Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33701) Czo válasza agyhalal (#33700) üzenetére


Czo
őstag

A 21-es modellben csak 2 slot van, a 27-esben van 4.

(#33702) Czo válasza devil-k (#33698) üzenetére


Czo
őstag

Elvileg ez egy Airprint kepes nyomtato, tehat mindenfele ize nelkul mennie kellene a halozaton at torteno kozvetlen nyomtatasnak, csak be kell kapcsolni az Airprint tamogatast a nyomtato beallitasaiban. Cataloinatol kezdve minden nyomtatodriver "deprecated" statuszu, elobb utobb ki fog kerulni az OS X-bol a driveres nyomtatas kepessege.

(#33703) Divinity válasza agyhalal (#33700) üzenetére


Divinity
őstag

Abban a gépben ahogy írtak csak 2 slot van. Plussz a benne levő i5-2400S sem tudja kezelni az 1666 MHz-t. Általában azt célszerű venni hozzá amit ajánlanak. :)

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#33704) moleculez válasza Czo (#33702) üzenetére


moleculez
veterán

Elvileg az enyém is az (Xerox B215) , iPhone ,iPad hibátlanul is ment. Ennek ellenére kellett neki egy driver, hogy Cata később Big Sur alatt nyomtasson.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#33705) r4z válasza Divinity (#33703) üzenetére


r4z
nagyúr

4 slot van a 21.5”-esben is, es kezel 32GB-ot is. EveryMacen a tenyleges limitek is szerepelnek.

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#33706) Czo válasza moleculez (#33704) üzenetére


Czo
őstag

Driver akkor kell, ha nem AirPrint printerkent telepited. AirPrint printerekhez nem kell driver.

(#33707) agyhalal válasza r4z (#33705) üzenetére


agyhalal
aktív tag

Köszönöm mindenkinek a választ.
Csodálkoztam, mert tegnap 2x2 GB (feltételezhetően gyári)1333 MHz-es Samsungot és 2x4 GB 1600 MHz-es (fent az 1666 MHz elírás volt) Crucialt vettem ki belőle.
De akkor esélyes, hogy ha találok magasabb DDR3L memóriát, az működni fog benne.

Nézz tükörbe, hogy neked mi van a homlokodra írva!

(#33708) moleculez válasza Czo (#33706) üzenetére


moleculez
veterán

Na ezt jó, hogy mondod, mert újrahúztam a gépet, és még nem adtam hozzá. Hol kell ezt "eldönteni", vagyis AirPrintként telepíteni?

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#33709) agyhalal válasza moleculez (#33708) üzenetére


agyhalal
aktív tag

Próbáld meg így: Rendszerbeállítások/Nyomtatók és szkennerek/plusz jel a sarokban. Ha már fent van a nyomtató a hálózaton, akkor a következő ablakban meg kell, hogy jelenjen.

Nézz tükörbe, hogy neked mi van a homlokodra írva!

(#33710) Czo


Czo
őstag

Mire nem jo a hetvege :D Mar csak CR123-as elemet kell szereznem! :D [kep], [kep], [kep] 40 kep fert a 2 MByte kartyara! :D Vajon Linux alatt ma, le lehet szedni a kepeket? A kameran soros port van :D Bar ugye, pont van egy Windows 98-as PC-m, ugyhogy az meg passzol is a Toshiba szoftverehez :D

(#33711) allein


allein
addikt

Sziasztok. Szemezgetem egy ilyen géppel: Mac mini Apple M1 chip/8GB/256GB SSD

Apple M1 chip 8 magos CPU‑val, 8 magos GPU‑val és 16 magos Neural Engine-nel
8 GB egyesített memória, 256 GB‑os SSD-tároló, Gigabites Ethernet.

Sima átlag user vagyok, böngésző, youtube, esetleg egy kis office és apple email, tehát melóra is. De semmi komoly, tehát nem videóvágás meg egyebek. Az ára 285k.

Mit csinálnátok a helyemben, inkább egy alma laptop? Gyors gépet akarok.

Mivel még tart a pandémia, hordozni nem kell sehova, ami ugye előny, hogy pici és erős az uj macmini. Egy 34" Dell monitorral használnám.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#33712) allein válasza allein (#33711) üzenetére


allein
addikt

Vagy jobban megéri egy 2018-as modellt?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#33714) dallasR válasza allein (#33711) üzenetére


dallasR
csendes tag

Ha választani lehet, hogy m1 Mac mini vagy M1 MacBook, szerintem akkor a macbook! Én új iMacen es m1 MacBook pro-n dolgozom, teljesen elégedett vagyok. Sok féle fajtát próbáltam előtte, de nálam ez a kettő a best.

Elérhetőségeink: email: info@techzen.hu vagy privát üzenet itt az oldalon.

(#33715) allein válasza dallasR (#33714) üzenetére


allein
addikt

Köszi szèpen, nem igazán akarok most több mint félmillió Ft-ot költeni egy MacBook-ra(nem M1 Macbookra gondoltam :N ). Jó lesz a Mac Mini, 2018 vagy inkább 2020?

240k - 2018, i5 3.0GHz/8GB Ram/256GB SSD Space Gray (MRTT2),
285k - 2020, Mac mini Apple M1 chip/8GB/256GB SSD.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#33717) kleinguru válasza allein (#33715) üzenetére


kleinguru
addikt

Ha neked lennék tutira az M1-et venném :K

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#33718) devil-k válasza moleculez (#33699) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nem találtam ehhez Mac drivert a gyártó honlapján. Ilyenkor mi van? :)

allein
Macbook vagy Mac Mini? Nem mindegy, hogy mi a cél. Hozni vinni napi szinten, akkor MacBook. Asztali gépnek használva csak Mac Mini. Én az M1 verziót vettem meg 512GB tárhellyel. Nem bántam meg, sőt. Eddig a legjobb élményem az asztali gépek terén. Inteles Mac gépet én nem vennék már. :N

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#33719) devil-k válasza Czo (#33702) üzenetére


devil-k
nagyúr

Sajnos, én nem látom a listán ezt a nyomtatót. :(
[link]
Itt megvan. ;) [link]
Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#33720) allein válasza devil-k (#33718) üzenetére


allein
addikt

Nem akarom hordozni :N ezèrt gondolkodom a Mac Minin :K

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#33721) devil-k válasza allein (#33720) üzenetére


devil-k
nagyúr

Igazából akkor nincs miről beszélni. Minden mást pedig a pénz fogja meghatározni, hogy melyik vasat veszed meg. :)

- mozi bolondéria -

(#33722) blakey válasza devil-k (#33719) üzenetére


blakey
titán

Catalináig van vezérlő, ( [link] ) de, hogy Big Sur alatt működik-e azt nem tudom.
Itt meg részletesen keresgélhetsz. Lehet, hogy ez jó?
Közben látom AirPrint-re is lenne megoldás. Mondjuk általában azt használom, de már volt olyan, hogy a gyári jobbnak bizonyult addig amíg az AirPrint-et nem frissítették.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#33723) Divinity válasza r4z (#33705) üzenetére


Divinity
őstag

Az jogos az még nem Slim, a Slim 21.5-esekben van csak 2, my bad :)

egyébként az everymac se tökéletes, a 17-es 21.5-este is 32-t ír közben az csak 16-ig tud címezni :)

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#33724) Divinity válasza agyhalal (#33707) üzenetére


Divinity
őstag

A procid elvileg csak 1333-így támogatja így az is fura, hogy ment benne az 1600-as, pláne, hogy 2 külön frekin mentek

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#33725) agyhalal válasza Divinity (#33724) üzenetére


agyhalal
aktív tag

Elnézést, az lemaradt, hogy a gép mindegyik modult 1333 MHz-esnek látta és csak a memórián levő matricán szerepel az 1600 MHz.

Nézz tükörbe, hogy neked mi van a homlokodra írva!

(#33726) r4z válasza Divinity (#33723) üzenetére


r4z
nagyúr

A 2017-eseknel mas a limit a mobil es a desktop procis variansok kozott, mindkettonel korrekt az ertek.

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#33727) Divinity válasza r4z (#33726) üzenetére


Divinity
őstag

Mostmár tényleg de egy jó fél éve pörögtem rajta, akkor 32 volt az U-shoz is feltüntetve és sikerült teljesen összezavarnia.

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#33728) devil-k válasza blakey (#33722) üzenetére


devil-k
nagyúr

Köszönöm szépen, ez parádésan egyszerű volt! :R

- mozi bolondéria -

(#33729) bkiky01 válasza Divinity (#33724) üzenetére


bkiky01
senior tag

Lekezeli a magasabbat alacsonyabbra, értelemszerűen egyformára.

(#33730) allein válasza devil-k (#33718) üzenetére


allein
addikt

Jó lesz az M1 Mac Mini, pöpec gépezet :C :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#33731) urbanjozsi


urbanjozsi
senior tag

Sziasztok!
Az alany egy imac 21,5" 2010-es, MacOs High Sierra 10.13.6
A problémám az, hogz finderben, az oldalsávon nem jelenik meg a Helyek/Hálózat menüpont...
Más géprõl látom az imac-et, de errõl egz gépet sem a hálózaton....

(#33732) r4z válasza urbanjozsi (#33731) üzenetére


r4z
nagyúr

A Finder beallitasaiban tudod testreszabni az oldalsav tartalmat. cmd+vesszo

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#33733) dallasR


dallasR
csendes tag

Lehet hülye kérdés lesz, de ha imacen VLC-el lejátszok egy filmet, azt szeretném TV-re kivetíteni, ehhez apple tv-re van szükségem?

Segítségetek előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Elérhetőségeink: email: info@techzen.hu vagy privát üzenet itt az oldalon.

(#33734) blakey válasza dallasR (#33733) üzenetére


blakey
titán

Ez a megoldás miért lenne jó számodra?
Filmet nem így játszunk át egy másik eszközrw, maximum "Cast"-olás lenne elfogadható ha a lejátszó és a fogadó eszköz tudja, de inkább megosztani kéne a gépen lévő tartalmat egy másik eszközzel, DLNA, SMB, NFS vagy olyan szerver/kliens párossal, mint pl. a Plex, Emby.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#33735) urbanjozsi válasza r4z (#33732) üzenetére


urbanjozsi
senior tag

Be van pipálva minden.... :F

Annyi a változás, hogy a macbookot látom, de a windowsos gépeket nem....

[ Szerkesztve ]

(#33736) CharlieDrop válasza dallasR (#33733) üzenetére


CharlieDrop
veterán

vagy HDMI kábelre, vagy AirPlay képes TV-re.... az apple TV gyk egy AirPlay vevő :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#33737) r4z válasza urbanjozsi (#33735) üzenetére


r4z
nagyúr

Milyen OS verziot hasznalsz, illetve milyen verzioju a SMB protokollt a wines gepeken? Ha jol remlik, Catalinaval letiltottak a regi SMB verziokat, mert annyi biztonsagi res van rajtuk, mint lyuk az ementali sajton.

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#33738) dallasR válasza CharlieDrop (#33736) üzenetére


dallasR
csendes tag

:R

Elérhetőségeink: email: info@techzen.hu vagy privát üzenet itt az oldalon.

(#33739) Ashiyo


Ashiyo
csendes tag

Üdv!

Párommal mindketten Iphone-t használunk, ami mellé tervezünk a közeljövőben egy Ipad-et is venni tartalomfogyasztáshoz. Ezek mellett még egy közös Windows-os laptopunk van, amin az alap dolgokat végezzük: youtube, böngészés, ms office alkalmazások. Játékokra ott a konzol.

Szeretnénk beújítani egy asztali gépre. Eredetileg egy Macbook-ot szerettünk volna, de arra most nincs keret, a pénz egy része elmegy az Ipad-re (az most fontosabb nekünk). Ezért arra gondoltam, hogy vehetnénk egy régebbi Mac Mini-t, ahogy nézem a 2010-2014 körüli használt gépek már vannak 60-85 ezerért. Ez is csak általános felhasználásra lenne, yt - böngészés - word/excel/pp. Semmi játék, semmi extra erőigényes alkalmazás.. max havonta 1 alkalommal photoshop. Csak azért kellene, hogy ne mindig a mostani laptopon kelljen osztozni, de a tevékenység ugyan az lenne mindkettőn. Nem akarunk még egy Windows-os laptopot, se PC-t, mert érdekelne minket az asztali Apple környezet, illetve a telefonok + tablet együttes kompatibilitása sem hátrány.

Tudnék olcsón szerezni egy 21:9 monitort (30-45k). Fontos a 21:9, a 2560 x 1080.
Ehhez menne a Mac Mini (60-85k). Ennyiért valószínűleg sima 4Gb RAM-os modell található. Egy ilyen monitort kihajtana?

A konkrét kérdésem: ennyi pénzért, ilyen igények mellé, sima 4GB-os változattal érdemes e belevágni a dologba? Mennyire időtállóak ezek? Tegyük fel, ha napi 10 órát menne böngészés - ms office - youtube dolgokra, akkor is meg tudna küzdeni velük? Nem akadna? Esetleg valami ajánlás?

Köszönöm!

(#33740) moleculez válasza Ashiyo (#33739) üzenetére


moleculez
veterán

Szia! Az a mac évjárat, amit néztél, az már elég régi, OS-ből sem tudsz újabbakat felrakni. Ellenben bővíthető a RAM pár ezerért, 4GB böngészésre kevés, nagyon minimum a 8GB.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#33741) tboldi válasza moleculez (#33740) üzenetére


tboldi
nagyúr

dosdude1-féle patcherrel talán felmennek rá az újabb macOS verziók is. :)

Én is elgondolkodtam egy ilyen "filléres" Minin a garázsba, de inkább egy laptop kellene. ThinkPadek (Xx20-as vagy 30-as szériák), illetve hasonló korú MacBook Airek és Prók a fő csapásirány.

(#33742) Ashiyo válasza moleculez (#33740) üzenetére


Ashiyo
csendes tag

Ebben az esetben melyik modelltől érdemes nézelődni használtan? 2014 late és felette? Ha jól látom ezek 100k-tól indulnak. Ha nem nagy macera (és költség) a RAM bővítés, akkor azt szükség esetén megtenném.

(#33743) r4z válasza Ashiyo (#33742) üzenetére


r4z
nagyúr

A 2014-esben nem bovitheto a RAM, a 2010-esben pedig meg Core 2 Duo van, ami ma mar gyenge. 2011 vagy 2012 a tuti, 2011-esbol viszont a Radeon GPU-s kivitelt keruld.

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#33744) cigam


cigam
félisten
LOGOUT blog

programok csomagban
Impozáns lista.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#33745) agyhalal


agyhalal
aktív tag

Amúgy az mennyire reális, hogy a fenti 21,5"-es 2011 iMac-ben egy Samsung 870 EVO csak 250/260 MB/s-os sebességet hoz a Blackmagic Disk Speed Test-ben?

Nézz tükörbe, hogy neked mi van a homlokodra írva!

(#33746) r4z válasza agyhalal (#33745) üzenetére


r4z
nagyúr

A SATA2 ennyit bir.

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#33747) tDr1v3r válasza Ashiyo (#33739) üzenetére


tDr1v3r
veterán

A kihajtással nem lesz probléma ('12-es MBP-m kihajtja ugyanazt a felbontást), de a 4 GB RAM marha karcsú. Big Sur alatt még a 8 is az sokszor...

Ha rám hallgatsz, '16 előtti gépeket ne nézegess. Az Apple most vágta el a '12-13-as gépek szoftveres támogatását (patcherrel megy szépen mondjuk az új rendszer), következőnek meg jön szépen sorban a többi...

Szerintem bőven elég lenne az ha egyelőre csak az iPad-et vennétek meg, meglepően ki tudja váltani a számítógépeket, hiszitek vagy sem. :) Aztán utána gyűjtsetek egy újabb gépre, neadj'sten egy M1-es Mac-re, azok jövőbiztosak.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#33748) agyhalal válasza r4z (#33746) üzenetére


agyhalal
aktív tag

Köszöntem. Csak tippeltem erre.

Nézz tükörbe, hogy neked mi van a homlokodra írva!

(#33749) Somansky


Somansky
aktív tag

Sziasztok!

Pár napja nem tudok a mac-en alkalmazást frissíteni és letöltés sem megy, csak pörög a kis ikon. Mi lehet a gond?
Köszi!

www.somansky.com

(#33750) Ear001 válasza Somansky (#33749) üzenetére


Ear001
addikt

Beakadt. Jelentkezz ki és be először a gépen, aztán az app store-ban is.

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.