Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

OpenWrt topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19051) kutga válasza xabolcs (#19050) üzenetére


kutga
nagyúr

Igen, nála a guest interface-t kell beállítani.

Let the Zone take me if I am.

(#19052) janos666 válasza vargalex (#19044) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ilyesmire gondolok (de még szebb lenne LuCi-ban 3D grafikon formában, vagy akár 3.5D waterfall grafikonként). Mi a csomag neve, ami hasonló?

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#19053) Geth válasza attilam (#19048) üzenetére


Geth
addikt

Amit a DHCP/RDNSS ad a kliensnek, azt én inkább csak egyfajta "ajánlásnak" mondanám. Mi a helyzet, ha az adott guest kliensen átállítják a DNS-t (nehezített pályán DoT-ra vagy DoH-ra)?
Néhány Android eszközön tapasztaltam, hogy ezt alapból csinálták (simán a gugli dns-t használták direktben, nem ment a helyi névfeloldás)...
Abszolút laikus vagyok a témában, amit eddig beállítottam guest hálózatokat, azoknál inkább a helyi hálót "védem", illetve sávszél farigcsálás megy, nem Internet szűrés.

[ Szerkesztve ]

(#19054) vargalex válasza janos666 (#19052) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A LuCI alapból táblázatos formában megad neked minden szükséges adatot. Külön csomag nem tudom, hogy létezik-e, de anno Suste, illetve Headless csinált egy grafikonos megjelenítőt a scan eredményéről. Itt, illetve itt találsz képet, illetve némi leírást róla.

Alex

(#19055) attilam válasza Geth (#19053) üzenetére


attilam
őstag

Köszönöm ezt megnézem. Amúgy a gyerek mobilját raktam a guest hálózatra, mert így kicsit elszeparálom a többi eszköztől, nem kell mindenféle vírustól tartani. Ki tudja mi van a telefonján. :D
Amúgy a telefonján is beállítottam a privát DNS-t és ez működik is, tehát elvileg annak is elégnek kell lennie. Megnézem a DHCP option-t, mert lehet akkor ennyi lesz a megoldás. Max még a tűzfalban be tudok állítani egy guest -> wan 53-as port reject szabályt, akkor elvileg ha jól gondolom wifin keresztül ezt nem lehet megkerülni.

(#19056) corvin1984


corvin1984
tag

Udv!

Volt vegre idom es kiszerveztem az iot eszkozoket kulon vlan-ba es szepen lassan minden kezd osszeallni egy dolgot leszamitva. Van egy 10 eves Samsung "Smart" Tv-m, ami hiaba kap IP-t nem csatlakozik az internetre, sot a helyi halon sem erek el vele semmit, hiaba latom, hogy a dora vegigment hiba nelkul. Tcpdump es a net bongeszese, smcroute es ssdp konfiguralasa utan sem kerek minden. Sikerult barkinek vlan mogott internetet varazsolni Samsung Tv-re? Elore is koszonom

(#19057) attilam


attilam
őstag

Köszönöm a segítséget a privát DNS csatolóhoz kapcsolásához. Tökéletesen működik.
Még 1 kérdésem lenne, amit szeretnék valahogy megoldani a router-en keresztül, de valamiért még nem sikerült:

Van egy TV ami kábellel van összekötve a routerrel. Ugyanígy egy RPI is kábellel.
Az RPI-n futtatok egy miniDLNA szervert, és szépen meg is jelenik a TV-n a tartalom.

Viszont ezt időszakokra bontva szeretném korlátozni, hogy mikor látszódjon ez a TV-n és mikor nem. Eddig ezt csak úgy tudtam megoldani, hogy az RPI-n állítottam be tűzfalszabályt, viszont sokkal kényelmesebb lenne OpenWRT-ből vezérelni. Sajnos eddig bármit próbáltam, nem tudtam elérni, hogy ne jelenjen meg a tartalom a TV-n. Köszönöm előre is segítséget.

(#19058) vargalex válasza attilam (#19057) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ehhez külön VLAN-ba kellene tenned az RPi-t és a TV-t, amin viszont nem biztos, hogy a DLNA multicast üzenetei. Egyébként egy VLAN-ba (vagy az egyszerűség kedvéért Network-be) tartozó eszközök között nincs tűzfal a routeren. Ezért nem sikerült tiltanod.

Alex

(#19059) FuRiONight


FuRiONight
őstag

Hali!

Asus RT65P-re szeretném felrakni az openwrt. Viszont a leírás alapján nekem nem tiszta. Valaki tudna ebben segíteni? Köszönöm

(#19060) vargalex válasza FuRiONight (#19059) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Mi a kérdés? A wikiben szépen le van írva, hogy 3 módszerrel tudod felrakni: tftp, ssh, serial console.

Alex

(#19061) attilam válasza vargalex (#19058) üzenetére


attilam
őstag

Köszönöm a választ, ma is tanultam valamit. Ez már azt hiszem meghaladja a képességeimet. Legalábbis egyelőre nem foglalkoztam VLAN-okkal.

A multicast-okat talán át lehet vinni valahogy, legalábbis régebben wireguard-on keresztül is sikerült az smcrouted nevű alkalmazással régi OpenWRT-n (újabbakon már nem, mert cserélték az iptables-t, az nftrules-ba meg nem tudtam TTL inc-et megadni, és emiatt nem érkeztek meg az adatok). De hogy mondjuk ez VLAN-ok között működik-e azt nem tudom, de biztos valahogy össze lehet mókolni, csak már tényleg az a kérdés, hogy megéri-e az erőforrást ebbe beletenni, vagy egyszerűen akkor az RPI-ből intézem ezt.

(#19062) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

Van egy AX3600-am, gyári 1.1.19-es kínai firmware-rel szeretném használni ami még valami 18.06 snapshotnak azonosítja magát. 5GHz-es részre csatlakoztatnám az alábbi eszközöket:

CLIENT_MAC  PHY  SECU    RSSI    NOISE    SNR   RX_RATE       TX_RATE     Elméleti sávszél
xxxxxxxxxx    n   WPA2PSK  -43dBm  -96 dBm   53  144.0 MBit/s   144.0 MBit/s    40MHZ - NOK
xxxxxxxxxx    ac  WPA2PSK  -36dBm  -96 dBm   60  433.3 MBit/s   433.3 MBit/s    80MHz - OK
zzzzzzzzzz    ax  WPA2PSK  -60dBm  -96 dBm  36  2402.0 MBit/s  2402.0 MBit/s  160MHz - OK

Az N-es eszközt egyszerűen nem tudom megoldani hogy 40MHz-en menjen, ha opciókban az option bw '40'-et megadom akkor minden eszköz csak annyin csatlakozik. Valaki nem tud valami workaroundot rá? :DDD nvram countrycode + iw reg állítgatással is próbálkoztam de akkor meg összef0sta magát az 5G rész.... -.-

/etc/config/wireless

config wifi-device 'wifi0'
    option type 'qcawificfg80211'
    option macaddr '**:**:**:**:**:**'
    option hwmode '11axa'
    option htmode 'HT80'
    option disabled '0'
    option txbf '3'
    option ax '1'
    option channel 'auto'
    option autoch '2'
    option txpwr 'dbm21'

config wifi-iface
    option device 'wifi0'
    option ifname 'wl0'
    option network 'lan'
    option mode 'ap'
    option wpsdevicename 'XiaoMiRouter'
    option channel_block_list '52,56,60,64'
    option miwifi_mesh '0'
    option disabled '0'
  option ssid ''********''
    option sae '1'
    option sae_password '********'
    option hidden '0'
    option encryption 'psk2+ccmp'
    option key '********'
    option ieee80211w '1'
    option macfilter 'deny'
    option wmm '1'
    option noscan '1'

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#19063) wwenigma válasza wwenigma (#19062) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Még egy érdekesség, új OpenWRT-re egy eszköz (teló) max 150Mbps-mal csatlakozott, most a régire viszont 200Mbps-os linksebességet látok azaz a 40MHz-es sávszélt kihasználja 2,4G-n.

config wifi-device 'wifi1'
    option type 'qcawificfg80211'
    option macaddr '**:**:**:**:**:**'
    option hwmode '11ng'
    option htmode 'HT40'
    option disabled '0'
    option txbf '3'
    option channel 'auto'
    option autoch '2'
    option bw '40'
    option txpwr 'dbm20'
    option ax '0'
config wifi-iface
    option device 'wifi1'
    option ifname 'wl1'
    option network 'lan'
    option mode 'ap'
    option wpsdevicename 'XiaoMiRouter'
    option disabled '0'
    option ssid '*****'
    option encryption 'mixed-psk'
    option key '*****'
    option hidden '0'
    option macfilter 'deny'
    option noscan '1'
    option wmm '1'

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#19064) vargalex válasza wwenigma (#19063) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hol nézed a linksebességet? Mert a routeren nézve (illetve linuxon, de szerintem androidon is) folyamatosan változik...

Alex

(#19065) woodworm válasza wwenigma (#19063) üzenetére


woodworm
veterán

Mi a régi és új openwrt? Szerintem ez nem a különböző csatornaszélesség, hanem a nem szabványos qam moduláció miatt van.

(#19066) wwenigma válasza vargalex (#19064) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

iwinfo wl0 assoclist
iwinfo wl1 assoclist
Utolsó snapshoton fixen max 150MBps volt nem több. Routeren néztem mindkét esetben.

woodworm: 18.06 (AX3600 gyári 1.1.19CN firmware) és utolsó snapshot

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#19067) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

I. Miért látom ezt ˇ a top listán, ha így van beállítva az időszinkronizáció LuCi-ban?
/usr/sbin/ntpclient -i 600 -s -l -D -p 123 -h 0.openwrt.pool.ntp.org

(A DHCP szerver is 192.168.1.11-et hirdet. A RouterOS AP-k el is fogadja tőle és működik.)
A LuCi esetleg valamilyen más ntp klienst konfigurál? (Ez egy custom build forrásból.)

II. A másik, hogy (ugyan ezzel a custom build-el) segfault-ol a DAWN.
(Amúgy kell ez manapság bármire azon kívül, ha szeretném látni a listáját LuCi-ban?)

III. Leforgattam a hAP AC^2-kön már futóéból kiindulva átszabott .config-al SXT Lite 5 r2-re is az OpenWRT-t (csak átállítottam a target-et, és kicseréltem az ath10-et ath9-re, de kb. ennyi), de nem éledt fel a ramdisk-ről boot-olva.
Eleve másképp nézett ki a pxserver log. AC2-kön kiírta, hogy küldi az initramfs file-t, aztán feléledt a kütyü. Itt pedig csak spam-elte, hogy kéri tőle a kütyü a bootp-t és ACK-zza, de a filenév elő sem jött a log-ban. Előbb-utóbb leállt a pxserver-ben a sok bootp sor spam, de nem értem el az OpenWRT-t, viszont a RouterOS sem jött vissza, amíg nem áramtalanítottam (a "try-ethernet-once-then-nand" beállítással bootolni szokott a RouterOS, ha nem talál bootp-t).
Ez egy kényes oszlopon van, úgyhogy a serial log olvasás kizárt (ha boot-olna az OpenWRT ramdinsk, még akkor is hezitálnék, hogy merem-e flash-elni is, de ki azért ki akarom próbálni, mert ROS-al van egy rakat radardetect minden csatornán).

Mondjuk kicsit zavarban vagyok afelől, hogy pontosan mi is a target és a CPU arch.
A AR9344 CPU elvileg mips 74k, de a .config-ban ezt látom:
CONFIG_DEFAULT_TARGET_OPTIMIZATION="-Os -pipe -mno-branch-likely -mips32r2 -mtune=24kc"
Én ezt felülbíráltam azzal, hogy -O2 -pipe -mtune=74kc
Talán ettől nem boot-ol? (Bár ahogy értem, az mtune-tól még futnia kéne máson is.)

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#19068) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

Van egy régi Tplink WR840N v6 routerem, amin jelenleg Padavan fw fut, erre fel lehet valahogy ügyeskedni az Openwrt-t?

A ToH oldalon nem látom mi a hivatalosan támogatott verzió, de nem is kell a legújabb, dedikált guest wifire használnánk, másra nem.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#19069) xabolcs válasza kutga (#19068) üzenetére


xabolcs
őstag

A Padavan nem tudja a dedikalt guest wifit?
Maskepp kerdezve: milyen relevans valtozast varsz attol, hogy OpenWrt fut a vason es nem Padavan?

Ahogy nezem a v6-ot, csak nem hivatalos tamogatas van hozza: IcedShake/openwrt-19.07-tl-wr840n-v6.x

Hogy hogyan tudnad feltenni az jo kerdes.
En eloszor a particiokat neznem ossze, hogy kompatibilis-e a Padavan-os az OpenWrt-ssel, a TFTP recovery-t kerulnem.
Soros port hozzaferesed mindenekeppen legyen, de egy csip olvaso-iro se hatrany! ;]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#19070) kutga válasza xabolcs (#19069) üzenetére


kutga
nagyúr

Igazából csak megszokás miatt, igyekszem most az otthoni eszközöket egységesíteni. Szerintem a Padavan is tudja a guest wifit, talán még a gyártói fw is.

Let the Zone take me if I am.

(#19071) xabolcs válasza kutga (#19070) üzenetére


xabolcs
őstag

Megertelek, nalam is csak OpenWrt fut. ;]

Soros portos hozzaferes mindenkeppen jo lenne, de ha tenyleg kompatibilis a ket particio, akkor mtd-vel felirva a sysupgrade fajlt, mukodnie kellene.

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#19072) Kenderice


Kenderice
senior tag

Üdv.
X86 rendszeren futó openwrt esetében milyen terminál parancs listázza ki a hardverinfókat?
Az alaplap típusát kéne megtudni.

(#19073) xabolcs válasza Kenderice (#19072) üzenetére


xabolcs
őstag

dmesg | grep DMI:

Ha pedig a fenti nem eleg, akkor probald a dmidecode-ot!

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#19074) wwenigma válasza Kenderice (#19072) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

inxi , paraméterezve mindent megmond

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#19075) Kenderice válasza wwenigma (#19074) üzenetére


Kenderice
senior tag

Köszi, de ezen a rendszeren az inxi és a dmidecode parncsra "not found" üzenetet kapok.
A dmesg-vel sikerült kinyerni az infót.
Tulajdonképpen ez nem is openwrt, hanem gargoyle....

(#19076) xabolcs válasza Kenderice (#19075) üzenetére


xabolcs
őstag

A dmidecode csomagkezelovel feltelepitheto. ;)
Orulok, hogy sikerult kideriteni!

[ Szerkesztve ]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#19077) kiborg


kiborg
aktív tag

Sziasztok!
Eddig AdBlockPlust használtam Firefox-al, de most bekeményített a Youtube a reklámokkal kapcsolatban.
Xiaomi AX3200-as routert használok OpenWRT-vel.
Lehetséges-e átadni a routernek a reklámok szűrését ? Ha igen, mi a neve ? Ezt detektálja-e a youtube (vagy valami más)?
Válaszokat előre is köszönöm.

Ésszel él az ember - mondá a kannibál!

(#19078) xabolcs válasza kiborg (#19077) üzenetére


xabolcs
őstag

AX3200-ra en az adblock-ot vagy az adblock-fast-ot javaslom az Ad blocking oldalrol.

Erdemes esszel X-elgetni a hasznalando oldalakat, hogy ne rogyjon meg a router!

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#19079) kiborg válasza xabolcs (#19078) üzenetére


kiborg
aktív tag

Köszi. Valahol van némi magyar doksi esetleg a kezeléséhez, beállításához ?
Nekem bőven elég ha a YT-t reklámmentesíti, a többit meg intézi a gépen a ABP.

Ésszel él az ember - mondá a kannibál!

(#19080) janos666 válasza kiborg (#19077) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem ez van a router (nem OpenWRT) dnsmasq-jához: [link], de inkább azért, hogy mobiltelefonokon se nagyon legyenek reklámok (egy böngésző plugin jóval több mindent tud tiltani, mint egy IP/URL alapú blacklist a router-en).
A PC-men van uBlockOrigin a Chrome-hoz (mobil verzión nincs rá lehetőség, csak pár más mobil böngészővel), és feldobálta a reklámszűrő figyelmeztetést a YouTube úgy egy héten át. Aztán nemrég valamiért abbahagyta, és működik. Nem tudom, hogy az uBlockOrigin frissült, vagy a Google adta fel, hogy úgysem fizettem elő, mikor pár napra teljesen letiltott már (akkor egyszerűen átugrottam a tartalék FireFox-ba, amiben nincs semmi plugin).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#19081) kiborg válasza janos666 (#19080) üzenetére


kiborg
aktív tag

Akkor azt ne is várjam, hogy a router ki tudja szedni a YT-os reklámokat ?

Felraktam az adblock-ot és hozzá a luci felületet és elvileg a magyar nyelvet(ami gyakorlatilag semmi), de igazán nem vettem észre semmi változást :( YT ugyanúgy adja a kezdő reklámot :(

[ Szerkesztve ]

Ésszel él az ember - mondá a kannibál!

(#19082) xabolcs válasza kiborg (#19081) üzenetére


xabolcs
őstag

Fut? Talalt maganak letolto klienst? Nullanal tobb hostot blokkol?

Van annyi "szolgaltatas", amik kozul valaszthat az ember. Egyik se szedi ki?
Amikor ilyen DNS alapu reklamblokkolast csinalsz, akkor az egyes allitgatasok kozt torold a geped DNS gyorsitotarat!

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#19083) kiborg válasza xabolcs (#19082) üzenetére


kiborg
aktív tag

Ez a főoldala.Elvileg fut. Én az adguardot adtam pluszban hozzá, a többi alap volt.

Viszont a log: (két félkövérrel kiemelt Operation not permitted nem tetszik)
Sat Nov 4 18:23:19 2023 user.info adblock-4.1.5[1876]: backup directory '/tmp/adblock-Backup' created
Sat Nov 4 18:23:19 2023 user.info adblock-4.1.5[1876]: adblock instance started ::: action: start, priority: 0, pid: 1876
Sat Nov 4 18:23:19 2023 user.info adblock-4.1.5[1876]: download of 'adaway' failed, url: https://raw.githubusercontent.com/AdAway/adaway.github.io/master/hosts.txt, rule: /^127\.0\.0\.1[[:space:]]+([[:alnum:]_-]{1,63}\.)+[[:alpha:]]+([[:space:]]|$)/{print tolower($2)}, categories: -, rc: 4, log: Downloading 'https://raw.githubusercontent.com/AdAway/adaway.github.io/master/hosts.txt' Failed to send request: Operation not permitted
Sat Nov 4 18:23:24 2023 user.info adblock-4.1.5[1876]: download of 'adguard' failed, url: https://adguardteam.github.io/AdGuardSDNSFilter/Filters/filter.txt, rule: BEGIN{FS="[/|^|\r]"}/^\|\|([[:alnum:]_-]{1,63}\.)+[[:alpha:]]+[\/\^\r]+$/{print tolower($3)}, categories: -, rc: 4, log: Downloading 'https://adguardteam.github.io/AdGuardSDNSFilter/Filters/filter.txt' Failed to send request: Operation not permitted
Sat Nov 4 18:24:33 2023 user.info adblock-4.1.5[1876]: blocklist with overall 4747 blocked domains loaded successfully (Xiaomi Redmi Router AX6S, OpenWrt 22.03.2 r19803-9a599fee93)
Sat Nov 4 18:24:57 2023 user.info adblock-4.1.5[4703]: Please enable the 'DNS Report' option to use the reporting feature
Sat Nov 4 18:31:17 2023 user.info adblock-4.1.5[5891]: Please enable the 'DNS Report' option to use the reporting feature
Sat Nov 4 18:31:30 2023 user.info adblock-4.1.5[5991]: Please enable the 'DNS Report' option to use the reporting feature
Sat Nov 4 18:36:45 2023 user.info adblock-4.1.5[6531]: adblock instance started ::: action: reload, priority: 0, pid: 6531
Sat Nov 4 18:37:05 2023 user.info adblock-4.1.5[6531]: blocklist with overall 89776 blocked domains loaded successfully (Xiaomi Redmi Router AX6S, OpenWrt 22.03.2 r19803-9a599fee93)

Ennyi infó elég ? Ha más kell, akkor kicsit szájbarágósan lécci, az angol tudásom és az infós tudásom sem biztos, hogy elég a dologhoz.köszi

Ésszel él az ember - mondá a kannibál!

(#19084) xabolcs válasza kiborg (#19083) üzenetére


xabolcs
őstag

A domainek szamabol azt mondanam, hogy mukodik, de a naplo meg pont azt mondja, hogy a letoltessel van baja. :))

Letolto alkalmazasnak mot talalt meg? Ja latom uclient-fetch.
Telepitsd a curl-t, hatha azzal mukodni fog!

[ Szerkesztve ]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#19085) kiborg válasza xabolcs (#19084) üzenetére


kiborg
aktív tag

Az lehet-e baj,hogy a coreutils és a coreutils-sort nincs fent ?
Azokat fel kell raknom ugye ?
(a curl-nál is van pár,ami not installed, de gondolom szükséges,azért jelzi, ugye ?)

Ésszel él az ember - mondá a kannibál!

(#19086) xabolcs válasza kiborg (#19085) üzenetére


xabolcs
őstag

Amikor install-t nyomsz, akkor a hianyzokat felteszi, szoval nem gond.

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#19087) vargalex válasza kiborg (#19081) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A Youtube reklámok nem magáról a Youtube-ról jönnek? Mert akkor azokat semmilyen DNS alapú blokkoló nem tudja megfogni. (Prémiumom van, így nem tudok nyilatkozni, illetve előtte is túléltem a reklámokat, soha nem próbáltam kiegészítővel/egyébbel kikerülni őket).

Alex

(#19088) kiborg válasza vargalex (#19087) üzenetére


kiborg
aktív tag

Én nem tudom :( De ez akkor nem jó hír, hiába küzdök.

Ésszel él az ember - mondá a kannibál!

(#19089) janos666 válasza vargalex (#19087) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A reklámok is videók, úgyhogy igen. (Azt hiszem sima statikus/GIF reklámok nincsenek.)
Lehet, hogy nem próbáltad mostanság a YouTube-ot blokkolók vagy Premium nélkül.
Akár reklámal indul, félbeszakít vagy 10 percenként, aztán reklámmal zárul.
Bekeményítettek, mert csökken a bevételük (szívogatja el a TickTock, stb). Egyrészt több a reklám, másrészt panaszkodik a blokkolókra.
Én végső esetben yt-downloader MPC-HC kiegészítővel fogom használni, vagy sehogy, de fizetni tuti nem fogok, mert úgymond "háttértévézés" szerűen használom (elindítom, aztán közben netezgetek / babrálgatok, és néha nézek rá, ha grafikont/táblázatot mutatnak, vagy visszatekerek, ha érdekes volt valami pár percig). Ha minden ilyen hülyeségre előfizetne az ember, az simán elvinne egy magyar minimálbért.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#19090) vargalex válasza janos666 (#19089) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Tudom, hogy egyre durvább lett, mivel nem olyan régen van prémium előfizetés. Erre esett a választás (családi), mert igy mindenki megkapja a zenei szolgáltatást is.

Alex

(#19091) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

Xiaomi Mi Router 3G-t használunk itthon, OpenWrt 22.03.0 fut rajta, és azt vettem észre, hogy a 2,4 GHz wifi egy idő után elérhetetlenné válik, az eszközeim nem tudnak rá csatlakozni.

Ha újraindítom az adaptert, utána működik megint, de most reggel pl. megint elment, hogy tudnám kideríteni, hogy mi a hiba?

Az 5 GHz hálózattal nincs ilyen gond, de van egy csomó régebbi eszköz, ami csak 2,4-et tud.

Let the Zone take me if I am.

(#19092) UberMutant válasza kiborg (#19083) üzenetére


UberMutant
őstag

felesleges próbálkoznod, a routeren futó adblock többé nem állítja meg a youtube reklámokat.
vagy használsz windows-os chrome beépülőt (fadblock) vagy előfizetsz.

(#19093) kiborg válasza UberMutant (#19092) üzenetére


kiborg
aktív tag

Köszi. Ez is egy infó, bár nem örülök neki.
A Chrome sajnos nem járható út,mert proxit használok böngészéshez és a Chrome a win hálózati beállításait használná,amit nem lehet átállítani, míg a FF-nak van saját proxi beállítása.

Ésszel él az ember - mondá a kannibál!

(#19094) UberMutant válasza kiborg (#19093) üzenetére


UberMutant
őstag

az a helyzet, hogy az a kiegészítő fut firefoxon is.

(#19095) kiborg válasza UberMutant (#19094) üzenetére


kiborg
aktív tag

hmmm... és hogy kell fox alá felrakni ?
Közben megtaláltam:
https://github.com/0x48piraj/fadblock
köszi szépen.

[ Szerkesztve ]

Ésszel él az ember - mondá a kannibál!

(#19096) nimmrody


nimmrody
tag

Sziasztok

Arra van e lehetoseg, hogy pontos oldal url-t lassak adblock dns report alatt?

Ne csak az alap dns url-t..

Pl ha a gyerek felnott tartalmakat kezdene el nezni videot akkor arra van e lehetoseg csekkolni mikbe is maszkalna bele pontosan.. ilyet nem listaz ki sajnos.

Vagy egyeb modszer is erdekelne mivel ez lenne a cel pontosan latni mit neznek....

(#19097) varaki válasza kiborg (#19088) üzenetére


varaki
csendes tag

Alternatív frontendek esetleg? Évek óta nem láttam szerencsére a jutyúb hivatalos felületét 🙂

Piped:
- https://piped.video/
- https://piped.kavin.rocks

Invidious:
- https://yewtu.be

Androidra meg esetleg NewPipe vagy Libretube appokat ajánlom.

A routeren pedig adblock kiegészítő helyett upstream dns szerverként controld-t használok az oisd full 3rd party variánssal: https://controld.com/free-dns

[ Szerkesztve ]

(#19098) vargalex válasza nimmrody (#19096) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Pontos URL-t csak packet snifferrel (akár folyamatos tcpdump), vagy proxy használatával fogsz szerintem látni. Ugyanis DNS kérésnél ugye csak a domain név esik be a szerverre...

Alex

(#19099) nimmrody válasza vargalex (#19098) üzenetére


nimmrody
tag

Koszonom utananezek ma.

(#19100) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Melyik a legjobb módszer 1 lanport külön hálóra korlátozására és annak az internetre engedésére a 4-ből? RT-AC65P, és egy tv menne ki netre csak.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.