Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35879) MurdR válasza gban (#35877) üzenetére


MurdR
veterán

Árazás: az a baj hogy igazából egy ár lehet egyszerre rossz is meg jó is.
Ez így van, így is lesz, semelyik árazós topicban nem lehetsz se szép, se okos. Tapasztalat.
Aki eladni akarja az kevesli, aki venni, az pedig sokallja az árazást.

Kifejtem.
Én nem gyűjtök, csak szeretem a retrot, mindent kipróbálok, de semmit nem tartok meg (kivételek akadnak, de ritka). Ebből adódóan máshogy látom hogy egy cucc mennyit ér, mert én a piachoz mérem az árakat.
Mi is a piachoz fogjuk mérni az árakat. De attól, hogy egy X hw 10000-ért elmegy 2 nap alatt, mert abból konkrétan fél évente felbukkan 1-1 darab, attól az még meg is fogja érni azt a 10k-t.

Megint máshogy látja aki vesz, nem elad, mert ő a keresletet képviseli.
Egyértelmű, kereslet-kínálat. De attól, mert Te nem gyűjtőként vennéd meg a terméket, hanem hobbi célból, attól még igenis megér annyit, amit egy gyűjtő adna érte.
Hálistennek' nincsenek olyan elszállt árak Mo.-n mint olykor Ebayen, mert nem összehasonlítható az átlagkereset a Nyugattal. :)

Egy harmadik meg a gyűjtő, ő meg 3x annyit is reálisnak találhat mint a ténylegesen reális ár, akár veszi az adott cuccot, akár eladja.
Magam is gyűjtő vagyok, telefonokat gyűjtök. Több száz darabbal büszkélkedhetek (:D), így bizton állíthatom, hogy a gyűjtő sem fog megadni 3x annyit érte, ha csak a a hw tényleg aranyárban megy, mert akkor mindegy hogy gyűjtő, vagy hobbi szintű építő a Vevő személye.

Szóval van 3, egymástól eltérő ára egy-egy terméknek:
- amennyiért el tudom adni, mert megtalálom a keresletet simán
- amennyit a vevők adnak érte, ami nekik még épp beleférhet, amennyiért a netet célirányosan böngészve épp találnak az adott kártyából

Ezt nagyjából egynek tartom, kereslet-kínálat.

- amennyire egy gyűjtő tartja, illetve amennyit hajlandó érte adni
Mint mondtam, a gyűjtő sem fog horror árat adni érte. Kevés az olyan nálunk aki full-áron vesz retrot. Nem olyan fizetések vannak itt.

Az első kettő látszólag azonos, de mégsem: az elsőnél az az ár amennyiért záros határidőn belül elviszik, vagy tuti kell valakinek pl. itt. A második meg az az ár, amennyiért a neten találni, és akkor tudja csak eladni az eladó, ha valaki pont ilyet keres.
Ez mindennél így van: Valaki elad - Valaki csak árulgat.

Szóval dícséretes a topic létrehozása, de az árak szerintem egyszerűen nem belőhetők.
Egy próbát megér, mindenki a realitás határán fog dolgozni szerintem. Ha meg valami nagyon fehér holló, akkor azt jelzi az ármester, és kész.

Kivételek ez alól a tömegcikkek, amiből kínálati piac van - de azok meg leginkább nem eladhatók, így tulképp azok sem kivételek :))
De ez a magánvéleményem, remélem nem veszi rossz néven senki, építő jellegűnek szántam.
Sten' ments. Pont azért írtam ide, mert a nagyközönséggel is szeretném megbeszélni a dolgokat.

Leszögezem, a topic egyelőre csak próba jelleggel fog működni. Idővel meglátjuk, hogy milyen keletje lesz neki, és milyen flamewar-ok (by bacsis :D) fognak kialakulni.

Ugye több téma/termékcsoport lesz, így az elején (a topic próbaideje alatt) rangokat sem fogunk kiosztani, csak lesznek Topikgazdák, akik tevékenykednek a topicban, és a mindenkori ÁSZF-szerint rendben tartják a hozzászólásokat.

Szigorú szabályokat szeretnék, pl OFF-mentes övezet, és hasonlók. Aki a topicban kikéri a közösség véleményét, az fogadja is el, utólag ne legyen hiszti.
Ha valaki árat szeretne vitatni, arra itt van az AMD K6-III topic, ahol elfér annak a topicnak az "off"-ja/vitája.
És valljuk be, a vita az nem mindig negatív, lásd ezt a beszélgetést. :)

(#35878) sanchezsa
Elég baj, ha már most így látod. :(
Ha itt elfér egy-egy termék irányára, ott miért ne férne el?
Csak éppenséggel más termékcsoportok is bele lesznek vonva.

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.