Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:02

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6451) batai15 válasza emmerrich (#6449) üzenetére


batai15
félisten

Eleve mikor azzal kezdték hogy előreláthatólag 1 hónapig tudnak melót biztosítani..
nha szóval érted.. fos egy hely.

(#6452) eldrah válasza SteveJobs (#6445) üzenetére


eldrah
aktív tag

a wifi nekem is gyengének tunik...mig a készulék kistesojával a 990-el még éppen wc ulve is vigan fogtam jelet addig ezzel ott még a "háromgé" is alig megy..de lehet csinálok.azért egy gyors tesztet ha hazaértem,nehogy hulyeséget mondjak :)
A pár napja feltett kérdésemre esetleg nem.tudja azota valaki a választ? vagy csak én vagyok ilyen béndzsa hogy szeretném ha lenne ezen a régi toltési kép, képernyozár?:) a kérdés az volt,elég e filet másolni,avagy valaki tudná e linkelni,feltolteni amot kell?:) de ha megmondjátok mi felel érte akkor kiszedem én a régi rombol:)

(#6453) bladegery válasza baaka (#6450) üzenetére


bladegery
senior tag

Nekem h1n1 volt ilyen, de a launcher fix után elmúlt.

Felraktam a cm10-et és eddig igen pozitív tapasztalataim voltak vele. Ami zavaró rajta az nekem a görgetés, elég szörnyű remélem majd javul. Am. más gondom nincs vele és nagyon tetszik a sok lehetőség a személyreszabásra!

gergely-szabo.com

(#6454) eldrah válasza SteveJobs (#6445) üzenetére


eldrah
aktív tag

nos..letesztelte. a wifit...a gyengesége relativ...de elohalásztam a kistesot és azonos helyen tesztelve amig a 990-esen két csik volt a négybol addig ezen már régen semmi:( ebbol kiindulva azért mondhatjuk,hogy gyenge....:)

(#6455) Kisbatyu75


Kisbatyu75
tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Fent volt a telefonomon a H1N1 V4, amin a GPS a megszakadós jelenséget produkálta. Írta itt valaki, hogy egy factory reset megoldotta gondot. Kipróbáltam a telefon kikapcsolt állapotából a hangerő fel és a bekapcsoló gomb nyomva tartásával a gyári állapot visszaállítást. Úgy názett ki jó is lett, de egy pár nap múlva megint csak meg-megszakadozott a GPS kapcsolat. Gondoltam felteszem az 5.3-at. Sikerült is, de megint nem volt jó a GPS, gondoltam itt is kipróbálom a gombnyomásos factory defaults-ot. Na azóta nem megy a telefonom. Bootloopol. Recoverybe be tudok bootolni PC-ről, de akármit állítok vissza nem indul a telefon, csak áll a fehér Alcatel logonál. Eddig ne mvolt a telefonomon gyári ICS, ergó GB bootloaderem van. Egy dologra tudok gondolni, az 5.3 telepítése előtt mindent formáztam recoveryből (system, data, cache, dalvik). Majd az első pc-ről történő CWM bootnál kiírt valami hibákat a cache-el kapcsolatban, hogy nem tud onnan log-ot olvasni.
CWM.be bootoláshoz azt használtam, ami az XDA-s H1N1 topic első hozzászólásában CWM_GB package linken volt. (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2115363)
Mit csináljak? Van egy GB mentésem saját belakott rendszerből, van egy H1N1V4 mentésem. Ezeket visszaállítástól nem indult el a telefon.

mobil: Xiaomi Mi 9T PRO; PC:intel i7-7700

(#6456) espista válasza bladegery (#6436) üzenetére


espista
senior tag

Köszönöm a választ. "Baj" esetén visszarakható a stock ICS?

Romani ite domum!

(#6457) hokins válasza espista (#6456) üzenetére


hokins
addikt

Igen,backupbol megfelelő recovery használatával visszarakható

(#6458) zho-lee válasza Ronam (#6432) üzenetére


zho-lee
addikt

Fizikai gombokkal is be lehet lépni recoverybe az 5.3 alatt?

szerk: (#6459) hokins: #1 hsz... :R

[ Szerkesztve ]

"Motoron 5 perc alatt néha többet élek át, mint más egy egész élet alatt.."

(#6459) hokins válasza zho-lee (#6458) üzenetére


hokins
addikt

Ha terminal emulatorral felraktad akkor igen, egyébként kell a pc

(#6460) batai15 válasza hokins (#6459) üzenetére


batai15
félisten

Nekem akkor aroma miért telepített recoveryt magától? flashelte.

(#6461) zho-lee válasza batai15 (#6460) üzenetére


zho-lee
addikt

Na, most akkor elvesztettem a fonalat.. :(((

"Motoron 5 perc alatt néha többet élek át, mint más egy egész élet alatt.."

(#6462) Ronam válasza zho-lee (#6461) üzenetére


Ronam
addikt

Én azt mondtam, hogy a ROM telepíti a recoveryt is, és a kikapcsoló képernyőnél be tudsz bootolni recoverybe, gombokkal most próbáltam, és úgy nem lép be, mondjuk ez így elég furcsa :D.

[ Szerkesztve ]

(#6463) SteveJobs válasza eldrah (#6454) üzenetére


SteveJobs
őstag

Kész rémálom mert kb 2 méterre állok a wifitől és nem fullos a térerő. A vége az lesz szétszedem aztán megkeresem a wifi antennát és forrasztok rá egy darab drótot. :Y :Y :Y :Y

(#6464) batai15 válasza Ronam (#6462) üzenetére


batai15
félisten

és power hosszan bekapcsolt állapotban? van újra indítás, RECOVERY is.

(#6465) Ronam válasza batai15 (#6464) üzenetére


Ronam
addikt

Erről beszélek, hogy ez a megoldás működik, viszont kikapcsolt állapotból nem tudok recoverybe bootolni.

(#6466) batai15: Ne beszéljünk már össze vissza. Bekapcsolt állapotban, a kikapcsoló screenről be tudok lépni recoverybe, kikapcsolt állapotból ha jól tudom hangerő le+power kombinációval kéne recoverybe bootolnia, de úgy nem megy. Vagy utóbbit rosszul tudom?

[ Szerkesztve ]

(#6466) batai15 válasza Ronam (#6465) üzenetére


batai15
félisten

aza hard reset nem?
próbálj már csinálni egy backupot, neked nem száll el hibával?

(#6467) bagyusz válasza SteveJobs (#6463) üzenetére


bagyusz
őstag

És így jobb lesz az antenna nyeresége? :U

Az ilyen sufni tuningal több kárt csinál az ember mint hasznot. Ha gyárilag rosszul van leillesztve akkor nincs mit tenni. Valami baja van az tény és való, szerintem az SWR mérő kiakadna ha rámérnék.

(#6468) batai15 válasza Ronam (#6465) üzenetére


batai15
félisten

igen aza fastboot .asszem :F ezzel megfogtál xD
bagyusz : érdekes módom gb alatt megfelelő volt, és hini alatt is mintha javult volna.

[ Szerkesztve ]

(#6469) wwenigma válasza bagyusz (#6467) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Szerintem frissitesnel elqrtak valamit, szvsz gyari kalibot...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#6470) zho-lee válasza Ronam (#6465) üzenetére


zho-lee
addikt

Jól tudod!
Hang fel +power egyszerre.
Amint rezzen elengeded a powert, 2 mp múlva a hangerő módot is.
Így recovery lesz, ha hosszabban nyomod a power gombot, akkor hard reset.

szerk: akkor scriptet írt valaki hozzá, úgy belép a recoverybe?
(blogomban linkelve)

[ Szerkesztve ]

"Motoron 5 perc alatt néha többet élek át, mint más egy egész élet alatt.."

(#6471) bagyusz válasza wwenigma (#6469) üzenetére


bagyusz
őstag

dBm-ben nézted, hogy mit dob gb és ics alatt? Nálam egyforma volt mindkettőnél. A néhány barázdából álló wifi ikon ugyan mást mutatott a két rendszernél, szerintem ezért is olyan becsapós.

[ Szerkesztve ]

(#6472) wwenigma válasza bagyusz (#6471) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Ez ugy érzetre, tavolsag alapjan.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#6473) ORCA58


ORCA58
addikt

A teló nincs frissítve gyári ICS-re. Most a H1N1 V5.2 van rajta.
Ha jól értelmezem, a H1N1 V5.3-at ha felrakom, a megszokott módon a GB-s Fastboot program segítségével, ugyan ezzel nem tudom visszaraknia gyári GB mentésemet?
Valami hókusz-pókusz kell a recovery.img-val. Ha ez így van akkor miért jó nekem , hogy az 5.3 felteszi a telóra a recovery.img-t, és hogy tehetem vissza az eredeti GB-t?

(#6474) bladegery válasza ORCA58 (#6473) üzenetére


bladegery
senior tag

Igen simán ugyan úgy fel tudod rakni.
A második felét nem igazán tudom értelmezni, de abból nem lesz baj hogy felteszi a recovery-t.

gergely-szabo.com

(#6475) #84490496 válasza ORCA58 (#6473) üzenetére


#84490496
törölt tag

A gyári recovery-t bármikor vissza tudod flashelni fastboottal.Ebből ne csinálj gondot :)

(#6476) eldrah válasza bagyusz (#6471) üzenetére


eldrah
aktív tag

Az a baj, hogy pudding probája az evés alapon mindkettovel probáltam netezni egyazom helyrol...a régin simán elindult a letoltés,mig ezen kijott a szeretett hibauzenet,miszerint nincs net probáljam ujra....a'sszem ez mindennél tobbet ér bizonyitásnak:D momdjuk az sem mindegy miféle routert használsz....nekem 150 Mbs es van tplink és azért az átviszi azt a 2m falat...plussz nekem vályogház..a fal anyaga,a kornyezetben lévo elektromos dolgok ugy tidom mind befolyásolják ezeket...

[ Szerkesztve ]

(#6477) SteveJobs válasza eldrah (#6476) üzenetére


SteveJobs
őstag

Egyébként viszont ha többször rá nézel van mikor szerintem az igazit mutatja.Azért írom mert ahol dolgozok tőlem két méterre van a wifi. :U

[ Szerkesztve ]

(#6478) zho-lee válasza ORCA58 (#6473) üzenetére


zho-lee
addikt

"ugyan ezzel nem tudom visszaraknia gyári GB mentésemet?
Valami hókusz-pókusz kell a recovery.img-val. Ha ez így van akkor miért jó nekem , hogy az 5.3 felteszi a telóra a recovery.img-t, és hogy tehetem vissza az eredeti GB-t?"

Na, ez érdekelne engem is, én értem.
Illetve, ha felteszem az 5.3-at, és mondjuk megírom a scriptet, akkor kikapcsolt telefonról be tudok lépni a recoverybe? Vagy script sem kell?
Ha összeomlik a rendszer pl. , és nincs pc a közelemben -erre az esetre gondolok.

"Motoron 5 perc alatt néha többet élek át, mint más egy egész élet alatt.."

(#6479) bladegery válasza zho-lee (#6478) üzenetére


bladegery
senior tag

Szerintem be tudsz lépni pc nélkül is.

És semmi köze annak hogy a router milyen gyors ahhoz hogy milyen falat visz át.

gergely-szabo.com

(#6480) #84490496 válasza zho-lee (#6478) üzenetére


#84490496
törölt tag

Ha be van flashelve a clockwork,akkor pc nélkül, bill. kombóval , vagy terminal emulatorral, vagy scripttel...be tudsz lépni recoverybe.Ha gáz van,akkor meg pc-ről vissza tudod flashelni a gyári recoveryt.
File-ok az első hsz-ban ( THX Hokinsnak érte)

(#6481) eldrah válasza bladegery (#6479) üzenetére


eldrah
aktív tag

hááát azért nem mindegy szerintem...volt olyan router amivel alig akart menni a net, épphogy találtam jelet,ezzel meg megy rendesen...plussz hallottam olyanrol(mondjuk ezt nem értem, de samu S3-al volt az elméletileg megbizhatobbnak mondják mint ezt..bár én samit nem vennék:D) hogy bizonyos routerekre allergiás...van amivel egyszeruen allig akart egyuttmukodni...

(#6482) eldrah válasza eldrah (#6481) üzenetére


eldrah
aktív tag

bocsánat...mire bemásoltam már nem tudtam szerkeszteni az elozot...ime egy érdekes olvasmány amiben benne a válasz a wifire...
telefonkozpont.blog.hu/2012/02/16/wi-fi_otthoni_felhasznaloknak

(#6483) master90


master90
aktív tag

Valaki találkozót eszel a hibával már ? Hívásközben szokót előjönni hívnak és fekete kép van mintha nem lenne képernyő világítás de ugyan úgy fel tudom venni !

Ez a jelenség nagyon ritkán szokót előjönni !

ne csak nézz láss is

(#6484) vampire17


vampire17
addikt

Hali,

ha a gyari t-mobile ICS-t akarnam felrakni, ahhoz eleg egy t-s 2.3-as backupot visszaallitani es OTU-val felfrissiteni, vagy a recovery-t is gyarira kell raknom? (most a CWM van folflashelve)

(#6485) szegecsovics


szegecsovics
csendes tag

Halihó. Nem tudjátok miért van az hogy a recovery menüben miért nem látja az sd kártyát? Nem tudok backupot csinálni

(#6486) #84490496 válasza szegecsovics (#6485) üzenetére


#84490496
törölt tag

Recoveryből melyik van? Eredetileg ICS vagy GB rendszeren próbálod?

Vampire17: majdnem.. az kell, amelyikkel anno kiadták.. ezért is van több backup az első hsz-ban..Ha megtalálod,hogy melyikkel volt eredetileg, akkor menni fog az update.

[ Szerkesztve ]

(#6487) vampire17 válasza #84490496 (#6486) üzenetére


vampire17
addikt

Tehat a recovery mindegy melyik?

(#6488) neprom válasza master90 (#6483) üzenetére


neprom
csendes tag

Gyári ICS-sel ezt csinálta enyém is, H1N1-el megszünt :)

(#6489) szegecsovics válasza #84490496 (#6486) üzenetére


szegecsovics
csendes tag

ICS-n próbálom mert a h1n1 v3-as rom van fent. Így vettem a telót de vissza akarom rakni a gyári romot. Ez gyárilag független telefon.

(#6490) ORCA58 válasza bladegery (#6474) üzenetére


ORCA58
addikt

Köszi
bladegery
Fakirr1

Mivel ez számomra ez még új azért kérdeztem. Gondolom jól értelmezem.
Tehát fastboot könyvtárba bemásolom a mentésemből a recovery.img fájlt. A szokásos módon (hangerő le + bekapcs stb. ) indítok, de most a "flash recovery recovery.img" paranccsal indítom, vagy készítek ennek egy másik bat fájlt és azzal. Ekkor felmásolódik az eredeti recovery.img a telóra. Utána visszatehetem a gyári mentett ROM-ot ha akarom.
Ha GB volt eredetileg, akkor gondolom változatlanul a GB-s fastboot kell.

[ Szerkesztve ]

(#6491) szegecsovics válasza #84490496 (#6486) üzenetére


szegecsovics
csendes tag

az a recovery van ami az első oldalon van belinkelve.

(#6492) Kisbatyu75 válasza Kisbatyu75 (#6455) üzenetére


Kisbatyu75
tag

Válaszolok magamank :)
Sikerült feltenem a GB mentésem, de nem a H1N1-hez adott GB bootloaderes cwm-el, hanem azzal amivel annak idején a mentést csinálam róla. Lehet az volt a baj, hogy nem voltak mountolva partíciók.
Viszont az 5.3 telpítése után lementettem a log fájlt, amiben látok pár érdekes részt ami lehet, hogy normális, de mégiscsak hibának tűnik. Ezeket nem egymás után írta, csak összeollóztam:
Copy...
Extract: /tmp/Icon.sh
Extract: /tmp/apkreplacer
Extract: /tmp/busybox
Extract: /tmp/sh
Extract: /tmp/sh0
about to run program [/tmp/busybox] with 3 args
/tmp/sh: can't open '/tmp/sd.sh'
run_program: child exited with status 2
.
.
.
about to run program [/tmp/busybox] with 3 args
Segmentation fault
Segmentation fault
Segmentation fault
Segmentation fault
Segmentation fault
Segmentation fault
Segmentation fault
Segmentation fault
Segmentation fault
Segmentation fault
Segmentation fault
Segmentation fault
Segmentation fault
Segmentation fault
Segmentation fault
Segmentation fault
Segmentation fault
Segmentation fault
Segmentation fault
Segmentation fault
Segmentation fault
Segmentation fault
Segmentation fault
Segmentation fault

A GPS jelenleg jól üzemel, fél óra alatt nem szakadt meg a jel WAZE alatt.

[ Szerkesztve ]

mobil: Xiaomi Mi 9T PRO; PC:intel i7-7700

(#6493) Mentolka


Mentolka
senior tag

Hadd kérdezzem meg: van valami egyszerű módszer arra, hogy új ROM telepítés után egyszerűen vissza lehessen rakni a korábban már telepített appokat, jelszókat, stb.?
A névjegyzék szinkronizálás már megy, csak a többi macerás nekem.

(#6494) lópuki válasza Mentolka (#6493) üzenetére


lópuki
csendes tag

A titanium backup-al meg lehet oldani.

(#6495) #84490496 válasza szegecsovics (#6491) üzenetére


#84490496
törölt tag

Nem csak neked,de,neked is: 4 fajta recoveryt használunk altalaban:gyari,ics-hez CSAK BOOTOLASRA iuss-féle 5,3Mb-os;matchfixes es a
CWM6 a 4.1-es rendszerekhez.Flashelni ICS-hez a matchfixeset szokták,azzal eddig az összes ICS megy.

(#6496) Mentolka válasza lópuki (#6494) üzenetére


Mentolka
senior tag

Köszi!

(#6497) lópuki válasza #84490496 (#6495) üzenetére


lópuki
csendes tag

Honnan tudnék olyat leszedni? Ezzel próbálkoztam:

-Számítógépen legyn megnyitva a fastboot mappa és válaszd ki a Recovery.bat filet(de még ne indítsd el)
-Telefon power gomb és hangerő gomb egyszerre nyomvatart.
-Ha megjelenik az Alcatel bootlogo akkor elengedheted a power gombot a rezgés után.
-Usb kábelt dugd rá a telefonra(ha nem tetted volna még meg akkor a másik végét pedig a gép usb portjába )
-Nyomj entert a Recovery.bat filera(itt még várj egy kicsit)
-ha rezget a telefon és meglátod a recover menüt akkor elengedheted a hangle gombot is.

(#6498) lópuki


lópuki
csendes tag

Bocsi véletlen a fiam címével léptetett be.

(#6499) bladegery


bladegery
senior tag

Mint már írtam tegnap felraktam a cm10-et. Éjszaka 100-ról lement az aksi 60-ra, ami elég szörnyű szerintem. Remélem javulni fog, majd megpróbálom kikapcsolt wifivel is.

gergely-szabo.com

(#6500) szegecsovics válasza #84490496 (#6495) üzenetére


szegecsovics
csendes tag

Honnan tudnék olyat leszedni? Ezzel próbálkoztam:
-Számítógépen legyn megnyitva a fastboot mappa és válaszd ki a Recovery.bat filet(de még ne indítsd el)
-Telefon power gomb és hangerő gomb egyszerre nyomvatart.
-Ha megjelenik az Alcatel bootlogo akkor elengedheted a power gombot a rezgés után.
-Usb kábelt dugd rá a telefonra(ha nem tetted volna még meg akkor a másik végét pedig a gép usb portjába )
-Nyomj entert a Recovery.bat filera(itt még várj egy kicsit)
-ha rezget a telefon és meglátod a recover menüt akkor elengedheted a hangle gombot is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.