Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

OpenWrt topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19101) ArthurShelby válasza ledgeri (#19100) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Másik vlan az adott ethernet portra.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#19102) ledgeri válasza ArthurShelby (#19101) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Kell a meglévőt bolygatni (kivenni az előzőből)?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#19103) ArthurShelby válasza ledgeri (#19102) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Jó kérdés, gondolom azok untagged-ek, míg az az 1 meg tagged lesz (pl vid=1 (vid ugye a vlan id)).

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#19104) ledgeri válasza ArthurShelby (#19103) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Majd rápróbálok! :R

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#19105) Abron


Abron
csendes tag

Sziasztok.
WDR3600-ra csatlakozom 2 TV-vel.(openwrt) Ment is évekig gond nélkül azonban pár hete az egyik tv percenként jelez, hogy Lan kábel lecsatlakoztatva / felcsatlakoztatva.... A másik TV megy gond nélkül.
Logban ezt találtam.

Bocs a képért, telefonról léptem be.
Ha bárkinek van ötlete szívesen fogadnám.
Köszi előre is. További szép estét Nektek.

(#19106) vargalex válasza Abron (#19105) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Kábel csere? Esetleg másik LAN aljzatban?

Alex

(#19107) Abron válasza vargalex (#19106) üzenetére


Abron
csendes tag

Szia.
Köszi a tippeket. Nem is értem magamtól miért nem az alap dolgokkal kezdek, és miért hiszem azonnal, hogy a router a hibás.
Sajnos az aljzat és a kábel is rendben, de az ötleted alapján szépen elindultam a routertől a TV felé mindent leellenőrizve, és végül úgy néz ki a tv hálókártya körül lesz a gond. Egy másik mezei routerrel is ezt produkálja és sajnos a wifi része is meghalt....
Köszi a gyors segítséget. :R :R :R

(#19108) dethroner


dethroner
veterán

Sziasztok!
Szeretném picit erősíteni a wifi jelet, ezért egy használaton kívüli TP-Link 740N HW4.28-ast kipróbálnék alternatív fw-vel. Ahová kerülne, ott csak wifi AP-ként lenne használva. Melyik fw-t javasolnátok, ami kellően stabil és egyszerű feltenni/használni?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#19109) janos666 válasza dethroner (#19108) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ha visszaolvasol itt a nevem alatt, nemrég összeszenvedtem egy OpenWRT 23.05.0 "buta AP" build-et. Nem őriztem meg, miután telepítettem a dobozra, mert úgy voltam vele, hogy "életemben utoljára piszkáltam ezt az öreg dobozt" (így is drukkolgattam neki, hogy működjön frissítés után, mert veszélyesen kevés szabad terület marad a flash-en).
De linkeltem a build config-ot, ha tudsz/akarsz magadnak forgatni 23.05.2 forrásból.
Nincs benne se tűzfal, se dnsmasq, stb, szóval csak AP-nek jó, router-nek nem.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#19110) dethroner válasza janos666 (#19109) üzenetére


dethroner
veterán

Köszi, megjegyzem a lehetőséget és pár héten belül nekiesek. Viszont biztosan foglak majd kérdésekkel bombázni, mert ez nekem ismeretlen terület :)

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#19111) janos666 válasza dethroner (#19110) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Na, csodás. Leforgattam a friss 23.05.2-ből a régi konfigot, ami 23.05.0-rc3 verzióval működött a kütyün, de most sysupgrade után nem érem el a dobozt távolról. Most már valószínűleg kifutott a szabad helyből, hogy elférjen az overlayfs. Hozhatom haza és piszkálhatom UART-on.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#19112) janos666 válasza janos666 (#19111) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Hazahoztam, 740N v4.23. Miközben az UART-ot forrasztogattam, beugrott, hogy létezik ezekhez custom web-failsafe U-Boot is. De ezen úgy látszik, hogy nem az van. Ha nyomva tartott reset-el kapcsolom be és várok pár másodpercet (míg abbamarad a villogás), mielőtt felengedem, akkor semmi sem jön a terminal-ba (ha hamar felengedem, akkor végül ugyan az történik, mint ha nem is nyomtam volna).
Ha csak simán bekapcsolom, akkor zagyvaság van a terminálban, de itt [link] írtak alapján ez normális. Ugyanakkor hiába küldözgetem neki a tpl parancsot, bootloop-ban van, és 7E1 beállítással is zagyvaságot látok a terminálban (másfélét, de még mindig nem felismerhetőt, viszont ugyan az ismétlődik, így gondolom nem elektromos probléma).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#19113) yodee_


yodee_
őstag

Szisztok!

Érdeklődnék, hogy volt e már valakinek dolga Xiaomi AX6000 routerrel? Gondolkodom az itthoni hálózat 2,5-es felbővítésére, és azt néztem ki AP-nek.Mindenképpen OpenWRT-vel szeretném hajtani. Most AX3200asok vannak azokat sikerült megcsinálnom anno, de ahogy olvasom a wiki-t ez nem kicsit bonyolultabb.

Köszönöm

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#19114) attilav2


attilav2
őstag

Csatlakozom a klubhoz rendeltem egy Xiaomi AX3200-at, majd keresek valakit aki átmoddolja OpenWrt-re. Iponon is fenn volt sokáig onnan akartam rendelni, de ott már nincs, megrendeltem gyorsan máshonnan, kifutó modell lehet.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#19115) yodee_ válasza attilav2 (#19114) üzenetére


yodee_
őstag

Jó kis cucc! Nekem kettő van, az látja el a lakást nettel. Simán kihajtja a gigabites hálózatot.

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#19116) attilav2 válasza yodee_ (#19115) üzenetére


attilav2
őstag

30 ezer körül vettem, lehet drága volt, de legalább raktáron volt és gyorsan kihozták.
Egyelőre sajnálnám openwrt-síteni, lehet megvárom vele a garancia végét. Ha folyamatosan frissítgetem a gyári rendszert, akkor ez lehetetlenné teheti a későbbiekben az openwrt-sítést, vagy a soros portos megoldás akkor is működni fog ? Mindenképp hozzáértő emberhez vinném openwrt-síteni.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#19117) xabolcs válasza attilav2 (#19116) üzenetére


xabolcs
őstag

Amig vissza lehet butitani korabbi firmware-re, addig lehet soros port nelkul is OpenWrt-t telepiteni ra. Igy ha egyszer olyan fw-re frissul a gyari szofter, hogy nem lehet korabbira visszaterni, akkor sokkal nehezebb lesz OpenWrt-siteni.

Bar most epp szivunk cOxeR-rel, hogy felmenjen ra. :)) Persze a tavsegitseg meg az idegen op.rendszer se segitette a haladast. :DDD Mindenesetre, ami nalam mefordult AX3200, az nem maradt OpenWrt nelkul. :B Igy

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#19118) vargalex válasza attilav2 (#19116) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Én erre azt szoktam mondani, hogy ha valóban meghal a router, akkor nem fogják kiforrasztani a flash IC-t és megnézni, hogy milyen firmware volt rajta...

Alex

(#19119) Rick4 válasza yodee_ (#19115) üzenetére


Rick4
félisten

Érdekes, mióta én váltottam ax3600-ról ax7000-re, látom, hogy nem volt kihajtva a háló, az ax3600-as openwrt-vel 913-920-akat tolt, az új ax7000-es 980 az nyomott, sőt, miután tudtam a dologgal foglalkozni, átdugtam a hgw 2.5G-s kimenetébe a kábelt, felfelé még gyorsabb is, mint a Gbit, pedig 1G/1G-s optikai net van.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#19120) yodee_ válasza Rick4 (#19119) üzenetére


yodee_
őstag

913-920 helyett 980? Ennyiért neki sem állnék :D

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#19121) Rick4 válasza yodee_ (#19120) üzenetére


Rick4
félisten

1G/1G-s netnél minek kellene történnie? :D
Én csak arra reagáltam, hogy kitekeri a gbit netet! Nem, minden bizonnyal nem tekeri ki, csak közel van hozzá!

Egyrészt az owrt alatt nálam nem volt acélos az ax3600 wifije, itt most a gyári szofttal 150-200Mbit helyett 450-700 ugyanonnan szórva, és ugyanonnan mérve, plusz lett egy usb-s routerem docker támogatással, és az egész itthoni háló 1G-ről 2.5G lett némi apró befektetésével! Mindenki eldönti, mire szór el felesleges 40-50 ezret, én erre akartam! :D

Nem ennek álltam neki, ez már csak a hab volt a tortán, az elsődeges cél az volt, hogy nas és a gépek közötti 113-ról 280MB/s sebességre ugorjon a másolás, ez megtörtént! Minden más olyan, amiért pénzt nem adtam, mégis mevan, és akkor még mindig nyomok egy dombot a telekom alkalmazásban, és váltok 2G/1G-re plusz egy ezresért...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#19122) yodee_ válasza Rick4 (#19121) üzenetére


yodee_
őstag

Ja gigabit alatt az itthoni hálózatot értettem. ISO, film másolás. A netem is 1/1G, de a hulladék androidos boxok miatt nem szeretnék mozdulni a jelenlegi csomagról.

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#19123) attilav2


attilav2
őstag

Sikeresen beüzemeltem az openwrt-t xiaomi ax3200-on, Digi esetén ax3200-nál továbbra is ajánlottak ezek a pppoe beállítások ?
LCP echo failure threshold: 80
LCP echo interval: 20

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#19124) attilav2 válasza attilav2 (#19123) üzenetére


attilav2
őstag

23.05 verzió került fel, ennél is ajánlottak Digi esetén a fenti pppoe beállítások ?

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#19125) Geth válasza attilav2 (#19124) üzenetére


Geth
addikt

Én kikapcsoltam... többször levágott, bár lényegesen kisebb küszöbértéken volt, mint 80.

(Kikapcsolni a küszöböt uci-ból tudtam csak, a felületen a 0 érték a leírással ellentétben valójában egy pici küszöbre állítja vissza, amit utána nem jelez :D)

(#19126) xabolcs válasza Geth (#19125) üzenetére


xabolcs
őstag

Nekem meg a debug is be van allitva. ;]

Erdekes, hogy a te kapcsolatodat igy megzavarta. Az enyemet nem: ha nem jon kozbe valami ujrainditas, akkor mindig megvan az egy hetes kapcsolati ido.

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#19127) Geth válasza xabolcs (#19126) üzenetére


Geth
addikt

Amióta kikapcsoltam, itt is megvan az 1 hét :)

(#19128) vargalex válasza Geth (#19125) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Csak kíváncsiságból: pontosan hogy kapcsoltad ki?

Alex

(#19129) Geth válasza vargalex (#19128) üzenetére


Geth
addikt

uci set network.wan.keepalive='0 10' # a 10 mindegy, az első 0 a lényeg
uci commit network
Ellenkező esetben ott virított a két paraméter a pppd argumentumai között.

(#19130) adika4444


adika4444
addikt

Hali!

Az mitől lehet, hogy az overlay kemény 33 MB egy ASUS RT-AX1800U-n OpenWRT telepítés után, úgy, hogy a flash 128 MB benne?

Google nem segít semmit :(

üdv, adika4444

(#19131) xabolcs válasza adika4444 (#19130) üzenetére


xabolcs
őstag

Igy van kialakitva a particio OpenWrt alatt. Ahogy nezem masokat is foglalkoztat, hogy ilyen keves hasznalhato.

Szerintem a gyari kiepitesben is ugyanigy nez ki a particionalas ... amolyan backup felesegkent.
Ahogy latom van rajta USB port is. Miert nem hasznalsz extroot-t?

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#19132) vargalex válasza adika4444 (#19130) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ahogy a kolléga is írja, Asus routereken (és egyre több egyéb routeren is, pl. a Linksys 1900, illetve 3200-on is, de ha jól emlékszem, a Xiaomi AX3200-nál, illetve a Dynalink routernél is) van egy másodlagos firmware (és esetleg config) partíció a biztonság miatt. Asus esetén ha a bootloader hibás checksum-ot számol az elsődleges partíción, akkor a másodlagos tartalmával felülírja és úgy boot-ol. Ezért lehet így is visszaállítani a gyári firmware-t. A Linksys esetén kicsit más a helyzet, induláskor gomb nyomással kapcsolhatsz a másodlagos firmware partícióra és onnantól azt használja, míg vissza nem kapcsolod.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#19133) BullZeye


BullZeye
veterán

Pár napja teljesen random a helyi hálón belül ébredeznek bizonyos gépek.

OpenWRT-vel van egyszerű mód megnézni, hogy melyik eszköz dobál WOL packeteket?

Windows asztali gép ébredezik szinte azonnal azután, hogy kikapcsolom, LG TV random éjjelente feléled.

(#19134) adika4444 válasza xabolcs (#19131) üzenetére


adika4444
addikt

Köszi a részletes választ!
Láttam ezt a recovery dolgot, de felületes lehettem, mondom biztos gyári OS-ra vonatkozik csak.

Igazából nagyobb tárhelyre perpill nincs szükségem, csak feltűnt ez a méretbeli eltérés és úgy voltam vele, jó lenne javvítani, még mielőtt élesbe kerül a router. Extroot viszont valóban hasznos, egy régi TP-LINK-en használom.

#19132vargalex
Köszi!
Elsőre bosszantó, mert kisebb a tárhely, viszont így sokszorosan nehezebb téglázni az eszközt. Ráadásul az USB miatt extroot-ra pakolhatnék ezt-azt, ha nagyon akarnék, de az MT7621-nek nem akarok több terhelést adni, mint az itthoni hálózat kiszolgálása, így is van három VLAN, gigás net, minden VLAN-hoz Wi-Fi SSID :D

üdv, adika4444

(#19135) woodworm


woodworm
veterán

Keresés közben futottam össze vele. Ha valaki olcsó ax-es ap-ket keres, akkor érdemes ránézni a zyxel wsm20-asra. A 3 darabos pakknak 30e alatt az ára.

(#19136) vargalex válasza woodworm (#19135) üzenetére


vargalex
Topikgazda

És még mindig a jó öreg MT7621...

Alex

(#19137) woodworm válasza vargalex (#19136) üzenetére


woodworm
veterán

Igen, még mindig az. Szerencsére nem az integrált ramos változat.

(#19138) xabolcs válasza vargalex (#19136) üzenetére


xabolcs
őstag

Ujonnan 30-ert 3 darab egesz jo. :K

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#19139) attilav2


attilav2
őstag

Frissítettem 23.05.0-ról 23.05.2-re, eszemben volt hogy előtte bontani kellene a pppoe-t, de aztán megfeledkeztem róla, reboot után jónéhány percig nem tudott kapcsolódni. Azthiszem itt volt róla szó hogy frissítéskor valamiért nem bontódik szabályosan a pppoe kapcsolat, és mivel a xiaomi ax3200 sokkal gyorsabban lefrissül mint az ac57u, ezért a frissítés megtörténte után még beragadva marad egy ideig a pppoe session a szolgáltatónál azthiszem. Érdekes hogy a xiaomi ax3200 adatlapján még a 23.0.5.0 van linkelve, de a főoldalon már írják hogy november 15 óta elérhető a 23.05.2, erre nem figyeltem az openwrt-sítéskor és ezért nem egyből a 23.05.2 került fel.

Kéne majd valamilyen passzív hűtésű, 2.5"-ssd-t fogadni képes olcsó, openwrt-síthető nas(ajánljatok ilyet ha tudtok, kínából rendelős is érdekel), mert a xiaomi-n ugyebár nincs usb. De lehet hogy az ac57u-t fogom be torrentnek, kikapcsolt wifivel és kikapcsolt dhcp-vel.
Vagy ha a himedia q30-ra lehetne openwrt-t tenni, az is jó lenne, de azthiszem teljesen zárt, bilibe lóg a kezem :DDD

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#19140) vargalex válasza attilav2 (#19139) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ezért csinálja pl. a Telekom azt, hogy 2 db online session-t enged a végponton. Mert ugye ugyan ez a helyzet egy pillanatnyi áramszünet esetén is…

Alex

(#19141) adika4444 válasza vargalex (#19140) üzenetére


adika4444
addikt

A Telekom nem emiatt ad két session-t, hanem az új TV platform miatt. Annak mindenképp kell net az ONT-ra kötve és így tudják megoldani, hogy a saját eszköz is tudjon PPPoE-zni.

üdv, adika4444

(#19142) woodworm válasza adika4444 (#19141) üzenetére


woodworm
veterán

Menjünk vissza régebbre. Amikor bevezették a 2Gbites csomagokat, csak 2 egyidejű kapcsolattal lehetett kihasználni.

(#19143) vargalex válasza woodworm (#19142) üzenetére


vargalex
Topikgazda

És #19141 adika4444: menjünk vissza még régebbre: már amikor 2004-2005-ben átvettük a Telekom AAA (Network service provider, azaz a hálózati szolgáltatást nyújtó), illetve AAA2 (IPS Service Provider, azaz többek között a PPPoE végauthentikációt és authorizációt végződtető) Radius rendszerének fejlesztését 2 párhuzamos session volt engedélyezve...
Szerk.: A TV platform viszont szerintem management hálózaton van és nem vagyok biztos benne, hogy az a felhasználó saját PPPoE hozzáférését használja. Vagy azóta emeltek a max session count-on.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#19144) looser


looser
addikt

Sziasztok! Talán router specifikus a dolog, de hátha itt is sikerrel járok. Most frissítettem egy WDR3600-at 22.03-ról 23.05-re a sysupgrade fájllal. Évek óta nem volt gond, most viszont úgy tűnik, nem sikerült a dolog. Ledek közül a Power, az egyik ethernet és az internet világít. Helyreállítható valahogyan az eszköz? Köszönöm :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#19145) looser válasza looser (#19144) üzenetére


looser
addikt

Storno. Kikapcsoltam majd vissza és megjött, rajta az új firmware-rel.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#19146) hmzs válasza attilav2 (#19139) üzenetére


hmzs
csendes tag

(#19147) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Ezekben az új DSA alapú OpenWRT-kben hogy tudnék Wifi trunk-öt csinálni, úgy hogy egyik vlan untagged a másik meg tagged? Másik oldalon meg egy Mikrotik lenne.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#19148) attilav2


attilav2
őstag

Leállt az openwrt wiki :(
Valami támadás éthette az oldalt. Nem tudni mennyi idő amíg visszaállítják.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#19149) fecus


fecus
őstag

Openwrt router TP-Link TL-WR1043ND v2; TP-Link TL-WR1043ND v2. AP-ként működik. Fut rajta egy ser2net szolgáltatás ami egy zigbee USB dongle-t ajánl ki a szervernek. Ha áramszünet van nem sikerül összetalálkozniuk csak ha a routert újraindítom. Nem tudja megnyitni a socket-et a szerveren a z2m.
Mit tudnék tenni, hogy áramszünet vagy szerver újraindítás után felálljon a rendszer?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#19150) xabolcs válasza fecus (#19149) üzenetére


xabolcs
őstag

Nezd meg a procd fajljat, hogy van-e benne "respawn" opcio!
Aztan ha nincs, akkor tegyel bele szamodra megfelelo parameterezessel!

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.