Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:02

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7201) loosht válasza kazy76 (#7199) üzenetére


loosht
senior tag

Akkor csak jól mondom! GB bootloader, azért nem kezeli. Akkor az ICS bootloader mégsem jó. :( Nem tudom, akkor miért írták nekem, hogy működik. Holnap megpróbálok kezdeni vele valamit.

[ Szerkesztve ]

(#7202) kazy76 válasza loosht (#7201) üzenetére


kazy76
aktív tag

jól mondod Kár érte

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S8_Samsung Galaxy J5 2017

(#7203) #84490496


#84490496
törölt tag

Most megy fel (szintén az előbbi módszerrel) a gb-s bootloadert választva.. kiváncsi vagyok,hogy mi lesz :)

Loosht: direkt van 2 ics img a zipben? bootICS.img és boot_ICS.img.. egyik 3,9 a másik 3,8 mega....

[ Szerkesztve ]

(#7204) Ricsi200 válasza #84490496 (#7203) üzenetére


Ricsi200
tag

Én próbáltam, és én artam, hogy működik, mert nálam működött is.

(#7205) #84490496


#84490496
törölt tag

Jelentem a gb-s bootloader teljesen jól műxik.(Progi cserék indulnak.. :) Részemről jobban preferálom a launcher pro-t a holo helyett és az anysoft is megy a levesbe a sima android bill-el szemben....

Letesztelem péntek estig az akksiidőt és egyebeket...

A többiek nevében is : Köszi a munkásságod!

(#7206) argetlam01


argetlam01
tag

kezdő vagyok mi az ics bootloader pontosan?

(#7207) #84490496


#84490496
törölt tag

Mégsem lakom be.. com.google.gapps process váratlanul leállt. A meglévő fiókomba akartam bejelentkezni...

Lehet,hogy az ics-es próba behülyítette :)

Argetlam: Ha a telefonod hivatalosan lett frissítve, akkor ICS rendszer van ,ami gyári. Ahhoz a gyári bootolo "file" (inkább így írom) az ICS bootloader. Ha nem lett hivatalosan frissítve,akkor még a 2.3.6-os gyári rendszer van ,amiben GB-s bootloader van.

Loosht: Gondolom,azért is rakom most újra, de most már megy az előző módszerhez a format sd is :)

[ Szerkesztve ]

(#7208) loosht válasza Ricsi200 (#7204) üzenetére


loosht
senior tag

Igen, ezért sem értem, hogy akkor mi a gond, mert az lett beletéve. :U

(#7207) Fakirr1: Ott már valami más kavart be.

(#7209) #84490496 válasza loosht (#7208) üzenetére


#84490496
törölt tag

Na erre mondom,hogy öregszem: optimized ics volt a telómon előtte, ahhoz meg a cwm 6 volt felflashelve.Ez még nem lenne gond, de szerintem amennyire öregszem, nem figyeltem,hogy arról vagy a cwm 5-ről ment-e az install zip :)

Öregszem.Bocsi..

(#7210) kazy76 válasza #84490496 (#7207) üzenetére


kazy76
aktív tag

Telepítés előtt ezt megcsináltad? wipe data factory. wipe cache. advenceben dalvik cache. mount and stortageben format cache,custpack,data,system. utána rakd újra a romot

Samsung Galaxy S8_Samsung Galaxy J5 2017

(#7211) GordonSamway


GordonSamway
aktív tag

Sziasztok.Gyors kèrdès.A Most Wanted 2.3.6 alatt száguldott.A 4.0.4 alatt meg szaggat mint barom.Gyári Telenoros rom van fent mivel a H1N1V5.4 egy kicsit nem az igazi mêg.Valami tanács.A 2.3.6 alatt volt kb 180-200 mb ramom most 100-120mb.Ez lehet a gubanc.Kõszõnõm.Ja ès nem tudom visszarakni a 2.3.6-ot mert ha fent van fasza mįnden az elsõ kèpernyõzárig.Feloldás után elmennek a szinek.Pl. a piros ferrari kêk lesz stb.Ês csak azután csinálja ahogy elôszõr lezárom a kijelzõt.Ujraindîtás után minden fasza.Egz darabig amig nem zárôdik a kijelzõ.Õtlet?

[ Szerkesztve ]

"Hosszú és eredményes életet!"

(#7212) ->Raizen<- válasza #84490496 (#7209) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Cwm 5-el kell ezt a GB-s romot feltenni.

(#7213) argetlam01


argetlam01
tag

ICS bootloader-t a telepítésnél kell választani?

(#7214) bagyusz válasza #84490496 (#7209) üzenetére


bagyusz
őstag

Igazából teljesen mind1, hogy melyik cwm-t használod, ha már frissítettél ics-re.

PL.: CWM 5 verzióval is lehet CM-t telepíteni.

(#7215) Ricsi200


Ricsi200
tag

Íme, nálam jó:

[ Szerkesztve ]

(#7216) #84490496 válasza bagyusz (#7214) üzenetére


#84490496
törölt tag

Igazából még mindig gb-s bootloaderem van.. :)

Nem is a telepítés önmagában a gondom,hanem hogy én minden telepítés előtt format system,data, satöbbit csinálok, telepítés után még cwm-ben factory resetet. és csak ezután mehet a reboot...

Nem tudom, mennyire kavarhat be a formázás a cwm verzió miatt...

Kazy: azért ,mert az ics -es bootloader mégsem jó.. Ha jól értelmeztem loosht írását.

[ Szerkesztve ]

(#7217) kazy76 válasza bagyusz (#7214) üzenetére


kazy76
aktív tag

v5.4-re raktam fel és sd hibát ír! Szerinted mi lehet a gond?

Samsung Galaxy S8_Samsung Galaxy J5 2017

(#7218) bagyusz válasza #84490496 (#7216) üzenetére


bagyusz
őstag

Szerintem semennyire, mert a partíció kiosztás ugyanaz gb és ics viszonylatban is.

(#7217) kazy76: Ezt nem igazán értem :F Cwm-ben telepítés előtt, vagy már bebootolás után van ez a hiba?

[ Szerkesztve ]

(#7219) #84490496 válasza bagyusz (#7218) üzenetére


#84490496
törölt tag

A csatolási pontok is? mondjuk a custpack partició helyére csatolja a cm a system/app-ot?
Egyébként meg más hibák is előjöttek.. most csontra legyalulom a gépezetet, felflashelem a gyári recoveryt, felrakok egy trés backupot és onnan folytatom...

(#7220) bagyusz válasza #84490496 (#7219) üzenetére


bagyusz
őstag

CWM 5-re értettem. Ott én lazán feltudom rakni cm romot.

(#7221) kazy76: Másik bootloaderel is próbáltad telepíteni?

[ Szerkesztve ]

(#7221) kazy76 válasza bagyusz (#7218) üzenetére


kazy76
aktív tag

Felmegy a rom és utánna nem látja az sd-t
Nem Meiket javaslod?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S8_Samsung Galaxy J5 2017

(#7222) DarknessHope


DarknessHope
senior tag

Sziasztok.. elég rég irtam már ide... akkor gondom volt a root-al meg még a backup készítéssel is nem jött elő az a menü bootloader (asszem azt a menüt nevezik Clockworkmodnak (CWM) ugye? vagy az mi is?

nos nem derült ki i volt a pontos hiba de a win7 újratelepítése és a telefonon minden teljesen 0 ról előrekezdve újrarakva megoldotta. tehát msot siekrült a root. felkerült a superuser ami mellé leszedtem a Root uninstall-t
ezzel tesztként sikerült a twittert törölnöm. tehát most már 100 hogy sikeres.

következő lépésként szívesen kipróbálnék valami más romot. Elsőként azt szerettem volna hogy az újabb T-mobilos romot szeretném feltenni. mert nekem az első van. a december elején megjelent. és tudtommal kijött egy későbbi.. nos ami az első HSz-ben van annak dec 17. dátum van a 7z filenévben.. de kibontva december 8 van írva a backup mappába. akkor ez most ugyanaz ami nekem van meg? van akinek megvan az újabb.

gondolkodtam valami főzött romban.. melyik a leginkább stabil szerintetek.. mert ahogy látom a legutóbb belinkelt még picit fejlődésre vár.

ezenkívül én Go launcherrel használnám. kérdés hogy a go launcher beállítások mentése az visszaállít mindent ugy ahogy van? tehát ha felteszek egy új romot.. feltelepítem valamelyik backup programmal az összes alkalmazásom ami volt..majd a go backuppal a beállításokat vissza akkor új romon rajta lesz minden ugyanazon elrendezéssel?

ja egy ilyen rom pl H1N1 félék esetében mindig a következő a menetrend amit kazy76 ír?
wipe data factory. wipe cache. advenceben dalvik cache. mount and stortageben format cache,custpack,data,system.

azért kérdezek ennyit mert ez az első hogy romot próbálok cserélni...

[ Szerkesztve ]

Mások álma akármilyen, Tisztelni kell!

(#7223) vfrr válasza GordonSamway (#7211) üzenetére


vfrr
csendes tag

Èrdekes mert nekem csak a t mobilos ics en megy ell akadás mentesen. Nekem az ics soha nem fagyot le, nem zárt be progtamot. Fentvolt már az enyèmen az összes rom amit ehez kèszitettek de mindegyiken akadtak a játèkok. Nekem az ics en átlag 180 mb ram szabad.

(#7224) bagyusz válasza kazy76 (#7221) üzenetére


bagyusz
őstag

Ez most nem javaslat kérdése. :DDD Azt kell választanod amelyik neked kell. Blogomban le van írva, hogy abban esetben melyik bootloadert kell....

[ Szerkesztve ]

(#7225) kazy76 válasza bagyusz (#7224) üzenetére


kazy76
aktív tag

Majd próbálkozom! De szerintem marad a te v5.4 romod nekem az tökéletes csak a kinézet miatt kellet volna mert tetszik a sony stílus

Samsung Galaxy S8_Samsung Galaxy J5 2017

(#7226) loosht válasza Ricsi200 (#7215) üzenetére


loosht
senior tag

Már tényleg nem értem, hogy akkor most jó vagy nem :F Bár tudnám tesztelni...

(#7216) Fakirr1: Elvileg jó az ICS bootloader is, de már elbizonytalanodtam, annyian írták, hogy nem megy, pedig hát ez a screenshot elég meggyőző!

[ Szerkesztve ]

(#7227) GordonSamway válasza vfrr (#7223) üzenetére


GordonSamway
aktív tag

180.Azt hogy csinältad?Reggel felrakom a Tmobilos romot.Csak rá kell majd keresnem merre van.Kõszi a választ.

"Hosszú és eredményes életet!"

(#7228) bagyusz válasza kazy76 (#7225) üzenetére


bagyusz
őstag

???
5.4-ről nem tudsz 5.4-re váltani?

Azt egy szóval se írtad, hogy a loosht által készített romot akartad felrakni.

[ Szerkesztve ]

(#7229) bonej válasza loosht (#7226) üzenetére


bonej
csendes tag

Én a GB-s bootloadert választottam és látom az SD kártyát. (Már frissítettem hivatalosan ICS-re.)

[ Szerkesztve ]

(#7230) loosht


loosht
senior tag

Bár érthetetlen a helyzet számomra, de inkább megint összegyúrtam egy új ICS bootloadert. Egy aroma telepítés után fastbootolja majd fel valaki. Én már csak holnap leszek, mert 4 óra óta fent vagyok és nem mondanám, hogy a topon vagyok. :(((

(#7233) #84490496 válasza bladegery (#7232) üzenetére


#84490496
törölt tag

Már én is kivagyok... láz-őri állapot miatt kb loosht állapotában leledzem :)

Egyébként meg kezdem azt hinni, hogy igaza van wwenigma-nak, amikor azt írta,hogy tök felesleges 2 topic.
Olvasni senki nem olvas, sem az első hsz-t , sem azt,hogy egyáltalán hol van... Eléggé reménytelen.Szerintem egy admin kb 3 hétig takarítana a topicban és maradna kb 200 hsz a többezerből,ami tényleg ide való....

(#7234) #84490496


#84490496
törölt tag

Na.Új tesztszereplő: Benetnath csinált egy aokp rom-ot(lényegében összegyúrt mindent egy aokp-ba,amit eddig JB szinten elértek. Feb -06-os dátummal rendelkezik. Megy fel tesztelésre..

(#7235) helixP válasza #84490496 (#7234) üzenetére


helixP
nagyúr

Köszi és várjuk az eredményt! Esetleg forrás? :)

(#7236) #84490496 válasza helixP (#7235) üzenetére


#84490496
törölt tag

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=37671288&postcount=3929

Elvileg még csak teszt, de feltettem.. Ha Bagyusz ezt űbereli(márpedig az eddigi romjait figyelembe véve tuti,hogy fogja) akkor szerintem megszületik az a rom, amit mindenki használni fog.

Ha azt mondom,hogy pokoli gyors, akkor szerintem lebecsülöm a romot....

(#7237) eldrah válasza #84490496 (#7236) üzenetére


eldrah
aktív tag

na kipróbáltam én is...volna...de a telenoros logónál nem jutok tovább...:S kipróbáltam előtte ezt az uj loosht által készitett romot is de semmi..egyszer elindult, de nem tudok bejelentkezni a fiokomba, fc-zik, utána ujra akartam rakni másképp(wipe megvolt és itt az eredeti font készletet szerettem volna..amugy ics bootloaderrel ment fel) akkor meg megintcsak telenoros logóig jutok...már gyári OTU-val is ujra lett rakva előtte..érdekes...erre már ennyi az idő, 3 óra mulva kelek és nincs használható telóm:D

[ Szerkesztve ]

(#7238) GordonSamway


GordonSamway
aktív tag

https://facebook.com/note.php?note_id=131334510368879&refid=52&ref=m_notif&notif_t=share_reply&_ft_=fbid.265631723567565

"Hosszú és eredményes életet!"

(#7239) GordonSamway


GordonSamway
aktív tag

https://www.youtube.com/watch?v=ikopgkP3_YE&feature=youtube_gdata_player

"Hosszú és eredményes életet!"

(#7240) batai15 válasza #84490496 (#7234) üzenetére


batai15
félisten

a pac rom lenne? én sehol nmel átom hogy febr.6 lenne az upload.

(#7241) batai15


batai15
félisten

baromira örülök hogy végre szaporodnak a custrom romok :-)
a topicról: tényleg jó lenne ha a témával kapcsolatban írnánk ide, bár énis volt hogy megszegtem ezt.

(#7242) #84490496 válasza eldrah (#7237) üzenetére


#84490496
törölt tag

Nem tudo,mivel próbáltad,de 6-os cwm kell a felrakásához(elvileg..).Nekem meg megy rendesen...

Batai15: NEM pac rom. aokp. Olvass utána guglin :)

[ Szerkesztve ]

(#7243) eldrah válasza #84490496 (#7242) üzenetére


eldrah
aktív tag

Szebb reggelt mindenkiNET! Nos,assz'em ez az igazi fuggoség...hajnal kettore sikerult életet csiholni a készulékbe és lám kb. két ora alvás után már megint itt...a rezet...:) vagy imkább "reset":D a probléma akkor itt kezdodik...ezekkel a cwm-ekkel mostanra elveszitettem a fonalat...nekem 5.5. akárhány van fenn..amit a h1n1 fdltesz alapbol...azzal.probáltam...viszont érdekes dolog..vissza akartam tenni a mentésem,az aroma installer torol mindemt az sd-rol?:0 már m
sodjára járok igy,hogy ujratelepités után ures sd fogad:( erre a tesztelos romra visszatérve...hogy mukodik? 6 cwm-et honnan flashelhetem..? (amugy még a bagyusz féle ics fastbootos pc változattal szoktam felrakni dolgokat...mert ez a flashelt az istenért nem mukodik:(

(#7244) #84490496 válasza eldrah (#7243) üzenetére


#84490496
törölt tag

Melozom es telorol irok .Este 6-korul tudok linkeket adni.Bocsi.

(#7245) loosht válasza eldrah (#7237) üzenetére


loosht
senior tag

Akkor ezek szerint az ics bootloaderrel működött? Miket választottál a telepítésnél, amikor nem bootolt be? Amúgy a bejelentkezés működik, valami nálad kavart be. Érdemes full wipe-ot csinálni telepítés előtt (dalvik-cache, cache, data, .android secure stb.) és megfelelő recovery-vel (5.5.0.4) telepíteni.

[ Szerkesztve ]

(#7246) ->Raizen<- válasza #84490496 (#7244) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Milyen funkciok hianyoznak a jb rombol? Tud toltodni a telo lemerules utan???? A pac rommal szar volt a gorgetes operaba

[ Szerkesztve ]

(#7247) ->Raizen<- válasza loosht (#7245) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Google playról semmit nem tudok letölteni a romoddal. Valami updatét tudnál kiadni amit recoveryből fel tudnék tenni és nem kéne újrahúznom lenulláznom a telót megint?

(#7248) GhanBuri Ghan válasza DarknessHope (#7222) üzenetére


GhanBuri Ghan
őstag

Sajnos nem tudok minden kérdésedre válaszolni, ezért csak szemezgetek.
Nekem a V4 van fenn, neked javaslom a V5.3-at, az már a decemberi T-re épül.
Beállításokat el tudod menteni pl. a Titanium Backuppal - viszont romcserénél szerintem jobb, ha az appot újra leszeded a playről, és csak a beállításait állítod vissza, nem az egész alkalmazást.
Én az akkori első hozzászólást követtem, elég jól le van írva, hogy mit kell csinálni, nekem működött :)

Ja, az első csere előtt én is hasonló óvatossággal álltam hozzá, szerintem jobb előre elolvasni mindent és kérdezni, mint utólag rákérdezni az GB bootloaderre :)

(#7249) latis666


latis666
aktív tag

Lassan feladom a wifi/3g témát de...
Mikor felraktam anno az 5.3-at csináltam egy recovery mentést mikor még látszólag nem volt gond a váltással. Többszöri wifi router áramtalanitás után is volt mobilnet. De aztán egy nap mulva már nem kezelte. Azóta volt fent az 5.4 is de az sem váltott. Most visszraktam az emlitett mentést és most megint jó. Tehát a mentéskor még minden rendben van utána romlik el valami. Valahogy ki lehetne tesztelni? Ha senkit nem érdekel igérem többször nem irok a témában.

(#7250) #84490496 válasza latis666 (#7249) üzenetére


#84490496
törölt tag

Ha megfelel,hogy kb este 8-tol tudok segiteni,akkor este priviben megkereslek...

Darky:este válaszolok.gorgetes jobb,de nem tokeletes

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.