Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:02

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6401) batai15


batai15
félisten

nekem jelenleg minden flott a v5.3 romot illetően.
Annyi hogy 1-2 alkalommal befagy, de jelellemzően komoly grafikával rendelkező játéknál, illetve azt sem mindíg.

(#6402) latis666 válasza Comic (#6394) üzenetére


latis666
aktív tag

Amit felsoroltál több szervizre is elegendő .egyébként pártomnak raye van és többet szív vele mint én ezzel.

Nekem h1n1 5.3 van fent gb bootloaderrel.minden nagyon jól megy kivéve az a fránya wifi 3g váltás. A vicc az hogy friss rommal két napig ok volt ma megint nem váltott. Szóval még van remény. Egyébként minden tekintetben az eddigi legjobb telefonom és méltó utódja a blademnek. Lehet ez a kernel csere segítene? Vagy az nem megy gb bootloaderes telon.

(#6403) helixP válasza latis666 (#6402) üzenetére


helixP
nagyúr

Csak ICS bootloaderesre. 15 Hsz-szel feljebb kb.

(#6404) latis666 válasza helixP (#6403) üzenetére


latis666
aktív tag

Akkor még telefonról voltam és olvastam ugyan de ugy nem olyan összefüggő a forum olvasás.

(#6405) dergander


dergander
addikt

Sziasztok valaki tudna adni egy linket a stock ICS romhoz , köszönöm

(#6406) Ronam válasza dergander (#6405) üzenetére


Ronam
addikt

Első hsz-ben megtalálod az ICS backupokat.

(#6407) ORCA58 válasza Comic (#6379) üzenetére


ORCA58
addikt

Milyen launchered van ? Nekem a Nova csinálta pont ezt, ha megnyomtam a HOME gombot (H1N1 5.1) ha 3 főablakom volt. Most 4 ablak van és azóta még nem tapasztaltam ezt. Persze lehet, hogy más okozza?!

(#6408) batai15


batai15
félisten

hálistennek itt is elő jött h bszik wifiről 3gre váltani.valami rendszer szinten át íródik vmi?

(#6409) dinnje válasza batai15 (#6408) üzenetére


dinnje
aktív tag

Szerintem egyedi széria hiba. Rendszer szinten csak úgy nem íródik át semmi, az elég súlyos lenne, ennyi erővel bármi átíródhatna, pl. a gúgli fiók :) Nálam ez a wifi-3g váltás semelyik romon sem jelentkezett, szinte mindent kipróbáltam.

(#6410) gabikiraly2 válasza batai15 (#6408) üzenetére


gabikiraly2
aktív tag

Ezt a hibát nálam is csinálja, de nem mindig. Az összes általam kipróbált romon (gyári GB, ICS, H1N1 v4, 5,1b, v5,3). De igazából nem zavar, tolok egy rep üzemmódot és utána jó.
Viszont ami zavar, az a kijelzőm felső része. Fektetett módban nagyon előjön görgetéskor. Mintha szétcsúszna, vagy lemaradna a széle. Erre valami ötlet?

Csend a lelke mindennek!

(#6411) batai15 válasza dinnje (#6409) üzenetére


batai15
félisten

mióta kidobtad az 5.3at azóta most jött elő.
szoftveres hiba az tuti, szal valami csak meg változott nem? már mint pl a kódsorba vagy nem tudom.de ha hardveres lenne akkor mindig egyből elő jönne.

(#6412) helixP válasza gabikiraly2 (#6410) üzenetére


helixP
nagyúr

Csinálj egy screenshotot, én nem nagyon értem, mire gondolsz.

(#6413) gabikiraly2 válasza helixP (#6412) üzenetére


gabikiraly2
aktív tag

Valahol már írtátok, hogy mivel lehet, de most nem találom. Pedig átböngésztem mindkét topic-ot.

Csend a lelke mindennek!

(#6414) helixP válasza gabikiraly2 (#6413) üzenetére


helixP
nagyúr

Ha ICS-d van hangerő le+bekapcs gomb (kicsit hosszabban lenyomva tartva). Ha nem, akkor van rá app elég sok Playen.

(#6415) gabikiraly2 válasza helixP (#6414) üzenetére


gabikiraly2
aktív tag

Köszi, közben megtaláltam. De pont azt a pillanatot nem tudom elkapni. Gyors görgetésnél nem létszik, de amikor lassabban görgetek látszik. Kicsit elcsúszik. Megpróbálok valahogy videót csinálni a hibáról.

Csend a lelke mindennek!

(#6416) Mentolka válasza Mentolka (#6389) üzenetére


Mentolka
senior tag

Ezt senki nem tudja? Nem hiszem el!

Talán, ha máshogy kérdezem: honnan tudhatom, hogy a H1N1 v5.3 ROM van-e fent a kamerásmobilon?

[ Szerkesztve ]

(#6417) eldrah válasza Mentolka (#6364) üzenetére


eldrah
aktív tag

nagyon egyszeru:) a beállitásokban van olyan legalul,hogy a telefonrol menu..abba belépsz és ott letudod olvasni...kernelszám, rom tipus minden ott van...Remélem.tudtam.segiteni

(#6418) Mentolka válasza eldrah (#6417) üzenetére


Mentolka
senior tag

Idáig én is eljutottam. Sőt, azt is tudom, hogy H1N1 van rajta, csak azt nem tudom, hogy melyik verzió. Ebből kitalálod?

Modellszám
ALCATEL_one_touch_995

Firmware változat
4.0.4

Alapsáv változat
M8225A-AABBQOLYM4.1.4007

Kernel változat
3.0.8-perf
bagyusz@H1N1_TEAM#6
Thu Jan 17 14:32:47 CET 2013

Építési szám
IceCreamSandwich

[ Szerkesztve ]

(#6419) generic


generic
senior tag

4.0 frissítés után nagyon sz*r a kamera alkalmazás. Rakhatnák rá főzött romot, de nem akarok, nem az enyém. T-mobile-ban tudnak vele valamit csinálni garanciában?

(#6420) jemy válasza Mentolka (#6418) üzenetére


jemy
tag

ICS H1N1 v5.3

(#6421) Ronam válasza generic (#6419) üzenetére


Ronam
addikt

Semmit. Marad így a kamera, vagy raksz fel főzött ROM-ot.

(#6422) Mentolka válasza jemy (#6420) üzenetére


Mentolka
senior tag

Ezt honnan szoptad ki? :C

[ Szerkesztve ]

(#6423) generic válasza Ronam (#6421) üzenetére


generic
senior tag

h1n1-t érdemes vagy valami másikat?

(#6424) Mania válasza Mentolka (#6422) üzenetére


Mania
senior tag

Kernel változatnál van egy dátum... :U

(#6425) Mentolka válasza Mania (#6424) üzenetére


Mentolka
senior tag

És?

(#6426) Mania válasza Mentolka (#6425) üzenetére


Mania
senior tag

Ha jól gondolom ez a dátum azonos a release megjelenésével,de majd bagyusz megerősít vagy megcáfol. :)

[ Szerkesztve ]

(#6427) Mentolka


Mentolka
senior tag

Bagyusz: légyszíves, szólj hozzá! Köszi!

Amúgy, ez csak a kernelre vonatkozik, nem? Esetleg, valamelyik mezőbe nem lehetne egyértelműen beírni, hogy mi a ROM neve, verziószáma?

(#6428) Ronam válasza generic (#6423) üzenetére


Ronam
addikt

GB H1N1v0.9 (2013.01.13) Stabil, ezt tedd fel. Itt megtalálod.

(#6429) generic válasza Ronam (#6428) üzenetére


generic
senior tag

:R

(#6430) zho-lee válasza Ronam (#6428) üzenetére


zho-lee
addikt

Nekem ugyanez a rom van.
Mindene jó, de csak izgatja a fantáziám az 5.3...
Aki ismeri, kérdezném tőle, hogy a belakott romomra rátelepítem cwm-ben az újat, akkor el fog indulni billentyűkkel a recovery utána, vagy a scriptet újra kell telepítenem?
Sokat róla, ezek szerint a rom jó, csak néhány telefonon (szériahiba?) nem megy minden?

A legfontosabb kérdésem, hogy utána a 0.9 visszatehető recoveryből, ha nem tetszik mégsem az 5.3?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

"Motoron 5 perc alatt néha többet élek át, mint más egy egész élet alatt.."

(#6431) generic válasza Ronam (#6428) üzenetére


generic
senior tag

Esetleg valami leírást linkelnél hozzá, hogy kell felraknom t-mobilos ICS-re?

(#6432) Ronam válasza zho-lee (#6430) üzenetére


Ronam
addikt

Én az 5.3-at használom egy ideje, és tökéletesen működik. Szerintem ajánlott felrakni, ha a kamera annyira nem fontos neked. A ROM-al együtt települ a recovery is, szóval miután felraktad a ROM-ot, a kikapcsoló képernyőnél be tudsz majd bootolni CWM-be. Természetesen a 0.9-et bármikor vissza tudod rakni.

(#6431) generic : A linken megtalálod a leírást is :), de azért bemásolom.

Telepítés menete:
-letöltöd a romot
-Felrakod az SD kártya gyökerébe(nem tömöríted ki a zip filet)
-Letöltöd a CWM-t. Ha gyárilag ICS-d volt akkor ezt -> CWM_ICS, ha meg GB-d volt gyárilag akkor ezt-> CWM_GB
-CWM indítása: teló kikapcsolt állapotában nyomod a hengerő le+bekapcs gombot az első rezzenésig, majd rákötöd pc-re és elindítod a már kitömörített CWM mappán belül a "fastboot load.bat" filet.
-CWM-ben "Install zip from sdcard" ->"choose zip from sdcard" menüben kiválasztod a romot
-ilyenkor elindul az telepítési felület(aroma installer)
-aroma telepítési útmutató tisztán és érthetően van megadva, különösebben nem részletezném.

ICS bootloadert kell majd választanod a telepítésnél.

(#6433) zho-lee válasza Ronam (#6432) üzenetére


zho-lee
addikt

Köszi, meglesem akkor hamarosan. :R

"Motoron 5 perc alatt néha többet élek át, mint más egy egész élet alatt.."

(#6434) generic válasza Ronam (#6432) üzenetére


generic
senior tag

cwm-ben nem kell csinálni ilyen format/ parancsokat , mint amikor sonyk-ra rakok romot?

(#6435) espista


espista
senior tag

Sziasztok!
Lassan átadom a telefonomat a fiamnak. Gyári T-s 4.0.4 van rajta. Érdemes ezt a H1N1_v5.3-ra cserélnem?

Romani ite domum!

(#6436) bladegery válasza espista (#6435) üzenetére


bladegery
senior tag

Igen érdemes, ha másért nem is de jobb az aksi és gyorsabb.

gergely-szabo.com

(#6437) Ronam válasza generic (#6434) üzenetére


Ronam
addikt

Ha jól tudom a telepítő ezeket megcsinálja magától, de azért a biztonság kedvéért pörgesd végig, az sd-ről is törölhetsz mindent, kivéve ugye a ROM-ot :).

[ Szerkesztve ]

(#6438) #64017664


#64017664
törölt tag

Sziasztok!
Nem tudja valaki esetleg hogy 9mm HD nevű játék elfut-e a telefonon?
H1N1 5.3 van rajta. Előre is köszi

(#6439) helixP válasza #64017664 (#6438) üzenetére


helixP
nagyúr

És ezt a kérdést a Mélyvíz topicba. Gratulálok.

[ Szerkesztve ]

(#6440) #64017664 válasza helixP (#6439) üzenetére


#64017664
törölt tag

uuh most nézem hogy ez a mélyvíz :S elnézést félre néztem nem ide akartam :S

(#6441) ORCA58 válasza Mentolka (#6427) üzenetére


ORCA58
addikt

Ez nem jelent semmit. Nekem az 5.2 van , és szó szerint ugyan ezek az adatok.

(#6442) bonej válasza batai15 (#6411) üzenetére


bonej
csendes tag

Nálam ugyanez van a WiFi-3G váltásnál, mindegyik rommal előjön. Ez szerintem kernelhiba. Valakit jól pofán kellene verni érte az Alcatelnél, amiért így lett letesztelve, mielőtt piacra dobták. Aztán van olyan is, hogy időnként (általában reggelre, vagy hosszabb "tétlenség" után) spontán elveszíti a WiFi-t. Akkor meg csak WiFi on-off segít. Az Alcatelen kívül egyik telóm sem produkálja egyik hibát sem (SGS, Lumia 920).

(#6443) batai15 válasza bonej (#6442) üzenetére


batai15
félisten

hát ja. Gondolom meg egy zsír újj kernel meg nem 1-2 nap.

(#6444) bonej válasza batai15 (#6443) üzenetére


bonej
csendes tag

Szerintem nem kellene ehhez új kernel, csak a megfelelő sorban pótolni kellene a kimaradt "pontosvesszőt".

(#6445) SteveJobs válasza bladegery (#6436) üzenetére


SteveJobs
őstag

Köszi fel lett rakva az 5.3 fasza !!!! :R :R Megoldódott az animációs háttér is . Viszont kérdeztem már de nem írt vissza senki a wifi jelet én gyengének tartom de lehet csak már be képzelem magamnak. :F :F

(#6446) batai15 válasza bonej (#6444) üzenetére


batai15
félisten

Hátha bagyusz majd meg oldja :D

(#6447) emmerrich


emmerrich
csendes tag

Az én tippem (és itt újra kiemelném a Tipp szót), hogy a T-mobile által forgalmazott készülékekkel lehet valami gond.
A Tiszaújvárosi Jabil Circuit Magyarország Kft. (ők gyártják/gyártották bérmunkában a RIM Blackberry készülékeit) alkalmazásában álltam kb. 1 évig mint Hibakereső operátor (debugger).
Most megosztanám veletek a tapasztalataim.
Én főleg a Talladega azaz Torch készülékek születésénél voltam jelen.
Az egyes szériák között az igazi különbséget csak a megrendelő határozza meg. Míg az araboknak gyártott bármely készüléken egy karc sem lehetett addig a T-mobile normáiba belefért az 1cm2 területen belül 2db festékhiba.
És jöjjön amiért billentyűzetet ragadtam. Összeszereléskor az alaplapot egy fóliába csomagolják be. Neve nem jut eszembe, megvan már több mint 4 éve hogy otthagytam. Ez a fólia hivatott megvédeni az alaplap főbb celláit egy esetleges beázástól. A T-s srácok ezt és még sok egyéb hasznos dolgot kispóroltak a készülékeikből.
Nem túlzás: a T-s készülékek voltak a paletta legalja. Ezekbe csak 2Gb mem.kártya került míg volt olyan amibe 16-os.
Saját tapasztalatkén hozzáteszem, hogy nekem és húgomnak is Telenoros Alcánk van amikkel soha nem volt komolyabb hiba. Megfordult eddig a kezemben 3 T-s és egy független.
Rögtön az első T-s behalt. Felraktam rá az akkor legfrissebb H1N1 v3-at és a kép csíkos volt és szétesett amíg a kijelzőt ki/be-nem kapcsoltam. Ment rá vissza a gyári Gb. Ugyanezt produkálta gyári ICS-el is, most H1N1 0.9 van rajta.
Második T-s rendben vette az akadályokat.
Az a T-s ami most is nálam van kb. azokat a hibákat produkálja amiket itt a fórumban is lehet hallani.
Nekem ez bőven elég ahhoz a következtetéshez, hogy ne ajánljam a T-s készüléket. Vagy konkurenstől, de inkább GYÁRILAG függetlent.

Köszönöm, hogy szót kaptam.

(#6448) batai15 válasza emmerrich (#6447) üzenetére


batai15
félisten

te is voltál jabiles ? xD

(#6449) emmerrich válasza batai15 (#6448) üzenetére


emmerrich
csendes tag

Jah.
Nekem is megették a kajám, feltörték a szekrényem és ellopták a kabátom a legnagyobb hidegben. Mehettem haza azzal a busszal amin nem volt fűtés egy pólóban és köpenyben. 1ó45p volt a menetidő hazáig.
Fantasztikus munkahely volt. A csöves mellettem akinek olyan büdös volt a lába, hogy a másik oldalamon ülők rendszeresen cserélgették a helyet, hogy ne kelljen mellette ülni sokáig.
Én persze nem cserélhettem senkivel.
Viva America

Elnézést az offért

[ Szerkesztve ]

(#6450) baaka válasza gabikiraly2 (#6410) üzenetére


baaka
tag

Tapasztaltam én is ilyen hibát és kíváncsi lennék a megoldásra!

Tehát a hibajelenség:
A lényeg, hogy a képernyő azon része amely normál esetben a felső része,a telefon elforgatása után(ha balra forgatom, akkor a képernyő bal része) egy kis sávban ha görgetek elcsúszik, a képernyő többi részén lévő megjelenített tartalomtól(scroll hullámzás).Tehát egy kis sávban utánhúzást produkál.

Nekem már vásárláskor is ICS(gyári) volt a telefonon így nem tudom, hogy a frissítés következménye-e ez a hiba.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.