Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33851) TigerCat válasza Syl (#33849) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Kb. svájci bicska. 👍

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#33852) rii


rii
nagyúr

sziasztok

osx-re melyik particionáló program tudja azt, hogy ha két partició van, és törölve lenne a 2., akkor az elsőnek a méretét lehetne bővíteni?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#33853) Syl válasza rii (#33852) üzenetére


Syl
nagyúr

Szerintem a Lemezkezelő.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#33854) rii válasza Syl (#33853) üzenetére


rii
nagyúr

ja havernak még a 10.11 van fent, az El Capitan
abban is tudja már?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#33855) Syl válasza rii (#33854) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem tudom, de szerintem a lemezkezelő régebben is tudta a saját, Apple fájlrendszert méretezni.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#33856) Czo válasza rii (#33854) üzenetére


Czo
őstag

10.4.6 ota tudja terminalbol, a "diskutil" paranccsal az atmeretezest (ekkor jott az elso hivatalos Bootcamp es szukseg volt a particio atmeretezesere) es 10.5 ota a grafikus "Disk Utility" is kepes ra.

[ Szerkesztve ]

(#33857) Somansky


Somansky
aktív tag

Safariben miért nem tudok a hálózati mappákba belépni/tallózni? Csak üresen mutatja..nem tudok pl. képet feltölteni. Chrome és Finder és más látja....

www.somansky.com

(#33858) TigerCat válasza Somansky (#33857) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Reklámblokkoló nem aktív esetleg? Az is okozhatja.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#33859) Somansky válasza TigerCat (#33858) üzenetére


Somansky
aktív tag

Azt hol találom?

www.somansky.com

(#33860) TigerCat válasza Somansky (#33859) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Tedd ki eszköztárra, az a legegyszerűbb:

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#33861) Somansky válasza TigerCat (#33860) üzenetére


Somansky
aktív tag

Nem működik így sem.... nem értem.

www.somansky.com

(#33862) TigerCat válasza Somansky (#33861) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ha teljesen letiltod a blokkolót?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#33863) Adee_91 válasza Adee_91 (#33847) üzenetére


Adee_91
aktív tag

Sajnos nem volt hosszú az öröm,ma megint rapszódikusan működik az egér.Asszem most untam meg.
Aki használ Magic trackpad 2-t M1 Mac mini-vel,az meg tudja erősíteni,hogy fluid,lagmentes a működése?

(#33864) nylontacsko válasza Adee_91 (#33863) üzenetére


nylontacsko
senior tag

Ugyan Mini (2018), trackpad2, de meg tudlak erősíteni... :)

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

(#33865) Syl válasza Adee_91 (#33863) üzenetére


Syl
nagyúr

Igaz nem M1, hanem Inteles Minivel, de én használok Magic Trackpad 2-t és Magic Mouse 2-t is. És biza mindkettőben van időnkénti lag. Leginkább weboldal scrollnál lehet észrevenni. Húzom az ujjam és nem történik semmi. Ismételt húzásnál meg megy rendesen.
Ha a trackpad-et tyúkbéllel rádugom a gépre, akkor semmi lag nincs, működik, mint a kisangyal.

szerk.
A magic cuccok 30-40 centire vannak a Minitől, ami 5 GHz-en kapcsolódik a routerhez.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#33866) Tibi86 válasza Adee_91 (#33863) üzenetére


Tibi86
aktív tag

Nálam is 2018-as mini, és sajnos itt is laggol néha + van hogy fel-le csatlakozik a gépre a trackpad...
előtte a tb3-as ssd-m miatt bootolt mindig hibával a mini, azt javították a 6-os Mojave sec update-ban, de a bluetooth problémát nem sikerült... persze a 2019-es iMac-emnél nincs a trackpaddal probléma... :))

(#33867) Adee_91


Adee_91
aktív tag

Hát nem könnyítettétek meg a döntést... :D
Még a végén tényeg madzagos egeret kell használnom,pedig nagyon nem szeretnék.
Mindenesetre köszönöm mindenkinek a segítséget,ma éjjel megálmodom mi legyen. :R

(#33868) TigerCat válasza Adee_91 (#33867) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ha nem akarsz lagot, akkor madzagos egeret veszel. Talán adok egy esélyt az új Logitechnek, de kétlem, hogy ne szaggatna a kábeles Razerhez képest.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#33869) Adee_91 válasza TigerCat (#33868) üzenetére


Adee_91
aktív tag

Értem,csak ebben az a szomorú,hogy ugyanez az egér sem windows pc-n,sem ipad-en nem laggol,csak a mac minin. Tehát a hiba egyértelmű,hogy miben van.

(#33870) TigerCat válasza Adee_91 (#33869) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ez így van, ettől függetlenül jobb a kábeles. Ha lenne kisméretű madzagos billentyűzet és trackpad, azt is lecserélném erre, hogy ne kelljen a töltéssel vacakolni. Nem zavar a kábel.

Egyébként a Trackpad nagyon jó kiegészítő, de asztali konfigurációt esetén, csak azt képtelen vagyok használni. Ellenben a MacBook Pro mellé nem nagyon kell az egér, ott valahogy kényelmesebb és jobban kézre áll a tapipad.

Ja, most jut eszembe...

Az sem mindegy, mekkora felületen cibálod a kurzort. Ez egy 38 colos ultraszéles kijelző, amin jóval nagyobb utat jár be a kurzor, így jobban látszik az is, ha akadozik. Ugyanaz a wireless egér kevésbé volt zavaró a MBP beépített kijelzőjén, mint küldő monitoron. Persze, valószínűleg csak afféle pszichoszomatikus izé, de mégis, eddig bármilyen kábel nélküli egeret próbáltam asztali szetten, messze nem volt olyan vaj sima, mint ezt a kábeles Razer.

Mindenesetre gyalázat, hogy Mac-en ezzel is szenvedni kell, míg bármilyen ócska PC-re dugott adapteres noname vezeték nélküli egér tökéletesen teszi a dolgát, mindenféle hókuszpókusz nélkül. No comment. Szívtam eleget vele...

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#33871) moleculez válasza TigerCat (#33870) üzenetére


moleculez
veterán

Én macbookon trackpedet használom, de most rájöttem, hogy szövegszerkesztéskor, formázáskor az egér azért hasznosabb. Most egy suttyó ebayes egeret használok, mert az volt itthon elfekvőbe'. De Az meg olyan hogy MBA (ami csak Type C...) + Adapter + Dongle :W :W (First world problem...)
(De jó indok venni Magic Mouset :DDD )

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#33872) TigerCat válasza moleculez (#33871) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Indoknak jó, csak ne lenne olyan piszok kényelmetlen...
:D

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#33873) Syl válasza TigerCat (#33872) üzenetére


Syl
nagyúr

Egyrészt qrva kényelmetlen.
"B" - még maximumra húzott követési sebességgel is rolleleznem kell a 4K kijelzőn (és ez nem is olyan széles, mint a tiéd)
És végül: Az érintésérzékeny felület qrva nagy szopás Adobe programokban. Egy pillanatra hozzáérek és már el is mászott a munkaterület. Olyan teázós ribanc módjára el kell tartani az összes ujjam, attól meg fél óra után begörcsöl a karom...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#33874) moleculez válasza Syl (#33873) üzenetére


moleculez
veterán

Kezdtek lebeszélni ;]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#33875) TigerCat válasza Syl (#33873) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Jaja, ez a görcsös fogás rémes.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#33876) moleculez


moleculez
veterán

Szóval (pár review után): a Magic Mouse is tudja azokat a gesztusokat amiket a Touchpad csak egér formában. Csak nem "pihentethetem" a kezem rajta, mert valamit biztos csinálni fogok. Ez mind kikapcsolható, de akkor meg minek? Sima egérnek drága. 80£ ért veszek igen komoly darabot. Kell a bánatnak... Kenje a hajára az Apple. Azt hiszem a thread zárható. :DDD

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#33877) TigerCat válasza moleculez (#33876) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ámen.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#33878) Adee_91


Adee_91
aktív tag

Trackpad-nél gondolom mindegy,hogy honnan veszem. Így is úgy is 1 év gari van rá?
Van az aprón bontatlan 38-ért,arra gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#33879) nylontacsko válasza Adee_91 (#33878) üzenetére


nylontacsko
senior tag

Szerintem anno én is azt néztem, de csak személyes átvétel volt. Illetve nem tudtak róla számlát adni.
Így aztán maradt az árukereső és egy "valódi" bolt. 220volt.

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

(#33880) Syl válasza moleculez (#33876) üzenetére


Syl
nagyúr

> Ez mind kikapcsolható, ....

Mármint az érintésérzékeny felület? Az sajnos nem kikapcsolható.
Még nagyobb probléma, hogy az egy ujjas érintés nem paraméterezhető. Nálam sokat javítana a használhatóságán, ha az egy ujjal nem foglalkozna, csak a kettő vagy három ujjas érintéseket használná.
De ilyet nem lehet, úgyhogy a rágcsáló ment vissza a dobozába. Valószínű hardverapró lesz belőle.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#33881) Adee_91 válasza nylontacsko (#33879) üzenetére


Adee_91
aktív tag

Igen,most is csak személyes átvétel van.Nyilván ez valami szürkeimportos motyó ennyiért. Kérdés,hogy trackpadnél hogy működik a gari. Vásárlástól számított vagy első bekapcsolástól. Régió számít-e vagy világgaris...

[ Szerkesztve ]

(#33882) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Sziasztok!

Két kérdés M1-es Mac Mini-hez:

Windows 10-et hogy lehet futtatni rajta virtuális gépben? A Bootcamp-ra azt írja, nem használható, VBox-ban meg nem tudom bebootolni se a virtuális gépet beállítási hiba miatt :U

Steam-es játékokból van ami fut rajta? Counterstrike-ot feltettem, de indulás után befagy, régebbi játékoknál (Half-Life 2) meg kíírja, hogy nem futtatható.) Csak tesztelési céllal érdekelne valami látványosabb játék, nem gamer gépként használnám. :)

B.Cs.

(#33883) tboldi válasza bollokcs80 (#33882) üzenetére


tboldi
nagyúr

Parallels Technical Preview-val megy a Windows, az Apple notis topikban írtak róla korábban. :)

(#33884) moleculez


moleculez
veterán

Safari kérdés:
Az egyetem főoldalon be tudok lépni, de a hozzá kapcsolódó MS Office accountba weben nem tudok belépni. Ugyanaz a jelszó, felhasználónév. Ráadásul Firefox alatt hibátlanul működik. Safarinak mi baja? :F Egy ideig mukodott.
A vicc az, hogy 2 oldal van amit rendszeresen használok, egyik sem jó Safari alatt :U
(Azért kell a az Office web app, mert az új Editor funkció a maces Wordbe (még) nem került bele.)

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#33885) Syl


Syl
nagyúr

I built the world's first DIY Apple Silicon iMac!

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#33886) devil-k


devil-k
nagyúr

Első indításnál, a bejelentkezési képernyőn jobb felső sarokban az óránál miért látok egy olyan időt, ami nem is valós és nem volt akkor bekapcsolva a Mac? Nyilván, amikor bejelentkezek, akkor a valós időt mutatja.

- mozi bolondéria -

(#33887) r4z válasza devil-k (#33886) üzenetére


r4z
nagyúr

Gondolom mert nem szinkronizalta meg az orat a szerverrel a gep.

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#33888) kkecskes


kkecskes
csendes újonc

Sziasztok!
Végre megjött a Mac Mini és berendezkedtem rajta. Egy olyan kérdésem lenne, hogy ingyenes rendszer karbantartó alkalmazást használ valaki? Fizetősöket találtam dögivel és ettől sem zárkózom el ha a tapasztalatok pozitívak. Használtok ilyesmit? :)

U.i: A Magic Mouse sebességén lehet gyorsítani a Terminálból és így a 4K-s kijelzőkön sem kell rángatni nagyon. Nekem bevált:
[link] :))

(#33889) Syl válasza kkecskes (#33888) üzenetére


Syl
nagyúr

:R
Kérdés mielőtt belevágok a kísérletezésbe:
Nekem a Minire kapcsolódik a Magic Trackpad 2, a Magic Mouse 2 és egy (vezetékes) MS IntelliMouse.
És csak a Magic Mouse sebességét szeretném állítani, mert a másik kettő megfelelő.
Az általad linkelt terminálos mókolással lehetséges?
Mert nekem az sem egyértelmű a cikkből, hogy itt a trackpadra vagy az egérre vonatkozik a beállítás, mert folyton keveri a fogalmakat.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#33890) bollokcs80 válasza kkecskes (#33888) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Én most vagyok túl a kipróbáláson (Mac Mini M1/8GB/256SSD), összességében egész kellmes tapasztalataim voltak. Linux-os múltam alapján sokkal könnyebben elboldogultam, mint i(Pad)OS-en a korábbi telefonos és tabletes próbálkozásaim kapcsán.
Persze itt is voltak furcsaságok és számomra szokatlan megkötések (jobbról balra rendezés, appokat nem lehet kitenni az "asztalra"), de elboldogultam.

Sebességben is egész jó az M1 chip, bár inkább csak videókódolással pörgettem egy kicsit, játékból nem találtam olyat, amivel PC-n is játszok, így nem tudtam összehasonlítani. Munkára, kreatív dolgokra bőven megfelel. Ahogy elnéztem, kompatibilitási gondok azért vannak, pl. Bootcampre sincs még jó alternatíva. Windowos programjaim Mac-es változatát is megtaláltam többnyire, bár inkább a weben, sem mint az Appstore-ban. Ami tetszett még: Csendes (jelenlegi 5 éves PC-m hozzá képest egy sugárhajtású repülő). :D
A perifériákról: Rendeltem mellé egy "kicsi" Magic Keyborardot és egy Magic Mouse 2-t. Előbbin eléggé szokatlanok voltak az eltérő vezérlőbillentyűk, de inkább a kialakítása és a lapossága zavart, többórás, aktívan gépelős munkához nekem nem lenne jó.

Az egéren tetszett az érintésérzékeny görgetés, de a kialakítása túl lapos és a sebessége borzasztóan rossz (az általatok fentebb leírt mókolásokat nem próbáltam.) A saját Logitech cuccaimat rádugva sokkal kényelmesebb volt, pedig nem high-end perifériák (MK 270 bill-egér kombó).

Wifi, BT, LAN gyors, interferenciát nem tapaszaltam, se TWS fülessel, se soundbarral párosítva (Wifi 5 GHz-en ment).

Rendelés és visszaküldés precíz és megbízható, bár idefelé jövet kicsit csúszott a szállítás, mert máshonnan szedték össze a gépet és a perifériákat.

Köszönöm a korábbi tanácsokat, segítséget mindenkinek. :R

B.Cs.

(#33891) Ear001 válasza kkecskes (#33888) üzenetére


Ear001
addikt

Onyx. Takarítja amit kell, de még sosa semmit nem barmolt el, pedig jó pár oprendszer generáción át használtam, amit sok csilivili fizetős cuccról nem tudok elmondani. Meg AppCleaner program leszedéshez.

(#33892) Ear001 válasza Syl (#33889) üzenetére


Ear001
addikt

Egér beállításhoz, akár több egér beállításához a SteerMouse. Fizetős, de ha van kedved 30 naponta frissíteni a próba verziót, akkor nem az.

(#33893) Syl válasza Ear001 (#33892) üzenetére


Syl
nagyúr

:R
Ezt már nézegettem, de mivel a BTT-t régebben vettem (abban is van sebesség-állítás, csak néha furán működik), így nem ugrottam bele.

A próbaverzió frissítgetése meg szerintem ge**ség. Ha jó az app és számomra hasznos, akkor megveszem.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#33894) Senator válasza bollokcs80 (#33890) üzenetére


Senator
aktív tag

Bootcampre nem is nagyon lesz alternativa, hiszen hogyan akarsz felrakni egy x86-64 Windowst egy custom ARM-os gépre?
Hacsak ez nem számít alternatívának (virtualizáció) Parallels for Mac with Apple M1 Tech Preview [link]

(#33895) Senator válasza Ear001 (#33891) üzenetére


Senator
aktív tag

+1 szavazat az Onyx-ra, én 10.4 Tiger ta használom, soha semmi gubancot nem okozott.

(#33896) Divinity válasza Senator (#33894) üzenetére


Divinity
őstag

A bootcamp nem feltétlenül implikálja, hogy x86 menne fel. Lehetne az akár w10 ARM is. A lényeg a virtualizáció kikerülése lenne ilyen esetben

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#33897) bollokcs80 válasza Senator (#33894) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Jogos. A linkelt megoldáshoz hasonló módon nézegettem volna, csak már nem volt rá elég időm.

Megismertem a MacOS alapjait, nekem most ez jó tapasztalatszerzés volt.

B.Cs.

(#33898) kkecskes válasza bollokcs80 (#33890) üzenetére


kkecskes
csendes újonc

Köszönöm a kifejtős válaszodat. Nekem mondjuk "nagy" a kezem és mégis kényelmes a Magic Mouse, de lehet csak elfogult vagyok. :) Magát a Mini-t én játékra mondjuk pont nem terveztem használni, de láttam YouTube-on érdekes videókat arról, hogy mi mindent tud.

Ami hiba számomra, hogy néha eltűnik a Dock, de vissza tudom hozni egy Terminál paranccsal, viszont munka közben egy ilyen jelenség zavaró tud lenni. A másik dolog, hogy bejövő hívásokat valamiért nem engedi felvenni a Minin. Jelzi jobb felül értesítésként, meg ott a gomb, hogy fogadás, de aztán inkább leteszi. :Y :D

Hát ezek mennek, meg a bárányfelhők. Én nagyon szeretem és megkedveltem már most az új kis cuccost (M1/16GB/256SSD), mert kicsi, erős, hangtalan és tényleg végzi a dolgát.

(#33899) kkecskes válasza Syl (#33889) üzenetére


kkecskes
csendes újonc

Szerintem globálisan állítja a cikkben található parancs. Szóval óvatosan! :C

(#33900) cigam


cigam
félisten
LOGOUT blog

Forklift-el (pl.webdav) elérhető valamelyik nagyobb tárhelyszolgáltató(onedrive,gdrive,...)?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.