and Benchmarked Against A10-5800K
AMD Catalyst 14.1 BETA Launching in Q1 2014 - Azért az elég merész, hogy nem "most elérhető" formában van bejelentve, hanem Q1-re. :DDD

(#4) konci79: Aktuálisan $1 különbség van a "K"-s és sima verzió ajánlott fogyasztói ára közt. Ennek fényében az eddigi tapasztalatok alapján itthon nehezebb is lesz beszerezni. Szerintem is érdemes inkább egy 7850K-t alulfeszelni, bár nem tudom, hogy a 7800-asok mennyire lesznek cherry-picked példányok, de azért adná magát, hogy a legjobb lapkákat 7850K-ként adják el inkább.

[ Szerkesztve ]

(#7) leviske válasza leviske (#6) üzenetére


leviske
veterán

A +45% ígérethez még ez jól jöhet viszonyítási alapnak. És miután itt már azért úgy tűnik, hogy egy relatíve kiforrott driveren fut, szóval a 14.1 nem lehet messze.

(#8) dergander válasza leviske (#7) üzenetére


dergander
addikt

Az igéret az sose tükrözi a valóságot,mindenesetre látszik hogy jobb a Richlandtől,már csak kérdéses hogy a nagy gamereket is megtudja győzni hogy 8350esüket cseréljék le A10-7850re

(#9) kungzi


kungzi
veterán

fx8320-ról szerintetek érdemes váltani? lehet hülye kérdés :DDD

(#10) miresz válasza leviske (#7) üzenetére


miresz
veterán

Hmmm. Mediumon,ha jól láttam elég szépen futott. Kérdés,hogy mennyi fps-el.

(#9) kungzi: Szerintem egy 7850 mellett nem érdemes. De meg kell várni,míg kijön,letesztelik,és leülnek az árak.

[ Szerkesztve ]

(#11) SSJPiotr


SSJPiotr
csendes tag

Kíváncsian várom a pár napon beözönlő teszt-tömeget :D

(#12) Alastair' válasza dergander (#8) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Tèged is meggyőzött.

Alister from Hell

(#13) seniman


seniman
addikt

Na,megszületett végre? :D
Kíváncsi leszek mit tud majd..........

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#14) kungzi válasza miresz (#10) üzenetére


kungzi
veterán

a 7850-t cserélni fogom r9 280x-re :)

(#15) miresz válasza kungzi (#14) üzenetére


miresz
veterán

Akkor meg pláne. Hol találtál 280X-et? Én sehol sem találok. Mindehol készlet hiány van.

[ Szerkesztve ]

(#16) kungzi válasza miresz (#15) üzenetére


kungzi
veterán

haveromtól fogom venni, ilyet

(#17) miresz válasza kungzi (#16) üzenetére


miresz
veterán

Mázlista! Pont ilyet szeretnék én is. :K

(#18) Simid válasza kungzi (#9) üzenetére


Simid
senior tag

A kérdés nem annyira hülye. De szerintem ne higgy senkinek aki most úgy gondolja, hogy tudja erre a választ! ;)

[ Szerkesztve ]

(#19) kungzi válasza miresz (#17) üzenetére


kungzi
veterán

innen tudnál rendelni :)

Amúgy az, hogy nincs benne L3 cache, fog valami hátrányt hozni játékok alatt? :U

[ Szerkesztve ]

(#20) miresz válasza kungzi (#19) üzenetére


miresz
veterán

Köszi,de nem szeretek ilyen sosem hallottam webshoppokból rendelni. :)

Az L3 chace hiánya nem minden játékra van kihatással. Van amelyik nagyon szereti,de van amelyiknél semmi különbség,ha van,ha nincs.

[ Szerkesztve ]

(#21) HeavyToys


HeavyToys
senior tag

Sziasztok!

Arról már van valakinek infója, hogy DG-ben mivel fog működni a kicsike? Mármint, hogy R7-es széria minden tagjával? Mert ha nem, akkor célszerűbb egyből R9 270-et venni, Mantle alatt pedig majd besegít neki az APU. DX-alatt pedig alapból gyorsabb, mint mondjuk egy 7850K apu + 260X DG-ben (legerősebb R7 kompatibilitását feltételezve).

(#22) eastone1


eastone1
senior tag

Ki milyen alaplapot vesz, vett hozzá?

(#23) kungzi válasza miresz (#20) üzenetére


kungzi
veterán

nagyon megbízható bolt, Debrecen legjobb boltja, már rendeltem tőlük min. 20-szor nagy tételben, alaplap videókártya stb és mindig megbízhatóak voltak + garanciában is nagyon jók. :)

(#24) leviske válasza eastone1 (#22) üzenetére


leviske
veterán

Az eddigi ismert tulajok közül van aki ASUS A88XM-PLUS-t és van, aki Gigabyte A88X G1.Sniper-t vett hozzá.

Ha nem sietsz, én megvárnám az A88X-UD4P-t és az MSI-féle A88X-es lapot, ami elég keménynek tűnik és nagyobb eséllyel lesz gondtalan a beüzemelés (lévén hogy akkor jön, mikor már a Kaveri a piacon van).

(#21) HeavyToys: Erről talán 14-én lesz információ. Szerintem sok értelme nincs DG-ban gondolkodni, mert azok a fejlesztők, akik a Mantle-től elzárkóznak, nemigen fognak CF barát játékot írni.

[ Szerkesztve ]

(#25) HeavyToys válasza leviske (#24) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Giga alatt jelenleg gondtalan az élet :) Szóval ajánlani tudom a G1 Sniper-t! :)

(#26) Fiery válasza eastone1 (#22) üzenetére


Fiery
veterán

Gigabyte F2A88XM-D3H Miert pont ezt? Mert epp ez volt raktaron :U Persze elso korben Richland 6800K-val kellett BIOS-t frissiteni, mert a 7850K-val nem akart elindulni. A BIOS-bol nem ment a frissites, CD-rol bootolva se jott ossze a dolog, de vegul Windows alatt @BIOS-szal felfrissult szepen. Az uj BIOS-szal meg a 6800K nem akart kepet adni Windows boot elott, ugyhogy mokas volt. De vegul mukodik hibatlanul, egyedul a memoria idozitesek manualis allitgatasa nem teljesen 100-as, de majd javitjak a fiuk.

[ Szerkesztve ]

(#27) vbalint77 válasza eastone1 (#22) üzenetére


vbalint77
tag

Gigabyte F2A88XN-wifi itx. F3-as Bios-szal hibátlan!

(#28) O_L_I válasza Fiery (#26) üzenetére


O_L_I
őstag

Még szerencse, hogy nekem legalább elindult és BIOS-ból tudtam frissíteni. Nem tudom mihez kezdtem volna...

(#29) vbalint77 válasza Fiery (#26) üzenetére


vbalint77
tag

F5-ös Bios-t próbáltad? Abban jónak kell lennie!

(#30) leviske válasza Fiery (#26) üzenetére


leviske
veterán

Ez a teszthez kellett, vagy van most egy saját Kaverid? :D

(#31) eastone1 válasza Fiery (#26) üzenetére


eastone1
senior tag

Neked mi a meglátásod, a kaveri elegendő lesz egy R9 270X, R9 280X meghajtására, cpu limit nélkül? " Minden" topikban mást mondanak. Már nem lehet tudni csak részrehajlás miatt keveslik az apu-t, athlon- t vagy nem ismeri, nem ért hozzá.

leviske nem sietek, a konfig egy része már papiron. :DDD
A procin vacillálok. Bár eddig is elvoltam az apuval, de most vennék egy R9 270X et esetleg 280x et, de mindenki mást mond a szükséges processzorral kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

(#32) HeavyToys válasza eastone1 (#31) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Szerintem, azokban a programokban amik jól skálázódnak több magra(a többség szerencsére már ilyen), ott elég egy 270X alá, ahol 1-2 szál van kihasználva (AC4, WOT), oda nem.

(#33) stratova válasza eastone1 (#22) üzenetére


stratova
veterán

A ki milyen lapot venne opcióra én egy Asus A88XM-Pro-t választanék vagy egy fullos mITX-et. Előbbit már nyolc hónapja mutogatták Computexen, de úgy néz ki Asus megvárja vele Kaverit.

(#34) konci79 válasza Simid (#5) üzenetére


konci79
őstag

Ok,köszi a válaszokat!
Gondolom a mostani freezer 64 pro-nak elégnek kellene lennie hozzá,vagy vegyek egy 12cm-es hűtőt? Mondjuk az majd kiderül hogy melegszik ha már elterjedt :)

#26 Fiery:
Van egy giga fm2-es topic,én ott leírtam hogy frissítettem biost.
Így sikerült.

[ Szerkesztve ]

(#35) westlake válasza leviske (#30) üzenetére


westlake
félisten

Ez nála egy és ugyanaz. ;)

Play nice!

(#36) Gausz válasza eastone1 (#22) üzenetére


Gausz
aktív tag

Szintén Gigabyte A88X G1.Sniper-re szavazok. Nem igénylem a Crossfire rendszert, de ebben van a legjobb integrált hangkártya, aminek még ráadásul a műveleti erősítője is cserélhetőm és ha minden igaz, akkor olyan van benne, amilyet valaki egy 13000 Ft-os Asus Xonar DS-be szerelt bele, hogy szebben szóljon. A hangfal nem minden... Meg is kell vezérelni.
Ahogy nézegettem, az FM2+os lapokból érdemes A88X-as chipkészletűt választani, így eget rengető különbségre nem kell számítani a lapok közt. Gigán kívül más Asusokat néznék, tulajdonképpen az előttem szólók is csak jó tippeket adtak.

(#37) O_L_I válasza konci79 (#34) üzenetére


O_L_I
őstag

Ezt kukkantsd meg: [link]
Gyakorlatilag olyan hűtőm van miunt neked.

(#38) Fiery válasza O_L_I (#28) üzenetére


Fiery
veterán

Valoszinuleg az en lapommal az volt a baj, hogy F1-es, legelso BIOS volt rajta. A kovetkezovel mar velhetoen siman elindult volna a Kaveri. Kis szivas az ilyen uj konfigoknal egyebkent is benne van a pakliban, inkabb azon szoktam csodalkozni, ha valami elsore flottul uzemel.

[ Szerkesztve ]

(#39) Fiery válasza vbalint77 (#29) üzenetére


Fiery
veterán

F5a beta van benne. A memoria idoziteseknel csak apro gubancok vannak, nem veszes, emiatt nem panaszkodok :)

(#40) Fiery válasza leviske (#30) üzenetére


Fiery
veterán

3 db Kaveri APU-nk van, es az utolsohoz, a 7850K-hoz kellett alaplap, nem akartam megbolygatni az AMD-fele referencia konfigot.

[ Szerkesztve ]

(#41) Fiery válasza eastone1 (#31) üzenetére


Fiery
veterán

Passz, jatekokkal nem foglalkozunk. Kiveve majd a Mantle-t, de ott sem a jatekos oldalrol kozelitjuk meg a dolgot, hanem a diagnosztika szemszogebol.

(#42) Fiery válasza konci79 (#34) üzenetére


Fiery
veterán

Koszi! En ugy oldottam meg, hogy a 6800K-val telepitettem egy Win7-et, es az alol frissitettem a BIOS-t. Eleg szomoru, hogy ilyen nyakatekert megoldasok kellenek a mai modern UEFI-s idokben, de vegul is minden jo, ha jo a vege :))

[ Szerkesztve ]

(#43) Alastair' válasza Fiery (#42) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Jó kis kört kellett futni :DDD Mondjuk óriás vicc, hogy egy FM2+ -os lapban, az első FM2+ -os proci nem megy rendesen.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#44) leviske válasza westlake (#35) üzenetére


leviske
veterán

Jaj, de saját használatra otthonra értettem. :DDD

(#40) Fiery: Pedig már kezdtem elhűlni döbbenetemben.

(#43) Lord Vader: Mondjuk ha a processzor, amit támogatni kéne, majd 1 évvel később jön, annyira nem csoda.

[ Szerkesztve ]

(#45) Fiery válasza leviske (#44) üzenetére


Fiery
veterán

Sajat hasznalatra me'g mindig a Core i7-2600-at (Sandy Bridge) nyuzom. Jatszani max. Doom II-vel szoktam, ahhoz eleg ez is ;]

(#46) leviske válasza eastone1 (#31) üzenetére


leviske
veterán

Erre a hozzászólásodra még válaszolnék: Abban a topikban azt veszik "valósnak", amikor a beállítások ténylegesen CPU limitre vannak belőve. Anno sokáig én is ebbe nézetbe bele voltam borulva, elvégre tény, hogy a CPU teljesítményt az tükrözi igazán. A gond az, hogy senki nem vesz meg manapság egy R9 290X-et azért, hogy aztán egy i7-4770K-val párosítva, 1280x1024-ben lásson egy 150%-os teljesítménynövekedést a már meglévő 600fps-ről, amit teszemazt egy A10-5800K-val párosítva ért el.

Persze ez is így sarkítás, de a lényeg az, hogy amit ők figyelembe vesznek, semmivel nem valósabb. Nem fogsz minden játékot fullHD-ban max grafikán futtatni még akkor is, ha cserébe játszhatatlan, DE nem fogsz mindent 1280x1024-ben low grafikán se futtatni, hogy a lehető legtöbb fps-t sajtold ki a videokártyádból. Szóval azt tudom javasolni, amit már korábban több cikk is a PH!-n: tessék megnézni milyen játékokkal játszol, tessék megnézni milyen játékokkal fogsz játszani a rendszer életciklusa alatt, aztán az alapján dönts. Mások véleményére nem kell adni, mert nem azokkal játszanak és nem olyan beállításokon, mint Te. :R

(#45) Fiery: Az a játék nem semmisült meg, mikor elérte a 10 éves kort? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#47) O_L_I


O_L_I
őstag

Tuningot próbált már valaki? Én még csak a Tubó szorzót emeltem de 4200-őn így is fagyi volt. (alapfeszen)
Egyébként azt vettem észre, hogy valós terhelés alatt (nem prime 95) több időt tölt a proc a 3700 felett mint a régebbi FX-ek amikkel dolgom volt.

[ Szerkesztve ]

(#48) konci79 válasza O_L_I (#37) üzenetére


konci79
őstag

Az nem rossz akkor:)
De úgyis várok míg lemegy az ára...
Gondolkodtam vga-ban,de nagyon valószínű hogy ha jól szerepel akkor egy kaveri lesz belőle.
Kevesebb zaj,hő,hibalehetőség...És ha bf4 is elfut majd 1280-on akkor bőven jó nekem.

(#49) ugux


ugux
tag

Sziasztok,

Azt tudjátok esetleg, hogy ha a Kaveri indulása Január 14. az azt jelenti hogy holnaptól a magyar boltokban, webáruházakban is elérhető lehet, vagy arra még heteket kell várni?
pl: pcx, vagy ipon

köszi

(#50) Fiery válasza ugux (#49) üzenetére


Fiery
veterán

Szinte biztos, hogy napokon belul eler a boltokba a proci -- SZVSZ mar holnap is kaphato lesz. Alaplap (FM2+) meg mar egy ideje kaphato.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.