Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34151) lajosx válasza Syl (#34150) üzenetére


lajosx
őstag

Végre valaki🙏😁 szeretnék akkor telepíteni rá valami mac rendszert. Kell így linux alatt formáznom vagy próbálkozzam valahogy a mac os pen elkészitéssel? Youtube videókat néztem mást nem tudtam kezdeni vele🤷 720p szépen megy fh kicsit laggos🤷Linux alatt lehet helyre állítható lenne a rajta lévő mac os? Ha igen mit próbáljak tenni? :R

Ha a mac hd ra kattintok ez fogad,csináljak itt valamit?

[ Szerkesztve ]

(#34152) Syl válasza lajosx (#34151) üzenetére


Syl
nagyúr

Hát, érteni én sem értek hozzá, csak találgatok :DDD
Ha van Mac-es telepítő pen drive-od, akkor azzal le tudod törölni a jelenlegi fájlrendszert. Ha valamiért mégsem engedi, akkor a Linux alatt a Gparted lesz a barátod.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#34153) lajosx válasza Syl (#34152) üzenetére


lajosx
őstag

Egy lakat van mellette nem engedi törölni :F

[ Szerkesztve ]

(#34154) lajosx válasza lajosx (#34153) üzenetére


lajosx
őstag

Sikerült törölni, de milyen formátumra formázzam? Fat 32 csináltam,de az jó?A recovery hd az nem formáztam azt is kellene? Vagy csak ami machintos hd volt? Most nincs neve sem az baj? Meg ott lett e lakat hogy az is mit jelent🤷 :R

[ Szerkesztve ]

(#34155) lajosx


lajosx
őstag

Hát szopat engem ez a bánat gép :F nagy nehezen sikerül formázni,kitudtam választani az ujratelepitest. Osx mavericks vagy mit akar telepíteni. Nagy nehezen kitaláltam mi volt az Apple id jelszóm. Erre azt írja a termék ideiglenesen nem érhető el. Próbálja késöbb :F :W Lehet hogy régi és nem is lesz így jó ? Úgy értem hogy maga az a rendszer lehet 100 éves és már nem lehet így telepíteni? :R

(#34156) Czo válasza lajosx (#34155) üzenetére


Czo
őstag

Megvetted a Maverickset azzal az Apple ID-vel, amit beirtal? Ha nem, akkor nem fogja telepiteni, az a verzio meg fizetos volt. A Yosemite volt az elso ingyenes verzio, azert tudtad csak ugy letolteni. A legegyszerubb, ha csinalsz egy telepitot a netes leirasok alapjan es felinstallalod.

[ Szerkesztve ]

(#34157) lajosx


lajosx
őstag

Jol elbeszélgetek magammal🤷😁próbálom meg csinálni a mac os pent. Ugy érzem magam mint mikor uszni tanultam,bedobtak a vízbe és ussz🤷 :R

(#34158) Syl válasza lajosx (#34157) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem tudom mit töltesz le, de hogy az az 1,1 gigás dmg nem macOS telepítő, az hétszentség.
Egyébként, ha van Mac gép, akkor az install pen elkészítése pár katt, semmi 3rd party program nem kell hozzá. Például: [yosemite]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#34159) lajosx


lajosx
őstag

Amit kaptam linket abból töltöm a yosemite vagy mit. 5.3gb egyébként nem 1.1gb :R

A leirásban ott volt hogy kell a balena etcher azt töltöttem le csak mást nem

czo

Nem.vettem meg ,csak nem tudtam miért nem engedi de már próbálok pent csinálni :R

[ Szerkesztve ]

(#34160) Syl válasza lajosx (#34159) üzenetére


Syl
nagyúr

> 5.3gb egyébként

Ah, akkor azt benéztem :B

Szorítok, hogy sikerüljön!

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#34161) lajosx válasza Syl (#34160) üzenetére


lajosx
őstag

Sajnos valami nem oké :F végzett de nem jelent meg a pen a boot képernyőn. Pedig úgy csináltam minden ahogy levan írva :F Egyedül azt nem tudom hogy formázáskor a név számít e mert ott csak annyit írtam hogy Imac. Hajjaj 2 napja kínlódok és sehol semmi..próbálom megint :R

(#34162) Czo válasza lajosx (#34161) üzenetére


Czo
őstag

Milyen doksit kovetsz? Az Apple oldala azt irja, hogy ha letoltod a yosemitet, akkor az egy "InstallMacOSX.dmg" lesz. Azt is irja, hogy ha ezt megnyitod, abban lesz egy pkg, amit ha elinditassz, az fel fogja telepiteni a telepitot. Ennek lesz a vege az, hogy kapsz valamit, ami "Install Mac OS X 10.10" lesz es az alkalmazasok koze fog bekerulni. Ezutan kell egy olyan doksi, ami azt irja le, hogy hogyan keszitessz ebbol telepito lemezt. Ezt a parancsot kell egy terminalban kiadnod, ehhez kell ugye elinditanod a Terminal-t, amit szinten az alkalmazasok kozott talalsz:

sudo /Applications/Install\ OS\ X\ Yosemite.app/Contents/Resources/createinstallmedia --volume /Volumes/Untitled --applicationpath /Applications/Install\ OS\ X\ Yosemite.app --nointeraction

A megfelelo parancs ebben az esetben. A dokumentacionak megfeleloen, az "Untitled" szot csereld ki arra, amilyen neve van az USB eszkozodnek. Ha SPACE is van a neveben, azt szedd ki (irnam, hogy ha nem szede ki, akkor ki kell escapelni...). Az egeszet, hibatlanul copy pastezd. Illetve, feldobhatsz egy kepet, mielott megnyomnad az entert, ahol latszik, hogy pontosan mire keszulsz.

[ Szerkesztve ]

(#34163) lajosx válasza Czo (#34162) üzenetére


lajosx
őstag

Már próbáltam is úgy ahogy írtad,de már az elején elakadtam..hiba üzenet.

(#34164) lajosx válasza Syl (#34140) üzenetére


lajosx
őstag

Czo

Ez alapján próbáltam eddig amire most válaszoltam,ott a második link :R

[ Szerkesztve ]

(#34165) Czo válasza lajosx (#34163) üzenetére


Czo
őstag

Igen, mert a leiras is irja, hogy csak olyan gepen tudod megszerezni a telepitot, amire telepitheto 10.10 egyebkent is. Ez milyen modell pontosan? Azt latom, hogy Big Sur? Evekben nezve, ahhoz, hogy megszerezd a telepitot, olyan gepre van szukseged, ami 2016 elotti es 2008 utani kb.

(#34166) lajosx válasza Czo (#34165) üzenetére


lajosx
őstag

2019 mac pro akkor most mi a bánatot csináljak :F

Huu de túl van bonyolítva egy win es géphez mérten,egy mac telepítése :W

[ Szerkesztve ]

(#34167) Czo válasza lajosx (#34166) üzenetére


Czo
őstag

Az egy pkg allomany, ugye? Azt elvileg a parancssoros pkgutil parancs segitsegevel ki tudod bontani. A 'man pkgutil' alapjan, a parancs, ami kell neked az: pkgutil --expand MIT HOVA. Elvileg ezek utan, letre kellene jonnie annak ami letrejonne a telepitovel. Ezutan adoptalva a masik parancsot, megkapod a telepito usb-t.

Nem bonyolult ez egyaltalan. Egyebkent ne feledd, atlagbela ezekkel a dolgokkal nem foglalkozik, mert nem nagyon kerul ilyen helyzetbe, plussz ugye a 2011-es gepeik mar netrol tudnak telepitot "bootolni", nincs szukseg buveszkedesre.

(#34168) Alex91 válasza lajosx (#34166) üzenetére


Alex91
félisten

Nincs ez tulbonyolitva, csak kellene az eredeti dvd telepito a gephez, azt mar ugyanott vagy, mint winnel...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#34169) lajosx válasza Czo (#34167) üzenetére


lajosx
őstag

Jó reggelt! Hát ez jó bonyolultnak tűnik :F de legalább van valami lehetőségem még🤷Ha egyszer sikerül egy boot pent csinálni hozzá széfbe teszem..Ha haza érek esek neki valahogy..Köszönöm szépen :R Egyébként arra gondoltam a régi gépen linux alatt mert az ugye futott rajta nem lehet valahogy megcsinálni azt a boot pent?vagy egyszerübb lehet amit most irtál?
Igen pkg állomány.

Alex91

Teljesen igazad van,viszont sajnos nincs gyári lemez.Továbbá a win nincs fele ennyire se védve, ha adsz nekem egy régi bánat gépet,gyári lemez nélkül, azt is simán újra lejet telepíteni. Na de mindegy is csak valahogy sikerülne már meg csinálni..

[ Szerkesztve ]

(#34170) lajosx válasza lajosx (#34169) üzenetére


lajosx
őstag

Még annyit szerettem volna kérdezni a gyári OS X Mavericks ami a gépen volt,nem oldható meg sehogy sem gyári lemez nélkül? Nem lehet azt valahogy csatolni a fiókomhoz vagy meg venni vagy tudja a fene csak már menne valahogy :R

(#34171) lajosx válasza Czo (#34167) üzenetére


lajosx
őstag

Elhoztam magammal a macet a munkahelyre mert hamar rám esteledik otthon :DDD pontosan hogy is fogjak hozzá? Meg keresem a letöltött fájl és hogyan tovább?

(#34172) Czo válasza lajosx (#34171) üzenetére


Czo
őstag

Ma mar nem tudsz pl sem Windows 7-et sem Windows 8-at beszerezni, pont ugy nem tudod a Maverickset (10.9) sem. Tul regi, nem arulhatjak. A gephez egyebkent Leopardot adtak (tehat 10.5-ot), a Mavericks ami rajta volt, azt az elozo tulaj vasarolta meg, az o fiokjaban van.

Annyit probalj meg egyebkent, hogy nyisd meg egy ablakban a pkg-t, es csinalj a Desktopon egy mappat, aminek adj valami 1 szavas nevet. Ezutan inditsd el a Terminalt.

1. ird be a terminalba, hogy "pkgutil --extract" majd uss egy spacet a sor vegere, de ne nyomj entert, az ott benne egyebkent ketto darab minusz jel.
2. fogd meg a telepito pkg ikonjat, es huzd ra a terminal ablakra, ekkor o beirja a teljes eleresi utvonalat oda, kiescapelve, amit ki kell
3. uss egy ujabb spacet a parancs utan, majd
4. huzd bele az ures mappat, amit csinaltal.

ezutan elvileg enterrel elkuldheted a parancsot. HA minden igaz, ezutan ki fogja tomoriteni a telepitot oda. Linuxon soha nem akartam meg ilyen pendriveot kesziteni, hiszen Macek vannak otthon.

(#34173) lajosx válasza Czo (#34172) üzenetére


lajosx
őstag

Köszönöm a választ, próbálom ertelmezni :R annyi kérdésem lenne még hogy az imac be ugyan olyan ram van mint egy pl wines laptopba? Mert egy ismerősnek van 4gb os memoriája lehet ha tudnék rakni bele akkor újabb rendszerrel nem szenvednék ennyit. :R

(#34174) Czo válasza lajosx (#34173) üzenetére


Czo
őstag

Leginkabb olyat tegyel bele, ami valo bele (es amilyen van benne; pc-nel is pont igy mukodik ez) :D Mivel nem tudjuk meg mindig a pontos tipust, csak hozzavetloegesen, igy vagy minimum 667MHz DDR2 kell bele (ekkor a geped, 2007-es es az akkori legerosebb 20"-as modell) vagy minimum 800MHz DDR2 (ekkor viszont 2008-as alapmodell). Szoval, ha az ismerosod 800MHz DDR2 memoriat ad, akkor az jo lesz akkor is ha barmilyen geped van, de ha 667MHz DDR2 modulja van, akkor az csak akkor, ha 2007-es a geped (tenyleg segitene egy pontos tipus; pl a sorozatszam utolso 4 karaktere). Ha DDR3 memoriaja van, az pedig nem lesz jo neked, mert ahhoz tul oreg a geped. A gep egyebkent maximum 6 GB memoriat tud kezelni, egy darab 2 gigas es 1 darab 4 gigas modul formajaban.

(#34175) lajosx válasza Czo (#34174) üzenetére


lajosx
őstag

2007 es gép de haza érek megnézem pontosan. Én úgy láttam 2 férőhely van benne. És ha 2007 es mintha max 2x2gb lehetne benne , mintha azt olvastam volna. Megpróbálom elsőnek a memória bővitést. Igazából csak az érdekelt volna hogy ugyan az a memoria van az imac ben mint egy sima pc ben de akkor igen :R

(#34176) lajosx válasza Czo (#34174) üzenetére


lajosx
őstag

Hát nincs szerencsém sajna 1db 1gb és 1db 2gb ddr2 ram van. Igy 3gb úgyan úgy nem jó ahogy a 2gb :F 🤷

(#34177) lajosx


lajosx
őstag

Az lenne a kérdésem ha sikerül 4gb ramot rakni a gépbe,akkor felrakható elvileg a El Capitan-t igaz? Ha igen,azt megtudom már csinálni a macbookal? Big sure rendszer alatt?

(#34178) Czo válasza lajosx (#34177) üzenetére


Czo
őstag

Azt mondanam, hogy igen. De pont annyira igen, mint amennyire a Yosemite is. Elvileg ki tudod bontani a telepitot a paranccsal, amit irtam.

(#34179) lajosx válasza Czo (#34178) üzenetére


lajosx
őstag

Értem,próbálom valahogy kibontani ram már ma nem igen lesz sajnos. Köszönöm a válaszaid :R

(#34180) lajosx válasza lajosx (#34179) üzenetére


lajosx
őstag

Próbálnám de valami nem jó :F mit kell ki escapelni? Elküldöm mi történt :R

(#34181) Czo válasza lajosx (#34180) üzenetére


Czo
őstag

A pkgutil es a --extract kozott van egy space ha jobban megnezed :)

(#34182) lajosx válasza Czo (#34181) üzenetére


lajosx
őstag

Nem vettem észre. Bár szerintem így se sikerült.🤷

(#34183) Czo válasza lajosx (#34182) üzenetére


Czo
őstag

Ah, mert elirtam. Az elso hozzaszolasban, ahol emlegettem a pkgutilt, ott expand-ot irtam (ami a valodi parameter, tehat --expand), ahol leirtam az instrukciokat, ott mar nem nyitottam vissza a manualt, csak emlekezetbol irtam. Szoval probald ujra, --expand hasznalataval :)

(#34184) lajosx válasza Czo (#34183) üzenetére


lajosx
őstag

Nem sikerül :F :R

(#34185) Czo válasza lajosx (#34184) üzenetére


Czo
őstag

Mert nem a dmg-t kell kibontani :) a dmg-t meg kell nyitni, es abban van a pkg, azt tudod kibontani.

(#34186) lajosx válasza Czo (#34185) üzenetére


lajosx
őstag

:F 🤷😁

(#34187) Czo válasza lajosx (#34186) üzenetére


Czo
őstag

Najo, letoltom en is megnezem mi ez amit az Apple igy konkretan odaad letoltesre.

(#34188) lajosx válasza Czo (#34187) üzenetére


lajosx
őstag

Nagyon szépen köszönöm :R

(#34189) Divinity válasza lajosx (#34186) üzenetére


Divinity
őstag

File Exist-el hal el, nincs ott az asztalon egy ilyen file?

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#34190) lajosx válasza Divinity (#34189) üzenetére


lajosx
őstag

Nem értem mire gondolsz? File exist-el hal el? Bocsánat hogy ennyire láma vagyok :F Megnézem ha haza érek már elraktam a gépet. :R

(#34191) Divinity válasza lajosx (#34190) üzenetére


Divinity
őstag

Error 17: File Exists
Ez a hibaüzenet amit kapsz, tehát úgy látja van ott file ahova szeretnéd kibontani

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#34192) Czo válasza lajosx (#34190) üzenetére


Czo
őstag

No, megneztem. Tehat celhelynek, egy nem letezo konyvtarat kell megadni, akkor oda kibont fileokat... De ezek a fileok (tada.wav :D) nem azok a fileok :D Ezek azok a fileok, amivel full manualis modszerrel lehetne telepitot gyartani (koszipuszi Apple, hogy keptelen vagy feltoszni az oldalra az "Install OS X Yosemite.app"-ot bezipelve es CSOKOLOM). Tehat, ha a parancsodat modositod ugy, hogy az "imac" vegere odakeruljon meg egy "/x" azaz "imac/x" akkor oda ki fogja bontani a dolgokat. Az oda kibontott dolgokbol viszont egy sok lepeses, faraszto folyamat vegen lehet telepitot csinalni... azaz pontosan igy.

Nekem ugyan megvan a Yosemite "Install OS X Yosemite.app", amit anno elmentettem, de lehet, hogy az sem fog elindulni, mert azota sok ev eltelt es lejart a digitalis alairas :D Viszont, ha sikerult ezt odaadnom neked, akkor elvileg ha atallitod a datumot telepites elott a gepen, akkor fel fog tudni telepulni. A datum atallitasarol itt irnak. En a telepites idejere mindenkeppen kihuznam az ethernetet a gepbol (ha be van dugva) es WiFi-re se leptetnem fel, nehogy beallitsa a jo idot. A dokumentaciobol a "If you don’t have an OS on the Mac" szakasz kell, azin belul is a terminalos. En valami 2014 november-decemberi datumot allitanek be. Tehat kb igy: "date 1120160021", azaz 2021 november 20, 16 ora 00 perc.

(#34193) lajosx válasza Czo (#34192) üzenetére


lajosx
őstag

köszönöm szépen, :R letöltöttem, és az alkalmazások közé tettem, akkor mivel is kezdjem? melyik gép ne legyen neten?a mostani macbook vagy majd a Imac mikor telepítem? Egyébként most várom egy srác válaszát,lehet még is lesz ma 4gb ram..

Divinity Köszönöm :R

(#34194) Czo válasza lajosx (#34193) üzenetére


Czo
őstag

Akkor itt kell ez a parancs az, amit a mukodo gepeden kell kiadni, ugy, hogy bele van dugva az USB-s tarolo:

sudo /Applications/Install\ OS\ X\ Yosemite.app/Contents/Resources/createinstallmedia --volume /Volumes/VALAMI --applicationpath /Applications/Install\ OS\ X\ Yosemite.app

Ez a parancs akkor mukodik, ha a pendriveot VALAMI -nek hivjak. Ha nem ez a neve, akkor vagy a parancsot modositsd, vagy a pendrive nevet.

Ezutan ezt be tudod bootolni az iMacen (altot nyom, kivlaszt stb). Az iMacen ne legyen internet, hogy az orat at tudd alitani valami multbeli idopontra, ha nem sikerulne a telepites.

(#34195) lajosx válasza Czo (#34194) üzenetére


lajosx
őstag

Inkább már fotózom a pent hogy mit is írjak be pontosan?

(#34196) Czo válasza lajosx (#34195) üzenetére


Czo
őstag

A kepeden "machintos" a neve az eszkoznek, tehat /Volumes/machintos lesz a baratod.

(#34197) lajosx válasza Czo (#34196) üzenetére


lajosx
őstag

Csinálom is bár közben kicsit elkanyarodnék a témától. Most hoztam 4db 2gb modult is de ha beleteszem nem kapcsol meg a mac,vagyis be kapcsol de nincs kép. Kell valamit csinálni pluszban? Probáltam 1 db 2db stb. Ha vissza rakom az 1gb os modult akkor jó. Lehet nem is kezel ez a gép 2x2gb ramot? Lefotoztam végre a talpán lévő címkét :)

[ Szerkesztve ]

(#34198) lajosx


lajosx
őstag

Akkor így fog kinézni? --volume /Volumes/machintos -- csak a valami helyére beírom a pen nevét? :R jaj már szégyenlem a tudatlanságom :F

(#34199) Czo válasza lajosx (#34197) üzenetére


Czo
őstag

No, ez egy 2007-es gep :) Tehat legalabb 667-es RAM kell, azaz barmi jo ami legalabb 667-es. Pontosan milyen ramod lett? Ha azok 2GB, 667MHz-s ramok (azaz PC2-5300), akkor jo kellene legyen es mennie kellene. Nem kell csinalni semmit, csak berakni. Nem lehet, hogy az PC2-4200 (400MHz) vagy PC2-3200-as (533MHz) RAM?

(#34200) lajosx válasza Czo (#34199) üzenetére


lajosx
őstag

Basszus eddig tartott mire sikerült a szöveget kimásolni :DDD ennyire béna legyek istenem :DDD goggléba néztem meg hogy is kell🤷 fotózom ahogy kérted korábban. Ez így ok? Ez után csak enter és kész? Mintha olvastam volna valamelyik linken hogy jelszót kér nem? :R

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.