Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:02

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7651) Defect válasza #84490496 (#7650) üzenetére


Defect
csendes tag

Ebben igazad van, ez télleg offtopic de annyibol tartozik ide. Hogy hiába frissítés hiába CWM 7 vagy 10 a Trial Extreme akkor is szaggatni fog. Mind1 milyen a Rom meg a kernel. A Telefon full teljesítménye is úgymond kevés. De ez nem a teló hibája és nem a rom hibája. Ez optimalizálási hiba erről a készítők tehetnek... :D

És Fakir tudom hogy offtopic én csak választ adtam. Nem én hoztam a témát. :)

[ Szerkesztve ]

"Az élet egy játék de itt nincsenek szabályok, csak egy történetből áll amit a sorsunk szabályoz..."

(#7652) enzahobi válasza szeryo (#7632) üzenetére


enzahobi
aktív tag

Nekem egyáltalán nem szaggat(hini5.4 van fenn), néha néha laggol be komolyabb pályaelemeknél, meg a menüben. Igaz hogy elég sok "extra tuningot" használok(v6supercharger, chainfire stb), viszont OC-t sose.

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]^2 . . . . RN10Pro: Miui14.03 & Mi9TPro: 10.3.4

(#7653) helixP válasza enzahobi (#7652) üzenetére


helixP
nagyúr

Lassan mondom, hogy mindenki megértse!
Mindenféle játékok NEM mélyvíz-topic! Könyörgöm!!! :W

[ Szerkesztve ]

(#7654) GordonSamway


GordonSamway
aktív tag

Sziasztok... aokp_cocktail_unofficial_Feb-11-13. ez a rom van fent.Egy bajom van vele.Nem akar felébradni a kijelző alvó állapotból.Mi lehet a baj?Olvastam,hogy a minimum frekit 122 mhz-ről fel kell húzni 245-ig.Én már 1200 vel is próbáltam de semmi.Előre is köszönöm.

"Hosszú és eredményes életet!"

(#7655) imi0424 válasza GordonSamway (#7654) üzenetére


imi0424
senior tag

milyen govenorral használod?
ondemand?
mert azzal kell.

[ Szerkesztve ]

(#7656) GordonSamway válasza imi0424 (#7655) üzenetére


GordonSamway
aktív tag

Mindennel próbáltam már. :((

"Hosszú és eredményes életet!"

(#7657) #84490496 válasza GordonSamway (#7656) üzenetére


#84490496
törölt tag

Asszem a beallitasokban van olyan,hogy a hangero gombok is felebreszthetik.Probald ki,hogy megy-e ugy...

(#7658) norbichek


norbichek
tag

Nem fog neki sikerülni.
Haveromnál ugyanez a probléma...
Mindent kipróbáltunk vele...
Enyémen gond nélkül fut régebbi kiadás a teló, övé újabb kiadás és egyik CM10 rom sem megy neki sem JB.
Ő ICS el kapta én még GB vel de le van frissitve ICS re.... nem értem ugyhogy maradt az ICS nél...

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy SIII, Alcatel OT 995

(#7659) GordonSamway


GordonSamway
aktív tag

Köszi srácok.Én is gyárilag frissîtve vettem a Telenornál.Akkor nem mérgelem tovább magam.Megy vissza az Ics.Csak melyiket az a gondom.

"Hosszú és eredményes életet!"

(#7660) neprom


neprom
csendes tag

Sziasztok! Ez a S50 vagy 2S50 modell mi lehet ?

(#7661) imi0424 válasza neprom (#7660) üzenetére


imi0424
senior tag

gondolom a készítési idöt jelenti...
szerintem az s50-es régebbi

[ Szerkesztve ]

(#7662) neprom válasza GordonSamway (#7659) üzenetére


neprom
csendes tag

Ha még próbálkozol JB-vel. Amikor nem éleszti fel a képernyőt, próbáld meg hangerő+power-rel

(#7663) GordonSamway válasza neprom (#7662) üzenetére


GordonSamway
aktív tag

Nem jó.Az is a baj,hogy bejövő hîvásnál sem ébred fel :(Pedig amúgy nagyon király lenne.Működik minden tökéletesen.

[ Szerkesztve ]

"Hosszú és eredményes életet!"

(#7664) norbichek válasza GordonSamway (#7659) üzenetére


norbichek
tag

Amikor nem éled fel a kijelző de kinyitod a bill zárat akkor hallod hogy kinyitja csak nem jelenit meg semmit. ha van kedved probáld ki.... szval nem értem én sem miért nem ébred fel... nekem tökéletesen működik.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy SIII, Alcatel OT 995

(#7665) wwenigma válasza GordonSamway (#7663) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Azert amugy erzed az ellentétet a szavaidban? :U

Egy kis modositas H1N1 5.4-hez:

Nyah, aki ki akarja probalni, mindössze annyi a lenyeg hogy:

/system/etc/init.d/10LagFixer filet megnyitjuk rootexplorerben, es az első részét átírjuk erről:

#!/system/bin/sh
#
/sys/module/lowmemorykiller/parameters/adj ]; then
echo "0,1,2,4,6,15" > /sys/module/lowmemorykiller/parameters/adj
fi

hogy igy nezzen ki:

#!/system/bin/sh
#
if [ -e /sys/module/lowmemorykiller/parameters/adj ]; then
echo "0,1,2,4,6,15" > /sys/module/lowmemorykiller/parameters/adj
fi

majd mentés és kilépés. Lehet felesleges atirni csak egybol futtatni kell, nem neztem, de igy biztos jo. Ezutan futtatjuk (rootexplorerben ratapizol majd a "Linux Script Handler"-t valasztjuk es ott az "execute" opciot. Ha lefutott akkor Meg tudjuk nezni hogy valtoztak-e a dolgok, Quick System Info Pro - Memory résznél a Low memory killer settings-nek 10/16/24/48/56/72MB-ra kell valtoznia. Termeszetesen több egyéb beallitas is életbe lép de ezt igy konnyen tudjuk ellenorizni. Minden teló ujrainditas utan a futtatást el kell végezni, valami okból nem fut le/ tul hamar fut le a script.

Interactivex+deadline kombóval szépen megy ahogy mennie kell. Én még annyit modositottam hogy a 20sdcardspeedfix fileban a cache méretet atirtam 1024-re, szvsz felesleges a 2MB. Ha akar valaki jatszani a LowMemoryKiller beallitasokkal (feljebb rakni hogy több szabad maradjon, akkor olvasson utana melyik szam milyen szintet jelent és ugy tudja megtenni, hgoy ebben a reszben atirja a szamokat. Itt 4kb-os szorzás van

if [ -e /sys/module/lowmemorykiller/parameters/minfree ]; then
echo "2560,4096,6144,12288,14336,18432" > /sys/module/lowmemorykiller/parameters/minfree
fi

Tehat ezt a szamot fel kell szorozni es igy kapod meg mennyit jelent. Illetve azt megjegyeznem hogy ha jatszotok "system tuner"ral illetve "pimp my rom" vagy hasonlo progival, akkor azok belenyulnak ebbe, elofordulhat hogy nem ugy fog mukodni ahogy bagyusz eltervezte, ilyen esetben NEM hiszem hgoy panaszt elfogad a mukodesre bagyusz. :)

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#7666) GordonSamway válasza norbichek (#7664) üzenetére


GordonSamway
aktív tag

Igen.A zár kinyit és ennyi.De ha nincsen zár akkor is érzem,hogy a menüben turkálok csak nem látok semmit.

"Hosszú és eredményes életet!"

(#7667) GordonSamway válasza wwenigma (#7665) üzenetére


GordonSamway
aktív tag

A kijelző hülyeségét eltekintve minden remek lenne úgy értettem.Várok még pár napot hát ha jön vmi okosság.

"Hosszú és eredményes életet!"

(#7668) starius


starius
tag

Hello! A készülékem pár hónapos, és amikor megvettem kirootoltam, akkor 2.3.6 volt rajta. Ma felajánlotta a telefon hogy frissítni magát 4.0.4-re, fel is frissítettem, de a rootom elveszett. A superuser megmaradt, de a programok pl a titanium backup nem működnek. Olvastam a leírást, de : ICS rootolása
-Töltsük le ezt a zipet: [link]
-Másold fel az SD kártyára
-Majd töldsd le a hozzá tartozó recoveryt:[link]
-Csomagold ki pl a c meghajtóra
-Kösd össze a telefont az Sz.géppel(telefonon ne nyomj semmire)
-Índitsd el a boot_recovery_ics.bat filet(Aki GB bootloaderes telefonra az Fr ICS-t rakta fel és rootolni akarja az a boot_recovery_gb.bat filet vállassza.)
Ennél a pontnál a telefonom meghal. Elindítom a bat filet, és a telefon mintha kikapcsolna, a kikapcsoló képernyőn megfagy, csak akumlátor ki-be segít rajta. Ezzel mit tudok kezdeni?

(#7669) GordonSamway válasza norbichek (#7664) üzenetére


GordonSamway
aktív tag

Működik.Zárképernyő kikapcs és fasza minden.:)

"Hosszú és eredményes életet!"

(#7670) norbichek válasza GordonSamway (#7669) üzenetére


norbichek
tag

mit csináltál?

Samsung Galaxy SIII, Alcatel OT 995

(#7671) zho-lee válasza starius (#7668) üzenetére


zho-lee
addikt

Üdv.
Gondolom, a hang le gombot nyomva tartod közben.
Nekem is vacakolt, most pl 6-os cwm van a telefonon, de néha az 5-ös jön be, ha a telefonnal lépek be pc nélkül :W
A matchfixes recoveryt próbáltad?

szerk: talán ez segített nekem..

[ Szerkesztve ]

"Motoron 5 perc alatt néha többet élek át, mint más egy egész élet alatt.."

(#7672) argetlam01


argetlam01
tag

az miért van az 5.3 as nál hogy a hívó képét nem teszi ki mutatja a nevét meg minden csak a képet nem hiába állítom be segítség valaki?

(#7673) Kisbatyu75 válasza wwenigma (#7665) üzenetére


Kisbatyu75
tag

Szia!
Próbáltam a javítást, igaz nem rootexplorerrel, hanem ES file manager root explorerével írtam át, de azzal futtatni nem tudtam ezért script manager-t töltöttem le play-ről. Az meg egy hibaüzenetet ad futtatáskor:
"/etc/init.d/10LagFixer [3]: Syntax error: 'then' unexpected"
Mit bénázok el?

mobil: Xiaomi Mi 9T PRO; PC:intel i7-7700

(#7674) bladegery válasza argetlam01 (#7672) üzenetére


bladegery
senior tag

Ezt ne a mélyvízbe már!!!!

gergely-szabo.com

(#7675) wwenigma válasza Kisbatyu75 (#7673) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

ES filemanager nem szabvany karaktereket tehet be szerkesztes utan a mentesnel, valoszinuleg ez a baj. Ezt szedd le es probald futtatni.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#7676) 995334


995334
csendes tag

Sziasztok!

H1N1 5.4 es romot használok jelenleg.
Nem tudom, hogy csináltátok ezt a romot de elképesztő, hogy akár 24 órával is többet bír az aksi, mint az általam kipróbált egyéb romok esetében. Nem túlzok. Tényleg 24 órával is több lehet a készenlétje a telónak.
Abból indulok ki, hogy egyéb romok esetében egy nap 2 szer is tölteni kellett a telót ha véletlenül használtam :D
Szóval remek kis rom! Nekem tökéletes!

Viszont vannak apró problémáim vele.
Nos, általában wifizek, de sajnos van olyan hely ahol szükséges használnom a 3g-t.
Ez nálam úgy működik, hogy wifi ON - 3G OFF.
Amikor 3G-t használo akkor Wifi OFF - 3G ON.
De sajnos a 3G -t nem mindig lehet bekapcsolni.
Ilyenkor mindig ujra kell indítanom a telefont. Semmi más nem oldja meg ezt a problémát.

Az ikonok azt jelzik, hogy a 3G aktív, de a térerő mellett nincs 3g ikon. Sőt, nem is működik a 3g.

Szóval a kérdésem az lenne, hogy ez csak nálam hiba?

[ Szerkesztve ]

(#7677) helixP válasza 995334 (#7676) üzenetére


helixP
nagyúr

Airplane mód on/off kapcsolgatást próbáltad? Általában az szokott segíteni.

(#7678) 995334 válasza helixP (#7677) üzenetére


995334
csendes tag

Nahát azt még nem próbáltam..... egészen mostanáig.

Az eredmény:
3g mode : ON
Airplane mode: ON
Airplane mode: OFF
--- nincs 3g ----
3g mode : OFF
3g mode: ON
Airplane ON
Airplane: OFF
--- nincs 3g -----
3g mode: OFF
3g mode: ON

és van 3g :)

Tehát a ki-be kapcsolgatás + airplane ki-be kapcsolgatással elérhető lesz a 3g.
De biztosan így kell ennek működnie?

Egyébként köszi a tippet! Legalább nem kell ujrainditgatni a telót!

(#7679) Kisbatyu75 válasza wwenigma (#7675) üzenetére


Kisbatyu75
tag

Köszi, ezzel úgy néz ki gond nélkül lefutott.

mobil: Xiaomi Mi 9T PRO; PC:intel i7-7700

(#7680) wwenigma válasza Kisbatyu75 (#7679) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Remek. :) Probalgassatok hogy igy milyen, mostmar tenyleg olyannak kell lennie ahogy bagyusz tervezte!

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#7681) argetlam01


argetlam01
tag

segit valaki?
:O

(#7682) DarknessHope válasza 995334 (#7676) üzenetére


DarknessHope
senior tag

nálam a gyári 4.04 frissítéssel csinálta ezt néha.... 5.3-al még nem jött elő.

Mások álma akármilyen, Tisztelni kell!

(#7683) wwenigma válasza argetlam01 (#7681) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

[link] és itt valaszolj ha nem oldódik meg. Egyebkent ha nem erkezik valasz akkor jo esellyel NEM tudja senki mi lehet a baj es ezt NEM fogja leirni, mivel teljesen felesleges.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#7684) batukán válasza wwenigma (#7665) üzenetére


batukán
csendes tag

köszi :R
így már tényleg hasít az 5.4 :D
mikor először felraktam nagyon laggolt, vissza is toltam egy korábbi mentést.
bár tudom hogy 5.4 előtt elvileg nem kell wipe, de most még annyit csináltam, hogy mounts and storage alatt
-format system
-format data
-format cache
/blade-n nőttem fel az androidhoz :-)/
+ sd-ről töröltem a .android_secure, és az android mappákat.
kár h minden indításkor újra kell futtatni a scriptet, de ennyi szerintem simán vállalható.

köszönet mindenkinek, akik egyre használhatóbbá teszik ezt a telefont! :R

(#7685) alcatelot995


alcatelot995
csendes tag

@Bagyusz szinte már félve kérdezem meg miújság a cm10-el?
azért félve mert lehet hogy ezért többen már a fejemet fogják venni hogy megmertem kérdezni ne értsd félre nem siettetlek csak érdeklődöm és persze örömöködve várom meg türelmesen :)

[ Szerkesztve ]

(#7686) bladegery válasza alcatelot995 (#7685) üzenetére


bladegery
senior tag

Én mindig azért nézem meg a legújabb kommenteket hátha már kijött!:D

gergely-szabo.com

(#7687) batai15 válasza bladegery (#7686) üzenetére


batai15
félisten

szintén :)

(#7688) norbichek válasza batai15 (#7687) üzenetére


norbichek
tag

csatlakozom!! :))

Samsung Galaxy SIII, Alcatel OT 995

(#7689) kelemenkelo


kelemenkelo
tag

Sziasztok 2.3.6 van a telómon megrootolva a teló felajánlja hogy frissítés van a telóra leís tölti utana ranyomok hogy telepítés ujra indul majd kiírja hogy sikertelen frissítés mi a gond ilyenkor? Mit javasoltok ami a legmegbizhatobb rom? Köszi ha valaki válaszol egy kezdonek:)

Privát üzenetre illik válaszolni , de ha ezt elmulasztod , akkor bunkónak tartalak .

(#7690) bladegery válasza kelemenkelo (#7689) üzenetére


bladegery
senior tag

Megrootolva:D Ez tetszik:D

Ha hivatalosan akarsz frissíteni akkor rakd fel az egyik gyári bakcupot, ha custom romot akarsz én a h1n1-et ajánlom.

gergely-szabo.com

(#7691) bagyusz válasza alcatelot995 (#7685) üzenetére


bagyusz
őstag

Jelenleg a forgatáshoz szükséges konfigot csiszolgatom.
Addig úgy sem publikálom amíg ezeket nem javítom ki:

hdmi: már csak a hiányzió lib file-t kell bele csihintani, dmesg/logcat szerint.

HW dekódolás: hiányos egy két dolog, audió-videó résznél egyaránt.

Beágyazott média player: nem játssza le normálisan a webes videókat. Ha a codec listából kiveszek egy-két részt akkor hajlandó elindítani, de csak hanggal, és azt is csak szoftveresen.

(#7692) batai15 válasza bagyusz (#7691) üzenetére


batai15
félisten

Bagyusz valami bővebb tudástárt nem tudnál linkelni nekem ? érdekelne a romolgatás háttere amit éppen te is csinálsz. Nem azért mert bele akarok vágni, de szeretem tudni mi miért van.

(#7693) kelemenkelo válasza bladegery (#7690) üzenetére


kelemenkelo
tag

Köszi

Privát üzenetre illik válaszolni , de ha ezt elmulasztod , akkor bunkónak tartalak .

(#7694) 75lion válasza bagyusz (#7691) üzenetére


75lion
tag

Köszönjük a választ jó hallani hogy hol tartasz vele :C

Xiaomi 11t pro

(#7695) neprom válasza GordonSamway (#7669) üzenetére


neprom
csendes tag

Merre van ez a zárképernyő kikapcsolás ? Nem igazán találom. Köszi.

(#7696) bagyusz válasza batai15 (#7692) üzenetére


bagyusz
őstag

Ilyent nem tudok linkelni. Én autódidakta módon tanulok mindent ezzel kapcsolatban, amit meg nem értek annak utána nézek a neten.

Kezdetben valami ilyesmit olvastam: Android rendszer

Nagyjából így néz ki egy rom forgatás.

(#7697) batai15 válasza bagyusz (#7696) üzenetére


batai15
félisten

Köszi! jó kis olvasmány lesz .
És a telefon komponensd drivereit meg kiollózod a gyári romból?

(#7698) bagyusz válasza batai15 (#7697) üzenetére


bagyusz
őstag

Többnyire igen, de ez sok mindentől függhet. IUSS/FONIX232 -ék már megcsinálták a device configot a telóhoz, én már csak finomítgatok rajta.

(#7699) batai15 válasza bagyusz (#7698) üzenetére


batai15
félisten

értem:D köszi az infót ! :D

(#7700) #84490496


#84490496
törölt tag

Bagyusz:ha van még időd és kedved válaszolni: CM7 -hez az alca letölthető forráskódját használjam,vagy a telóról huzzam le?
Bocsi,ha nem priviben és nagy hülyeség,de melozom és csak hajnali 1-kor megyek haza...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.