Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

OpenWrt topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19801) yodee_ válasza kentucky (#19800) üzenetére


yodee_
őstag

Ezt akkor nem veszem készpénznek, mert a telefon azért nem laptop. Az enyémben Intel ax210 van, elvileg annak többet kellene mennie.

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#19802) kentucky válasza yodee_ (#19801) üzenetére


kentucky
őstag

Nekem is AX210 van, azzal kevesebbet mértem, talán 1,2 körül. Nem nagyon tudott többet a kártya. iPerf a routeren futott. 2,5-ös LAN-on nem tudom kipróbálni.

[ Szerkesztve ]

(#19803) attilav2 válasza roti86 (#19772) üzenetére


attilav2
őstag

Ha 23.05.2-ről 23.05.3-ra akarok frissíteni akkor is el kell végezni az átpartícionálást, vagy az csak a snapshotnak kell ?

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#19804) roti86 válasza attilav2 (#19803) üzenetére


roti86
őstag

Nem kell, 23.05.3 esetén a kernel verzió még 5.15.150, a 23.05.2 esetén ha jól emlékszem pedig 5.15.137.

(#19805) yodee_ válasza kentucky (#19802) üzenetére


yodee_
őstag

Érdekes de az iperf kevesebbet ad mintha mondjuk total commanderrel másolok. Tudnál egy olyan mérést csinálni nekem? Laptopon az energiagazdálkodás legyen max teljesítményen. Milyen link sebesség látszik a laptopon meg a Routeren?

[ Szerkesztve ]

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#19806) bmxbandita válasza yodee_ (#19805) üzenetére


bmxbandita
tag

Ez nálam is így van. Most utána olvastam, és ezt találtam:
Client changes the TCP window size using a binary exponential algorithm. This means that you may notice that TCP window size suggested may vary according to the traffic in the network, iPerf will suggest the best window size for the current network scenario.

Ha a -w kapcsolóval adok neki explicit 512k-s értéket, akkor lesz kb. gigabit/s, 1024k-val kb. 1.3-1.5 Gbit/s.

Vagy a másik "megoldás", hogy parallel connectionöket indítasz a -P vel. 2 szállal már nálam megegyezik a sávszél a total commanderben mért értékekkel.

[ Szerkesztve ]

(#19807) yodee_ válasza bmxbandita (#19806) üzenetére


yodee_
őstag

Ha sehogy sem megy 1,5 Gbits fölé akkor nem lesz vásárlás. Annyiért nem éri meg az egész rendszert lecserélni.

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#19808) bmxbandita válasza yodee_ (#19807) üzenetére


bmxbandita
tag

Véleményem szerint rendes felhasználás mellett (nem a router mellett gubbasztasz a laptopoddal 10 centire) fájlmásolás esetén soha nem lesz meg AX 2x2 160Mhz-en a >1,5 Gbit/s sebesség. Ha lenne 4x4-es kliensed, akkor lehetne >2Gbit/s sebességet elérni.
Tehát emiatt az AX3200-ról tök felesleges váltanod, mert ugyannyit tudnál kihasználni.
A te esetedben az előrelépés, hogy 2,4-en is AX-ed lenne, mert ha jól látom ott csak N-es az AX3200.

(#19809) yodee_ válasza bmxbandita (#19808) üzenetére


yodee_
őstag

Nincs 2,4-es AX kliens, tehát az sem valós előrelépés. Ezesetben, egyenlőre maradnak az AX3200-ak :) Köszönöm

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#19810) gyulank


gyulank
addikt

A mesh-t támogatnia kell a mobilnak is? Mert most frissítettem a WDR4300-amat, és van benne 802.11s mód, de a telefon S8 csak az ont-ot látja.

[ Szerkesztve ]

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22621.3527 Ubuntu 24.04 x64

(#19811) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Próbálom én is a Cudy WR3000-et, de csak addig jutok, hogy a Cudy által főzött sysupgrade csomag megy fel, de azt már nem tudom újabb hivatalos OpenWRT sysupgrade fw-re felhúzni. Próbáltam a 23.5.3-at, .2-őt és snapshot buildet is, de frissítés után a power LED világít, de semmi életjel. Természetesen töröltem a gyári beállításokat, sőt próbáltam külön is, nem csak frissítésnél, de az se segített. TFTP-vel vissza kell állnom gyárira. Esetleg TFTP-vel rendes OpenWRT-t is fel lehetne húzni? Melyik állomány kell? Mert nem részletezi az OpenWRT oldala.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#19812) attila.86 válasza E.Kaufmann (#19811) üzenetére


attila.86
tag

Pont tegnap zongoráztam ezt le minden hiba nélkül. Cudy oldaláról az openwrt fw, majd a sysupgrade az openwrt oldaláról. Sok szabad tárhely nem maradt, de AP-nak a piacon jelenleg a legjobb ár/érték.

(#19813) attila.86 válasza E.Kaufmann (#19811) üzenetére


attila.86
tag

Lemaradtam a szerkesztéstől. Nekem ezzel sikerült a cudy féle openwrt-t frissíteni:
https://downloads.openwrt.org/releases/23.05.3/targets/mediatek/filogic/openwrt-23.05.3-mediatek-filogic-cudy_wr3000-v1-squashfs-sysupgrade.bin
Ha jól emlékszem, frissítéssel egyidejűleg nem kértem semminek sem a megtartását, tehát minden pipát kivettem.

[ Szerkesztve ]

(#19814) E.Kaufmann válasza attila.86 (#19812) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Nekiesek még egyszer, de így csináltam :(

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#19815) kutga válasza E.Kaufmann (#19814) üzenetére


kutga
nagyúr

Ez érdekes mert az openwrt oldalán található leírás alapján csináltam én is gond nélkül. Mondjuk én visszatértem a gyártói szoftverre, nekem nem igazán adott többet az openwrt.

Let the Zone take me if I am.

(#19816) E.Kaufmann válasza kutga (#19815) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Na, közben sikerült, egyrészt kóbor apáca esete (snapsotban nincs luci, hiába várnám :D ) másrészt, ha zargat az asszony, akkor nehéz figyelni. Annyi, hogy valamiért a snapshotban mások a rádiók azonosítói, mint a stabil ágon, valamint a 160MHz sem akart elsőre összejönni, de most már azon keresztül írok.
Én azért akarok openWRT-t, mert gyártófüggetlen roaming/MESH/VLAN hálót szeretnék, nekem ez csak AP lesz.
Van még két AX53U-m, szeretném, ha a lakásban a lépcsőházban és lent a garázsban is működjön minden folyamatosan (VPN nélküli HomeAssistant elérés, vagy csak ne röccenjen meg a netrádió, amíg lemegyek a garázsba :D ), amúgy ez részben már meg lett oldva, de az egyik rádió, egy öreg Mikrotik router volt. Unifi meg nekem már drága :D

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#19817) kutga válasza E.Kaufmann (#19816) üzenetére


kutga
nagyúr

Jaja, én is használok itthon openwrt routereket, ennek viszont speciel semmi extrát nem kell tudnia.

Let the Zone take me if I am.

(#19818) ArthurShelby válasza E.Kaufmann (#19811) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Cudy által főzött
Mit jelent pontosan a főzött kifejezés? Anno telefonoknál hallottam ilyet, hogy főzött ROM.
Azt, hogy összepakolnak egy csomagot kész kódokból?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#19819) vargalex válasza ArthurShelby (#19818) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Egy olyan - a Cudy által készített - OpenWrt firmware image, amit a gyári webes felület elfogad frissítésként.

Alex

(#19820) gyulank


gyulank
addikt

Tplink ac750 archer c2 v1-re hogy lehet openwrt-t tenni? Magyarul, szájbarágósan! Nem fogadja el a bint.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22621.3527 Ubuntu 24.04 x64

(#19821) E.Kaufmann válasza gyulank (#19820) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Hol akadsz el? Mondjuk Windows-os TFTP-vel én is most coptam, de érdemes a tűzfal mellett a vírusírtót is kilőni.

PS: látom, az FW-t is mókolni kell, ahhoz meg Linux nem árt, vagy a hivatkozott, már előkészített OpenWRT kép kell hozzá.

Szerintem a kugli fordító viszonylag jól átadja:

OpenWrt TFTP helyreállítási lemezkép létrehozása
A következő utasítások tönkretehetik az útválasztót. Csak a mellékelt helyreállítási lemezképet használja, ha nem érti, mi történik.
Kerülje el a tetszőleges kép átnevezését ArcherC2V1_tp_recovery.bin névre. Ha megfelelő rendszerbetöltő nélkül ad meg képet a TFTP helyreállításhoz, akkor az útválasztót tönkreteszi, és SPI-programozóval kell flashelni.
Ha kényelmetlenül érzed ezt, fogd meg a fent hivatkozott, előkészített 19.07.1-es képet, és hagyd ki ezt a részt.
A C2v1 TFTP helyreállítás felülírja az uboot partíciót, ezért szerepelnie kell egy recoveryben.bin Egy hivatalos TPLink firmware-fájlnak van egy 512 bájtos fejléce, amelyet a TFTP-hez le kell vonni. Ehhez az eljáráshoz hozzá kell férnie egy Linux-fiókhoz (a Windows alrendszer Linuxhoz ('WSL') is működhet). Az alábbi utasítások a git véglegesítésből származnak, amely az OpenWrt támogatását adta.
1. Töltse le a TP-Link firmware-fájlját a TP-Link kezdőlapjáról.
2. Csomagolja ki az u-bootot a bináris fájlból:
$ dd if=c2v1_stock_firmware.bin of=c2v1_uboot.bin bs=1 skip=512 count=131072
3. Most egyesítse az OpenWrt sysupgrade képét és az u-boot fájlt egyetlen bináris fájlba:
$ cat c2v1_uboot.bin openwrt-squashfs-sysupgrade.bin > ArcherC2V1_tp_recovery.bin

Villogó OpenWRT
Állítsa be számítógépe IP -címét statikus 192.168.0.66-os címre (255.255.255.0 alhálózati maszk és 192.168.0.1 alapértelmezett átjáró).
A helyreállítási lemezkép felvillantásához indítson el egy TFTP- kiszolgálót a 192.168.0.66 IP- címről, és szolgálja ki az „ArcherC2V1_tp_recovery.bin” nevű helyreállítási lemezképet.
Csatlakoztassa eszközét a LAN- porthoz, majd nyomja meg a WPS/Reset gombot, és kapcsolja be.
Tartsa lenyomva a WPS/Reset gombot 10 másodpercig
Az eszköz megpróbálja letölteni a helyreállítási képfájlt, és flashelni fogja. Ennek befejezése akár 20-25 percet is igénybe vehet.
Ha kész, a router újraindul.
Újraindítás után az OpenWrt-t a 192.168.1.1 címen érheti el. Innentől kezdve egyszerűen használhatja a sysupgrade-t a vanilla OpenWrt képekkel a frissítéshez.

Ne felejtse el engedélyezni a hozzáférést a TFTP- kiszolgálóprogramhoz a tűzfalbeállításokban. (Windows tűzfal esetén az első futtatáskor rákérdez.)
Ha időtúllépést tapasztal, érdemes lehet váltani az útválasztó és a kliens között, hogy megkönnyítse a villogási folyamatot. Lehetséges, hogy ezután az alábbi tippekre nincs szükség.
Ezenkívül előfordulhat , hogy az Ethernet-kapcsolatot 10 Mbps Half Duplexre kell csökkentenie a folyamat befejezéséhez.

Néhány felhasználó arról számolt be, hogy egyes eszközökön nem mindig lehetséges a TFTP-n keresztüli villogás. Nyilvánvalóan enyhe hardveres változás történt néhány előállított eszközön, ami miatt az u-boot-on belüli TFTP RFC7440 viselkedést vár el anélkül, hogy ténylegesen kérné az RFC7440 viselkedését. Van egy fórumszál a probléma részletes elemzésével és a lehetséges megoldásokkal.
TLDR:
Ha ragaszkodni szeretne a TFTP-n keresztüli villogáshoz :
Windows rendszeren használja a TFTPD32/64- et az opcióval Use anticipation window of 1000 bytes minden más platformon használhatod az apardyl/PyTFTPd-tpbasista a fórumszálban található javítással
Ellenkező esetben a legjobb megoldás az, ha soros kapcsolatot létesít az eszközzel, majd betölti a képet a következőn keresztül kermit(vagy közvetlenül a flash-re másolja, vagy egy initramfsváltozatot a memóriából indít, majd villog a segítségével OpenWrt).
Más változatok és további információk a fent említett fórumszálban találhatók.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#19822) E.Kaufmann válasza gyulank (#19820) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Hogy ne kelljen mókolmni saját FW-t, itt a hivatkozott TFTP kész fw: [link]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#19823) gyulank válasza E.Kaufmann (#19821) üzenetére


gyulank
addikt

Nem igazán tudom most sem. Letöltöttem, kipipáltam, beírtam az ezret. Át tudom állítani Windowsban az IP-t, stb. De onnantól nem tudom. Egy fontos kérdés, hogy mindenképpen ide kell hoznom, és mellőznöm kell a netet és közvetlenül a gépbe kell dugnom? Aztán mit kell csinálni a programban, vagyis hogy?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22621.3527 Ubuntu 24.04 x64

(#19824) E.Kaufmann válasza gyulank (#19823) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

El kell indítani egy TFTP szervert [link] és le kell lőni a tűzfalat, bár nálam elég volt annyi, hogy a Windows tűzfal első indításnál rákérdezett, engedem-e.
Be kell állítani a TFTP szerver programban a hálókártyát és meg kell adni azt a könyvtárat, ahol a megfelelő nevű bin állomány van.
A routert úgy kell áram alá helyezni, ahogy a leírás írja és a router fogja felszedni a TFTP szerverről (amely jelzi is, hogy történt letöltés) az OpenWRT-t (amit te preparáltál előtte, vagy a 19akárhanyas már patkolt állományt választod), nem neked kell feltölteni a routerre. Ha valamiért a router nem szedi fel azállományt, ott írják, milyen paramétert érdemes mókolni még a TFTP szerveren.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#19825) gyulank válasza E.Kaufmann (#19824) üzenetére


gyulank
addikt

De nekem nem jelent meg semmi a fájlokban. Hiába választottam azt a mappát, söt hiába tettem egyedül külön mappába. Kiválasztottam azt az ip-t amit be kellett állítani, 8888dnssel, mert ha nem írtam be semmit nem tudtam menteni. Tőlem tűzfal semmit se kérdezett. Négyszer tettem alapra a routert. Nem a SE verziót telepítettem. Az kell?

[ Szerkesztve ]

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22621.3527 Ubuntu 24.04 x64

(#19826) rErEaT


rErEaT
senior tag

Sziasztok,

Ha frissítem az OpenWRT-t akkor a telepített csomagjaim elvesznek? Ha igen hogyan tarthatom meg azokat?

(#19827) gyulank válasza E.Kaufmann (#19821) üzenetére


gyulank
addikt

És van linuxom is, de azzal a githubos linkkel még annyit se tudok kezdeni.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22621.3527 Ubuntu 24.04 x64

(#19828) Gyurka6 válasza gyulank (#19827) üzenetére


Gyurka6
őstag

A tftp mappába másold a feltöltendőt

Gyurka

(#19829) E.Kaufmann válasza rErEaT (#19826) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Pont mostanában láttam, de még nem próbáltam (de tervben van):
[OpenWrt Wiki] Upgrade using Attended Sysupgrade

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#19830) gyulank válasza Gyurka6 (#19828) üzenetére


gyulank
addikt

Úgyse jó. Mármint a program mappájában. Nem jelenik meg semmi a listában, annyi változik, hogy újraindítás után visszavált az IP a 127.0.0.1 Software Loopra, aztán a 0.1-en bejön a gyári oldal. Beállítottam azt az 1000 valamit, még a 10Mbps Halfot is. Ilyenkor meg mindent vissza kell állítanom, hogy legyen net. Kikapcsoltam az avastot is. Tűzfalban nem tudom mit kéne és hogy, nekem semmikor semmit nem szólt.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22621.3527 Ubuntu 24.04 x64

(#19831) xabolcs válasza rErEaT (#19826) üzenetére


xabolcs
őstag

Szia!

Igen elvesznek az utolag telepitett csomagjaid.
Az emlitett auc / attended sysupgrade-del megtarthatod azokat.

Ha pedig jobban belemelyednel, akkor az alabbi paranccsal kaphatsz egy kozelitest rola:

# grep "user installed" -B 5 -r /usr/lib/opkg/status |grep -e Package:| sed -e 's/^Package: //'|sort

Nekem pl. az alabbit listazta:
root@GL-B1300-078 ~ # grep "user installed" -B 5 -r /usr/lib/opkg/status |grep -e Package:| sed -e 's/^Package: //'|sort
ath10k-board-qca4019
ath10k-firmware-qca4019-ct
auc
base-files
block-mount
bluez-tools
busybox
ca-bundle
ca-certificates
curl
diffutils
dmesg
dnsmasq
dropbear
f2fs-tools
firewall4
fstools
hostapd-basic-mbedtls
htop
iw-full
kernel
kmod-ath10k-ct
kmod-bluetooth
kmod-fs-ext4
kmod-fs-f2fs
kmod-gpio-button-hotplug
kmod-input-uinput
kmod-leds-gpio
kmod-ledtrig-oneshot
kmod-nft-offload
kmod-nls-utf8
kmod-usb-dwc3
kmod-usb-dwc3-qcom
kmod-usb-storage
kmod-usb3
libc
libgcc1
logd
luci
luci-app-adblock
mc
mesh11sd
mpc
mpd-full
mtd
nano
netifd
nftables-json
odhcp6c
odhcpd-ipv6only
opkg
patch
pingcheck
ppp
ppp-mod-pppoe
procd
procd-seccomp
procd-ujail
pulseaudio-daemon-avahi
sbc
snapserver
uboot-envtools
uci
uclient-fetch
urandom-seed
urngd
usbutils

Ha ebbol a listabol kiveszed a Firmware Selector-ban, modell valasztas utan megtalalhato alapertelmezetteket (meg az ismeretleneket azok lesznek az utolag telepitett csomagjaid fuggosege), akkor mar egesz pontos listat kaphatsz. :K

Ne felejts el eloszor biztonsagi masolatot kesziteni!

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#19832) aldebaran válasza xabolcs (#19831) üzenetére


aldebaran
őstag

Milyen sűrűn érdemes update-elni az openwrt-t?
Most van egy jól beállított rendszerem, nem szeretném, ha agyonvágná egy frissítés, ha már az ilyen körülményes... :(((

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#19833) rErEaT válasza E.Kaufmann (#19829) üzenetére


rErEaT
senior tag

Fullos köszi, maradt mindenem :D
Gondolom lekéri a telepített csomagokat és azt adja tovább, hogy ezekből buildeljen egy firmware-t jó cucc!

(#19834) xabolcs válasza aldebaran (#19832) üzenetére


xabolcs
őstag

Release verzion belul (pl. OpenWrt 23.05.0-rol OpenWrt 23.05.3-ra) a fenti auc programmal, minel hamarabb, ahogy az ember raer.

Release-ek kozott (pl. 22.03.x-rol 23.05.x-re) altalaban szokott mukodni es egyszeru is szokott lenni (meg lehet tartani a beallitasokat) a frissites.
(Release-ek kozott nem ajanlott az auc / unattended sysupgrade hasznalata, az alapertelmezett csomag lista valtozasa miatt - az auc meg szeretne orizni az aktualisat, ami ilyenkor visszauthet.)

Nekem fel van irva (pontosabban: egyszeru opkg update && opkg install szkriptekbe van foglalva), hogy egy-egy funkciohoz (zene, bt, megosztas, ...) milyen csomagok es beallitasok kellenek.
Ezert mar annyira nem faj atmennem valamelyik kiadasra vagy a SNAPSHOT-ra.

Image Builderrel es mentessel / kepernyokepekkel (ha nem igazodsz el a konfig fajlok kozott) eleg jol meg lehet lepni a foverziok kozti frissitest is.

Hogy milyen gyakran erdemes foverziok kozott frissiteni? Amennyire gyakran van kedved ilyenekkel szorakozni. :K
Illetve, ha mar korosodik a router, akkor mar nem is biztos, hogy erdemes frissiteni. Peldaul a TP-Link 1043NDv1-re 21.02-nel frissebb hivatalos OpenWrt-t nem erdemes tenni.

[ Szerkesztve ]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#19835) aldebaran válasza xabolcs (#19834) üzenetére


aldebaran
őstag

Nekem: ASUS RT-AC65P
Ezt tettem fel és konfigoltam fel:
OpenWrt 23.05.2 r23630-842932a63d / LuCI openwrt-23.05 branch git-23.306.39416-c86c256
Kernel Verzió: 5.15.137

Mikor érdemes, melyik verzióra majd?
Annyira nem értek hozzá, yt videók alapján csinálgattam pár dolgot rá. wireguard, dyndns, adguard... stb.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#19836) xabolcs válasza aldebaran (#19835) üzenetére


xabolcs
őstag

Ahogy irtam: tedd fel a mar emlitett attended sysupgrade-et es hasznald, 23.05.3-as a legfrissebb 23.05-os verzio! :K

Ahogy latod, rErEaT-nak flottul ment a frissites!

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#19837) aldebaran válasza xabolcs (#19836) üzenetére


aldebaran
őstag

Ok, thx. :R
Most olyan problémám van, hogy a logban ezt látom:
nf_conntrack: nf_conntrack: table full, dropping packet
Mit tudok ezzel tenni?

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#19838) E.Kaufmann válasza aldebaran (#19837) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ne torrentezz ;] Legalábbis csökkenthetnéd a torrent kliensben a kapcsolatok számát. De persze a conntrack-ot is lehet tuningolni, de meg nem mondom mit érdemes.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#19839) roti86 válasza roti86 (#19778) üzenetére


roti86
őstag

Április 3-án került a snapshot buildbe pár mt76 commit, így most már a wifi sebessége is megfelelő.

(#19840) gyulank


gyulank
addikt

AirGrid M2 HP-re hogy kell dd-wrt-t tenni? Melyik file-t kell le és betölteni? Szeretnék fast roamingot beállítani. Vagy hogy kell openwrt-t tenni? Error 43-at ír.

[ Szerkesztve ]

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22621.3527 Ubuntu 24.04 x64

(#19841) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Nem teljesen OpenWRT, de hátha tudtok magyarázatot adni. Van pár Shelly relém. Azt vettem észre, hogy mintha jobban melegednének, ha OpenWRT alatt a "Coverage cell density" értékét növelem (pl Highest) .
Az egyik régebbi relé vacakolt, ezért visszább vettem, de az újabb ESP32-es alapú (Plus sorozat) relék működtek, viszont mintha a hőmérsékletük függene az AP ezen beállításától, és mikor visszább vettem High-ra, esett a hőmérsékletük. Létezik ez, vagy valami más oka lehet?

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#19842) vargalex válasza E.Kaufmann (#19841) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ezzel a hostapd supported_rates, illetve basic_rates paramétereit módosítod (alulról limitálod, amit egyébként a hardware tudna). Így elképzelhető, hogy ez kliens oldalon nagyobb teljesítmény igényt jelent, mivel nem tud a számára elegendő minimális kommunikációs sebességet kiépíteni, kénytelen magasabbra kapcsolni. (Konkrétan tudhatna akár 6 Mbps, vagy alacsonyabb sebességen kommunikálni, de te a Highest beállítással minimum 24 Mbps-re kényszeríted.)

[ Szerkesztve ]

Alex

(#19843) E.Kaufmann válasza vargalex (#19842) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Nem gondoltam volna elsőre, hogy ez ennyire fel tud "forrósítani" egy ilyen eszközt, hogy 5 fok difit is jelentsen.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#19844) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Van valakinek tapasztalata Cudy WR3000 és ESP alapú IoT eszközökkel kapcsolatban? Ugyanolyan hálót hoztam létre a Cudy-n, mint régen az AX53U-sokon, és látszólag csatlakoztatva is vannak az eszközök, de egy nap után nem látja némelyik Shelly-t a HA (ESP32 és ESP8266 vegyesen) és a webes felületük sem érhető el, sokáig homokórázik a böngésző hibaüzenet nélkül, mintha próbálkozna.
Eddig Asus AX53U nem túl régi snapshot mellett mentek stabilan, de a Cudy 23.05.3 mellett úgy néz ki nem stabil a kapcsolat. A garázsban lévő Shelly, ami az oda száműzőtt AX53U-ra kapcsolódik rendesen elérhető marad.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#19845) vargalex válasza E.Kaufmann (#19844) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Nálam ESP8266 alapú Tasmota firmware-os okos konnektorokból 1 db Blitzwolf SHP2, 2 db GoSund EP2, 3 db saját készítésű (a program is saját, Arduino alapkon) DS18B20 hőmérőket használó 18650-es celláról üzemelő hőmérő ESP-01 alapokon (ezek percenként mérnek, közben deep sleep-ben vannak, 10 percenkénti ébredés esetén csatlakoznak is a wifi-hez és POST-olják az addig mért értékeket), illetve 2db, ESP32-n futó WLED működik hibátlanul.
Nálam a Cudy-n 23.05.2 fut. Annyi, hogy ezen a radio-n csak wpa2-psk titkosítás van bekapcsolva.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#19846) fecus válasza vargalex (#19845) üzenetére


fecus
őstag

A saját mennyit megy el egy aksi töltéssel?

[ Szerkesztve ]

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#19847) vargalex válasza fecus (#19846) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ilyen működéssel, ahogy leírtam, azaz percenként mér, közben deep sleep, 10 percenként wifi-vel ébred (ekkor van egy time sync is és esetleg várakozás, hogy nagyjából szabályos időközönként küldje az értékeket a szerverre) és POST-ol, majd újra deep sleep, egy notebook akkuból bontott, 1900-2000 mAh kapacitású (Liitokala lii-500-al mérve) akkuval 3-4 hónapot elmegy. Persze méri a cella feszültséget is, azt is POST-olja és szerver oldalon van rá riasztás, hogy tudjam időben cserélni.
Az adatokat a két POST között RTC memóriában tárolja (azért jó, mert nem kell flash-t írni, és a tartalom megmarad deep sleep állapotban is).
Ezeket anno direkt azért csináltam, hogy a lakás bármelyik pontjára le tudjam dobni őket. Az előbb rosszul írtam, de nagyjából ugyan az: ESP12F-eket használtam, ilyen board-ra forrasztottam őket.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#19848) Dadan01


Dadan01
senior tag

Üdv, segítség kellene.
Adott egy ASUS RT-AX59U router, ami az openwrt oldalon a támogatott eszközök listájában van. A gyári felületen sem az initramfs sem a sysupgrade openwrt fw-t nem fogadja el. Ha mtd-write-tal tenném fel valamelyiket, ott a fw-eprom layout rendben lehet? Nem lesz tégla a routerből? Vagy várjak míg felmegy a gyári felületen is az openwrt?

(#19849) E.Kaufmann válasza Dadan01 (#19848) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Más Asus routeren (amiket próbáltam) nem is lehetett weben, csak SSH-n frissíteni (initramfs a gyári fw-ről átálláshoz). Visszaállítani meg ASUS Firmware Restoration programmal lehetett.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#19850) vargalex válasza Dadan01 (#19848) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A támogatást megvalósító commit szerint soros porton tudod feltenni, vagy letöltöd az ott linkelt transit trx file-t, amit elvileg fel tudsz tenni a gyári webes felületen, majd arra mehet a sysupgrade.

Alex

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.