Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5051) MasterMark válasza Plasticbomb (#5050) üzenetére


MasterMark
titán

Az tény, de a CPU meg máshogy mér, azt már beszéltük.

meinmaurer22: És mennyi az annyi?

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#5052) heavygrip


heavygrip
aktív tag

Amit az alaplapi néz azon a cpu 23, játék alatt 39. Nem tudom hogy ez a temperature 4 5 6 mit mér, de 35 és 45 között vannak
A cpu érzékelőnél a cpu 0 package 62 fokon van maxon

They are rage,brutal, without mercy,but you,you will be worse, Rip and Tear until it is done.

(#5053) Bero


Bero
aktív tag

Köszönöm a segítséget! :R Akkor r7 360

(#5054) MasterMark válasza heavygrip (#5052) üzenetére


MasterMark
titán

Az lesz a jó szerintem. Idle-ben nekem sem pontos gyanítom, de terhelésnél beáll 40-50 fokra, ahogy annak lennie kell.

A cpu package azt rosszul értelmezik a programok. Volt már róla szó, olvasd el.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#5055) heavygrip


heavygrip
aktív tag

Értem,akkor elég jó ezeknek az apuknak a gyári hűtője, meg hát nem az a nyamvadt paszta vezeti a hőt. Egyébként elég rendesen megdolgozott a kis venti a proci hűtön,mert volt amikor 5800 as fordulaton ment :D

They are rage,brutal, without mercy,but you,you will be worse, Rip and Tear until it is done.

(#5056) PuMbA válasza heavygrip (#5055) üzenetére


PuMbA
titán

"mert volt amikor 5800 as fordulaton ment"

Akkor az jó hangos lehet, a gyári hűtőkkel csak ez az egy gond van :) Egyébként a BIOS-ba rákukkanthatsz a hőmérsékletre, mert az biztos jó viszonyítási alap a Windowsban mérthez képest :)

[ Szerkesztve ]

(#5057) heavygrip


heavygrip
aktív tag

Jaja,eléggé hangos volt,mintha szétakarna robbanni:)
Most nemrég néztem meg (játék után) és 48 fokot írt a bios, bekapcsoltam most a hwinfo-t és az alaplapi mérő alatt a temperature 5 a hiteles adat,ez mutat oylan 45 fokot. Én akkor nem értem, hogy az a cpu milyen hőfokot jelez, mondjuk furcsáltam is azt a 35 fokot teljes terhelés alatt :D

[ Szerkesztve ]

They are rage,brutal, without mercy,but you,you will be worse, Rip and Tear until it is done.

(#5058) Ciccuka


Ciccuka
veterán

AMD Mobil Processzor Single vs. Dual Channel

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#5059) patomi válasza Ciccuka (#5058) üzenetére


patomi
őstag
LOGOUT blog (1)

Az időzítéseket nem kellett volna egyformára állítani? (single/dual)

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#5060) Ciccuka válasza patomi (#5059) üzenetére


Ciccuka
veterán

Igen úgy illett volna, de egy laptopnál nemigen van lehetőség erre.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#5061) kispéé


kispéé
aktív tag

Sziasztok.
Nem nagyon pörög ez a topik:)
Abban tudtok segíteni, hogy egy A8-6400-as APU-hoz milyen VGA-t társítanátok? Mik a tapasztalatok, hogy milyen VGA-t tud kihajtani rendesen? Jelenleg egy 6850-esem van, szeretnék fejleszteni...

(#5062) MasterMark válasza kispéé (#5061) üzenetére


MasterMark
titán

Egyrészt ilyen APU nincs, másrészt APU-hoz nem kell VGA.

Hacsak nem már régebbről van meg, és fejlesztenél.

Switch Tax

(#5063) PuMbA válasza kispéé (#5061) üzenetére


PuMbA
titán

Például AMD Radeon R7 360 2GB, annál feljebb nem vennék AMD oldalon :) NVIDIA-nál GTX950 4GB, mert igaz, hogy a 750Ti jó lenne, de már nem valami új kártya, úgyhogy én nem venném. Az is opció, ha megvárnád ősszel az új VGA-kat, amik fele akkora fogyasztással, melegedéssel és zajjal hozzák ugyanazt a teljesítményt.

[ Szerkesztve ]

(#5064) kispéé válasza MasterMark (#5062) üzenetére


kispéé
aktív tag

Bocs. Elírtam: a8-7600-asom van.
Tudom, hogy van benne VGA, de nekem külön van egy 6850-esem játékra. Ezért kérdezem, hogy mit vegyek hozzá. Egyenlőre platform váltásban nem gondolkodom, már nem játszom annyit mint régebben, nem fontos annyira.

(#5065) kispéé válasza PuMbA (#5063) üzenetére


kispéé
aktív tag

AMD-t szeretnék.
Utánaolvasok ennek az új szériának ami ősszel jön, köszi!. :R

(#5066) MasterMark válasza kispéé (#5064) üzenetére


MasterMark
titán

Így mindjárt más.
Ahhoz már mehet az R7 370 is szvsz.

Illetve igen, ha nem sürgős, akkor várd meg a Polaris-t. A Radeon RX 480 nagyon jól hangzik, én olyat fogok venni A8-7670K-val.

(Esetleg majd várható 470 vagy hasonló, ami neked jobban passzolna. Viszont erről még semmit nem tudni egyelőre. De én pedig gondolkodom majd platformváltáson ezért a 480 jobban megéri nekem.)

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#5067) kispéé válasza MasterMark (#5066) üzenetére


kispéé
aktív tag

Nem sürgős.
Bár 70-80-at nem fogok kiadni a 480x-ért szerintem. Majd nézek vmi 370-est használtan.

(#5068) MasterMark válasza kispéé (#5067) üzenetére


MasterMark
titán

RX 480.

A 370 az egy elég régi HD 7850 azt hiszem, szóval az nem valami modern.
De tuti lesz valami Polaris-ból is. Kérdés mikor, meg hogy érdekel-e annyira.

Switch Tax

(#5069) PuMbA válasza MasterMark (#5068) üzenetére


PuMbA
titán

Igen, a 370 helyett talán érdemesebb a 360, mert az modernebb, eggyel újabb GCN és nem a legelső 2012-es generáció :)

(#5070) stratova válasza PuMbA (#5069) üzenetére


stratova
veterán

Vagy megvárja a 11-es Polarist, annak is mostanában kell bemutatkoznia.

[ Szerkesztve ]

(#5071) PuMbA válasza stratova (#5070) üzenetére


PuMbA
titán

:K , de először a Polaris 10 fog megjelenni, hiszen azt jelentették be, de az is 1-2 hónap mire boltba lesz, tehát valószínűleg a Polaris 11 őszre fog csúszni...

[ Szerkesztve ]

(#5072) stratova válasza PuMbA (#5071) üzenetére


stratova
veterán

Azért nem ártana egy dupla start :) szerintem RX 480 bejelentése azért volt szükségszerű, mert GTX 1070 / 1080 után még kevesebb ember figyelne az alsó kategóriára, mint a tier3 középkategóriára. Másrészt kicsi Polarisból nem lehet bedobni olyat, hogy egy benchmarkban a CF kivitel veri a GTX 1080-at, még ha ez nyilvánvalóan nem minden játékra lenne igaz.
A kicsi Polarist is demózták már év elején CES-en.

[ Szerkesztve ]

(#5073) solfilo válasza PuMbA (#5071) üzenetére


solfilo
veterán

Nagykerek már listázzák elvileg itthon a Polaris 10-et, én arra számítok, hogy a június 29. NDA lejárat után nem sokkal boltokba kerülhet nálunk is. :)

solfilo

(#5074) Apucy01 válasza solfilo (#5073) üzenetére


Apucy01
őstag

Azért én tartok a magyar áraktól félek magasabb lesz az , nálunk szokás a főnök reggeliének árát is ráterhelni a vevőre.. :(

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#5075) Interceptor


Interceptor
addikt

Hello,

A8 vagy A10-es procik grafikus teljesítménye, kb milyen dvga-val van egy szinten?

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#5076) solfilo válasza Interceptor (#5075) üzenetére


solfilo
veterán

Kb az R7 250 DDR3 kártyák szintjén vannak. R7 240 DDR3 kártyáknál gyorsabbak.


innen

modernebb játékban (Rise of the Tomb Raider) azért le tudják verni a nem túl olcsó GT740-et is az APU-k (tesztben elvileg GDDR5 volt a GT). :DDD


innen

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#5077) Interceptor válasza solfilo (#5076) üzenetére


Interceptor
addikt

Köszi, tehát ha jól értem egy hd6850-es szintjét nem hozzák sajnos. Havernak kellett volna valami ilyesmi megoldás. Gondolom apu-s rendszereknél ez a csúcs?

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#5078) #90933760 válasza Interceptor (#5077) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ez a csúcs. Nem fogják egy 6850 szintjét hozni még egy darabig.

(#5079) solfilo válasza Interceptor (#5077) üzenetére


solfilo
veterán

Igen, ennél jobb most nincs. A memóriasávszél limitálja az APU-kat, amíg ezen nem tudnak javítani, nagy ugrás nem lesz.

solfilo

(#5080) patomi


patomi
őstag
LOGOUT blog (1)

Urak. Milyen progival érdemes nézni a vga teljesítményt? Fiam gépébe tettem egy r7 250 2GB ddr5 karit. Viszont érdekes módon a 3d mark vantage 14000 pontot adott a DG-re, csak simán a vga meg 11000 pontot kapott.
Elméletileg a DG nem működik jól. Játék 1-2 amit néztünk eddig szépen, illetve sokkal szebben megy mint IGP -vel.[link]
[link]
Vagy ez csak valami placebo?

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#5081) PuMbA válasza patomi (#5080) üzenetére


PuMbA
titán

Nem placebo, a DG valahol működik, valahol nem. Attól függ, hogy hogy írták meg a játékot, a 3DMark-ot biztos úgy írták meg, hogy működik a DG, hiszen sokan ezt nézik vásárláskor. A DG okozta mikroakadásokat is nehezebb észrevenni, ehhez gyors mozgás kell. Érdemes nézni például Dirt Rally-ban, GTA V-ben, The Witcher 3-ban nagy felbontáson és részletességen, hiszen egyébként CPU limit van :)

[ Szerkesztve ]

(#5082) stratova válasza Apucy01 (#5074) üzenetére


stratova
veterán

Szerintem ez reális kiindulási alap.

(#5083) patomi válasza PuMbA (#5081) üzenetére


patomi
őstag
LOGOUT blog (1)

Köszi. Igazából a Rust alatt fogyott el a teljesítmény(leginkább a ram de néha akadozott is) . Ez tűnt a legjobb megoldásnak. A DG-ben nem is gondolkodtunk csak alapból igy állította be magát a gép. Gondoltam nézzünk egy tesztet.
1280x1024-en játszott (eddig) a Driver San Francisco, NFS most wanteddal. Szépen mentek, mikro akadás eddig nem volt.
Ha lesz mód megnézzük ezek valamelyikét is.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#5084) miqlas


miqlas
őstag

Sziasztok!

Kérnék egy kis segítséget!

A konfig:
Win 10
Alaplap: Gigabyte F2A88XM-DS2
Proci: A10 7850K
Ram: 16 GB HyperX 1866-os

Pár hete a játékok (GTA V, DayZ, Arma III) játszahtatlanok. Max. 10-12 fps-el futnak, pedig régebben 27-38 FPS-sel mentek!

Kínomban már feltettem egy új Radeon software-t is, de az sem segített! Újraindítás után kb. 5 percig úgy fut, mint régen, aztán slideshow a következõ restartig!
Mi a bánat lehet ez? :W

[ Szerkesztve ]

42

(#5085) MasterMark válasza miqlas (#5084) üzenetére


MasterMark
titán

Throttling?

Switch Tax

(#5086) nyakdam válasza miqlas (#5084) üzenetére


nyakdam
aktív tag

Nézd futás közben a proci hőmérsékletét, lehet visszaveszi a teljesítményt.

Úgy látom megelőztek :-)

[ Szerkesztve ]

(#5087) miqlas válasza MasterMark (#5085) üzenetére


miqlas
őstag

CPU-Z-vel néztem a frekit, és játék közben 2993 MHz-et mutatott, mikor vissza taszkoltam a desktopra, felugrott 3690 MHz-re. Most, hogy elkezdett szaggatni a GTA, desktopon is már csak 2993 MHz-en megy ... :F
Hõmérséklet ~45-55 C között ...

42

(#5088) PuMbA válasza miqlas (#5087) üzenetére


PuMbA
titán

Játék után gyorsan a BIOS-ba restartolva hány fok? :) Nem fut valamilyen más program a háttérben? Windows Update?

[ Szerkesztve ]

(#5089) miqlas válasza PuMbA (#5088) üzenetére


miqlas
őstag

55-60 fok, olyan nem fut, ami eddig nem futott, indítás után kb. 5-10 percig jól futnak a játékok, utána halál ... Amúgy a hûtõ és a hõcsövek végei is kb. kézmelegek, de inkább hûvösebbek ...

42

(#5090) PuMbA válasza miqlas (#5089) üzenetére


PuMbA
titán

Ha jól futnak egy ideig, akkor az tápegység, melegedés, alaplap vagy memória hiba kell, hogy legyen. Nézd meg a hőfokokat 10 perc után, ha ez az 55-60 fok nem akkor van, illetve futtass egy memória tesztet is :)

[ Szerkesztve ]

(#5091) miqlas válasza PuMbA (#5090) üzenetére


miqlas
őstag

Köszi! Kipróbálom ezeket!

42

(#5092) SSJPiotr válasza miqlas (#5084) üzenetére


SSJPiotr
csendes tag

A leírás alapján 1db 16GB memória van? Ha igen, akkor az a baj

(#5093) miqlas válasza SSJPiotr (#5092) üzenetére


miqlas
őstag

2x8 GB

42

(#5094) nyakdam válasza miqlas (#5087) üzenetére


nyakdam
aktív tag

A 3 GHz jó, lehet valami driveres gubanc lesz a memóriával. Ha egy ideig megy és utána szagat megtelhet a memória. Valamiért nem űríti. Ebből lehet egy rendszer újratelepítés lesz.

(#5095) miqlas válasza nyakdam (#5094) üzenetére


miqlas
őstag

... õszintén szólva az inkább feküdne, mintha hardveres hibával kellene megküzdenem!

42

(#5096) Goose-T válasza miqlas (#5084) üzenetére


Goose-T
veterán

Szerintem ez VRM okozta throttling, nekem is csinált ilyet az A10-5700-am olyan alaplappal, aminek nem volt hűtött a VRM-je (és gyengébb is volt természetesen). Aztán el is füstölt a VRM, cserélték a lapot ugyanolyanra, az is elfüstölt (ASRock FM2A75M-ITX). Aztán cseréltem egy ASRock FM2A85X-ITX-re, az bírja azóta is. A Kaveri pedig még érzékenyebb a feszültségingadozásra, leszabályozza magát, mert nem kap megfelelő tápellátást. A Kaveris (A10-7850K) gépemhez már direkt hűtőtt, komoly VRM-es lapot néztem, meg is találtam a Gigabyte GA-F2A88XN-WIFI képében.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#5097) miqlas válasza Goose-T (#5096) üzenetére


miqlas
őstag

... ezt hogy lehet megállapítani, mérni?

42

(#5098) Goose-T válasza miqlas (#5097) üzenetére


Goose-T
veterán

Az, hogy az alacsony hőmérséklet ellenére leszabályozza a frekvenciát nagyobb terhelés alatt, már közvetett bizonyítéknak tekinthető, főleg mivel ilyenkor a feszültséget is visszaveszi. Ha van lézeres ponthőmérőd (pl. ilyesmi), akkor játékok indításánál meg tudod nézni a VRM FET-ek hőmérsékletét, ha elég magas, az is alá tudja támasztani a teóriát. A legkézenfekvőbb megoldás persze az lenne, hogy kipróbálod egy rendes VRM-mel rendelkező alaplapban is a procit. Legelőször azért nem árt újratelepíteni a Windows-t, hátha az is megoldja.

Még arra is gondoltam, hogy azért volt jó eddig, mert nem volt ennyire meleg, a mi lakásunkban például 2-3 hete van 26 fok, előtte 22 volt, és akár egy ilyen 4 °C-os emelkedés is betehet a VRM-nek, ha addig a határon működött. Érdemes lenne még megpróbálni lemeztelenített gépházzal úgy, hogy valami nagy ventit irányítasz az alaplapra. Toronyhűtőd van egyébként a procin, vagy top-flow?

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#5099) nyakdam válasza Goose-T (#5098) üzenetére


nyakdam
aktív tag

Mivel írta, hogy játék közben 3 GHz- én megy, így a throttling kilőve. Taskmanagerben kell megnézni a memória használatot. Ablakban futtatod a játékot és mikor belassul alt+tab- al előhívod a Feladatkezelőt és megnézed milyen a memória/procihasználat. Szerintem.

Nekem ilyesmi videólejátszásnál fordult elő. Driveres gubanc volt. A torrent okozta. Ahogy elkezdtem vmit nézni zabálta a ramot és a procit, és elkezdett szaggatni.
Win újrarakás oldotta meg.

[ Szerkesztve ]

(#5100) miqlas válasza Goose-T (#5098) üzenetére


miqlas
őstag

A lakásban ~23 fok van. Kérek kölcsön lézeres hõmérõt. Szerintem torony hûtõ ... egy lap a procin, amibõl 2 db hõcsõ megy fel amiket beágyaztak egy hûtõbordába, amin van egy ventillátor :F :DDD

42

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.