Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33401) blakey válasza moleculez (#33399) üzenetére


blakey
titán

Oké, de nekem munkaeszköz és 2 óra egy friss telepítés minden szükséges porgramokkal kiegészítőkkel majd teszt és ha nem jó akkor jöhet a következő menet. Van időm, most 3 hétig sokmindent megtehetek de inkább pihennék, ettől függetlenül lehet, hogy teszek egy próbát, bár a mojave hibátlanul működik és nem vagyok abban biztos, hogy a Big Sur jobb lesz. A programok amiket használok sajnos nem mennek felhőből vagy böngészőből.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#33402) blakey válasza blakey (#33401) üzenetére


blakey
titán

Valószínűleg nem frissítek Big Sur-re, nagyon jól működik a Mojave, nem látom értelmét a próbának, felesleges időpazarlás, szinte biztos, hogy találok valami hibát ami miatt megbánom a frissítést.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#33403) Syl válasza blakey (#33402) üzenetére


Syl
nagyúr

És mi helyzet a frissítésekkel? Vannak még ilyenek Mojavera? Vagy egy nem frissített, (lyukas?) oprendszerrel netezel és kerülgeted az állandó update notificationt?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#33404) blakey válasza Syl (#33403) üzenetére


blakey
titán

Engem nem érdekelnek a frissítések, amúgy a héten is jött egy elég nagy biztonsági frissítés, javítás.
Értem az indokokat amik az újabb mellett szólnak, de nem érdekel, semmilyen hátrányom nincs ebből, sőt.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#33405) Syl válasza blakey (#33404) üzenetére


Syl
nagyúr

Úgy érted, lehet úgy (automatán?) frissíteni a gépet, hogy Mojaven marad? Nem tukmálja állandóan a Catalinát, BigSurt?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#33406) blakey válasza Syl (#33405) üzenetére


blakey
titán

Nekem ki van kapcsolva az automatikus frissítés és néha, amikor jön az új OS-re frissítés vagy úgy érzem, hogy ránéznék akkor nyomok egy keresést, ha az új OS-en kívül van frissítés, pl. biztonsági javítás, Safari frissítés akkor elsődlegesen azokat tölti le és frissíti. Frissítés után újraindul a gép és természetesen ott lesz az új OS-re való frissítési lehetőség, de azt ssh-n "kiütöm" és nincs semmilyen értesítés a következő manuális keresésig. Nekem ez bevált és működik, jelenleg sincs semmilyen piros ikon a frissítésnél, szóval ez a része jó és nem erőlteti a frissítést.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#33407) Syl válasza blakey (#33406) üzenetére


Syl
nagyúr

Kis kézimunka és cserébe nincs meglepetés új OS-re való frissítés után. Hm.... Még mindig gondolkodom a Mojave downgrade-en.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#33408) blakey válasza Syl (#33407) üzenetére


blakey
titán

Igen, úgy tűnik, hogy egyelőre ez marad, nem vágyom a problémákra és ugye az utolsó macOS ami még támogatja a 32 bites app-okat, na nem mintha sok olyanom lenne. Illetve az eddigi legstabilabb macOS, tényleg semmi gondom nincs vele, kellően gyors, mindennel jól kommunikál, nem dobálja a hálózatot, jó a BT kapcsolat, stb. Itt is arról írnak, hogy inkább Mojave.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#33409) Cold5


Cold5
senior tag

Mac Mini vásárlásakor (hivatalos viszonteladó) ha cégre történik, akkor is lehet venni AppleCare-t, hogy 3 év legyen a "garancia"?

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#33410) Syl válasza Cold5 (#33409) üzenetére


Syl
nagyúr

Helyesen: cégre vásárláskor csak AppleCare-rel van 3 év gari.

(#33408) blakey

Hajlok a downgrade felé, ünnepekre asszem megcsinálom. Majd jövök ezért az update értesítő kiütési receptért.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#33411) Cold5 válasza Syl (#33410) üzenetére


Cold5
senior tag

:R

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#33412) blakey válasza Syl (#33410) üzenetére


blakey
titán

Ugye múlthetén jött egy javítás/frissítés és ma bekapcsoltam a gépet és van "dong" hang Mojave alatt. :) Mindig volt Mojave alatt?
Eddig szerintem nem hallottam és a hangerő nem változott.
Érdekes, hogy sokan térnek vissza Mojave-ra, bár lehet, hogy később jó lesz a Big Sur.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#33413) Divinity válasza Cold5 (#33409) üzenetére


Divinity
őstag

Nem tudom, hogy cégekre is változik e de ugye január 1-től változnak a garanciális feltételek és érték alapú lesz ez mac-ek esetében egyből 3 év garanciát jelent

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#33414) Macika_MC válasza Divinity (#33413) üzenetére


Macika_MC
tag

Nem, mert a cég nem fogyasztó.
Rájuk nem vonatkozik. :O

[ Szerkesztve ]

Olvastam,hogy 1,7milliárd év múlva a Nap miatt el kell költöznünk a Bolygóról.....Örülök, hogy időben szóltak, mert nem szeretek kapkodni

(#33415) Syl válasza blakey (#33412) üzenetére


Syl
nagyúr

Mojavera nem emlékszem, de Catalinán tuti terminalból kapcsoltam be gong hangot.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#33416) NORBl válasza AND1 (#33217) üzenetére


NORBl
aktív tag

Ennyiért hol sikerült ilyen felszereltségűt vasárolnod?

(#33417) NORBl válasza NORBl (#33210) üzenetére


NORBl
aktív tag

Fog e nekem gondot okozni, hogy a többi rendszerem android?

Ugyan úgy le tudok tölteni minden programot Mac re?

Macre spéci app fájl kell, vagy ugyan úgy töltök, telepítek mindent mint Windowsra?

(#33418) Parson


Parson
addikt

Sziasztok, vennék egy mac minit, és az egyedüli fontos kérdés számomra, hogy mennyire támogatja a macOS a régebbi HP nyomtatókat (HP LJ 1010, HP LJ P2015). Hol lehet ezek támogatottságáról infót szerezni? :F

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#33419) moleculez válasza NORBl (#33417) üzenetére


moleculez
veterán

Általában .dmg a formátum, szóval .exe-t nem fogsz futtatni. De ja, amúgy ugyanúgy telepítesz dolgokat. Mondjuk azt nem tudom melyik a legutóbbi OS abban az évjáratban. :C Android nem okoz gondot.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#33420) Divinity válasza NORBl (#33417) üzenetére


Divinity
őstag

Lényegében minden van Mac-re vagy épp van jól működő alternatívája szóval appokban nincs hiány :)
Az Android sőt az egész Google ökoszisztéma sem okoz gondot, nekem is androidos eszközök, telefon tablet volt mellettük sokáig plussz minden szolgáltatást a Googlet-ől használok, nuku iCloud és egyéb, semmi kompromisszumot nem jelent.
Illetve max annyit, hogy a gyári sidecar-hoz iPad kell (ez volt az egyik ok, hogy beszereztem egyet én is) de arra is van egyéb megoldás.

Ez igaz nem tartozik szorosan ide de ha az appok felmerültek akkor azt még megjegyezném, hogy ha nem használtál még Unix rendszert akkor a file elérés és a permission kezelés fog okozni egy kis tanulási görbét de kb csak ennyi amire számítani kell a cserénél :))

[ Szerkesztve ]

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#33421) Syl válasza Divinity (#33420) üzenetére


Syl
nagyúr

> appokban nincs hiány

Szerintem csak ingyenes appokban van hiány. Alapvető, Winre free biszbaszokért is Apple platformon fizetni kell. A legpofátlanabb szerintem a SmoothScroll, az egérgörgővel való "sima" görgetés kezelésért kért éves díjjal...

Alapvetően nincs bajom azzal, hogy fizetni kell az appokért (elvégre teljes Adobe előfizetésem is van), de nagyon zavar, hogy Apple platformon minden a pénzről szól.
A Safari nagy újdonsága, a web extension, valahogy az se fényeskedik. Tízezrével vannak Chrome és Firefox bővítmények, amiket most már könnyű lenne portolni Safarira, de nem látom a gyarapodást. Miért? Mert ezek csak az Appstore-on keresztül érhetőek el (helyes), amihez a bővítmény készítőjének éves díjat kell fizetnie (no comment)

> a gyári sidecar-hoz iPad kell

A gyári sidecar-hoz újabb iPad kell. Mert pl. az én 2017-es iPad-emmel nem működik. Duet Display-t vettem meg erre a célra.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#33422) moleculez válasza Syl (#33421) üzenetére


moleculez
veterán

Viszont a macOS alapból nagyon jól felszerelt, nép egyszerű gyermekének kb nem is kell más, egy VLC, IINA azt kész :K

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#33423) TigerCat válasza Syl (#33421) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nekem nem fáj a díj, mert legalább van aki megcsinálja normálisan és elérhető. Az viszont igen, hogy az Apple sz....rik a hagyományos egérre és konkrétan szinte használhatatlan hacsak nem teszel fel egy erre specializált alkalmazást. Windows alatt bármelyik egeret bedugod és szépen görget, működnek az oldalsó gombok, stb. Egész napos munkára tapizni nem hatékony, kell az egér (nyilván felhasználó függő a dolog). A Magic Mouse mondjuk talán még jó is lenne, ha nem fájna tőle a kezem. Túl lapos, nem ergonomikus. Egyébként van ingyenes erre is (MOS), összefoglalóban a linkje.

A Total Commander hiányzott, szerencsére a ForkLift 100%-ban kiváltja és nem vészes az ára.

Az NTFS téma is megér egy misét, igaz, ez is kivitelezhető ingyen, azonban nem kényelmes.

Egyetértek, hogy a sok kis biszbasz előfizetés könnyen összejön egy szabad szemmel is jól látható összegre, ezt mérlegelni kell, hogy kinek-mi éri meg. Pl. az Apple Music előfizetésemet lemondtam, mert egész egyszerűen nem hallgatok lejátszani listákat. Keresek egy online rádiót és azt tolom. Ingyen. Ugyanakkor az Office előfizetésemet nem mondom le, mert az kompatibilis a világ nagyobbik felével. Kinek-mi.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#33424) Divinity válasza Syl (#33421) üzenetére


Divinity
őstag

Jogos, hogy az ingyenes appokban nem dúskálunk de ezt akár pozitívumként is fel lehet fogni, utoljára teljesen Windowst a 8.1-es eraban használtam, akkor azért az ingyenes appokban gyakran megvolt az a hátulütője, hogy csak össze lettek csapva itt pedig ha már fizetni kell érte legalább általában jól működnek és még support is van, ez se egy elhanyagolható szempont. Na meg az átlag usernek szánt appok azért megvannak itt is, ha valaki csak átlag felhasználásra használja akkor nem tartom lehetetlennek, hogy teljesen ingyen megússza.

A gyári sidecar-hoz újabb iPad kell
Igen, bocsánat, ez így pontos :K

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#33425) Syl válasza moleculez (#33422) üzenetére


Syl
nagyúr

Ez nagyon igaz. Raktam össze itthon a családnak egy "mindenes" gépet, win10-zel. Piszok mód hiányzik belőle a "szóköz" megjelenítő :B Persze van Storeban (ingyenes!) program rá, de nem értem, az MS miért nem integrálja bele az OS-be. Mindig elképedek, hogy a win önerőből még a doc/xls formátumot sem tudja megjeleníteni.

(#33423) TigerCat

Egérhez én két ingyenes programocskát használok: SensibleSideButtons és DiscreteScroll
Minihez vettem az ősszel Magic Trackpad-et (meg persze a BetterTouchTool-t - mert ugye alapvető funkciót eléréséhez is fizetős programokat kell beszerezni :B ), azóta az egeret csak munkára használom.

(#33424) Divinity

Ingyenességben nem értünk egyet. Mac előtt éveket töltöttem Linuxon csak ingyenes (és jó minőségű) appokat használva, és úgy tapasztaltam, gyakran ezekre hamarább kapok segítséget, mint a fizetősekre.

szerk.
Úgy tudom, Sidecar feltétele az Apple Pencil support. Tehát amelyik tab nem cerkás, az nem megy dual kijelzőnek. Csak 3rd party programmal.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#33426) TigerCat válasza Syl (#33425) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nem próbáltam ezt a diszkrét görgetős cuccot. Működik minden alkalmazásban? Shift lenyomása mellett jobbra balra is? A jelenlegi bevált, feleslegesen nem telepíteném, de ha rendben van, beteszem az ajánlóba.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#33427) Syl válasza TigerCat (#33426) üzenetére


Syl
nagyúr

A DiscreteScroll semmi flacnit nem tud, még "felülete" sincs. Csak a görgetést simítja ki.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#33428) TigerCat válasza Syl (#33427) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Bekerülhetne a BTT-ba is egy ilyen fícsör...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#33429) Snoop-y válasza TigerCat (#33423) üzenetére


Snoop-y
veterán

Logitech mx master 3 (sokkal kenyelmesebb mint a 2 es a gorgetes is jobb lett)

Mod: es a sajat vezerlojevel mindenhol mukodik testreszabhatoan

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#33430) TigerCat válasza Snoop-y (#33429) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Razer forevőr!
:D

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#33431) Divinity válasza Syl (#33425) üzenetére


Divinity
őstag

Mondjuk a Linux megint más mint a Windows, A Win és a Mac közötti 5-6 évem én is csak Linuxon töltöttem, ott azért más a support, nagyon sok ugye az open source projekt ami mögé beáll egy egy community így azok is szépen lesznek támogatva míg Windowson akkoriban gyakran szaladtam bele zárt forrású alig támogatott appokba mert ha a Windows az átlag usernek kell nekik még jóvanazúgy. Linuxon pedig a community az aki előrébb tudja billenteni a fejlesztést, támogatást míg Mac esetén pedig a pénz az ami motiválja a fejlesztőket.

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#33432) Snoop-y válasza TigerCat (#33430) üzenetére


Snoop-y
veterán

En is azt hittem amig nem probaltam ki az MX 3-at ;]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#33433) TigerCat válasza Snoop-y (#33432) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ne csigázz!
:N

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#33434) Divinity válasza Snoop-y (#33432) üzenetére


Divinity
őstag

+1
Nekem MX Keys is van mellé, álom :DDD

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#33435) Syl válasza Snoop-y (#33432) üzenetére


Syl
nagyúr

Amennyibe kerül, az a minimum, hogy reggelente az ember golyóit nyalogatja :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#33436) Snoop-y válasza Syl (#33435) üzenetére


Snoop-y
veterán

Black friday alkalmaval minden evben le van arazva. Anno mikor a 2-t vettem az eredeti ara 100 CHF volt akcioban 51. MX 3-at 81-ert sikerult anno loni

Mod: uhh latom mo-on fog a ceruza :Y

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#33437) Luck Dragon

Sziasztok.
Régóta gondolkodom rajta hogy áttérek eme platformra ,de feleslegesen nem akartam kidobni az aktuális notebookomat. De szegény az elmúlt időszakban elkezdett gyengélkedni és úgy gondolom itt az idő.
Ellenben most nem lapost szeretnék, mert vagy három éve a jelenlegit sem vittem már sehová mivel az IPadek mindent is kiváltottak ezen a téren és racionálisan komfortosabb vele az utazások , így egy minire gondoltam.

Most jönne a kérdésem ,mivel olvasom hogy most esik át egy nagy változáson Intel/M1 és hozzá tartozó platform váltáson , most érdemes lenne nekiugornom a dolognak vagy érdemes lenne kivárni még egy évet :F

Plusz még egy kérdés az aktuális M1-el szerelt változat specifikációját olvasva HDMI 2.0 csatlakozóval van felvértezve, akkor képes a jelenlegi 144Hz-es monitoromat FHD felbontáson kihajtani , vagy van valami szoftveres korlátja ennek :F :R

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#33438) Mikika válasza Luck Dragon (#33437) üzenetére


Mikika
aktív tag

A plusz egy kérdésre: Nekem 4k monitorom van azt is meghajtja de csak 60 Hz-el full hd is 60 Hzes

Forever Apple

(#33439) Luck Dragon válasza Mikika (#33438) üzenetére

Elvileg 4K-t csak 60Hz-en képes kihajtani a HDMI 2.0 akkor lenne nagyobb ha 2.1-es lenne. ott már mehetne a 120-Hz is.
Ezért is irányult a kérdésem az FHD-ra ,mert elvileg ott ha nincs semmilyen szoftveres akadálya akkor tudnia kellene a 120-144Hz-t. FHD-n.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#33440) Mikika válasza Luck Dragon (#33439) üzenetére


Mikika
aktív tag

Úgy tudom FHD-n is csak 60 Hz-t támogat.

Forever Apple

(#33441) Luck Dragon válasza Mikika (#33440) üzenetére

Értem, köszönöm szépen.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#33442) cigam válasza Snoop-y (#33436) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Bele lehet futni itthon is mx2 akcióba.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#33443) Divinity válasza cigam (#33442) üzenetére


Divinity
őstag

Ez 2S nem a sima 2

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#33444) Snoop-y válasza cigam (#33442) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ez nem a master ;)

De amugy a 3 annyival jobb, hogy azt javaslom inkabb.

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#33445) cigam válasza Snoop-y (#33444) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Annyira nem ismerem az egereket, csak a leárazásról ugrott be. Amúgy sem kapható, már elfogyott.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#33446) Syl válasza blakey (#33412) üzenetére


Syl
nagyúr

Visszatértem :B [kép]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#33447) TigerCat válasza Syl (#33446) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Helyreállt a világ rendje...
:-)

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#33448) Syl válasza TigerCat (#33447) üzenetére


Syl
nagyúr

Azért nem teljesen :B
Eddig két "érdekesség" derült ki a Big Sur -> Mojave leszázalékolásból.
- Mojaven nem megy a Vmware Fusion Player - nem nagy vész, majd használom a VirtualBox-ot, ahogy régen. Szerencsére ritkán van szükségem virtuális gépre.
- Valamiért az OS nem tudja használni az iCloudban található Kulcskarikát, újat hozott létre. Pedig iPhone/iPad-en megvan a régi, működik rendesen. Persze ugyanaz az iCloud account, kijeletkezés/bejelentkezés megvolt a Mac-en, de nem. Mondjuk ez sem olyan vész, hisz egyrészt a jelszavaim Keepass-ban vannak, másrészt meg Firefoxszal böngészek, de azért bosszant. Mert így, egyszer csak majd gondol egyet és telefonon is nullázni fogja a jelszavakat... :(((

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#33449) blakey válasza Syl (#33448) üzenetére


blakey
titán

Ez a kulcskarika dolog érdekes, Catalinaról mentem Mojave-ra de ilyen nem történt. Ha megoldód ezt is akkor szerintem jó lesz a Mojave. Én azóta megint nem foglalkozom a gép lelki világával, mert működik ahogy korábban megszoktam. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#33450) r4z válasza Syl (#33448) üzenetére


r4z
nagyúr

A meglevo keychaint szerintem nem eri el, mert az adatbazist upgrade-elte az iCloud, amikor latta, hogy csak friss OS-eket hasznalsz. Rengeteg adatbazisnal vannak ilyen kompatibilitastoro upgrade-ek, a Time Machine is ezert nem tud visszaallitani ujabb rendszerrol mentest.

[ Szerkesztve ]

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.